US Open 2011

Obrazek
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 83933
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

US Open 2011

Post autor: DUN I LOVE » 15 lip 2011, 23:37

Obrazek

Obrazek Obrazek

Strona internetowa turnieju

Profil turnieju na oficjalnej stronie ATP

Miejsce rozgrywania turnieju: Nowy Jork, USA
Czas rozgrywania turnieju: 29.08.2011-11.09.2011
Drabinka: Singiel - 128 osób, Debel - 64 pary
Nawierzchnia: Hard
Pula nagród: ?

Zwycięzca singla 2010:
- Rafael Nadal

Zwycięzcy debla 2010
- Bob Bryan / Mike Bryan

Punktacja:
Zwycięzca - 2000pkt.
Finalista - 1200pkt.
Półfinalista - 720pkt.
Ćwierćfinalista - 360pkt.
Uczestnik 4. rundy - 180pkt.
Uczestnik 3. rundy - 90pkt.
Uczestnik 2. rundy - 45pkt.
Uczestnik 1. rundy - 10pkt.
Obrazek Obrazek

US Open 2011 – część I

Nowy Jork – największe miasto w Stanach Zjednoczonych – rokrocznie gości u siebie najlepszych tenisistów i tenisistki globu. Pod koniec wakacji rozgrywany jest tu największy turniej tenisowy świata i jeden z 4 najważniejszych w całym tenisowym kalendarzu – US Open.

Pierwsza wzmianka o powstaniu Nowego Jorku pochodzi z 1614 roku, kiedy na Manhattanie Holendrzy założyli swoją faktorię handlową. Kolejną istotną datą jest rok 1625, kiedy to powstało osiedle portowe Nowy Amsterdam. Historia przyjmuję datę 1653, jako oficjalne nadanie praw miejskich. 11 lat później Nowy Jork stał się oficjalną nazwą tego miejsca, chwilę po przejęciu go przez Brytyjczyków. Przez kolejne 350 lat Nowy Jork bardzo dynamicznie się rozwijał, stając się jedną z największych (powierzchnia to 1 214,4 km²) i najbardziej znanych metropolii na Świecie. Bardzo pamiętną i niestety najtragiczniejszą datą w dziejach miasta jest 11 września 2001 roku, kiedy to Nowy Jork stał się centrum zamachów terrorystycznych. Zniszczone zostały wtedy słynne wieże World Trade Center, gdzie śmierć poniosło ponad 3 tysiące osób. Podczas tegorocznego US Open obchodzona będzie 10 rocznica tamtych tragicznych wydarzeń.

Tak jak Los Angeles jest nazywane miastem Aniołów, tak Nowy Jork określany jest ‘miastem, które nigdy nie śpi’ (The City That Never Sleeps) bądź też „Wielkim Jabłkiem" (Big Apple). 22-milionowa aglomeracja (samo miasto to oficjalnie ponad 10 milionów ludzi, gdzie gęstość zaludnienia wynosi aż 10 tysięcy osób na km kwadratowy), położona nad zatoką nowojorską, przy ujściu rzek Hudson i East River, uważana jest za światowe centrum finansowe, medialne, gospodarcze, reklamowe, silnie wpływa też na inne dziedziny życia codziennego. To w tym miejscu swoją siedzibę ma ONZ, to tutaj znajduje się też słynna giełda na Wall Street. Znakiem firmowym miejskiego handlu jest zaś Piąta Aleja. Najbardziej charakterystyczne i najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca to Times Square, Empire State Building i Statua Wolności.

Pięć głównych części miasta to Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx i Staten Island. Manhattan to ośrodek biznesowy miasta, gdzie krajobraz zdominowany jest przez drapacze chmur, to tutaj znajduje się też słynny Central Park. Wyspa jest najgęściej zaludnionym miejscem w Nowym Jorku. Bronx z kolei to dzielnica słynna z miejsca narodzin hip-hopu, to tutaj najsilniej zakorzeniona jest kultura „czarnych Amerykanów”. Brooklyn to dzielnica, skupiająca największą ilość mieszkańców Nowego Jorku. Mieszka tutaj blisko 2,5 miliona ludzi. Dzielnica Queens interesuje nas szczególnie, bo to właśnie tutaj znajdują się kort Flushing Meadows, a także pobliskie poty lotnicze JFK i La Guardia. Staten Island to ‘dzielnica bogatych’, miejsce o charakterze wybitnie podmiejskim. To tutaj znajduje się najwyższy punkt miasta - Todt Hill (124,9 m n.p.m.).
Obrazek Nowy Jork leży w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego, wilgotnego, cechującego się gorącym latem i sporą ilością opadów. Bardzo intensywnie pada tutaj w zasadzie cały rok, w zimie na miasto spada bardzo duża ilość śniegu. Opady nie zmieniają jednak faktu, że miasto słynie ze sporej liczby dni słonecznych w ciągu roku. Średnia temperatura lipca to niecałe 25 stopni, zimą temperatury mogą dochodzić nawet do 10 stopni, a w najzimniejszym okresie (styczeń) oscylują średnio w granicach 0 stopni.

Nowy Jork jest miastem wielokulturowym, gdzie mówi się ponad 40 językami, a gdzie spotkać można ludzi niemal z każdego zakątka Świata. W mieście mieszka około 1,3 miliona ludzi, deklarujących polskie pochodzenie. Takim nowojorskim centrum polonijnym jest Greenpoint – dzielnica w północnym Brooklynie.

Opisując Nowy Jork, nawet w tak wielkim skrócie, nie można pominąć legendarnych nowojorskich taksówek. Po mieście jeździ ich aż 13 tysięcy, z czego 90% to samochody marki Ford, model Crown Victoria. Taksówki mają kolor żółty, co jest ukonstytuowane w odpowiednich miejskich przepisach.

Nowy Jork to wreszcie potężny ośrodek sportowy. W mieście swoją siedzibę mają 2 zespoły amerykańskiej ligi baseballa: New York Yankees i New York Mets. New York Yankees to najbardziej utytułowany zespół w dziejach ligi. Miasto posiada także swoją reprezentację w lidze futbolu amerykańskiego: New York Jets i New York Giants. W 2014 roku Nowy Jork będzie gospodarzem finału Super Bowl. To w tym mieście odbywa się także największy na świecie sportowy maraton. Liga NHL zawiera w sobie zespół New York Rangers, w NBA grają Knicks, w WNBA Liberty. Największym zespołem piłkarskim w Nowym Jorku jest ekipa Red Bull New York. W mieście znajduje się słynna hala Madison Square Garden, w której odbywa się masa różnorakich imprez sportowych.

Głównym celem powyższej wzmianki o Mieście Nowy Jork (New York City) jest okoliczność rozgrywania tutaj wielkoszlemowego turnieju tenisowego – US Open. Areną zmagań graczy jest Amerykańskie Centrum Tenisowe im. Billie Jean King. Są to firmowe korty Amerykańskiej Federacji Tenisowej (USTA). Ten sportowy kompleks, otwarty w sierpniu 1978 roku, mieści się na Flushing Meadows – Corona Park w dzielnicy Queens. Centrum im. Billie Jean King to aż 33 korty tenisowe (nawierzchnia twarda typu DecoTurf) ze sztucznym oświetleniem, z czego 3 mają charakter stadionów tenisowych. Korty otwarte są przez 11 miesięcy w roku. 22 korty znajdują się w ścisłym centrum, 11 w administracyjnych granicach pobliskiego parku.
Obrazek Kort Centralny, czyli stadion im. Arthura Ashe’a powszechnie uznawany jest za największy stadion tenisowy Świata, gdzie jego pojemność wynosi 22,547 miejsc. Otwarty został w 1997 roku, a koszt jego budowy wyniósł blisko ćwierć miliarda dolarów. Stadion został nazwany od imienia i nazwiska słynnego afro amerykańskiego tenisisty, który zwyciężył w pierwszym US Open, rozgrywanym w Erze Open. Na tym korcie odbywają się główne pojedynki finałowe US Open, a w przeddzień turnieju odbywa się tutaj Arthur Ashe Kids’ Day.

Stadion nie posiada dachu, co w przypadku każdorazowych opadów deszczu jest poddawane ostrej krytyce. Otwarta konstrukcja obiektu zwiększa podatność kortu na ostre i bardzo nieprzewidywalne podmuchy wiatru podczas gry. Sam kort posiada standardowe na dziś wyposażenie w system Hawk-Eye. Od 2005 roku nawierzchnia ma kolor niebieski, zmieniony z wcześniej używanej barwy zielonej. Niebieski kort ma zwiększyć zauważalność żółtej piłeczki tenisowej ze względu na silny kontrast żółci i barwy niebieskiej.

Drugim co wielkości obiektem na Flushing Meadows jest Stadion Louisa Armstronga (nazwany na część słynnego jazzmana), który do czasu otwarcia obiektu Arthura Ashe’a był centralną areną zmagań. Kort ten został otwarty w 1978 roku, może pomieścić 10,200 osób. Pierwotna wersja obiektu została otwarta w 1964 roku, jako Singer Bowl. Wówczas trybuny mogły pomieścić blisko 18 tysięcy osób. W 1997 roku, przy okazji otwarcia stadionu Arthura Ashe’a odrestaurowany obiekt zmienił nazwę na stadion Louisa Armstronga, a jego pojemność została zredukowana do 10 tysięcy miejsc.
Obrazek Do obiektu Louisa Armstronga dobudowany jest Grandstand Stadium, trzeci największy obiekt na US Open. Może on pomieścić 6 tysięcy osób.

W listopadzie 2010 roku USTA ujawniło wstępne plany zburzenia i ponownego zbudowania Stadionu Louisa Armstronga. Pomysł znajduje się w fazie wstępnego projektu.
US Open 2011 – część II

Historia US Open sięga dwóch ostatnich dekad XIX wieku. Jest to tym samym jeden z najstarszych turniejów tenisowych na świecie.
Obrazek Pierwsza edycja zawodów rozegrana została w 1881 roku, kiedy to pierwszy z siedmiu kolejnych tytułów wywalczył Richard D. Sears. Do 1974 roku turniej był rozgrywany na kortach trawiastych. Pierwsze dekady US Open to dominacja wspomnianego Searsa, a później Billa Larneda, a nastepnie Billa Tildena. Cała trójka wygrywała ten turniej siedmiokrotnie, co po dziś dzień stanowi rekord ogólny w liczbie singlowych zwycięstw w turnieju. W kolejnych latach na listę zwycięzców wpisywali się tacy gracze jak Fred Perry, Donald Budge czy Rene Lacoste. Po II Wojnie Światowej 2 razy triumfował zmarły niedawno Jack Kramer. Przełom lat 50 i 60 to oczywiście sukcesy Australijczyków: Roya Emersona, Johna Newcombe’a i Roda Lavera.

W 1969 roku najlepszy okazał się Arthur Ashe, imieniem którego nazwany jest największy tenisowy stadion świata. W 1974 roku swój pierwszy tytuł na US Open wywalczył Jimmy Connors. Była to ostatnia edycja turnieju, rozgrywana na kortach trawiastych. W 1975 roku zawodnicy przenieśli się na Clay, kiedy to Mistrzem został Manuel Orantes. 3 lata później, w 1978 roku turniej rozpoczęto rozgrywać na kortach twardych i ten stan rzeczy utrzymuje się do dziś. W kolejnych latach Connors, rywalizując z innymi Mistrzami US Open – McEnroe i Lendlem, wygrał imprezę jeszcze 4 razy i przez kilka lat pozostawał rekordzistą US Open, jeżeli idzie o liczbę tytułów w Erze Open.
Obrazek
Jimmy Connors - jedyny zawodnik, który wygrywał
US Open na 3 różnych nawierzchniach.
Od 1987 roku US Open jest chronologicznie czwartym, ostatnim wielkoszlemowym turniejem w roku. W kolejnych latach osiągnięcie 5 tytułów Connorsa wyrównał król Nowego Jorku lat 90. – Pete Sampras. Słynny amerykański Grek to najmłodszy w historii zwycięzca imprezy. W chwili pierwszego sukcesu w 1990 roku miał zaledwie 19 lat i 1 miesiąc. W latach 90 Sampras wygrywał na Flushing Meadows 4 razy, a wszystkie tytuły w tej dekadzie podzieliły się pomiędzy nim, Agassim, Edbergiem i Rafterem. Przełom millenium to sukcesy młodych New Ballsów – Marata Safina i Lleytona Hewitta. 2002 rok to ostatni wielki triumf Samprasa, który 5 sukcesem na Flushing Meadows dołączył do Connorsa. Obaj mają na koncie aż 5 triumfów w czwartej lewie Wielkiego Szlema.
Obrazek
Pete Sampras - najmłodszy Mistrz turnieju
singlowego Panów w historii US Open.
W 2003 roku turniej wygrał Andy Roddick, który do dziś pozostaje ostatnim reprezentantem gospodarzy, który sięgnął po tytuł w rodzimym Szlemie. Od 2004 roku byliśmy świadkami dominacji Rogera Federera, który jako pierwszy gracz w Erze Open wygrał US Open aż 5 razy z rzędu. Bliski był szóstego kolejnego sukcesu, ale na jego drodze w finale edycji 2009 stanął Juan Martin del Potro. Federer, dzięki 5 tytułom, dołączył do grona rekordzistów US Open: wspomnianych Connorsa i Samprasa.
Obrazek
Roger Federer - jedyny tenisista w Erze Open,
który wygrał US Open 5 razy z rzędu.
US Open kilkakrotnie w swojej długiej historii zmieniało miejsce rozgrywania imprezy. Pierwsze edycje odbyły się w Newport, następnie turniej przeprowadził się do Forest Hills, na chwilę do Philadelphii, by w 1924 roku powrócić na przedmieścia Nowego Jorku – Forest Hills. W 1978 roku turniej zainaugurowano w Nowym Jorku, na kortach Flushing Meadows.

W 1970 roku US Open, jako pierwszy turniej wielkoszlemowy, wprowadził tie-break na koniec seta, a po dziś dzień pozostaje jedyną lewą WS, która używa tego typu rozwiązania także w piątym, decydującym secie.

US Open rokrocznie podnosi pulę nagród, od wielu lat jest najlepiej dotowanym turniejem wielkoszlemowym. W tym roku do rozdania dla graczy przeznaczono niespełna 24 miliony dolarów.
REKORDY US Open – singiel Panów (od 1881 roku):

Najwięcej tytułów w singlu (przed 1968): Richard Sears, Bill Larned, Bill Tilden – 7
Najwięcej tytułów w singlu (po 1968): Jimmy Connors, Pete Sampras, Roger Federer - 5
Najwięcej tytułów w singlu z rzędu (przed 1968): Richard Sears - 7 (1881-87)
Najwięcej tytułów w singlu z rzędu (po 1968): Roger Federer - 5 (2004-08)

Najwięcej tytułów w deblu (przed 1968): Richard Sears, James Dwight - 6
Najwięcej tytułów w deblu (po 1968): Bob Lutz, Stan Smith, John McEnroe – 4
Najwięcej tytułów w deblu z rzędu (przed 1968): Richard Sears, James Dwight – 6 (1882-87)
Najwięcej tytułów w deblu z rzędu (po 1968): Todd Woodbridge, Mark Woodforde – 2 (1995-96)

Najwięcej tytułów łącznie (singiel + debel – przed 1968): Bill Tilden – 12 (7+6)
Najwięcej tytułów łącznie (singiel + debel – po 1968): John McEnroe – 8 (4+4)
US Open – część III

12 miesięcy temu Mistrzem US Open został Rafael Nadal. Hiszpan przyjeżdżał do Nowego Jorku jako lider męskich rozgrywek i triumfator 2 poprzednich turniejów wielkoszlemowych (Roland Garros, Wimbledon). Hiszpan wykorzystał bardzo wysoką formę i słabszą grę rywali (szybka porażka Murraya), kwalifikując się do finału bez straty seta. Bardzo długo, bo aż do meczu ćwierćfinałowego Rafa nie oddał rywalowi pojedynczego gema przy swoim serwisie. Dopiero w pojedynku o półfinał 24-letniego wówczas Nadala przełamał Fernando Verdasco. Finał US Open, ze względu na silne opady deszczu, został przełożony na poniedziałek. Zabieg ten sprzyjał finałowemu rywalowi Nadala – Djokoviciowi. Serb miał 24 godziny więcej na regenerację po morderczym 5–setowym meczu z Federerem w 1/2 finału. Fantastycznie dysponowany Nadal nie pozwolił jednak rywalowi na zbyt wiele. Serb ugrał jedynie seta, a cały pojedynek w dość wyraźny sposób wygrał podopieczny Wujka Toniego 6-4 5-7 6-4 6-2.
Obrazek
Rafael Nadal - Triumfator US Open 2010.
Rafael Nadal w blasku jupiterów wykorzystał swoją życiową szansę i skompletował tym samym karierowego Wielkiego Szlema, stając się drugim w dziejach graczem, który poza sukcesami w każdym z 4 turniejów WS ma na koncie także złoty medal olimpijski w singlu. 24-letni Nadal wygrał 3 z rzędu turniej wielkoszlemowy w jednym sezonie, czym powtórzył wynik Roda Lavera sprzed 41 lat. Hiszpan jako pierwszy zawodnik w historii wygrywał w 1 sezonie turniej wielkoszlemowy na każdej z 3 nawierzchni. Sukces w Nowym Jorku był dla niego 9 wielkoszlemowym tytułem w karierze, który otworzył mu drzwi do tzw. Rafa Slam. Już wiemy, że ten projekt się nie powiódł i Nadalowi nie udało się wygrać 4 kolejnych imprez wielkoszlemowych z rzędu. Zeszłoroczny turniej był także mała zapowiedzią wzrostu formy Djokovicia, który to na dobre eksplodował w styczniu 2011 roku.
Obrazek
Djoković i Nadal - główni faworyci US Open 2011.
24-letni Serb jest głównym kandydatem do triumfu w tegorocznym US Open. Popularny Nole był niepokonany od początku sezonu aż do półfinału Roland Garros, gdzie musiał uznać wyższość Rogera Federera. Djoković to tegoroczny Mistrz aż 9 zawodowych turniejów. Poza Australian Open i Wimbledonem, wygrał on imprezy w Dubaju, Indian Wells, Miami, Belgradzie, Madrycie, Rzymie i Montrealu. W ubiegłym tygodniu skreczował w finale przeciwko Murrayowi, ale mimo to bilans jego spotkań w roku 2011 jest kosmiczny: 57-2. Serbski lider męskich rozgrywek został w tym roku pierwszym tenisistą w historii, który wygrał w jednym roku 5 turniejów z serii Masters-1000. Te wszystkie osiągnięcia, jak i forma Serba dość wyraźnie kreują go na żelaznego faworyta turnieju, chociaż nieco słabsza gra w Cincinnati i nienajlepiej wyglądająca kontuzja barku podnoszą notowania jego najgroźniejszych rywali. Pomimo to, turnieje przed US Open pokazały, że gracze z najbliższych okolic tenisowego tronu są w bardzo przeciętnej formie.

Nadal wyraźnie przygasł po porażce w Wimbledonie, chociaż w opinii niektórych gra długimi fragmentami podobnie jak wiosną, z tą różnicą, że latem trafiał na przeciwników, którzy potrafili go pokonać w dość wczesnych fazach imprez. Niemniej kazus sprzed roku pokazuje dość wymownie, że na US Open możemy zobaczyć innego, dużo lepszego i pewniejszego Nadala. W odzyskaniu pewności uderzeń ma Hiszpanowi pomóc Wujek Toni, który po turnieju w Cincinnatii pofatygował się osobiście do Stanów Zjednoczonych, by być przy swoim podopiecznym.

Kolejny Mistrz, Federer cały czas gra bardzo przeciętnie. Zarówno w Kanadzie, jak i Cincinnati nie zachwycił, a przegrywał w obu turniejach z zawodnikami o podobnej charakterystyce: wysocy, grający agresywny, ‘łupany’ tenis, bazujący na potężnym serwisie i mocnych, płaskich uderzeniach z głębi kortu. Jest to schemat, z jakim mamy do czynienia przez ostatnie, długie miesiące. Poza największymi rywalami, Federera coraz łatwiej ogrywają zawodnicy drugiego planu, a co gorsza tzw. „Ballbashers” są coraz częściej przerażająco skutecznym antidotum na chimeryczny i niestabilny tenis Szwajcara. Sam Roger deklaruje, że końca jego kariery wciąż nie widać. Oby ten stan rzeczy nie poszedł w parze z końcem jego poważnej gry o najwyższe laury.

Po sukcesie w Cincinnati znacznie wzrosły szanse Murray’a, jednak on sam tonuje nastroje i atmosferę wielkich oczekiwań. Szkot wielokrotnie zawodził w podobnych sytuacjach, a teraz jego dyspozycja, choć lepsza niż po Australian Open, wciąż jest daleka od wielkiej formy, która 2-3 lata temu i tak nie pozwoliła mu na Wielki Tytuł. Dzisiaj wprawdzie sytuacja jest inna, bo młodzież 'śpi', a wielcy gracze mają problemy ze zdrowiem, motywacją i czysto sportową formą – są to z pewnością okoliczności przemawiające za Szkotem. Tylko, czy świadomy szansy Murray da radę stanąć na wysokości zadania? Trudno odpowiedzieć na to pytanie w tej chwili, niemniej znaczna zwyżka formy kogoś z Top-3 (co nie jest absolutnie wykluczone) może zminimalizować szanse ostatniego Króla Szkocji.

Gospodarze liczą na Mardy’ego Fisha, który zagrał kapitalnie podczas letnich turniejów w Ameryce Północnej. Tytuł w Atlancie, finały w LA, Montrealu i półfinał w Cincinnati zapewniły niespełna 30-letniemu zawodnikowi triumf w końcowej klasyfikacji US Open Series. Srebrny medalista olimpijski z Aten jest w życiowej formie, ale jego dotychczasowe wyniki w Wielkim Szlemie, jak i historia lat poprzednich, nie pozwalają na stawianie go w jednym rzędzie z głównymi faworytami turnieju. Istotnym czynnikiem, który należy mieć na uwadze jest też zdrowie Fisha, który w swojej karierze wielokrotnie borykał się z mniej lub bardziej poważnymi urazami. Teraz, kiedy zagrał końską dawkę spotkań w przeddzień US Open, jego ciało może nie wytrzymać trudów walki w pojedynkach granych do 3 wygranych setów.
Obrazek
Mardy Fish - triumfator US Open Series 2011.
Amerykanie, poza Fishem, liczą także na coraz mocniejszego Johna Isnera, który nie miał sobie równych w Newport, a wczoraj wygrał ostatnie przetarcie przed US Open – Winston–Salem. Od kilku tygodni na afiszach jest także młody Ryan Harrison, który po półfinałach w Atlancie i Los Angeles, wlał w serca rodaków bardzo dużo nadziei na lepszą przyszłość amerykańskiego tenisa. Zainteresowaniem mediów tradycyjnie cieszy się Andy Roddick, ale ostatnie miesiące nie są dla niego najlepsze. Słaba gra boleśnie przekłada się na wyniki, a i organizm coraz częściej prosi o urlop. Latem dużo lepsze wrażenie od A-Roda zrobili jego mniej znani i utytułowani rodacy: Bogomołow, Blake czy Young. Inni pretendenci? Na pewno Tsonga i Berdych, którzy potrafią przygotować wysoką formę na turniej wielkoszlemowy, czemu dawali już wyraz przynajmniej kilka razy. W coraz lepszej formie jest Monfils, groźny może być Soderling, chociaż z drugiej strony wypoczęty Szwed, bez żadnego turniejowego przetarcia może nie sprostać wyzwaniu, jakim jest niemal natychmiastowe wskoczenie na najwyższe obroty. Dalej będziemy bacznie obserwować poczynania młodzieży. Pod nieobecność Raonicia, oczy łowców talentów skierowane będą na wspomnianego Harrisona, a także (a może przede wszystkim?) na Bernarda Tomicia i Grigora Dimitrova.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 22336
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: US Open 2011

Post autor: Robertinho » 25 lip 2011, 13:40

Obrazek Obrazek

US Open - lista zgłoszeń do turnieju głównego:

1. Djokovic, Novak SRB 1
2. Nadal, Rafael ESP 2
3. Federer, Roger SUI 3
4. Murray, Andy GBR 4
5. Soderling, Robin SWE 5
6. Ferrer, David ESP 6
7. Monfils, Gael FRA 7
8. Berdych, Tomas CZE 8
9. Fish, Mardy USA 9
10. Roddick, Andy USA 10
11. Gasquet, Richard FRA 11
12. Melzer, Jurgen AUT 12
13. Troicki, Viktor SRB 13
14. Almagro, Nicolas ESP 14
15. Tsonga, Jo-Wilfried FRA 15
16. Wawrinka, Stanislas SUI 16
17. Youzhny, Mikhail RUS 17
18. Simon, Gilles FRA 18
19. Del Potro, Juan Martin ARG 19
20. Mayer, Florian GER 20
21. Haas, Tommy GER @20
22. Chela, Juan Ignacio ARG 21
23. Verdasco, Fernando ESP 22
24. Tipsarevic, Janko SRB 23
25. Lopez, Feliciano ESP 24
26. Nalbandian, David ARG 25
27. Baghdatis, Marcos CYP 26
28. Dolgopolov, Alexandr UKR 27
29. Raonic, Milos CAN 28
30. Davydenko, Nikolay RUS 29
31. Llodra, Michael FRA 30
32. Ljubicic, Ivan CRO 31
33. Cilic, Marin CRO 32
34. Bellucci, Thomaz BRA 33
35. Anderson, Kevin RSA 34
36. Isner, John USA 35
37. Robredo, Tommy ESP 36
38. Garcia-Lopez, Guillermo ESP 37
39. Fognini, Fabio ITA 38
40. Seppi, Andreas ITA 39
41. Malisse, Xavier BEL 40
42. Dodig, Ivan CRO 41
43. Monaco, Juan ARG 42
44. Kohlschreiber, Philipp GER 43
45. Andujar, Pablo ESP 44
46. Karlovic, Ivo CRO @44
47. Stakhovsky, Sergiy UKR 45
48. Golubev, Andrey KAZ 46
49. Granollers, Marcel ESP 47
50. Tursunov, Dmitry RUS 48
51. Montanes, Albert ESP 49
52. Querrey, Sam USA 50
53. Mannarino, Adrian FRA 51
54. Nishikori, Kei JPN 52
55. Starace, Potito ITA 53
56. Haase, Robin NED 54
57. Nieminen, Jarkko FIN 55
58. Gonzalez, Fernando CHI @55
59. Cuevas, Pablo URU 56
60. Stepanek, Radek CZE 57
61. Chardy, Jeremy FRA 58
62. Dimitrov, Grigor BUL 59
63. Kubot,Łukasz POL 60
64. Kunitsyn, Igor RUS 61
65. Giraldo, Santiago COL 62
66. Bogomolov Jr., Alex USA 63
67. Ferrero, Juan Carlos ESP 64
68. Hanescu, Victor ROU 65
69. Sweeting, Ryan USA 66
70. Kukushkin, Mikhail KAZ 67
71. Devvarman, Somdev IND 68
72. Gimeno-Traver, Daniel ESP 69
73. Istomin, Denis UZB 70
74. Rosol, Lukas CZE 71
75. Riba, Pere ESP 72
76. Tomic, Bernard AUS 73
77. Haider-Maurer, Andreas AUT 74
78. Rochus, Olivier BEL 75
79. Kavcic, Blaz SLO 76
80. Andreev, Igor RUS 77
81. Petzschner, Philipp GER 78
82. Sela, Dudi ISR 79
83. Berlocq, Carlos ARG 80
84. Gulbis, Ernests LAT 81
85. Muller, Gilles LUX 82
86. Ramos, Albert ESP 83
87. Berrer, Michael GER 84
88. Lu, Yen-Hsun TPE 85
89. Prodon, Eric FRA 86
90. Bachinger, Matthias GER 87
91. Volandri, Filippo ITA 88
92. Mello, Ricardo BRA 89
93. Kamke, Tobias GER 90
94. Blake, James USA 91
95. Gonzalez, Maximo ARG 92
96. Falla, Alejandro COL 93
97. Gil, Frederico POR 94
98. Darcis, Steve BEL 95
99. Machado, Rui POR 96
100. Mahut, Nicolas FRA 97
101. Beck, Karol SVK 98
102. Junqueira, Diego ARG 99
103. Roger-Vasselin, Edouard FRA 100
104. Gicquel, Marc FRA 101
----------------------------------------------------------------------------
105. (Q) Souza, Joao BRA
106. (Q) Lisnard, Jean-Rene MON
107. (Q) Ilhan, Marsel TUR
108. (Q) Huta Galung, Jesse NED
109. (Q) Bubka, Sergei UKR
110. (Q) Gensse, Augustin FRA
111. (Q) Sorensen, Louk IRL
112. (Q) Pospisil, Vasek CAN
113. (Q) Soeda, Go JPN
114. (Q) Jaziri, Malek TUN
115. (Q) Niland, Conor IRL
116. (Q) Farah, Robert COL
117. (Q) Jouan, Romain FRA
118. (Q) Dancević, Frank CAN
119. (Q) Dasnieres de Veigy, Jonathan FRA
120. (Q) Yani, Michael USA
----------------------------------------------------------------------------
121. (WC) Benneteau, Julien FRA (przyznana przez FFT)
122. (WC) Ginepri, Robby USA
123. (WC) Harrison, Ryan USA
124. (WC) Matosević, Marinko AUS (przyznana przez TA)
125. (WC) Johnson, Steve USA (zwycięzca NCAA)
126. (WC) Sock, Jack USA (zwycięzca Kalamazoo)
127. (WC) Young, Donald USA
128. (WC) Reynolds, Bobby USA (zwycięca playoff USTA)
----------------------------------------------------------------------------
[LL] Lacko, Lukas SVK (zastąpił Kubota)
[LL] Dutra da Silva, Rogerio BRA (zastąpił Soderlinga)


Rezerwowi:
1. Russell, Michael USA 102
2. Kendrick, Robert USA 103
3. de Bakker, Thiemo NED 104
4. Cipolla, Flavio ITA 105
5. Ito, Tatsuma JPN 106
6. Zeballos, Horacio ARG 107

7. Robert, Stephane FRA 108
8. Benneteau, Julien FRA 109
9. Souza, Joao BRA 110
10. Schuettler, Rainer GER 111
11. Becker, Benjamin GER 112
12. Capdeville, Paul CHI 113
13. Van der Merwe, Izak RSA 114
14. Berankis, Richard LTU 115
15. Zverev, Mischa GER 116
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 22336
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Zaplecze - US Open 2011

Post autor: Robertinho » 25 lip 2011, 13:50

Obrazek Obrazek

US Open - lista zgłoszeń do kwalifikacji:

1. Harrison, Ryan USA 82 (WC do turnieju głównego)
2. Benneteau, Julien FRA 98 (WC do turnieju głównego)
3. Ito, Tatsuma JPN 102 (WC do turnieju głównego)
4. Cipolla, Flavio ITA 103 (WC do turnieju głównego)
5. Kendrick, Robert USA 106
6. Ilhan, Marsel TUR 107
7. Zeballos, Horacio ARG 108
8. Russell, Michael USA 109
(WC do turnieju głównego)
9. Souza, Joao BRA 110
10. Schoorel, Thomas NED 112
11. Van der Merwe, Izak RSA 113
12. Berankis, Richard LTU 114
13. Zverev, Mischa GER 115
14. Paire, Benoit FRA 117
15. Capdeville, Paul CHI 118
16. Marchenko, Illya UKR 119
17. Soeda, Go JPN 120
18. Reynolds, Bobby USA 122 (WC do turnieju głównego)
19. Huta Galung, Jesse NED 124
20. De Voest, Rik RSA 127
21. Young, Donald USA 128 (WC do turnieju głównego)
22. Ginepri, Robby USA @129 (WC do turnieju głównego)
23. Zemlja, Grega SLO 130
24. Dutra Da Silva, Rogerio BRA 132
25. De Schepper, Kenny FRA 135
26. Beck, Andreas GER 139
27. Ebden, Matthew AUS 140
28. Lorenzi, Paolo ITA 141
29. Janowicz, Jerzy POL 142
30. Gensse, Augustin FRA 144
31. Bemelmans, Ruben BEL 145
32. Clement, Arnaud FRA 146
33. Stebe, Cedrik-Marcel GER 148
34. Reister, Julian GER 150
35. Ciric, Nikola SRB 151
36. Matosević, Marinko AUS 152 (WC do turnieju głównego)
37. Lacko, Lukas SVK 153
38. Brugues-Davi, Arnau ESP 155
39. Mayer, Leonardo ARG 156
40. Guez, David FRA 159
41. Odesnik, Wayne USA 161
42. Teixeira, Maxime FRA 162
43. Dabul, Brian ARG 163
44. Sugita, Yuichi JPN 166
45. Millot, Vincent FRA 167
46. Bagnis, Facundo ARG 169
47. Olaso, Guillermo ESP 170
48. Silva, Julio BRA 172
49. Knittel, Bastian GER 173
50. Ward, James GBR 174
51. Bautista-Agut, Roberto ESP 175
52. Donskoy, Evgeny RUS 177
53. Sijsling, Igor NED 178
54. Dancevic, Frank CAN 179
55. Viola, Matteo ITA 180
56. Przysiężny,Michał POL 183
57. Salamanca, Carlos COL 184
58. Pospisil, Vasek CAN 186
59. Zopp, Jurgen EST 189
60. Skugor, Franco CRO 188
61. Bohli, Stephane SUI 191
62. Niland, Conor IRL 192
63. Weintraub, Amir ISR 195
64. Veic, Antonio CRO 196
65. Nielsen, Frederik DEN 197
66. Fischer, Martin AUT 198
67. Waske, Alexander GER @200
68. Sousa, Joao POR 201
69. Galvani, Stefano ITA 202
70. Rieschick, Sebastian GER 203
71. Lisnard, Jean-Rene MON @203
72. Schwank, Eduardo ARG 205
73. Burquier, Gregoire FRA 206
74. Goffin, David BEL 207
75. Estrella, Victor DOM 208
76. Udomchoke, Danai THA 209
77. Fleishman, Zack USA @209
78. Bubka, Sergei UKR 210
79. Meffert, Dominik GER 213
80. Bozoljac, Ilija SRB 214
81. Mertens, Yannick BEL 216
82. Chiudinelli, Marco SUI 218
83. Wolmarans, Fritz RSA 219
84. Cabal, Juan Sebastian COL 221
85. Mesaros, Kristijan CRO 222
86. Rufin, Guillaume FRA 223
87. Guccione, Chris AUS 224
88. Yani, Michael USA 225
89. Hernych, Jan CZE 226
90. Smyczek, Tim USA 227
91. Lojda, Dusan CZE 228
92. Luczak, Peter AUS 229
93. Jaziri, Malek TUN 230
94. Jones, Greg AUS 231
95. Kellner, Adam HUN 233
96. Copil, Marius ROU 234
97. Jouan, Romain FRA 235
98. Ram, Rajeev USA 236
99. Grigelis, Laurynas LTU 237
100. Farah, Robert COL 238
101. Struff, Jan-Lennard GER 239
102. Cervenak, Pavol SVK 240
103. Delic, Amer BIH 242
104. Naso, Gianluca ITA 243
105. Dasnieres de Veigy, Jonathan FRA 244
106. Romboli, Fernando BRA 245
107. Klec, Ivo SVK 246
108. Kuznetsov, Alex USA 247
109. Matsukevich, Denis RUS 248
110. Yang, Tsung-Hua TPE 250
111. Menendez-Maceiras, Adrian ESP 251
112. Borvanov, Roman MDA 252
113. Galdon, Pablo ARG 254
114. Hocevar, Ricardo BRA 255
115. Ryderstedt, Michael SWE 257
116. Bester, Philip CAN 258
117. Millman, John AUS 259

118. Monroe, Nicholas USA 260
119. Arnaboldi, Andrea ITA 261
------------------------------------------------------------------------
120. (WC) Frank, Mitchell USA (finalista Kalamazoo)
121. (WC) Fratangelo, Bjorn USA
122. (WC) Giron, Marcus USA
123. (WC) Klahn, Bradley USA
124. (WC) Kosakowski, Daniel USA
125. (WC) Kudla, Denis USA
126. (WC) Sandgren, Tennys USA
127. (WC) Williams, Rhyne USA
128. (WC) Strode, Blake USA (zwycięzca National Playoffs)
------------------------------------------------------------------------
[ALT] Ball, Carsten AUS (zastąpił Matosevicia)

Rezerwowi:
1. Mertl, Jan CZE 264
2. Gawron, Marcin POL 265
3. Giannessi, Alessandro ITA 266
4. Brezac, Charles-Antoine FRA 269
5. Middelkoop, Matwe NED 270
6. Reix, Clement FRA 272
7. Lemke, James AUS 274

8. Im, Kyu Tae KOR @274
9. Michon, Axel FRA 276
10. Alcaide, Guillermo ESP 277
11. Begemann, Andre GER 278
12. Venus, Michael NZL 279
13. Rivera-Aranguiz, Guillermo CHI 280
14. Elias, Gastao POR 281
15. Sorensen, Louk IRL @281

16. Granollers, Gerard ESP 283
17. Albot, Radu MDA 284
18. Rochette, Laurent FRA 285

19. Mektic, Nikola CRO 288
20. Lindell, Christian SWE 289
21. Walter, Ludovic FRA 290
22. Polansky, Peter CAN 291
23. Witten, Jesse USA 292
24. Heliovaara, Harri FIN 293
25. Alund, Martin ARG 294

26. Fabbiano, Thomas ITA 295
27. Nieminen, Timo FIN 298
28. Ouellette, Greg USA 300
29. Amado, Juan-Pablo ARG 301
30. Mecir , Miloslav SVK 302

31. Ball, Carsten AUS 303
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 22336
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: US Open 2011

Post autor: Robertinho » 25 lip 2011, 13:50

Obrazek Obrazek

US Open - przebieg turnieju głównego

Zwycięzca
[1] Novak Djoković (SRB)

Finał
[1] Novak Djoković (SRB) d. [2] Rafael Nadal (ESP) 6-2 6-4 6-7(3) 6-1


Półfinały
[1] Novak Djoković (SRB) d. [3] Roger Federer (SUI) 6-7(7) 4-6 6-3 6-2 7-5

[2] Rafael Nadal (ESP) d. [4] Andy Murray (GBR) 6-4 6-2 3-6 6-2


Ćwierćfinały
[1] Novak Djoković (SRB) d. [20] Janko Tipsarević (SRB) 7-6(2) 6-7(3) 6-0 3-0 krecz
[3] Roger Federer (SUI) d. [11] Jo-Wilfried Tsonga (FRA) 6-4 6-3 6-3

[4] Andy Murray (GBR) d. [28] John Isner (USA) 7-5 6-4 3-6 7-6(2)
[2] Rafael Nadal (ESP) d. [21] Andy Roddick (USA) 6-2 6-1 6-3


IV runda
[1] Novak Djoković (SRB) d. [22] Alexandr Dołgopołow (UKR) 7-6(14) 6-4 6-2
[20] Janko Tipsarević (SRB) d. Juan Carlos Ferrero (ESP) 7-5 6-7(3) 7-5 6-2
[3] Roger Federer (SUI) d. Juan Monaco (ARG) 6-1 6-2 6-0
[11] Jo-Wilfried Tsonga (FRA) d. [8] Mardy Fish (USA) 6-4 6-7(5) 3-6 6-4 6-2

[28] John Isner (USA) d. [12] Gilles Simon (FRA) 7-6(2) 3-6 7-6(2) 7-6(4)
[4] Andy Murray (GBR) d. [WC] Donald Young (USA) 6-2 6-3 6-3
[21] Andy Roddick (USA) d. [5] David Ferrer (ESP) 6-3 6-4 3-6 6-3
[2] Rafael Nadal (ESP) d. Gilles Muller (LUX) 7-6(1) 6-1 6-2


III runda
[1] Novak Djoković (SRB) d. Nikołaj Dawidienko (RUS) 6-3 6-4 6-2
[22] Alexandr Dołgopołow (UKR) d. Ivo Karlović (CRO) 6-7(4) 6-2 6-4 6-4
[20] Janko Tipsarević (SRB) d. [9] Tomas Berdych (CZE) 6-4 5-0 krecz
Juan Carlos Ferrero (ESP) d. [31] Marcel Granollers (ESP) 6-1 4-3 krecz

[3] Roger Federer (SUI) d. [27] Marin Cilić (CRO) 6-3 4-6 6-4 6-2
Juan Monaco (ARG) d. Tommy Haas (GER) 6-7(3) 6-3 6-2 6-3
[11] Jo-Wilfried Tsonga (FRA) d. [19] Fernando Verdasco (ESP) 6-3 7-5 6-4
[8] Mardy Fish (USA) d. Kevin Anderson (RPA) 6-4 7-6(4) 7-6(3)

[28] John Isner (USA) d. Alex Bogomolov Jr. (USA) 7-6(9) 6-4 6-4
[12] Gilles Simon (FRA) d. [18] Juan Martin del Potro (ARG) 4-6 7-6(5) 6-2 7-6(3)
[WC] Donald Young (USA) d. [24] Juan Ignacio Chela (ARG) 7-5 6-4 6-3
[4] Andy Murray (GBR) d. [25] Feliciano Lopez (ESP) 6-1 6-4 6-2

[5] David Ferrer (ESP) d. [26] Florian Mayer (GER) 6-1 6-2 7-6(2)
[21] Andy Roddick (USA) d. [WC] Julien Benneteau (FRA) 6-1 6-4 7-6(5)
Gilles Muller (LUX) d. Igor Kunitsyn (RUS) 6-1 6-4 6-4
[2] Rafael Nadal (ESP) d. David Nalbandian (ARG) 7-6(5) 6-1 7-5


II runda
[1] Novak Djoković (SRB) d. Carlos Berlocq (ARG) 6-0 6-0 6-2
Nikołaj Dawidienko (RUS) d. Potito Starace (ITA) 6-2 6-4 7-5
[22] Alexandr Dołgopołow (UKR) d. Flavio Cipolla (ITA) 6-0 7-5 2-6 5-7 6-4
Ivo Karlović (CRO) d. [13] Richard Gasquet (FRA) 6-4 6-2 2-6 7-6(4)

[9] Tomas Berdych (CZE) d. Fabio Fognini (ITA) 7-5 6-0 6-0
[20] Janko Tipsarević (SRB) d. Philipp Petzschner (GER) 6-0 6-3 3-6 6-3
[31] Marcel Granollers (ESP) d. Michaił Kukuszkin (KAZ) 7-5 6-3 6-4
Juan Carlos Ferrero (ESP) d. [7] Gael Monfils (FRA) 7-6(5) 5-7 6-7(5) 6-4 6-4


[3] Roger Federer (SUI) d. Dudi Sela (ISR) 6-3 6-2 6-2
[27] Marin Cilić (CRO) d. Bernard Tomić (AUS) 6-1 6-0 6-2
Juan Monaco (ARG) d. [23] Radek Stepanek (CZE) 6-4 6-1 2-0 krecz
Tommy Haas (GER) d. Alejandro Falla (COL) 7-6(5) 6-1 7-5

[11] Jo-Wilfried Tsonga (FRA) d. [Q] Sergei Bubka (UKR) 6-3 7-5 6-2
[19] Fernando Verdasco (ESP) d. [Q] Marsel Ilhan (TUR) 6-4 6-3 6-1
Kevin Anderson (RPA) d. [29] Michael Llodra (FRA) 6-1 6-2 6-2
[8] Mardy Fish (USA) d. [Q] Malek Jaziri (TUN) 6-2 6-2 6-4Alex Bogomolov Jr. (USA) d. [LL] Rogerio Dutra da Silva (BRA) 6-4 6-3 7-5
[28] John Isner (USA) d. [WC] Robby Ginepri (USA) 6-4 6-3 6-4
[18] Juan Martin del Potro (ARG) d. Diego Junqueira (ARG) 6-2 6-1 7-5
[12] Gilles Simon (FRA) d. Guillermo Garcia-Lopez (ESP) 6-4 6-7(4) 7-5 6-3

[WC] Donald Young (USA) d. [14] Stanislas Wawrinka (SUI) 7-6(7) 3-6 2-6 6-3 7-6(1)
[24] Juan Ignacio Chela (ARG) d. Steve Darcis (BEL) 6-2 6-4 6-4
[25] Feliciano Lopez (ESP) d. [Q] Vasek Pospisil (CAN) 5-7 6-4 7-6(3) 7-6(5)
[4] Andy Murray (GBR) d. Robin Haase (NED) 6-7(5) 2-6 6-2 6-0 6-4

[5] David Ferrer (ESP) d. James Blake (USA) 6-4- 6-3 6-4
[26] Florian Mayer (GER) d. [Q] Jean-Rene Lisnard (MON) 6-2 7-5 6-2
[21] Andy Roddick (USA) d. [WC] Jack Sock (USA) 6-3 6-3 6-4
[WC] Julien Benneteau (FRA) d. Denis Istomin (UZB) 6-4 6-4 6-4

Gilles Muller (LUX) d. Ernests Gulbis (LAT) 3-6 7-6(4) 6-4 7-6(5)
Igor Kunitsyn (RUS) d. [17] Jurgen Melzer (AUT) 3-6 6-3 1-6 6-2 7-6(5)
David Nalbandian (ARG) d. [30] Ivan Ljubicić (CRO) 6-4 1-6 6-3 6-2
[2] Rafael Nadal (ESP) d. Nicolas Mahut (FRA) 6-2 6-2 krecz


I runda
[1] Novak Djoković (SRB) d. [Q] Conor Niland (IRL) 6-0 5-1 krecz
Carlos Berlocq (ARG) d. Pere Riba (ESP) 7-5 6-0 6-1
Potito Starace (ITA) d. Michael Berrer (GER) 6-4 4-6 6-3 6-2
Nikołaj Dawidienko (RUS) d. [32] Ivan Dodig (CRO) 6-7(6) 6-3 6-0 2-6 6-2

[22] Alexandr Dołgopołow (UKR) d. Frederico Gil (POR) 6-4 6-2 7-5
Flavio Cipolla (ITA) d. Kei Nishikori (JPN) 6-4 6-2 krecz
Ivo Karlović (CRO) d. Fernando Gonzalez (CHI) 6-4 6-4 7-6(3)
[13] Richard Gasquet (FRA) d. Siergiej Stachowski (UKR) 6-4 6-4 6-0

[9] Tomas Berdych (CZE) d. [Q] Romain Jouan (FRA) 6-2 7-6(4) 6-1
Fabio Fognini (ITA) d. Horacio Zeballos (ARG) 5-7 6-4 7-6(5) 6-4
Philipp Petzschner (GER) d. Albert Ramos (ESP) 7-6 6-7(2) 6-3 6-7(5) 6-3
[20] Janko Tipsarević (SRB) d. [Q] Augustin Gensse (FRA) 6-2 7-5 6-0

[31] Marcel Granollers (ESP) d. Xavier Malisse (BEL) 6-4 6-4 6-4
Michaił Kukuszkin (KAZ) d. Albert Montanes (ESP) 7-5 6-2 3-6 7-6(5)
Juan Carlos Ferrero (ESP) d. Pablo Andujar (ESP) 1-6 7-5 5-7 6-1 6-3
[7] Gael Monfils (FRA) d. Grigor Dimitrov (BUL) 7-6(4) 6-3 6-4


[3] Roger Federer (SUI) d. Santiago Giraldo (COL) 6-4 6-3 6-2
Dudi Sela (ISR) d. Thomaz Bellucci (BRA) 4-6 2-6 6-4 6-3 6-0
Bernard Tomić (AUS) d. [Q] Michael Yani (USA) 6-3 6-4 6-4
[27] Marin Cilić (CRO) d. [WC] Ryan Harrison (USA) 6-2 7-5 7-6(6)

[23] Radek Stepanek (CZE) d. Philipp Kohlschreiber (GER) 6-4 6-1 6-3
Juan Monaco (ARG) d. Andreas Seppi (ITA) 7-6(1) 6-2 6-2
Tommy Haas (GER) d. [Q] Jonathan Dasnieres de Veigy (FRA) 6-3 6-4 6-7(5) 6-1
Alejandro Falla (COL) d. [15] Viktor Troicki (SRB) 6-3 3-6 4-6 7-5 7-5

[11] Jo-Wilfried Tsonga (FRA) d. Yen-Hsun Lu (TPE) 6-4 6-4 6-4
[Q] Sergei Bubka (UKR) d. Andreas Haider-Maurer (AUT) 6-3 6-2 3-6 6-4
[Q] Marsel Ilhan (TUR) d. [Q] Frank Dancevic (CAN) 6-3 6-2 1-0 krecz
[19] Fernando Verdasco (ESP) d. Jarkko Nieminen (FIN) 3-6 6-4 6-1 6-4

[29] Michael Llodra (FRA) d. Victor Hanescu (ROU) 6-2 4-6 4-6 6-3 6-2
Kevin Anderson (RPA) d. [Q] Go Soeda (JPN) 6-1 6-3 6-0
[Q] Malek Jaziri (TUN) d. Thiemo de Bakker (NED) 4-6 6-1 6-4 6-2
[8] Mardy Fish (USA) d. Tobias Kamke (GER) 6-2 6-2 6-1[LL] Rogerio Dutra da Silva (BRA) d. [Q] Louk Sorensen (IRL) 6-0 3-6 6-4 1-0 krecz
Alex Bogomolov Jr. (USA) d. [WC] Steve Johnson (USA) 4-6 4-6 6-3 7-6(3) 6-3
[WC] Robby Ginepri (USA) d. [Q] Joao Souza (BRA) 6-3 6-4 6-7(5) 6-1
[28] John Isner (USA) d. Marcos Baghdatis (CYP) 7-6(2) 7-6(11) 2-6 6-4

[18] Juan Martin del Potro (ARG) d. Filippo Volandri (ITA) 6-3 6-1 6-1
Diego Junqueira (ARG) d. Karol Beck (SVK) 6-2 krecz
Guillermo Garcia-Lopez (ESP) d. Daniel Gimeno-Traver (ESP) 6-3 1-6 7-6(1) 4-6 7-6(4)
[12] Gilles Simon (FRA) d. Ricardo Mello (BRA) 3-6 6-3 6-4 3-6 6-4

[14] Stanislas Wawrinka (SUI) d. Maximo Gonzalez (ARG) 3-6 6-4 6-1 6-3
[WC] Donald Young (USA) d. [Q] Lukas Lacko (SVK) 6-4 6-2 6-4
Steve Darcis (BEL) d. Dmitry Tursunov (RUS) 6-7(4) 4-6 7-5 6-1 7-6(0)
[24] Juan Ignacio Chela (ARG) d. [WC] Marinko Matosević (AUS) 3-1 krecz

[25] Feliciano Lopez (ESP) d. Tatsuma Ito (JPN) 6-2 6-4 6-4
[Q] Vasek Pospisil (CAN) d. Lukas Rosol (CZE) 6-1 6-2 6-1
Robin Haase (NED) d. Rui Machado (POR) 6-0 6-4 6-4
[4] Andy Murray (GBR) d. Somdev Devvarman (IND) 7-6(5) 6-2 6-3

[5] David Ferrer (ESP) d. Igor Andreev (RUS) 2-6 6-3 6-0 6-4
James Blake (USA) d. [Q] Jesse Huta Galung (NED) 6-4 6-2 4-6 6-4
[Q] Jean-Rene Lisnard (MON) d. Olivier Rochus (BEL) 7-6(5) 6-2 6-4
[26] Florian Mayer (GER) d. Adrian Mannarino (FRA) 6-2 6-0 6-1


[21] Andy Roddick (USA) d. Michael Russell (USA) 6-2 6-4 4-6 7-5
[WC] Jack Sock (USA) d. Marc Gicquel (FRA) 6-4 6-3 1-6 6-4
Denis Istomin (UZB) d. Ryan Sweeting (USA) 3-6 7-5 6-4 7-6(4)
[WC] Julien Benneteau (FRA) d. [10] Nicolas Almagro (ESP) 6-2 6-4 6-3

Ernests Gulbis (LAT) d. [16] Michaił Jużny (RUS) 6-2 6-4 6-4
Gilles Muller (LUX) d. Edouard Roger-Vasselin (FRA) 7-6(5) 6-4 6-4
Igor Kunitsyn (RUS) d. Matthias Bachinger (GER) 2-6 1-6 6-1 6-4 6-4
[17] Jurgen Melzer (AUT) d. Eric Prodon (FRA) 6-2 7-6(4) 6-2

[30] Ivan Ljubicić (CRO) d. Blaz Kavcić (SLO) 7-6(5) 3-6 6-1 7-5
David Nalbandian (ARG) d. [WC] Bobby Reynolds (USA) 4-6 6-3 6-4 6-3
Nicolas Mahut (FRA) d. [Q] Robert Farah (COL) 3-6 6-7(4) 6-2 6-4 6-0
[2] Rafael Nadal (ESP) d. Andriej Gołubiew (KAZ) 6-3 7-6(1) 7-5
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 22336
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: US Open 2011

Post autor: Robertinho » 25 lip 2011, 13:50

Obrazek Obrazek

US Open - przebieg turnieju deblowego

Zwycięzcy
[9] Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (AUT/GER)

Finał
[9] Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (AUT/GER) d. [6] Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL) 6-2 6-2

Półfinały
[9] Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (AUT/GER) d. Simone Bolelli/Fabio Fognini (ITA) 6-4 6-7(3) 6-1

[6] Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL) d. [5] Rohan Bopanna/Aisam-Ul-Haq Qureshi (IND/PAK) 6-2 7-6(4)

Ćwierćfinały
Simone Bolelli/Fabio Fognini (ITA) d. [7] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) 1-6 7-6(7) 6-4
[9] Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (AUT/GER) d. David Marrero/Andreas Seppi (ESP/ITA) 6-1 6-2

[6] Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL) d. [4] Mahesh Bhupathi/Leander Paes (IND) 6-4 7-6(4)
[5] Rohan Bopanna/Aisam-Ul-Haq Qureshi (IND/PAK) d. Colin Fleming/Ross Hutchins (GBR) 7-5 2-6 7-5

III runda
Simone Bolelli/Fabio Fognini (ITA) d. [15] Mark Knowles/Xavier Malisse (BAH/BEL) 7-5 6-4
[7] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) d. Daniele Bracciali/Potito Starace (ITA) 7-6(4) 7-6(3)
David Marrero/Andreas Seppi (ESP/ITA) d. [3] Michael Llodra/Nenad Zimonjić (FRA/SRB) 7-6(4) 6-4
[9] Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (AUT/GER) d. Siergiej Stachowski/Michaił Jużny (UKR/RUS) 7-6(3) 6-3

[6] Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL) d. Jamie Delgado/Jonathan Marray (GBR) 6-7(5) 6-2 6-3
[4] Mahesh Bhupathi/Leander Paes (IND) d. Somdev Devvarman/Treat Conrad Huey (IND/PHI) 6-4 7-5
[5] Rohan Bopanna/Aisam-Ul-Haq Qureshi (IND/PAK) d. Paul Hanley/Dick Norman (AUS/BEL) 6-2 6-3
Colin Fleming/Ross Hutchins (GBR) d. [13] Marcel Granollers/Marc Lopez (ESP) w.o

II runda
Simone Bolelli/Fabio Fognini (ITA) d. Ivo Karlović/Frank Moser (CRO/GER) 7-6(3) 6-3
[15] Mark Knowles/Xavier Malisse (BAH/BEL) d. [ALT] Martin Emmrich/Andreas Siljestrom (GER/SWE) 6-3 6-3
Daniele Bracciali/Potito Starace (ITA) d. Denis Istomin/Mchaił Kukuszkin (UZB/KAZ) 6-3 6-4
[7] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) d. Pablo Andujar/Daniel Gimeno-Traver (ESP) 7-5 3-6 6-2

[3] Michael Llodra/Nenad Zimonjić (FRA/SRB) d. Nicolas Almagro/Maximo Gonzalez (ESP/ARG) 6-3 6-4
David Marrero/Andreas Seppi (ESP/ITA) d. Michael Kohlmann/Alexander Waske (GER) 6-4 7-5
[9] Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (AUT/GER) d. Jonathan Erlich/Andy Ram (ISR) 7-6(2) 6-2
Siergiej Stachowski/Michaił Jużny (UKR/RUS) d. [8] Eric Butorac/Jean-Julien Rojer (USA/AHO) 6-3 1-6 7-5

[6] Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL) d. Julian Knowle/Horacio Zeballos (AUT/ARG) 6-4 6-1
Jamie Delgado/Jonathan Marray (GBR) d. [12] Marcelo Melo/Bruno Soares (BRA) 6-3 6-7(8) 7-6(2)
Somdev Devvarman/Treat Conrad Huey (IND/PHI) d. [14] Juan Ignacio Chela/Eduardo Schwank (ARG) 6-3 6-4
[4] Mahesh Bhupathi/Leander Paes (IND) d. Florian Mayer/Rogier Wassen (GER/NED) 7-6(5) 6-2

[5] Rohan Bopanna/Aisam-Ul-Haq Qureshi (IND/PAK) d. James Cerretani/Philipp Marx (USA/GER) 7-6(3) 7-6(4)
Paul Hanley/Dick Norman (AUS/BEL) d. Juan Sebastian Cabal/Robert Farah (COL) 6-2 6-3
[13] Marcel Granollers/Marc Lopez (ESP) d. Franco Ferreiro/Rui Machado (BRA/POR) 6-3 3-6 6-4
Colin Fleming/Ross Hutchins (GBR) d. [2] Max Mirnyj/Daniel Nestor (BLR/CAN) 6-3 7-5

I runda
Ivo Karlović/Frank Moser (CRO/GER) d. [1] Bob Bryan/Mike Bryan (USA) 6-4 2-6 6-2
Simone Bolelli/Fabio Fognini (ITA) d. Carlos Berlocq/Lukas Rosol (ARG/CZE) 7-6(3) 4-6 6-4
[ALT] Martin Emmrich/Andreas Siljestrom (GER/SWE) d. Ashley Fisher/Stephen Huss (AUS) 3-6 6-3 7-5
[15] Mark Knowles/Xavier Malisse (BAH/BEL) d. [WC] Jack Sock/Jackson Withrow (USA) 6-3 6-7(5) 6-1

Daniele Bracciali/Potito Starace (ITA) d. [11] Frantisek Cermak/Filip Polasek (CZE/SVK) 6-4 6-4
Denis Istomin/Mikhail Kukushkin (UZB/KAZ) d. Johan Brunstrom/Jarkko Nieminen (SWE/FIN) 3-6 6-2 7-6(6)
Pablo Andujar/Daniel Gimeno-Traver (ESP) d. Ivan Dodig/Bernard Tomić (CRO/AUS) 6-2 7-5
[7] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) d. [WC] Bradley Klahn/David Martin (USA) 6-4 6-4

[3] Michael Llodra/Nenad Zimonjić (FRA/SRB) d. Michael Russell/Donald Young (USA) 7-6(5) 7-6(9)
Nicolas Almagro/Maximo Gonzalez (ESP/ARG) d. Andreas Haider-Maurer/Blaz Kavcić (AUT/SLO) 6-2 7-5
David Marrero/Andreas Seppi (ESP/ITA) d. Arnaud Clement/Lukas Dlouhy (FRA/CZE) 6-4 7-6(7)
Michael Kohlmann/Alexander Waske (GER) d. [16] Scott Lipsky/Rajeev Ram (USA) 5-7 7-6(6) 7-6(5)

[9] Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (AUT/GER) d. Santiago Gonzalez/Jamie Murray (MEX/GBR) 6-3 6-0
Jonathan Erlich/Andy Ram (ISR) d. Lucas Arnold Ker/Juan Monaco (ARG) 4-6 7-6(5) 6-3
Siergiej Stachowski/Michaił Jużny (UKR/RUS) d. Robin Haase/Victor Hanescu (NED/ROU) 6-1 6-2
[8] Eric Butorac/Jean-Julien Rojer (USA/AHO) d. Grigor Dimitrov/Dmitry Tursunov (BUL/RUS) 6-7(3) 6-2 6-0


[6] Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL) d. [WC] Michael Shabaz/Ryan Sweeting (USA) 4-6 6-2 6-1
Julian Knowle/Horacio Zeballos (AUT/ARG) d. Olivier Rochus/Andre Sa (BEL/BRA) 6-4 3-6 7-5
Jamie Delgado/Jonathan Marray (GBR) d. Matthias Bachinger/Philipp Kohlschreiber (GER) 6-3 6-7(5) 6-4
[12] Marcelo Melo/Bruno Soares (BRA) d. [WC] Steve Johnson/Denis Kudla (USA) 6-2 6-1

[14] Juan Ignacio Chela/Eduardo Schwank (ARG) d. Adil Shamasdin/Igor Zelenay (CAN/SVK) 6-3 4-6 6-1
Somdev Devvarman/Treat Conrad Huey (IND/PHI) d. Igor Andreev/Igor Kunitsyn (RUS) 6-3 6-4
Florian Mayer/Rogier Wassen (GER/NED) d. Marc Gicquel/Gael Monfils (FRA) 7-5 6-2
[4] Mahesh Bhupathi/Leander Paes (IND) d. Alexandr Dołgopołow/Albert Ramos (UKR/ESP) 7-6(8) 6-4

[5] Rohan Bopanna/Aisam-Ul-Haq Qureshi (IND/PAK) d. [WC] Robby Ginepri/Rhyne Williams (USA) 6-1 2-6 6-2
James Cerretani/Philipp Marx (USA/GER) d. [WC] Travis Parrott/Bobby Reynolds (USA) 6-3 7-6(6)
Juan Sebastian Cabal/Robert Farah (COL) d. [WC] Jeff Dadamo/Austin Krajicek (USA) 7-6(2) 6-4
Paul Hanley/Dick Norman (AUS/BEL) d. [10] Christopher Kas/Alexander Peya (GER/AUT) 7-6(5) 7-5

[13] Marcel Granollers/Marc Lopez (ESP) d. Guillermo Garcia-Lopez/Albert Montanes (ESP) 3-0 krecz
Franco Ferreiro/Rui Machado (BRA/POR) d. Alex Bogomolov Jr./Matthew Ebden (USA/AUS) 2-6 6-4 6-4
Colin Fleming/Ross Hutchins (GBR) d. Martin Damm/Radek Stepanek (CZE) 6-3 6-3
[2] Max Mirnyj/Daniel Nestor (BLR/CAN) d. Santiago Giraldo/Pere Riba (COL/ESP) 6-3 6-2
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 22336
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: US Open 2011

Post autor: Robertinho » 25 lip 2011, 13:51

Obrazek Obrazek

US Open - przebieg turnieju juniorskiego

Zwyciezca
[13] Oliver Golding (GBR)

Finał
[13] Oliver Golding (GBR) d. [1] Jiri Vesely (CZE) 5-7 6-3 6-4

Półfinały
[1] Jiri Vesely (CZE) d. Kyle Edmund (GBR) 6-4 6-2

[13] Oliver Golding (GBR) d. [10] George Morgan (GBR) 6-0 7-6(2)

Ćwierćfinały
[1] Jiri Vesely (CZE) d. Alexios Halebian (USA) 7-5 6-2
Kyle Edmund (GBR) d. Karim Hossam (EGY) 6-2 6-4

[13] Oliver Golding (GBR) d. [6] Filip Horansky (SVK) 5-7 6-4 6-1
[10] George Morgan (GBR) d. Adam Pavlasek (CZE) 6-7(3) 6-4 6-4

III runda
[1] Jiri Vesely (CZE) d. Nikoa Milojević (SRB) 6-1 6-2
Alexios Halebian (USA) d. [9] Liam Broady (GBR) 3-6 6-4 6-3
Karim Hossam (EGY) d. [4] Hugo Dellien (BOL) 7-5 6-4
Kyle Edmund (GBR) d. [Q] Filip Peliwo (CAN) 6-2 3-6 6-1

[6] Filip Horansky (SVK) d. Pedja Krstin (SRB) 6-4 6-2
[13] Oliver Golding (GBR) d. [3] Bjorn Fratangelo (USA) 7-5 3-6 6-3
[10] George Morgan (GBR) d. Robin Kern (GER) 6-2 6-2
Adam Pavlasek (CZE) d. [Q] Or Ram-Harel (ISR) 6-7(3) 6-3 6-2

II runda
[1] Jiri Vesely (CZE) d. Marcos Giron (USA) 6-1 6-3
Nikoa Milojević (SRB) d. [15] Matias Sborowitz (CHI) 6-2 6-0
[9] Liam Broady (GBR) d. Mate Delić (CRO) 6-3 6-1
Alexios Halebian (USA) d. Julian Lenz (GER) 6-2 6-2

[4] Hugo Dellien (BOL) d. Kaichi Uchida (JPN) 6-3 5-7 6-1
Karim Hossam (EGY) d. Frederico Ferreira Silva (POR) 2-6 7-6(2) 6-4
[Q] Filip Peliwo (CAN) d. [Q] Jae Hwan Kim (KOR) 6-3 6-2
Kyle Edmund (GBR) d. Mitchell Krueger (USA) 7-6(4) 2-6 6-1

[6] Filip Horansky (SVK) d. Aslan Karatsev (RUS) 6-3 6-2
Pedja Krstin (SRB) d. Yoshihito Nishioka (JPN) 6-4 6-1
[13] Oliver Golding (GBR) d. Ben Wagland (AUS) 7-5 6-3
[3] Bjorn Fratangelo (USA) d. Bruno Sant'anna (BRA) 6-3 6-3

Robin Kern (GER) d. [WC] JC Aragone (USA) 7-6(5) 6-3
[10] George Morgan (GBR) d. [WC] Connor Farren (USA) 7-6(3) 7-6(8)
[Q] Or Ram-Harel (ISR) d. [14] Joao Pedro Sorgi (BRA) 6-3 6-4
Adam Pavlasek (CZE) d. Gonzalo Lama (CHI) 6-0 6-0

I runda
[1] Jiri Vesely (CZE) d. Vladyslav Manafov (UKR) 6-3 6-1
Marcos Giron (USA) d. [Q] Enzo Couacaud (FRA) 7-6(1) 6-4
Nikoa Milojević (SRB) d. Shane Vinsant (USA) 3-6 6-4 6-2
[15] Matias Sborowitz (CHI) d. Marco Aurei Nunez (MEX) 3-6 6-3 7-6(6)

[9] Liam Broady (GBR) d. [Q] Stefano Napolitano (ITA) 6-1 6-1
Mate Delić (CRO) d. [WC] Gage Brymer (USA) 6-3 6-2
Julian Lenz (GER) d. Yaraslau Shyla (BLR) 6-0 6-2
Alexios Halebian (USA) d. [5] Thiago Moura Monteiro (BRA) 6-3 6-7(4) 7-5

[4] Hugo Dellien (BOL) d. [WC] Dennis Novikov (USA) 7-5 6-4
Kaichi Uchida (JPN) d. [Q] Bar Botzer (ISR) 4-6 6-4 6-2
Karim Hossam (EGY) d. [WC] Ronnie Schneider (USA) 6-1 6-4
Frederico Ferreira Silva (POR) d. [16] Jeson Patrombon (PHI) 3-6 6-3 7-6(6)

[Q] Filip Peliwo (CAN) d. [11] Andrew Whittington (AUS) 7-5 6-2
[Q] Jae Hwan Kim (KOR) d. Sean Berman (USA) 6-4 7-6(2)
Kyle Edmund (GBR) d. Joris de Loore (BEL) 6-1 5-7 6-1
Mitchell Krueger (USA) d. [7] Dominic Thiem (AUT) 6-2 6-2


[6] Filip Horansky (SVK) d. Mac Styslinger (USA) 6-4 1-6 6-3
Aslan Karatsev (RUS) d. Maxim Dubarenco (MDA) 6-4 3-6 7-5
Yoshihito Nishioka (JPN) d. [WC] Luca Corinteli (USA) 6-4 3-6 6-3
Pedja Krstin (SRB) d. [12] Patrick Ofner (AUT) 6-2 2-6 6-3

[13] Oliver Golding (GBR) d. [WC] Brett Clark (USA) 6-3 6-4
Ben Wagland (AUS) d. [Q] Constantin Christ (GER) 6-2 7-6(5)
Bruno Sant'anna (BRA) d. Kimmer Coppejans (BEL) 6-4 6-4
[3] Bjorn Fratangelo (USA) d. Benjamin Ugarte (CHI) 6-1 6-3

[WC] JC Aragone (USA) d. [8] Mate Pavić (CRO) 2-6 6-1 6-3
Robin Kern (GER) d. Wayne Montgomery (RPA) 6-1 6-4
[WC] Connor Farren (USA) d. Diego Hidalgo (ECU) 6-4 6-4
[10] George Morgan (GBR) d. Julien Cagnina (BEL) 6-7(4) 6-4 6-2

[14] Joao Pedro Sorgi (BRA) d. [WC] Thai-Son Kwiatkowski (USA) 6-2 7-6(3)
[Q] Or Ram-Harel (ISR) d. Dennis Novak (AUT) 7-6(6) 3-6 6-3
Gonzalo Lama (CHI) d. [Q] Michael Redlicki (USA) 6-4 6-4
Adam Pavlasek (CZE) d. [2] Luke Saville (AUS) 6-4 7-5
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 22336
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: US Open 2011

Post autor: Robertinho » 25 lip 2011, 13:51

Obrazek Obrazek

US Open - przebieg kwalifikacji

Zakwalifikowani:
[1] Joao Souza (BRA)
Jean-Rene Lisnard (MON)
[3] Marsel Ilhan (TUR)
[31] Jesse Huta Galung (NED)
Sergei Bubka (UKR)
[23] Augustin Gensse (FRA)
Louk Sorensen (IRL)
[20] Vasek Pospisil (CAN)
[9] Go Soeda (JPN)
Malek Jaziri (TUN)
Conor Niland (IRL)
Robert Farah (COL)
Romain Jouan (FRA)
Frank Dancevic (CAN)
Jonathan Dasnieres de Veigy (FRA)
Michael Yani (USA)

III runda
[1] Joao Souza (BRA) d. David Goffin (BEL) 7-5 7-5

Jean-Rene Lisnard (MON) d. [2] Paul Capdeville (CHI) 6-7(8) 6-2 6-4

[3] Marsel Ilhan (TUR) d. [28] Lukas Lacko (SVK) 6-3 6-2

[31] Jesse Huta Galung (NED) d. Antonio Veić (CRO) 6-0 6-1

Sergei Bubka (UKR) d. [5] Rogerio Dutra da Silva (BRA) 6-2 4-6 6-3

[23] Augustin Gensse (FRA) d. Laurynas Grigelis (LTU) 7-6(5) 7-5

Louk Sorensen (IRL) d. Martin Fischer (AUT) 7-6(2) 6-1

[20] Vasek Pospisil (CAN) d. [8] Grega Zemlja (SLO) 6-4 2-6 7-6(5)

[9] Go Soeda (JPN) d. Greg Jones (AUS) 6-3 6-3

Malek Jaziri (TUN) d. Guillaume Rufin (FRA) 7-5 2-1 krecz

Conor Niland (IRL) d. Matwe Middelkoop (NED) 2-6 6-1 6-4

Robert Farah (COL) d. Dominik Meffert (GER) 6-3 6-7(1) 6-3

Romain Jouan (FRA) d. [WC] Denis Kudla (USA) 6-4 6-2

Frank Dancevic (CAN) d. [WC] Bradley Klahn (USA) 3-6 6-1 6-3

Jonathan Dasnieres de Veigy (FRA) d. Ilija Bozoljac (SRB) 4-6 6-4 6-1

Michael Yani (USA) d. Rajeev Ram (USA) 3-6 6-3 7-6(5)

II runda
[1] Joao Souza (BRA) d. Gianluca Naso (ITA) 6-0 7-5
David Goffin (BEL) d. Igor Sijsling (NED) 3-6 6-1 6-3

[2] Paul Capdeville (CHI) d. Greg Ouellette (USA) 6-4 3-6 6-1
Jean-Rene Lisnard (MON) d. [17] Paolo Lorenzi (ITA) 6-0 4-6 6-1

[3] Marsel Ilhan (TUR) d. Vincent Millot (FRA) 6-2 7-5
[28] Lukas Lacko (SVK) d. Marius Copil (ROU) 7-6(4) 6-3

Antonio Veić (CRO) d. Stefano Galvani (ITA) 6-4 4-6 6-2
[31] Jesse Huta Galung (NED) d. Gregoire Burquier (FRA) 7-6(4) 7-6(6)

[5] Rogerio Dutra da Silva (BRA) d. Adrian Menendez-Maceiras (ESP) 6-3 6-3
Sergei Bubka (UKR) d. [21] Ruben Bemelmans (BEL) 6-3 6-2

Laurynas Grigelis (LTU) d. Bastian Knittel (GER) 6-1 7-6(3)
[23] Augustin Gensse (FRA) d. Joao Sousa (POR) 6-1 1-6 6-4

Martin Fischer (AUT) d. David Guez (FRA) 6-4 6-0
Louk Sorensen (IRL) d. Gastao Elias (POR) 6-4 6-1

[8] Grega Zemlja (SLO) d. Marco Chiudinelli (SUI) 6-4 6-4
[20] Vasek Pospisil (CAN) d. Charles-Antoine Brezac (FRA) 6-1 7-5

[9] Go Soeda (JPN) d. Sebastian Rieschick (GER) 4-6 6-2 6-2
Greg Jones (AUS) d. Dusan Lojda (CZE) 6-2 7-6(4)

Guillaume Rufin (FRA) d. [WC] Rhyne Williams (USA) 6-2 7-5
Malek Jaziri (TUN) d. Michael Ryderstedt (SWE) 2-6 6-4 6-2

Conor Niland (IRL) d. Tsung-Hua Yang (TPE) 6-2 6-3
Matwe Middelkoop (NED) d. Matteo Viola (ITA) 6-4 7-6(5)

Dominik Meffert (GER) d. [12] Richard Berankis (LTU) 6-4 7-5
Robert Farah (COL) d. Andre Begemann (GER) 6-2 6-0

Romain Jouan (FRA) d. [WC] Mitchell Frank (USA) 6-3 4-6 6-3
[WC] Denis Kudla (USA) d. [24] Evgeny Donskoy (RUS) 1-6 6-3 7-6(5)

[WC] Bradley Klahn (USA) d. [14] Matthew Ebden (AUS) 6-4 6-7(5) 6-3
Frank Dancevic (CAN) d. Fritz Wolmarans (RSA) 6-4 6-7(5) 6-3

Ilija Bozoljac (SRB) d. [15] Andreas Beck (GER) 7-6(1) 6-3
Jonathan Dasnieres de Veigy (FRA) d. [WC] Blake Strode (USA) 6-4 6-7(2) 6-1

Michael Yani (USA) d. Pablo Galdon (ARG) 6-4 6-4
Rajeev Ram (USA) d. [ALT] Carsten Ball (AUS) 6-4 6-7(2) 6-1

I runda
[1] Joao Souza (BRA) d. Jan Mertl (CZE) 4-6 6-4 6-2
Gianluca Naso (ITA) d. Thomas Fabbiano (ITA) 6-2 6-3
David Goffin (BEL) d. Roman Borvanov (MDA) 6-0 6-3
Igor Sijsling (NED) d. [25] Cedrik-Marcel Stebe (GER) 6-2 6-3

[2] Paul Capdeville (CHI) d. Amir Weintraub (ISR) 6-4 6-7(7) 6-1
Greg Ouellette (USA) d. Juan Sebastian Cabal (COL) 6-4 6-2
Jean-Rene Lisnard (MON) d. Ivo Klec (SVK) 6-3 6-7(2) 6-4
[17] Paolo Lorenzi (ITA) d. Victor Estrella (DOM) 6-4 6-1

[3] Marsel Ilhan (TUR) d. Marcin Gawron (POL) 6-2 6-0
Vincent Millot (FRA) d. Zack Fleishman (USA) 4-6 6-4 6-2
Marius Copil (ROU) d. Facundo Bagnis (ARG) 6-4 3-6 7-5
[28] Lukas Lacko (SVK) d. Eduardo Schwank (ARG) 6-1 6-1

Stefano Galvani (ITA) d. [4] Thomas Schoorel (NED) 6-4 6-2
Antonio Veić (CRO) d. Danai Udomchoke (THA) 6-3 6-4
Gregoire Burquier (FRA) d. Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI) 6-1 6-4
[31] Jesse Huta Galung (NED) d. Maxime Teixeira (FRA) 6-4 4-6 6-4

[5] Rogerio Dutra da Silva (BRA) d. Clement Reix (FRA) 6-4 7-6(6)
Adrian Menendez-Maceiras (ESP) d. Alexander Waske (GER) 4-6 7-6(7) 6-4
Sergei Bubka (UKR) d. Jurgen Zopp (EST) 6-4 7-6(5)
[21] Ruben Bemelmans (BEL) d. Nicholas Monroe (USA) 6-1 4-6 6-1

Bastian Knittel (GER) d. [6] Mischa Zverev (GER) 6-4 6-2
Laurynas Grigelis (LTU) d. Adam Kellner (HUN) 6-2 6-2
Joao Sousa (POR) d. Ludovic Walter (FRA) 7-6(4) 6-4
[23] Augustin Gensse (FRA) d. Jan-Lennard Struff (GER) 6-2 6-3

Martin Fischer (AUT) d. [7] Benoit Paire (FRA) 7-6(6) 7-6(6)
David Guez (FRA) d. Nikola Mektic (CRO) 6-0 6-4
Gastao Elias (POR) d. Alex Kuznetsov (USA) 3-6 7-5 6-3
Louk Sorensen (IRL) d. [29] Arnau Brugues-Davi (ESP) 7-6(2) 6-4

[8] Grega Zemlja (SLO) d. Peter Luczak (AUS) 6-1 6-4
Marco Chiudinelli (SUI) d. Frederik Nielsen (DEN) 6-7(8) 6-3 6-3
Charles-Antoine Brezac (FRA) d. [WC] Daniel Kosakowski (USA) 6-2 7-5
[20] Vasek Pospisil (CAN) d. Chris Guccione (AUS) 7-6(4) 7-5

[9] Go Soeda (JPN) d. Tim Smyczek (USA) 6-1 6-3
Sebastian Rieschick (GER) d. Roberto Bautista-Agut (ESP) 6-3 6-2
Dusan Lojda (CZE) d. Yuichi Sugita (JPN) 6-3 7-5
Greg Jones (AUS) d. [19] Wayne Odesnik (USA) 6-7(6) 6-2 6-2

[WC] Rhyne Williams (USA) d. [10] Rik de Voest (RPA) 6-4 6-4
Guillaume Rufin (FRA) d. Yannick Mertens (BEL) 6-3 6-2
Malek Jaziri (TUN) d. Fernando Romboli (BRA) 6-1 6-1
Michael Ryderstedt (SWE) d. [30] Brian Dabul (ARG) 7-6(1) 6-4

Tsung-Hua Yang (TPE) d. [11] Izak van der Merwe (RPA) 6-2 6-1
Conor Niland (IRL) d. Pavol Cervenak (SVK) 6-1 6-4
Matteo Viola (ITA) d. Alessandro Giannessi (ITA) 6-3 6-1
Matwe Middelkoop (NED) d. [18] Jerzy Janowicz (POL) 6-3 6-7(5) 6-1

[12] Richard Berankis (LTU) d. Guillermo Alcaide (ESP) 6-2 6-2
Dominik Meffert (GER) d. Jan Hernych (CZE) 6-2 6-3
Andre Begemann (GER) d. Michael Venus (NZL) 1-6 6-2 6-2
Robert Farah (COL) d. [32] Julio Silva (BRA) 6-7(5) 6-1 6-3

[WC] Mitchell Frank (USA) d. [13] Kenny de Schepper (FRA) 3-6 7-6(5) 7-5
Romain Jouan (FRA) d. Denis Matsukevich (RUS) 6-2 6-4
[WC] Denis Kudla (USA) d. Andrea Arnaboldi (ITA) 6-3 4-6 7-6(7)
[24] Evgeny Donskoy (RUS) d. Amer Delic (BIH) 6-7(3) 6-4 6-2

[14] Matthew Ebden (AUS) d. James Lemke (AUS) 6-0 6-3
[WC] Bradley Klahn (USA) d. [WC] Tennys Sandgren (USA) 6-7(2) 6-2 6-2
Fritz Wolmarans (RSA) d. [WC] Bjorn Fratangelo (USA) 6-2 6-2
Frank Dancevic (CAN) d. [26] Arnaud Clement (FRA) 6-3 6-3

[15] Andreas Beck (GER) d. Carlos Salamanca (COL) 7-6(3) 6-1
Ilija Bozoljac (SRB) d. Jesse Witten (USA) 6-3 6-2
Jonathan Dasnieres De Veigy (FRA) d. [WC] Marcos Giron (USA) 6-3 6-2
[WC] Blake Strode (USA) d. [27] Nikola Cirić (SRB) 6-3 7-6(4)

Michael Yani (USA) d. [16] James Ward (GBR) 7-6(2) 6-4
Pablo Galdon (ARG) d. Stephane Bohli (SUI) 6-4 6-4
Rajeev Ram (USA) d. Axel Michon (FRA) 7-5 6-3
[ALT] Carsten Ball (AUS) d. Ricardo Hocevar (BRA) 6-4 6-1
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 8504
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59

Re: US Open 2011

Post autor: jaccol55 » 25 lip 2011, 13:52

2011 US Open base prize money reaches record $23.7 million

The USTA announced that the 2011 US Open purse has increased by more than one million dollars to reach a record $23.7 million. In addition to the base purse of $23.7 million, the top three men’s and top three women’s finishers in the Olympus US Open Series may earn up to an additional $2.6 million in bonus prize money at the US Open, providing a potential total payout of $26.3 million.
Both the men’s and women’s US Open singles champions will earn a record $1.8 million with the ability to earn an additional $1 million in bonus prize money (for a total $2.8 million potential payout) based on their performances in the Olympus US Open Series.
The Olympus US Open Series Bonus Challenge rewards the top three men’s and top three women’s finishers each year with bonus prize money at the US Open and has resulted in the largest paychecks in tennis history for men (2007 – Roger Federer, $2.4 million) and women (2005 – Kim Clijsters, $2.2 million).

US Open Base Prize Money
The 2011 US Open purse includes a 6.4% increase in men’s and women’s singles prize money over last year's total. For the 39th consecutive year, the USTA will offer equal prize money to both men and women -- a Grand Slam first and US Open tradition dating back to 1973. All players also receive per diem payments to help with the cost of accommodations and other expenses.

US Open Bonus Prize Money
The 2011 US Open is the culmination of the Olympus US Open Series, the North American summer season of 10 ATP World Tour and WTA events that begins July 18. The USTA will offer up to an additional $2.6 million in bonus prize money at the US Open to the top three men’s and top three women’s singles finishers in the Olympus US Open Series. More than $6.6 million in bonus prize money has been awarded since the Olympus US Open Series began in 2004.
The men’s and women’s winners of the Olympus US Open Series will play for up to $1 million in bonus prize money at the US Open. In addition, the second-place finishers can earn up to an additional $500,000, while the third-place finishers in the Olympus US Open Series can earn up to an additional $250,000. The top finishers in the Olympus US Open Series will be determined by the Olympus US Open Series Bonus Challenge -- a point structure based on singles results at each of the 10 Olympus US Open Series tournaments this summer. Players must earn points in at least two Olympus US Open Series events in order to be eligible for bonus prize money at the US Open.

####

The Olympus US Open Series is the six-week summer tennis season linking 10 major ATP World Tour and WTA tournaments to the US Open. Since its inception in 2004, the Olympus US Open Series has doubled television viewership and increased attendance, while generating new corporate partnerships for the sport. The Olympus US Open Series Bonus Challenge rewards the top three men’s and top three women’s finishers each year with bonus prize money at the US Open and has resulted in the largest paychecks in tennis history for men (2007 – Roger Federer, $2.4 million) and women (2005 – Kim Clijsters, $2.2 million). Last year, Rafael Nadal and Dinara Safina won the Olympus US Open Series.
The 2010 US Open drew more than 712,000 fans, maintaining its position as the highest attended annual sporting event in the world. More than 80 million domestic viewers watched the 2010 US Open on CBS Sports, ESPN2 and Tennis Channel, and international broadcasts reached 185 countries. JPMorgan Chase & Co. is the presenting sponsor of the US Open women’s singles championship. Mercedes-Benz USA is the presenting sponsor of the US Open men’s singles championship.
The 2011 US Open will be held Monday, August 29 through Sunday, September 11. Tickets for the 2011 US Open can be purchased four ways: 1) at USOpen.org; 2) by calling Ticketmaster at 1-866-OPEN-TIX; 3) at all Ticketmaster outlets; or 4) at the USTA Billie Jean King National Tennis Center box office. American Express is the Official Card of the US Open.
http://www.usopen.org/2011_us_open_base ... 7_million/
Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 4496
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51

Re: US Open 2011

Post autor: Jacuszyn » 25 lip 2011, 13:56

Come to Family Day at the 2011 US Open

Obrazek

Join us for the third annual US Open Family Day on Tuesday, August 30!

Purchase a Family Day Hospitality Package and start the day with a special Hospitality Breakfast starting from 9:30 – 11:00 a.m. in our exclusive Corporate Hospitality Pavilion with refreshments available through 1:30 p.m.

Once you have filled up on breakfast, enjoy your Upper or Lower Promenade seats for the Day Session in Arthur Ashe Stadium, as well as a chance to take photos with the US Open Trophy and leave with an exclusive gift bag.

And the fun does not stop there! Do not miss any of the special Family Day activities, including the exciting ‘Comb the Courts’ Scavenger Hunt, the Family Day Target Challenge as well as other fun in-stadium giveaways for all families.
http://www.usopen.org/come_to_family_da ... 1_us_open/
MTT:
W(13): Eastbourne 2010, Eastbourne 2019 i 11 innych.

Tour de France 1986, 1989, 1990.
Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 4496
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51

Re: US Open 2011

Post autor: Jacuszyn » 25 lip 2011, 14:01

Dzikie karty:

Turniej Główny
1 Benneteau, Julien FRA (FFT)
2 Ginepri, Robby USA
3 Harrison, Ryan USA
4 Hewitt, Lleyton AUS (TA)
5 Johnson, Steve USA (Mistrz NCAA)
6 Sock, Jack USA (Mistrz USA U-18)
7 Young, Donald USA
8 Reynolds, Bobby USA (Zwycięzca eliminacji USTA)

Kwalifikacje
1 Frank, Mitchell USA (finalista Mistrzostw USA U-18)
2 Fratangelo, Bjorn USA
3 Giron, Marcus USA
4 Klahn, Bradley USA
5 Kosakowski, Daniel USA
6 Kudla, Denis USA
7 Sandgren, Tennys USA
8 Williams, Rhyne USA
9 Strode, Blake USA (Mistrz eliminacji stanowych)
MTT:
W(13): Eastbourne 2010, Eastbourne 2019 i 11 innych.

Tour de France 1986, 1989, 1990.
Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 4496
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51

Re: US Open 2011

Post autor: Jacuszyn » 25 lip 2011, 14:05

Arthur Ashe Kids' Day

http://www.arthurashekidsday.com/
MTT:
W(13): Eastbourne 2010, Eastbourne 2019 i 11 innych.

Tour de France 1986, 1989, 1990.
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 8504
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59

Re: US Open 2011

Post autor: jaccol55 » 25 lip 2011, 14:14

Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 4496
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51

Re: US Open 2011

Post autor: Jacuszyn » 25 lip 2011, 14:15

MTT:
W(13): Eastbourne 2010, Eastbourne 2019 i 11 innych.

Tour de France 1986, 1989, 1990.
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 8504
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59

Re: US Open 2011

Post autor: jaccol55 » 25 lip 2011, 14:20

Lista zgłoszeń pojawiła się w poście nr 2.
Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 4496
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51

Re: US Open 2011

Post autor: Jacuszyn » 25 lip 2011, 14:24

Defending Champion Rafael Nadal, World No. 1 Novak Djokovic, Roger Federer and Andy Roddick Headline 2011 US Open Men's Field

Obrazek
Rafael Nadal completed the career slam with his 2010 US Open win - this year, he'll fight to win back the No. 1 world ranking

The USTA announced that world No. 1 and reigning Australian Open and Wimbledon champion Novak Djokovic, reigning US Open and French Open champion Rafael Nadal, and five-time US Open champion Roger Federer lead the men’s singles field for the 2011 US Open Tennis Championships. The player field also features former US Open champions Andy Roddick and Juan Martin Del Potro. Each of the world’s top 101 men received direct entry into the US Open, representing 40 countries.

The 2011 US Open will be played August 29 – September 11 at the USTA Billie Jean King National Tennis Center in Flushing Meadows, N.Y. Both the men’s and women’s US Open singles champions will earn $1.8 million with the ability to earn an additional $1 million in bonus prize money (for a total $2.8 million potential payout) based on their performances in the Olympus US Open Series. The US Open Men’s Singles Championship is presented by Mercedes-Benz USA.

Leading the entry list is world No. 1 Novak Djokovic of Serbia, who will be seeking his first US Open title after reaching the final in 2010. Djokovic won the 2011 Australian Open and Wimbledon titles, and following his win at Wimbledon became the first player other than Rafael Nadal and Roger Federer to be ranked No. 1 on the ATP World Tour since Andy Roddick in 2003.

World No. 2 Rafael Nadal enters as the defending US Open champion and is seeking his 11th career Grand Slam singles title after winning the 2011 French Open.

World No. 3 Roger Federer is seeking his sixth US Open title which would surpass Pete Sampras and Jimmy Connors for most U.S. Open men’s singles titles in the Open Era. In 2007, Federer became the only man to win the Olympus US Open Series and US Open titles in the same year.

Following Nadal, Djokovic and Federer on the entry list are No. 4 Andy Murray of Great Britain, the 2008 US Open runner-up; No. 5 Robin Soderling of Sweden, the French Open runner-up in 2009 and 2010; No. 6 David Ferrer of Spain, a 2007 US Open semifinalist; No. 7 Gael Monfils of France; No. 8 Tomas Berdych of the Czech Republic, the 2010 Wimbledon runner-up; No. 9 Mardy Fish of Tampa, Fla.; and No. 10 Andy Roddick of Austin, Texas, the 2003 US Open Champion.

In all, there are six entrants who have won Grand Slam singles titles in their careers, including 2003 French Open champion Juan Carlos Ferrero of Spain.

Other American men who received direct entry into this year’s tournament include: No. 35 John Isner of Tampa, Fla.; No. 50 Sam Querrey of Las Vegas; No. 63 Alex Bogomolov Jr. of Miami; No. 66 Ryan Sweeting of Fort Lauderdale, Fla.; and No. 91 James Blake of Tampa, Fla.

Marc Gicquel of France, ranked No. 101, is the last player accepted directly into the men’s field of 128. Additionally, three players used protected rankings to gain direct entry: Fernando Gonzalez of Chile; Tommy Haas of Germany; and Ivo Karlovic of Croatia. Sixteen more players will gain entry through the US Open Qualifying Tournament, August 23-26, while the remaining eight spots are wild cards awarded by the USTA.
http://www.usopen.org/defending_champio ... ens_field/
MTT:
W(13): Eastbourne 2010, Eastbourne 2019 i 11 innych.

Tour de France 1986, 1989, 1990.
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 8504
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59

Re: US Open 2011

Post autor: jaccol55 » 25 lip 2011, 14:27

Turniej Główny

WC Johnson, Steve USA (Mistrz NCAA)
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 8504
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59

Re: US Open 2011

Post autor: jaccol55 » 25 lip 2011, 14:32

Terminy i godziny losowań:

drabinki kwalifikacji: Poniedziałek, 22 sierpnia, ?
drabinki turnieju głównego: Czwartek, 25 sierpnia, godz. 23:00
drabinki turnieju deblowego: Niedziela, 28 sierpnia, ?
drabinki miksta: Poniedziałek, 29 sierpnia, godz. 18:00
Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 4496
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51

Re: US Open 2011

Post autor: Jacuszyn » 04 sie 2011, 13:41

US Open champions Nadal and Clijsters, Carmelo Anthony, Cody Simpson highlight talent for Arthur Ashe Kids' Day

Obrazek

The USTA announced that reigning US Open Champions Rafael Nadal and Kim Clijsters, world No.1 ranked Novak Djokovic, former US Open Champion Andy Roddick and the 2010 US Open Wheelchair Champion David Wagner will team up with actor Bradley Cooper, New York Knicks All-Star Carmelo Anthony, and pop star Cody Simpson at the 16th Annual Arthur Ashe Kids’ Day presented by Hess Saturday, August 27 at the USTA Billie Jean King National Tennis Center in Flushing, N.Y., from 9:30 a.m. - 4 p.m. Hosted by TV personalities/actors La La Anthony and Quddus, the show will feature more musical guests and tennis stars set to be announced in coming weeks. The popular full-day tennis and music festival for children and adults alike – including interactive games, musical entertainment and tennis activities – will also feature performances from up-and-coming stars including Girls Nite Out, Action Item, Jacob Latimore and Nickelodeon's The Fresh Beat Band. Arthur Ashe Kids’ Day Presented by Hess will kick off the 2011 US Open, which runs from August 29 - September 11.

From 9:30 a.m. – 12:30 p.m., kids and their families can experience an exciting schedule of free tennis games, live music and attractions taking place throughout the grounds of the USTA Billie Jean King National Tennis Center. Inside Arthur Ashe Stadium from 1 p.m. - 3 p.m., the live tennis and music show will feature fun exhibition matches and skills competitions with Rafael Nadal, Novak Djokovic, Kim Clijsters, Andy Roddick, David Wagner and other top players and celebrities with musical performances by Cody Simpson and more.

Stadium show tickets are on sale now through Ticketmaster (1-866-OPEN-TIX), usopen.org and at the USTA Billie Jean King National Tennis Center box office. American Express is the official card of Arthur Ashe Kids’ Day. General admission promenade tickets cost $10 and loge tickets are $20. Arthur Ashe Kids' Day will be broadcast nationally by CBS on Sunday, August 28, from 12 p.m. – 1:30 p.m (ET). Kids 12-and-under with stadium show tickets will receive a free Arthur Ashe Kids’ Day hat from the USTA and Hess on a first-come, first-served basis.

"We are excited to kick off the 2011 US Open with the biggest names in sports and entertainment at the 16th annual Arthur Ashe Kids’ Day presented by Hess," said Harlan Stone, Chief Business and Marketing Officer, USTA. "We look forward to serving up a day of family fun as we celebrate the life of a tennis legend whose mission was to empower kids through sport and education."

Over the years, Arthur Ashe Kids’ Day has featured many of music’s biggest acts including Justin Bieber, Rihanna, Jonas Brothers, Demi Lovato, Sean Kingston, Jordin Sparks, Britney Spears, Ne-Yo, Gavin DeGraw, Jessica Simpson, Backstreet Boys, Bow Wow and Hanson.

This year’s lineup will feature:

Bradley Cooper – Cooper recently completed production on the thriller, THE WORDS and later this month will begin production on the independent drama THE PLACE BEYOND THE PINES. Later this year, Cooper will begin production on PARADISE LOST for Legendary Pictures. Cooper will play Lucifer in the adaptation of John Milton’s epic 17th-century poem "Paradise Lost." Cooper was recently seen reprising his role as Phil in Warner Brothers’ THE HANGOVER PART II, director Todd Phillips’ follow-up to 2009’s smash hit THE HANGOVER. Earlier this year Cooper starred in Relativity’s hit drama LIMITLESS, opposite Robert De Niro and directed by Neil Burger.

Carmelo Anthony – Carmelo Anthony has not only been one of the top scorers in the league, he has also diversified himself as a player, a family man, a businessman and a philanthropist. Prior to being drafted 3rd overall in the 2003 NBA Draft by the Denver Nuggets, Melo led the Syracuse Orangemen to their first ever National Championship. Once in the league, Anthony led the Nuggets to two divisional titles and to the playoffs every season since his rookie year. He also served as co-captain for the USA National team that took home the Gold Medal during the 2008 Beijing Olympics, the ultimate token of redemption, success and global recognition for the NBA All-Star and two-time Olympian. This past season, Melo led the New York Knicks to their first playoff appearance since 2004, while bringing much needed life and energy back into the Garden.

Cody Simpson – Cody Simpson began posting YouTube videos of himself at age 12 performing covers of songs by artists who inspired him, including Justin Timberlake, Jason Mraz, and The Jacksons. Cody’s YouTube Channel, active since August 2008, now boasts nearly 70 million views and more than 250,000 subscribers. In April 2010, Cody signed with Atlantic Records, which released his debut EP, "4U" highlighted by the rhythmic pop singles "All Day" and "iYiYi" featuring Flo Rida. This past May Cody released his latest single, "On My Mind" which skyrocketed to #1 on Radio Disney. Cody was a featured performer at the 2010 Australian Kids’ Choice Awards and just recently wrapped up a nationwide co-headlining tour alongside Greyson Chance. Cody’s full length Atlantic Records debut will arrive everywhere this September.

Click here for bios of this year's performers.

The interactive activities, offering children of all ages a chance to hit with top tennis pros and win prizes, include:


Hess Get Pumped Up Festival Stage – Features up-and-coming musical stars Girls Nite Out, Action Item, Jacob Latimore and Nickelodeon's The Fresh Beat Band.
The Hess Express Obstacle Course – Kids test agility, balance, running and tennis skills.
Nike – Tennis and skill activities on two courts featuring Nike sponsored athletes.
IBM – Two radar guns on court test the speed of kids' serves.
10 & Under Tennis – A chance for kids to learn real tennis and have real fun doing it. 10 & Under Tennis follows almost every other youth sport and uses racquets, balls and courts that are sized right for kids so that they enjoy the game right from the start.
USTA Serves/Aetna Tennis Skills – This court will have six to eight various stations for very young kids or special populations. Stations may include things like rolling the ball with a racquet and bouncing a koush ball.
Xerox Beat the Pro – Kids will have the chance to challenge the pros on this fast-paced court.
Also – Player Practices, Player Autographs, Face-Painting, Hair Braiding, Juggling & Plate Spinning, Stilt-Walkers, Balloon Artists and more.


Presented by Hess and produced by the USTA, Arthur Ashe Kids’ Day honors tennis legend Arthur Ashe and continues his mission of using tennis as a means to instill in kids the values of humanitarianism, leadership and academic excellence. Arthur Ashe Kids’ Day introduces children of all ages to the great sport of tennis while bringing families together for a fun, interactive experience. A portion of the proceeds from Arthur Ashe Kids’ Day benefits the National Junior Tennis and Learning (NJTL) network. The NJTL was established by Arthur Ashe, Charlie Pasarell and Sheridan Snyder in 1969 with the mission of developing the character of young people through tennis and education. Since then, the NJTL network has grown to include over 600 chapters which serve over 250,000 youth annually. NJTL chapters, which vary in size and scope, can be found in 46 of the top 50 U.S. markets, making NJTL one of the USTA’s largest community-based initiatives. NJTL chapters are supported by the USTA through grants, awards, and various learning opportunities. NJTL participants and chapter leaders have the opportunity to take part in a number of core programs, including the Tennis Leadership Camp, the Arthur Ashe Essay and Art Contest, Arthur Ashe Kids’ Day, the National Student Athlete Competition, NJTL Kids’ Days, a scholarship to the annual USTA Community Tennis Development Workshop, and low-cost insurance.

The USTA recently launched a new interactive, kid-friendly website for Arthur Ashe Kids’ Day. For more information on the event, log on to http://www.arthurashekidsday.com, "like" the official Facebook page facebook.com/ArthurAsheKidsDay or follow @AAKidsDay on Twitter. In the event of inclement weather, ticket holders can log on to any of the sites listed above for the most up to date information.

The 2010 US Open drew more than 710,000 fans, maintaining its position as the highest attended annual sporting event in the world. More than 85 million viewers watched the 2010 US Open on CBS Sports and ESPN, and international broadcasts reached 180 countries. JPMorgan Chase & Co. is the presenting sponsor of the US Open women’s singles championship. Mercedes-Benz USA is the presenting sponsor of the US Open men’s singles championship.

The 2011 US Open will be held Monday, August 29 through Sunday, September 11. Tickets for the 2011 US Open can be purchased four ways: 1) at USOpen.org; 2) by calling Ticketmaster at 1-866-OPEN-TIX; 3) at all Ticketmaster outlets; or 4) at the USTA Billie Jean King National Tennis Center box office. American Express is the Official Card of the US Open.

Hess Corporation (NYSE: HES), with headquarters in New York, is a global integrated energy company engaged in the exploration, production, purchase, transportation and sale of crude oil and natural gas, as well as the production and sale of refined petroleum, natural gas and electricity products. Hess is one of the leading independent gasoline-convenience retailers on the East Coast with more than 1,350 stations and convenience stores in 18 states.
http://www.usopen.org/us_open_champions ... _kids_day/
MTT:
W(13): Eastbourne 2010, Eastbourne 2019 i 11 innych.

Tour de France 1986, 1989, 1990.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 83933
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: US Open 2011

Post autor: DUN I LOVE » 04 sie 2011, 13:48

Cody Simpson. :D Przepraszam, ale ten 'gwiazdor' Pop (strasznie się nam pojęcie gwiazdy zdewaluowało), urodzony 14 lat temu, ma wystąpić charakterze 1 z dzieci czy jak? :P

Znakomita idea Kids' Day. Bardzo fajny moment w tenisowym kalendarzu. ;)
MTT - tytuły (22)
2020 (1) Auckland
2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha
2017 (1) Cincinnati M1000
2016 (1) Sankt Petersburg
2015 (1) Rotterdam
2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj
2012 (1) Toronto M1000
2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose
2010 (2) Wiedeń, Rotterdam
2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne
2008 (2) US Open, Estoril


MTT - finały (24)
2020 (1) Acapulco
2019 (2) Kitzbuhel, Genewa
2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia
2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000
2016 (2) Newport, Rotterdam
2015 (1) Halle
2014 (1) Tokio
2013 (2) Basel, Kuala Lumpur
2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000
2010 (2) Basel, Marsylia
2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000
2008 (1) WTF
Widzu
Posty: 327
Rejestracja: 01 sie 2011, 16:12

Re: US Open 2011

Post autor: Widzu » 04 sie 2011, 19:45

Pytanie do speców. Ten Johnson dostał dziką katę ponieważ jest nr 1 studentów? Czy wygrał te nieoficjalne MŚ juniorów?!
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość