GOAT - debata

Obrazek

Kto jest GOAT?

Pete Sampras
0
Brak głosów
Andre Agassi
0
Brak głosów
Björn Borg
0
Brak głosów
John McEnroe
0
Brak głosów
Jimmy Connors
0
Brak głosów
Rod Laver
0
Brak głosów
Roger Federer
5
28%
Rafael Nadal
3
17%
Novak Djoković
9
50%
Inny gracz (odpowiedź w komentarzu)
1
6%
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39159
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: GOAT - debata

Post autor: Kiefer »

Nie wystarczy jak wszyscy zgodnie piszą, że Serb jest najlepszy? Generalnie sporo przypadku w tym, może w 2021 na RG Rafa trupem nie był, ale ten w 2015 to była masakra, a No1e 2017-2018 zwijał się albo szybciej, albo trafiał na kogoś innego.

Federer to co innego, bo na przestrzeni 12 lat zagrał w różnych latach z Novakiem w AO i ugrał całego jednego seta, a na swoim terenie zbierał baty w meczach finałowych. No ale wiadomo, dobry był do 2007 roku, więc to też żaden argument.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: GOAT - debata

Post autor: Jacques D. »

Kamileki pisze: 27 sty 2023, 21:57
Jacques D. pisze: 27 sty 2023, 21:49 Nikt nie przytacza w tej niezwykle błyskotliwej debacie, że Djokovic 2 razy zbił Nadala w jego koronnym Szlemie (RG), lał jak chciał w koronnym Szlemie Federera (W), a Fedal nie pokonał go w jego koronnym Szlemie (AO) nigdy (poza kompletnie nieważnym w tym kontekście AO 07)? Czy po prostu coś przeoczyłem?
Przeoczyłeś. Ostanie posty dotyczą okresu Wimbledon 2018 - dziś.
Nie czytałem żadnych ostatnich postów, chodziło mi o całą dyskusję na ten temat, tu na forum na przestrzeni lat, w mediach, itd.
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39159
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: GOAT - debata

Post autor: Kiefer »

Zdaje się po ich pojedynku na RG 2021 pisaliśmy, że wygrana Serba może okazać się decydująca w tej debacie i jest dużym argumentem przemawiającym za nim.
Awatar użytkownika
Kamileki
Posty: 37249
Rejestracja: 26 sty 2019, 0:39

Re: GOAT - debata

Post autor: Kamileki »

Jacques D. pisze: 27 sty 2023, 22:07
Nie czytałem żadnych ostatnich postów, chodziło mi o całą dyskusję na ten temat, tu na forum na przestrzeni lat, w mediach, itd.
Tak długa jest ta dyskusja, że zapewne ktoś to już kiedyś przytaczał. A jeśli nie to tym lepiej- zawsze warto poznać wszelkie osiągnięcia Novaka jakby ktoś się jeszcze wahał kto jest GOATEM. Ale chyba nikt obecnie nie ma żadnych wątpliwości.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2023, 22:13 przez Kamileki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: GOAT - debata

Post autor: Jacques D. »

Ok, dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44530
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: GOAT - debata

Post autor: Robertinho »

Kiefer pisze: 27 sty 2023, 22:10 Zdaje się po ich pojedynku na RG 2021 pisaliśmy, że wygrana Serba może okazać się decydująca w tej debacie i jest dużym argumentem przemawiającym za nim.
O tak, właśnie ten mecz ludzie za dwie dekady będą używać jako najważniejszy argument.

GOAT jest jeden, zrozumcie.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39159
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: GOAT - debata

Post autor: Kiefer »

Najważniejszym będą szlemy, tutaj Serb spokojnie ucieknie, ale wtedy jeszcze Rafa prowadził.

Generalnie bawi mnie, że Sampras nie jest rozważany, tylko wiadoma trójka, a właściwie to dwójka, bo Federer przegrał w bezpośredniej rywalizacji dosyć znacznie, więc wiadomo, że nie jest pierwszy.

No ale Sampras? W swoim pokoleniu okazał się zdecydowanie najlepszy, do 31 roku życia wygrał dokładnie tyle WS co Djokovic, a wygrał mniej, bo i po prostu kariery trwały krócej. Trochę brakuje mu tego tytułu na RG, było trudniej wówczas skompletować karierowego, ale Agassi jednak dał radę.
Awatar użytkownika
Kamileki
Posty: 37249
Rejestracja: 26 sty 2019, 0:39

Re: GOAT - debata

Post autor: Kamileki »

Robertinho pisze: 27 sty 2023, 22:18
Kiefer pisze: 27 sty 2023, 22:10 Zdaje się po ich pojedynku na RG 2021 pisaliśmy, że wygrana Serba może okazać się decydująca w tej debacie i jest dużym argumentem przemawiającym za nim.
O tak, właśnie ten mecz ludzie za dwie dekady będą używać jako najważniejszy argument.

GOAT jest jeden, zrozumcie.
Już za całkiem niedługi czas gdy Novak osiągnie ogromną przewagę balechowska fraza będzie w zupełności wystarczająca. Żadnych długich, sztucznie wydłużonych debat. GOAT jest jedne i tyle w temacie. Czego nie rozumiecie.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: GOAT - debata

Post autor: Jacques D. »

Ach, ta urocza prostota Waszego postrzegania świata - z jednej strony przypomina mi, dlaczego, między innymi, już nie uczestniczę aktywnie w życiu tego forum, z drugiej - nie powiem, trochę zazdroszczę, wszystko na pewno staje się wtedy łatwiejsze. :D Moja narracja, niestety, musi być jak zwykle trochę bardziej zniuansowana: o ile (spośród tych, których widziałem na żywo) Federer jest najlepiej grającym (szeroko pojęta jakość uderzania piłki) zawodnikiem, a Sampras tym robiącym (całkowicie subiektywnie) największe wrażenie, tak jeśli chodzi o sumę wszystkich kluczowych dla gry w tenisa aspektów (skuteczność, technika, taktyka, przygotowanie fizyczne, mentalne) Djokovic jest niewątpliwie najlepszym zawodnikiem, jakiego oglądałem nie "z odtworzenia".

Sama postać z tytułu tematu to oczywiście jakiś absurdalny i nieistniejący twór, ale o tym już dawno temu wspominałem.
balech
Posty: 1951
Rejestracja: 29 sie 2021, 20:16

Re: GOAT - debata

Post autor: balech »

O kurla :mrgreen: :mrgreen: Takiego megalomanskiego postu tu jeszcze nie czytałem. Żak piłeś - nie pisz zrozum
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39159
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: GOAT - debata

Post autor: Kiefer »

Złoto :D
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: GOAT - debata

Post autor: Jacques D. »

balech pisze: 28 sty 2023, 6:13 O kurla :mrgreen: :mrgreen: Takiego megalomanskiego postu tu jeszcze nie czytałem. Żak piłeś - nie pisz zrozum
W takim razie spełnione musiały zostać dwa warunki:

- niewiele w życiu widziałeś/doświadczyłeś;
- czytasz to forum od najwyżej paru miesięcy

A do picia mam prawie tak samo restrykcyjne podejście jak Dun.
balech
Posty: 1951
Rejestracja: 29 sie 2021, 20:16

Re: GOAT - debata

Post autor: balech »

Gościu nie kompromituj się już bardziej z tymi śmiesznymi przytykami, jak na trzeźwo piszesz w taki sposób to cieszę się, że nie musiałem Twoich komentarzy czytać.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: GOAT - debata

Post autor: Jacques D. »

Nie obawiałbym się na Twoim miejscu - jak napisałem, to jednorazowe moje pojawienie się tutaj, dzięki czemu ja nie będę się musiał więcej kompromitować, a mtenis ubogacać swoimi treściami będą użytkownicy tak błyskotliwi jak Ty czy COA, który, jak to kiedyś napisał, na całe szczęście lepiej ode mnie zna się na tenisie. :)
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44530
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: GOAT - debata

Post autor: Robertinho »

@balech :padam:
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
COA
Posty: 9272
Rejestracja: 22 lip 2011, 22:47

Re: GOAT - debata

Post autor: COA »

Jacques D. pisze: 28 sty 2023, 10:31 Nie obawiałbym się na Twoim miejscu - jak napisałem, to jednorazowe moje pojawienie się tutaj, dzięki czemu ja nie będę się musiał więcej kompromitować, a mtenis ubogacać swoimi treściami będą użytkownicy tak błyskotliwi jak Ty czy COA, który, jak to kiedyś napisał, na całe szczęście lepiej ode mnie zna się na tenisie. :)
Nie tylko na tym, będąc precyzyjnym, dajmy na to na trzymaniu diety np. również.

Na całe szczęście już tylko niezbyt lotne jednostki nabierają się na te Twoje wielkie myśli o niczym, może niedługo dojdziemy do momentu, w którym nie będzie działać to na nikogo.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: GOAT - debata

Post autor: Jacques D. »

COA pisze: 28 sty 2023, 16:08 Na całe szczęście już tylko niezbyt lotne jednostki nabierają się na te Twoje wielkie myśli o niczym, może niedługo dojdziemy do momentu, w którym nie będzie działać to na nikogo.
Pewnie, że o niczym, podobnie jak rozprawa o Dostojewskim w kontekście psychologii Junga, którą właśnie napisałem. To też jest niewątpliwie "o niczym ", podobnie jak sam Jung i Dostojewski też zapewne według Ciebie pisali "o niczym". Tak samo jak wszyscy inni, z których nic byś nie zrozumiał.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44530
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: GOAT - debata

Post autor: Robertinho »

Przecież każdy wie, że jednym z głównych obszarów zainteresowań @COA jest fenomenologia (od)bytu.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
COA
Posty: 9272
Rejestracja: 22 lip 2011, 22:47

Re: GOAT - debata

Post autor: COA »

Jacques D. pisze: 28 sty 2023, 16:21 Pewnie, że o niczym, podobnie jak rozprawa o Dostojewskim w kontekście psychologii Junga, którą właśnie napisałem. To też jest niewątpliwie "o niczym ", podobnie jak sam Jung i Dostojewski też zapewne według Ciebie pisali "o niczym". Tak samo jak wszyscy inni, z których nic byś nie zrozumiał.
Gratuluję publikacji, mam nadzieję, że trafi do szerszego grona odbiorców niż wypociny z linku z podpisu (czyli szacunkowo licząc tak ze 4 osób).
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172736
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: GOAT - debata

Post autor: DUN I LOVE »

Dżizas, 10. szlem Novaka po 30-stce. :o Wyrównał wynik Sereny.

MTT Titles/Finals
Spoiler:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości