Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Obrazek
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: Jacques D. »

Wiadomo: temat wałkowany na forach tenisowych od niepamiętnych czasów. Do niedawna ten "zaszczytny tytuł" dzierżył Murray (z czym się delikatnie mówiąc nie zgadzałem), ale Djokovic zrobił mu prezent (wiadomo, że panowie lubią się poza kortem), więc trzeba szukać innych kandydatów. Listy są długie i dobrze znane, ale czy aby na pewno wyczerpane? Może znajdziemy takich, o których do tej pory niewielu pomyślało w tym kontekście?

Oprócz kanonicznego zestawu: Rios, Nalbandian, Coria, Henman (ten ostatni nie miał nawet finału :facepalm: ) oraz gwiazd czasów NB: Dawidienki, Blake'a, Ljubicicia, Jużnego, Gonzaleza, Haasa (niektórzy z nich nie mają na koncie nawet M-1000 :facepalm: ) od razu przychodzą mi na myśl dwa nazwiska: Kiefera i Soderlinga. Pierwszy za piękny, techniczny tenis, trudny do zaszufladkowania, znakomicie adaptowalny do różnych kortowych warunków, drugi za tenis ekstremalny, może najbardziej ekstremalny, jaki widziałem... Miał swoje dwie szanse, ale grał z wybitnymi rywalami więc trudno mieć do niego pretensje.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44314
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: Robertinho »

Poza wymienionymi:

Thomas Enqvist, Alex Corretja.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Rroggerr
Posty: 9952
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: Rroggerr »

Todd Martin, zawsze darzyłem sympatią tego tenisistę. Choć wnioskując po wynikach różnych finałów to chyba nigdy nie był odpowiednio mentalnie mocny zawodnik do wygrania jednego z najważniejszych tytułów.
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: Joao »

Obecnie: Tsonga, Gasquet :P
Ze starszych: Pilić, Metreveli i Gottfried
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 2971
Rejestracja: 02 sie 2011, 18:57

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: Alan »

Może bombardier Philippoussis? Ewentualnie bajeczny technik, Grosjean. :)
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: Jacques D. »

Alan pisze:Ewentualnie bajeczny technik, Grosjean. :)
Uwielbiałem go oglądać. Piękna technika, niesamowite kąty, zwłaszcza z fh, aż ciary przechodziły.

Dorzucę jeszcze Marca Rosseta. Zawsze nieprzewidywalny, zawsze niebezpieczny, zawsze niespełniony. Wtopił swoją jedyną, dużą szansę podczas RG '96 z przeciwnikiem, który bynajmniej nie był poza jego zasięgiem. Potężny, ustawiający grę serwis, piekielny fh, miał coś z Gonzo. Plus dobre wyszkolenie techniczne i trochę szaleńcze zachowania. Trudny do zapomnienia zawodnik, dla mnie przynajmniej.
Awatar użytkownika
przemusiowa
Posty: 1847
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: przemusiowa »

Najlepsi zawodnicy bez Wielkiego Szlema? Chyba nie napiszę niczego odkrywczego.

Na pewno Gonzalez, Haas, Soderling, Gasquet, Tsonga i Davydenko. No i Nalbandian. ;) Obawiam się że co do Davydenki i Nalbandiana nie da się chyba już nic zrobić. Z Soderlingiem też nie wiadomo co się będzie działo i czy w ogóle wróci do czynnej gry. Gdyby w 2007 roku po drugiej stronie siatki na AO nie stał Federer, może Gonzalez miałby tego upragnionego szlema. Szkoda niewykorzystanej szansy przez Tsongę w 2008 roku. A co do Gasqueta, to nie wiem czy się uda. Może kiedyś. Haas to też już chyba nie ten wiek (chociaż potrafi jeszcze pokazać swoje możliwości) ;)
“I'm really, really emotional” RN
Awatar użytkownika
Lleyton
Posty: 15343
Rejestracja: 01 sie 2011, 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz.

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: Lleyton »

Hass,Ljubicić,Nalbandian,reszta z wymienionych ma nadal szanse :)
MTT.
Tytuły(24):Davis Cup 2010, Monte Carlo 2011, Rzym 2011, Szanghaj 2011, Rotterdam 2012-2013, Brisbane 2015, Montreal 2015, Australian Open 2016, Lyon 2017, Eastbourne 2018, Waszyngton 2018, Genewa 2019, Wiedeń 2020, Dubaj 2021, Genewa 2021, Hamburg 2021, Indian Wells 2022, Barcelona 2022, Laver Cup 2022, Adelajda 2023, Genewa 2023, Kitzbuhel 2023, Doha 2024.
Przegrane Finały(30))Hamburg 2010, Moskwa 2010, Doha 2011, Rotterdam 2011, Sztokholm 2011, Toronto 2012, Winston Salem 2013, Montpellier 2014, Rotterdam 2014, Rzym 2014, Sankt Petersburg 2015, Atlanta 2016, Halle 2017, Basel 2017, Indian Wells 2018, Shenzhen 2018, Sztokholm 2018, Miami 2019, Newport 2019, Doha 2021, Miami 2021, Los Cabos 2021, Cordoba 2022, Doha 2022, Houston 2022, s-Hertogenbosch 2022, Umag 2022, Turyn Finals 2022, Adelajda 2.
Awatar użytkownika
wyczesany
Posty: 349
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:34

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: wyczesany »

Haas, Gasquet, Wawrinka i Almagro... ostatni trochę na siłę, ale za bardzo podoba mi się jego bekhend, żebym mógł go pominąć.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: Jacques D. »

wyczesany pisze:Wawrinka.
Nir kierowałbym się jednym meczem w ocenie szans wielkoszlemowych danego zawodnika.
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 2971
Rejestracja: 02 sie 2011, 18:57

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: Alan »

przemusiowa pisze:Najlepsi zawodnicy bez Wielkiego Szlema? Chyba nie napiszę niczego odkrywczego.

Z Soderlingiem też nie wiadomo co się będzie działo i czy w ogóle wróci do czynnej gry.
Nie nie. O Robinie trzeba zacząć mówić jak o byłem już zawodowcu. Była nadzieja 1,5 roku temu, kiedy ludzie z jego sztabu podawali jakieś przypuszczalne terminy powrotu, ale niestety okazały się one tylko pobożnymi życzeniami. :/ Możliwe że Soda nie wraca bo mało go interesuje tułanie się w ogonie Top 100, lub TOP 50. I w sumie miałby racje.

Jasne że Haas to już, raz- nie ten wiek, dwa- nie ta epoka. Do tego dorzucić by można było psychikę, którą nie zawsze nadążała za pięknem gry Niemca, a która jak wiadomo w tenisie jest przepustką do wielkich wyników.
Będzię święto jak Tommy w jednym z wielkoszlemowców przejdzie trzy rundy. :)
Jacques D. pisze:
wyczesany pisze:Wawrinka.
Nir kierowałbym się jednym meczem w ocenie szans wielkoszlemowych danego zawodnika.
Były dwa takie co najmniej. :D Swego czasu w Wimbledonie -o ile mnie pamięć nie myli, w halowych warunkach- do pewnego momentu rozgrywał popisową partię przeciwko Murray'owi.
Awatar użytkownika
wyczesany
Posty: 349
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:34

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: wyczesany »

Jacques D. pisze:
wyczesany pisze:Wawrinka.
Nir kierowałbym się jednym meczem w ocenie szans wielkoszlemowych danego zawodnika.
Pozwól, że będę myślał samodzielnie.
Awatar użytkownika
kurcaczeudo
Posty: 842
Rejestracja: 04 paź 2012, 12:17

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: kurcaczeudo »

wyczesany pisze:
Jacques D. pisze:
wyczesany pisze:Wawrinka.
Nir kierowałbym się jednym meczem w ocenie szans wielkoszlemowych danego zawodnika.
Pozwól, że będę myślał samodzielnie.
Nie dopatrzyłem się ubezwłasnowolnienia w formie werbalnego nakazu, bądź zakazu.

Pozwalamy!
MTT:
GS: Australian Open 2019 debel (W)
ATP 1000: Monte Carlo 2019 debel (F), Szanghaj 2019 debel(W/F), Bercy 2019 debel (F)
ATP 500: Rotterdam 2020 (W)
ATP 250: Auckland 2019 (W), Houston 2019 (F)
Davis Cup: 2018 (F)

Typer piłkarski:
LM UEFA: 2019 (W)
MŚ Rosja 2018: III miejsce
Awatar użytkownika
wyczesany
Posty: 349
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:34

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: wyczesany »

Dziękuję!
Awatar użytkownika
przemusiowa
Posty: 1847
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: przemusiowa »

Alan pisze:Nie nie. O Robinie trzeba zacząć mówić jak o byłem już zawodowcu. Była nadzieja 1,5 roku temu, kiedy ludzie z jego sztabu podawali jakieś przypuszczalne terminy powrotu, ale niestety okazały się one tylko pobożnymi życzeniami. :/ Możliwe że Soda nie wraca bo mało go interesuje tułanie się w ogonie Top 100, lub TOP 50. I w sumie miałby racje.
Choćbym miała wielką nadzieję, myślę że Robin już nie wróci do gry.

Co do tego Wawrinki to było trochę więcej niż dwa dobre mecze :D . Ja sobie przypominam Szanghaj 2012 i jego spotkanie z Rogerem ;)
“I'm really, really emotional” RN
Awatar użytkownika
wyczesany
Posty: 349
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:34

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: wyczesany »

przemusiowa pisze:Choćbym miała wielką nadzieję, myślę że Robin już nie wróci do gry.
Mam podobne wrażenie, szkoda faceta. :/
przemusiowa pisze:Co do tego Wawrinki to było trochę więcej niż dwa dobre mecze :D . Ja sobie przypominam Szanghaj 2012 i jego spotkanie z Rogerem ;)
Wszystko zależy od kryteriów jakie sobie postawimy przy wyborze najlepszego. ;)
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: Jacques D. »

wyczesany pisze:
Jacques D. pisze:
wyczesany pisze:Wawrinka.
Nir kierowałbym się jednym meczem w ocenie szans wielkoszlemowych danego zawodnika.
Pozwól, że będę myślał samodzielnie.
Tak trudno wyłapać zachętę do wyjaśnienia dość kontrowersyjnego typu? Jak ktoś podaje typy takie jak Enqvist, Coria czy Phillipousis to nie ma potrzeby wyjaśniać, przy zawodniku z 3-ema małymi tytułami i bez nawet SF Szlema, to chyba jednak warto by było, nie sądzisz?
Awatar użytkownika
wyczesany
Posty: 349
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:34

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: wyczesany »

Jacques D. pisze:Tak trudno wyłapać zachętę do wyjaśnienia dość kontrowersyjnego typu? Jak ktoś podaje typy takie jak Enqvist, Coria czy Phillipousis to nie ma potrzeby wyjaśniać, przy zawodniku z 3-ema małymi tytułami i bez nawet SF Szlema, to chyba jednak warto by było, nie sądzisz?
Nie, wystarczy pomyśleć, tenisiści prezentują na korcie coś poza tytułami. :)
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: Jacques D. »

wyczesany pisze:
Jacques D. pisze:Tak trudno wyłapać zachętę do wyjaśnienia dość kontrowersyjnego typu? Jak ktoś podaje typy takie jak Enqvist, Coria czy Phillipousis to nie ma potrzeby wyjaśniać, przy zawodniku z 3-ema małymi tytułami i bez nawet SF Szlema, to chyba jednak warto by było, nie sądzisz?
Nie, wystarczy pomyśleć, tenisiści prezentują na korcie coś poza tytułami. :)
2-3 spektakularne występy na 10 lat kariery wystarczą, żeby określić kogoś mianem kandydata do WS?
Awatar użytkownika
wyczesany
Posty: 349
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:34

Re: Najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie

Post autor: wyczesany »

Jacques D. pisze:2-3 spektakularne występy na 10 lat kariery wystarczą, żeby określić kogoś mianem kandydata do WS?
Temat brzmi "najlepsi zawodnicy bez tytułu wielkoszlemowego na koncie" czy "niespełnieni kandydaci do tytułu"?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości