Piłkarz roku - plebiscyty

Dla sympatyków futbolu.
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39151
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: Kiefer »

Raczej Modric, Cristiano ponownie nie pojawia się na gali, żenada trochę.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172708
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: DUN I LOVE »

Ktoś mądry powiedział, że brak ZP dla Luki, będzie takim samym nieporozumieniem jak brak tej nagrody dla Xaviego i Iniesty. Coś w tym jest.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39151
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: Kiefer »

Mimo wszystko wyżej cenię Inieste i Zabiegi, ale Sneijdera też wydymani w 2010-ym. W ogóle od tegoż roku kiedy zaczęli mieszać z tą nagrodą, łączyć ZP z FIFA, w międzyczasie powstawały jakieś inne nagrody, następnie znowu dwie główne się podzieliły, od tamtej pory zrobił się z tej czysty komercyjny cyrk i przestałem w ogóle przywiązywać wagę do tej nagrody. Szkoda bo mimo wszystko lubiłem ją i interesowałem się tym kto zwycięży. Teraz mam wrażenie, że najbardziej przejrzysta jest ta, ktora jest wręczana za sezon klubowy+MŚ/ME w latach parzystych a ceremonia ma miejsce chyba podczas losowania grup LM.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172708
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: DUN I LOVE »

Moim zdaniem w 2010 nagrodę powinien dostać Mistrz Świata - najpewniej Iniesta za złotego gola w finale. Sneijder był wtedy w życiowej formie, ale to jednak nie ten poziom.

W 2013 z kolei trochę lipa, że nie dostał nikt z Bayernu, a wpadło w ręce Crisa, który wtedy chyba nic nie wygrał z Realem.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39151
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: Kiefer »

Czemu Sneijder to nie ten poziom? Na przestrzeni całej kariery to okej, ale w tamtym sezonie to była Alfa i omega zarówno w Interze jak i w reprezentacji. Oczywiście Iniesta to nie byłaby żadna kontrowersja, zresztą uwielbiałem ego piłkarza.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172708
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: DUN I LOVE »

Czy na pewno był alfą i omegą w takim Interze? Z tego, co kojarzę to kluczowe bramki strzelali Diego Milito i Samuel Eto'o. Nie odmawiam życiowej formy Holendrowi, ale chyba trochę sztuczną burzę nakręcono, bo akurat jego drużyny spisały się znakomicie w tamtym sezonie.

Jakoś większe wrażenie robił na mnie choćby Robben 3 lata później. No ale nie spieram się.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39151
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: Kiefer »

O ile mnie pamięć nie myli to Sneijder był absolutnie kluczowy niemal przy każdym golu w meczach Interu, w finale LM miał chyba dwie asysty, w meczu z Barcą miał gola i chyba asystę, pomijam już fakt, że był królem strzelców MŚ. Wiadomo, że Inter był w tamtym sezonie wybitnie poskładaną drużyną i taki Milito był w wielkiej formie, no ale jednak na mundialu to Sneijder był większą gwiazdą od niego. W ogóle w tym 2010-ym to wielu piłkarzy było świetnych, Sneijder, Iniesta, wspomniani przez Ciebie Milito i Robben (strzelał genialne gole dla Bayernu), a wygrał oczywiście Messi...Argentyńczyk był znakomity, ale to była gruba przesada, na mundialu przegrany, w meczu z Chelsea w półfinale nie strzela karnego i marnuje 100% okazje...idąc tym tokiem rozumowania to Cristiano Ronaldo zdecydowanie powinien wygrać w tym sezonie jeszcze prędzej tak naprawdę, zagrał lepszy sezon od tamtego Messiego, a Modric nie był tak wybitny jak Sneijder czy Iniesta.
Federasta20
Posty: 9044
Rejestracja: 08 wrz 2011, 18:07

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: Federasta20 »

Ten przestrzelony karny był w 2012. Co do reszty zgadzam się, nie wiem czy Iniesta czy Sneijder bardziej zasłużyli, skłaniałbym się ku Hiszpanowi ze względu na bramkę w finale. No ale to jest ta sama sytuacja co piszecie o ATP, gdzie Fabsterzy (tutaj Ronaldo i Messi) otrzymują podwójne przywileje za bycie najlepszym. Ta jest niestety wada świata komercyjnego.

Robben to wg mnie mocno niedoceniany piłkarz, dobrze, że strzelił wygrywającą bramkę z Borussią, bo przeszedłby do historii jako wieczny przegrany, do czego się zresztą przyczyniał marnując karne i złote sytuacje. Nawet teraz jak ma 34 lata to gra nieźle i ostatnio strzelił świetnego gola.

A propo wieku, Modric kolejnym staruszkiem w znakomitej dyspozycji :]
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172708
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: DUN I LOVE »

Federasta20 pisze: A propo wieku, Modric kolejnym staruszkiem w znakomitej dyspozycji :]
Tylko, że to klasyczny poźnorozwojowiec. On w wieku 23 lt dopiero wyjechał z Chorwacji. Mając 27 wiosen zasilił Real. Późno dosyć.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 127181
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: Damian »

Modric został oficjalnie wybrany.


MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172708
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: DUN I LOVE »

Pan piłkarz Grande.

Ale generację ma Real. Szacun.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 127181
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: Damian »

Modrić wybrany najlepszym piłkarzem świata!
Spoiler:
https://realmadryt.pl/index.php?co=aktu ... 805&kom=ok


MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172708
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: DUN I LOVE »

Ciekawe, czy to koniec ery dwóch botów, czy wrócą czasy rotacji. :-)
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39151
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: Kiefer »

Federasta20 pisze:Ten przestrzelony karny był w 2012. Co do reszty zgadzam się, nie wiem czy Iniesta czy Sneijder bardziej zasłużyli, skłaniałbym się ku Hiszpanowi ze względu na bramkę w finale. No ale to jest ta sama sytuacja co piszecie o ATP, gdzie Fabsterzy (tutaj Ronaldo i Messi) otrzymują podwójne przywileje za bycie najlepszym. Ta jest niestety wada świata komercyjnego.
Z karnym nasz rację, pomyliłem lata, po prostu bliźniaczo podobne sytuację. Tylko w jaki sposób tenisowa Fabsteria otrzymuje podwójne przywileje? Oni po prostu są najlepsi, sport indywidualny pozwala nam to jasno stwierdzić, dlatego ma tą przewagę nad kopaną.
DUN I LOVE pisze:Ciekawe, czy to koniec ery dwóch botów, czy wrócą czasy rotacji. :-)
Nie wiem jak Cristiano, ale Messi jest zbyt wielki by nie zrobić jeszcze czegoś spektakularnego, to byłoby zbyt banalne, trochę jak z Fedem i Rafą, oni po prostu musieli dokonać jeszcze czegoś wielkiego, no i dokonali w 2017-ym. Krycha dokonał dobrego moim zdaniem wyboru odchodząc, wątpię jednak by ciągle towarzyszył mu taki fart, którego Real miał naprawdę w ostatnich latach mnóstwo. Niewątpliwie jednak zgarnie jeszcze kilka tytułów na niwie krajowej, bo przewaga Juve jest po prostu olbrzymia, a tych ma znacznie mniej niż taki Messi, bodaj 5 do 9, może też dorzuci Koronę Króla Strzelców Serie A, to też byłoby wybitne osiągnięcie.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172708
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: DUN I LOVE »

Kiefer pisze:Nie wiem jak Cristiano, ale Messi jest zbyt wielki by nie zrobić jeszcze czegoś spektakularnego, to byłoby zbyt banalne, trochę jak z Fedem i Rafą, oni po prostu musieli dokonać jeszcze czegoś wielkiego, no i dokonali w 2017-ym.
Może coś w tym jest. Messi od lat utrzymuje bardzo wysoką formę i ma trochę pecha, że Real zrobił się takim hegemonem w Europie. Statystycznie wymiata, na krajowym podwórku dublet goni dublet, ale wtedy kiedy patrzy cały świat jest jak jest i ciężko będzie to zmienić, kiedy gra cofnięty w systemie Valverde.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39151
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: Kiefer »

Myślę, że w przypadku Messiego można być spokojnym, on ma taki talent i takie możliwości, że z biegiem lat gdy zabraknie mu już trochę tej mobilności musi trochę grać cofnięty i rozprowadzać akcję, on nie ma warunków do gry na szpicy, jest innym typem piłkarza niż Cristiano Ronaldo i szkoda byłoby marnować jego potencjał w byciu mózgiem zespołu dla być może trochę większej liczby bramek. No ale na razie chyba w jego grze wiele się nie zmienia, nie jest pewnie tak dobry jak kilka lat temu, ale jeszcze ten jeden wybitny sezon i ostatnia złota piłka przed nim.

Strzeleckie wyczyny Cristiano są imponujące, jest pewnie najbardziej profesjonalnym piłkarzem, wręcz obsesyjnym na punkcie dbania o siebie. Jest to niesamowite, ale jednak piłkarzem z mojej bajki i nigdy nie będzie i kompletnie mi nie pasuje jako np. piłkarz wszech czasów. Widziałem w szczycie formy Messiego, Ronaldinho, Ronaldo, również dobrze znam Maradonę, no i kurde to jednak nie to, choć na to wszystko co osiągnął solidnievzapracował i miejsce w historii ma zapewnione. No dobrze, ten tytuł Mistrza Europy z Portugalią to trochę nieporozumienie, ale jak pisałem, ostatnie lata to niebywałe pasmo szczęścia.
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 127181
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: Damian »

France Football anounce the full list of 2018 Ballon d’Or nominees
Spoiler:
http://worldnewslight.com/france-footba ... -nominees/


MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 127181
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: Damian »

Modric ze złotą piłką!


MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172708
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: DUN I LOVE »

Jego przynajmniej nie będzie trzeba przepraszać jak to miało miejsce w przypadku Iniesty.

Niezdrowa gównoburza w sieci wynikła.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172708
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłkarz roku - FIFA THE BEST

Post autor: DUN I LOVE »

Takie buty.

MTT Titles/Finals
Spoiler:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości