IO 2016 - Rio de Janeiro

Pozostałe dyscypliny sportu.
Federasta20
Posty: 9038
Rejestracja: 08 wrz 2011, 18:07

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Federasta20 »

Nie mamy jeszcze czterech złotych z Pekinu :) Ale ogólnie chodzi mi o podobną rzecz, nawet jak jeszcze coś dorzucimy i razem będziemy mieli więcej od poprzednich trzech imprez to tylko dwa złota. Chyba, że Lićwinko zaszokuje i wygra.

Neymar strzelił świetną bramkę z wolnego, ale Niemcy wyrównali. Wszystko otwarte w tym meczu.
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: lake »

Kamila skocz w końcu 2 metry na otwartym i będzie ok.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Del Fed »

To już więcej szans na medal, zależnie od tempa ma Jóżwk niż Lićwinko poza peakiem. Z kolei liczenie samych złotych medali jest mylące, bo to, że Hosszu zdobyła 4 złota jest fajne, ale może obraz zaciemniać, co nie znaczy, że 11 medali przy kilku niespodziankach, to jest wyczyn.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Awatar użytkownika
COA
Posty: 9272
Rejestracja: 22 lip 2011, 22:47

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: COA »

Życiówka o sekundę, drugie miejsce wśród kobiet przypominających kobiety, szacunek Joasiu.

Dzięciołowski: ,,Niech oni biegają z mężczyznami'', gość daje do pieca codziennie (tu się akurat oczywiście z nim zgadzam, ale czekam na reakcję rozmaitych środowisk). hahaha
Awatar użytkownika
Emu
Posty: 9026
Rejestracja: 09 cze 2014, 0:50

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Emu »

COA pisze:Życiówka o sekundę, drugie miejsce wśród kobiet przypominających kobiety, szacunek Joasiu.

Dzięciołowski: ,,Niech oni biegają z mężczyznami'', gość daje do pieca codziennie (tu się akurat oczywiście z nim zgadzam, ale czekam na reakcję rozmaitych środowisk). hahaha
Wreszcie rozmaite środowiska mogą zrobić coś pozytywnego.
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 126391
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Damian »

Ale słaby poziom konkursu skoku wzwyż. 1,97m daje zloto :o
Lićwinko nie wykorzystuje takiej szansy...

Farah oczywiście ze złotem. :)


MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Robertinho »

Żal Joasi, a jeśli ktoś nie jest fizycznie do końca kobietą (a złota medalistka nie jest), nie powinien z nimi startować, bo to one są dyskryminowane w ten sposób. Albo pozwólmy im trzaskąc testosteron, żeby było równe szanse.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27012
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Lucas »

Liczyłem, że Vlasic zdobędzie medal i się udało. Nawet przez moment się wkręciłem z Szaranem i chciałem, by skoczyła to 2,00. Beitia pokazuje, że warto czekać, pamiętam, że zwykle Jej szczytem było miejsce 3 (kiedy skakała Chiczerova i inne Rosjanki, a Blanka była trochę młodsza i trochę mniej połamana). Felix z kolejnym złotem także to był udany wieczór na bieżni.

Semenya oczywiście powinna mieć chemicznie obniżony poziom testosteronu i zapewne IAAF w końcu Jej to nakaże. Dziwi mnie, że sama z siebie nie bierze tych zastrzyków, skoro czuje się kobietą to powinny być dla Niej pomocne. Z drugiej strony to jaka jest to nie jest sprawa dopingu, więc nie można jakoś mocno Jej potępić. Szaranowicz przynajmniej umiał uciąć temat, ale ten palant Dzięciołowski musiał oczywiście wrzucić dwie lub nawet trzy medalistki do tego samego worka. Powinni Go zdjąć z wizji za ten komentarz, ale zapewne większość oglądających mu przyklasnęła, więc niczego się nie spodziewam w tej sprawę (może dadzą mu medal za zasługi dla obronności ojczyzny, mają ich chyba dużo do rozdania).
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
grzes430
Posty: 7514
Rejestracja: 09 sie 2011, 15:08

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: grzes430 »

Niby więcej medali niż ostatnio, ale osobiście uważam, że połowa faworytów do medalu zawiodła. Opowieści przed kamerą że byli świetnie przygotowani, że czuli się w dniu startu fenomenalnie i nie mają pojęcia czemu skończyli udział na dalszych miejscach trochę mnie załamuje. Brak medalu pływaków boli mnie najbardziej. Jedynie Kacper Majchrzak wykazał się postawą godną zapamiętania. Kawęcki, Kszczot, Fajdek, Lićwinko. To były nazwiska, które realnie mogły myśleć o medalu. W paru przypadkach zabrakło kilku centymetrów do zgarnięcia brązowego krążka. Czy te igrzyska możemy uznać za udane? Według mnie nie.
MTT:
Tytuły (8): US OPEN 2012 -debel, Sztokholm 2012, Australian Open 2013 - debel, Abu Dhabi 2014, Barcelona 2014, Australian Open 2016 - debel, Marsylia 2018, ATP Finals 2018 - debel

Finały (8): US OPEN 2013, Monte Carlo 2014, Umag 2014, Rotterdam 2015, Sydney 2016, US OPEN 2016 - debel, Winston-Salem 2018, US OPEN 2018 - debel
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Robertinho »

Lucas no ja Cię proszę, ta Twoja dobrotliwość i poprawności polityczna czasem osłabiają. :P Właśnie przez takie próby zawstydzania ludzi, żeby nie mówili co naprawdę myślą i narzucania jednego światopoglądu, triumfują różne Trumpy tego świata.(ciekawy tekst Łukasza Adamskiego we wSieci na ten temat, poza rytualnymi obelgami pod adresem lewicy, ma sporo racji). Cała trójka na podium 800 jest mocno męska, a miejsca 1 i 3 to już jest jakieś kuriozum, udawanie że wszystko jest cacy niszczy sport moim zdaniem.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Hankmoody »

Ja nie wiem jak było można wierzyć, że przywieziemy coś z pływalni, absolutnie nic na to nie wskazywało, a nie jest to sport gdzie faworyci zawodzą w komplecie i mamy jakieś sensacyjne rozstrzygnięcia.
Realnie mówiono o tych 10+ medalach, i tyle mamy, nie sądzę żeby można bylo powiedzieć że to nie udane Igrzyska. Ktoś zaskoczył, ktoś dał dupy, ale wyszło mniej więcej na zero.
jonathan
Posty: 6546
Rejestracja: 01 sie 2011, 19:49

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: jonathan »

Dobry miał tekst o jego przyjaciołach z USA głosujących na Trumpa, choć nie wiem, czy akurat to ukazało się w gazecie. No w Stanach żyją w terrorze poprawności politycznej do tego stopnia, że jeśli puści się kobietę przodem przez drzwi, to można zostać oskarżonym o molestowanie. I to nie są żarty. Nie wypada też mówić, że popiera się Trumpa, więc wielu ludzi ukrywa, że na niego zagłosuje. A on może sobie mówić praktycznie, co chce, bo to najbardziej teflonowy kandydat od Reagana.
Lucas pisze:Szaranowicz przynajmniej umiał uciąć temat, ale ten palant Dzięciołowski musiał oczywiście wrzucić dwie lub nawet trzy medalistki do tego samego worka. Powinni Go zdjąć z wizji za ten komentarz, ale zapewne większość oglądających mu przyklasnęła, więc niczego się nie spodziewam w tej sprawę (może dadzą mu medal za zasługi dla obronności ojczyzny, mają ich chyba dużo do rozdania).
Zręczność, z jaką wplątałeś w to PiS, jest porównywalna tylko z oskarżeniem przez Petru (wybitnego znawcę historii i geografii) PiSu o Brexit. Brawo. Nie byłoby jednak żadnych medali, gdyby Macierewicza na stanowisku ministra obrony narodowej zastąpił Wyszomirski.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27012
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Lucas »

Robertinho pisze:Lucas no ja Cię proszę, ta Twoja dobrotliwość i poprawności polityczna czasem osłabiają. :P Właśnie przez takie próby zawstydzania ludzi, żeby nie mówili co naprawdę myślą i narzucania jednego światopoglądu, triumfują różne Trumpy tego świata.(ciekawy tekst Łukasza Adamskiego we wSieci na ten temat, poza rytualnymi obelgami pod adresem lewicy, ma sporo racji). Cała trójka na podium 800 jest mocno męska, a miejsca 1 i 3 to już jest jakieś kuriozum, udawanie że wszystko jest cacy niszczy sport moim zdaniem.
Po prostu staram się w każdym dostrzec człowieka. Skoro nawet komentatorzy na wizji się na hamują, to co powiedzieć o anonimowym internecie. Ona sobie nie wybrała tej przypadłości, pewnie całe życie męczy się z tym jak wygląda i z tym jak inni to odbierają. Ze strony sportowej daje Jej to nieuczciwą przewagę, dlatego napisałem, że powinna mieć testosteron obniżony do normalnych dla kobiety statystyk, ale tekst o tym, że powinna biegać z facetami można było sobie darować. Babiarz i Szaranowicz powiedzieli co chcieli powiedzieć, a nie byli tak nietaktowni. Biorę też pod uwagę możliwość, że Semenya celowo nie chce brać leków, by utrzymać przewagę, ale i tak nie zasługuje na takie komentarze. Federacja powinna przywrócić te limity hormonów i to nie jest dla mnie problem. Chodzi mi tylko o tą żałosną puentę Dzięciołowskiego, która paść nie musiała.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Federasta20
Posty: 9038
Rejestracja: 08 wrz 2011, 18:07

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Federasta20 »

Hankmoody pisze:Ktoś zaskoczył, ktoś dał dupy, ale wyszło mniej więcej na zero.
Pozytywne zaskoczenia z medalami to Nowacka (brąz), Michalik (brąz) i może Majka (też brąz). Za nimi ciągnie się cała grupa ludzi, którzy nie tylko nie byli na podium, ale w ogóle dali kompletną plamę: Fajdek, Radwańska, Kszczot, Cichocka, kajakarska czwórka, Myszka, Zieliński, Kawęcki itd. Owszem były fajne rezultaty, ale nawet tam raczej przegrywaliśmy złoto w końcówce aniżeli wyrywaliśmy brąz, więc radość często nie była pełna. Dwa złota to bardzo słaby wynik.

Za to poza Polakami świetne igrzyska, te Efimove, Klishne pokonane i bardzo dobrze. Gatlina też wcale nie jest mi szkoda. USA dobrze, Chiny fatalnie. O to chodzi. Emocji nie zabrakło, oby tylko dzisiaj ręczni to wyciągnęli i USA obroniło tytuł w koszu.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Mario »

Nie wiem ile Blanka skakała w tym sezonie, ale naprawdę szkoda, że nie udało się tych 2 metrów zrobić. Zwłaszcza, że swego czasu była to dla niej nie aż tak wymagająca wysokość. Oczywiście należy się cieszyć z brązu, ale poziom u pań nie jest w tej chwili specjalnie wysoki i szło to złoto wyszarpać.

E: wynik z finału to chyba SB.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Hankmoody »

Fakt, mało złotych, ale w tym elemencie zawiódł tylko Fajdek.
Jak się robi nadzieje na medal z Radwańskiej czy Kszczota, no to potem jest zawód. Widzieliście który czas w tym roku miał na listach światowych Kszczot? Gdzie tu byla realna szansa na medal?
Awatar użytkownika
COA
Posty: 9272
Rejestracja: 22 lip 2011, 22:47

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: COA »

Czasy nabijane na biegach z pacemakerami to jednak nie do końca wiarygodne źródło. Faworytem wielkim nie był, owszem, należało pukać się w głowę, gdy wróżonu mu ogolenie Rudishy na miękko, ale medal, jakiś brązik, był zdecydowanie w zasięgu.
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Del Fed »

"Dostrzec człowieka". Ojej. Ale równouprawnieniowy humanizm. A ja dostrzegan dramat kobiety, która właśnie została pozbawiona prawa do olimpijskiej emerytury, bo oszust(ka), której wygodnie jest oszukiwać poprowadziła bieg trochę jednak za szybko. I jedyne co ze złotych medali może wygrać w obecnym układzie to ME. (jakiś babochłop się pewnie wykruszy w międzyczasie, więc przy utrzymaniu obecnej dyspozycji, kto wie, kto wie,może coś Polka ogarnie na MŚ) Sama zresztą JJ powiedziała, że to nie jest sprawiedliwe, że nie odbywa się to na równych zasadach, więc można pudrować, ale po co?
Aha, ale obejrzenie zdjęcia obecne(go) rekordzisty świata Jarmila K z Czechosłowacji, to jest dopiero przężycie. Alek D zbyt bystry nie jest, aby posłużyć się sarkazmem, ale to było wiadome.
Hank, widzę, że przywykleś do mizerii. No jak Czerniaka przerósł wynik 51:13, a 3 lata temu pływał 51:25 i jest to jego kolejny występ na IO, to chociaż wniosków, by się oczekiwało i czegoś lepszego niż 8 miejsce w finale, zamiast końca na SF. Wiadome było, że Kawęckiemu będzie ciężko, ale tutaj też się oczekiwało życiówki, a wyszło dno i 10 m. mułu, jak w przypadku całego niemal pływania.
15 medali nie powinno być dla Polski poza zasięgiem, a gdyby pare innych dyscyplin przyjechało przygotowanych (jak wiosła), to nie jest to żaden wyczyn. Co cieszy, mimo kilku niepowodzeń w lekkiej, sztafety nawiązują czasami do najlepszego okresu i kilka osób pokazało, że coś powinno z nich być w najbliższych latach. Lićwinko i Blanka straciły rzeczywiście życiową szansę, znając życie i to , że w LA poziom raz opada, a raz się podnosi, za 2 lata poziom skoku wzwyż może być już taki jak za czasów rywalizacji Berqquist z Cloete np.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Robertinho »

Polska też w tej materii ma swoje "tradycje", vide Stanisław Walasiewicz i być może Ewa Kłobukowska. Na pewno żadene lincze na antenie potrzebne nie są, potrzebny jest jasny system kontroli płci.

Co do Kszczota, to w ocenie ludzi będących w temacie szansa na brąz była. Ogólnie bardzo szkoda kilku startów naszych zawodników.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: IO 2016 - Rio de Janeiro

Post autor: Hankmoody »

Nie tyle co przywyklem, lekkoatletyke, pływanie czy inne sporty typu szermierka ogladam tylko na IO, więc może nie mam takiego rozeznania, ale nie można robic nadzieji medalowych z gościa który w tym roku ma 27 czas na świecie.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości