Forum fanów tenisa ziemnego, gdzie znajdziesz komentarze internautów, wyniki, skróty spotkań, statystyki, materiały prasowe, typery i inne informacje o turniejach ATP i WTA.
Miejsce rozgrywania turnieju: Nowy Jork, Stany Zjednoczone
Czas rozgrywania turnieju: 30.08.2021 - 12.09.2021
Drabinka: Singiel - 128 osób, Debel - 64 pary
Nawierzchnia: Hard
Pula nagród: -
[2] Daniił Miedwiediew d. [1] Novak Djokovic 6-4 6-4 6-4 D. Dumusois
Półfinały:
[1] Novak Djokovic d. [4] Alexander Zverev 4-6 6-2 6-4 4-6 6-2 E. Asderaki Moore
[2] Daniił Miedwiediew d. [12] Félix Auger-Aliassime 6-4 7-5 6-2 J. Campistol
Ćwierćfinały:
[1] Novak Djokovic d. [6] Matteo Berrettini 5-7 6-2 6-2 6-3 J. Keothavong [4] Alexander Zverev d. Lloyd Harris 7-6(6) 6-3 6-4 L. Azemar Engzell
[12] Félix Auger-Aliassime d. Carlos Alcaraz 6-3 3-1 i krecz C. Bernardes [2] Daniił Miedwiediew d. [Q] Botic Van de Zandschulp 6-3 6-0 4-6 7-5 G. Allensworth
IV runda:
[1] Novak Djokovic d. [WC] Jenson Brooksby 1‑6 6‑3 6‑2 6‑2 R. Lichtenstein [6] Matteo Berrettini d. [Q] Oscar Otte 6‑4 3‑6 6‑3 6‑2 G. Allensworth [4] Alexander Zverev d. [13] Jannik Sinner 6‑4 6‑4 7‑6(7) J. Campistol
Lloyd Harris d. [22] Reilly Opelka 6‑7(6) 6‑4 6‑1 6‑3 N. Helwerth
[4] Rajeev Ram / Joe Salisbury d. [7] Jamie Murray / Bruno Soares 3-6 6-2 6-2 L. Azemar Engzell
Półfinały:
[4] Rajeev Ram / Joe Salisbury d. [WC] Steve Johnson / Sam Querrey 7-6(5) 6-4 C. Bernardes
[7] Jamie Murray / Bruno Soares d. [8] John Peers / Filip Polasek 6-3 3-6 6-4 J. Kjendlie
Ćwierćfinały:
[WC] Steve Johnson / Sam Querrey d. [6] Kevin Krawietz / Horia Tecau 6-2 7-6(5) R. Lichtenstein [4] Rajeev Ram / Joe Salisbury d. Matthew Ebden / Max Purcell 7-6(7) 6-7(6) 7-6(10) D. Dumusois
[8] John Peers / Filip Polasek d. [3] Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut 6-2 6-3 J. Campistol [7] Jamie Murray / Bruno Soares d. [2] Marcel Granollers / Horacio Zeballos 6-7(5) 6-4 6-4 M. Bley
III runda:
[WC] Steve Johnson / Sam Querrey d. Ricardas Berankis / Benoit Paire 6‑3 6‑4 J. Keothavong [6] Kevin Krawietz / Horia Tecau d. Santiago Gonzalez / Andres Molteni 6‑2 7‑6(5) J. Kjendlie [4] Rajeev Ram / Joe Salisbury d. [13] Rohan Bopanna / Ivan Dodig 6‑7(4) 6‑4 7‑6(3) J. Kjendlie
Matthew Ebden / Max Purcell d. [WC] Evan King / Hunter Reese 6‑4 6‑4 N. Forcadell
[8] John Peers / Filip Polasek d. [10] Wesley Koolhof / Jean-Julien Rojer 4‑6 6‑3 6‑4 J. Pinoargote [3] Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut d. [15] Andriej Gołubiew / Andreas Mies 4‑6 7‑5 6‑3 J. Keothavong [7] Jamie Murray / Bruno Soares d. Dominik Koepfer / Emil Ruusuvuori 7‑6(6) 6‑7(4) 6‑1 M. Cicak [2] Marcel Granollers / Horacio Zeballos d. Jonny O'Mara / Aisam-Ul-Haq Qureshi 7‑5 7‑5 J. Pinoargote
II runda:
Ricardas Berankis / Benoit Paire d. [WC] Nathaniel Lammons / Jackson Withrow 6‑4 6‑2 C. Bernardes
[WC] Steve Johnson / Sam Querrey d. [14] Simone Bolelli / Maximo Gonzalez 7‑6(5) 6‑4 E. Joseph
Santiago Gonzalez / Andres Molteni d. [11] Raven Klaasen / Ben Mclachlan 6‑1 3‑6 7‑6(7) I. Seefried [6] Kevin Krawietz / Horia Tecau d. [Alt] Frederik Nielsen / Vasek Pospisil 7‑6(12) 7‑6(4) F. Souza
[4] Rajeev Ram / Joe Salisbury d. John Millman / Thiago Monteiro 6‑3 6‑4 T. Janzen [13] Rohan Bopanna / Ivan Dodig d. Hugo Nys / Arthur Rinderknech 6‑3 4‑6 6‑4 S. Cannavan
[WC] Evan King / Hunter Reese d. Dominic Inglot / Austin Krajicek 7‑6(5) 6‑4 S. Elbin
Matthew Ebden / Max Purcell d. Hubert Hurkacz / Szymon Wałków 6‑4 7‑6(4) S. Moore
[8] John Peers / Filip Polasek d. Jonathan Erlich / Lloyd Harris 7‑6(5) 6‑4 M. Absolu [10] Wesley Koolhof / Jean-Julien Rojer d. [WC] Robert Galloway / Alex Lawson 6‑3 7‑6(3) J. Brace [15] Andriej Gołubiew / Andreas Mies d. Tomislav Brkic / Nikola Cacic 7‑5 6‑2 Y. Halle [3] Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut d. Marcus Daniell / Marcelo Demoliner 6‑3 6‑7(3) 7‑6(1) G. Allensworth
[7] Jamie Murray / Bruno Soares d. [WC] Christopher Eubanks / Bjorn Fratangelo 7‑6(4) 6‑4 A. Robein
Dominik Koepfer / Emil Ruusuvuori d. Neal Skupski / Jack Sock w/o
Jonny O'Mara / Aisam-Ul-Haq Qureshi d. [16] Sander Gille / Joran Vliegen 3‑6 6‑3 7‑6(3) N. Forcadell [2] Marcel Granollers / Horacio Zeballos d. Jeremy Chardy / Andrej Martin 6‑7(4) 7‑5 7‑6(4) R. Balmforth
I runda:
[WC] Nathaniel Lammons / Jackson Withrow d. [1] Nikola Mektic / Mate Pavic 6‑2 7‑5 M. Bley
Ricardas Berankis / Benoit Paire d. Luke Saville / John-Patrick Smith 6‑4 6‑4 M. Veljovic
[WC] Steve Johnson / Sam Querrey d. Marcelo Arevalo / Matwe Middelkoop 6‑7(4) 6‑4 7‑6(3) J. Zhang [14] Simone Bolelli / Maximo Gonzalez d. Cameron Norrie / Jan-Lennard Struff 7‑6(5) 6‑3 M. Veljovic [11] Raven Klaasen / Ben Mclachlan d. [WC] Mitchell Krueger / Michael Mmoh 6‑4 6‑7(7) 7‑6(5) J. Campistol
Santiago Gonzalez / Andres Molteni d. Robin Haase / Mackenzie McDonald 5‑7 6‑3 6‑2 M. Absolu
[Alt] Frederik Nielsen / Vasek Pospisil d. Marcos Giron / Andre Goransson 6‑3 7‑6(3) C. Ramos [6] Kevin Krawietz / Horia Tecau d. Marton Fucsovics / Stefano Travaglia 6‑3 6‑2 S. Moore
[4] Rajeev Ram / Joe Salisbury d. [Alt] Soonwoo Kwon / Divij Sharan 6‑3 6‑4 R. Lichtenstein
John Millman / Thiago Monteiro d. Alex De Minaur / Matt Reid 6‑3 6‑2 S. Elbin
Hugo Nys / Arthur Rinderknech d. Miomir Kecmanovic / Casper Ruud 6‑2 2‑0 i krecz J. Brace [13] Rohan Bopanna / Ivan Dodig d. James Duckworth / Jordan Thompson 3‑6 6‑3 7‑6(1) C. Bernardes
[WC] Evan King / Hunter Reese d. [9] Łukasz Kubot / Marcelo Melo 7‑6(2) 6‑4 T. Janzen
Dominic Inglot / Austin Krajicek d. Harri Heliovaara / Henri Kontinen 7‑5 4‑6 7‑6(10) J. Pinoargote
Matthew Ebden / Max Purcell d. Dusan Lajovic / Brandon Nakashima 7‑6(4) 7‑6(2) J. Zhang
Hubert Hurkacz / Szymon Wałków d. [5] Juan Sebastian Cabal / Robert Farah 6‑3 6‑7(2) 6‑3 N. Helwerth
[8] John Peers / Filip Polasek d. Luke Bambridge / Ken Skupski 6‑3 6‑3 A. Robein
Jonathan Erlich / Lloyd Harris d. Oliver Marach / Philipp Oswald 6‑2 6‑7(3) 6‑2 J. Pinoargote
[WC] Robert Galloway / Alex Lawson d. Federico Coria / Gianluca Mager 6‑1 6‑3 R. Balmforth [10] Wesley Koolhof / Jean-Julien Rojer d. Aslan Karacjew / Ołeksandr Niedowiesow 7‑6(13) 6‑1 L. Laugero [15] Andriej Gołubiew / Andreas Mies d. Pedro Martinez / Albert Ramos-Vinolas 6‑4 6‑4 K. Radwan-Cho
Tomislav Brkic / Nikola Cacic d. Pablo Cuevas / Adrian Mannarino 6‑7(6) 6‑2 6‑4 J. Brace
Marcus Daniell / Marcelo Demoliner d. Daniel Evans / Lloyd Glasspool 6‑7(4) 6‑4 2‑1 i krecz S. Moore [3] Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut d. [WC] Eliot Spizzirri / Tyler Zink 6‑4 6‑4 A. Hughes
[7] Jamie Murray / Bruno Soares d. Tommy Paul / Alexei Popyrin 6‑4 6‑2 C. Rask
[WC] Christopher Eubanks / Bjorn Fratangelo d. Nicholas Monroe / Frances Tiafoe 4‑6 6‑3 6‑2 R. Balmforth
Neal Skupski / Jack Sock d. Laslo Djere / Filip Krajinovic 6‑2 6‑3 T. Sweeney
Dominik Koepfer / Emil Ruusuvuori d. [12] Tim Puetz / Michael Venus 3‑6 6‑5 i krecz R. Balmforth [16] Sander Gille / Joran Vliegen d. Illya Ivashka / Jaume Munar 6‑3 6‑3 R. Lichtenstein
Jonny O'Mara / Aisam-Ul-Haq Qureshi d. Ariel Behar / Gonzalo Escobar 6‑3 3‑6 6‑3 M. Cicak
Jeremy Chardy / Andrej Martin d. Jurgen Melzer / Marc Polmans 6‑3 6‑7(5) 6‑3 J. Keothavong [2] Marcel Granollers / Horacio Zeballos d. Facundo Bagnis / Federico Delbonis 6‑3 6‑3 K. Thomson
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać. Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
[1] Benjamin Bonzi d. Daniel Masur 6‑0 6‑2 C. Rask
[WC] Aleksandar Kovacevic d. Lorenzo Giustino 3‑6 7‑6(2) 6‑1 A. Rocha
Marco Trungelliti d. Blaz Kavcic 6‑1 2‑0 i krecz Y. Kahn [25] Liam Broady d. Tatsuma Ito 6‑4 6‑1 T. Janzen [2] Francisco Cerundolo d. Thai-Son Kwiatkowski 6‑0 6‑7(5) 6‑4 C. Ramos
Juan Pablo Ficovich d. Sumit Nagal 7‑5 4‑6 6‑3 I. Seefried
Robin Haase d. Borna Gojo 6‑7(5) 7‑5 6‑1 C. Rask [20] Peter Gojowczyk d. Lukas Rosol 4‑6 7‑6(4) 7‑5 E. Asderaki Moore
Christopher Eubanks d. [3] Daniel Elahi Galan 6‑3 6‑2 K. Radwan-Cho
Prajnesh Gunneswaran d. Brayden Schnur 6‑4 7‑6(5) E. Joseph
Sebastian Baez d. [WC] Govind Nanda 6‑3 7‑5 T. Mevel
[WC] Christian Harrison d. [31] Juan Ignacio Londero 6‑4 6‑2 K. Thomson [4] Kamil Majchrzak d. Frederico Ferreira Silva 6‑1 6‑4 N. Helwerth
Jeffrey John Wolf d. Denis Istomin 7‑5 6‑2 E. Joseph
Federico Gaio d. Matthew Ebden 6‑4 3‑6 6‑1 G. Allensworth [19] Jurij Rodionov d. Danilo Petrovic 6‑4 6‑3 C. Urban [5] Bernabe Zapata Miralles d. Stefan Kozlov 7‑5 1‑6 6‑3 A. Rocha
Roberto Marcora d. Roberto Cid Subervi 7‑6(2) 6‑3 S. Cannavan
Constant Lestienne d. Andrea Pellegrino 7‑5 4‑6 6‑0 M. Veljovic [23] Oscar Otte d. Renzo Olivo 6‑7(3) 6‑0 7‑6(4) V. Chernov [6] Botic Van de Zandschulp d. Marcelo Tomas Barrios Vera 6‑7(1) 6‑2 6‑2 P. U. Arinze
[WC] Ben Shelton d. Michael Mmoh 7‑6(3) 7‑6(5) E. Asderaki Moore
Emilio Gomez d. Marc-Andrea Huesler 7‑5 6‑3 A. Robein
Enzo Couacaud d. [21] Tomas Martin Etcheverry 7‑5 6‑3 J. Pinoargote [7] Damir Dzumhur d. Peter Polansky 4‑6 7‑6(4) 6‑0 C. Bernardes
[WC] Zane Khan d. Serhij Stachowski 4‑6 7‑5 6‑3 T. Mevel
Marius Copil d. Dimitar Kuzmanov 7‑6(2) 6‑4 S. Elbin [30] Jewgienij Donskoj d. Ramkumar Ramanathan 4‑6 7‑6(1) 6‑4 A. Cinko
Kacper Żuk d. [8] Yasutaka Uchiyama 7‑5 7‑6(7) J. Brace
Quentin Halys d. [WC] Samir Banerjee 6‑1 6‑0 C. Bernardes
Filip Horansky d. Mikael Torpegaard 7‑6(4) 7‑6(9) S. Cannavan
Ernests Gulbis d. [26] Marc Polmans 6‑3 6‑4 R. Balmforth
Zizou Bergs d. [9] Juan Pablo Varillas 2‑6 6‑1 7‑6(5) K. Thomson
Maximilian Marterer d. Andrea Collarini 4‑6 7‑5 6‑2 N. Flentie
Maxime Janvier d. Elias Ymer 6‑1 6‑3 S. Moore
Paolo Lorenzi d. [27] João Sousa 7‑6(5) 1‑6 7‑5 G. Allensworth [10] Christopher O'Connell d. Altug Celikbilek 6‑2 6‑4 C. Mitchell
Mats Moraing d. Felipe Meligeni Rodrigues Alves 6‑3 4‑6 7‑6(2) N. Flentie
Mitchell Krueger d. Steven Diez 6‑3 6‑1 V. Chernov [24] Holger Vitus Nodskov Rune d. Lukas Lacko 6‑4 6‑4 C. Ramos [11] Hugo Gaston d. Vit Kopriva 6‑4 6‑2 T. Janzen
Ruben Bemelmans d. Jesper De Jong 7‑5 7‑6(5) M. Veljovic
Joao Menezes d. Filippo Baldi 6‑4 7‑6(4) S. Cannavan [29] Maxime Cressy d. Guido Andreozzi 6‑4 5‑7 7‑5 R. Balmforth
Ulises Blanch d. [12] Pedro Sousa 6‑4 6‑4 J. Brace
Gastao Elias d. Hugo Grenier 3‑6 6‑3 6‑4 M. F. Ojea
Zdenek Kolar d. Joao Domingues 6‑2 6‑3 Y. Kahn [18] Alex Molcan d. Kimmer Coppejans 6‑3 6‑3 M. Absolu [13] Mikhail Kukushkin d. Mathias Bourgue 4‑6 6‑3 7‑6(2) L. Laugero
Jason Jung d. Sebastian Ofner 7‑5 6‑4 R. Balmforth
Go Soeda d. Yannick Maden 1‑6 6‑4 6‑4 S. Cannavan [28] Antoine Hoang d. Nicolas Moreno De Alboran 6‑3 7‑5 M. F. Ojea [14] Henri Laaksonen d. Thomas Fabbiano 6‑2 6‑3 S. Moore
[WC] Eliot Spizzirri d. Alejandro Tabilo 5‑7 7‑6(0) 6‑3 M. Savic
Blaz Rola d. Dmitry Popko 6‑2 7‑5 C. Preston
Gian Marco Moroni d. [22] Tomas Machac 7‑5 6‑4 M. Veljovic [15] Yuichi Sugita d. Mario Vilella Martinez 3‑6 6‑3 6‑2 C. Urban
Thanasi Kokkinakis d. Bjorn Fratangelo 7‑5 6‑3 N. Helwerth
Ivo Karlovic d. Nikoła Milojevic 6‑4 7‑6(1) M. Absolu [17] Hugo Dellien d. Alessandro Giannessi 6‑1 6‑3 R, Coble [16] Fernando Verdasco d. Facundo Mena 6‑7(5) 6‑3 6‑4 A. Robein
Cem Ilkel d. Cedrik-Marcel Stebe 7‑6(5) 6‑1 L. Laugero
Jiri Lehecka d. Alexandre Muller 6‑1 6‑4 J. Pinoargote [32] Ilja Marczenko d. Tobias Kamke 3‑6 7‑6(2) 6‑2 K. Radwan-Cho
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać. Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
2015: Tokio
2016: Rio de Janeiro, Indian Wells, Waszyngton, Chengdu, WTF
2017: Doha, Sydney, Dubaj, Miami, Marrakesz, Estoril, s-Hertogenbosch
2018: Barcelona,Winston-Salem,Sztokholm, Paryż-Bercy,
2019: Dubaj, Miami, Monachium, Kitzbühel, St. Petersburg, WTF
2020: Adelaide, Rzym
2022: Adelaide 1, Australian Open, Rzym, Halle
2023: Indian Wells, Miami, Barcelona, US Open, WTF
2015: Kuala Lumpur
2016: Queens, Sankt Petersburg
2017: Waszyngton, Winston-Salem, US Open, Sankt Petersburg, WTF
2018: Doha, Miami, Hamburg,
2019: Eastbourne, US Open,
2020: RG, Sofia
2021: ATP Cup
2022: Stuttgart, Eastbourne, Winston-Salem, Florencja
2023: Montpellier
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
2019: RG, Cincinnati, Paryż-Bercy, WTF
2020: RG, US Open
2021: Rzym
2018: WTF
2019: Indian Wells, Madryt
2020: Australian Open
2021: Australian Open, RG, Paryż-Bercy
Coś dla absolutnych koneserów. Jeżeli podają czas NYC to za 45 minut kanał USO na YT pokaże mecz Rod Laver vs Tony Roche z 1969 roku. Rod wygrał tamten mecz i po raz drugi w karierze sięgnął po klasycznego Wielkiego Szlema.
MTT - tytuły (27) 2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril
DUN I LOVE pisze: ↑18 kwie 2021, 0:16
Coś dla absolutnych koneserów. Jeżeli podają czas NYC to za 45 minut kanał USO na YT pokaże mecz Rod Laver vs Tony Roche z 1969 roku. Rod wygrał tamten mecz i po raz drugi w karierze sięgnął po klasycznego Wielkiego Szlema.