Australian Open 2023 (WTA)

Wydarzenia z aren turniejowych WTA.
MalaLala
Posty: 210
Rejestracja: 18 sty 2023, 19:08

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: MalaLala »

Kiefer pisze: 28 sty 2023, 18:52 Z Radwańskiej raczej nie dało się w tym aspekcie wiele wycisnąć. :]
A to niby czemu?
Potencjał jest, bo w niejednym meczu po prostu to było widać, akurat w starciu z Sabalenką w semi na USO właśnie podanie Świątek było bardzo dużym jej atutem i pomogło jej wygrać ten mecz. Serwis jest akurat elementem, który można poprawić będąc zaawansowanym już zawodnikiem, więc zwyczajnie poczekajmy. Na razie przegrała tylko mecz z finalistką AO, imo do pierwszych ocen trzeba poczekać do czasu wejścia na mączkę.
Bo problem nie w sile (wchodziło wtedy pierwsze podanie), ile w precyzji i rozmaitości bardzo istotnych przy drugim? Iga jest zbyt przewidywalna ... i to nie tylko na serwisie (co się stało np ze skrótem).
Wiktorowski ładnie ustawił 1gę i to zadziałało na początku, ale z czasem zawodniczki 'nauczyły' się z nią grać. A progresu z w rozwoju umiejętności tenisowych nie zrobił żadnych. 1ga za to teraz zapłaci wysoka cenę.
Nawet z debla ją zdjął, co uważam za błąd (w kontekście rozwoju gry przy siatce).

Sumarycznie dal mnie:
- słabo na serwisie
- słaba/brak gry przy siatce
- brak zagrożenia skrótem
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39055
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Kiefer »

Tak, mnie też trochę brakuje skrótów i nie bardzo wiem dlaczego w ogóle go nie gra, bo moim zdaniem potrafiła to robić. No a co do debla, przy tak intensywnym sezonie ciężko było grać na dwa fronty, nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że odpuścili. Kto wie czy RG 21 właśnie na tym nie ucierpiało.
MalaLala
Posty: 210
Rejestracja: 18 sty 2023, 19:08

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: MalaLala »

Kiefer pisze: 28 sty 2023, 19:29 Tak, mnie też trochę brakuje skrótów i nie bardzo wiem dlaczego w ogóle go nie gra, bo moim zdaniem potrafiła to robić.
Potrafiła, ale lepiej robiła inne rzeczy. Imho Wiktorowski powiedział jej by grała swoimi najmocniejszymi kartami. I efekt był na początku super. Ale długoterminowo to był błąd, bo przestała 'straszyć' tym zagraniem i z czasem stała się bardziej przewidywalna
No a co do debla, przy tak intensywnym sezonie ciężko było grać na dwa fronty, nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że odpuścili.
Bez przesady. Wiele zawodniczek z czołówki go gra. Ja nie mówię by debla grać na max'a i zawsze (wystarcza występy w wielkich szlemach i 3-4 turniejach poza nimi). Traktować go trzeba tylko w kategoriach treningu (w tym wypadku szczególnie gry przy siatce). Od Bettanie M-S mogła się naprawdę sporo nauczyć.
Kto wie czy RG 21 właśnie na tym nie ucierpiało.
Możliwe. Choć ja uważam, że tam Sakkari grała bardzo dobrze i wywierała dużą presję na Idze, W każdym razie tamtej przegranej najmniej żałuję.
Dużo bardziej żałuje AO z zeszłego roku i obecnego. Collins i Rybakina nie powinny Idze sprawiać żadnych kłopotów.
W zasadzie poza Sabalenką obecnie nie powinna mieć żadnej rywalki, a niestety ma-(
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39055
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Kiefer »

Akurat ta porażka z Sakkari była u mnie punktem zwrotnym, był to czas kiedy byłem mocniej zaangażowany w jej mecze, ale stwierdziłam, że nie mam na to ochoty, oczywiście doszły jeszcze irytujące histerie, które były dla mnie żenujące. W każdym razie totalnie neutralnie podchodzę do jej spotkań już teraz. Niemniej dla samej rywalizacji w kobiecym tourze lepiej żeby Świątek teraz nie przeżywała jakiegoś kryzysu mentalnego.

Natomiast porażka z Collins nie była niczym zaskakującym, Świątek niczego specjalnego nie grała podczas zeszłorocznego AO, ale rywalki miała takie, że zrobiła półfinał (za co też szacun w sumie), a po prostu Collins ją w semi zweryfikowała.

W tym roku już raz z Rybą przegrała, później baty od Peguli, no najwidoczniej nie były one przypadkowe, tylko zwiastowały przeciętną formę. Dodam, że ani razu jej w tym roku nie widziałem.

MalaLala
Posty: 210
Rejestracja: 18 sty 2023, 19:08

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: MalaLala »

Kiefer pisze: 28 sty 2023, 20:02 Akurat ta porażka z Sakkari była u mnie punktem zwrotnym, był to czas kiedy byłem mocniej zaangażowany w jej mecze, ale stwierdziłam, że nie mam na to ochoty, oczywiście doszły jeszcze irytujące histerie, które były dla mnie żenujące. W każdym razie totalnie neutralnie podchodzę do jej spotkań już teraz. Niemniej dla samej rywalizacji w kobiecym tourze lepiej żeby Świątek teraz nie przeżywała jakiegoś kryzysu mentalnego.
Mnie damski tenis tez mało obchodził, ale Świątek życzę wszystkiego najlepszego i będę jej do końca kibicować. Kryzys mentalny, nie wiem, to młoda dziewczyna, a mam córkę miesiąc od niej starszą to trochę wiem co może mieć w głowie. Dlatego bardzo ważne by była otaczana przez sensowne osoby. Z daleka trzymać od niej wszelkiej maści pochlebców. Co najmniej z rezerwą traktować Abramowicz, która imho nie ma pozytywnego wpływu na 1ge (ja go przynjamniej nie zauważam), a wręcz wciska jej do głowy bzdury dobre może dla przeciętniaków, a nie dla osób ponadprzeciętnych. W tym temacie bardzo mi ostatnio zaimponowała Sabalneka.
Natomiast porażka z Collins nie była niczym zaskakującym, Świątek niczego specjalnego nie grała podczas zeszłorocznego AO, ale rywalki miała takie, że zrobiła półfinał (za co też szacun w sumie), a po prostu Collins ją w semi zweryfikowała.
To prawda, że 1ga nie grała wtedy jakoś super. Ale mecz z Collins był do wyciągnięcia. Zabrakło chłodnej głowy i odrobinę lepszego serwisu (mnie ten mecz przypominał trochę lanie od Muguruzy z wiosny 2021). Zobacz jak Barty wyciągnęła z Collins ze stanu 1:5.
W tym roku już raz z Rybą przegrała, później baty od Peguli, no najwidoczniej nie były one przypadkowe, tylko zwiastowały przeciętną formę. Dodam, że ani razu jej w tym roku nie widziałem.
Problem był dużo wcześniej i to były kłopoty z wygrywaniem gemów przy własnym serwisie. US Open trochę je zagłuszył, ale Medison Key, potem w Ostrawie inteligentnie grająca Krejcikowa i na deser Sabalenka w WTA Finals pokazały Idze, że kończy się jej dominacja i że Iga ma poważne braki.
Rybakina (*2) + Pegula to tylko ciąg dalszy.

Szkoda, bo Iga ma papiery na bycie dominatorką. Materiał jest cudowny. Trzeba ją tylko otoczyć właściwymi ludźmi. Wiktorowski może i tani, ale już przez niego straciła sporo kasy więc per saldo to kiepski wybór. Może czas zainwestować w sensownie w sztab. Wybrać mądrze, bo nie mam wątpliwości, ze z takim talentem to każdy by chciał pracować.
Awatar użytkownika
Kamileki
Posty: 37148
Rejestracja: 26 sty 2019, 0:39

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Kamileki »

Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 126973
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Damian »



MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 14994
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: jaccol55 »

@Lucas czyli tak wyglądają i grają owe Japonki. Trudno mi zrozumieć to zauroczenie, ale w końcu nie trzeba wszystkiego rozumieć. :P

Koniec tego rekreacyjnego pykanka. Skoda pokonuje Toyotę 6-4 6-3.
Art
Moderator
Posty: 17791
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:25

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Art »

Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27292
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Lucas »

Jestem zadowolony na tyle, na ile można być zadowolonym z porażki. Dziewczyny nieźle się zaprezentowały, a Aoyama grała wręcz znakomicie. O to, że Ena będzie miała tremę i hebla na początku mogłem się założyć przed meczem, szkoda tylko, że to zdecydowało o wyniku seta.

W drugim przyszedł ten słaby gem Shuko na serwisie i się pozamiatały. Żeby wygrać z Czeszkami trzeba wszystko zrobić dobrze, bo ich zwiechy trwają nieraz przez dwa, trzy punkty. Może Shuko i Ena z 2021 wzięłyby dziś seta, ale w 2022 Shibahara była jednak nieco słabsza na podaniu i fh. Pewnie rywalki już znały jej grę i trochę skuteczniej na nią reagowały.

Jak będą tak grać powinno im coś wpaść, bo to był naprawdę dobry mecz z ich strony. Niech to tylko idzie w tym kierunku.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 126973
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Damian »



MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 126973
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Damian »



MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 126973
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Damian »



MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172090
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: DUN I LOVE »

Opuszczamy Australię, ale z pięknymi wspomnieniami.

MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Nando
Posty: 34542
Rejestracja: 30 sie 2019, 18:43

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Nando »

MTT - Tytuły (7)
2023:(1) Pune, 2022:(1) Melbourne, 2021:(5) Mallorca, Wimbledon, Toronto, Antwerpia, Sztokholm

MTT - Finały (5)
2022:(4) Dubaj, Estoril, Tokio, Paryż-Bercy 2021:(1) Wiedeń

MTT (DEBEL) - Tytuły (4) 2021:(2) US Open, Paryż-Bercy, 2023:(2) Indian Wells, Madryt, Finały (2) 2021:(1) Madryt
, 2022:(1) Monte Carlo
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39055
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Kiefer »



Niezła w gadce jest Alison Riske :D
Awatar użytkownika
CajraX
Posty: 7276
Rejestracja: 19 sty 2019, 21:44
Lokalizacja: Słupsk

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: CajraX »

Sorry jest wyraźnie po trafieniu, więc sędzia rzeczywiście spał.
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39055
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Kiefer »

On przede wszystkim był ślepy i nie widział, że ona dostała piłką w nogę.
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 126973
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Damian »



MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 126973
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Damian »



MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości