Ja, tenisista- sylwetka

Nasza gra, sprzęt, technika, taktyka, trening itp.
Awatar użytkownika
Buzz
Posty: 1558
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:26

Ja, tenisista- sylwetka

Post autor: Buzz »

Z uwagi na to, że jest tu sporo osób uprawiających czynnie ten sport, zaproponowałem kilka dni temu pisząc w dziale Hyde Park stworzenie prezentacji osób grających, na takiej zasadzie, że każdy zakładałby swój odrębny temat, w którym prezentowałby informacje o sobie, własnej grze, sprzęcie, itp. Może trochę wzorem "Players" ze strony ATP. ;) Jeśli byłoby więcej chętnych, to może moderacja utworzyłaby osobny poddział, tak aby nie mieszało się to z innymi tematami. Oczywiście pozostali mogliby "grzebać" w takich osobistych wątkach - komentować, pytać, bluzgać.
No cóż, nie wiem czy się przyjmie, ale postaram się uskutecznić pomysł na własnym przykładzie.
Może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?
--------------------------------------------------------

BUZZ

SYLWETKA:
* wzrost: 178 cm
* waga: 78 kg
* gra: praworęczna, oburęczny bh
* gra od: 1990-1997 (sporadycznie), od jesieni 2006 - regularnie
* styl gry: ofensywny baseliner z dążeniem do allrounder
* najskuteczniejsze zagrania: serwis, fh po linii, bh po krosie, topspinowy lob
* najsłabsze zagrania: skróty
* silne strony: wytrzymałość, gra do ostatniej piłki, przewidywanie zagrań przeciwnika
* słabsze strony: chyba jednak wciąż psycha w meczach "z kompleksami", timing
* udział w rozgrywkach/turniejach: lokalna liga amatorska
* sukcesy: kilka meczów wygranych z lepszymi od siebie

SPRZĘT:
* rakiety: Babolat, modele: APD, APD Cortex, APD GT, APD GT 2013, APD GT 2013 Roland Garros
* naciągi: pion - Babolat Pro Hurricane Tour 1,25 mm (26 kg), poziom - Babolat Synthetic Gut 1,35 mm (26 kg)
* owijki: bazowe - oryginalne, zewnętrzne - Babolat Pro Tour 0,6 mm
* odzież: t-shirty - głównie Nike RN Collection (chyba już kilkanaście... :facepalm: ), spodenki - głównie Nike
* obuwie: hard - Adidas Barricade 7 (yellow/black), cegła - Adidas (?)
* inne: najbardziej skuteczna maść na wszelkie dolegliwości tenisowe - Dip Rilif

-------------------------------
28.04.2014, Dorzuciłem jeszcze jeden punkcik, o którym z jakiegoś powodu wcześniej zapomniałem - "styl gry".
Ostatnio zmieniony 29 sty 2015, 8:37 przez Buzz, łącznie zmieniany 8 razy.
MTT - tytuły (13)
Dubaj '15, Dubaj '16, Houston '16, Tokio '16, Brisbane '17, Marsylia '17, Sydney '18, Australian Open '18, Rotterdam '18, Dubaj '18, Lyon '18, Szanghaj '18, Brisbane '19
MTT - finały (16)
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42858
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Nasz tenis - BUZZ

Post autor: Barty »

--------------------------------------------------------

Barty

SYLWETKA:
* wzrost: 187 cm
* waga: 80 kg
* gra: praworęczna, oburęczny bh
* gra od: 1997
* najskuteczniejsze zagrania: backhand (przede wszystkim plaski), wolej backhandowy,
* najsłabsze zagrania: zdecydowanie smecz, forehand top-spin, pierwszy serwis(jak na przyzwoite warunki fizyczne)
* silne strony: plaskie wymiany (potrafie skutecznie wytrzymac z duzo lepszymi zawodnikami), atak, agresja, zazwyczja gra przy siatce)
* słabsze strony: mala regularnosc, chimerycznosc (duze wahania formy), slaba psychika, obrona
* udział w rozgrywkach/turniejach: do wieku 16 lat - turnieje PZT, glownie na obszarze wojewodztw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego, moja najwyzsza pozycja w rankingu to cos kolo 40. w mlodzikach, takze bez rewelacji, od wieku 20 lat - turnieje amatorskie, np z ATP i studenckie
* sukcesy: mniej niz porazek :D

SPRZĘT (nie jestem sprzeciarzem, od razu mowie):
* rakiety: Wilson K-Blade 95 bodajze (wkrotce bede zmienial)
* naciągi: Solinco, nie pamietam jaki dokladnie, naciagam na 24/25 kg
* owijki: rozne
* odzież: t-shirty - rozne - Wilson, Artengo, Nike, spodenki - rozne* obuwie: sztuczna trawa - Wilsony, cegła - tez Wilsony (wkrotce obie pary do wymiany)
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości