Australian Open 2023 (WTA)

Wydarzenia z aren turniejowych WTA.
MalaLala
Posty: 210
Rejestracja: 18 sty 2023, 19:08

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: MalaLala »

Kiefer pisze: 28 sty 2023, 18:52 Z Radwańskiej raczej nie dało się w tym aspekcie wiele wycisnąć. :]
A to niby czemu?
Potencjał jest, bo w niejednym meczu po prostu to było widać, akurat w starciu z Sabalenką w semi na USO właśnie podanie Świątek było bardzo dużym jej atutem i pomogło jej wygrać ten mecz. Serwis jest akurat elementem, który można poprawić będąc zaawansowanym już zawodnikiem, więc zwyczajnie poczekajmy. Na razie przegrała tylko mecz z finalistką AO, imo do pierwszych ocen trzeba poczekać do czasu wejścia na mączkę.
Bo problem nie w sile (wchodziło wtedy pierwsze podanie), ile w precyzji i rozmaitości bardzo istotnych przy drugim? Iga jest zbyt przewidywalna ... i to nie tylko na serwisie (co się stało np ze skrótem).
Wiktorowski ładnie ustawił 1gę i to zadziałało na początku, ale z czasem zawodniczki 'nauczyły' się z nią grać. A progresu z w rozwoju umiejętności tenisowych nie zrobił żadnych. 1ga za to teraz zapłaci wysoka cenę.
Nawet z debla ją zdjął, co uważam za błąd (w kontekście rozwoju gry przy siatce).

Sumarycznie dal mnie:
- słabo na serwisie
- słaba/brak gry przy siatce
- brak zagrożenia skrótem
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39116
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Kiefer »

Tak, mnie też trochę brakuje skrótów i nie bardzo wiem dlaczego w ogóle go nie gra, bo moim zdaniem potrafiła to robić. No a co do debla, przy tak intensywnym sezonie ciężko było grać na dwa fronty, nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że odpuścili. Kto wie czy RG 21 właśnie na tym nie ucierpiało.
MalaLala
Posty: 210
Rejestracja: 18 sty 2023, 19:08

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: MalaLala »

Kiefer pisze: 28 sty 2023, 19:29 Tak, mnie też trochę brakuje skrótów i nie bardzo wiem dlaczego w ogóle go nie gra, bo moim zdaniem potrafiła to robić.
Potrafiła, ale lepiej robiła inne rzeczy. Imho Wiktorowski powiedział jej by grała swoimi najmocniejszymi kartami. I efekt był na początku super. Ale długoterminowo to był błąd, bo przestała 'straszyć' tym zagraniem i z czasem stała się bardziej przewidywalna
No a co do debla, przy tak intensywnym sezonie ciężko było grać na dwa fronty, nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że odpuścili.
Bez przesady. Wiele zawodniczek z czołówki go gra. Ja nie mówię by debla grać na max'a i zawsze (wystarcza występy w wielkich szlemach i 3-4 turniejach poza nimi). Traktować go trzeba tylko w kategoriach treningu (w tym wypadku szczególnie gry przy siatce). Od Bettanie M-S mogła się naprawdę sporo nauczyć.
Kto wie czy RG 21 właśnie na tym nie ucierpiało.
Możliwe. Choć ja uważam, że tam Sakkari grała bardzo dobrze i wywierała dużą presję na Idze, W każdym razie tamtej przegranej najmniej żałuję.
Dużo bardziej żałuje AO z zeszłego roku i obecnego. Collins i Rybakina nie powinny Idze sprawiać żadnych kłopotów.
W zasadzie poza Sabalenką obecnie nie powinna mieć żadnej rywalki, a niestety ma-(
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39116
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Kiefer »

Akurat ta porażka z Sakkari była u mnie punktem zwrotnym, był to czas kiedy byłem mocniej zaangażowany w jej mecze, ale stwierdziłam, że nie mam na to ochoty, oczywiście doszły jeszcze irytujące histerie, które były dla mnie żenujące. W każdym razie totalnie neutralnie podchodzę do jej spotkań już teraz. Niemniej dla samej rywalizacji w kobiecym tourze lepiej żeby Świątek teraz nie przeżywała jakiegoś kryzysu mentalnego.

Natomiast porażka z Collins nie była niczym zaskakującym, Świątek niczego specjalnego nie grała podczas zeszłorocznego AO, ale rywalki miała takie, że zrobiła półfinał (za co też szacun w sumie), a po prostu Collins ją w semi zweryfikowała.

W tym roku już raz z Rybą przegrała, później baty od Peguli, no najwidoczniej nie były one przypadkowe, tylko zwiastowały przeciętną formę. Dodam, że ani razu jej w tym roku nie widziałem.

MalaLala
Posty: 210
Rejestracja: 18 sty 2023, 19:08

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: MalaLala »

Kiefer pisze: 28 sty 2023, 20:02 Akurat ta porażka z Sakkari była u mnie punktem zwrotnym, był to czas kiedy byłem mocniej zaangażowany w jej mecze, ale stwierdziłam, że nie mam na to ochoty, oczywiście doszły jeszcze irytujące histerie, które były dla mnie żenujące. W każdym razie totalnie neutralnie podchodzę do jej spotkań już teraz. Niemniej dla samej rywalizacji w kobiecym tourze lepiej żeby Świątek teraz nie przeżywała jakiegoś kryzysu mentalnego.
Mnie damski tenis tez mało obchodził, ale Świątek życzę wszystkiego najlepszego i będę jej do końca kibicować. Kryzys mentalny, nie wiem, to młoda dziewczyna, a mam córkę miesiąc od niej starszą to trochę wiem co może mieć w głowie. Dlatego bardzo ważne by była otaczana przez sensowne osoby. Z daleka trzymać od niej wszelkiej maści pochlebców. Co najmniej z rezerwą traktować Abramowicz, która imho nie ma pozytywnego wpływu na 1ge (ja go przynjamniej nie zauważam), a wręcz wciska jej do głowy bzdury dobre może dla przeciętniaków, a nie dla osób ponadprzeciętnych. W tym temacie bardzo mi ostatnio zaimponowała Sabalneka.
Natomiast porażka z Collins nie była niczym zaskakującym, Świątek niczego specjalnego nie grała podczas zeszłorocznego AO, ale rywalki miała takie, że zrobiła półfinał (za co też szacun w sumie), a po prostu Collins ją w semi zweryfikowała.
To prawda, że 1ga nie grała wtedy jakoś super. Ale mecz z Collins był do wyciągnięcia. Zabrakło chłodnej głowy i odrobinę lepszego serwisu (mnie ten mecz przypominał trochę lanie od Muguruzy z wiosny 2021). Zobacz jak Barty wyciągnęła z Collins ze stanu 1:5.
W tym roku już raz z Rybą przegrała, później baty od Peguli, no najwidoczniej nie były one przypadkowe, tylko zwiastowały przeciętną formę. Dodam, że ani razu jej w tym roku nie widziałem.
Problem był dużo wcześniej i to były kłopoty z wygrywaniem gemów przy własnym serwisie. US Open trochę je zagłuszył, ale Medison Key, potem w Ostrawie inteligentnie grająca Krejcikowa i na deser Sabalenka w WTA Finals pokazały Idze, że kończy się jej dominacja i że Iga ma poważne braki.
Rybakina (*2) + Pegula to tylko ciąg dalszy.

Szkoda, bo Iga ma papiery na bycie dominatorką. Materiał jest cudowny. Trzeba ją tylko otoczyć właściwymi ludźmi. Wiktorowski może i tani, ale już przez niego straciła sporo kasy więc per saldo to kiepski wybór. Może czas zainwestować w sensownie w sztab. Wybrać mądrze, bo nie mam wątpliwości, ze z takim talentem to każdy by chciał pracować.
Awatar użytkownika
Kamileki
Posty: 37204
Rejestracja: 26 sty 2019, 0:39

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Kamileki »

Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 127121
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Damian »



MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 15055
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: jaccol55 »

@Lucas czyli tak wyglądają i grają owe Japonki. Trudno mi zrozumieć to zauroczenie, ale w końcu nie trzeba wszystkiego rozumieć. :P

Koniec tego rekreacyjnego pykanka. Skoda pokonuje Toyotę 6-4 6-3.
Art
Moderator
Posty: 17891
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:25

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Art »

Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27386
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Lucas »

Jestem zadowolony na tyle, na ile można być zadowolonym z porażki. Dziewczyny nieźle się zaprezentowały, a Aoyama grała wręcz znakomicie. O to, że Ena będzie miała tremę i hebla na początku mogłem się założyć przed meczem, szkoda tylko, że to zdecydowało o wyniku seta.

W drugim przyszedł ten słaby gem Shuko na serwisie i się pozamiatały. Żeby wygrać z Czeszkami trzeba wszystko zrobić dobrze, bo ich zwiechy trwają nieraz przez dwa, trzy punkty. Może Shuko i Ena z 2021 wzięłyby dziś seta, ale w 2022 Shibahara była jednak nieco słabsza na podaniu i fh. Pewnie rywalki już znały jej grę i trochę skuteczniej na nią reagowały.

Jak będą tak grać powinno im coś wpaść, bo to był naprawdę dobry mecz z ich strony. Niech to tylko idzie w tym kierunku.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 127121
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Damian »



MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 127121
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Damian »



MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 127121
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Damian »



MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172444
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: DUN I LOVE »

Opuszczamy Australię, ale z pięknymi wspomnieniami.

Spoiler:
Awatar użytkownika
Nando
Posty: 34680
Rejestracja: 30 sie 2019, 18:43

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Nando »

MTT - Tytuły (7)
2023:(1) Pune, 2022:(1) Melbourne, 2021:(5) Mallorca, Wimbledon, Toronto, Antwerpia, Sztokholm

MTT - Finały (5)
2022:(4) Dubaj, Estoril, Tokio, Paryż-Bercy 2021:(1) Wiedeń

MTT (DEBEL) - Tytuły (4) 2021:(2) US Open, Paryż-Bercy, 2023:(2) Indian Wells, Madryt, Finały (2) 2021:(1) Madryt
, 2022:(1) Monte Carlo
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39116
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Kiefer »



Niezła w gadce jest Alison Riske :D
Awatar użytkownika
CajraX
Posty: 7281
Rejestracja: 19 sty 2019, 21:44
Lokalizacja: Słupsk

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: CajraX »

Sorry jest wyraźnie po trafieniu, więc sędzia rzeczywiście spał.
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39116
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Kiefer »

On przede wszystkim był ślepy i nie widział, że ona dostała piłką w nogę.
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 127121
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Damian »



MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 127121
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Australian Open 2023 (WTA)

Post autor: Damian »



MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość