Komentatorzy, dziennikarze, eksperci. Tenisowi i nie tylko

Obrazek
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42863
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Barty »

Haha. Pan Karol nawet jak przeklina, to poważnie to "wygląda". :D
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Awatar użytkownika
Bizon
Posty: 1878
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:21

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Bizon »

Każda praca wydaje się fajna, pod warunkiem że się w niej nie pracuje :P Jak widać nawet komentatorzy narzekają. A jakie konkretnie pomyłki miał na myśli Pan Karol, oglądał to ktoś na żywo?
MTT GOAT, 144 weeks #1, 2010, 2011, 2012 Year-end no. 1
W: LA 08, Dubaj 09, New Heaven 09, Bangkok 09, Pekin 09, Madryt 10, Roland Garros 10, Barcelona 11, Madryt 11, Roland Garros 11, Cincinnati 11, Paryż-Bercy 11, Monte Carlo 12, Tokio 12, Dusseldorf 14
F: Olympic Games 08, Bangkok 08, s'Hertogenbosch 10, Wimbledon 10, LA 10, Memphis 11, Waszyngton 11, Montreal 11, Szanghaj 12, WTF 12, Madryt 14
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Sempere »

Najlepiej sobie poza anteną ulżyć, przecież nikt tego nie słyszy... :padam: Wychowani Ci nasi komentatorzy są znakomicie. :brawo:
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Misza
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2011, 9:04

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Misza »

Odsłuchałem. Najbardziej rozbroił mnie fakt, że rzucanie mięsem nijak nie przeszkodziło Panu Stopie w dokonaniu metodycznej, flegmatycznej i drobiazgowej analizy przyczyn swojego własnego wzburzenia.
henry1935
Posty: 11
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:27

Re: Wątek komentatorski

Post autor: henry1935 »

Mam 77 lat i pół wieku interesuję się sportem, a szczególnie tenisem. Jestem pełen uznania i szacunku dla wiedzy w temacie tenisa Pana Karola i pozostałych opowiadających w czasie rozgrywki tenisowej.
Jest tylko jeden mankament: nie wiem, czy to co mówią Panowie jest sprawozdaniem, czy komentowaniem sportowym, czy ani jednym, ani drugim. Aby uniknąć stresu w czasie oglądania, wyłączam fonię. Tenis jest sportem potrzebującym ciszę i spokój. Nie taktem jest opowiadanie o tenisie,gdy piłka jest w grze, to powoduje zakłócenie koncentracji oglądania.
Tenis potrzebuje komentarza, tego, co działo się na korcie od wprowadzenia piłki do gry, do werdyktu sędziego po skończeniu rozegrania.
W obecnym kształcie, opowiadania przeszkadzają przyjemności oglądania tego białego sportu, a nie o to przecież chodzi!
Awatar użytkownika
asiek
Posty: 621
Rejestracja: 19 lip 2011, 22:08

Re: Wątek komentatorski

Post autor: asiek »

henry1935 pisze:Tenis potrzebuje komentarza, tego, co działo się na korcie od wprowadzenia piłki do gry, do werdyktu sędziego po skończeniu rozegrania.
W obecnym kształcie, opowiadania przeszkadzają przyjemności oglądania tego białego sportu, a nie o to przecież chodzi!
A ja uważam wręcz przeciwnie. Widz jest inteligenty i przecież widzi co się dzieje na korcie. Komentarz typu: "Ładny cross backhandowy, forhand rywala i jeszcze raz backhandem do linii ale niestety w aut". Bez sensu coś takiego gadać skoro każdy widzi. Podobnie z przytaczaniem wyniku, gdy jest on zgoła widoczny. To nie relacja radiowa. Zdecydowanie wolę poznać jakąś ciekawostkę z życia gracza, dywagację na temat danej sytuacji czy nawet słuchać luźnej gadki w przypadku duetu komentatorskiego niż ścisłego komentarza biegu zdarzeń. Wyjątek czynią tutaj opowiastki pana Sikory :lol:

Pozostając w tym temacie to jestem pod ogromnym wrażeniem Tomka Wiktorowskiego. Dla mnie w duecie z Karolem Stopą tworzą numer jeden wśród polskich komentatorów tenisowych. Wiedza i profesjonalizm 100%-owy. Niezmiernie przyjemnie słucha się kogoś, kto czynnie bierze udział w życiu tenisowego światka. Oby Eurosport częściej zapraszał Tomka do kabin komentatorskich.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Robertinho »

Jest bardzo dobry, aczkolwiek zakochany w Fedzie do nieprzytomności. :D
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
henry1935
Posty: 11
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:27

Re: Wątek komentatorski

Post autor: henry1935 »

Panowie komentatorzy tenisa! skończcie z gadulstwem w chwili, gdy piłka jest w grze.
Pozwólcie oglądać w spokoju to co dzieje się na korcie.
Weźcie przykład z kibiców, oni zachowują ciszę, a komentator bełkocze.
Piłka tenisowa w czasie rozgrywki potrzebuje ciszy !
Macie wiedzę, tylko brak umiejętności jej prawidłowego przekazania.
Opowiastki między sobą doprowadzają do rozpaczy oglądających,
to nie ma nic wspólnego z tym co dzieje się na korcie.
CAŁE KOMENTARZE TENISA SĄ PRZYKRE DO ZAAKCEPTOWANIA.
henry1935
Posty: 11
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:27

Re: Wątek komentatorski

Post autor: henry1935 »

Płakać się chce gdy ogląda się tenis i trzeba słuchać opowiadania Pana Karola.
Gadulstwa jest więcej jak tenisa.Komentarze w takim wykonaniu nadają się do relacji z meczów piłki nożnej. Może lepiej byłoby gdyby P. Karol Stopa zmieniłby obecną profesję na piłkę nożną.
Jestem pełen uznania dla wiedzy P. Karola, ale nie ma ona zastosowania jako komentator wydarzenia tenisowego. Tenis się ogląda, a nie słucha (słucha się muzyki)wystarczy kilka słów o tym co się działo w rozgrywce, a nie to co będzie. Tenis oglądają znawcy tematu, oni patrzą i widzą.
Proszę to uwzględnić.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Wątek komentatorski

Post autor: robpal »

Wyjście jest proste i ja je stosuję: zapłacić i oglądać z komentarzem angielskim/bez komentarza w Internecie.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
jonathan
Posty: 6546
Rejestracja: 01 sie 2011, 19:49

Re: Wątek komentatorski

Post autor: jonathan »

Pełna zgoda. Jak to mówi pan Tomaszewski, nie można przegadać walki na korcie. Ale jest jedna cecha, która irytuje mnie w Karolu Stopie jeszcze bardziej. On przede wszystkim potwornie biadoli (czemu dał wyraz choćby w słynnym "poza antenowym" nagraniu), zdecydowanie najwięcej ze wszystkich komentatorów tenisa, jakich znam. Oczywiście doceniam jego ogromną wiedzę i rzetelność jej przekazu, jednak generalnie mam wobec niego ambiwalentne odczucia.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Wątek komentatorski

Post autor: robpal »

jonathan pisze:On przede wszystkim potwornie biadoli (czemu dał wyraz choćby w słynnym "poza antenowym" nagraniu), zdecydowanie najwięcej ze wszystkich komentatorów tenisa, jakich znam.
Poczekaj, aż z Dawidem wkroczymy na antenę :D
Nie lubię polskich komentatorów. Denerwują mnie i tylko od czasu do czasu sprawdzam, czy jest poprawa (na ogół po minucie wiem, że nie ma).
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Dajan
Posty: 501
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:58
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Dajan »

Kto dzisiaj komentował dzisiejsze spotkanie Berdii z Portkiem?
sheva
Posty: 2774
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:20

Re: Wątek komentatorski

Post autor: sheva »

Dajan pisze:Kto dzisiaj komentował dzisiejsze spotkanie Berdii z Portkiem?
Bohdan Tomaszewski.
http://www.sportowefakty.pl/tenis

MTT Rank -4 (High Rank -2)

W: Winston-Salem '14 Newport '14 Brisbane '14 Shanghai '13 Beijing '13 Wimbledon '12 Rome '12 Madrid '12 Basel '11 Dubai '11 Sydney '11 Kuala Lumpur '10
F: Bercy'14 AO '14 Eastbourne '12 Barcelona '12 Munich '12 Beijing '11 Bercy '09
SF: Barcelona '14 Stockholm '13 Paris-Bercy '12 Toronto '12 Vienna '11 LA '11 Valencia '10 Moscow '10 Hamburg '10 Belgrade '10 Brisbane '10
Awatar użytkownika
Dajan
Posty: 501
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:58
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Dajan »

sheva pisze:
Dajan pisze:Kto dzisiaj komentował dzisiejsze spotkanie Berdii z Portkiem?
Bohdan Tomaszewski.
Thx.

Tak dennego komentarza jeszcze nie słyszałem, naprawdę.
Warto wspomnieć, że jak to sam stwierdził Tipsarevica widział raz w akcji, a tak właściwie to półtora :facepalm:
sheva
Posty: 2774
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:20

Re: Wątek komentatorski

Post autor: sheva »

'Juan Martin del Potro nie grał przez cały 2010r. z powodu problemów z kręgosłupem" - p.Kasia Nowak.
Po prostu ręce opadają :facepalm:
http://www.sportowefakty.pl/tenis

MTT Rank -4 (High Rank -2)

W: Winston-Salem '14 Newport '14 Brisbane '14 Shanghai '13 Beijing '13 Wimbledon '12 Rome '12 Madrid '12 Basel '11 Dubai '11 Sydney '11 Kuala Lumpur '10
F: Bercy'14 AO '14 Eastbourne '12 Barcelona '12 Munich '12 Beijing '11 Bercy '09
SF: Barcelona '14 Stockholm '13 Paris-Bercy '12 Toronto '12 Vienna '11 LA '11 Valencia '10 Moscow '10 Hamburg '10 Belgrade '10 Brisbane '10
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Wątek komentatorski

Post autor: robpal »

Na ES nie jest lepiej, przed chwilą komentator stwierdził, że wygrana Ferrerem z Verdasco jest niespodzianką :facepalm:
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
MG FCB
Posty: 1588
Rejestracja: 04 kwie 2012, 20:28

Re: Wątek komentatorski

Post autor: MG FCB »

robpal pisze:Na ES nie jest lepiej, przed chwilą komentator stwierdził, że wygrana Ferrerem z Verdasco jest niespodzianką :facepalm:
Może się tak zafascynował Nando po zwycięstwie z Nadalem. :D
MTT
Best rank. #2
Zwycięstwa: Roland Garros 2013 (debel), Eastbourne 2013, Australian Open 2014
Finały: Memphis 2013, Indian Wells 2014, Indian Wells 2014 (debel), Casablanca 2014, Rzym 2014 (debel), Hamburg 2014, Wimbledon 2015 (debel)
jonathan
Posty: 6546
Rejestracja: 01 sie 2011, 19:49

Re: Wątek komentatorski

Post autor: jonathan »

robpal pisze:Na ES nie jest lepiej, przed chwilą komentator stwierdził, że wygrana Ferrera z Verdasco jest niespodzianką :facepalm:
Jakoś mnie to nie dziwi. Większość komentatorów Eurosportu po prostu słabo orientuje się w realiach męskich turniejów. Kandydatów do wygłoszenia takiego stwierdzenia mam kilku, ale nie będę zgadywał. Więc jakie inicjały nosi ów jegomość?
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Wątek komentatorski

Post autor: robpal »

jonathan pisze: Kandydatów do wygłoszenia takiego stwierdzenia mam kilku, ale nie będę zgadywał. Więc jakie inicjały nosi ów jegomość?
Sam nie wiem, nie rozróżniam :D Na pewno nie był to Stopa :P
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości