Madryt 2012

Obrazek
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Madryt 2012

Post autor: Jacques D. »

jonathan pisze:
Anula pisze:Postanowiłam tego nie komentować. :lol:
Wiem, że brzmi to dość dziwnie, ale szukałem jakiegoś oryginalnego porównania i myślę, że ma ono sens, bo zarówno Nadal, jak i Djokokić przypominają mi czasem właśnie takich młociarzy w kamieniołomach, a ich mecze polegają na rozłupywaniu kamieni. Każdy kolejny tłuką coraz mocniej i bardziej wytrwale i ani na myśl nie przychodzi im, by wyrzucić z rąk młot i dać za wygraną.
To mnie zastanowiło, jako że ani Nadal ani Djokovic nigdy nie prezentowali szczególnie siłowego tenisa. Tenis wytrzymałościowy nie jest z siłowym tożsamy.
jonathan
Posty: 6546
Rejestracja: 01 sie 2011, 19:49

Re: Madryt 2012

Post autor: jonathan »

Jacques D. pisze:To mnie zastanowiło, jako że ani Nadal ani Djokovic nigdy nie prezentowali szczególnie siłowego tenisa. Tenis wytrzymałościowy nie jest z siłowym tożsamy.
Nie traktuj tego tak dosłownie. Mówiąc o kolejnych rozłupywanych kamieniach miałem raczej na myśli sposób radzenia sobie Nadala i Djokovicia w kolejnych sytuacjach na korcie i rozgrywania meczów nie w wymiarze czysto tenisowym, ale mentalnym. Po prostu kto z nich będzie bardziej zacięty, wytrwały i bezwzględny (tj. rozłupie więcej kamieni), ten wygra pojedynek.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Madryt 2012

Post autor: Jacques D. »

jonathan pisze:
Jacques D. pisze:To mnie zastanowiło, jako że ani Nadal ani Djokovic nigdy nie prezentowali szczególnie siłowego tenisa. Tenis wytrzymałościowy nie jest z siłowym tożsamy.
Nie traktuj tego tak dosłownie. Mówiąc o kolejnych rozłupywanych kamieniach miałem raczej na myśli sposób radzenia sobie Nadala i Djokovicia w kolejnych sytuacjach na korcie i rozgrywania meczów nie w wymiarze czysto tenisowym, ale mentalnym. Po prostu kto z nich będzie bardziej zacięty, wytrwały i bezwzględny (tj. rozłupie więcej kamieni), ten wygra pojedynek.
Niby wszystko ok, ale aż dziwi, że taki młot jak Nadal nie rozłupał w Madrycie akurat najmiększego kamienia. hahaha
Awatar użytkownika
Shinoda
Posty: 1015
Rejestracja: 22 lip 2011, 16:13
Lokalizacja: Łuków

Re: Madryt 2012

Post autor: Shinoda »

Ze słowami Jonathana zgadzam się w 100%, a dowód tego obaj dali w Melbourne gdzie po obejrzeniu powtórki doszedłem do jednego wniosku - wygrał ten który miał więcej siły, i tyle. :)
2003 US Open
jonathan
Posty: 6546
Rejestracja: 01 sie 2011, 19:49

Re: Madryt 2012

Post autor: jonathan »

Jacques D. pisze:Niby wszystko ok, ale aż dziwi, że taki młot jak Nadal nie rozłupał w Madrycie akurat najmiększego kamienia. hahaha
No bo Verdasco był wtedy skałą nie do ruszenia. :D
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Madryt 2012

Post autor: robpal »

Obrazek Obrazek

Wyniki finałów:

[3] Roger Federer (SUI) d. [6] Tomas Berdych (CZE) 3-6 7-5 7-5

Obrazek

[4] Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL) d. [6] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) 6-3 6-4

Obrazek

Wszystkie wyniki turnieju singlowego, deblowego oraz kwalifikacji można znaleźć na 1 stronie wątku.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości