Koszykówka

Pozostałe dyscypliny sportu.
Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 9937
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Koszykówka

Post autor: Jacuszyn »

Kontynuacja wątku z mtenis.pun.pl

Lockout w NBA trwa w najlepsze, ale na przełomie sierpnia i września czekają nas Mistrzostwa Europy z udziałem Polaków. Polacy zdobywali do tej pory 4 medale mistrzostw Starego Kontynentu - 3 brązowe i 1 srebrny. Ostatni z nich w roku 1967.
MTT:
Singles W(18): Kuala Lumpur 09, Memphis 10, Eastbourne 10, World Tour Finals 10, Cincinnati 12, Auckland 14, Sydney 16, Quito 17, Buenos Aires 17, Halle 17, Umag 17, Auckland 18, Eastbourne 19, Geneva 22, Auckland 23, Washington 23, Paris 23, Miami 24
Singles F(15): Metz 09, Basel 09, Johannesburg 10, Stuttgart 10, Toronto 10, Valencia 10, San Jose 11, Buenos Aires 16, Miami 17, Tokyo 17, IO Tokyo 20, Tokyo 23, Montpellier 24, Buenos Aires 24, Monte Carlo 24
Doubles W (5): Roland Garros 11, US Open 11, Monte Carlo 23, Toronto 23, World Tour Finals 23
Awatar użytkownika
RuchChorzów
Posty: 1043
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43

Re: Koszykówka

Post autor: RuchChorzów »

Polska ograła Turków jednym punktem !!!
Jak jutro wygra to awansuje dalej.
RUCH CHORZÓW
Awatar użytkownika
RuchChorzów
Posty: 1043
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43

Re: Koszykówka

Post autor: RuchChorzów »

Gospodarze ME Litwa pożegnała się z turniejem przegrywając z Macedonią. Hiszpanie grają dalej.
RUCH CHORZÓW
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszykówka

Post autor: DUN I LOVE »

Fatalne wieści! Lokautowe negocjacje zakończone fiaskiem!
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... -fiaskiem/
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Samurray
Posty: 1559
Rejestracja: 26 lip 2011, 17:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszykówka

Post autor: Samurray »

DUN I LOVE pisze:Fatalne wieści! Lokautowe negocjacje zakończone fiaskiem!
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... -fiaskiem/
Ktoś jest na bieżąco z NBA i może streścić o co tu w ogóle chodzi?
I can cry like Roger, just a shame I can't play like him. AM
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszykówka

Post autor: DUN I LOVE »

Samurray pisze:Ktoś jest na bieżąco z NBA i może streścić o co tu w ogóle chodzi?
http://www.wprost.pl/ar/251404/Lokaut-w-NBA/
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Koszykówka

Post autor: Sempere »

Hiszpanie awansowali do finału ME pokonująć w półfinale Macedonię 92 -80. Świetny mecz rozegrali Juan Carlos Navarro (35 pkt, 5 "trójek") i Pau Gasol (22 pkt, 17 zbiórek). Wśród Macedończyków najlepiej spisali się naturalizowany Amerykanin Bo McCalebb (25 pkt, 5 asyst) i Pero Antić (17 pkt, 9 zbiórek). Mecz rozstrzygnął się w 3. kwarcie, którą koszykarze z Półwyspu Iberyjskiego wygrali 27-17.

Edit: Drugim finalistą została Francja, która pokonała Rosję 79-71. Zapowiada się ciekawy finał. ;)
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
RuchChorzów
Posty: 1043
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43

Re: Koszykówka

Post autor: RuchChorzów »

Sempere pisze:Hiszpanie awansowali do finału ME pokonująć w półfinale Macedonię 92 -80. Świetny mecz rozegrali Juan Carlos Navarro (35 pkt, 5 "trójek") i Pau Gasol (22 pkt, 17 zbiórek). Wśród Macedończyków najlepiej spisali się naturalizowany Amerykanin Bo McCalebb (25 pkt, 5 asyst) i Pero Antić (17 pkt, 9 zbiórek). Mecz rozstrzygnął się w 3. kwarcie, którą koszykarze z Półwyspu Iberyjskiego wygrali 27-17.

Edit: Drugim finalistą została Francja, która pokonała Rosję 79-71. Zapowiada się ciekawy finał. ;)
Jednak ciekawszy by był gdyby grali Polacy :D
RUCH CHORZÓW
Awatar użytkownika
Dajan
Posty: 501
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:58
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Koszykówka

Post autor: Dajan »

Zapowiada nam się dobry mecz i finał, co by tu nie mówić, nie jest niespodzianką. Spotykają się 2 najmocniejsze ekipy tych mistrzostw. Nie można zapomnieć też o meczu o 3 miejsce, Macedonia - Rosja.
Awatar użytkownika
RuchChorzów
Posty: 1043
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43

Re: Koszykówka

Post autor: RuchChorzów »

Francja - Hiszpania 85 - 98.
Hiszpania mistrzem Europy w Koszykówce !
RUCH CHORZÓW
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Koszykówka

Post autor: Sempere »

Sylwetki złotych medalistów EuroBasketu 2011
Spoiler:
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... ketu-2011/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Koszykówka

Post autor: Sempere »

Stern ostrzega: Sezon jest w niebezpieczeństwie

ObrazekObrazek

Kolejna tura rozmów pomiędzy władzami NBA a związkiem zawodowym graczy (NBAPA) nie przyniosła żadnego efektu. Następne zaplanowane są na piątek, lecz David Stern ostrzega, że w przypadku braku progresu w rozmowach sezon 2011/2012 może w ogóle nie ruszyć!

Sprawa wydaje się być naprawdę poważna. Optymistycznie nastawiony do tej pory David Stern zamierza ostrzec zawodników o możliwości odwołania całego sezonu w przypadku braku progresu w rozmowach, których kolejna tura ma się odbyć w najbliższy piątek.

- Weekend będzie miał ogromne znaczenie dla całego sezonu. Albo uczynimy spory postęp w rozmowach, albo nie, lecz wówczas nie będzie rozmów o możliwości rozpoczęcia sezonu o czasie - powiedział komisarz ligi.

W piątkowym spotkaniu mają wziąć udział właściciele aż 15 klubów oraz najważniejsi gracze NBA, w tym LeBron James. Czas ucieka, a porozumienia nadal nie widać. Czy uda się je osiągnąć w weekend?

- Zdajemy sobie sprawę, że dni w kalendarzu uciekają i jeżeli bardzo prędko nie znajdziemy nici porozumienia, to rozpoczęcie sezonu o czasie będzie bardzo trudne - powiedział Derek Fisher, przewodniczący związku zawodowego graczy.

Przypomnijmy, że kilka dni temu władze ligi przełożyły datę rozpoczęcia obozów treningowych na czas nieokreślony i odwołały 43 mecze przedsezonowe. To pierwszy taki przypadek od 1998 roku, gdy nie odbyły się 32 spotkania towarzyskie.
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... czenstwie/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Koszykówka

Post autor: Joao »

Adam Wójcik: Dążę do tego, żeby jeszcze wrócić na parkiet

Obrazek

Koszykarski Śląsk Wrocław wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Do Wrocławia wraca także Adam Wójcik, który jak najszybciej chce pojawić się na parkiecie. - Chcemy walczyć o najwyższe cele - mówi Wójcik. - Dążę do tego, żeby jeszcze wrócić na parkiet. Rehabilitacja przebiega dobrze, zaczynam się już ruszać indywidualnie. Jeszcze nie mogę grać, ale już zaczynam biegać, skakać, zacząłem już trenować z zespołem. Jeszcze nie gram pięciu na pięciu, jeszcze nie gram w sparingach, ale wszystko idzie w tym kierunku, żeby już niedługo móc grać na kontakcie. Jeszcze trochę muszę wzmocnić nogę. Myślę, że za jakiś czas pokażę się na parkiecie - mówi Adam Wójcik, który ze Śląskiem Wrocław przygotowuje się do nowego sezonu.

- Dążę do tego, żeby jak najszybciej wrócić - dodał.

We Wrocławiu koszykówki na najwyższym poziomie nie było od trzech lat. - Powrót do elity koszykarskiej we Wrocławiu to trochę spełnienie marzeń. Myślę, że nie tylko dla mnie, ale i dla części kibiców, dla zawodników, dla całej Polski koszykarskiej. Wrocław jest znowu w Ekstraklasie. Bardzo to dobrze wróży, bo tu zawsze były ciekawe mecze, zawsze była ciekawa drużyna. Mam nadzieję, że tak dalej będzie to wyglądało - zaznacza koszykarz.

Co co będzie stać nową, budowaną od podstaw drużynę? - Mam nadzieję, że ta moda na koszykówkę we Wrocławiu wróci. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że to jest wszystko budowane od podstaw. Można powiedzieć, że przez trzy lata nie było Wrocławia na mapie polskiej koszykówki. Budujemy całą drużynę od początku, jest dużo młodych zawodników, jest ciekawy zespół. Myślę, że to będzie drużyna, która z każdym z tej górnej półki będzie mogła nawiązać równorzędną walkę. Przekonaliśmy się o tym na kilku turniejach. To jest też kwestia doświadczenia, trochę szczęścia, żeby jeszcze lepiej grać. Jeżeli to jest zespół od początku budowany to myślę, że w następnych sezonach będzie to zdecydowanie lepiej wyglądało i na pewno będziemy walczyć o najwyższe cele. Oczywiście teraz też chcemy walczyć o najwyższe cele. Każdy mecz dla nas jest bardzo ważny, z każdym chcemy wygrać. Pewnie tak będzie od początku do końca - podsumował zawodnik drużyny Miodraga Rajkovicia.
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... a-parkiet/

Jeszcze mu się chce :P
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Koszykówka

Post autor: Sempere »

Jak wsiądę na motor to nie ma mnie w NBA - rozmowa z Marcinem Gortatem, koszykarzem Phoenix Suns

ObrazekObrazek

- Szansa na to, że rozgrywki NBA wystartują w terminie jest bardzo mała. Obawiam się, że najwcześniej sezon rozpocznie się w grudniu bądź w styczniu. A może się tak zdarzyć, że sezon zostanie odwołany - powiedział Marcin Gortat . Co więc robić w wolnych chwilach? Może poszaleć na motorze? - Nie. Przez najbliższe 10 lat na pewno nie usiądę za kierownicą motocykla, bo zabrania mi tego kontrakt. Nie mówię, że nigdy nie jeździłem motorem, ale obecnie mam zapis w umowie, który mi na to nie pozwala. Jeśli wsiadłbym na motor i coś by mi się stało, wtedy nie ma mnie w NBA. Ostatni Polak zostałby wyrzucony z NBA - dodał Gortat, który pojawił się w stolicy na imprezie zorganizowanej na Placu Bankowym m.in. przez PZM, w celu promowania bezpiecznej jazdy.

Marek Dubiński: W wolnych chwilach bierze pan udział w kampanii promującej bezpieczną jazdę. Zachwala pan technologię eSafety. Ostrzega ona kierowcę wtedy gdy przekracza dozwoloną prędkość, bądź gdy najeżdża na sąsiedni pas. System pokazuje też jak należy wyhamować koła, aby uniknąć poślizgu podczas nagłego omijania przeszkody. Jak to się stało, że zaczął pan promować bezpieczną jazdę?

Marcin Gortat : Dostałem zaproszenie do promowania bezpiecznej jady od programu
"Bezpieczne rajdy" oraz od Polskiego Związku Motorowego. Bezpieczeństwo na drogach jest bardzo ważne, nie tylko dla mnie, jako sportowca, ale też dla młodzieży. Jestem sportowcem, który promuje koszykówkę poprzez uczestnictwo w obozach dla młodych ludzi. Staram się ich przygotować mentalnie nie tylko na to co ich czeka w sporcie, ale i w życiu. Bezpieczna jazda, jej promocja, pokazuje jak jeździć samochodem, aby uniknąć wypadków. Poza tym przygotowuje ludzi mentalnie do odpowiedniego zachowania się za kierownicą. Nowe systemy, które powstają w autach są bardzo dobre, trzeba więc je więc wykorzystać.

Co najbardziej podoba się panu w technologii eSafety?

- Nie potrafię się zdecydować na jakiś konkretny element, bo wszystkie są ważne. Ostrzeganie o zbyt dużej prędkości jest tak samo istotne jak poinstruowanie kierowcy jak ma wyjść z poślizgu. Podoba mi się wszystko co pozwoli przyczynić się do większego bezpieczeństwa na drodze.

A za kierownicą, którego samochodu chciałby pan kiedyś usiąść?

- Bardzo podoba mi Lexus LFA, ale niestety się do niego nie zmieszczę. Jeśli bym się uparł, to musiałbym wejść do niego na siłę, ale pewnie wtedy straciłbym na chwilę czucie od pasa w dół.

Przypomina pan sobie jakąś groźną sytuację za kierownicą?

- Muszę przyznać, że takich sytuacji w Polsce było sporo. Gdyby nie mój zdrowy rozsądek, bądź systemy, które miałam w aucie, wtedy mogło być nie za wesoło. Czasami było to niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Poniosła pana fantazja?

- Nieraz fantazja, a niekiedy możliwości auta.

A ile najszybciej pan jechał?

- Na autostradzie w Niemczech jechałem 280 km na godzinę. Nie pamiętam dokładnie jakim samochodem, ale chyba Mercedesem. Na autostradzie nie było ograniczenia prędkości, więc nie złamałem przepisów. W USA, gdy auto stało na wałkach, a więc nie było obok innych samochodów, BMW rozpędziło się do 330 km.

Promuje pan bezpieczną jazdę. A czy ma pan motor?

- Nie. Przez najbliższe 10 lat na pewno nie usiądę za kierownicą motocykla, bo zabrania mi tego kontrakt. Nie mówię, że nigdy nie jeździłem motorem, ale obecnie mam zapis w umowie, który mi tego zabrania.

A jakie byłby konsekwencje, gdy po cichu usiadł pan na motor i coś by się panu stało? Byłaby to jakaś wysoka kara finansowa?

- Wtedy nie ma mnie w NBA. Ostatni Polak zostałby wyrzucony z NBA.

W NBA trwa lokaut, bo kluby nie mogą dogadać się z zawodnikami odnośnie zarobków. Kiedy pana zdaniem wystartują rozgrywki NBA?

- Szansa na to, że wystartują w terminie jest bardzo mała. Obawiam się, że najwcześniej sezon rozpocznie się w grudniu bądź w styczniu.

A czy sezon może zostać odwołany?

- Może tak się zdarzyć. Niestety, to jest jak najbardziej realne.

A jeśli rozgrywki NBA dojdą do skutku, to może pan je rozpocząć w innym klubie NBA niż w Phoenix Suns?

- Nie ma takiej możliwości.

Alonzo Gee, koszykarz pierwszej piątki Cleveland Cavaliers został zawodnikiem Asseco Prokomu Gdynia. Czy ten sezon w wyniku lokautu w NBA może być przełomowy dla PLK?

- Na pewno będzie to lepszy sezon dla PLK niż poprzedni. Wielu zawodników z USA przyjeżdża grać do Europy, co PLK może wykorzystać. Nie tylko od strony sportowej, ale też marketingowej nasze rozgrywki mogą zanotować znaczny postęp.

Postęp, postępem, ale PLK cały czas musi dokładać się do transmisji z meczów w telewizji. Jak pan to skomentuje?

- Niestety nie da się tego ukryć, że koszykówka nie jest w Polsce jeszcze na tyle silną dyscypliną, aby telewizje się o nią biły. Powoli dochodzimy do punktu, w którym stanie się ona bogatsza jeśli chodzi o produkt marketingowy. Kilkanaście lat temu koszykówka była naprawdę dobrym produktem w Polsce, obecnie odbijamy się od dna. Wierzę, że wszystko z czasem wróci do normy.

Niedawno zagrał pan przez kilka minut w koszulce Anwilu Włocławek, w ramach pożegnalnego meczu Andrzeja Pluty przeciwko Asseco Prokom Gdynia. Skoro Alonzo Gee zdecydował się na grę w Polsce, to może pan dałby się na to skusić na czas lokautu!

- Była propozycja z mojego klubu, z ŁKS Łódź. Czy były inne z PLK? Jakie są obecnie? Tym zajmuje się mój agent, który w odpowiednim czasie o tym poinformuje.
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... cinem-gor/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Koszykówka

Post autor: Sempere »

Pipan trenerem kadry do 2013 roku

ObrazekObrazek

Reprezentacja Polski nie wyszła z grupy podczas niedawnego EuroBasketu na Litwie, lecz PZKosz nie zamierza rezygnować z usług trenera Alesa Pipana. Słoweniec ma pracować z kadrą do ME w 2013 roku, a nowy kontrakt ma zostać podpisany jeszcze w październiku.

- Umówiliśmy się z trenerem na kontakt w połowie tego miesiąca. Można powiedzieć, że do ustalenia pozostały nam szczegóły. Nie rozmawialiśmy o pieniądzach, wolałbym zresztą tę kwestię teraz pominąć. To nie jest najważniejsze - powiedział na łamach Przeglądu Sportowego Grzegorz Bachański, prezes PZKosz.

Ales Pipan poprowadził Polaków do bilansu 2-3 na mistrzostwach Europy na Litwie, co nie dało jednak awansu do drugiej rundy. Mimo takiego występu, związek nie chce zrywać kontraktu ze szkoleniowcem, który w nadchodzącym sezonie będzie prowadził chorwacki KK Zadar.

Niewyjaśniona pozostaje również kwestia asystenta Pipana. Ostatnio był nim Mladen Starcevic.
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... 2013-roku/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Koszykówka

Post autor: Sempere »

Andriej Kirilenko po 10 latach wraca do CSKA Moskwa!

Obrazek Obrazek

Jeden z najlepszych Europejczyków w NBA w ostatnich latach wraca na Stary Kontynent. Po 10 latach gry w Utah Jazz Andriej Kirilenko znów założy trykot CSKA Moskwa - klubu, w którym rozpoczynał swoją wielką karierę.

Kontrakt ma obowiązywać przez trzy sezony z możliwością powrotu do NBA. Andriej Kirilenko przeszedł już testy medyczne, a we wtorek pojawi się na pierwszym treningu stołecznej drużyny. Co ciekawe, wszystkie zarobione pieniądze zawodnik chce przeznaczyć na cele dobroczynne.

- Cieszę się, że mogę wrócić gdzie dojrzewałem koszykarsko. CSKA ma silny zespół, świetnego trenera i graczy. Wszystkie pieniądze, które zarobię w Rosji przeznaczę na fundację Kirilenko's Kids - powiedział Rosjanin.

30-latek grał już w barwach CSKA w latach 1998-2001. W tym czasie zdobył mistrzostwo Rosji a także został wybrany MVP turnieju finałowego.

W latach 2001-2011 reprezentował barwy Utah Jazz, dla której rozegrał 681 spotkań ze średnimi na poziomie 12,4 punktu i 5,6 zbiórki.

Kirilenko to jeden z najwszechstronniejszych zawodników w historii NBA. Na jego koncie jest między innymi słynny mecz z 2006 roku kiedy zdobył 14 punktów, 9 asyst, 8 zbiórek, 7 bloków i 6 przechwytów.
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... ka-moskwa/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Koszykówka

Post autor: Sempere »

Cudu nie było: Dwa tygodnie sezonu odwołane!

Obrazek Obrazek

W niedzielę i poniedziałek miały miejsce rozmowy ostatniej szansy w kontekście uratowania pełnego sezonu. Nie udało się. Po raz pierwszy od 1999 roku liga anulowała pierwsze dwa tygodnie rozgrywek.
Do ostatecznego porozumienia nie doszło. NBA została więc zmuszona do odwołania pierwszych spotkań.- Oczywiście, to nie jest miłe dla nikogo. Tu nie chodzi o dolary i centy dla zawodników. Chodzi o system, w którym będziemy mogli operować - mówił przewodniczący związku koszykarzy, Derek Fisher.

- Wiem, że to okropnie trudne dla fanów. Pozostajemy w przepaści jeśli chodzi o system rozgrywek - mówił z kolei komisarz David Stern.

Więcej informacji o tej sytuacji wieczorem.
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... -odwolane/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Koszykówka

Post autor: Joao »

Śląsk Wrocław przegrał swój pierwszy mecz po powrocie do PLK. Pogromcami zawodników z Wrocławia okazali się gracze Zastalu Zielona Góra. Spotkanie było rozgrywane we Wrocławiu.
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Koszykówka

Post autor: Sempere »

Wrocławskie basketowe szaleństwo trwa

Obrazek Obrazek

Koszykówka na najwyższym poziomie wróciła do Wrocławia. Nie trzeba było długo czekać, żeby odczuć to na własnej skórze. Wskaźniki basketowego szaleństwa są aż nadto widoczne.

Co prawda debiut zakończył się minimalną porażką, ale poziom emocji oraz dramaturgia tego spotkania podbiły serca lokalnych sympatyków koszykówki. W końcu zacięte końcówki są solą tego sportu. Dotyczy to zarówno tych starszych kibiców, którzy pamiętają oczekiwanie na słynną "osiemnastkę", czyli 18 tytuł mistrzowski tego najbardziej utytułowanego polskiego klubu koszykarskiego i byli świadkami wcześniejszych sukcesów, ale również wielu młodych ludzi, którzy wcześniej nie zasiadali na trybunach podczas zmagań koszykarzy.

Dotyczy to między innymi studentów, którzy we Wrocławiu są dopiero od kilku lat i nie mieli jeszcze okazji oglądać tu koszykarskich widowisk. Rozglądając się w Hali Orbita można było rzeczywiście zauważyć wielu młodych ludzi, ale także zaprawionych w bojach fanów Śląska. Ta mieszanka powoduje, że wrocławskie obiekty sportowe są wypełnione po brzegi - zarówno w rozgrywkach TBL, jak i II lidze. Koniunktura rośnie, z czego całe koszykarskie środowisko nad Odrą powinno się tylko cieszyć.

Najlepszym dowodem na to, jak wielkie zainteresowanie towarzyszy rozgrywkom Tauron Basket Ligi jest fakt, że według naszych informacji na najbliższy mecz z AZS-em Koszalin rozeszło się już ponad 3000 wejściówek, a przecież spotkanie odbędzie się dopiero w środę! Na sytuację taką wpływ ma z pewnością to, że mecz odbędzie się w legendarnej Hali Ludowej. To właśnie tutaj wrocławski zespół święcił swoje największe tryumfy. Ostatnie spotkanie rozegrane pod szyldem Polskiej Ligi Koszykówki odbyło się tu...18.12.2004, a więc prawie 7 lat temu! Przeciwnikiem była wtedy Polpharma Starogard Gdański.

Data ta ma w kalendarzu tutejszej koszykówki jeszcze inny wydźwięk. Otóż dokładnie 10 lat przed meczem z AZS-em, dokładnie 18.10.2001, Śląsk Wrocław w historycznym meczu pokonał w Suprolidze czołową drużynę Europy i absolutnego faworyta, izraelskie Maccabi Tel-Awiw. Tamto zwycięstwo po dziś dzień owiane jest legendami i uchodzi za jeden z największych tryumfów polskiej koszykówki. W pokonanym zespole występowały takie sławy jak Derrick Sharp, Nate Huffman, Tal Burstein czy Anthony Parker. Z kolei w ekipie gospodarzy oprócz znanych wszystkim Macieja Zielińskiego, Adama Wójcika czy Dominika Tomczyka, występowali między innymi Andrej Fetisov, Raimonds Miglinieks czy Joe McNaull.

Wszystkie te czynniki złożyły się na to, że zainteresowanie spotkaniem z koszalińską drużyną przekracza wszelkie wyobrażenia. Wszyscy, którzy chcą być w środę świadkami powrotu Śląska Wrocław do Hali Ludowej i uczcić rocznicę lokalnego "Wiednia", muszą o tym pomyśleć jak najszybciej, ponieważ zwlekanie może skończyć się po prostu przegapieniem tej wyjątkowej okazji. We Wrocławiu basketowe szaleństwo trwa w najlepsze.
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... stwo-trwa/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Koszykówka

Post autor: Sempere »

Zagrożona Euroliga dla Polski?

Obrazek

Od sezonu 2012/2013 zmieni się formuła rozgrywek Euroligi i EuroCup. W tym drugim pucharze będziemy mieć dwóch uczestników, lecz gdyby nie Asseco Prokom Gdynia, to w Eurolidze Polska wystawiałaby drużynę tylko do kwalifikacji.

– EuroCup zostanie poszerzony do 48 drużyn i dzięki temu zyskaliśmy dodatkowego uczestnika. Natomiast gdyby nie licencja na stałe występy dla Asseco Prokomu, to nie moglibyśmy być pewni uczestnictwa polskiej drużyny w Eurolidze. Nasze kluby zdobywały zbyt mało punktów do rankingu i dlatego jeśli ktoś inny niż Prokom zostanie mistrzem kraju, to będzie mógł zagrać tylko w kwalifikacjach – mówi prezes PLK Jacek Jakubowski, który uczestniczył w ostatnim spotkaniu organizatorów Euroligi.

O tym, jak trudno gra się w kwalifikacjach, przekonał się Turów Zgorzelec, który odpadł już po pierwszym meczu z BK Chimki. Licencja, którą otrzymał Prokom, obowiązuje jeszcze przez rok. Trzyletni kontrakt dla zespołu z Gdyni, wykorzystując awans koszykarzy do ósemki dwa sezony temu, wywalczyli dzięki osobistym kontaktom szefowie Asseco Prokomu – Ryszard Krauze i Przemysław Sęczkowski. Wcale nie jest pewne, że uda się im taki sukces powtórzyć.

– Dlatego niezwykle ważne będzie każde zwycięstwo polskiego klubu w rozgrywkach europejskich – podkreśla Jakubowski.

– Boję się, byśmy nie poszli śladami piłki nożnej, gdzie po dwóch występach w Lidze Mistrzów przez ponad dekadę już nie udało nam się dostać ponownie do elity – martwi się szef PLK.

Piłkarska LM jest punktem odniesienia także dla szefów Euroligi. – Powinniśmy wybierać godziny meczów tak, aby uniknąć nakładania się na Champions League. Piłka nożna jest zbyt popularna, by w skali europejskiej koszykówka mogła wygrać walkę o widzów – mówi Jakubowski.

Kolejną zmianą jest wydłużenie fazy Top 16. Szesnaście zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy, zamiast czterech. – W ten sposób każda z drużyn rozegra większą liczbę meczów i jej kibice dłużej będą mogli żyć Euroligą – wyjaśnia Jakubowski.
http://www.przegladsportowy.pl/Koszykow ... 1,298.html
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości