Piłka ręczna

Pozostałe dyscypliny sportu.
Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 9724
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Zawoja/Kraków

Piłka ręczna

Post autor: Jacuszyn »

Kontynuacja wątku z mtenis.pun.pl

W styczniu zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Fani szczypiorniaka to mają dobrze, co roku w styczniu duża impreza reprezentacyjna. W latach nieparzystych Mistrzostwa Świata, w latach parzystych Mistrzostwa Europy.
MTT:
Singles W(17): Kuala Lumpur 09, Memphis 10, Eastbourne 10, World Tour Finals 10, Cincinnati 12, Auckland 14, Sydney 16, Quito 17, Buenos Aires 17, Halle 17, Umag 17, Auckland 18, Eastbourne 19, Geneva 22, Auckland 23, Washington 23, Paris 23
Singles F(14): Metz 09, Basel 09, Johannesburg 10, Stuttgart 10, Toronto 10, Valencia 10, San Jose 11, Buenos Aires 16, Miami 17, Tokyo 17, IO Tokyo 20, Tokyo 23, Montpellier 24, Buenos Aires 24
Doubles W (5): Roland Garros 11, US Open 11, Monte Carlo 23, Toronto 23, World Tour Finals 23
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Nasze kluby rozpoczęły rywalizację w Lidze Mistrzów. Wczoraj Wisła Płock pokonała i HCM Constanta (Rumunia) 30-29. Dzisiaj Vive Kielce niestety przegrało z MKB Veszprem (Węgry) 25-29.
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Vive Kielce odniosło 1. zwycięstwo w Lidze Mistrzów, pokonując na wyjeździe Czechowskie Niedźwiedzie 31-30.
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów notują Vive Targi Kielce, pokonując w Hali Legionów duński Bjerringbro-Silkeborg 37:29.
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

W meczu na szczycie polskiej ligi Vive Kielce wygrało z Wisłą Płock 34:29.
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Chcemy zagrać na Igrzyskach Olimpijskich - rozmowa z Bartłomiejem Jaszką, reprezentantem Polski w piłce ręcznej

Obrazek Obrazek

Bartłomiej Jaszka poczuł już atmosferę Igrzyskach Olimpijskich. W Pekinie wychowanek Ostrovii Ostrów, a obecnie gracz Fuchse Berlin był członkiem polskich drużyny, która zajęła piąte miejsce. Droga do Londynu jest daleka i wiedzie przede wszystkim przez dobry wynik na Mistrzostwach Europy. Bartłomiej Jaszka wierzy, że Polacy dobrze zaprezentują się na przyszłorocznym europejskim czempionacie.

Twoje Fuchse Berlin całkiem dobrze radzi sobie w tym sezonie w Bundeslidze. Zadowolony z obecnego trzeciego miejsca w tabeli?

- Jak najbardziej. Nie mamy na co narzekać. Najważniejsze, żeby nam zdrowie dopisywało. Jeżeli będą omijały nas kontuzje, to nasz zespół sobie poradzi i będzie w czubie tabeli. Obecnie zajmujemy trzecie miejsce, a naszym celem minimum jest pozycja w czołowej szóstce. Nie będzie to wcale takie łatwe do realizacji, bo wiadomo, ilu kandydatów do czołowych miejsc jest w Bundeslidze. Po ostatnim sezonie jesteśmy na pewno mocniejsi psychicznie. Uwierzyliśmy w siebie. Wychodzimy i gramy swoje, bez względu na klasę przeciwnika.

No i jesteście debiutantem w elitarnej Lidze Mistrzów...

- Tak. Mój niemiecki zespół debiutuje w tych rozgrywkach, ale dla mnie Liga Mistrzów nie jest nowością, bo grałem już w niej w barwach Zagłębia Lubin. Jakieś tam obycie w grze z najlepszymi mam, ale oczywiście Liga Mistrzów dla zespołu z Berlina to spore wyzwanie. Cieszymy się, że możemy grać z najlepszymi. Zawsze można się jeszcze czegoś nauczyć od lepszych od siebie. Fajnie, że akurat w zeszłym sezonie zajęliśmy trzecie miejsce, które dało nam przepustkę do Ligi Mistrzów.

Czy dla Ciebie jakoś szczególnie smakuje ta rywalizacja w jednej grupie z Vive Kielce?

- Na pewno. Ten pierwszy mecz z Vive był dla mnie jakiś dziwny. Niby było to spotkanie u nas w domu, ale czułem się jakoś nieswojo. Grałem przeciwko wielu kolegom, a trenerem rywala jest przecież selekcjoner reprezentacji Polski. Po meczu rozmawiałem ze swoim trenerem z Berlina, który przyznał, że nie grałem tak jak zwykle. Nie potrafię nawet opisać, na czym polegała różnica, ale faktycznie, nie było tak jak w każdym innym meczu.

Co jest celem Fuchse Berlin w Lidze Mistrzów?

- Na razie mamy 5 punktów. Przed nami jeszcze pięć meczów. Chcielibyśmy oczywiście wyjść z tej grupy do dalszych gier. Jak wyjdziemy z grupy, to może się okazać, że jeszcze powalczymy. Może akurat nie trafimy na jakiegoś rywala poza naszym zasięgiem i jeszcze trochę pogramy w Champions League.

Ostatnio w mediach pojawiły się informacje, że otrzymałeś ofertę przedłużenia kontraktu w Berlinie. Potwierdzasz to?

- Owszem. Otrzymałem ofertę przedłużenia kontraktu do 2017 roku. Jednak jeszcze nic nie podpisałem. Mam także oferty z innych klubów. Zobaczymy, jak to będzie. Być może do Świąt Bożego Narodzenia, a może jeszcze przed Mistrzostwami Europy sfinalizuję kontrakt w Berlinie, a być może gdzieś indziej. Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji.

Kiedy kończy Ci się kontrakt w Fuchse Berlin?

- Mam jeszcze ważny kontrakt przez kolejny sezon. Przeważnie jest jednak tak, że kluby rozmawiają ze swoimi zawodnikami wcześniej. Jest to dobre rozwiązanie, bo zawodnik nie musi się martwić o swoją przyszłość. Wychodzi na boisko z czystą głową i skupia się tylko na grze.

Berlin to chyba jednak idealne miejsce dla Ciebie? Bliskość rodzinnego Ostrowa Wielkopolskiego ma pewnie także znacznie przy wyborze klubu?

- Lepiej niż do Berlina nie mogłem trafić. Pod każdym względem to idealny klub dla mnie. Na pewno wiele się tam nauczyłem. Rozwinąłem się jako zawodnik. Zauważam, że także pod okiem nowego trenera Dagura Sigurdssona poczyniłem spore postępy. Ludzie znający się na piłce ręcznej także potwierdzają tę opinię, z czego bardzo się cieszę. Czuję, że nabrałem doświadczenia, gram na większym luzie, a to przekłada się na moją postawę. W Berlinie czuję się bardzo dobrze. Gra mi się tam świetnie. Bliskość do rodzinnego miasta też ma znaczenie, bo jestem chłopakiem, który lubi spędzać dużo czasu z rodziną.

Porozmawiajmy na koniec jeszcze o reprezentacji Polski. Liga ligą, ale pewnie powoli pojawiają się myśli o zbliżających się Mistrzostwach Europy?

- Na pewno. Zgrupowanie prawdopodobnie rozpocznie się 2 stycznia i wówczas będziemy już przygotowywać się do Mistrzostw Europy. Każdy z nas ma cel zakwalifikowania się na Igrzyska Olimpijskie lub najpierw do turnieju kwalifikacyjnego. Pewnie, że cudownie byłoby zdobyć złoto w Serbii i automatycznie zakwalifikować się do Londynu. Nie zapominajmy jednak, że Mistrzostwa Europy to najtrudniejszy turniej ze wszystkich.

No i nigdy jeszcze nie udało z niego przywieźć medalu, choć dwa lata temu w Austrii byliście tak blisko...

- No właśnie. Na Mistrzostwa Europy pojedziemy na pewno pozytywnie nastawieni. Pokazaliśmy na ostatnim czempionacie, że potrafimy walczyć z najlepszymi. Tamto czwarte miejsce było najlepszym w historii na tej imprezie, ale wiadomo, jak duży niedosyt pozostał po turnieju w Austrii.

Jakie warunki muszą być spełnione, by powalczyć o czołowe lokaty? Wydaje się, że kluczem jest zdrowie i optymalna forma poszczególnych reprezentantów, bo z tym to różnie bywało w ostatnich mistrzowskich imprezach...

- Na pewno każdy zawodnik powinien być dobrze przygotowany zarówno pod względem fizycznym, ale także psychicznie i mentalnie. Gra, szczególnie w obronie musi się układać, musi się zazębiać. Jeden drugiemu musi pomagać. Defensywa to podstawa. Kiedy sięgaliśmy po medale, wszystko co dobre, zaczynało się w naszej grze od obrony.

Święta Bożego Narodzenia spędzisz w rodzinnym Ostrowie czy też może musisz zostać w Berlinie?

- Akurat terminarz Bundesligi tak się ułożył, że 26 grudnia, w drugie święto mam mecz. Może więc uda się wyskoczyć z Berlina do Ostrowa na wigilię, żeby spędzić ją z rodziną, a w pierwsze święto będę musiał wracać do klubu.
http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczn ... bartlomie/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

AG Kopenhaga - "niezdrowy biznes"?

Obrazek Obrazek

Na przestrzeni dwóch sezonów AG Kopenhaga wyrosła na jedną z europejskich potęg szczypiorniaka. Wszystko to za sprawą działań duńskiego milionera, Jespera "Kasi" Nielsena. Duńskie media dość negatywnie oceniają jednak proces budowy klubu.

42-letni Nielsen, którego finansowe zaangażowanie w świecie piłki ręcznej porównywane jest do działań Romana Abramowicza czy szejka Mansoura bin Zayed Al Nahyan w futbolu, stał się niedawno jedną z najbardziej krytykowanych osób przez duńskie gazety. Wszystko to za sprawą ogromnych pieniędzy przeznaczanych na główny towar eksportowy duńskiego szczypiorniaka, AG Kopenhagę. Duńska prasa bazując na finansowych ekspertyzach określa wkład milionera jako "bardzo niezdrowy i nierozsądny biznes". Nielsen oczywiście zbywa te pogłoski, zapewniając.

- AG Kopenhaga to znakomity biznes. Z każdym dniem wykonujemy krok do przodu i stajemy się bodaj najbardziej ekscytującym sportowym produktem, jaki Dania miała kiedykolwiek - uważa 42-letni Nielsen.

Duńczyk nie obawia się także o problemy finansowe i ewentualne straty, które może przynieść jego "zabawka". - Mamy długoterminowe plany i nie ma czego się obawiać. Jeśli klub będzie potrzebował dodatkowych 15 milionów czy miliona więcej, zapłacę tyle - zapewnia milioner. Pojawia się jednak pytanie - czy nawet tak ogromne sumy pieniędzy będą w stanie zapewnić Kopenhadze sukcesy na arenie międzynarodowej?
http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczn ... wy-biznes/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Bundesliga: 18 bramek skrzydłowego Wikingów!

Obrazek Obrazek

Duński skrzydłowy Anders Eggert wpisał się we wtorkowy wieczór na stałe w karty historii niemieckiej Toyota Handball Bundesligi. Zawodnik SG Flensburga-Handewitt zdobył bowiem w pojedynku z VfL Gummersbach (43:27) aż 18 bramek!
Podopieczni Ljubomira Vranjesa potrzebowali niewiele ponad kwadransa na wypracowanie sobie kilkubramkowej przewagi, pozwalającej im swobodnie kontrolować boiskowe wydarzenia. Po trafieniu Holgera Glandorfa Wikingowie wygrywali w 16. minucie 10:7 i od tego momentu konsekwentnie zwiększali swe prowadzenie. Jeszcze przed przerwą ich przewaga wyniosła siedem trafień (20:17), a w 47. minucie przełamała barierę dziesięciu bramek (30:20). Znakomite zawody rozgrywał między słupkami bramki Flensburga szwedzki golkiper Mattias Anderson, który w całym pojedynku zanotował aż 19 obron.

Zdecydowanie najlepiej wtorkowy wieczór będzie jednak wspominał Anders Eggert. Skrzydłowy reprezentacji Danii wpisał się na listę strzelców bowiem aż 18 razy, co dało mu czwarte miejsce w klasyfikacji największej liczby bramek w jednym meczu w historii rozgrywek niemieckiej Bundesligi. Liderem tego zestawienia jest skrzydłowy HSV Hamburg, Stefan Schröder, który w pojedynku przeciwko Stralsund (43:16, 2009 rok) zdobył 21 bramek. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajmuje legendarny polski szczypiornista Jerzy Klempel, autor 19 trafień dla Frisch Auf! Göppingen w pojedynku przeciwko Hofweier (27:28, 1983 rok).
http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczn ... -wikingow/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Vive wygrywa z Fuechse Berlin 32-29. :brawo: Kielczacie w dalszym ciągu zachowują szanse na awans z grupy.
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

ME piłkarzy ręcznych: Wenta powołał szeroką kadrę

Obrazek

Trener reprezentacji Polski Bogdan Wenta ogłosił nazwiska 28 piłkarzy ręcznych, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na mistrzostwa Europy w Serbii (17-29 stycznia 2012).

Biało-czerwoni w grupie A zmierzą się z drużynami gospodarzy, Danii i Słowacji.

Szeroka kadra piłkarzy ręcznych na ME:

bramkarze:
Adam Malcher (Zagłębie Lubin), Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy), Marcin Wichary (Wisła Płock);

w polu:
Michał Jurecki, Tomasz Rosiński, Patryk Kuchczyński, Mateusz Zaremba, Mateusz Jachlewski, Grzegorz Tkaczyk, Bartłomiej Tomczak (wszyscy Vive Targi Kielce), Piotr Chrapkowski, Kamil Syprzak, Zbigniew Kwiatkowski, Adam Twardo, Paweł Paczkowski, Adam Wiśniewski (wszyscy Wisła Płock), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Mariusz Jurkiewicz (BM Atletico Madryt), Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski (obaj Rhein-Neckar Loewen), Marcin Lijewski (HSV Hamburg), Tomasz Tłuczyński (obaj TuS N-Luebbecke), Bartłomiej Jaszka (Fuesche Berlin), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg), Łukasz Janyst (SPR BRW Stal Mielec), Paweł Piętak (Chrobry Głogów), Daniel Żółtak (OKPR Traveland Olsztyn).
http://www.przegladsportowy.pl/Pilka-re ... 1,284.html
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

MŚ: w finale Francja z Norwegią

Obrazek Obrazek

Francja zmierzy się z Norwegią w finale rozgrywanych w Brazylii mistrzostw świata piłkarek ręcznych. O brązowy medal natomiast zagrają między sobą Dunki z Hiszpankami.W piątkowych półfinałach Francuzki, które przed dwoma laty wywalczyły srebrny medal, pokonały w Sao Paulo Danię 28:23, a Norweżki, mistrzynie olimpijskie i Europy, wysoko wygrały z Hiszpanią 30:22.

Spotkania o medale zostaną rozegrane w niedzielę.

W finale nie wystąpi gwiazda reprezentacji "Trójkolorowych" Allison Pineau, która już na początku meczu z Danią zerwała więzadła krzyżowe w lewym kolanie.

Wyniki:

1/2 finału

Francja - Dania 28:23 (14:12)
Norwegia - Hiszpania 30:22 (16:9)

O miejsca 5-8

Rosja - Angola 41:31 (17:18)
Chorwacja - Brazylia 31:32 (15:14)
http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczn ... -norwegia/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Rekordowy początek piłkarzy ręcznych THW Kiel

Piłkarze ręczni THW Kiel poprawili rekord kolejnych wygranych w Bundeslidze. Wyjazdowe zwycięstwo nad VfL Gummersbach 28:25 było ich 18. z rzędu od początku sezonu 2011/12 w rozgrywkach o mistrzostwo Niemiec.

Szczypiorniści klubu z Kilonii (w przeszłości występowali tam Marek Panas, Daniel Waszkiewicz i Piotr Przybecki) mają w dorobku 36 punktów (żadnego straconego) oraz imponujący bilans bramek 572:423. Poprawili osiągnięcie drużyny TBV Lemgo, która w 2002 roku zanotowała 17 wygranych z rzędu na starcie ligi niemieckiej.

Rekord może być jeszcze bardziej wyśrubowany, bowiem rundę rewanżową THW Kiel rozpocznie 12 lutego 2012 roku od konfrontacji u siebie z zajmującym przedostatnie, 17. miejsce TV Huettenberg.

W całych rozgrywkach najwięcej punktów zawodnicy THW Kiel zdobyli w sezonie 2008/2009 - 65:3. Triumfowali wówczas w 32 spotkaniach, a po jednym zremisowali i przegrali (gole 1226:955). Ustanowili wówczas jeszcze jeden rekord, bowiem mieli aż 13-punktową przewagę nad wicemistrzem - HSV Hamburg.

Z kolei drużyna TBV Lemgo w latach 1996/1997 zakończyła zmagania w Bundeslidze mając 12 punktów więcej od SG Flensburg-Handewitt.

Obecnie w tabeli THW Kiel wyprzedza Fuechse Berlin (w składzie z Bartłomiejem Jaszką) 31 pkt, broniący tytułu HSV Hamburg 26, SG Flensburg-Handewitt 26 (obie ekipy rozegrały po jednym meczu mniej od lidera) i Rhein-Neckar Loewen (Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski) 25.
http://www.przegladsportowy.pl/Pilka-re ... 1,284.html
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

W Serbii bez Marcina Lijewskiego!

Obrazek Obrazek

Niestety sprawdził się czarny scenariusz. Marcin Lijewski to kolejny po Sławomirze Szmalu zawodnik, który z powodu kontuzji nie pojedzie na ME w Serbii.

W środę informowaliśmy o możliwej absencji Marcina Lijewskiego na ME w Serbii. Tego samego dnia w poznańskiej klinice Dynasplint lekarz kadry narodowej szczypiornistów - dr Maciej Nowak dokonał ostatecznej weryfikacji stanu zdrowia Marcina Lijewskiego.

Niestety złamanie żebra, którego 34-letni Lijewski doznał 21 grudnia w meczu Bundesligi pomiędzy SC Magdeburg, wyklucza go z pełnego przygotowania sportowego do startu w czempionacie Starego Kontynentu.

Uraz jakiego doznał jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w kadrze Bogdana Wenty wiąże się zazwyczaj z minimum 3-4 tygodniową przerwą w treningach.

W obecnej sytuacji największe szanse na wyjazd do Serbii ma Mateusz Zaremba. Rozgrywający Vive Targów Kielce występował na MŚ w Szwecji, zastępując kontuzjowanego wówczas Krzysztofa Lijewskiego. W odwodzie pozostaje także 18-letni Paweł Paczkowski z Orlen Wisły Płock.

Obrazek
http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczn ... jewskiego/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Vive Targi Kielce na drodze do jednej z najlepszych drużyn w Europie?
Spoiler:
http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczn ... -druzyn-w/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Piłka ręczna

Post autor: Sempere »

Plaga kontuzji trwa,Tomasz Rosiński nie pojedzie do Serbii!

Obrazek Obrazek

Fatalna wiadomość dla sympatyków piłki ręcznej. Tomasz Rosiński będzie kolejnym wielkim nieobecnym na mistrzostwach Europy! Jak wynika ze wstępnej diagnozy, rozgrywającego Vive Targów Kielce wyeliminowała kontuzja złamania ręki w kciuku.

- Stało się to podczas treningu, podczas wewnętrznej gry. Poczułem duży ból w ręce rzucającej. Pierwsze diagnozy mówią o złamaniu ręki w kciuku. Zobaczymy jednak jak poważny jest to uraz i jakie będą następne kroki - powiedział na łamach oficjalnej strony kieleckiego klubu Tomasz Rosiński.

Podobnie jak Sławomir Szmal i Marcin Lijewski, Rosiński ME w Serbii będzie musiał obejrzeć przed telewizorem. - Bardzo tego żałuję. Trzymam jednak kciuki za chłopaków i mam nadzieję, że będą w każdym meczu walczyć skutecznie o zwycięstwo.

Jeżeli wstępna diagnoza się potwierdzi, urodzonego w Ostrowie Wielkopolskim szczypiornistę czekać będzie nawet trzymiesięczna przerwa w treningach! – Na pewno chciałbym jak najszybciej wrócić do treningu, ale ciężko mi w tym momencie powiedzieć więcej, wszystko będę wiedział po wynikach badań i ostatecznej diagnozie lekarzy - powiedział 27-letni zawodnik.
http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczn ... do-serbii/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Piłka ręczna

Post autor: robpal »


ObrazekObrazek

Bogdan Wenta - selekcjoner reprezentacji Polski odsłonił karty! Znamy listę 16 zawodników którzy pojadą na mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych, które w dniach 15-29 stycznia rozegrana zostaną w Serbii.

Z powodu kontuzji ze składu biało-czerwonych wypadło czterech zawodników: Sławomir Szmal, Tomasz Rosiński, Bartłomiej Tomczak (wszyscy Vive Targi Kielce) oraz Marcin Lijewski (HSV Hamburg).

X Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych odbędą się w Serbii w dniach 15-29 stycznia. Polacy pierwszy mecz rozegrają w najbliższą niedziele 15 stycznia z gospodarzem turnieju. Kolejnym rywalem podopiecznych Bogdana Wenty będą Słowacy (17.01). Fazę grupową zwieńczy pojedynek z Duńczykami (19.01).

W przypadku awansu polskich szczypiornistów do dalszej fazy turnieju z czterech grup zostaną utworzone dwie większe (po 6 zespołów) z zaliczeniem wyników ze spotkań grupowych. "Polska grupa" łączy się z grupą B w której znajdują się Szwedzi, Niemcy, Czesi oraz Macedończycy.

Awans do półfinałów uzyskają dwie najlepsze drużyny z II rundy. Triumfator mistrzostw Europy w Serbii uzyska bezpośredni awans na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Jeżeli jednak w wielkim finale znajdzie się reprezentacja Francji, bilety na igrzyska automatycznie zagwarantuje sobie finalista ME 2012.

Skład reprezentacji Polski na ME w Serbii

Bramkarze:
Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock)
Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy)

Skrzydłowi:
Tomasz Tłuczyński (TuS Nettelstedt Lübbecke)
Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock)
Patryk Kuchczyński (Vive Targi Kielce)
Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn)

Rozgrywający:
Bartłomiej Jaszka (Füchse Berlin)
Grzegorz Tkaczyk (Vive Targi Kielce)
Michał Jurecki (Vive Targi Kielce)
Mariusz Jurkiewicz (Atletico Madryt)
Karol Bielecki (Rhein-Neckar Löwen)
Mateusz Zaremba (Vive Targi Kielce)
Krzysztof Lijewski (Rhein-Neckar Löwen)

Obrotowi:
Bartosz Jurecki (SC Magdeburg)
Zbigniew Kwiatkowski (Orlen Wisła Płock)
Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock)
http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczn ... ryl-karty/
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 169673
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Post autor: DUN I LOVE »

Jaka staja TV będzie transmitować Euro?
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Piłka ręczna

Post autor: Joao »

Sempere pisze:Plan transmisji ME 2012 mężczyzn

http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczn ... tenie-tvp/
Czytaj uważnie wcześniejsze posty! :P
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość