Strona 1 z 2

Liga Mistrzów MTT

: 17 lip 2016, 20:42
autor: DUN I LOVE
Co sądzicie? Przyszedł mi taki pomysł do głowy. Musielibyśmy zebrać równą liczbę kandydatów (8, 16, 24, 32). Tradycyjny podział na grupy i mecze pomiędzy sobą. Podajemy wyniki, układamy tabele grupowe. 2 najlepszych gra dalej.

Nie wiem tylko jak z typowaniem spotkań, czy moglibyśmy typować takie same wyniki itp.

Napiszcie, co myślicie.

Re: Liga Mistrzów MTT

: 17 lip 2016, 21:39
autor: Lucas
Ja mogę się pobawić, trzeba by tylko ustalić prosty, przejrzysty regulamin.

Re: Liga Mistrzów MTT

: 17 lip 2016, 21:44
autor: DUN I LOVE
Z tym może być problem, im dłużej o tym myślę. :D

Re: Liga Mistrzów MTT

: 17 lip 2016, 21:53
autor: Lucas
Dlatego tak to ująłem, w normalnym MTT mamy z tym problem :D. (choć dla mnie regulamin jest raczej zrozumiały).

Re: Liga Mistrzów MTT

: 17 lip 2016, 22:07
autor: Hankmoody
Typujesz mecz na zasadzie rozstrzygnięcie i liczba bramek w pierwszej połowie i na koniec. Za wszystko punkt albo 0.
Np. United Real 7:0 (3:0)
GRACZ 1 typuje2:1(1:1), a GRACZ 2 4:2(1:2)
Wynik 1:2 bo GRACZ 2 trafił rozstrzygnięcie na koniec i liczę bramek w pierwszej połowie.
Na samym wyniku nie jesteś w stanie, no chyba że chcesz grać bez remisów, ale to bez sensu jeśli chcesz grać formuła w grupach.

Re: Liga Mistrzów MTT

: 17 lip 2016, 22:14
autor: DUN I LOVE
Pomysł świetny, powinno być moim zdaniem mnóstwo części składowych wyniku.

Ilość goli do przerwy, po przerwie, w meczu, dokładność typu (1x2) itp.

Może być ekstra. :D

Re: Liga Mistrzów MTT

: 18 lip 2016, 19:12
autor: Lleyton
Jestem za, będę typował i myślę że inni też. Do dzieła! :)

Re: Liga Mistrzów MTT

: 19 lip 2016, 14:53
autor: The Djoker
Wchodzę w to!

Re: Liga Mistrzów MTT

: 19 lip 2016, 18:10
autor: lake
Na pierwszy rzut oka podoba mi się system Hanka ale o ile dobrze rozumiem ogranicza w grupach zabawę uczestnika do jednego meczu na kolejkę a w MTT we wstępnej fazie zawsze mamy ich większą ilość, więc może tak?
Typujemy wynik końcowy.
3 pkt. Poprawne wytypowanie co do gola zwycięzcy meczu. Typ 3-1, wynik 3-1
2 pkt. Trafienie co do gola remisu. Typ 2-2, wynik 2-2. Trafienie zwycięzcy z dokładną różnica goli. Typ 2-1, wynik 1-0, 3-2, 4-3 itd.
1 pkt. za zwykłe trafienie 1X2. z rozbieżną liczbą i różnicą goli.
Myślę że stosunkowo proste do policzenia. A wariantów punktowych optymalnie do wyłonienia dwóch awansujących z grupy.
W tej fazie spokojnie można typować tak samo, wątpię żeby czterech z grupy przez 6 kolejek wytypowało 12 takich samych rezultatów. Oczywiście to przy założeniach, że uzbieramy 32 chętnych i w fazie grupowej gramy systemem ligowym czyli wszyscy z grupy typują oba mecze ze swojej grupy w każdej kolejce. Jeżeli nie uzbieramy 32 to tym bardziej optowałbym za moją propozycją i zwiększeniem liczby meczów do typowania w każdej naszej kolejce.

W fazie pucharowej to już inna bajka. Ale są dwa mecze więc spokojnie do ogarnięcia.

Tu już prędzej skłaniałbym się do wersji Hanka ale widzę pewien problem dotyczący liczenia punktów/goli w meczu. Przykład: wynik 4-0(0-0) Typy: Gracz 1, 2-2(0-0) Gracz 2, 4-0(1-0). O ile dobrze rozumiem to Gracz 1 dostaje 2 punkty za wynik i liczbę goli do przerwy oraz 1 za gole na koniec meczu a Gracz 2 kończy z 1 punktem za poprawne wytypowanie zwycięzcy i 2 za liczbę goli na koniec? W rezultacie przegrywa 2-3 choć to on przewidział dokładny wynik. O ile wiem przerabiane to było w MTT. Wygrywał zawodnik który był bliżej w gemach choć to rywal wytypował poprawnie zwycięzcę. W efekcie zostało to zmienione. Dlatego albo trzeba to jakoś zmodyfikować. Czyli na co patrzymy w pierwszej kolejności. Np na końcowy rezultat a elementami składowymi wyniku zajmujemy się później, albo pozostajemy przy liczeniu punktów jaki zaproponowałem w fazie grupowej. Wtedy w powyższym przykładzie Gracz 2 wygrałby 3-0 ( 3 pkt za dokładny zwycięski wynik Gracz 1- 0 pkt za pudło w obstawieniu zwycięzcy meczu) co chyba bardziej oddałoby rzeczywistość.

Bezspornie w tej fazie wysyłamy różne typy, można pomyśleć nad jakimiś udogodnieniami dla gospodarza meczu, typu wyboru jako który chce typować, ewentualnie dłuższego deadlinu i takie tam. W finale gospodarza też bez problemu można wyłonić.

Na ten moment problemy jakie widzę, to że po rewanżu niezależnie od systemu liczenia jaki przyjmiemy, obaj gracze mogą mieć tą samą ilość punktów, bramek i goli na wyjeździe, A wątpię żeby uczestnicy byli w stanie zagrać dogrywkę i karne "na żywo" Potrzebne jest więc jakieś proste rozwiązanie co do ustalenia zwycięzcy. Na ten moment widzę to tak że decyduję drugi mecz i przechodzi ten kto był bliżej w typie, i/lub zaczynamy liczyć na sposób Hanka, czyli wynik i liczba goli do przerwy i na koniec. Podobnie w przypadku problemów z ustaleniem kolejności w grupach.

W wersji prostszej ale mniej oddającej rzeczywistość losujemy po grupach drabinkę i jedziemy z koksem jak w MTT, tyle że tu mamy mecz i rewanż więc też trzeba by było jakoś zliczyć punkty albo typujemy tylko rewanże albo końcowy wynik dwumeczu. Cztery mecze z 1/8 w tym dwa z gwiazdką a potem już zgodnie z drabinką w LM.

Listę zgłoszeń zamknąłbym przed ostatnią rundą kwalifikacji na wypadek gdyby chętnych była mało pasująca liczba typu 22 albo 28. Ostatni zgłaszający się mieliby szanse zagrać kwale.

Może mało przejrzyście ale nie graliśmy jeszcze tego a wariantów jest naprawdę sporo. Jeżeli chcemy to z sensem, z duchem sportu i bez awantur rozegrać to trzeba to dobrze uregulować. Jestem skłonny to doprecyzować o ile na dzień dobry nie "odwalicie" wszystkich moich propozycji :D

Re: Liga Mistrzów MTT

: 19 lip 2016, 20:38
autor: Hankmoody
Twoj system nie nadaje sie do formuly grupowej, bo niby jaki wpiszesz wynik? No bo nie może być wymyślony jak w MTT.
Dlaczego za poprawnie wytypowany remis maja byc 2 punkty, a za dokladny wynik, gdzie jest zwyciezca 3 pkt? Taki system punktowy nadaje się do gry takiej jak podczas Euro.
Moja ostateczna propozycja
typujemy rozstrzygnięcie i ilość goli do przerwy i na koniec.
Punkty 0 lub 1. 1 punkt ekstra za dokładny wynik do przerwy lub na koniec, czyli maks 2 punkty ekstra.
Maksymalna ilość punktów to 6 dla usera.
np. United Real 7:0 (3:0)
Gracz 1 typuje. 4:2 (3:0) gracz 2 2:1(2:1)
Gracz 1 trafia rozstrzygnięcie do przerwy, na koniec, ilość goli do przerwy i dokładny wynik do przerwy, czyli 4. Gracz2 trafić rozstrzygnięcie na koniec, do przerwy i dokładna ilość bramek do przerwy.
Wynik 4:3 i taki wynik wpisujemy do tabeli w rubryce bramki, punkty jak w meczu Gracz 1 dostaje 3, gracz 2 zero. Jeśli wynik będzie remisowy to użytkownicy dostają po punkcie w tabeli. Terminarz i zasady wyjścia z grupy takie same jak LM.
Pozostaje kwestia doboru meczu, żeby było ciekawiej to każda para powinna typować inny. Jaki? Gospodarz danego spotkania niech wybierze I to będzie jego przewaga.
W fazie pucharowej, w rewanżu, na wypadek remisu typujemy jeden mecz ekstra (tylko wynik, różnica goli musi się różnić), i w razie czego ten dodatkowy mecz decyduje kto przychodzi dalej (organizator niech wtedy wymyśli czy nastąpiło to po dogrywce czy po karnych).
Co Wy na to?

Re: Liga Mistrzów MTT

: 19 lip 2016, 21:27
autor: Lucas
Hankmoody pisze: Pozostaje kwestia doboru meczu, żeby było ciekawiej to każda para powinna typować inny. Jaki? Gospodarz danego spotkania niech wybierze I to będzie jego przewaga.

Co Wy na to?
Czyli dwie pary nie mogą mieć tego samego meczu, jak już będzie wybrany to inni gospodarze maja zawężoną pulę? Będzie wybór na zasadzie kto pierwszy ten lepszy? (załóżmy, że jestem gospodarzem i mam do wyboru całą kolejkę i jeśli wybiorę mecz Juventus- Valencia, to inne pary już nie mogą go wybrać do typowania, tak?) Albo druga opcja, czy jeśli jestem powiedzmy w grupie D to razem z rywalami wybieramy tylko mecze z rzeczywistej grupy D, czy ze wszystkich z danej kolejki?

Re: Liga Mistrzów MTT

: 19 lip 2016, 21:31
autor: DUN I LOVE
A nie lepiej polosować grupy i skopiować z turnieju realnego?

Przykład:
Grupa A LM: Barca, Szachtar, PSG, Anderlecht
Grupa A MTT: DUN, Mario, Lucas, Hank

I dalej jedziemy terminarzem jak z turnieju realnego, podstawiając odpowiedniego zawodnika?

Wydaje mi się jednak, że mam trochę inną wizję, bo ja bym zrobił kilka części składowych (np. ilość goli do przerwy, po przerwie, dokładny wynik do przerwy, po przerwie itp. itd.) i każda trafiona część składowa to byłby "gol". Jeżeli żaden z graczy by nic nie trafił, to wtedy zapisujemy 0-0 i tak też to się liczy do tabeli grupowej (po 1 punkcie dla graczy jak za remis).

Re: Liga Mistrzów MTT

: 19 lip 2016, 21:37
autor: Lucas
DUN I LOVE pisze:A nie lepiej polosować grupy i skopiować z turnieju realnego?

Przykład:
Grupa A LM: Barca, Szachtar, PSG, Anderlecht
Grupa A MTT: DUN, Mario, Lucas, Hank

I dalej jedziemy terminarzem jak z turnieju realnego, podstawiając odpowiedniego zawodnika?

.
Mi się to podoba, byłoby chyba najprzejrzyściej, gdybyśmy mieli taki podział i typowali mecze między 4 drużynami. Gdyby był powiedzmy mecz Barca- PSG, to ja i Dawid typujemy tylko ten jeden mecz i liczymy gole i punktywedług reguł wyżej, tak?

Zostałem szejkiem tak przy okazji :D, dobrą drużynę mi przypisałeś w tym przykładzie :).

Re: Liga Mistrzów MTT

: 19 lip 2016, 21:40
autor: DUN I LOVE
Lucas pisze:Mi się to podoba, byłoby chyba najprzejrzyściej, gdybyśmy mieli taki podział i typowali mecze między 4 drużynami. Gdyby był powiedzmy mecz Barca- PSG, to ja i Dawid typujemy tylko ten jeden mecz i liczymy gole i punktywedług reguł wyżej, tak?
Dokładnie. Ja jestem gospodarzem, Ty w rewanżu i wtedy w przypadku takiej samej liczby punktów decyduje bilans meczów bezpośrednich z zasadą, że gole na wyjeździe liczą się podwójnie. :D

Re: Liga Mistrzów MTT

: 19 lip 2016, 21:42
autor: Hankmoody
Też o tym myślałem, tylko myślę że może być problem z taka ilością graczy.

Re: Liga Mistrzów MTT

: 19 lip 2016, 21:44
autor: Lucas
To zrobimy na 16 osób i odrzucimy najbardziej lipne grupy :D, a po wyjsciu z grup gospodarz zabawy polosuje kto jaki mecz 1/4 ma do typowania, nie będzie innego wyjścia.

Re: Liga Mistrzów MTT

: 19 lip 2016, 21:44
autor: DUN I LOVE
Hankmoody pisze:Też o tym myślałem, tylko myślę że może być problem z taka ilością graczy.
Nie powinien być to problem. 32 to pewnie max jaki się uzbiera. Czy to będzie 16, 20, 24 czy 28 jest be różnicy. Nawet przy 7 grupach możemy założyć, że awansują 2 najlepszych i 2 najlepszych z 3. miejsc.

Grupa grupą, ale w fazie pucharowej mogą być niesamowite emocje (jak na wszelki wypadek będziemy typować wyniki karnych w rewanżach). :D

Re: Liga Mistrzów MTT

: 19 lip 2016, 21:46
autor: Hankmoody
A co z fazą pucharowa? jak wyjdziesz Ty jako np. PSG, a ten Paryż spotka się w 1/8 z nie obstawianą drużyna?

Re: Liga Mistrzów MTT

: 19 lip 2016, 21:50
autor: Lucas
Hankmoody pisze:A co z fazą pucharowa? jak wyjdziesz Ty jako np. PSG, a ten Paryż spotka się w 1/8 z nie obstawianą drużyna?
Grasz jako PSG, a typujesz co innego, chyba nie ma innej opcji, jeśli nie bedzie 32 osób.

Re: Liga Mistrzów MTT

: 19 lip 2016, 21:53
autor: DUN I LOVE
Hankmoody pisze:A co z fazą pucharowa? jak wyjdziesz Ty jako np. PSG, a ten Paryż spotka się w 1/8 z nie obstawianą drużyna?
Bez znaczenia. Liczymy fazę grupową i np wychodzą:
A: DUN, Mario
B: Lucas, Hank
C: Lake, Emu
D: Robertinho, Wujek
E: Barty, Robpal
F: Żilu, COA
G: Rodżer, Jacques
H: Arti, Damian

Wtedy albo losujemy, albo podstawiamy pod wyniki realnego losowania, np. według schematu:

Realny turniej: Barca (1. w grupie A) vs Zenit (2. w grupie G)
MTT: DUN vs Jacques

Bardzo podobnie jak to wygląda co roku w MTT WTF.