Lekkoatletyka

Pozostałe dyscypliny sportu.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 3633
Rejestracja: 24 sty 2012, 19:05

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Piotrek »

W sporcie nie ma czegoś takiego jak pewniak - zwłaszcza w lekkiej. ;)
DUN I LOVE pisze: 05 sie 2021, 23:58 Praktycznie wszystkie finały w LA mi uciekły podczas tegorocznych IO. Jestem ogromnie tym zasmucony, za 3 lata już to się nie powtórzy.
Rroggerr
Posty: 9951
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Rroggerr »

Nie no, umówmy się, Włodarczyk to pewniak. :D

Ale sądząc po młodzieżowych wynikach, PZLA to obok PZPNu Bońka jeden z niewielu/jedyny związek, który działa w miarę sensownie, więc o przyszłość nie ma co się martwić. Szkoda tylko, że w kuli poziom jest absurdalny sądząc po wynikach, tutaj mamy chyba najwięcej talentów.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 3633
Rejestracja: 24 sty 2012, 19:05

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Piotrek »

Taki pewniak jak Bolt, Isinbajewa czy Lavillenie? :P

PZLA działa nie najgorzej, chociaż tam cały czas są układy, które psują środowisko. W kuli poziom bardzo wysoki - ale pewnie Bukowiecki jak dorośnie, to ich przewyższy. ;)
DUN I LOVE pisze: 05 sie 2021, 23:58 Praktycznie wszystkie finały w LA mi uciekły podczas tegorocznych IO. Jestem ogromnie tym zasmucony, za 3 lata już to się nie powtórzy.
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Joao »

Damian pisze: A co się dzieje z Witek i Andrejczyk?
Andrejczyk w tym sezonie wróciła po kontuzji i rzucała poniżej 55 metrów. Witek na początku sezonu rekord życiowy 66 metrów, ale później doznała kontuzji i rzucała góra 56 metrów. Wg PZLA nie wyleczyła kontuzji, choć startowała w zawodach i nie dostała powołania na ME. Zawodniczka jest rozgoryczona, choć raczej odpadłaby w eliminacjach.
Awatar użytkownika
Wojtek147
Posty: 944
Rejestracja: 31 sty 2012, 0:36

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Wojtek147 »

W tej chwili w Europie nie jesteśmy 3-4 siłą, tylko śmiem twierdzić, że pierwszą :P Jeszcze 3 złote medale powinny być (Kszczot, Włodarczyk i 4x400 kobiet), do tego z szansami na medale pozostali 800 metrowcy, sztafeta męska 4x400, tyczkarze, Bednarek, czy Święty-Ersetic... A jutro biegnie jeszcze finał Ennaoui na 1500 metrów, a wczoraj w półfinale naprawdę zaimponowała.
MTT zwycięstwa:

Hamburg, San Diego(2022) Chengdu (2023)

Finały:
Dubaj, Stuttgart (2023)
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44259
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Robertinho »

Piękny początek, brawo panie!
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 126372
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Damian »

Kszczot na luziku. :)

Czekamy na sztafety.


MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Del Fed »

Wojtek 147 pisze:
W tej chwili w Europie nie jesteśmy 3-4 siłą, tylko śmiem twierdzić, że pierwszą
Prawda pośrodku, ale raczej idę ku Twojemu środkowi. :P W punktowej 3 miejsce było do wczoraj ze stratą, ale w złotych medalach, jest do wygrania ta klasyfikacja może nawet. Teraz Polki faworytkami na 4 razy 400, ale nie wiadomo, jak tam się zregenerują.
Szkoda, że Kszczot akurat w Rio musiał faila zaliczyć. Pozostali także bardzo dobrze.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Awatar użytkownika
grzes430
Posty: 7514
Rejestracja: 09 sie 2011, 15:08

Re: Lekkoatletyka

Post autor: grzes430 »

Przyznam szczerze, że nie wierzyłem zbytnio w odnoszenie sukcesów Justyny Święty na arenie międzynarodowej. Brak wiary wynikał z tego, że uważałem za niewykonalne wybicie się z mojego rodzinnego miasta Racibórz. Brak jakiejkolwiek hali czy stadionu do treningu (dopiero niedawno została wybudowana hala przy szkole mistrzostwa sportowego, budowana jest aktualnie bieżnia na stadionie) w naszym mieście, mimo jednej z najlepszych szkół sportowych w Polsce powoduje, że trzeba być niezwykle zdolnym i podwójnie zdeterminowanym do osiągania sukcesów. Był Artur Noga - również z Raciborza, któremu też parę razy udało się wystartować w największych imprezach, ale to Justyna robi znacznie lepsze wyniki. Oby tak dalej!

Szkoda mi Rozmysa, brakło mu dosłownie pół metra do wyprzedzenia Francuza i mielibyśmy również brąz na 800m.
MTT:
Tytuły (8): US OPEN 2012 -debel, Sztokholm 2012, Australian Open 2013 - debel, Abu Dhabi 2014, Barcelona 2014, Australian Open 2016 - debel, Marsylia 2018, ATP Finals 2018 - debel

Finały (8): US OPEN 2013, Monte Carlo 2014, Umag 2014, Rotterdam 2015, Sydney 2016, US OPEN 2016 - debel, Winston-Salem 2018, US OPEN 2018 - debel
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27011
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Lucas »

W lekkiej kibicuje wszystkim Polakom i Polkom, ale Kszczota lubię i szanuje szczególnie dlatego zawsze czekam na Jego medale. Nie ogladałem jakoś dużo, ale wczoraj bardzo ładnie pobiegł Lewandowski na 1500 i widzę, że generalnie dobrze nam idzie. Chyba tylko oszczep i skok w dal kuleją trochę.

Szkoda tylko, że Dzięciołowski dalej pracuje w TVP.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44259
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Robertinho »

Zastanawiam się, czy tam naprawdę nikt nie zdaje sobie sprawy, że poziom lachoróbstwa i egzaltacji, jaki prezentuje Dzięciołowski, jest po prostu niesmaczny? Ja bym naprawdę chętnie posłuchał naszych mistrzów, a facet to zohydza.

Lucas :ok:
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27011
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Lucas »

Ostatnio była rozmowa z Kszczotem i przyznał, że bywa ostry dla dziennikarskich dyletantów, ale widocznie uznał, że przy złocie nie wypada :D.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Del Fed »

Lucas pisze: Chyba tylko oszczep i skok w dal kuleją trochę.
Nie no oszczepniczki z rekordami bardzo porządnymi, jednak niestety kontuzje. A Krukowski był tutaj 4 z całkiem fajnym wynikiem. Odkąd pojawiła się Guba, tylko trójskok(Hoffman to był fluke) i skok w dal (u kobiet) przydałoby się z technicznych jakoś ogarnąć, no i dysk kobiet.
Robertinho pisze: Zastanawiam się, czy tam naprawdę nikt nie zdaje sobie sprawy, że poziom lachoróbstwa i egzaltacji, jaki prezentuje Dzięciołowski, jest po prostu niesmaczny? Ja bym naprawdę chętnie posłuchał naszych mistrzów, a facet to zohydza.
Nie zdaje sobie, bo jest tam ktoś dużo gorszy (lepszy?) w tych dziedzinach, o których wspomniałeś - Bogusław Solecki.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2018, 21:06 przez Del Fed, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27011
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Lucas »

To tym lepiej. Przy konkursie kuli coś narzekali na oszczep (nasza nr 1 ma chyba jakiś uraz), stąd moje przypuszczenia. Poza tym na MŚ raczej się nie wybijamy w obu konkurencjach.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 126372
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Damian »

Brawo Polki!!!

Eurosport też ma swojego Dzięciołowskiego, jest nim Paweł Ulbrych. Komentuje bez emocji, myli zawodniczki (pomylił Baumgart z Wyciszkiewicz).


MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27011
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Lucas »

Dały radę dziewczyny, widać, że Justyna i Iga dobrze przygotowane. Dwa razy znakomicie pobiegły, takze taktycznie .
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Del Fed »

Babiarza poniosło i zakończył Mistrzostwa przed biegiem 4x 400, który zawsze stanowił epilog w LA. :) Skapnął się po biegu. Tym niemniej on i Chmara dają radę i dobrze że komentują w trójkę, żeby Szaran nie musiał się już aż tak eksploatować.

Jest 6, Zośka pokaż Muir, jak się finiszuje jutro. :P
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44259
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Robertinho »

Mnie to trochę szkoda tej Baumgart, dziewczyna mając 30 lat, zaczyna osiągać w miarę sensowne czasy, na końcówkach jest totalnie poskręcana, naprawdę chyba był(jest?) tam materiał na poważniejsze bieganie, szkoda, że to nasze szkolenie wygląda, jak wygląda.

Ogromne gratulacje dla dziewczyn, wielka motywacja i duch zespołu, wspaniale mieć takie reprezentantki.

Kszczot pewniaczek, oby zdrowie i forma dopisywały mu jak najdłużej. No i fajnie byłoby jednak pobić rekord Polski, choć on sam mówi, że biega zawsze na miejsce.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Rroggerr
Posty: 9951
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: Lekkoatletyka

Post autor: Rroggerr »

Szkoda, że Kszczot akurat w Rio musiał faila zaliczyć.
Aaa, przeżywasz to Rio cały czas. :P Kszczot to wybitny zawodnik jak sprawa się rozgrywa na finiszu, jak jakiś Rudisha czy inny Kenijczyk dyktuje od startu tempo, to już jest gorzej. Z reguły te finały są wolniejsze, więc Kszczot ma worek medali, ale w Rio Rudisha był w formie, to trzeba było biegać 1.42-coś do brązu. Wiadomo, finał powinien zrobić, ale tam do 3 miejsca trzeba byłoby jakieś pół sekundy poprawić życiówkę, niby możliwe, ale jednak ciężka sprawa. Tu bardziej trzeba liczyć, że żadnego Rudishy w Tokio nie będzie, wtedy Kszczot będzie jednym z faworytów. Chyba różnie bywa z tymi kontrolami dopingowymi w Afryce, więc ja przynajmniej dzikich rezultatów od Polaka nie oczekuję. Taki już urok tego zawodnika.
Wojtek147 pisze:W tej chwili w Europie nie jesteśmy 3-4 siłą, tylko śmiem twierdzić, że pierwszą
W medalach i punktowej trzecia chyba jest Polska, to miałem na myśli. Ale mała strata do Brytyjczyków i Niemców, wyprzedzenie Francuzów czy szansa na wygraną w złotych medalach, bez dwóch zdań godne podziwu, bo pod względem infrastruktury to musi być w dalszym ciągu przepaść, a w biegach krótkich i długich siłą rzeczy dużo mniej talentów. A i tu udaje się rywalizować.
Awatar użytkownika
grzes430
Posty: 7514
Rejestracja: 09 sie 2011, 15:08

Re: Lekkoatletyka

Post autor: grzes430 »

Mam takie pytanie bo za bardzo na lekkiej się nie znam, ale porównując do pływania to kompletnie nie mamy do czynienia z nowymi rekordami świata jeśli chodzi o bieganie, a tylko te dyscypliny można porównać do pływania. Jaki jest tego powód, że w pływaniu spokojnie na ME można pobijać rekordy, nawet te z epoki strojów poliuretanowych, a lekkoatletyka od czasu Bolta chyba nie miała żadnych tego typu wyników?
MTT:
Tytuły (8): US OPEN 2012 -debel, Sztokholm 2012, Australian Open 2013 - debel, Abu Dhabi 2014, Barcelona 2014, Australian Open 2016 - debel, Marsylia 2018, ATP Finals 2018 - debel

Finały (8): US OPEN 2013, Monte Carlo 2014, Umag 2014, Rotterdam 2015, Sydney 2016, US OPEN 2016 - debel, Winston-Salem 2018, US OPEN 2018 - debel
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości