Piłka ręczna

Obrazek
Pozostałe dyscypliny sportu.
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

ME piłka ręczna. Zaczynają finałem

Obrazek

Niedzielnym meczem z gospodarzami Polacy rozpoczynają w Belgradzie mistrzostwa Europy. W najtrudniejszym turnieju na świecie gra idzie nie tylko o medale, ale i kwalifikacje na igrzyska w Londynie. Początek o godz. 18.15, transmisja w TVP 2. Relacja na żywo na Sport.pl

Po raz pierwszy od 2007 roku, czyli mistrzostw świata w Niemczech, na których biało-czerwoni sensacyjnie zdobyli srebrne medale, drużyna Bogdana Wenty jedzie na turniej w tak osłabionym składzie. Skład ekipy kurczył się w oczach. Najpierw odpadł bramkarz Sławomir Szmal. Kapitan drużyny, najlepszy piłkarz ręczny świata w 2009 roku, musiał poddać się operacji kolana. Później żebro złamał rozgrywający Marcin Lijewski, najbardziej doświadczony reprezentant (242 mecze, 698 bramek). Na mistrzostwach świata w 2007 i 2009 roku w Chorwacji, gdzie Polacy zdobyli brązowe medale, wybierany do najlepszej siódemki turnieju. Palec złamał rozgrywający Tomasz Rosiński, łokieć rozbił skrzydłowy Bartłomiej Tomczak.

- Mamy trochę pod górkę, praktycznie co trening przydarzała nam się jakaś kontuzja. Mimo to atmosfera jest wspaniała, bo zawsze trzymamy się razem. To będzie naszą siłą - twierdzi Grzegorz Tkaczyk. - Jesteśmy osłabieni, bo Szmal i Marcin Lijewski to zawodnicy, którzy wiele razy decydowali o grze kadry. Ale ich zmiennicy są zmotywowani i będą w stanie ich zastąpić - przekonuje rozgrywający Karol Bielecki.

Najtrudniej może mieć następca Szmala. Portal Handball-planet ogłosił go największym nieobecnym serbskiego turnieju. - Byłem w szoku, jak się dowiedziałem o jego urazie. Przyjaźnimy się, więc przez dwa dni myślałem o jego pechu. Ale potem pojawiła się myśl, że to moja szansa, że to może być mój czas - przyznaje Piotr Wyszomirski, dotychczasowy zmiennik Szmala. O miejsce między słupkami rywalizuje teraz z Marcinem Wicharym. - Nie wiem, na kogo postawi trener. W Danii świetnie radził sobie Marcin, więc może to on najpierw dostanie szansę. Chcemy się uzupełniać, liczymy, że stworzymy taki duet, który zatrzyma rywali i pomoże drużynie wygrywać kolejne mecze - dodaje Wyszomirski. A sam Szmal po raz kolejny pokazał profesjonalizm. We wtorek przyjechał do podwarszawskiej Jachranki i poprowadził trening z Wyszomirskim i Wicharym. Dużo podpowiadał na temat rzutów Serbów.

Gospodarze mistrzostw Europy będą w niedzielę pierwszym rywalem biało-czerwonych. - Najciężej może być właśnie z nimi. Prawie zawsze gramy z gospodarzami wielkich turniejów, więc jesteśmy przyzwyczajeni. Ostatnio tak dużo oglądałem meczów Serbii, że w końcu przestałem, bo znam ich grę na pamięć. Już wiem, co się zdarzy w której minucie. To będzie żywiołowy mecz, Serbowie będą grać twardo, mówię to przez duże T, i wykorzystywać przychylność sędziów - zapowiada Wenta. Podkreśla, że ten pojedynek może mieć kluczowe znaczenie dla wyniku Polaków w turnieju. - Dla nas to jakby pierwszy finał. Jeśli wygramy, zabierzemy ze sobą nie tylko dwa punkty, ale i zastrzyk pozytywnej energii - dodaje.

Na Bałkanach toczyć się będzie walka o upragniony cel - awans do igrzysk olimpijskich w Londynie. Pierwszą szansę na udział w kwietniowych turniejach kwalifikacyjnych drużyna Wenty zaprzepaściła na ubiegłorocznym mundialu w Szwecji, zajmując dopiero ósme miejsce, ale duża szansa wciąż jest. Najprościej byłoby zdobyć mistrzostwo Europy albo w finale serbskiego turnieju zmierzyć się z Francją, która dzięki mistrzostwu świata zapewniła sobie grę w Londynie - te dwa warunki dają bezpośredni awans do igrzysk. Możliwości awansu do jednego z trzech turniejów kwalifikacyjnych jest jednak wiele.

- Awans na olimpiadę jest celem najważniejszym, ale nie jedynym. Pierwsze trzy zespoły zapewniają sobie udział w mistrzostwach świata w 2013 roku w Hiszpanii. Ale najfajniej byłoby zdobyć mistrzostwo Europy - mówi Marek Góralczyk, sekretarz generalny Związku Piłki Ręcznej w Polsce. - Mam nadzieję, ale nie jedziemy w roli faworyta. Raczej czarnego konia - mówi Tkaczyk. Bartłomiej Jaszka dodaje: - Cały czas należymy do światowej czołówki. Nie wyszedł nam ubiegłoroczny mundial, ale każdej drużynie może zdarzyć się gorszy turniej. W Serbii na pewno zagramy po to, aby udowodnić coś rywalom. Zagramy dla siebie, bo chcemy jechać na igrzyska i tam walczyć o medal.

O dobry wynik będzie jednak piekielnie ciężko, bo mistrzostwa Europy to najtrudniejsza impreza piłkarzy ręcznych na świecie. W tej dyscyplinie Europa rządzi. Na mundialu najlepszą drużyną spoza Starego Kontynentu była Argentyna. Zajęła 12. miejsce. - W takim turnieju w każdym spotkaniu decyduje dyspozycja dnia. Czy grupa jest łatwa, czy trudna, będzie można ocenić, kiedy poznamy liczbę punktów zdobytych po pierwszych trzech meczach. Bo żeby być pewnym awansu do dalszych gier, musielibyśmy mieć w grupie Liechtenstein czy Belgię. A nie mamy - mówi Wenta.

Karol Bielecki, rozgrywający reprezentacji Polski

Na początek trzeba będzie zepsuć Serbom święto. Myślę, że to nasi rywale będą mieli większą tremę. Oni muszą dobrze wejść w turniej, a my musimy zagrać swoje. Żywiołowa publiczność powinna nas dodatkowo zmotywować. Gdzieś głębiej czujemy, że musimy walczyć o igrzyska, ale z presją radziliśmy już sobie wiele razy. Mamy w sobie dużą siłę woli, duże zaangażowanie. Myślę, że przeniesiemy to na parkiet.

Bartosz Jurecki, kołowy reprezentacji Polski

Mamy doświadczony zespół, ale coraz ważniejsze role odgrywają młodzi zawodnicy. Pierwszy mecz o niczym nie świadczy, tym bardziej z gospodarzem, gdy wiadomo, że pomagają mu ściany. Na mundialu w Szwecji pokonaliśmy Serbów jedną bramką po rzucie Karola w końcówce.
http://www.sport.pl/reczna/1,87689,1096 ... nalem.html
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Polska przegrywa na inaugurację ME z Serbią 18-22. Wynik nie odzwierciedla gry, bo powinniśmy ulec przegrać dużo wyżej. :/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172933
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Post autor: DUN I LOVE »

Fatalnie to wyglądało. Serbowie pod koniec meczu trochę odpuścili, najlepsi trochę odpoczywali na ławce, stąd udało się uniknąć bardziej niekorzystnych efektów na tablicy wyników. Teraz zagramy ze Słowacją, o ile się nie mylę.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

DUN I LOVE pisze:Teraz zagramy ze Słowacją, o ile się nie mylę.
Może wreszcie wygramy. :P
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172933
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Post autor: DUN I LOVE »

Mało powiedziane. Pogrom na naszych południowych sąsiadach!
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Polacy w 2. połowie całkowicie zdemolowali Słowaków. Strzelili w 2. odsłonie swoim rywalom aż 24. bramki! Miło się patrzyło na kanonadę naszych kadrowiczów. :) Dania przegrała z Serbią 22-24, więc ze Skandynawami można spokojnie powalczyć. ;)
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Polska wygrywa z Danią 27-26! Kapitalna końcówka w wykonaniu Wicharego. :padam:
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Re: Piłka ręczna

Post autor: Saboteur »

Sempere pisze:Polska wygrywa z Danią 27-26! Kapitalna końcówka w wykonaniu Wicharego. :padam:
On momentami jest lepszy of Szmala :o

Tąpnięte z Htc Wildfire S
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
A-Rod
Posty: 193
Rejestracja: 21 sty 2012, 1:24

Re: Piłka ręczna

Post autor: A-Rod »

Dziś o 16:15 mecz Polski z Szwecją. Bardzo wazny mecz, by myśleć o wyjściu z tej grupy. Musimy wygrać by awansować do półfinałó, inaczej będzie bardzo ciężko.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172933
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Post autor: DUN I LOVE »

Remis rzutem na taśmę. Cóż za walka. :D
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Przełączyłem na skoki, bo myślałem, że już nie odrobią strat. Osatnią bramkę dla naszych jednak widziałem. :D Szkoda tej 1. połowy, pewnie byśmy wygrali. :(
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
A-Rod
Posty: 193
Rejestracja: 21 sty 2012, 1:24

Re: Piłka ręczna

Post autor: A-Rod »

Szkoda, szkoda, ale każdy z nas brałby remis w ciemno po tejpierwszej połowie :) Walka niesamowita Polaków, oby tak dalej!
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172933
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Post autor: DUN I LOVE »

Dzisiaj niestety porażka. Macedończycy lepsi od nas o 2 bramki (25-27).
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Dun, oglądałeś może ten mecz?
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172933
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Post autor: DUN I LOVE »

Sempere pisze:Dun, oglądałeś może ten mecz?
Początek i koniec.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Aż tak słabo nasi zagrali?
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172933
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Post autor: DUN I LOVE »

Sempere pisze:Aż tak słabo nasi zagrali?
Na początku tak. Macedończycy szybko odskoczyli na kilka bramek, a my nie dość, że mieliśmy problem ze skonstruowaniem klarownych sytuacji, to nawet, kiedy te już się trafiły to niesamowicie interweniował golkiper rywali. Pod koniec jak zwykle - nacieraliśmy na ich bramkę, odrabialiśmy straty (zdobyliśmy 2 gole grając w osłabieniu), ale tym razem desperacka pogoń się nie powiodła.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Dania - Niemcy 28-26

Jakieś tam teoretyczne niby są szanse na awans. :D
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Piłka ręczna

Post autor: Joao »

Polska - Niemcy 33-32 :padam:
Misza
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2011, 9:04

Re: Piłka ręczna

Post autor: Misza »

To jak, awansowali dalej?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości