Na Li

Profile tenisistek.
Advantage
Posty: 3149
Rejestracja: 07 lip 2013, 0:00

Re: Na Li

Post autor: Advantage »

Advantage
Posty: 3149
Rejestracja: 07 lip 2013, 0:00

Re: Na Li

Post autor: Advantage »

Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 9937
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Na Li

Post autor: Jacuszyn »

AO - konferencja po zwycięstwie w finale:
Spoiler:
http://www.ausopen.com/en_AU/news/inter ... 25800.html
MTT:
Singles W(18): Kuala Lumpur 09, Memphis 10, Eastbourne 10, World Tour Finals 10, Cincinnati 12, Auckland 14, Sydney 16, Quito 17, Buenos Aires 17, Halle 17, Umag 17, Auckland 18, Eastbourne 19, Geneva 22, Auckland 23, Washington 23, Paris 23, Miami 24
Singles F(15): Metz 09, Basel 09, Johannesburg 10, Stuttgart 10, Toronto 10, Valencia 10, San Jose 11, Buenos Aires 16, Miami 17, Tokyo 17, IO Tokyo 20, Tokyo 23, Montpellier 24, Buenos Aires 24, Monte Carlo 24
Doubles W (5): Roland Garros 11, US Open 11, Monte Carlo 23, Toronto 23, World Tour Finals 23
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Na Li

Post autor: Jacques D. »

31-letnia Chinka Na Li wygrała w Melbourne swój drugi tytuł wielkoszlemowy - po Roland Garros 2011 przyszedł czas na Australian Open - w finale tej imprezy znalazła się po raz trzeci poprzednio porażki w 2011 i 2013 (odpowiednio z: Kim Clijsters i Wiktorią Azarenka). W decydującym meczu tegorocznego turnieju Li nie dała szans Dominice Cibulkovej.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Na Li

Post autor: Jacques D. »

Na Li to jedna z najważniejszych i najwybitniejszych postaci współczesnego tenisa kobiecego. Ta specjalizująca się w ofensywnej grze z głębi kortu zawodniczka do perfekcji opanowała grę kątową; posiada ona wielki potencjał w bardzo agresywnej, a zarazem konsekwentnie prowadzonej grze z obu stron. Jej firmowym uderzeniem jest oburęczny backhand, jedno z najbardziej zabójczych tego typu uderzeń w całym cyklu rozgrywkowym. Choć tenisistka z Wuhan skupia się na uderzeniach z linii końcowej, jej wszechstronna technika pozwala również na efektywne wykańczanie wybranych akcji przy siatce. Inną potężną bronią Li jest jej return.
Przez lata za wielkie zalety Chinki uważano jej refleks, szybkość i wytrzymałość, zaś za słabości - jej psychikę i regularność. Cechy te Li stara się konsekwentnie poprawiać; pewien progres na tym polu widoczny jest zwłaszcza od czasu współpracy z Carlosem Rodriguezem.

Będąca dumą narodową Chin tenisistka jest postacią o potężnym potencjale marketingowym, jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych współczesnych sportsmenek.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Na Li

Post autor: robpal »

Li wycofała się ze wszystkich turniejów US Open Series, do gry ma wrócić w Wuhan.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Na Li

Post autor: Jacques D. »

To już stara wiadomość (z początku lipca), ale dla formalności: Li i Carlos Rodrigueez nie trenują już razem.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Na Li

Post autor: Lucas »

Li jest jedną z tych zawodniczek, które bardzo cenię. Podoba mi się nie tylko jej gra i postawa na korcie, ale też dystans jaki pokazuje na konferencjach prasowych. Zawsze miło jej posłuchać, ciesze się, że Chinka potrafi podejść do porażek bez nosa spuszczonego na kwintę i obrażonej miny. Jej współpraca z Rodriguezem wyglądała na owocną, ale każda formuła kiedyś się wyczerpuje. Mimo, że Li nie jest już młoda liczę, że będzie jeszcze wygrywać. To z pewnością bardzo pozytywna postać, której WTA i kibice potrzebują.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Na Li

Post autor: Jacques D. »

Jak sobie popatrzeć na Linkę, to od razu staje się jasne, jak dobry byłby Dawidienko, gdyby nie pewne mankamenty mentalne, pech w losowaniach i to, że grał w takich a nie innych czasach, z takim, a nie innym liderem rankingu. :) Bardzo podobne atuty widać u obojga: świetna gra kątowa, znakomite, bardzo pewne uderzenia z obu stron, z bh po linii jako główną bronią, doskonałe returny. Może jedynie z serwisami już nie aż tak dobrze, choć wciąż to niezłe, dobrze plasowane uderzenia. Kończenie bardzo swobodne, gra przeważnie dość płaska (ale nie tylko), ale też doskonałe poruszanie się, gra z kontry, obrona. Oboje niby tacy typowi baselinerzy, ale jak trzeba, to dobre wyszkolenie techniczne odzywa się też u obojga w grze na całym korcie.
Ogólnie gra zarówno Chinki, jak i Rosjanina to jak najbardziej klasyka ofensywnego tenisa zza linii końcowej, ale takiego szlachetnego, niemającego nic wspólnego z drewnem i łupaniną. I można jedynie żałować, że o ile Li swój potencjał realizuje (choć zaczęła to czynić dość późno), to Nikołaj w pełni tego nie uczynił, i raczej już nigdy mu się to nie uda.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 3633
Rejestracja: 24 sty 2012, 19:05

Re: Na Li

Post autor: Piotrek »

Nie do końca się z tym zgodzę - główną bronią Li był przede wszystkim kros bekhendowy, po linii również kończyła, ale to granie po przekątnej tworzy największe achy i ochy z mojej strony w kierunku Na.

Krąży informacja w Internetach, że Chinka jest 2-3 turnieje od zakończenia kariery. Mam nadzieję, że to fałszywka - może za grą (oferującą 95 shitfestów na 100 meczów) tęsknić nie będę, ale to bardzo pozytywna i wygadana osoba, która tworzyła świetne wywiady pomeczowe, konferencje.
DUN I LOVE pisze: 05 sie 2021, 23:58 Praktycznie wszystkie finały w LA mi uciekły podczas tegorocznych IO. Jestem ogromnie tym zasmucony, za 3 lata już to się nie powtórzy.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na Li

Post autor: DUN I LOVE »

MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Advantage
Posty: 3149
Rejestracja: 07 lip 2013, 0:00

Post autor: Advantage »

Tenis umiera. :|
Ostatnio zmieniony 04 lut 2015, 22:24 przez Advantage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 3633
Rejestracja: 24 sty 2012, 19:05

Re: Na Li

Post autor: Piotrek »

Advantage pisze:Tenis umiera. :|
:o Co?! hahaha
DUN I LOVE pisze: 05 sie 2021, 23:58 Praktycznie wszystkie finały w LA mi uciekły podczas tegorocznych IO. Jestem ogromnie tym zasmucony, za 3 lata już to się nie powtórzy.
Advantage
Posty: 3149
Rejestracja: 07 lip 2013, 0:00

Post autor: Advantage »

Odchodzi kolejna zawodniczka, której następców nie widać. Będzie jeszcze nudniej niż dotychczas.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2015, 22:24 przez Advantage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 3633
Rejestracja: 24 sty 2012, 19:05

Re: Na Li

Post autor: Piotrek »

^Szału nie ma, ale przyznać trzeba że 2012 był najlepszym sezonem od 2007 roku.

A postać Li to fajna i ciekawa osobowość, ale dobrym tenisem zajmuje się wyłącznie w Australii. Spojrzałem na jej aktywność i od początku 2013 roku grała na tyle, że można to spokojnie nazwać tenisem w AO, Stuttgarcie, na Wimbledonie, z Janković na US Open (cudny mecz!). W tym roku dobre było AO - choć ta R3 nie powalała. A za rekordami minusowych statystyk też nie ma co tęsknić. :)
DUN I LOVE pisze: 05 sie 2021, 23:58 Praktycznie wszystkie finały w LA mi uciekły podczas tegorocznych IO. Jestem ogromnie tym zasmucony, za 3 lata już to się nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Na Li

Post autor: Jacques D. »

Piotrek pisze:^Szału nie ma, ale przyznać trzeba że 2012 był najlepszym sezonem od 2007 roku.

A postać Li to fajna i ciekawa osobowość, ale dobrym tenisem zajmuje się wyłącznie w Australii. Spojrzałem na jej aktywność i od początku 2013 roku grała na tyle, że można to spokojnie nazwać tenisem w AO, Stuttgarcie, na Wimbledonie, z Janković na US Open (cudny mecz!). W tym roku dobre było AO - choć ta R3 nie powalała. A za rekordami minusowych statystyk też nie ma co tęsknić. :)
A gdzie w tym wszystkim RG 2011? :o

Parę razy jeszcze poza tymi ewidentnymi highlightami Lina fajnie pograła - w lato 2012 np., zeszłoroczny WTA Tour Championships do drugiego seta finału też był w jej wykonaniu bardzo dobry. :)
Generalnie przejdzie do historii Chinka raczej jako ta jedna z mniej porywających tryumfatorek WS. Ja przyznam, że choć ją lubię, to też zawsze miałem do niej taki "letni" stosunek. Styl gry fajny, ale nawet z grających w zbliżony sposób zawodniczek "dużego formatu" było kilka bardziej porywających.
Niemniej o ile w 2011 dość mocno kwestionowano jej kompetencje do wygrywania WS, dziś już niepoważnie byłoby taki zarzut uczynić, bo późniejszymi sukcesami Chinka obroniła się w sposób bezdyskusyjny. No i pozakortowo też na pewno miała dobry wpływ na wizerunek WTA.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 3633
Rejestracja: 24 sty 2012, 19:05

Re: Na Li

Post autor: Piotrek »

^ Jacques napisałem, że od początku 2013 roku grała naprawdę dobrze w ww. turniejach. Nie znaczy to, że wcześniej nie widziałem u niej dobrego tenisa. Wręcz przeciwnie. :P
DUN I LOVE pisze: 05 sie 2021, 23:58 Praktycznie wszystkie finały w LA mi uciekły podczas tegorocznych IO. Jestem ogromnie tym zasmucony, za 3 lata już to się nie powtórzy.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Na Li

Post autor: robpal »

MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Na Li

Post autor: Lucas »

Zawsze szkoda gdy taka zawodniczka odchodzi, ale widać po tym co napisała na FB, że to była dojrzała decyzja. Li zrobiła już to co miała do zrobienia, to była fajna kariera, na którą miło było patrzeć. Jestem ciekaw jak Chiński tenis sobie z tym poradzi, na razie nie mają gwiazdy i osobowości, która mogłaby przyciągać kibiców jak Li.

Tak trochę nie na temat, ale nie jestem fanem tej emigracji turniejów do Azji, jeśli emerytura Li osłabi ten trend, to będę się cieszył.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
TadX
Posty: 341
Rejestracja: 02 cze 2012, 15:13

Re: Na Li

Post autor: TadX »

Jakoś zawsze jej kibicowałem, choć w kwestii samego tenisa to nie była porywająca gra. Mimo to sympatycznym tenisistkom i tenisistom zawsze kibicuję. Szkoda, że akurat kwestie zdrowotne zastopowały jej karierę... Ma fajne poczucie humoru, nawet w obliczu porażek. Niektórzy młodzi tenisiści mogliby się od niej wiele nauczyć.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości