Jestem legendą. Roger Federer: droga ku chwale.

Obrazek

Jak będzie wyglądał ostatni rozdział kariery Rogera?

Odbuduje się, powalczy o tytuł mniejszej imprezy, zagra kilka efektownych pojedynków
5
42%
Maks to dwa-trzy mecze w turnieju na przyzwoitym poziomie, będą głównie smutne porażki
1
8%
Zagra kilka spotkań i znowu dozna urazu/nie wróci na korty już jako zawodowy tenisista
6
50%
 
Liczba głosów: 12
Awatar użytkownika
polo90
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, 16:59

Jestem legendą. Roger Federer: droga ku chwale.

Post autor: polo90 »

Przed Rogerem ostatnie kilka lat kariery. Jakie turnieje może wygrać?
Jakie są poza jego zasięgiem?
Awatar użytkownika
Rodżer Anderłoter
Posty: 3850
Rejestracja: 16 maja 2012, 17:29

Re: Roger Federer Następne wygrane turnieje.

Post autor: Rodżer Anderłoter »

Spokojnie może się pałętać między pierwszą a drugą dziesiątką do czterdziestego roku życia (i więcej ) wygrywając różne 250 i od czasu do czasu 500. Jeśli będzie mu się chciało oczywiście.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Roger Federer Następne wygrane turnieje.

Post autor: robpal »

Roger Federer może wygrać każdy turniej, w którym startuje.
Na Wimbledonie będzie faworytem nawet po zakończeniu kariery.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 14846
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Roger Federer Następne wygrane turnieje.

Post autor: jaccol55 »

polo90 pisze:Przed Rogerem ostatnie kilka lat kariery. Jakie turnieje może wygrać?
Jakie są poza jego zasięgiem?
Pewnie kilka Mastersów jeszcze wpadnie i nie jeden pomniejszy turniej. W tej kwestii dużo zależy od niego samego, bo jak będzie dokonywał samodestrukcji (jak przed tygodniem), to nawet z wygraniem Challengera w Sopocie może być problem. O Szlema będzie bardzo trudno, ale kto wie. Może z jeden wpadnie na konto. Jak dla mnie fajnie by było, gdyby wtedy zakończył karierę ("trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść").
Rodżer Anderłoter pisze:Spokojnie może się pałętać między pierwszą a drugą dziesiątką do czterdziestego roku życia (i więcej ) wygrywając różne 250 i od czasu do czasu 500. Jeśli będzie mu się chciało oczywiście.
Wtedy za jedną reklamę kosmetyków Loreal dostanie więcej (w angaż do tego typu reklam w przypadku Rogera nie wątpię), więc pewnie da sobie spokój. :P
Awatar użytkownika
Rodżer Anderłoter
Posty: 3850
Rejestracja: 16 maja 2012, 17:29

Re: Roger Federer Następne wygrane turnieje.

Post autor: Rodżer Anderłoter »

jaccol55 pisze: Wtedy za jedną reklamę kosmetyków Loreal dostanie więcej
L'oreal? Jest tego warty.
Jakbym tyle osiągnął co on to nawet nie dla pieniędzy bym sobie postartował podczas jesieni kariery w różnych turniejikach w których wcześniej nigdy nie grałem. Najlepiej odbywających w jakichś uroczych zakątkach kuli ziemskiej, które nie dane było mi zobaczyć.
Awatar użytkownika
wyczesany
Posty: 349
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:34

Re: Roger Federer Następne wygrane turnieje.

Post autor: wyczesany »

Rodżer Anderłoter pisze:Jakbym tyle osiągnął co on to nawet nie dla pieniędzy bym sobie postartował podczas jesieni kariery w różnych turniejikach w których wcześniej nigdy nie grałem. Najlepiej odbywających w jakichś uroczych zakątkach kuli ziemskiej, które nie dane było mi zobaczyć.
Fajny pomysł, do tego zawsze jakieś tam wpisowe wpadnie, w sam raz na kieszonkowe dla córeczek i nową komórkę dla Mirki jak już się klawisze od smsów wytrą. :D
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 170997
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer i następne wygrane turnieje.

Post autor: DUN I LOVE »

Rodżer, w takich miejscach jak piszesz, to on będzie klepał pokazówki i zapewne w większych ilościach po zakończeniu kariery.

Naturalnie, układ sił wskazuje, że Federer cały czas jest faworytem (jednym z 3/4) każdego turnieju w którym startuje, ale nie sądzę aby wygrał jakiś turniej w najbliższych miesiącach - najwcześniej Halle. :P
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Roger Federer i następne wygrane turnieje.

Post autor: Joao »

DUN I LOVE pisze: Naturalnie, układ sił wskazuje, że Federer cały czas jest faworytem (jednym z 3/4) każdego turnieju w którym startuje, ale nie sądzę aby wygrał jakiś turniej w najbliższych miesiącach - najwcześniej Halle. :P
Jeśli w Halle wystartuje. Ja liczę, że wygra Dubaj, a co :P
MG FCB
Posty: 1588
Rejestracja: 04 kwie 2012, 20:28

Re: Roger Federer i następne wygrane turnieje.

Post autor: MG FCB »

Ja liczę na Dubaj i IW potem oczywiście Halle i Wimbledon.Wiem, że duże wymagania, ale co mi tam. :P
MTT
Best rank. #2
Zwycięstwa: Roland Garros 2013 (debel), Eastbourne 2013, Australian Open 2014
Finały: Memphis 2013, Indian Wells 2014, Indian Wells 2014 (debel), Casablanca 2014, Rzym 2014 (debel), Hamburg 2014, Wimbledon 2015 (debel)
Awatar użytkownika
Rodżer Anderłoter
Posty: 3850
Rejestracja: 16 maja 2012, 17:29

Re: Roger Federer i następne wygrane turnieje.

Post autor: Rodżer Anderłoter »

Dużo zależy też od szczęścia i pomyślności w losowaniu. Jeśli Fed zostanie na 2 a Rafa na 5 do RG, wtedy przy odpowiednim losowaniu Djoko, Maryś i Rafael mogą trafić do jednej połówki (gdzie trzech się bije...) ale żeby z tego skorzystać powinien również unikać morderczych pięciosetówek z Tsongami, Del Potrami i Berdychami.
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: Roger Federer i następne wygrane turnieje.

Post autor: SebastianK »

Ja myślę, że na spokojnie może wygrać jakiegoś challengera, może w Sopocie ?

Nie widzę wielkich szans w WSach, chyba, że mu zrobią autostradę do finału. Ale i tak w konfrontacji z Djokiem, Murrayem czy Nadelem w długich 5 setowych meczach nie widzę go jako zwycięzcy.

Z kolei w małych turniejach Federer nie będzie pewnie walczył na 100%, zresztą tam czeka cała masa graczy którzy ostrzą sobie zęby na jego skalp.

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 170997
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer i następne wygrane turnieje.

Post autor: DUN I LOVE »

Biednie to wygląda. W chwilach kryzysu (kiedy dziewczyna przez godzinę wybierała kolor i kształt talerzy :facepalm: ) zacząłem mieć obawy, że Halle to może być jedyna realna szansa na tytuł w tym roku (zakładając, że nie gramy w Bazylei). To nie jest trolling, ani jakieś czarnowidztwo. Po znakomitym sezonie 2012, ten może być dużo, dużo słabszy.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Roger Federer i następne wygrane turnieje.

Post autor: robpal »

Też natychmiast pomyślałem o Halle :P
Nie widzę przed trawą szansy dla Rogera na tytuł, bo i po prostu prawie nie gra. Halle, może Wimbledon (Federaści powiedzą, że to marzenia, ja tam uważam, że przy szczęśliwym rozkładzie rywali jest to jak najbardziej wykonalne), potem modlić się o Cincy i spróbować coś skubnąć w hali. Wygląda to na maks 4 tytuły w tym roku.
W takich meczach jak dziś w Dubaju, Federer "obrywa" od swojego okrojonego kalendarza. Oczywiście, zachowuje więcej sił i pewnie opłaci mu się to na WS-ach, ale w takich imprezach, bez przetarcia z poważnymi rywalami, kłopoty z tenisistami pokroju Berdycha, Tsongi czy każdego, który umie returnować i atakować, zapowiadają się na permanentne.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Odp: Roger Federer i następne wygrane turnieje.

Post autor: Saboteur »

Rob, utrzyma się w TOP-4 Fedzina, czy raczej nie ma szans? (0, naprawdę 0 dawki trollingu)
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Odp: Roger Federer i następne wygrane turnieje.

Post autor: robpal »

Martinek pisze:Rob, utrzyma się w TOP-4 Fedzina, czy raczej nie ma szans?
No chyba Ferrer go nie wyprzedzi...
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Odp: Roger Federer i następne wygrane turnieje.

Post autor: Saboteur »

robpal pisze:
Martinek pisze:Rob, utrzyma się w TOP-4 Fedzina, czy raczej nie ma szans?
No chyba Ferrer go nie wyprzedzi...
Fakt, sama myśl powoduje u mnie spazmy śmiechu. Wystarczy że przypomnę sobie epickie 1/2 AO '13. :P
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Roger Federer i następne wygrane turnieje.

Post autor: Joao »

DUN I LOVE pisze:Biednie to wygląda. W chwilach kryzysu (kiedy dziewczyna przez godzinę wybierała kolor i kształt talerzy :facepalm: ) zacząłem mieć obawy, że Halle to może być jedyna realna szansa na tytuł w tym roku (zakładając, że nie gramy w Bazylei). To nie jest trolling, ani jakieś czarnowidztwo. Po znakomitym sezonie 2012, ten może być dużo, dużo słabszy.
Aż tak Ciebie wzięło :|. Wiosenna depresja czy co?
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44226
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Roger Federer i następne wygrane turnieje.

Post autor: Robertinho »

Joao pisze:
DUN I LOVE pisze:Biednie to wygląda. W chwilach kryzysu (kiedy dziewczyna przez godzinę wybierała kolor i kształt talerzy :facepalm: ) zacząłem mieć obawy, że Halle to może być jedyna realna szansa na tytuł w tym roku (zakładając, że nie gramy w Bazylei). To nie jest trolling, ani jakieś czarnowidztwo. Po znakomitym sezonie 2012, ten może być dużo, dużo słabszy.
Aż tak Ciebie wzięło :|. Wiosenna depresja czy co?
Zakupy z kobietą.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Wujek Toni
Posty: 5824
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:17

Re: Roger Federer i następne wygrane turnieje.

Post autor: Wujek Toni »

Lol. Wylot z Top 4 to kwestia czasu, nie zdziwię się specjalnie, jeśli Ojciec skończy ten sezon poza pierwszą piątką. Póki co jest bieda okrutna, a przed nami najgorszy dla Szwajcara okres i na dodatek broni maksimum punktów za Wimbledon.
"Zabrałem kiedyś Rafaela wraz z Pico Monaco na ryby. Pamiętam, że chłopcy niezwykle radowali się na myśl o spędzeniu w taki sposób tamtego poranka - lato miało się już ku końcowi i była to jedna z ostatni okazji, by złowić kilka moren przed zamknięciem sezonu. Przypominam sobie bardzo dokładnie moment, gdy Rafael próbował po raz pierwszy zarzucić swoją wędkę , siedząc na skraju barki. Samą czynność wykonał nienagannie - widać było gołym okiem, że chłopak ma do wędkarstwa talent i czerpie z niego wielką przyjemność. Mimo to nie omieszkałem zbliżyć się do mojego bratanka, po czym chwyciłem go dosyć łagodnie, acz pewnie za muskularne prawe ramię, którym to przed chwilą zarzucił energicznie żyłkę wraz ze spławikiem i rzekłem: 'Którą ręką Cię uczyłem?'" Toni Nadal, Życie moje
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Roger Federer i następne wygrane turnieje.

Post autor: robpal »

Wujek Toni pisze:Lol. Wylot z Top 4 to kwestia czasu, nie zdziwię się specjalnie, jeśli Ojciec skończy ten sezon poza pierwszą piątką.
Ale kto go ma wyprzedzić? Na chwilę obecną nad Berdychami i Tsongami ma 4k punktów przewagi. Żeby wylecieć z Top 4 Ferrer i Nadal musieliby obaj kosić na cegle jak leci, a kosić będzie przecież tylko ten drugi.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości