Roland Garros 2017

Wydarzenia z aren turniejowych WTA.
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: Roland Garros 2017

Post autor: lake »

Nie o Ciebie mi chodziło, choć nawet Ty zaliczyłeś kilkudniową zwiechę, czy jak wolisz to nazwać po swojemu - miałeś kilkudniowy atak. Na szczęście nie trwało to długo ;)
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: Roland Garros 2017

Post autor: Hankmoody »

lake pisze: I wcale nie jestem pewien czy jak wyjąć top 5 to Thiem, Kyrgios czy Zverev zrobiliby tytuł na Dimigach czy kanadyjsko-japońsko-ferdychowych skałach.
Lake, jak czegoś nie wiesz, albo nie jesteś pewien to zawsze możesz spytać jonathana. W wykładzie poza odpowiedzią właściwą, znajdziesz pewnie kilka godnych zapamiętania ciekawostek, a wszystko to okraszone wyrafinowanym słownictwem.
Rroggerr
Posty: 9951
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: Roland Garros 2017

Post autor: Rroggerr »

Tak, jest nieporównywalnie słabsze. Sytuacja, gdzie zawodnik pokroju Goffina wygrywa kilka mastersów w sezonie, WTF bierze Ferrer i Nishikori, a Szlemy na koncie mieliby Dimitrow i Raonić - jest w ATP nie do pomyślenia, bo jednak zawsze (poza USO 14) znajdzie się jakiś poważny zawodnik w formie. Przepaść pod względem wyszkolenia technicznego w zasadzie jest jeszcze większa, pomimo tego, jak to wygląda w ATP.
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: Roland Garros 2017

Post autor: lake »

On najczęściej odzywa się nie pytany więc nie muszę. ;)
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: Roland Garros 2017

Post autor: Hankmoody »

Uważałbym na te odpowiednik panów w kobiecych rozgrywkach (i odwrotnie), bo długo można było usłyszeć z ust komentatorów że odpowiednikiem rudego Szkota jest Radwańska.
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: Roland Garros 2017

Post autor: lake »

Rroggerr pisze:Tak, jest nieporównywalnie słabsze. Sytuacja, gdzie zawodnik pokroju Goffina wygrywa kilka mastersów w sezonie, WTF bierze Ferrer i Nishikori, a Szlemy na koncie mieliby Dimitrow i Raonić - jest w ATP nie do pomyślenia, bo jednak zawsze (poza USO 14) znajdzie się jakiś poważny zawodnik w formie. Przepaść pod względem wyszkolenia technicznego w zasadzie jest jeszcze większa, pomimo tego, jak to wygląda w ATP.
Włoż do WTA, Serene, Wikę i Maszę i będziesz miał to samo, któraś zawsze jest w formie. Ale za mało zerkam na WTA żeby się upierać, próbuje jedynie wykazać słabość dobranej argumentacji i zaznaczyć, że zrobił na mnie wrażenie styl w jakim młoda zamknęła wczoraj oba sety. Praktycznie same winnery. W finale Szlema. Tak jak Robertinho mam po prostu nadzieję, że wczorajszy finał był zwiastunem czegoś nowego i że na wyższy poziom też przyjdzie czas. Również tego, że nie był to jednorazowy wyskok, a już na pewno nie można tak uważać w dniu finału.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44259
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Roland Garros 2017

Post autor: Robertinho »

lake pisze:Nie o Ciebie mi chodziło, choć nawet Ty zaliczyłeś kilkudniową zwiechę, czy jak wolisz to nazwać po swojemu - miałeś kilkudniowy atak. Na szczęście nie trwało to długo ;)
O nie nie, obrona przed cyniczną próbą zdobycia popularności kosztem Rogera, przez groteskowego, zapomnianego pajaca, to zupełnie co innego. Podobnie jak szeroko pojęty geniusz i wspaniałość. A że w tym konkretnym przypadku, triumf owego geniuszu i wspaniałości, totalnie poniżył i skompromitował te żałosne rozgrywki, to zupełnie inna rzecz.

Podobnie dziś, Nadal niewątpliwie był i dalej jest najlepszym graczem na mączce, ale skala jego jego dominacji w wieku 31 lat i po stu kontuzjach, jest czymś, co obnaża groteskowość obecnego ATP. O hardowych wyczynach nie wspomnę.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: Roland Garros 2017

Post autor: Del Fed »

Hankmody pisze: Dzisiaj będziecie beczeć, bo Stachu nic będzie w stanie zrobić i Hiszpan znów się zbliży do Rogera.
I to jest cały z Tobą problem w pigułce. No offence. Może Emu liczy, że Wawrinka dziś wygra, ja np. nie, ja mu daję góra seta, bo zabraknie mu pary i nie da rady przede wszystkim utrzymać równego poziomu przez cały mecz.
Rroggerr narzeka na finał Nishikori-Cilić, ja na niego nie narzekam, jak na tamten czas był czymś nowym, to niczyja wina, że Japończyk, to zwykły zdechlak. Ostatnio przejechałem się po Chorwacie, bo parę gemów w QF RG, mając takie tytuły i takie możliwości, to przegięcie.
Może Robertinho sobie narzeka(on narzeka zawsze, więc co różnica) na finał AO, ale ja nie, nawet jeśli to był tenis post-prime tych 2, to warto było siedzieć do piątego seta. Notabene jak wyraziłem wtedy przekonanie, że Dimitrov pomógł, to dostało mi się, a teraz są podobne konkluzje. :) Ale właściwie, tytuł to tytuł i tylko to się liczy, tak jak w przypadku Nadala w 2011, liczy się to co w torbie na koniec.(dlatego obrazek od Lake'a idealnie oddaje sytuacje) A poza tym ten mecz i turniej będzie historią tenisa, czy to się komuś podoba czy nie.

A finał WTA z wczoraj? No tak, był słaby. Wystarczy go porównać z finałem Szarapowa-Halep,tam przynajmniej były wymiany, coś się działo, Rumunka próbowała przynajmniej przejąć jakoś inicjatywę, wczoraj nie próbowała niczego. A to, że najpierw jest omal 6-4 4-0, a potem Ostapenko wygrywa 12 z 16 gemów, w międzyczasie przegrywając 3-1 w deciderze, to o tych rozgrywkach za dobrze nie świadczy. Zresztą zaraz się okaże, że znacznie starsza od Nadala Venus, po większych znacznie problemach zdrowotnych, będzie w top3 do wygrania Wimbledonu, skoro na clay'u robiła przynajmniej przyzwoite wyniki.
Ciekawy jestem, czy nowa mistrzyni RG będzie się rozwijać, czy będzie szła w brainless ballbaszyzm i usłyszymy o niej dopiero za jakiś czas i tylko co jakiś czas.(dobrze znany w WTA mechanizm ostatnimi czasy). Patrz Muguruzy, Cibulkove oraz inne. Jak Azarenka uporała się ze zdrowiem i jeszcze nie zaszła, zaczęła towarzystwo rozwalać, nie bez przyczyny.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: Roland Garros 2017

Post autor: lake »

Ja to się chyba zdziwię jak Venus nie wygra w Londynie.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: Roland Garros 2017

Post autor: Del Fed »

Największą jej rywalką będzie Pliskova, jakoś inne nie przychodzą mi specjalnie do głowy, oczywiście to WTA i jakaś niespodzianka się pojawi, ale w normalnych okolicznościach, tak być nie powinno. Oczywiście lepsze to niż Serena gdziekolwiek.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: Roland Garros 2017

Post autor: Hankmoody »

Del Fed, jakbym miał cytować tylko tegoroczne posty z narzekaniem to na Rafe, to na Rogera, Novaka, to bym się do wieczora nie wyrobił. Ile razy był wyśmiewany Mats, który powtarzał jak mantrę, że mamy najlepszy okres w historii tenisa? Ile razy Murek był tyrany, i jego zwycięstwa w Szlemie były umniejszane? A teraz nagle można się dowiedzie, że jednak top 4 jest fantastyczne, a reszta przy nich to prawie amatorzy.
Problem z Sereną też jest jakiś komiczny. Ona nawet na wygląd gra w innej lidze, a przy tym na prawdę potrafi grać w tenisa. Dziewczyna bije po prostu zdecydowanie mocniej od reszty, przy tym potrafiąc trzymać piłkę w korcie. Trzema kluczowymi w tej dyscyplinie uderzeniami potrafi robić ogromne szkody, więc nie rozumiem zdziwienia że szkoli regularnie pozostałe uczestniczki tej zabawy nawet grając na jednej nodze, i myśląc przy tym co będzie jeść na kolacje . Jeśli do czegoś można się przyczepić, to do tego że trochę psuje tą zabawę.
I ja nigdy nie napisałem że poziom WTA jest jakiś wysoki, czy wyższy od ATP, pisałem tylko że wolę te rozgrywki, ze względu na nieprzewidywalność.
jonathan
Posty: 6546
Rejestracja: 01 sie 2011, 19:49

Re: Roland Garros 2017

Post autor: jonathan »

lake pisze:Niedawno ktoś tu bronił Zvereva po porażce w pierwszej rundzie RG i porównywał do Federera po pierwszym wygranym Mastersie.
Od Ciebie zawsze miło dowiedzieć się czegoś nowego na swój temat. Smacznej kawusi.
Hankmoody pisze:Lake, jak czegoś nie wiesz, albo nie jesteś pewien to zawsze możesz spytać jonathana. W wykładzie poza odpowiedzią właściwą, znajdziesz pewnie kilka godnych zapamiętania ciekawostek, a wszystko to okraszone wyrafinowanym słownictwem.
Nawet mi schlebiasz.
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 126372
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Roland Garros 2017

Post autor: Damian »



MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: Roland Garros 2017

Post autor: lake »

jonathan pisze:
lake pisze:Niedawno ktoś tu bronił Zvereva po porażce w pierwszej rundzie RG i porównywał do Federera po pierwszym wygranym Mastersie.
Od Ciebie zawsze miło dowiedzieć się czegoś nowego na swój temat. Smacznej kawusi.

Do usług i wzajemnie. Rozumiem że To byłeś Ty? Sprawdzać mi się nie chciało.

Australijki to chyba niezłe finałowe wycieraczki? Coś mi brzdąka że to nie był pierwszy przegrany finał.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
jonathan
Posty: 6546
Rejestracja: 01 sie 2011, 19:49

Re: Roland Garros 2017

Post autor: jonathan »

lake pisze:Do usług i wzajemnie. Rozumiem że To byłeś Ty? Sprawdzać mi się nie chciało.
Wpisy okraszone takimi ciekawostkami to tylko ja. Kwestia Twojej błędnej interpretacji.
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: Roland Garros 2017

Post autor: lake »

Teraz to już schlebiasz sam sobie. W sumie norma.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
jonathan
Posty: 6546
Rejestracja: 01 sie 2011, 19:49

Re: Roland Garros 2017

Post autor: jonathan »

lake pisze:Teraz to już schlebiasz sam sobie. W sumie norma.
Nie schlebiam, tylko nadymam się na własnym punkcie. Nie nadymam się na własnym punkcie, tylko trawestuję wpis Hankmoody'ego na mój temat.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości