Australian Open 2012

Obrazek
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Australian Open 2012

Post autor: DUN I LOVE »

Obrazek
ObrazekObrazek

Strona internetowa turnieju

Profil turnieju na oficjalnej stronie ATP

Miejsce rozgrywania turnieju: Melbourne, Australia
Czas rozgrywania turnieju: 16-29 Stycznia 2012
Drabinka: Singiel - 128 osób, Debel - 64 pary
Nawierzchnia: Hard (Plexicushion)
Pula nagród: AUS $26,000,000 (suma odnosi się do rozgrywek męskich i żeńskich)

Zwycięzca singla 2011

- Novak Djoković

Zwycięzcy debla 2011

- Bob Bryan / Mike Bryan

Punktacja:
Zwycięzca - 2000 pkt.
Finalista - 1200 pkt.
Półfinalista - 720 pkt.
Ćwierćfinalista - 360 pkt.
Uczestnik 4. rundy - 180 pkt.
Uczestnik 3. rundy - 90 pkt.
Uczestnik 2. rundy - 45 pkt.
Uczestnik 1. rundy - 10 pkt.

Obrazek Obrazek

Australian Open - Część I

Godziny dzielą nas od jubileuszowego, setnego Australian Open. Przez najbliższe 2 tygodnie 128 tenisistów rywalizować będzie na kortach Melbourne Park, a 29 stycznia poznamy tego jednego jedynego, który sięgnie po Puchar Normana Brooksa. W puli nagród całego turnieju znajduje się 26 milionów dolarów australijskich, z czego zwycięzcy turniejów singlowych otrzymają po 2,3 miliona. Startujący jutro turniej, rozgrywany jest od 1905 roku, to jedyny tenisowy turniej wielkoszlemowy na południowej półkuli.

Wielki Szlem Azji i Pacyfiku, czyli pierwsze z czterech rokrocznie organizowanych tenisowych szaleństw, to dla nas tradycyjnie 2 tygodnie zaburzonego rytmu codziennego życia i nieprzespanych nocy. Kiedy w Polsce rządzą niskie temperatury, tam na kortach Melbourne Park dominuje słońce i czasami nieznośne wręcz upały. Nieocenionym walorem turnieju jest też miejsce jego rozgrywania. Melbourne Park, wielofunkcyjny ośrodek sportu i rekreacji, położony jest przy Batman Avenue, na wschód od centrum miasta. Od strony południowego zachodu korty są otoczone rzeką Yarrą, na południowym wschodzie od tego miejsca znajduje się Olympic Park. Melbourne Park wraz z Olympic Park jest częścią Melbourne Sports and Entertainment Precinct, do którego należy również Yarra Park. Do niedawna najważniejszą cechą charakterystyczną tego miejsca były jasnozielone korty, jednak w 2008 roku zmieniono nawierzchnię na akrylowe podłoże Plexicushion Prestige, przy okazji wymieniając jej kolor na niebieski.
Obrazek
Rod Laver Arena
Cały kompleks został wybudowany pod koniec lat 80. i liczy dziś 22 korty na świeżym powietrzu i 7 kortów halowych. Są one przeznaczone do wynajęcia o każdej porze roku, za wyjątkiem stycznia. W zależności od pory, dnia, okoliczności i rodzaju kortu (pod dachem, na świeżym powietrzu), cena wynajmu waha się między 28, a 42 dolarami australijskimi za godzinę. Poza kortami (wszystkie są oświetlone) w Melbourne Park znajduje się 1800 metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej na budynki administracyjne, pomieszczenia techniczne, parki, restauracje, parkingi, nowocześnie wyposażoną siłownię i inne pomieszczenia niezbędne do organizowania imprez sportowych.
Obrazek
Hisense Arena
Kort główny to oczywiście Rod Laver Arena. To tutaj rozgrywane są najważniejsze mecze podczas Australian Open, to tutaj gra największa ilość gwiazd i robi to przy możliwie największej częstotliwości i widowni. Trybuny tego obiektu mogą pomieścić 15 tysięcy widzów. Arena ta posiada rozsuwany dach, wskutek czego można na niej grać o każdej porze dnia i nocy, bez względu na pogodę. Drugim co do wielkości i ważności obiektem na Australian Open jest Hisense Arena. Wokół kortu wybudowane są trybuny na 10,5 tysiąca miejsc, znajdują się tu także 2 telebimy i, podobnie jak na Rod Laver Arena, zasuwany dach. Poza arenami głównymi, uwagę kibiców zwracają także 3 tzw. show courts, gdzie największym jest Margaret Court Arena. Ten 6-tysięczny stadion to największy w pełni otwarty obiekt, na którym rozgrywane są spotkania Australian Open. Pozostałe 2 show courts posiadają trybuny na 3 tysiące miejsc.
Obrazek
Margaret Court Arena
Wskutek rosnącej konkurencji, chętne do organizacji pierwszej Lewy Wielkiego Szlema (początkowo Sydney, następnie Madryt, niedawno Dubaj i Szanghaj), rząd stanu Victoria przeznaczył 363 miliony dolarów na rozbudowę Melbourne Park. Zgodnie z założeniami Margaret Court Arena ma zostać rozbudowana o dodatkowe 1,5 tysiąca miejsc, sztuczne oświetlenie i zasuwany dach. W przypadku pozytywnej realizacji tego projektu Australian Open zostanie pierwszym turniejem wielkoszlemowym, który będzie posiadał zadaszenie na 3 różnych kortach. Dodatkowe punkty projektu rozbudowy Melbourne Park to nowe telebimy na wschodnim skrzydle Hisense Arena, rozbudowa pomieszczeń dla zawodników, budowa nowej siedziby TA i 21 nowych, dodatkowych kortów. Obiekty Rod Laver Arena i Hisense Arena także mają być zmodernizowane.

Rozbudowa Melbourne Park ma zapewnić stolicy stanu Victoria organizację Australian Open co najmniej do 2036 roku (obecna umowa miasta z władzami ITF wygasa w 2016 roku). Turniej systematycznie bije rekordy widowni. W 2010 roku, przez 2 tygodnie trwania imprezy, Melbourne Park odwiedziło 653,860 osób.
Obrazek Przy każdej możliwej tego typu okazji bardzo dużo mówi się o kortach, jednak Melbourne Park to także wiele innych interesujących miejsc. Wolne od oglądania tenisa chwile kibice spędzają w 2 zasadniczych częściach całości, jaką są tereny rozrywkowe Melboure Park. Pierwsza z nich to tzw. Grand Slam Oval. W tym miejscu ustawiona jest strefa fanów, gdzie młodsi sympatycy tenisa mają okazję doświadczyć różnych tenisowych zajęć i konkursów, jak np. uderzanie piłki do celu czy gra w tenisa na mini-kortach. Podczas każdego turnieju na tamtejszej scenie wystawiane są filmy w ramach festiwalu filmowego. Tytuł filmu jest wybierany przez fanów, a termin tegoż festiwalu to 26 stycznia – dzień święta narodowego w Australii. Ponadto w tym miejscu znajduje się wiele sklepów znanych marek, barów, restauracji, punktów gastronomicznych i innych miejsc do szeroko rozumianej rekreacji (oczywiście bez przesady). Niejako w opozycji do Grand Slam Oval pozostaje Garden Square. Miejsce to słynie z tzw. wyspy autografów, gdzie przez pierwsze 8 dni turnieju mają miejsca spotkania z zawodnikami, podczas których jest czas na autografy, wspólne zdjęcia, wywiady i rozmowy. Znajduje się tutaj oczywiście telebim, gdzie także pokazywane jest dzieło przeznaczone na festiwal filmowy.

Na terenie Melbourne park znajduje się także siedziba australijskiej tenisowej Galerii Sław. Otwarta ona została w 1993 roku, a pierwszym wprowadzonym na jej poczet był Rod Laver (26 stycznia tegoż roku). W tym roku do tego zaszczytnego grona zostanie przyjęty Ken Fletcher.

Godziny otwarcia bram Melbourne Park:

16-26 stycznia: sesja dzienna: 10:00; sesja nocna: 17:00
27 stycznia: 14:00
28 stycznia: 12:00
29 stycznia: 15:00
Obrazek Obrazek

Australian Open - Część II

Legendy Australian Open

Obrazek

Przez historię Australian Open przewija się mnóstwo wspaniałych tenisistów. Wielu z nich to niekwestionowani Mistrzowie rakiety, którzy na stałe wpisali się do księgi dziejów białego sportu. Poniżej sylwetki postaci, które znaczyły najwięcej w ciągu 99 pierwszych edycji pierwszej lewy Wielkiego Szlema.

  • Jack Crawford

    Obrazek

    Mistrz w latach: 1931, 1932, 1933, 1935.

    4-krotny Mistrz turnieju znany był z niezwykle rycerskiej i eleganckiej postawy na korcie. W tenisowym światku był znany jako „Gentleman Jack”. Swoim dostojnym i przyjemnym dla oka stylem gry, Jack Crawford nawiązywał do wspaniałych tradycji uprawiania sztuki, jaką jest tenis. Po raz pierwszy zadebiutował w Mistrzostwach Australii w 1927 roku, gdzie przegrał w swoim pierwszym meczu z Garem Moonem. Rok później osiągnął ćwierćfinał, w którym na jego drodze stanął Jean Borotra, jeden z francuskich muszkieterów. Jack wywarł na nim niesamowite wrażenie, a po całym pojedynku Borotra przepowiadał mu wielkie sukcesy w przyszłości, przyznając, że nigdy nie widział tak młodego tenisisty z tak wielkimi umiejętnościami. Crawford przekłuł w czyny słowa swojego wielkiego rywala, kiedy to w 1931 roku pokonał w finale Harry’ego Hopmana, sięgając po pierwszy tytuł w Australian Open. Rok później Panowie znowu zagrali o główną nagrodę i znowu lepszy był Gentelman Jack. W 1933 roku wielki Mistrz zapisał na swoim koncie 3 kolejny tytuł, ogrywając w finale Keitha Gledhilla. W tym samym roku, będący w życiowej formie tenisista, wygrał Roland Garros i Wimbledon, dzięki czemu stanął przed szansą na klasycznego Wielkiego Szlema. Ta sztuka nie powiodła się, gdyż w finale US Open na drodze Jacka stanął Fred Perry. Brytyjczyk wygrał 6-3 11-13, 4-6, 6-0, 6-1. Kolejny sezon był dużo słabszy, ale w 1935 roku Crawford wrócił raz jeszcze, sięgając po raz 4 po koronę w Australii. Był to ostatni wielkoszlemowy tytuł w jego karierze, a dzięki 4 triumfom na Antypodach, jego karierowy rekord gier na Antypodach wynosi 52-15.
  • Roy Emerson

    Obrazek

    Mistrz w latach: 1961, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967.

    Roy Emerson to najbardziej utytułowany singlista w historii Australian Open. Był to także zawodnik wysoce wszechstronny i jako jedyny w dziejach tenisa zapisał na swoim koncie tytuły singlowe i deblowe w każdym z 4 turniejów Wielkiego Szlema. Swój debiut na australijskiej ziemi Emerson odnotował w 1954 roku, kiedy to przegrał w 1 meczu z Georgem Washingtonem. Emerson – szczupły, szybki, znakomicie wytrenowany, na pierwszy tytuł w Melbourne czekał do 1961 roku, kiedy to ograł w finale Roda Lavera. „To początek jego wspinaczki na tenisowe wyżyny” – pisały wtedy gazety. Redaktorzy nie pomylili się. W kolejnych 6 latach Emerson za każdym razem grał w meczu o tytuł. W 1963 roku pokonał tam Kena Fletchera, czym potwierdził swój wielki talent. Pojedynek trwał aż 5 setów i był pierwszym tego typu finałem w historii Australian Open. Trzeci tytuł w 1964 roku był potwierdzeniem absolutnej dominacji Emersona w tenisie. Australijczyk zanotował wtedy passę 55 kolejnych wygranych gier. Osiągnął pozycję #1 na świecie, wygrał 17 turniejów, w tym Wimbledon i US Open. Kolejny sukces w Australian Open to 1966 rok, kiedy to jego finał z Arthurem Ashem uznano za „mecz roku” (6-4 6-8 6-2 6-3). Rok później Panowie ponownie zagrali w finale i tam Roy wygrał już gładko, w 3 setach. Wcześniej jednak miał bardzo trudną przeprawę w półfinale, kiedy to zagrał 83 gemy w starciu z Tonym Rochem. Po szóstym sukcesie w 1967 roku, Emerson miał na koncie 11 wielkoszlemowych tytułów, czym poprawił wynik Billa Tildena. Kilka miesięcy później Australijczyk wygrał Roland Garros i na lata postawił bardzo wysoko poprzeczkę w statystyce wygranych imprez Wielkiego Szlema (pobił go dopiero Pete Sampras w 2000 roku). Łącznie, zarówno w singlu jak i w deblu, Emerson wygrał 28 turniejów wielkoszlemowych.
  • Ken Rosewall

    Obrazek

    Mistrz w latach: 1953, 1955, 1971, 1972.

    Legendarny bekhend oraz zabójcza mobilność to największe atuty najbardziej znanego tenisisty australijskiej o niespotykanej „długowieczności”. W 1953 roku Rosewall został najmłodszym Mistrzem w historii turnieju. Miał wtedy 18 lat, a w 3-setowym finale pokonał Mervyna Rose’a. Podczas tamtego turniej Ken poznał Wilmę - swoją przyszłą żonę. 2 lata później Rosewall święcił swój 2 tytuł w Adelajdzie, po zwycięstwie nad Lew Hoadem. Cały poranek, poprzedzający finał, spędził wtedy przed telewizorem, oglądając transmisję z krykieta. Przechodząc na zawodowstwo nie grał w Australian Open aż do 1969 roku, kiedy to zakończył swój udział na 3 rundzie. W 1971 roku długowieczny Ken zachwycił raz jeszcze, wygrywając Australian Open po raz trzeci. W 3 setach pokonał Arthura Ashe’a w ostatniej edycji Australian Open, rozgrywanej poza Melbourne. Rok później, na przywitanie imprezy w stolicy stanu Victoria, Rosewall obronił swój tytuł i został tym samym najstarszym w dziejach Mistrzem Australian Open. Miał wtedy 37 lat. Tym samym posiada on największy odstęp czasowy pomiędzy pierwszym, a ostatnim wygranym turniejem na Antypodach (19 lat, od 1953 do 1972 roku). Ten pochodzący z Sydney zawodnik po raz ostatni wystąpił w Australian Open w 1978 roku, kiedy to w wieku 43 lat osiągnął 3 rundę. 3 lata temu, w rodzinnym mieście uhonorowano jego dokonania, nazywając arenę główną miejscowego Olympic Park Ken Rosewall Arena.
  • Rod Laver

    Obrazek

    Mistrz w latach: 1960, 1962, 1969.

    “Szczypta walki” – tak Rod Laver określił swój pierwszy zwycięski Australian Open z 1960 roku. W decydującym meczu pokonał wtedy Neale’a Frasera 5-7 3-6 6-3 8-6 8-6. 2 kolejne skalpy na Antypodach wchodziły w skład dwóch klasycznych Wielkich Szlemów, które do dziś są fundamentalnym argumentem, przemawiającym za Laverem jako za tenisistą wszech czasów. W 1962 roku „rakieta z Rockhampton” określił swoje zwycięstwo jako „sukces zmieniający całe jego życie”. Rod pokonał wtedy w finale Roya Emersona 8-6 0-6 6-4 6-4, a cały mecz toczono w bardzo wietrznych warunkach. W kolejnych miesiącach Laver triumfował w Paryżu, Londynie i Forrest Hills, czym nawiązał do osiągnięcia Dona Budge’a, który w latach 30. wygrał wszystkie 4 lewy Wielkiego Szlema w jednym roku. 7 lat później Australijczyk powtórzył ten wyczyn, a w Australii wygrał po raz trzeci (6-3 6-4 7-5 w finale z Gimeno). W 2000 roku kort centralny Melbourne Park nazwano jego imieniem: Rod Laver Arena. „Nigdy nawet nie marzyłem o dostąpieniu takiego zaszczytu” – powiedział wtedy Mistrz 11 turniejów wielkoszlemowych.
  • Mats Wilander

    Obrazek

    Mistrz w latach: 1983, 1984, 1988.

    19-letni Szwed Królem Kooyongu został w 1983 roku, kiedy to pokonał w finale Ivana Lendla. Był to jego 9 tytuł w sezonie (Australian Open rozgrywano wtedy w grudniu). Wilander został wtedy najmłodszym, od czasów Kena Rosewalla (1953), zwycięzcą turnieju. Rok później australijska trawa znowu nie miała tajemnic dla szwedzkiego zawodnika. W wyrównanym finale jego wyższość musiał uznać Kevin Curren (6-7(5) 6-4 7-6(3) 6-2). 4 lata później Mats wygrał na Antypodach po raz kolejny, był to pierwszy turniej rozgrywany w Melbourne Park (wówczas Flinders Park). W dramatycznym finale, który był przerywany przez opady deszczu, Szwed pokonał Pata Casha. Wilander obronił wtedy 2 piłki meczowe, a po 4 godzinach i 28 minutach tablica wyników wskazała jego nazwisko jako nazwisko zwycięzcy. Szwed pokonał faworyta gospodarzy 6-3 6-7 3-6 6-1 8-6. Został on wtedy pierwszym graczem od czasów Jimmiego Connorsa, który wygrał turniej wielkoszlemowy na nawierzchniach trawiastej i twardej. Karierowy bilans gier Wilandera na Australian Open wynosi 36-7.
  • Andre Agassi

    Obrazek

    Mistrz w latach: 1995, 2000, 2001, 2003.

    Specyficzny charakter młodego Andre nie wykazywał przesadnej chęci do gry „na końcu świata”, stąd do Melbourne Amerykanin dotarł po raz pierwszy dopiero w 1995 roku. Debiut miał wymarzony, albowiem wygrał cały turniej. Najpierw dramatyczny półfinał z Kricksteinem, później mecz z Samprasem w finale. 4-6 6-1 7-6(6) 6-4 , “Game, Set and match Agassi” – drugi kolejny tytuł wielkoszlemowy na koncie Amerykanina, pierwszy w Australii. Na kolejny sukces w Melbourne Park Andre czekał do 2000 roku. Najpierw niezapomniany półfinał z Samprasem (6-4 3-6 6-7(0) 7-6(5) 6-1), a następnie 4-setowy pojedynek o tytuł z Kafielnikovem. Agassi długo nie mógł się przekonać do gry na Antypodach, ale koniec końców okazało się, że to właśnie tutaj grał najlepiej. W 2001 roku obronił tytuł, tym razem po szybkim finale z Arnaud Clementem. W półfinale rozegrał kolejny niezapomniany mecz - klasyk, kiedy to w 5 setach pokonał Patricka Raftera. W 2002 roku Andre wycofał się tuż przed startem imprezy, ale 12 miesięcy później wygrał tu po raz czwarty. W 3 ostatnich meczach „zgubił” zaledwie 19 gemów i po deklasacji popełnionej na Schuettlerze, zapisał na swoim koncie rekordowy tytuł i został pierwszym tenisistą Ery Open, który tak często wygrywał w Melbourne. „Nigdy nie zapomnę tego, że tu byłem, że grałem tu dla was wszystkich, że mnie tak mocno wspieraliście. Czuję się w połowie Australijczykiem” – powiedział wtedy 33-letni Agassi. Po raz ostatni w Melbourne Agassi zagrał w 2005 roku, przegrywając w 3 setach z Rogerem Federerem. Swoją karierę zakończył z fantastycznym bilansem pojedynków na Australian Open: 48-5.
  • Roger Federer

    Obrazek

    Mistrz w latach: 2004, 2006, 2007, 2010.

    Roger Federer, wciąż grająca legenda Australian Open, rozpocznie w poniedziałek walkę o piąty tytuł w Australian Open. Od jego debiutu w Melbourne Park mija 12 lat, kiedy to w 2000 roku dotarł tu do 3 rundy. Nigdy później, jak do tej pory, nie kończył rywalizacji w Melbourne Park na wcześniejszym etapie. Pierwszy tytuł Federera w tym turnieju pochodzi z 2004 roku. Wówczas zwycięstwo nad Maratem Safinem dało mu pierwsze miejsce w rankingu ATP (jako pierwszemu Szwajcarowi w historii). Federer zajmował tę pozycję przez 237 kolejnych tygodni (rekord), w międzyczasie sięgając po 2 kolejne tytuły. W 2006 roku pokonał w finale Marcosa Baghdatisa, podczas dekoracji płacząc w ramionach swojego wielkiego poprzednika – Roda Lavera. „Mam nadzieję, że wiecie jak wiele to dla mnie znaczy” – powiedział wtedy, trzymając puchar w dłoniach. Szwajcar wygrał wtedy swój 3 turniej wielkoszlemowy z rzędu, czym nawiązał do osiągnięć Johna McEnroe, Johna Newcombe’a i Matsa Wilandera. Rok później obronił tytuł po meczu z Fernando Gonzalezem. Był to 10 wielkoszlemowy sukces w karierze Helweta, a pierwszy i jedyny jak do tej pory bez straty seta w całym turnieju. Wcześniej takiej sztuki dokonał Bjorn Borg w 1980 roku. W 2010 roku Federer przyjechał do Melbourne jako Mistrz 15 turniejów wielkoszlemowych, posiadacz karierowego Wielkiego Szlema i samodzielny rekordzista pod względem ilości wygranych imprez wielkoszlemowych. Po znakomitej grze w finale, Szwajcar pokonał Andy’ego Murraya i po raz 16 sięgnął po najcenniejszą nagrodę w tenisie zawodowym. Był to jego czwarty tytuł w Melbourne Park i ostatni jak do tej pory sukces w Wielkim Szlemie. Roger został wtedy pierwszym od czasów Andre Agassiego (2003) ojcem, który triumfował w jednej z 4 lew Wielkiego Szlema i piątym zawodnikiem w historii, który wygrywał na Antypodach minimum 4 razy.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

RE: Australian Open 2012

Post autor: robpal »

Obrazek Obrazek

Australian Open - lista zgłoszeń do turnieju singlowego:
Spoiler:
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Australian Open 2012

Post autor: robpal »

Obrazek Obrazek

Australian Open - lista zgłoszeń do kwalifikacji:
Spoiler:
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Australian Open 2012

Post autor: robpal »

Obrazek Obrazek

Australian Open - przebieg turnieju singlowego:

Zwycięzca

[1] Novak Djoković (SRB)

Finał

[1] Novak Djoković (SRB) d. [2] Rafael Nadal (ESP) 5-7 6-4 6-2 6-7(5) 7-5

Półfinały

[1] Novak Djoković (SRB) d. [4] Andy Murray (GBR) 6-3 3-6 6-7(4) 6-1 7-5

[2] Rafael Nadal (ESP) d. [3] Roger Federer (SUI) 6-7(5) 6-2 7-6(5) 6-4

Ćwierćfinały

[1] Novak Djoković (SRB) d. [5] David Ferrer (ESP) 6-4 7-6(4) 6-1
[4] Andy Murray (GBR) d. [24] Kei Nishikori (JPN) 6-3 6-3 6-1

[3] Roger Federer (SUI) d. [11] Juan Martin del Potro (ARG) 6-4 6-3 6-2
[2] Rafael Nadal (ESP) d. [7] Tomas Berdych (CZE) 6-7(5) 7-6(6) 6-4 6-3

IV runda

[1] Novak Djoković (SRB) d. [WC] Lleyton Hewitt (AUS) 6-1 6-3 4-6 6-3
[5] David Ferrer (ESP) d. [17] Richard Gasquet (FRA) 6-4 6-4 6-1
[4] Andy Murray (GBR) d. Michaił Kukuszkin (KAZ) 6-1 6-1 1-0 krecz
[24] Kei Nishikori (JPN) d. [6] Jo-Wilfried Tsonga (FRA) 2-6 6-2 6-1 3-6 6-3

[11] Juan Martin del Potro (ARG) d. Philipp Kohlschreiber (GER) 6-4 6-2 6-1
[3] Roger Federer (SUI) d. Bernard Tomić (AUS) 6-4 6-2 6-2
[7] Tomas Berdych (CZE) d. [10] Nicolas Almagro (ESP) 4-6 7-6(5) 7-6(3) 7-6(2)
[2] Rafael Nadal (ESP) d. [18] Feliciano Lopez (ESP) 6-4 6-4 6-2

III runda

[1] Novak Djoković (SRB) d. Nicolas Mahut (FRA) 6-0 6-1 6-1
[WC] Lleyton Hewitt (AUS) d. [23] Milos Raonić (CAN) 4-6 6-3 7-6(5) 6-3
[17] Richard Gasquet (FRA) d. [9] Janko Tipsarević (SRB) 6-3 6-3 6-1
[5] David Ferrer (ESP) d. [27] Juan Ignacio Chela (ARG) 7-5 6-2 6-1

[4] Andy Murray (GBR) d. Michael Llodra (FRA) 6-4 6-2 6-0
Michaił Kukuszkin (KAZ) d. [14] Gael Monfils (FRA) 6-2 7-5 5-7 1-6 6-4
[24] Kei Nishikori (JPN) d. Julien Benneteau (FRA) 4-6 7-6(3) 7-6(4) 6-3
[6] Jo-Wilfried Tsonga (FRA) d. Frederico Gil (POR) 6-2 6-2 6-2


Philipp Kohlschreiber (GER) d. Alejandro Falla (COL) 6-3 6-2 7-6(3)
[11] Juan Martin del Potro (ARG) d. Yen-Hsun Lu (TPE) 6-2 6-3 6-0
Bernard Tomić (AUS) d. [13] Ołeksandr Dołgopołow (UKR) 4-6 7-6(0) 7-6(6) 2-6 6-3
[3] Roger Federer (SUI) d. Ivo Karlović (CRO) 7-6(6) 7-5 6-3

[7] Tomas Berdych (CZE) d. [30] Kevin Anderson (RPA) 7-6(5) 7-6(1) 6-1
[10] Nicolas Almagro (ESP) d. [21] Stanislas Wawrinka (SUI) 7-6(2) 6-2 6-4
[18] Feliciano Lopez (ESP) d. [16] John Isner (USA) 6-3 6-7(3) 6-4 6-7(0) 6-1
[2] Rafael Nadal (ESP) d. [Q] Lukas Lacko (SVK) 6-2 6-4 6-2

II runda

[1] Novak Djoković (SRB) d. Santiago Giraldo (COL) 6-3 6-2 6-1
Nicolas Mahut (FRA) d. [WC] Tatsuma Ito (JPN) 1-6 7-6(6) 6-2 6-2
[23] Milos Raonić (CAN) d. Philipp Petzschner (GER) 6-4 5-7 6-2 7-5
[WC] Lleyton Hewitt (AUS) d. [15] Andy Roddick (USA) 3-6 6-3 6-4

[9] Janko Tipsarević (SRB) d. [WC] James Duckworth (AUS) 3-6 6-2 7-6(5) 6-4
[17] Richard Gasquet (FRA) d. [Q] Andrej Gołubiew (KAZ) 6-4 6-2 3-0 krecz
[27] Juan Ignacio Chela (ARG) d. Pablo Andujar (ESP) 6-4 6-4 6-3
[5] David Ferrer (ESP) d. Ryan Sweeting (USA) 6-7(4) 6-2 3-6 6-2 6-3

[4] Andy Murray (GBR) d. Edouard Roger-Vasselin (FRA) 6-1 6-4 6-4
Michael Llodra (FRA) d. [32] Alex Jr. Bogomołow (RUS) 6-1 6-3 4-6 5-7 6-4
Michaił Kukuszkin (KAZ) d. [19] Viktor Troicki (SRB) 5-7 6-4 6-2 4-6 6-3
[14] Gael Monfils (FRA) d. Thomaz Bellucci (BRA) 2-6 6-0 6-4 6-2

Julien Benneteau (FRA) d. [12] Gilles Simon (FRA) 7-5 7-6(8) 1-6 3-6 6-2
[24] Kei Nishikori (JPN) d. Matthew Ebden (AUS) 3-6 1-6 6-4 6-1 6-1
Frederico Gil (POR) d. [26] Marcel Granollers (ESP) 6-3 4-6 6-4 6-3
[6] Jo-Wilfried Tsonga (FRA) d. Ricardo Mello (BRA) 7-5 6-4 6-4


Alejandro Falla (COL) d. [8] Mardy Fish (USA) 7-6(4) 6-3 7-6(6)
Philipp Kohlschreiber (GER) d. Pere Riba (ESP) 6-0 4-0 krecz
Yen-Hsun Lu (TPE) d. [Q] Florent Serra (FRA) 7-5 6-2 6-2
[11] Juan Martin del Potro (ARG) d. Blaz Kavcić (SLO) 6-4 7-5 6-3

[13] Ołeksandr Dołgopołow (UKR) d. Tobias Kamke (GER) 4-6 6-1 6-1 3-6 8-6
Bernard Tomić (AUS) d. Sam Querrey (USA) 3-6 6-3 7-6(3) 6-3
Ivo Karlović (CRO) d. Carlos Berlocq (ARG) 7-6(4) 3-6 6-3 6-4
[3] Roger Federer (SUI) d. Andreas Beck (GER) w.o

[7] Tomas Berdych (CZE) d. Olivier Rochus (BEL) 6-1 6-0 7-6(4)
[30] Kevin Anderson (RPA) d. Serhij Stachowski (UKR) 3-6 6-1 7-6(3) 6-3
[21] Stanislas Wawrinka (SUI) d. Marcos Baghdatis (CYP) 7-6(3) 6-4 5-7 6-1
[10] Nicolas Almagro (ESP) d. Grigor Dimitrov (BUL) 4-6 6-3 6-7(4) 6-4 6-0

[16] John Isner (USA) d. David Nalbandian (ARG) 4-6 6-3 2-6 7-6(5) 10-8
[18] Feliciano Lopez (ESP) d. Flavio Cipolla (ITA) 7-5 7-6(4) 6-2
[Q] Lukas Lacko (SVK) d. Donald Young (USA) 6-3 6-1 3-6 6-3
[2] Rafael Nadal (ESP) d. Tommy Haas (GER) 6-4 6-3 6-4

I runda

[1] Novak Djoković (SRB) d. Paolo Lorenzi (ITA) 6-2 6-0 6-0
Santiago Giraldo (COL) d. [Q] Matteo Viola (ITA) 6-4 6-2 6-1
[WC] Tatsuma Ito (JPN) d. Potito Starace (ITA) 6-3 4-6 6-3 6-4
Nicolas Mahut (FRA) d. [29] Radek Stepanek (CZE) 7-5 7-5 6-3

[23] Milos Raonić (CAN) d. Filippo Volandri (ITA) 6-4 6-0 6-2
Philipp Petzschner (GER) d. Lukas Rosol (CZE) 6-0 6-0 6-2
[WC] Lleyton Hewitt (AUS) d. Cedrik-Marcel Stebe (GER) 7-5 6-4 3-6 7-5
[15] Andy Roddick (USA) d. Robin Haase (NED) 6-3 6-4 6-1

[9] Janko Tipsarević (SRB) d. Dmitrij Tursunow (RUS) 5-7 7-6(12) 6-3 6-4
[WC] James Duckworth (AUS) d. [Q] Jurgen Zopp (EST) 6-3 6-4 6-4
[Q] Andrej Gołubiew (KAZ) d. Michaił Jużny (RUS) 7-5 6-7(4) 6-4 4-6 6-3
[17] Richard Gasquet (FRA) d. Andreas Seppi (ITA) 6-3 3-6 6-3 6-1

[27] Juan Ignacio Chela (ARG) d. Michael Russell (USA) 7-6(3) 6-3 6-4
Pablo Andujar (ESP) d. Igor Kunitsyn (RUS) 6-1 7-6(12) 6-0
Ryan Sweeting (USA) d. Matthias Bachinger (GER) 6-4 6-4 6-2
[5] David Ferrer (ESP) d. Rui Machado (POR) 6-1 6-4 6-2


[4] Andy Murray (GBR) d. Ryan Harrison (USA) 4-6 6-3 6-4 6-2
Edouard Roger-Vasselin (FRA) d. Xavier Malisse (BEL) 7-6(6) krecz
Michael Llodra (FRA) d. Ernests Gulbis (LAT) 2-6 6-1 6-2 6-2
[32] Alex Jr. Bogomołow (RUS) d. Daniel Gimeno-Traver (ESP) 6-3 6-2 6-4

[19] Viktor Troicki (SRB) d. Juan Carlos Ferrero (ESP) 4-6 6-7(3) 6-2 7-6(3) 6-2
Michaił Kukuszkin (KAZ) d. Guillermo Garcia-Lopez (ESP) 6-4 6-3 6-0
Thomaz Bellucci (BRA) d. Dudi Sela (ISR) 7-6(5) 6-4 6-3
[14] Gael Monfils (FRA) d. [WC] Marinko Matosević (AUS) 7-6(5) 6-3 6-3

[12] Gilles Simon (FRA) d. [Q] Danai Udomchoke (THA) 6-1 3-6 6-7(5) 6-3 6-2
Julien Benneteau (FRA) d. Karol Beck (SVK) 6-4 6-2 7-5
Matthew Ebden (AUS) d. Joao Souza (BRA) 6-3 7-6(1) 6-2
[24] Kei Nishikori (JPN) d. Stephane Robert (FRA) 6-1 7-6(7) 6-0

[26] Marcel Granollers (ESP) d. [WC] Jesse Levine (USA) 6-0 7-6(4) 5-7 5-7 6-3
Frederico Gil (POR) d. Ivan Dodig (CRO) 2-6 6-1 6-1 4-1 krecz
Ricardo Mello (BRA) d. [Q] Roberto Bautista-Agut (ESP) 6-4 6-4 7-5
[6] Jo-Wilfried Tsonga (FRA) d. Denis Istomin (UZB) 6-4 3-6 6-2 7-5



[8] Mardy Fish (USA) d. Gilles Muller (LUX) 6-4 6-4 6-2
Alejandro Falla (COL) d. Fabio Fognini (ITA) 6-3 6-2 3-6 6-1
Pere Riba (ESP) d. Albert Montanes (ESP) 7-6(2) 2-6 6-4 7-6(5)
Philipp Kohlschreiber (GER) d. [25] Juan Monaco (ARG) 7-5 4-6 6-3 6-7(4) 6-0

Yen-Hsun Lu (TPE) d. [LL] Rik de Voest (RPA) 6-4 3-6 6-1 3-6 6-3
[Q] Florent Serra (FRA) d. Steve Darcis (BEL) 6-7(3) 3-6 5-4 krecz
Blaz Kavcić (SLO) d. [Q] James Ward (GBR) 6-4 6-3 6-4
[11] Juan Martin del Potro (ARG) d. Adrian Mannarino (FRA) 2-6 6-1 7-5 6-4

[13] Ołeksandr Dołgopołow (UKR) d. [WC] Greg Jones (AUS) 1-6 4-6 6-1 6-1 6-2
Tobias Kamke (GER) d. Victor Hanescu (ROU) 6-2 6-1 6-2
Sam Querrey (USA) d. [WC] Kenny de Schepper (FRA) 6-3 6-2 6-2
Bernard Tomić (AUS) d. [22] Fernando Verdasco (ESP) 4-6 6-7(3) 6-4 6-2 7-5

Ivo Karlović (CRO) d. [31] Jurgen Melzer (AUT) 7-6(3) 7-5 6-3
Carlos Berlocq (ARG) d. [Q] Jesse Huta Galung (NED) 2-6 6-3 7-6(3) 6-3
Andreas Beck (GER) d. Eric Prodon (FRA) 6-4 6-2 4-6 7-5
[3] Roger Federer (SUI) d. [Q] Alexander Kudriawtsew (RUS) 7-5 6-2 6-2


[7] Tomas Berdych (CZE) d. Albert Ramos (ESP) 7-5 4-6 6-2 6-3
Olivier Rochus (BEL) d. [Q] Bjorn Phau (GER) 6-1 6-4 6-0
Serhij Stachowski (UKR) d. [Q] Illya Marchenko (UKR) 6-3 6-7(9) 4-6 6-3 7-5
[30] Kevin Anderson (RPA) d. [Q] Frederik Nielsen (DEN) 6-1 6-2 6-4

[21] Stanislas Wawrinka (SUI) d. Benoit Paire (FRA) 6-1 6-1 7-5
Marcos Baghdatis (CYP) d. Benjamin Becker (GER) 6-1 7-6(5) 6-2
Grigor Dimitrov (BUL) d. Jeremy Chardy (FRA) 4-6 6-3 3-6 6-4 6-4
[10] Nicolas Almagro (ESP) d. Łukasz Kubot (POL) 1-6 7-5 6-3 7-5

[16] John Isner (USA) d. [WC] Benjamin Mitchell (AUS) 6-4 6-4 7-6(1)
David Nalbandian (ARG) d. Jarkko Nieminen (FIN) 6-4 4-2 krecz
Flavio Cipolla (ITA) d. Nikołaj Dawidienko (RUS) 6-4 4-6 3-6 6-2 6-1
[18] Feliciano Lopez (ESP) d. Leonardo Mayer (ARG) 7-6(5) 6-3 7-6(2)

[Q] Lukas Lacko (SVK) d. [28] Ivan Ljubicić (CRO) 3-6 4-6 6-3 6-4 6-4
Donald Young (USA) d. [Q] Peter Gojowczyk (GER) 6-1 6-2 4-6 1-6 6-2
Tommy Haas (GER) d. [Q] Denis Kudla (USA) 7-6(5) 3-6 6-0 7-5
[2] Rafael Nadal (ESP) d. [Q] Alex Kuznetsov (USA) 6-4 6-1 6-1
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Australian Open 2011

Post autor: robpal »

Obrazek Obrazek

Australian Open - przebieg turnieju deblowego:

Zwycięzcy

Leander Paes/Radek Stepanek (IND/CZE)

Finał

Leander Paes/Radek Stepanek (IND/CZE) d. [1] Bob Bryan/Mike Bryan (USA) 7-6(1) 6-2

Półfinały

[1] Bob Bryan/Mike Bryan (USA) d. [7] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) 4-6 6-3 7-6(5)

Leander Paes/Radek Stepanek (IND/CZE) d. [2] Max Mirnyj/Daniel Nestor (BLR/CAN) 2-6 6-4 6-4

Ćwierćfinały

[1] Bob Bryan/Mike Bryan (USA) d. [6] Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL) 6-4 6-7(4) 6-4
[7] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) d. [13] Scott Lipsky/Rajeev Ram (USA) 6-4 6-4

Leander Paes/Radek Stepanek (IND/CZE) d. [10] Eric Butorac/Bruno Soares (USA/BRA) 6-4 7-6(4)
[2] Max Mirnyj/Daniel Nestor (BLR/CAN) d. [12] Santiago Gonzalez/Christopher Kas (MEX/GER) 6-1 6-7(4) 6-2

III runda

[1] Bob Bryan/Mike Bryan (USA) d. [15] Colin Fleming/Ross Hutchins (GBR) 6-4 0-6 6-2
[6] Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL) d. [11] Frantisek Cermak/Filip Polasek (CZE/SVK) 6-4 6-3
[13] Scott Lipsky/Rajeev Ram (USA) d. [4] Mahesh Bhupathi/Rohan Bopanna (IND) 7-6(6) 6-2
[7] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) d. [ALT] Ricardo Mello/Joao Souza (BRA) 6-4 6-3

[10] Eric Butorac/Bruno Soares (USA/BRA) d. [8] Aisam-ul-Haq Qureshi/Jean-Julien Rojer (PAK/CUW) 6-4 6-2
Leander Paes/Radek Stepanek (IND/CZE) d. [3] Michael Llodra/Nenad Zimonjić (FRA/SRB) 7-5 7-6(2)
[12] Santiago Gonzalez/Christopher Kas (MEX/GER) d. [5] Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (AUT/GER) 7-6(1) 7-5
[2] Max Mirnyj/Daniel Nestor (BLR/CAN) d. Daniele Bracciali/Potito Starace (ITA) 7-6(7) 6-2

II runda

[1] Bob Bryan/Mike Bryan (USA) d. [WC] Lleyton Hewitt/Peter Luczak (AUS) 6-3 7-6(5)
[15] Colin Fleming/Ross Hutchins (GBR) d. Alex Bogomołow Jr./Igor Kunitsyn (RUS) 6-0 6-3
[11] Frantisek Cermak/Filip Polasek (CZE/SVK) d. Michaił Elgin/Alexander Kudriawstew (RUS) 4-6 6-4 7-5
[6] Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL) d. Pablo Andujar/Guillermo Garcia-Lopez (ESP) 6-3 7-5

[4] Mahesh Bhupathi/Rohan Bopanna (IND) d. Carsten Ball/Treat Conrad Huey (AUS/PHI) 6-2 6-2
[13] Scott Lipsky/Rajeev Ram (USA) d. Michal Mertinak/Andre Sa (SVK/BRA) 5-7 6-3 6-2
[ALT] Ricardo Mello/Joao Souza (BRA) d. Victor Hanescu/Olivier Rochus (ROU/BEL) 6-4 6-4
[7] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) d. [WC] Colin Ebelthit/Marinko Matosević (AUS) 3-6 6-4 6-2


[8] Aisam-ul-Haq Qureshi/Jean-Julien Rojer (PAK/CUW) d. Philipp Marx/Adil Shamasdin (GER/CAN) 7-6(8) 6-4
[10] Eric Butorac/Bruno Soares (USA/BRA) d. Flavio Cipolla/Denis Istomin (ITA/UZB) 6-2 6-3
Leander Paes/Radek Stepanek (IND/CZE) d. [14] Simone Bolelli/Fabio Fognini (ITA) 6-2 7-6(5)
[3] Michael Llodra/Nenad Zimonjić (FRA/SRB) d. Marc Lopez/David Marrero (ESP) 6-3 6-2

[5] Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (AUT/GER) d. Juan Ignacio Chela/Eduardo Schwank (ARG) 6-2 6-4
[12] Santiago Gonzalez/Christopher Kas (MEX/GER) d. Carlos Berlocq/Leonardo Mayer (ARG) 4-6 7-6(5) 6-1
Daniele Bracciali/Potito Starace (ITA) d. Julian Knowle/Michael Kohlmann (AUT/GER) 6-4 6-4
[2] Max Mirnyj/Daniel Nestor (BLR/CAN) d. Juan Sebastian Cabal/Robert Farah (COL) 7-6(0) 6-2

I runda

[1] Bob Bryan/Mike Bryan (USA) d. Jonathan Erlich/Andy Ram (ISR) 7-6(6) 6-4
[WC] Lleyton Hewitt/Peter Luczak (AUS) d. Matthias Bachinger/Philipp Kohlschreiber (GER) 7-5 6-3
Alex Bogomołow Jr./Igor Kunitsyn (RUS) d. Michaił Kukuszkin/Dmitrij Tursunow (KAZ/RUS) 6-4 7-5
[15] Colin Fleming/Ross Hutchins (GBR) d. Ryan Harrison/Ryan Sweeting (USA) 7-5 7-6(2)

[11] Frantisek Cermak/Filip Polasek (CZE/SVK) d. Julien Benneteau/Nicolas Mahut (FRA) 6-4 7-6(1)
Michaił Elgin/Alexander Kudriawstew (RUS) d. Robin Haase/Jarkko Nieminen (NED/FIN) 6-2 7-6(6)
Pablo Andujar/Guillermo Garcia-Lopez (ESP) d. [ALT] Tobias Kamke/Frederik Nielsen (GER/DEN) 6-3 2-6 6-3
[6] Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL) d. Jamie Delgado/Jonathan Marray (GBR) 6-4 6-4

[4] Mahesh Bhupathi/Rohan Bopanna (IND) d. [WC] Matthew Ebden/Chris Guccione (AUS) 5-7 6-4 6-4
Carsten Ball/Treat Conrad Huey (AUS/PHI) d. Ivo Karlović/Frank Moser (CRO/GER) 6-3 6-4
Michal Mertinak/Andre Sa (SVK/BRA) d. Ołeksandr Dołgopołow/Denis Molchanow (UKR) 6-2 6-2
[13] Scott Lipsky/Rajeev Ram (USA) d. Albert Montanes/Albert Ramos (ESP) 7-6(4) 7-6(8)

Victor Hanescu/Olivier Rochus (ROU/BEL) d. [9] Oliver Marach/Alexander Peya (AUT) 7-6(4) 4-6 7-5
[ALT] Ricardo Mello/Joao Souza (BRA) d. Alejandro Falla/Santiago Giraldo (COL) 6-7(3) 7-5 6-4
[WC] Colin Ebelthit/Marinko Matosević (AUS) d. [WC] Luke Saville/Andrew Whittington (AUS) 6-0 6-3
[7] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) d. Andreas Siljestrom/Igor Zelenay (SWE/SVK) 6-3 7-6(6)


[8] Aisam-ul-Haq Qureshi/Jean-Julien Rojer (PAK/CUW) d. Ivan Ljubicić/Cedrik-Marcel Stebe (CRO/GER) 6-3 7-6(11)
Philipp Marx/Adil Shamasdin (GER/CAN) d. Thomaz Bellucci/Marcelo Melo (BRA) 7-5 7-6(7)
Flavio Cipolla/Denis Istomin (ITA/UZB) d. [WC] James Duckworth/Adam Feeney (AUS) 6-2 3-6 7-6(5)
[10] Eric Butorac/Bruno Soares (USA/BRA) d. [ALT] Frederico Gil/Daniel Gimeno-Traver (POR/ESP) 7-6(5) 7-6(9)

[14] Simone Bolelli/Fabio Fognini (ITA) d. Rui Machado/Lukas Rosol (POR/CZE) 5-7 6-4 6-2
Leander Paes/Radek Stepanek (IND/CZE) d. [WC] Greg Jones/John-Patrick Smith (AUS) 6-2 6-2
Marc Lopez/David Marrero (ESP) d. Andreas Seppi/Simone Vagnozzi (ITA) 3-6 6-4 6-3
[3] Michael Llodra/Nenad Zimonjić (FRA/SRB) d. Jordan Kerr/Donald Young (AUS/USA) 7-6(6) 6-3

[5] Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (AUT/GER) d. Nicolas Almagro/Pere Riba (ESP) 6-4 6-4
Juan Ignacio Chela/Eduardo Schwank (ARG) d. Dustin Brown/Ivan Dodig (GER/CRO) 6-1 6-4
Carlos Berlocq/Leonardo Mayer (ARG) d. James Cerretani/Dick Norman (USA/BEL) 3-6 6-4 7-6(6)
[12] Santiago Gonzalez/Christopher Kas (MEX/GER) d. Marcel Granollers/Łukasz Kubot (ESP/POL) 6-4 7-6(1)

Julian Knowle/Michael Kohlmann (AUT/GER) d. [16] Paul Hanley/Jamie Murray (AUS/GBR) 7-6(2) 4-6 7-6(5)
Daniele Bracciali/Potito Starace (ITA) d. Xavier Malisse/Ken Skupski (BEL/GBR) 7-6(4) 6-3
Juan Sebastian Cabal/Robert Farah (COL) d. Serhij Stachowski/Michaił Jużny (UKR/RUS) 6-4 7-5
[2] Max Mirnyj/Daniel Nestor (BLR/CAN) d. [WC] Benjamin Mitchell/Matt Reid (AUS) 6-2 6-2
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Australian Open 2012

Post autor: robpal »

Obrazek Obrazek

Australian Open - przebieg turnieju juniorskiego:

Zwycięzca

[1] Luke Saville (AUS)

Finał

[1] Luke Saville (AUS) d. Filip Peliwo (CAN) 6-3 5-7 6-4

Półfinały

[1] Luke Saville (AUS) d. [10] Adam Pavlasek (CZE) 6-3 6-4

Filip Peliwo (CAN) d. [Q] Mackenzie McDonald (USA) 6-4 6-4

Ćwierćfinały

[1] Luke Saville (AUS) d. [7] Kyle Edmund (GBR) 7-5 7-5
[10] Adam Pavlasek (CZE) d. [4] Kaichi Uchida (JPN) 6-3 6-3

[Q] Mackenzie McDonald (USA) d. Robin Stanek (CZE) 0-6 6-4 6-2
Filip Peliwo (CAN) d. Joshua Ward-Hibbert (GBR) 6-3 6-2

III runda

[1] Luke Saville (AUS) d. [16] Karim Hossam (EGY) 6-2 6-2
[7] Kyle Edmund (GBR) d. [11] Kimmer Coppejans (BEL) 7-6(7) 6-1
[4] Kaichi Uchida (JPN) d. Laurent Lokoli (FRA) 6-3 6-3
[10] Adam Pavlasek (CZE) d. [5] Frederico Ferreira Silva (POR) 6-3 6-

[Q] Mackenzie McDonald (USA) d. [6] Andrew Harris (AUS) 6-2 6-3
Robin Stanek (CZE) d. [15] Herkko Pollanen (FIN) 6-1 6-2
Joshua Ward-Hibbert (GBR) d. [9] Nikola Milojević (SRB) 6-3 6-2
Filip Peliwo (CAN) d. Marek Routa (CZE) 4-6 6-3 6-3

II runda

[1] Luke Saville (AUS) d. Lucas Pouille (FRA) 6-3 3-6 6-4
[16] Karim Hossam (EGY) d. [Q] Pedro Guimaraes (BRA) 7-5 7-6(9)
[11] Kimmer Coppejans (BEL) d. Borna Corić (CRO) 4-6 6-2 6-0
[7] Kyle Edmund (GBR) d. Pol Toledo Bague (ESP) 4-6 6-1 6-1

[4] Kaichi Uchida (JPN) d. Luke Bambridge (GBR) 6-4 7-6(8)
Laurent Lokoli (FRA) d. [WC] Bradley Mousley (AUS) 0-6 6-4 6-4
[10] Adam Pavlasek (CZE) d. Pedja Krstin (SRB) 7-6(5) 6-1
[5] Frederico Ferreira Silva (POR) d. Evgeny Karlovskiy (RUS) 6-3 6-4

[6] Andrew Harris (AUS) d. Wayne Montgomery (RSA) 6-4 6-2
[Q] Mackenzie McDonald (USA) d. Mathias Bourgue (FRA) 6-2 6-1
[15] Herkko Pollanen (FIN) d. [WC] Christopher O'Connell (AUS) 3-6 7-5 7-5
Robin Stanek (CZE) d. [3] Liam Broady (GBR) 6-4 6-1

Joshua Ward-Hibbert (GBR) d. [8] Stefano Napolitano (ITA) 6-3 6-4
[9] Nikola Milojević (SRB) d. Quentin Halys (FRA) 6-3 2-6 6-3
Marek Routa (CZE) d. [13] Nick Kyrgios (AUS) 7-6(7) 6-4
Filip Peliwo (CAN) d. [WC] Jack Schipanski (AUS) 6-2 6-4

I runda

[1] Luke Saville (AUS) d. Or Ram-Harel (ISR) 6-1 6-1
Lucas Pouille (FRA) d. Jannis Kahlke (GER) 6-2 6-2
[Q] Pedro Guimaraes (BRA) d. [SE] Alexander Babanine (AUS) 6-3 6-1
[16] Karim Hossam (EGY) d. [Q] Takashi Saito (JPN) 6-2 6-2

[11] Kimmer Coppejans (BEL) d. [WC] Thanasi Kokkinakis (AUS) 7-5 6-2
Borna Corić (CRO) d. Markus Kalovelonis (GRE) 6-4 7-6(3)
Pol Toledo Bague (ESP) d. [WC] Daniel Guccione (AUS) 6-4 0-6 8-6
[7] Kyle Edmund (GBR) d. [SE] Alexandre Favrot (FRA) 4-6 6-4 6-1

[4] Kaichi Uchida (JPN) d. Pietro Licciardi (ITA) 7-5 7-6(4)
Luke Bambridge (GBR) d. Daniel Masur (GER) 6-0 7-6(8)
[WC] Bradley Mousley (AUS) d. Stefan Vinti (ROU) 6-3 7-6(6)
Laurent Lokoli (FRA) d. [14] Connor Farren (USA) 6-2 6-3

[10] Adam Pavlasek (CZE) d. [LL] Chih-Jen Ho (TPE) 4-6 6-4 6-2
Pedja Krstin (SRB) d. James Frawley (AUS) 6-1 6-2
Evgeny Karlovskiy (RUS) d. Mikael Torpegaard (DEN) 6-1 7-6(10)
[5] Frederico Ferreira Silva (POR) d. [WC] Li Tu (AUS) 6-4 6-4


[6] Andrew Harris (AUS) d. Filip Veger (CRO) 6-2 3-6 6-4
Wayne Montgomery (RSA) d. Bar Tzuf Botzer (ISR) 6-7(5) 7-5 6-1
[Q] Mackenzie McDonald (USA) d. Temur Ismailov (UZB) 6-1 7-6(2)
Mathias Bourgue (FRA) d. [12] Julien Cagnina (BEL) 6-4 3-6 6-3

[15] Herkko Pollanen (FIN) d. Wishaya Trongcharoenchaikul (THA) 6-3 6-3
[WC] Christopher O'Connell (AUS) d. Patrik Fabian (SVK) 6-3 6-4
Robin Stanek (CZE) d. [WC] Jordan Thompson (AUS) 7-5 6-0
[3] Liam Broady (GBR) d. [Q] Matteo Donati (ITA) 7-5 6-3

[8] Stefano Napolitano (ITA) d. Trey Strobel (USA) 6-4 6-3
Joshua Ward-Hibbert (GBR) d. [WC] Matthew Tanza (AUS) 6-1 6-2
Quentin Halys (FRA) d. [Q] Arjun Kadhe (IND) 6-4 7-6(4)
[9] Nikola Milojević (SRB) d. Jay Andrijic (AUS) 6-2 6-0

[13] Nick Kyrgios (AUS) d. Jae Hwan Kim (KOR) 6-1 6-2
Marek Routa (CZE) d. Kevin Kaczynski (GER) 2-6 7-5 6-0
Filip Peliwo (CAN) d. [Q] Ken Onishi (JPN) 3-6 6-1 6-4
[WC] Jack Schipanski (AUS) d. [2] Thiago Monteiro (BRA) 2-6 6-3 6-4
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Australian Open 2012

Post autor: robpal »

Obrazek Obrazek

Przebieg kwalifikacji:

III runda

[28] Florent Serra (FRA) d. Denis Molchanow (UKR) 6-3 6-3

Peter Gojowczyk (GER) d. Thiemo de Bakker (NED) 6-1 6-1

Danai Udomchoke (THA) d. Peter Polansky (CAN) 6-4 6-2

[19] Andrej Gołubiew (KAZ) d. Yannick Mertens (BEL) 6-1 6-3

[31] James Ward (GBR) d. Igor Sijsling (NED) 7-6(5) 6-2

Jesse Huta Galung (NED) d. David Guez (FRA) 6-4 6-0

[7] Lukas Lacko (SVK) d. [24] Sergiej Bubka (UKR) 6-2 6-4

Denis Kudla (USA) d. [WC] Carsten Ball (AUS) 7-6(1) 7-5

[21] Jurgen Zopp (EST) d. Tim Smyczek (USA) 6-2 5-7 6-3

[26] Matteo Viola (ITA) d. [11] Rik de Voest (RPA) 4-6 7-6(5) 6-4

Alexander Kudriawtsew (RUS) d. Joao Sousa (POR) 7-5 2-6 6-4

Roberto Bautista-Agut (ESP) d. Andre Ghem (BRA) 7-6(2) 6-3

Frederik Nielsen (DEN) d. [14] Simone Bolelli (ITA) 6-7(4) 6-4 6-2

Alex Kuznetsov (USA) d. Yuichi Sugita (JPN) 3-6 6-3 6-2

Bjorn Phau (GER) d. Guillaume Rufin (FRA) 7-6(5) 5-7 6-1

Illya Marchenko (UKR) d. Martin Fischer (AUT) 7-5 6-3

II runda

Denis Molchanow (UKR) d. [1] Go Soeda (JPN) 6-4 6-2
[28] Florent Serra (FRA) d. Maxime Teixeira (FRA) vs 6-7(8) 6-3 6-1

Peter Gojowczyk (GER) d. [2] Grega Zemlja (SLO) 6-2 6-1
Thiemo de Bakker (NED) d. Javier Marti (ESP) 4-6 7-5 6-4

Danai Udomchoke (THA) d. Romain Jouan (FRA) 6-3 6-3
Peter Polansky (CAN) d. [29] Augustin Gensse (FRA) 6-3 6-2

Yannick Mertens (BEL) d. Amer Delić (BIH) 6-3 6-7(5) 6-4
[19] Andrej Gołubiew (KAZ) d. Radu Albot (MDA) 6-4 6-4

Igor Sijsling (NED) d. [5] Igor Andrejew (RUS) 7-6(6) 6-3
[31] James Ward (GBR) d. Ivo Minar (CZE) 6-3 1-6 6-3

David Guez (FRA) d. Jimmy Wang (TPE) 6-3 1-6 6-4
Jesse Huta Galung (NED) d. Caio Zampieri (BRA) 6-0 6-0

[7] Lukas Lacko (SVK) d. Aljaz Bedene (SLO) 6-2 6-0
[24] Sergiej Bubka (UKR) d. Jonathan Dasnieres De Veigy FRA 6-3 6-3

[WC] Carsten Ball (AUS) d. [9] Vasek Pospisil (CAN) 7-6(7) 6-4
Denis Kudla (USA) d. [17] Eduardo Schwank (ARG) 6-4 6-2

Tim Smyczek (USA) d. Stephane Bohli (SUI) 6-4 7-5
[21] Jurgen Zopp (EST) vs Mathieu Rodrigues (FRA) 6-7(4) 6-3 11-9

[11] Rik de Voest (RPA) d. Farrukh Dustov (UZB) 6-7(4) 6-3 6-1
[26] Matteo Viola (ITA) d. Antonio Veić (CRO) 6-7(1) 7-5 6-4

Alexander Kudriawtsew (RUS) d. [12] Rainer Schuettler (GER) 7-6(4) 0-6 8-6
Joao Sousa (POR) d. Adrian Menendez-Maceiras (ESP) 6-4 7-6(4)

Roberto Bautista-Agut (ESP) d. [13] Ricardas Berankis (LTU) 6-7(3) 6-3 6-1
Andre Ghem (BRA) d. Pierre-Ludovic Duclos (CAN) 6-7(3) 6-3 6-4

[14] Simone Bolelli (ITA) d. Konstantin Krawczuk (RUS) 6-4 3-6 12-10
Frederik Nielsen (DEN) d. Peter Luczak (AUS) 6-2 7-5

Alex Kuznetsov (USA) d. [15] Arnau Brugues-Davi (ESP) 6-2 6-2
Yuichi Sugita (JPN) d. Gianluca Naso (ITA) 6-4 6-4

Guillaume Rufin (FRA) d. David Goffin (BEL) 6-4 7-5
Bjorn Phau (GER) d. Marco Crugnola (ITA) 6-1 6-1

Illya Marchenko (UKR) d. Kamil Capkovic (SVK) 2-6 6-3 6-2
Martin Fischer (AUT) d. Jan Hernych (CZE) walkower

I runda

[1] Go Soeda (JPN) d. Pavol Cervenak (SVK) 6-2 6-4
Denis Molchanow (UKR) d. [WC] Andrew Harris (AUS) 6-1 7-5
Maxime Teixeira (FRA) d. Dusan Lojda (CZE) 6-4 6-4
[28] Florent Serra (FRA) d. Robby Ginepri (USA) 7-6(2) 6-3

[2] Grega Zemlja (SLO) vs Denis Gremelmayr (GER) 2-6 7-6(5) 8-6)
Peter Gojowczyk (GER) d. Gregoire Burquier (FRA) 6-1 6-3
Javier Marti (ESP) d. Harri Heliovaara (FIN) 6-0 6-3
Thiemo de Bakker (NED) vs Dustin Brown GER (30) 7-6(3) 4-6 8-6

Danai Udomchoke (THA) d. [3] Daniel Brands (GER) 6-2 4-6 6-3
Romain Jouan (FRA) vs Gerard Granollers-Pujol (ESP) 4-6 7-6(5) 7-5
Peter Polansky (CAN) d. Simone Vagnozzi (ITA) 6-3 6-2
[29] Augustin Gensse (FRA) d. [WC] James Lemke (AUS) 4-6 6-2 6-2

Amer Delić (BIH) d. [4] Marsel Ilhan (TUR) 4-6 6-3 6-2
Yannick Mertens (BEL) d. [WC] Maverick Banes (AUS) 7-5 6-3
Radu Albot (MDA) d. Denis Matsukiewicz (RUS) 6-0 6-2
[19] Andrej Gołubiew (KAZ) d. Erik Chvojka (CAN) 3-6 6-3 6-2

[5] Igor Andrejew (RUS) d. Roman Borvanov (MDA) 6-3 6-4
Igor Sijsling (NED) d. Axel Michon (FRA) 6-3 7-5
Ivo Minar (CZE) d. [WC] Luke Saville (AUS) 7-6(3) 6-1
[31] James Ward (GBR) d. Inigo Cervantes-Huegun (ESP) 6-7(2) 7-6(3) 6-1

Jimmy Wang (TPE) d. [6] Izak Van der Merwe (RPA) 6-4 6-2
David Guez (FRA) d. Michael Yani (USA) 6-4 7-6(2)
Caio Zampieri (BRA) d. Peter Torebko (GER) 6-3 6-4
Jesse Huta Galung (NED) d. [25] Simon Greul (GER) 6-3 3-6 6-3

[7] Lukas Lacko (SVK) d. Jaroslav Pospisil (CZE) 6-0 6-3
Aljaz Bedene (SLO) d. Jan Mertl (CZE) 6-2 6-2
Jonathan Dasnieres de Veigy (FRA) d. Ludovic Walter (FRA) 6-2 6-0
[24] Sergiej Bubka (UKR) d. Andre Begemann (GER) 7-5 7-6(3)

[9] Vasek Pospisil (CAN) d. John Millman (AUS) 3-6 7-6(5) 6-2
[WC] Carsten Ball (AUS) d. Yuri Schukin (KAZ) 4-6 6-3 7-5
Denis Kudla (USA) d. Nikola Cirić (SRB) 5-7 7-6(2) 6-2
[17] Eduardo Schwank (ARG) d. Juan Sebastian Cabal (COL) 6-3 6-1

Tim Smyczek (USA) d. [10] Malek Jaziri (TUN) 6-2 7-6(5)
Stephane Bohli (SUI) d. Conor Niland (IRL) 6-3 6-2
Mathieu Rodrigues (FRA) d. [WC] Nick Kyrgios (AUS) 6-7(3) 6-3 6-2
[21] Jurgen Zopp (EST) d. Uladzimir Ignatik (BLR) 2-6 7-5 9-7

[11] Rik de Voest (RPA) d. Maxime Authom (BEL) 6-0 4-6 6-1
Farrukh Dustov (UZB) d. [WC] John-Patrick Smith (AUS) 6-7(5) 6-4 6-3
Antonio Veić (CRO) d. Robert Farah (COL) 6-2 3-6 6-4
[26] Matteo Viola (ITA) d. Dusan Lajović (SRB) 6-2 6-7(8) 8-6

[12] Rainer Schuettler (GER) d. Chris Guccione (AUS) 7-6(5) 7-6(4)
Alexander Kudriawtsew (RUS) d. Tsung-Hua Yang (TPE) 6-3 4-6 6-4
Adrian Menendez-Maceiras (ESP) d. Alejandro Gonzalez (COL) 6-4 6-1
Joao Sousa (POR) d. [18] Jewgenij Donskoj (RUS) 6-3 7-5

[13] Ricardas Berankis (LTU) d. Fabrice Martin (FRA) 6-4 6-4
Roberto Bautista-Agut (ESP) d. [WC] Michael Look (AUS) 6-4 6-4
Andre Ghem (BRA) d. Juan Pablo Brzezicki (ARG) 7-6(5) 7-6(2)
Pierre-Ludovic Duclos (CAN) d. [27] Facundo Bagnis (ARG) 6-3 1-6 6-4

[14] Simone Bolelli (ITA) d. Michael Lammer (SUI) 4-6 7-6(50 6-4
Konstantin Krawczuk (RUS) d. Laurynas Grigelis (LTU) 5-7 6-3 6-2
Peter Luczak (AUS) d. Dominik Meffert (GER) 6-3 7-6(2)
Frederik Nielsen (DEN) d. [20] Rajeev Ram (USA) 7-5 6-4

[15] Arnau Brugues-Davi (ESP) d. Philipp Oswald (AUT) 7-6(3) 6-3
Alex Kuznetsov (USA) d. Guilherme Clezar (BRA) 6-1 7-6(6)
Gianluca Naso (ITA) d. Matt Reid (AUS) 4-6 7-6(5) 9-7
Yuichi Sugita (JPN) d. [23] Ruben Bemelmans (BEL) 6-1 6-4

David Goffin (BEL) d. [16] Daniel Munoz de la Nava (ESP) 4-6 6-0 6-3
Guillaume Rufin (FRA) d. Sebastian Rieschick (GER) 3-6 7-5 6-4
Marco Crugnola (ITA) d. Amir Weintraub (ISR) 6-4 6-0
Bjorn Phau (GER) vs [22] Arnaud Clement (FRA) 7-5 6-2

Illya Marchenko (UKR) d. [8] Rogerio Dutra Silva (BRA) 6-4 6-1
Kamil Capkovic (SVK) d. [WC] Jiri Vesely (CZE) 6-1 7-5
Jan Hernych (CZE) d. Raven Klaasen (RPA) 6-4 6-3
Martin Fischer (AUT) vs [17] Jan Hajek (CZE) 3-6 7-5 6-0
sheva
Posty: 2774
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:20

Re: Australian Open 2012

Post autor: sheva »

Record Prize Money For Australian Open

Obrazek
Roy Emerson, who won his first Australian championship in 1961,
stands alongside Tournament Director Craig Tiley during the 2012 launch



The 2012 Australian Open is set to offer the highest prize money in the history of Grand Slam tennis. The total prize pool will be A$26 million, with the men’s and women’s champions taking home a record A$2.3 million (US$2.18 million) each.

The 2012 Australian Open was officially launched at Melbourne Park on Tuesday morning by the Premier of Victoria, Ted Baillieu, who also announced the tournament trophies, the Norman Brookes Challenge Cup and the Daphne Akhurst Memorial Trophy, will head to China for the first ever international leg of the Australian Open Trophy Tour next week.

“Victoria is ready to host the Australian Open, an event which captures the attention of the entire world and brings us together to celebrate the peak of tennis achievement right here in Melbourne,” said Baillieu.

The men's singles championship will be contested for the 100th time at the 2012 Australian Open. Since 1905 the men's title has been won by 59 different players. A commemorative coin has been struck to mark the milestone and the 100th champion will also be awarded a unique medal.

Roy Emerson, the record six-time champion, flew in from the United States to be part of the launch.

“Your home country’s championship obviously means a great deal. When I first won the Australian Open in 1961, 50 years ago, I was extremely proud to win,” said Emerson.

“I am very much looking forward to the launch of the Australian Open. When Craig Tiley contacted me, I was very honoured to be invited. It will be a big day for me, I’m happy I was able to make it and I’m looking forward to seeing some of my old friends, it will be terrific.”

Other initiatives for the 2012 Australian Open include:
• Hawk-Eye to be introduced on Margaret Court Arena
• bigger and better Grand Slam Oval following redevelopment work, with improved access and additional space
• Australian Open Kids Day returns with more activities and opportunities for kids to play on the Australian Open courts
• Battle of the Codes, a lead-in pro-am pitting the sporting teams of Melbourne against each other
• major sponsor ANZ has extended its Australian Open contract for a further 12 months and new sponsor Dove has been signed and is planning an activation on Grand Slam Oval
• redeveloped site with improvements to corporate and general dining areas, including new corporate package Grand Slam Select on the River Terrace
• a significant investment in catering infrastructure and facilities will ensure improved dining facilities and a wider range of food and beverage options
• expanded merchandise range to include prestige memorabilia collection
• doubles champion Ken Fletcher to be inducted into the Australian Tennis Hall of Fame
• improved player facilities, with a new player lounge, gym and entertainment options including a shark aquarium and live music performances.

“Our mission is to continually improve the Australian Open experience for both the players and fans and the 2012 event is ready to deliver on every level,” said Steve Wood, Tennis Australia's CEO.

Australian Open Tournament Director Craig Tiley added, "Tennis is incredibly fortunate to have the most charismatic sportsmen in the world engaged in an intriguing power struggle.

"Djokovic has had one of the most successful years ever seen in the sport and Nadal is snapping at his heels, eager to regain the top spot. You can never discount a great champion like Roger Federer and Andy Murray is desperate to break through at a Slam."

Series tickets for the 2012 Australian Open go on sale through Ticketek from 9:00 am on Wednesday, 5 October to 5:00 pm Sunday 9 October (AEDST). Rod Laver Arena and Hisense Arena single session tickets and Australian Open ground passes are on sale from 9:00 am (AEDST) Monday 10 October.

The great value $29 Australian Open ground pass gives fans access to all the outside courts and free entertainment on Grand Slam Oval and in Garden Square.

Fans are encouraged to pre-purchase and save on tickets for Australian Open 2012, with tickets purchased on the day of use incurring an extra $5.00 fee.
http://www.atpworldtour.com/News/Tennis ... Money.aspx
http://www.sportowefakty.pl/tenis

MTT Rank -4 (High Rank -2)

W: Winston-Salem '14 Newport '14 Brisbane '14 Shanghai '13 Beijing '13 Wimbledon '12 Rome '12 Madrid '12 Basel '11 Dubai '11 Sydney '11 Kuala Lumpur '10
F: Bercy'14 AO '14 Eastbourne '12 Barcelona '12 Munich '12 Beijing '11 Bercy '09
SF: Barcelona '14 Stockholm '13 Paris-Bercy '12 Toronto '12 Vienna '11 LA '11 Valencia '10 Moscow '10 Hamburg '10 Belgrade '10 Brisbane '10
ginny
Posty: 25
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:32

Re: Australian Open 2012

Post autor: ginny »

Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Australian Open 2012

Post autor: DUN I LOVE »

Dziś - idealny moment, by rozpocząć odliczanie. Do rozpoczęcia Australian Open 2012 pozostało 100 dni.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
FEDEER
Posty: 780
Rejestracja: 22 lip 2011, 12:02
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Australian Open 2012

Post autor: FEDEER »

Tak na marginesie dziś śniło mi się[nawiasem rzadko coś mi się śni o czym pamiętam], że w finale AO 12 grał Federer vs Murray wynik w setach 2-0 dla Feda. 2 pierwsze sety wygrane dość gładko, niestety nie pamiętam co działo się dalej, sen urwał się na 3 secie. Może przegrał ten mecz :D. Jeśli popatrzymy na to co nam się śni z 2 różnych szkół które mówią, że sen to przeciwstawność faktów, bądź ich zapowiedź to może być ciekawie.
W:11:Memphis-Pekin 12:Barcelona-Monachium 14:Dubai-(IW,Miami,Wimby)-debel 16:Wimby 17: Wimby-debel
F:10:Sztokholm-Cincinnati 11:Estoril-Nicea-Halle-W.Salem-USO-debel 13:Rotterdam- Eastbourne
SF:11:K.Lumpur-Wiedeń 12:Miami 13:Montreal 16:Toronto-Pekin
QF:10:Shanghai-Bercy 11:Brisbane-Sydney-AO-San Jose-Madryt-L.A- Waszyngton-Montreal-USO-Bazyela 12:In.Wells-Rzym 13:Wimby-Hamburg-W.Salem
IO Rio debel-srebro
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Australian Open 2012

Post autor: DUN I LOVE »

FEDEER pisze:Tak na marginesie dziś śniło mi się[nawiasem rzadko coś mi się śni o czym pamiętam], że w finale AO 12 grał Federer vs Murray wynik w setach 2-0 dla Feda. 2 pierwsze sety wygrane dość gładko, niestety nie pamiętam co działo się dalej, sen urwał się na 3 secie.
Pewnie Es przerwie transmisję i wejdzie z biathlonem.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
FEDEER
Posty: 780
Rejestracja: 22 lip 2011, 12:02
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Australian Open 2012

Post autor: FEDEER »

Kto to wie, naprawdę śmiał bym się gdyby się to ziściło, finał FED-Maryś.

Btw. może podejdę do bukmachera :D
W:11:Memphis-Pekin 12:Barcelona-Monachium 14:Dubai-(IW,Miami,Wimby)-debel 16:Wimby 17: Wimby-debel
F:10:Sztokholm-Cincinnati 11:Estoril-Nicea-Halle-W.Salem-USO-debel 13:Rotterdam- Eastbourne
SF:11:K.Lumpur-Wiedeń 12:Miami 13:Montreal 16:Toronto-Pekin
QF:10:Shanghai-Bercy 11:Brisbane-Sydney-AO-San Jose-Madryt-L.A- Waszyngton-Montreal-USO-Bazyela 12:In.Wells-Rzym 13:Wimby-Hamburg-W.Salem
IO Rio debel-srebro
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Australian Open 2012

Post autor: robpal »

Federaści bardzo by chcieli takiego finału, ja wiem :P
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
FEDEER
Posty: 780
Rejestracja: 22 lip 2011, 12:02
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Australian Open 2012

Post autor: FEDEER »

Chyba, aż tak bardzo że im się to śni po nocach. Boję się tylko takich koszmarów, [wypluć] po odejściu Feda na emeryturę.
W:11:Memphis-Pekin 12:Barcelona-Monachium 14:Dubai-(IW,Miami,Wimby)-debel 16:Wimby 17: Wimby-debel
F:10:Sztokholm-Cincinnati 11:Estoril-Nicea-Halle-W.Salem-USO-debel 13:Rotterdam- Eastbourne
SF:11:K.Lumpur-Wiedeń 12:Miami 13:Montreal 16:Toronto-Pekin
QF:10:Shanghai-Bercy 11:Brisbane-Sydney-AO-San Jose-Madryt-L.A- Waszyngton-Montreal-USO-Bazyela 12:In.Wells-Rzym 13:Wimby-Hamburg-W.Salem
IO Rio debel-srebro
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Australian Open 2012

Post autor: robpal »

Daphne and Norm in a well polished performance

Obrazek

Aaahhh life as a world famous trophy....aint it grand. Fresh from Wuhan, Norm and Daphne arrived in Shanghai.

Their timing was perfect and they made a special visit to the Shanghai Masters as the guest of Rolex, posing for photos with some famous ex- players, including Vijay Armitraj.

Then there was a visit to the special Rolex Exhibition on The Bund followed by an informal breakout MLC Hot Shots event.

The Bund sits on the western bank of the Huangpu River and is world renowned, so chalk up another landmark for Norm and Daphne.

The talk was all about Melbourne in the summer time (there’s nowhere else in the world anyone would want to be) and tennis of course.

They then ventured to another famous area in Shanghai known as Xintiadi for a large public showing drawing in a large public gathering as well as around 40 media.

Ok, so it wasn’t just the pulling power of our two beloved trophies that accounted for all the attention. Norm and Daphne had some help from Miss Universe China, Luo Zilin, local rock star YuSiyuan, China’s version of Oprah, Yui Sai Kan, with popular radio and television host Julian Gaudroy as host.

Next day, our beloved trophy pairing was a hit with more than 400 school kids at Pudong Lai Yang Primary School where Trade Commissioner for Education Eliza Chui spoke well before the kids then launched into a myriad of MLC Hot Shots games under the enthusiastic but watchful eye of Tennis Australia’s own Alex Jago.

After that it was time to get serious, Norm and Daphne holding court at a special business conference. That preceded a gala dinner from nearly 200 guests, virtually all of whom, fair to say, left with beautiful Melbourne and the Grand Slam of Asia Pacific on their minds.

Tennis Australia CEO Steve Wood and Asian Development Manager Dean Brostek tempted them with wondrous tales of the Australian Open and how the entire city of Melbourne embraces the event. “You can only truly experience it by being there,” the captivated audience was told.

Australia’s Consul General in Shanghai Alice Cawte spoke eloquently before the Executive Vice Chairman of the Shanghai Tennis Association, Wang Li Qun explained how in less than four years court numbers locally have exploded from 40 to 2000!

But it was our gleaming old stagers, Norm and Daphne who again stole the show as nearly everyone at the dinner lined up again and again to don the white gloves and get their hands on the trophies for a photo.

It was the perfect way to end the Shanghai visit. For Norm and Daphne its back in your box....we’re off to Beijing.
http://www.australianopen.com/en_AU/new ... 58307.html
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Re: Australian Open 2012

Post autor: Saboteur »

Ferie mi idealnie nie przypasowały :( Turniej się kończy 29, a ja zaczynam 30 :( . Warszawka i Opolskie mają najlepiej ;) .
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Australian Open 2012

Post autor: Robertinho »

Ciesz się, że w ogóle masz ferie. :)
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Re: Australian Open 2012

Post autor: Saboteur »

Robertinho pisze:Ciesz się, że w ogóle masz ferie. :)
Ale jak to głębiej przemyślałem będzie weekend na semisy i finały :) !
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 9937
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Australian Open 2012

Post autor: Jacuszyn »

And one makes 100

Obrazek

At Australian Open 2012 the men’s singles championships will be contested for the 100th time.

The Grand Slam of Asia-Pacific boasts an honour role the equal of any in world sport with past winners including great Australian names such as Roy Emerson, Rod Laver and John Newcombe, iconic tennis personalities Andre Agassi and Jim Courier, and current stars Roger Federer, Rafael Nadal, and most recently, Novak Djokovic.

To commemorate the occasion, Australian Open organisers have struck a special limited edition collector coin that was released at the Australian Open 2012 launch this morning.

The 2012 champion will also receive a one-off medallion to mark the occasion.

“We are really looking forward to presenting the winner of the 100th Australian Open men’s singles championships winner with the Norman Brookes Challenge Cup and a specially struck commemorative medal,” Australian Open Tournament Director Craig Tiley said today.

“Tennis has a rich history, nowhere more so than in Australia, and the players respect the traditions and enjoy celebrating the milestones of our great sport.”
Since the first Australian Open in 1905 there have been 59 champions, the first being Rodney Heath who won again in 1910.

Australian great Roy Emerson won the Australian Open six times between 1961 and 1967, more than any other player. Ken Rosewall, Andre Agassi and Roger Federer have all hoisted the trophy four times, with the great Rod Laver joining Mats Wilander, Jack Crawford and James Anderson as three-time Australian Open champions.

Other major anniversaries to be celebrated during Australian Open 2012 include:
• 50 years since Rod Laver won his first Grand Slam
• 45 years since Roy Emerson’s sixth and final Australian Open title
• 40 years since Ken Rosewall won his third and final Australian Open title
25 years since the event moved to Melbourne Park
• 20 years since Jim Courier celebrated his first Australian Open win with a dip in the Yarra
“The Australian Open has an incredible history which is inextricably linked to the players, both past and present, and they have all left their mark on the event.

“This incredible event has been part of the fabric of the nation for more than 100 years, and it’s the rich history, the traditions and the personalities involved that make it so special to both the players and the fans,” Tiley continued.
http://www.australianopen.com/en_AU/new ... 33964.html
MTT:
Singles W(18): Kuala Lumpur 09, Memphis 10, Eastbourne 10, World Tour Finals 10, Cincinnati 12, Auckland 14, Sydney 16, Quito 17, Buenos Aires 17, Halle 17, Umag 17, Auckland 18, Eastbourne 19, Geneva 22, Auckland 23, Washington 23, Paris 23, Miami 24
Singles F(15): Metz 09, Basel 09, Johannesburg 10, Stuttgart 10, Toronto 10, Valencia 10, San Jose 11, Buenos Aires 16, Miami 17, Tokyo 17, IO Tokyo 20, Tokyo 23, Montpellier 24, Buenos Aires 24, Monte Carlo 24
Doubles W (5): Roland Garros 11, US Open 11, Monte Carlo 23, Toronto 23, World Tour Finals 23
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości