Polskozacja tenisa

Obrazek
Awatar użytkownika
polo90
Posty: 1142
Rejestracja: 17 cze 2012, 16:59

Polskozacja tenisa

Post autor: polo90 »

Czy wy też macie wrażenie że w polskich mediach jeżeli jest jakaś wzmianka o tenisie to oczywiście musi być o polskich zawodnikach zawodniczkach?
Dziś wielu fanów Nadala czekało na mecz w Monte Carlo, a dostaliśmy kotlet mecz gładka porażka Hurkacza z Evansem

Ja już zupełnie nie rozumiem tych polskich okien??? np w eurosporcie PO CO TO KOMU

Leci np mecz Nadala czy Djokovica a oni na siłę dają Fręch, Linette czy Majchrzaka

Dla mnie jako kibica szczególnie bolesne było to podczas Wimbledonów Ile to razy był mecz jakiegoś polskiego zawodnika i był on nadrzędny nad wszystkimi innymi meczami

A przecież to powinien być wędka haczyk na Januszów sportu
Chcesz oglądać polskiego gracza na Wimbledonie płać 40 zł w usudze de lux. Maszynka do pieniędzy
Standardem w transmisji powinny być mecze Federera Nadala i Djokovica i one powinny mieć nienaruszalne miejsce w ramówce bez względu na wszystkie inne wydarzenia w tym samym czasie
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172398
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: DUN I LOVE »

Czytasz w moich myślach. Też mnie to boli, aczkolwiek dzisiaj się cieszyłem, że dali Hurkacz - Evans zamiast treningu Rafy.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Michael Scott
Posty: 6363
Rejestracja: 14 lip 2019, 19:21

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: Michael Scott »

Przecież tak jest w praktycznie każdym sporcie, "polak rodak" gra to i choćby było to paździerzowe widowisko klasy Z, to i tak pokażą. Nie zliczę ile dobrych meczów ominięto jak grała polska trójka w Borussii, później jak Lewy się rozkręcał w Bayernie - podobna sytuacja.
Awatar użytkownika
polo90
Posty: 1142
Rejestracja: 17 cze 2012, 16:59

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: polo90 »

A teraz sobie wyobraź, Czekasz na ostatni w karierze Wimbledon Federera a tu z nienacka wyskakuje jakaś ..nda z WTA i jej mecze przez 4 rundy są w tym samym czasie co mecz Mistrza Roger wygrywa 4 rundy i dochodzi do ostatniego w karierze ćwierćfinału masz nadzieję na ostatni pożegnalny mecz.
Ale niestety zaskakuje cię informacja że Roger przeciążył plecy i wycofał się


DO DUN
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172398
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: DUN I LOVE »

:D :D
Spoiler:
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44491
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: Robertinho »

Wyraz naszego zakompleksienia, vide słynny "nurkowanie z polskim akcentem ". Jak pisałem, nic o Igusi po polsku staram się nie czytać, bo chcę jej dalej kibicować. Ogólnie nasza narodowa cecha, że w wychwalaniu i mizianiu się po jajkach, nie znamy w ogóle umiaru.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Bombardiero
Posty: 15963
Rejestracja: 19 lip 2011, 20:42

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: Bombardiero »

Robertinho pisze: 14 kwie 2021, 20:51 Jak pisałem, nic o Igusi po polsku staram się nie czytać, bo chcę jej dalej kibicować. Ogólnie nasza narodowa cecha, że w wychwalaniu i mizianiu się po jajkach, nie znamy w ogóle umiaru.
Mam to samo. Staram się nie czytać o polskich tenisistach w polskich mediach, a jak tylko jest taka możliwość, to przy meczach Polaków zmieniam komentarz (ostatnio też przy meczach innych graczy). Najgorzej jest jednak z tym sportowym czymś na TVP. Zwycięstwo na każdym etapie jest traktowane jak zdobycie mistrzostwa świata.

Co do polskich zapychaczy-przezkadzaczy, to już od młodości nie byłem w stanie tego pojąć. Bardzo nie lubię też unifikacji w przypadku sportów indywidualnych.
MTT - tytuły (13):
2024
: Monte Carlo, Rotterdam 2023: Toronto; 2022: Montreal, Newport, Eastbourne, Queen's Club, Madryt, Monachium; 2021: Metz, US Open, Parma, Barcelona

MTT - finały(7):
2022:
Bazylea, Atlanta, Barcelona, Indian Wells; 2021: WTF, Antwerpia, Roland Garros
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44491
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: Robertinho »

Btw @polo90 :o :ok:
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Kamileki
Posty: 37200
Rejestracja: 26 sty 2019, 0:39

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: Kamileki »

@polo90 szacun za składnię.
Awatar użytkownika
Nando
Posty: 34669
Rejestracja: 30 sie 2019, 18:43

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: Nando »

Podwójnie widzę, a jestem dziś na czysto :-)
MTT - Tytuły (7)
2023:(1) Pune, 2022:(1) Melbourne, 2021:(5) Mallorca, Wimbledon, Toronto, Antwerpia, Sztokholm

MTT - Finały (5)
2022:(4) Dubaj, Estoril, Tokio, Paryż-Bercy 2021:(1) Wiedeń

MTT (DEBEL) - Tytuły (4) 2021:(2) US Open, Paryż-Bercy, 2023:(2) Indian Wells, Madryt, Finały (2) 2021:(1) Madryt
, 2022:(1) Monte Carlo
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44491
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: Robertinho »

Chyba będzie nominacja do użytkownika kwietnia, jeśli kolega utrzyma formę, bo i w innych tematach widzę ciekawą aktywność.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Bombardiero
Posty: 15963
Rejestracja: 19 lip 2011, 20:42

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: Bombardiero »

Robertinho pisze: 14 kwie 2021, 22:53 Chyba będzie nominacja do użytkownika kwietnia, jeśli kolega utrzyma formę, bo i w innych tematach widzę ciekawą aktywność.
W pełni się podpisuję. :)
MTT - tytuły (13):
2024
: Monte Carlo, Rotterdam 2023: Toronto; 2022: Montreal, Newport, Eastbourne, Queen's Club, Madryt, Monachium; 2021: Metz, US Open, Parma, Barcelona

MTT - finały(7):
2022:
Bazylea, Atlanta, Barcelona, Indian Wells; 2021: WTF, Antwerpia, Roland Garros
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: lake »

Cieszcie się że jest naszych tak mało i z reguły szybko lecą. Z 3-4 lata temu oglądałem RG w większości na czeskiej CT, zanim wszystko ichnie poodpadało turniej dojechał do fazy QF. :D No taki urok TV, a już szczególnie publicznej. I nie ma się co dziwić. Nie chodzi li tylko o tzw. misję. Kasa misiu, kasa. Polak-rodak na antenie - więcej januszerii przed ekranem. Zresztą na portalach jest podobnie, Radwa, Janowicz, Iga, Hurkacz mają swoje podzakładki w dziale tenis. Gazeta potrafi tygodniami nie dawać bieżących informacji o tenisie. Można się zżymać, ale nie ma co liczyć na to że coś się zmieni i telewizje dostosują się do wymogów 30 pasjonatów tenisa z forum. Chcesz oglądać to co chcesz? Płać albo szukaj streamów. Chcesz się odciąć od pompowania balonika i narodowej podniety? Czytaj w zagranicznych mediach.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
polo90
Posty: 1142
Rejestracja: 17 cze 2012, 16:59

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: polo90 »

Ale eurosport idzie jak propaganda Stalinowska: Będziecie oglądać rodaków
Mecz Federera- Majchrzak
Mecz Nadala- LInette

Tak jakby cały świat kręcił się wokół polskich graczy
Strasznie wychodzi olbrzymie niedowartościowanie tych ludzi
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172398
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: DUN I LOVE »

Nie sądziłem, że ten rak tak się rozwinie, ale dobrze, że to tylko problem pierwszego tygodnia.
Spoiler:
Awatar użytkownika
polo90
Posty: 1142
Rejestracja: 17 cze 2012, 16:59

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: polo90 »

No to ,, fajny mamy mecz zamiast połfinału"
Jakby był finał debla w tym samym czasie co finał singla mężczyzn a w deblu grała by Świątek mielibyśmy finał debla na antenie a na eurosport 2 wjechałoby kolarstwo :]
Awatar użytkownika
Nando
Posty: 34669
Rejestracja: 30 sie 2019, 18:43

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: Nando »

polo90 pisze: 11 cze 2021, 15:11 No to ,, fajny mamy mecz zamiast połfinału"
Jakby był finał debla w tym samym czasie co finał singla mężczyzn a w deblu grała by Świątek mielibyśmy finał debla na antenie a na eurosport 2 wjechałoby kolarstwo :]
Mogli już na ten otwarty tefałen, albo Tvn turbo wrzucić tego debla, skoro tak cenią Igę :D
MTT - Tytuły (7)
2023:(1) Pune, 2022:(1) Melbourne, 2021:(5) Mallorca, Wimbledon, Toronto, Antwerpia, Sztokholm

MTT - Finały (5)
2022:(4) Dubaj, Estoril, Tokio, Paryż-Bercy 2021:(1) Wiedeń

MTT (DEBEL) - Tytuły (4) 2021:(2) US Open, Paryż-Bercy, 2023:(2) Indian Wells, Madryt, Finały (2) 2021:(1) Madryt
, 2022:(1) Monte Carlo
Awatar użytkownika
polo90
Posty: 1142
Rejestracja: 17 cze 2012, 16:59

Re: Polskozacja tenisa

Post autor: polo90 »

Januszyzacja sportu
Tylko polscy zawodnicy, wszystko inne się nie liczy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości