Sprzęt tenisowy

Nasza gra, sprzęt, technika, taktyka, trening itp.
licha
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2012, 16:18

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: licha »

Jesienią kupiłem sobie rakietę head nano ti eclipse i niedawno zerwałem w niej naciąg i teraz rodzi się pytanie jaki naciąg powinienem założyć i z jaką mocą. Zależałoby m na wytrzymałości tego naciągu narazie znalazłem Wilson Adrenalin 1.25. Zależy mi bardziej na mocy niż na precyzji z jaką siłą ten nacią powinienem założyć lub kupić inny ale w porównywalnej cenie.
2 pytanie ile kosztuje założenie naciągu na rakietę tenisową
3 pytanie Nie orientuje się ktoś gdzie w okolicach Rybnika można założyć taki naciąg ?

edit

Jestem w stanie jechać nawet nie mały kawałek drogi tylko poślijcie mi linka z sklepem jakimś gdzie i naciągi znajdę i usługę taką. Zależy mi na czasie niedługo jadę na obóz tenisowy
Ostatnio zmieniony 09 lip 2012, 18:22 przez licha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 14863
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: jaccol55 »

Kosz założenia naciągu to ok. 20 zł. Za większą kwotę to już jest rozbój.
Im lżej naciągnięty jest naciąg, tym więcej oddaje mocy, dlatego najlepiej rakietę naciągnąć na jakieś 23 kg (jeszcze zależy jaki naciąg - są różne rodzaje). Ile kosztuje ten naciąg Wilsona, który podałeś?
licha
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2012, 16:18

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: licha »

40 zł/ A jaki naciąg wy byście mi polecali. Zależy mi na wytrzymałości bo nie stać mnie by co 3 miesiące zmieniać
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 14863
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: jaccol55 »

Rotujesz czy grasz płasko?
licha
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2012, 16:18

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: licha »

Gram bez trenera, jestem samoukiem, gram raczej siłowo.
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 14863
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: jaccol55 »

Hm... w sumie to wiadomo tylko tyle, że chcesz, żeby naciąg dostarczał dużo energii i był trwały.

Polecę Ci standardowy Signm Pro Poly Plasma. Jest trwały i komfortowy. Jak naciągniesz na 23 kg, to będzie też dawał sporo mocy. No i trochę pieniędzy zaoszczędzisz, a to nie jest wcale zły naciąg, wiele osób nim grało i go poleca. Najlepiej kup wersję 1,23.

http://www.protenis.com.pl/naciagi/sign ... p119694841
licha
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2012, 16:18

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: licha »

Dzięki pewnie skorzystam z tej rady. Nie znasz miejsca na śląsku jak najbliżej rybnika gdzie mógłbym założyć ten naciąg ?
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 14863
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: jaccol55 »

Niestety nie mam żadnego rozeznania w tej kwestii. Najlepiej spytaj na kortach tenisowych kogoś wzbudzającego zaufanie, gdzie mógłbyś naciągnąć rakietę. Unikaj dużych sklepów sportowych pokroju Go Sport.
licha
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2012, 16:18

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: licha »

Plany planami, a i tak założyłem sobie Babolat Pro Hurricane z siłą 25/24.2.
Dobra decyzja? Jutro zobaczę, jak tym się gra.
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 14863
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: jaccol55 »

Z tego co wiem, nie jest to najlepszy naciąg, co nie wyklucza wcale tego, że może Ci się nim dobrze grać.
licha
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2012, 16:18

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: licha »

Zobaczymy pogram do zerwania nim.
licha
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2012, 16:18

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: licha »

Pierwsze wrażenia naciągu nie najlepsze ale trudno może się przekonam.
Przygotowuję się do obozu tenisowego i mam pytanie czy te buty są odpowiednie do gry w tenisa na kortach ziemnych ?
oto linki do zdjęć

http://www.picshot.pl/public/view/159589

http://www.picshot.pl/public/view/159590
Awatar użytkownika
FEDEER
Posty: 780
Rejestracja: 22 lip 2011, 12:02
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: FEDEER »

Pewne jest to, że będziesz się niemiłosiernie ślizgał. Niestety z jodły tam praktycznie nic nie ma, i sam bieżnik jest prawie cały zjechany. Możesz sobie jeszcze jakąś krzywdę zrobić.
W:11:Memphis-Pekin 12:Barcelona-Monachium 14:Dubai-(IW,Miami,Wimby)-debel 16:Wimby 17: Wimby-debel
F:10:Sztokholm-Cincinnati 11:Estoril-Nicea-Halle-W.Salem-USO-debel 13:Rotterdam- Eastbourne
SF:11:K.Lumpur-Wiedeń 12:Miami 13:Montreal 16:Toronto-Pekin
QF:10:Shanghai-Bercy 11:Brisbane-Sydney-AO-San Jose-Madryt-L.A- Waszyngton-Montreal-USO-Bazyela 12:In.Wells-Rzym 13:Wimby-Hamburg-W.Salem
IO Rio debel-srebro
licha
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2012, 16:18

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: licha »

Lubie na wślizgach po backend wchodzić dziś ładnie mi kilka po prostej w samom linie takich siadło :D
Ale jako tako to są do tenisa tak?

Zdania zaczynamy z dużej litery. / jaccol
Awatar użytkownika
FEDEER
Posty: 780
Rejestracja: 22 lip 2011, 12:02
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: FEDEER »

Skoro nie masz innych to co zrobić.
Btw. popracuj nad pisownią :facepalm:
W:11:Memphis-Pekin 12:Barcelona-Monachium 14:Dubai-(IW,Miami,Wimby)-debel 16:Wimby 17: Wimby-debel
F:10:Sztokholm-Cincinnati 11:Estoril-Nicea-Halle-W.Salem-USO-debel 13:Rotterdam- Eastbourne
SF:11:K.Lumpur-Wiedeń 12:Miami 13:Montreal 16:Toronto-Pekin
QF:10:Shanghai-Bercy 11:Brisbane-Sydney-AO-San Jose-Madryt-L.A- Waszyngton-Montreal-USO-Bazyela 12:In.Wells-Rzym 13:Wimby-Hamburg-W.Salem
IO Rio debel-srebro
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 14863
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: jaccol55 »

licha pisze:Ale jako tako to są do tenisa tak?
Nie, to nie są buty do tenisa, nawet jako tako.
gieraczek
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2012, 22:50
Kontakt:

Recenzja Rakiety tenisowej Prince Rebel 95

Post autor: gieraczek »

Właśnie kilka godzin temu wróciłem z kortu tenisowego z testowaną przeze mnie rakietą tenisową Prince Rebel 95. Grało mi się nią tak dobrze, że stwierdziłem, że muszę się z Wami podzielić moimi wrażeniami z gry.
Obrazek
Rakieta tenisowa o której mowa, czyli Rebel 98 waży 325g i jest wyważona na główkę. Dzięki takiemu wyważeniu duża waga nie przeszkadza w utrzymaniu rakiety, ponieważ rakieta sama zmusza nas do trzymania jej poprawnie przed sobą. Znaczącą masę rakiety zauważamy dopiero przy odbiciach, są one znacznie silniejsze ponieważ waga zwiększa pęd oraz rakieta jest bardziej stabilna przy odbieraniu szczególnie silnych uderzeń przeciwnika. Można powiedzieć, że rama przyjmuje na siebie całą moc uderzenia, dzięki czemu będzie leżała nam pewnie w dłoni. Rakieta ma bardzo cienką ramę dzięki czemu można mocno podkręcać piłki.
Rakietą Prince Rebel 95 gra się dobrze zarówno z końca kortu, dzięki jej dużej wadze oraz z głębi kortu ponieważ jej środek ciężkości jest na rączce.
Na razie wymieniłem same plusy rakiety, bo jeżeli chodzi o mnie nie znalazłem żadnych jej wad, jednak ta rakieta nie jest przeznaczona dla każdego. Prince Rebel 95 jest to zawodnicza rakieta, dla osób, z długim zamachem i dosyć dobrą techniką gry. Omawiana rakieta ma małą głowę, więc nie możemy pozwolić sobie na odbicia niecentryczne, ponieważ znacznie zmniejszy to ich siłę. Z powodu małej głowy rakieta także nie wybacza podstawowych błędów gracza takich jak źle dobrany uchwyt i brak pracy na nogach.
Rakieta tenisowa Prince Rebel 95 jest niesamowita jednak jedynie dla osób, dla których została przeznaczona. Osobiście lubię porównywać rakietę tenisową do różdżki z filmu Hary Hotter, dla każdego czarodzieja była przeznaczona inna w zależności od jego umiejętności, postury, od tego jak leżała mu w ręce itd. Rakietę tenisową powinniśmy także dobierać w zależności od naszego zaawansowania, sposobu gry, siły, masy oraz postury.
slawek
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2012, 21:05

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: slawek »

Witam.

Proszę o pomoc w wyborze rakiety. Mam 40lat. Wzrost170cm. Waga85kg. Atletyczna budowa ciała(trenuję w siłowni). W tenisa gram w weekendy po 3-4godz od 2lat. Moje NTRP określam 3-3.5. Gram rakietą Wilson N.code.6.3hybryd. Myślę, ze czas na zmianę rakiety. Efekt katapulty w obecnej rakiecie mnie drażni. Głowa rakiety tez powinna być mniejsza uważam. Lubię grę zarówno przy siatce jak i z głębi kortu. Zasugerujcie coś proszę. WILSON BLX SIX ONE TEAM,WILSON BLX BLADE 98 lub Yonex RDIS200,YONEX VCORE TEAM,to mogą być odpowiednie rakiety dla mnie? Chciałbym rakietę rozwojową.

Oddzielaj zdania spacją/DUN.
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 14863
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: jaccol55 »

Napisz jak grasz.

Grasz za linią? Na całym korcie? Piłką rotowaną czy płaską?
slawek
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2012, 21:05

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: slawek »

Gram na całym korcie. Piłka rotowana.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości