Z tej mąki już chleba nie będzie

Obrazek
Awatar użytkownika
Bombardiero
Posty: 15856
Rejestracja: 19 lip 2011, 20:42

Re: Z tej mąki już chleba nie będzie

Post autor: Bombardiero »

Shapovalov to taki przypadek, że raz Ci wyjdzie bułka kajzerka i wspaniałomyślnie stwierdzisz, że możesz sobie upiec chleb razowy, który z wierzchu nawet będzie wyglądał, będzie ładnie pachniał i będziesz miał nadzieję, że w smaku będzie całkiem dobry, ale potem go rozkroisz, a on, całkiem pusty w środku, zacznie się rozpadać i pozostanie tylko wyrzucić te okruchy ptakom przez balkon.
MTT - tytuły (13):
2024
: Monte Carlo, Rotterdam 2023: Toronto; 2022: Montreal, Newport, Eastbourne, Queen's Club, Madryt, Monachium; 2021: Metz, US Open, Parma, Barcelona

MTT - finały(7):
2022:
Bazylea, Atlanta, Barcelona, Indian Wells; 2021: WTF, Antwerpia, Roland Garros
Awatar użytkownika
Nando
Posty: 34236
Rejestracja: 30 sie 2019, 18:43

Re: Z tej mąki już chleba nie będzie

Post autor: Nando »

xD
MTT - Tytuły (7)
2023:(1) Pune, 2022:(1) Melbourne, 2021:(5) Mallorca, Wimbledon, Toronto, Antwerpia, Sztokholm

MTT - Finały (5)
2022:(4) Dubaj, Estoril, Tokio, Paryż-Bercy 2021:(1) Wiedeń

MTT (DEBEL) - Tytuły (4) 2021:(2) US Open, Paryż-Bercy, 2023:(2) Indian Wells, Madryt, Finały (2) 2021:(1) Madryt
, 2022:(1) Monte Carlo
Rroggerr
Posty: 9952
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: Z tej mąki już chleba nie będzie

Post autor: Rroggerr »

W momencie gdy do poziomu poważnych tenisistów urośli gracze pokroju Bereta czy Medwiediewa - czyli ludzie, którzy w wieku, w którym Shapo był w szerokiej czołówce, grali sobie futuresy w tureckich kurortach - to chyba bym uważał z pisaniem o braku potencjału w kontekście młodego byczka, który ma top kombinację szybkości, warunków i mocy uderzeń, i bardzo szybko dostał też środki/uwagę żeby zrobić ze swoją karierę co zechce. Wiadomo, że rozwój kariery nie jest jednakowy dla wszystkich i możliwy jest scenariusz, że z tym Shapovalovem faktycznie max dostalibyśmy drugiego Muga, ale jak kończysz rozwój sportowy w wieku 19 lat to coś z Tobą po prostu nie tak. Jeszcze jakby to był syndrom Gasqueta (fajnie grający chłopak, który nie potrafi biegać) albo Coricia (fajnie biegający chłopak, który zbyt wiele, abstrahując od kontuzji, nie potrafi) czy De Minaura, to w porządku, ale Shapo - jak wyżej - to bardziej, nie wiem, Verdasco na sterydach. Oczywiście gardzę gościem, więc nie chcę by to zabrzmiało jak w sumie pozytywny wpis, ale tu powinien być minimum poziom Berrettiniego (czyli IMHO jednak troszkę więcej niż u Muga pod względem ogłady i regularności), by w ogóle toczyć takie spekulacje.
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42916
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Z tej mąki już chleba nie będzie

Post autor: Barty »

Rroggerr pisze: 01 lip 2022, 13:07 W momencie gdy do poziomu poważnych tenisistów urośli gracze pokroju Bereta czy Medwiediewa - czyli ludzie, którzy w wieku, w którym Shapo był w szerokiej czołówce, grali sobie futuresy w tureckich kurortach - to chyba bym uważał z pisaniem o braku potencjału w kontekście młodego byczka, który ma top kombinację szybkości, warunków i mocy uderzeń, i bardzo szybko dostał też środki/uwagę żeby zrobić ze swoją karierę co zechce.
+1, miał wszystko podane na talerzu i w swoich rękach Shapo i zrobił z tym wielkie zero. Może nam jeszcze zaprzeczy za kilka lat, ale szans na to wielkich nie widzę.

Patrzę na starsze posty i widzę, że w 2020 roku poprawnie przewidzieliśmy rychły pogrzeb Raonica i Nishikoriego (bo chyba u nich to już jest przesądzone), co oczywiście nie było też trudnym typowaniem.

Co do Thiema - wydaje mi się, że historycznie patrząc dużo częściej gracze podobnego kalibru nie dawali rady się odbudowywać po byciu w takiej przepaści, w jakiej jest od długiego czasu Austriak. Tym bardziej, że to nie był chimeryczny typ zawodnika szczytujący parę razy na rok i imprezujący po sukcesach, tylko typ pracusia bazującego na rzetelności i regularności. Tak że i tutaj obstawiam brak choćby zbliżenia się do wyników osiąganych do 2020 roku.

Jack Sock - nie mam pojęcia, szczerze mówiąc. Niby teraz wygląda lepiej fizycznie (czyt. mniejszy brzuszek przykładowo), a z drugiej strony osiąga dużo gorsze wyniki niż przed problemami z kontuzją po 2017. Wcześniej jego taka średnia to było, powiedzmy, TOP20-30, obecnie TOP70-100 zapewne. Więc nie mam pojęcia, czy się zbliży do tamtego poziomu; jakieś tam przesłanki ku temu są, ale to wciąż chyba trochę za mało w tym momencie.
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: Z tej mąki już chleba nie będzie

Post autor: lake »

Robertinho pisze: 01 lip 2022, 11:52
Mario pisze: 01 lip 2022, 10:26 Autor tematu, zakładając ów temat, miał na myśli absolutnie skończonych tenisistów, których przerośnie wszystko poza wygraniem jakiegoś randomowego kurnika przez przypadek. Więc, jeśli ktoś odkrył, że Stefanos Tsitsipas nie zostanie kolejnym potentatem z dwucyfrową liczbą Szlemów, to oczywiście gratuluję odkrycia, porównywalne do tego, że po nocy nastąpi dzień, przy okazji służę kolejnym - 99% tenisistów nie wygra dwucyfrowej liczby Szlemów, 95% nie wygra pewnie ani jednego, ale nie znaczy to, że trzeba o nich dyskutować w podobnych tematach.
Zdecydowanie. Mamy spluwaczki o Żenach i Młodych Głąbach do takich rzeczy. Jeśli ktoś z tego grona może się tu znaleźć w najbliższym czasie, to teoretycznie Zverev, ale myślę, że w ciągu kilku miesięcy dojdzie do siebie Sasza i będzie dalej w niepełnym stopniu wykorzystywać swój potencjał, co dalej będzie oznaczać wyniki poza zasięgiem niemal wszystkich zawodników w rozgrywkach.
No mamy, więc zadałem sobie trud, żeby przejrzeć ten wątek od deski do deski i wychodzi mi, że sam autor miał wątpliwości co do celności tytułu skoro pytał o jego zmianę, a Ty wręcz wprost napisałeś, że przez ów tytuł wątek zaczyna się rozmywać. Mój bład, że nie zrobiłem tego od razu, ale z tego co pamietam to wpis o Cipku popełniłem na wykopkach. Skoro jednak nie jestem pierwszy, który nie uwzględnił trzeciego kryterium, to albo jednak tzreba zmienić tytuł na bardziej szczegółowy, albo, skoro wywołana wczoraj dyskusja jest takim problemem w kontekście miejsca, w którym się znalazła, zawsze można ją przenieść do żenowych ścieków, co chyba akurat leży w zakresie możliwości m.in autora. Będzie prościej, grzeczniej i bez maniery pisania w sposób, żeby adresat poczuł sie idiotą.
A teraz już bardziej merytorycznie. Oczywiście Cipek nie jest skończonym tenisistą. Bo faktycznie trudno tak napisać o typie, który jest od jakiegoś czasu w top 5 i zbiera co mu się uda i do tego wciąż jest stosunkowo młody. Tylko z drugiej strony skoro autor wątku uznał, że niespełnianie oczekiwań to dla jednego bedzie top 10, a dla drugiego Szlem, może kilka, to siłą rzeczy uznanie go za skończonego tenisistę też chyba powinno być na wyższym pułapie niż randomowy kurnik.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44314
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Z tej mąki już chleba nie będzie

Post autor: Robertinho »

Nie marudź i nie denerwuj mi Sławka.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: Z tej mąki już chleba nie będzie

Post autor: lake »

Robertinho pisze: 02 lip 2022, 0:02 Nie marudź i nie denerwuj mi Sławka.
Prawie wychodzę z siebie, żeby nie przesadzić z odpowiedzią pięknym za nadobne :D
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35182
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Z tej mąki już chleba nie będzie

Post autor: Mario »

Odpowiadaj, to zawieszenie broni było ewidentnie złym pomysłem.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44314
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Z tej mąki już chleba nie będzie

Post autor: Robertinho »

lake pisze: 02 lip 2022, 0:11
Robertinho pisze: 02 lip 2022, 0:02 Nie marudź i nie denerwuj mi Sławka.
Prawie wychodzę z siebie, żeby nie przesadzić z odpowiedzią pięknym za nadobne :D
Szczerze mówiąc zupełnie nie rozumiem dlaczego, niczego ponad standardową uszczypliwość gdy się z kimś nie zgadza, nie widzę. Ciekawe co byś zrobił, gdyby Ci ktoś napisał o braniu w paszczu za posty na forum na przykład. :D
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Rroggerr
Posty: 9952
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: Z tej mąki już chleba nie będzie

Post autor: Rroggerr »

Tsitsipas na koniec kariery będzie miał CV co najmniej proporcjonalne do tenisowych możliwości, jeżeli nie większe (już teraz jest wynikowo na poziomie np. Nalbandiana, wyżej od Gonzaleza), więc to kiepski kandydat na każdej właściwie płaszczyźnie w tym temacie. Tzn. Żeni dzielą się na ograniczonych graczy wyciągających mniej więcej maksa i z wciąż fajnymi perspektywami (Med, Beret, jakiś Hurkacz) i niby-bardziej utalentowanych graczy z kompromitującymi trajektoriami kariery (Zverev, Shapo, Ożer, Chaczanow) - i Tsitsipasowi dużo bliżej do tej pierwszej grupy, podobnie z Rubliowem. Za to paru panów z tej drugiej już teraz jak najbardziej tutaj pasuje, a innym nie zostało tak wiele czasu (dałem deadline Zverevowi do US Open, ale się połamał, więc pewnie z rok).
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: Z tej mąki już chleba nie będzie

Post autor: lake »

I oczywiście mnie wywaliło pzy kleceniu odpowiedzi. Pierwszy raz mi się to zdarzyło przez 9 lat obecności na forum, że nie odratowałem.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
no-handed backhand
Posty: 17553
Rejestracja: 01 sie 2014, 23:07
Lokalizacja: tak

Re: Z tej mąki już chleba nie będzie

Post autor: no-handed backhand »

Bombardiero pisze: 01 lip 2022, 12:56 Shapovalov to taki przypadek, że raz Ci wyjdzie bułka kajzerka i wspaniałomyślnie stwierdzisz, że możesz sobie upiec chleb razowy, który z wierzchu nawet będzie wyglądał, będzie ładnie pachniał i będziesz miał nadzieję, że w smaku będzie całkiem dobry, ale potem go rozkroisz, a on, całkiem pusty w środku, zacznie się rozpadać i pozostanie tylko wyrzucić te okruchy ptakom przez balkon.
hahaha

Bombardiero, Ty jesteś taką malutką pieczareczką wyrośniętą na tym mtenisowym oborniku.
Yoshihito Nishioka do Ciebie jedzie
Awatar użytkownika
Bombardiero
Posty: 15856
Rejestracja: 19 lip 2011, 20:42

Re: Z tej mąki już chleba nie będzie

Post autor: Bombardiero »

Chyba właśnie nazwałeś mnie grzybem, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, takim z piosenki "Badgers, badgers badgers, badgers, mushroom, mushroom". Miło przeczytać takie słowa!
MTT - tytuły (13):
2024
: Monte Carlo, Rotterdam 2023: Toronto; 2022: Montreal, Newport, Eastbourne, Queen's Club, Madryt, Monachium; 2021: Metz, US Open, Parma, Barcelona

MTT - finały(7):
2022:
Bazylea, Atlanta, Barcelona, Indian Wells; 2021: WTF, Antwerpia, Roland Garros
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Barty, no-handed backhand i 35 gości