IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Obrazek
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Anula »

Lucas pisze:... ale można by jednak nieco kreatywniej.

Obrazek ;)
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44259
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Robertinho »

Najgorsze jest to, że jakby go nawet złapali i odebrali tytuły, to będzie jeszcze gorzej niż jest, bo głównym beneficjentem będzie Djokovic, a na skasowanie obu bym jednak przesadnie nie liczył. Prawda jest taka, że być może to największy wróg zapewnił GOATa Federerowi.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27011
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Lucas »

robpal pisze:
Żeby nie było, nie czepiam się jakoś specjalnie Nadala. Oni tam wszyscy mają farmakologicznej jakości towar "zapisany przez lekarzy". Przepisów nie łamią, co nie zmienia faktu, że są nakoksowani.
Tu jest rola agencji antydopingowych, które powinny stale dodawać nowe środki do listy zakazanych. Wiadomo, że nie chcą, by gwiazdy wpadały, więc działają opieszale i zostawiają furtki, ale to nie problem Nadala czy kogokolwiek innego. Podobnie mówiłem w sprawie Sharapovej i nie zmieniam zdania. Co nie jest zabronione jest dozwolone. Tak funkcjonuje ten system i każdy system prawny. Zawsze można go zaostrzyć i nie mam nic przeciwko temu. Pieniądze muszą jednak sie zarabiać, gwiazdy mają bić rekordy, więc jest tak jak jest. Nie wiem tylko dlaczego to zawsze Rafa jest oskarżany, jakby był jakimś wyjątkiem. Wedle prawa jest niewinny i tyle.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171253
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: DUN I LOVE »

Robertinho pisze: Del Potro trochę szkoda, ale bez przesady, zrobił swoje, może odejść.
Ja bym wolał, żeby został. Dał najlepsze 3 mecze turnieju, a przy takim rankingu jaki ma, istnieje szansa, że wpadnie gdzieś w pierwszych 3 rundach WS na Djoko. Papiery na nabazgranie w portfolio Serbowi ma, więc niech tylko zdrowie mu dopisze.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Del Fed »

Szczerze, to dziwnie się czuję, zgadzając się jednocześnie z Mario i lake'iem, ale tym razem tak będzie - Murray to pasożyt jednak.
O ile dwa pierwsze sety tego finału były ok, no to potem Del Potro spuścił z tonu i powinno się to po prostu szybciej zakończyć. Uważam, że poziom Argentyńczyka sprzed tygodnia >>> poziom z wczoraj tak całościowo. A jednak, żeby pokonać Nole trzeba było grać 2 taje. Nie mówię, że Murray grał jakiś swój najlepszy tenis wczoraj (a już na pewno nie miał do takowego nastawienia, żeby spróbować wygrać coś własnym sumptem jak Kanadzie 15 w finale), ale średniodobry poziom Djokovicia>> średniodobry poziom Szkota. Nie bardzo widzę, żeby coś tu się zmieniło. I nie bardzo widzę, jakkolwiek to złoto Szkociny ma zbudować jego pewność. Zmienić losy matchupu z Serbem. Doczeka się pomocy od strony innych tudzież słabszego Djoko, to sobie wygra, a jak nie to nie...Fizycznie wygląda bardzo dobrze Murek. To się na pewno zmieniło. Póki co jeżeli na kanwie czegoś ma budować to tegorocznego Wimbledonu. Tam przynajmniej pewnie zwyciężył. Pomimo decidera z JWT.

Co do Del Potro, to przykro, że przegrał, chociaż dał co mógł. On nie walczy o tytuły GOATA, no 1 mu nie grozi, to była realna 5 lewa Wielkiego Szlema. Droga do finału jak ze "zwykłego" Mastersa w jego przypadku. Stawiam osobiście wyżej złoto IO niż wygraną w jakimkolwiek Mastersie. WTF również. Może kiedyś wymagałoby to reflekcji, ale na pewno nie obecnie. Kiedy tam króluje komizm sytuacyjny. Z powodu WTF 2014, kocę się do dzisiaj. Czas przestanie kiedyś działać na korzyść Fabsterów, więc potencjalnie okazji na wygranie M1000 jest 36. Okazja na wygranie złota jest tylko jedna. Raz na 4 lata. A rzadsze dobra powinny być cenniejsze, choć może się nie znam. Z czołówki brakowało Raonicia, którego brak, można było zauważyć, bo Mario ani razu o nim nie wspomniał oraz Ber...#nikogo. No i naszego kumpla, Nicka, który pewnie strzeliłby się rakietą w duży palec u nogi. :P
Robertinho pisze: Del Potro trochę szkoda, ale bez przesady, zrobił swoje, może odejść.
Jeszcze przyjdzie koza do woza w swoim czasie. :faja: Mam nadzieję, że przy braku kontuzji w 2017 najdalej.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44259
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Robertinho »

Może odejść=było mi wszystko jedno, kto zgarnie ten śmieszny medal(identyczne zostają mutanty w ciężarach i windsurferzy, przypominam), dalsze trollowanie fabsterów będzie oczywiście mile widziane; co nie zmienia faktu, że podobnie jak Wujek, traktuję takich graczy czysto utylitarnie.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171253
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: DUN I LOVE »

Będąc precyzyjnym, to wy tak traktujecie wszystkich graczy poza Federerem. :D
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Anula »

DUN I LOVE pisze:Będąc precyzyjnym, to wy tak traktujecie wszystkich graczy poza Federerem. :D
Dziewica jest tylko jedna! :P
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Anula »

matek20 pisze:
https://www.youtube.com/watch?v=61EF6RBKBzs Jak mówisz o tym, to nieźle tam był zestresowany, wystarczy patrzeć na jego ręce w połowie wywiadu.
:o
Zwróc uwagę na palce u stóp! Zgroza! :o To już nie stres, to strach! :P
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Del Fed »

DUN I LOVE pisze:Będąc precyzyjnym, to wy tak traktujecie wszystkich graczy poza Federerem. :D
Przynajmniej są równi i równiejsi. Samo życie. :P Djoko chciał dostać ten sam medal, co windsurferzy, już go widać na starość całkiem powaliło od tej dominacji. :o :D
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44259
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Robertinho »

Przecież we wpisach moim i Dawida chodziło zupełnie o coś innego. O to mianowicie, że graczy ogrywających Nadala i Djokovica traktuję tylko jako środek do osiągnięcia celu, bez żadnych egzaltowanych zachwytów, jak to ktoś cudownie zagrał i co to mu się niby w związku z tym należy.

Mówię o mojej oceny wartości medalu w IO w dyscyplinach, które mają swoje własne bardzo mocne tradycje i prestiżowe zawody. To nie LA i pływanie, gdzie wszyscy 4 lata trenują pod Igrzyska. Wartość sportowa medalu w tenisie jest taka jak w piłce, czyli żadna, naprawdę będziemy się o to spierać? Wartość sentymentalno-patriotyczna jest ogromna, a że Djokovica wyjątkowo ruszają takie rzeczy, stąd taka reakcja, kolejny raz zresztą. Sądziłem jednak, że na naszym forum kultywujemy nieco bardziej realistyczne podejście. :P
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Jacques D. »

Pełne poparcie z mojej strony. Też mnie już irytuje to robienie z igrzysk nie wiadomo czego. Dla tenisa to jest marginalna impreza, kiedyś punktowana niewiele lepiej od byle 500-tki, obecnie nie punktowana wcale. Typowy status tego turnieju w przypadku dyscyplin o mocno wyrobionej własnej tradycji różnego typu zawodów i ich ustalonym prestiżu. Gdyby było inaczej, bogiem tenisa byłby Nicolas Massu.
A już na zestawianie IO z WTF czy jeszcze lepiej - Szlemami po prostu ręce opadają.
Awatar użytkownika
Wujek Toni
Posty: 5824
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:17

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Wujek Toni »

Gorąca dyskusja wokół wartości sportowej tenisa na Igrzyskach bierze się, moim zdaniem, z generalnej polaryzacji nastrojów i stanowisk, które wykształciły się wraz z nastaniem epoki Fedala. Obsesja na punkcie statystyk, wykazywanie choćby ledwie dostrzegalnych słabych punktów w CV odwiecznego rywala przeniosła się także na łono samych Igrzysk. Nadal złoto w singlu zdobył, Federerowi i Djokoviciowi się ta sztuka nie udała - ot, kolejna okazja do pogrzania jałowej debaty i wymiany ciosów w słownej przepychance o tytuł GOAT-a.

Oczywiście, piszę to wszystko z perspektywy człowieka, o którego wszelkie uczucia patriotyczne znajdują się w stadium embrionalnym i raczej kolejnej fazy nigdy nie osiągną, więc moja optyka może być naturalnie zaburzona i skrzywiona.
"Zabrałem kiedyś Rafaela wraz z Pico Monaco na ryby. Pamiętam, że chłopcy niezwykle radowali się na myśl o spędzeniu w taki sposób tamtego poranka - lato miało się już ku końcowi i była to jedna z ostatni okazji, by złowić kilka moren przed zamknięciem sezonu. Przypominam sobie bardzo dokładnie moment, gdy Rafael próbował po raz pierwszy zarzucić swoją wędkę , siedząc na skraju barki. Samą czynność wykonał nienagannie - widać było gołym okiem, że chłopak ma do wędkarstwa talent i czerpie z niego wielką przyjemność. Mimo to nie omieszkałem zbliżyć się do mojego bratanka, po czym chwyciłem go dosyć łagodnie, acz pewnie za muskularne prawe ramię, którym to przed chwilą zarzucił energicznie żyłkę wraz ze spławikiem i rzekłem: 'Którą ręką Cię uczyłem?'" Toni Nadal, Życie moje
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27011
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Lucas »

Oczywiście, że medal olimpijski w tenisie nie jest równy Szlemom, ale nazywanie go śmiesznym to też przesada. Czołowi tenisiści świata walczą o niego jak lwy (każdy z top 4 brał udział w którychś igrzyskach i do tego w 2 konkurencjach), więc już nie róbmy z tego jakiejś odpustowej imprezy, a z nagród medali, które każdy może sobie narysować i wyciąć. Igrzyska są w jakimś sensie wyjątkowe i należy to docenić, choć rozumiem i nie potępiam tych, którzy nie startują.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
matek20
Posty: 1899
Rejestracja: 26 sty 2014, 16:21

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: matek20 »

Igrzyska raz na cztery lata, inne turnieje co rok. Co jest łatwiej wygrać ?
Turnieje MTT
2016: Monte Carlo W, Winston-Salem F

Czy rok 2019 będzie jeszcze większym cyrkiem niż 2017 i 2018 ?
Awatar użytkownika
simon
Posty: 2826
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:02

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: simon »

Szlemy odbywają się nawet cztery razy w roku, ale mam nadzieję, nie oznacza to, że wygrać jest je 16 razy łatwiej niż złoto na IO. Tak czy owak, muszę przyznać, że opinie na temat wartości tenisowych Igrzysk prezentowane akurat przez Fedtardów, delikatnie mnie rozbawiły.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44259
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Robertinho »

Żak nie lubi Feda. :( A Dun się jara tenisem na IO. :(
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27011
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Lucas »

Robertinho pisze: A Dun się jara tenisem na IO. :(
Sądząc po ilości postów w tym wątku nie tylko On :).

Kiedy 4 lata temu Federer grał o złoto to pewnie nie był to śmieszny medal. Oczywiście, to, że przegrał to nie była tragedia i nie było rozpaczy jak po kolejnych straconych szansach na 18-tkę, ale jednak przypuszczam, że wtedy każdy fan Rogera chciał, by Szwajcar zdobył te niewiele wartą nagrodę.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
matek20
Posty: 1899
Rejestracja: 26 sty 2014, 16:21

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: matek20 »

Ja przypomnę Davis Cup. Jak Roger nie miał go na koncie to były teksty w stylu "A po co mu to ? Liczy się singiel a nie jakieś rozgrywki drużynowe itd." Nagle wygrał i " Niesamowity, kolejny skalpel do kolekcji, GOAT itd. itd." Nic tylko się śmiać z co po niektórych.
Turnieje MTT
2016: Monte Carlo W, Winston-Salem F

Czy rok 2019 będzie jeszcze większym cyrkiem niż 2017 i 2018 ?
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: IO Rio 2016 - turniej olimpijski

Post autor: Mario »

Fognini gra przez cały turniej na maksa, za każdym razem wracając po przegranym secie. Paire niby opowiadał jakieś głupoty i nie potrafił się dostosować, ale tak walczącego jak w meczu z Fogiem to ja go dawno nie widziałem. Millman pisze na twitterze, że występ na IO i reprezentowanie Australii, to największy zaszczyt jakiego mógł dostąpić w karierze. Djokovic płacze (2 raz w karierze?) po porażce, Delpo płacze po prawie każdym zwycięstwie. Nadal robi co może na dwóch frontach, a pewnie gdyby nie deszcz, to i w mikście dałby z siebie wszystko. Tak wymuszonego uśmiechu przy pożegnaniu i takiego smutku po porażce u Monfilsa praktycznie się nie widuje, podobnie skupienia i niesamowitego zaangażowania jakie zaprezentował w dwóch ostatnich spotkaniach. Mahut mimo, że wygrał 3 nieprawdopodobnie prestiżowe mastersy i Szlema w tym roku, wyglądał jak najbardziej nieszczęśliwy człowiek świata po porażkach w deblu i mikście. To tak z głowy tylko, pewnie znajdzie się jeszcze więcej przykładów, ale dwóch typków napisze, że IO nikogo nie obchodzą, bo ich nie obchodzą, i tak ma być.

Owszem, Igrzyska były mało atrakcyjną ciekawostką w Sydney, Atenach, gdzie o medale walczyli Massu z Fishem, Dentem i Gonzalezem (super atrakcyjny zestaw, ale w 75% bardzo daleki od poważnego tenisa), wcześniej pewnie też, ale tego nie pamiętam. Niemniej od Pekinu, za sprawą ATP (i WTA), które rzuciło duże punkty na szalę oraz czołowych zawodników (dla całego fab4 to bardzo ważny występ, a przecież mówimy o ludziach będących twarzami rozgrywek) stały się imprezą bardzo ważną. Niby teraz od punktów odstąpiono, ale postawa tenisistów się nie zmieniła. Zresztą, które z 3 turniejów podczas tego lata (Kanady, Rio, Cincy) ucierpiało na obsadzie? W Toronto nie było Fedala i Murraya, W Cincinnati nie ma Djokovica i gdyby nie kwestie regulaminowe, nie byłoby też Rafała i Szkota, na Igrzyskach nie było Berdycha, Raona i Wawrinki (Feda nie liczę, bo gdyby był zdrowy, przyjechałby i wystąpił w trzech konkurencjach). Trzeba dodawać coś jeszcze?

Co do kwestii ważności, z mastersami nie ma w ogóle co porównywać, Del Fed dobrze napisał - na wygranie IO masz jedną okazję, w czasie gdy na wygranie "1000" całe 36. Postawa czołówki, która właśnie odpuściła dwa tego typu turnieje też mówi sama za siebie. Z WTF niby można porównywać, ale podejrzewam, że gdyby zrobiono ankietę pt. "co wolisz wygrać?", ~70% wskazałoby na złoty medal, a sam będąc tenisistą nie miałbym żadnych wątpliwości. Reprezentowanie kraju, możliwość poczucia na własnej skórze atmosfery największego sportowego święta, przeżycie ceremonii otwarcia, zdobycie medalu. Ktoś powie, że w tenisie to wszystko ma dużo mniejsze znaczenie, a turniej olimpijski to sztuczny twór. Wciąż jednak mówimy o ludziach, takich samych jak lekkoatleci, pływacy itd., wśród których te wartości (jak się okazuje) mają ogromne znaczenie. A co do sztucznych tworów, czym jest WTF? Nie czasem turniejem, wymyślonym po to, żeby zachęcić ludzi do regularnych startów i jakiegokolwiek zaangażowania po US Open? Można też mówić o podsumowaniu sezonu, ale lista zwycięzców wielkoszlemowych w danym roku i ranking też mogłyby takowym podsumowaniem zostać.

Dlatego dla mnie IO >WTF. A człowiek wyjeżdżający z mastersami, nie może być poważny...
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości