Roger Federer vs Rafael Nadal

Obrazek
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 173458
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: DUN I LOVE »

Po ponad 5 latach wszystko znowu stoi na swoim miejscu.

Dobra robota, Roger. Fajnie pograłeś.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kamileki
Posty: 37332
Rejestracja: 26 sty 2019, 0:39

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: Kamileki »

Sądzisz Dawid, że ten mecz coś zmienia? Statystycznie jakieś tam znaczenia ma, ale raczej nie spowoduje że Rafie będzie łatwiej wygrać z Fedem na hardzie o trawie nie wspominając.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 173458
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: DUN I LOVE »

Nic nie zmienia. Zmianą/wyjątkiem było AO17, teraz wracamy do faktycznego układu. Bilans 10-3 w WS, Fed coraz bliżej 40stki. Jestem w stanie się założyć, że Roger już nigdy nie wygra z Rafą w jakimkolwiek Wielkim Szlemie.

Ja wiem, że fanowska asekuracja zarz przemówi, że zachwyceni dzisiejszymi bh RF mogą się oburzyć, ale moim zdaniem bardzo mocno Nadal odjechał Federerowi przez ostatni rok. Ta różnica jest moim zdaniem już nie do zniwelowania.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kamileki
Posty: 37332
Rejestracja: 26 sty 2019, 0:39

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: Kamileki »

DUN I LOVE pisze: 07 cze 2019, 23:53 Nic nie zmienia. Zmianą/wyjątkiem było AO17, teraz wracamy do faktycznego układu. Bilans 10-3 w WS, Fed coraz bliżej 40stki. Jestem w stanie się założyć, że Roger już nigdy nie wygra z Rafą w jakimkolwiek Wielkim Szlemie.

Ja wiem, że fanowska asekuracja zarz przemówi, że zachwyceni dzisiejszymi bh RF mogą się oburzyć, ale moim zdaniem bardzo mocno Nadal odjechał Federerowi przez ostatni rok. Ta różnica jest moim zdaniem już nie do zniwelowania.
Bilans wygląda źle, Rogerowi zawsze się grało z Rafą ciężko, ale nie skreślałbym Szwajcara na trawie i w Australii. Nadal też ma swoje problemy choć jeśli Hiszpan jest w formie i zdrowy to poza Novakiem ogranie go do 3 wygranych setów jest zadaniem niesamowicie ciężkim. Zobaczyłbym jeszcze Fedala na Wimbledonie, ostatni raz grali tam w 2008 roku.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 173458
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: DUN I LOVE »

Ja też. Po takim popisie jak dziś najchętniej bym oglądał ten zestaw do końca świata. Takich niesamowitych akcji oczekujemy od półfinałów WS. To nie pokazówka, że liczą się emocje i w gruncie rzeczy - wynik.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kamileki
Posty: 37332
Rejestracja: 26 sty 2019, 0:39

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: Kamileki »

Pomimo problemów pogodowych i tego, że Fed ma prawie 38 lat i grał na najgorszej dla siebie nawierzchni przez całe dwa sety oglądaliśmy starego dobrego Fedala, który raczył nas swoimi firmowymi zagraniami. Na trawce byłaby szansa np. na jakąś kolejną epicką pięciosetówkę - może Rafa przygotuje raz jeszcze formę na Wimbledon i spotka się z Rogerem - najlepiej oczywiście w finale.
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39320
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: Kiefer »

Kamileki pisze: 08 cze 2019, 0:07
DUN I LOVE pisze: 07 cze 2019, 23:53 Nic nie zmienia. Zmianą/wyjątkiem było AO17, teraz wracamy do faktycznego układu. Bilans 10-3 w WS, Fed coraz bliżej 40stki. Jestem w stanie się założyć, że Roger już nigdy nie wygra z Rafą w jakimkolwiek Wielkim Szlemie.

Ja wiem, że fanowska asekuracja zarz przemówi, że zachwyceni dzisiejszymi bh RF mogą się oburzyć, ale moim zdaniem bardzo mocno Nadal odjechał Federerowi przez ostatni rok. Ta różnica jest moim zdaniem już nie do zniwelowania.
Bilans wygląda źle, Rogerowi zawsze się grało z Rafą ciężko, ale nie skreślałbym Szwajcara na trawie i w Australii. Nadal też ma swoje problemy choć jeśli Hiszpan jest w formie i zdrowy to poza Novakiem ogranie go do 3 wygranych setów jest zadaniem niesamowicie ciężkim. Zobaczyłbym jeszcze Fedala na Wimbledonie, ostatni raz grali tam w 2008 roku.
Bilans wygląda bardzo źle, ale przy 9/3 też wyglądał tak samo. Wszystko rozbija się o FO gdzie Rafa od początku jest królem i generalnie różnica wieku zdecydowanie wpływa na jego korzyść, no i dopóki Roger utrzyma taką formę dopóty będzie faworytem na pozostałych nawierzchniach.

Moim zdaniem wczorajszy wynik tylko o to się rozbija, o nawierzchnie, o warunki wietrzne, które utrudniają bardziej ofensywny i ryzykowny styl gry. Więc no nie podzielam zdania Dawida, w 2017 roku prawdopodobnie w takich warunkach skończyłoby się podobnie, albo niewiele lepiej.

Obaj przy okazji pokazali, że wyprzedzają resztę o dwie długości, niesamowita klasa sportowa, tyle lat na szczycie...nie szukajmy wśród młodych graczy tej klasy, bo ich nie znajdziemy, dmuchajmy i chuchajmy natomiast na Fedala. Uszczypliwie dodam, że Djokovic choć też jest wielki to jakoś nie do końca pasuje do tej dwójki, on zawsze będzie trzecim.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 173458
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: DUN I LOVE »

Kiefer pisze: 08 cze 2019, 3:48Bilans wygląda bardzo źle, ale przy 9/3 też wyglądał tak samo. Wszystko rozbija się o FO gdzie Rafa od początku jest królem i generalnie różnica wieku zdecydowanie wpływa na jego korzyść, no i dopóki Roger utrzyma taką formę dopóty będzie faworytem na pozostałych nawierzchniach.
Oczywiście, że nie będzie, na zupełnie innym poziomie gra teraz Nadal, który w WS przegrywa albo z kontuzjami, albo z Djokoviciem. Federowi problemy sprawia każdy rywal, który sensownie zacznie dobijać piłkę. Sezon 2017 się skończył, nic z tamtego układu już nie pozostało.

Swoją drogą niesamowite jak mocno na siłę szukasz pozytywów z wczorajszego blamażu.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39320
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: Kiefer »

DUN I LOVE pisze: 08 cze 2019, 7:27
Kiefer pisze: 08 cze 2019, 3:48Bilans wygląda bardzo źle, ale przy 9/3 też wyglądał tak samo. Wszystko rozbija się o FO gdzie Rafa od początku jest królem i generalnie różnica wieku zdecydowanie wpływa na jego korzyść, no i dopóki Roger utrzyma taką formę dopóty będzie faworytem na pozostałych nawierzchniach.
Oczywiście, że nie będzie, na zupełnie innym poziomie gra teraz Nadal, który w WS przegrywa albo z kontuzjami, albo z Djokoviciem. Federowi problemy sprawia każdy rywal, który sensownie zacznie dobijać piłkę. Sezon 2017 się skończył, nic z tamtego układu już nie pozostało.

Swoją drogą niesamowite jak mocno na siłę szukasz pozytywów z wczorajszego blamażu.
Przecież Federer wygrał Dubaj, zrobił finał IW i zwyciężył w Miami, patrząc jak na tych kortach ogólnie grał Roger to nie sądzę by Rafa byłby lepszy w tym starciu, mączka to zupełnie inna para kaloszy i tyle. Zasadniczym pytaniem czy Roger tę formę utrzyma, nie mam pojęcia, może być ciężko, nie wiadomo co będzie z samym Nadalem, tutaj pewnie też trafi się w końcu większy kryzys jaki trafił się Rogerowi w 2018-ym.

Nie szukam na siłę niczego, 38-letni typ wyglądał naprawdę dobrze, ale przegrał z lepszym fizycznie i szybszym rywalem, który jednak serwisów czy mocnych uderzeń z bekhendu na innej nawierzchni już nie będzie tak przebijał. Federer w 2012 na RG przegrał w półfinale w bardzo podobnym stylu z Djokovicem, nie wiem czy ktoś wtedy pisał czy to już koniec Szwajcara, ja uparcie stawiałem, że wygra Wimbledon. Nie stawiał bym co prawda z taką pewnością na to teraz, zawsze może trafić się ktoś kto go odstrzeli i zawsze jest Djokovic, który w 2012-ym jeszcze nie był dla niego takim trudnym rywalem jakim jest od roku 2015-ego. Niemniej jego szanse oceniam wyżej jak przed rokiem i trochę się zdziwię jeśli znowu nie awansuje do połówki, od tamtej fazy z kolei wszystko jest możliwe.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27706
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: Lucas »

Federer & Nadal's 10 Best Quotes About Each Other
Spoiler:
https://www.atptour.com/en/news/federer ... est-quotes
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27706
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: Lucas »

DUN I LOVE pisze: 08 cze 2019, 7:27
Swoją drogą niesamowite jak mocno na siłę szukasz pozytywów z wczorajszego blamażu.
Ale gdzie tam był blamaż? Uważam, że biorąc pod uwagę warunki, nawierzchnię, długość rozbratu z cegłą i wiek Federera, Szwajcar zagrał znakomicie. To, że nie wziął nawet seta jest tylko jeszcze jednym dowodem na wysoki poziom Nadala. Miał przegrać i przegrał, ale blamażu na pewno nie było.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39320
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: Kiefer »

Przez dwa sety była wyrównana gra ze wskazaniem na Rafę, było 2:0, ale przy odrobinie szczęścia mogło być 1:1. Trzeci set był formalnością gdy było już 2:0. Zresztą oni grali prawie 2,5 godziny, jak na trzy sety z taką ilością gemów to naprawdę długo.

Blamaż to był w 2008, przecież miesiąc później Rafa na trawie już wygrał ledwo ledwo, wtedy różnica dzieliła ich większa niż teraz.
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: SebastianK »

Przy odrobinie szczęścia jakby bandana spadła Nadalowi na oczy i w tej samej chwili wypadłyby mu wszystkie włosy z głowy to mogłoby być i 3-0 dla Federera.

Wiesz.. po prostu szukam realnych okoliczności w których Federer mógłby wczoraj wygrać. I tak miał szczęście, że wiało.

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 173458
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: DUN I LOVE »

Wreszcie, bo już myślałem, że w jakimś matrixie byłem i pokazali mi inny mecz.

Federer był przez lata mistrzem gry w warunkach wietrznych - twierdzono, że nie tylko adaptuje się do takich okoliczności, ale i też potrafi zrobić z wiatru swojego sprzymierzeńca.

Nie wyszedł z 4 gemów w secie, ale przy odrobinie szczęścia mógł wygrać partię. W ten sposób podchodząc do sprawy, przy odrobinie szczęścia miałby bilans 25-14 z Nadalem, ale ma pecha i jet 15-24. Daj spokój.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Sowa
Posty: 3559
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:38

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: Sowa »

Rafa moim zdaniem kontrolował ten mecz i szans dla Rogera za wielkich nie było - choćby to natychmiast odrabiane przełamanie. Ale blamaż? Przy blamażu nie oglądalibyśmy tylu pięknych akcji, tylko metodyczny, nudny mecz, jak z poprzednich rund Hiszpana.
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: Del Fed »

Metodycznie wycięty Londero uskrobał 8 gemów. Całego jednego mniej.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27706
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: Lucas »

Naprawdę za dużo wymagacie od takiego weterana jak Federer, ale to zdecydowanie nie mój problem. Jeśli jego fani atakują za taki mecz to trudno. Jeszcze tego brakowało żebym ja Go przed nimi bronił :D.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39320
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: Kiefer »

Del Fed pisze: 08 cze 2019, 10:35 Metodycznie wycięty Londero uskrobał 8 gemów. Całego jednego mniej.
Rozumiem, że Londero grając z Federerem miałby 49% szans na zwycięstwo?

Dajcie spokój, sporo się działo podczas tego meczu, było naprawdę ciekawie i przez dwa sety było sporo walki i genialnych akcji. Widziałem Federera w meczu z Rafą nie mogącego nawet pierdnąć (RG 2008, Rzym 2013), wczorajszy mecz był zdecydowanie inny, oczywiście poza trzecim setem gdzie już wiadomo było kto wygra. Zresztą zobaczymy co przyniesie przyszłość, ja jestem pozytywnie nastawiony na kolejne ich mecze na innej nawierzchni niż ziemna, a jak będzie zobaczymy.
Awatar użytkownika
Sowa
Posty: 3559
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:38

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: Sowa »

Del Fed pisze: 08 cze 2019, 10:35 Metodycznie wycięty Londero uskrobał 8 gemów. Całego jednego mniej.
Rafa zapewne podchodził do tego meczu tak samo jak do wczorajszego i na pewno jest to miarodajne.
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: Roger Federer vs Rafael Nadal

Post autor: Del Fed »

No i co z tego, jak podchodził, 2:20, roboczy czas Hiszpana przy nieco mocniejszym przeciwniku.
Z blamażem, może Dawid semantycznie przesada, ale nikomu niepotrzebne robienie za ścierkę. Break przeciw Rafie, odrobiony i na koniec set dla niego. Klasyk nad klasyki.
Nie wiem, jak będzie na trawie, ale z wersją 2018 Nadala, byłoby niesamowicie ciężko. Chyba awykonalnie.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość