WTA - temat ogólny

Obrazek
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

WTA - temat ogólny

Post autor: Robertinho »

Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 9931
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: Jacuszyn »

Jelena Dementiewa poślubiła Maksima Afinogienowa
Była rosyjska tenisistka Jelena Dementiewa, mistrzyni olimpijska z igrzysk w Pekinie (2008), poślubiła w Moskwie wieloletniego partnera Maksima Afinogienowa. Ceremonia odbyła się w hotelu Ritz Carlton, usytuowanym w pobliżu Placu Czerwonego.

Ślub odbył się w sobotę, ale informacje o nim trafiły do prasy dopiero w połowie tygodnia. Wśród zaproszonych gości znalazły się gwiazdy rosyjskiego tenisa, m.in.: Jewgienij Kafielnikow, Dinara Safina, Wiera Zwonariewa, Swietłana Kuzniecowa, Jelena Wiesnina, Wiera Duszewina, Maria Kirilenko i jej narzeczony Igor Andriejew, a także szef rodzimej federacji Szamil Tarpiszczew.

Podczas uroczystego bankietu państwo młodzi mogli obejrzeć na telebimie klipy filmowe z życzeniami m.in. od Szwajcara Rogera Federera, Belgijki Kim Clijsters czy Dunki polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki, aktualnej liderki rankingu WTA Tour. Bukiet ślubny złapała Duszewina.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... enowa.html
MTT:
Singles W(18): Kuala Lumpur 09, Memphis 10, Eastbourne 10, World Tour Finals 10, Cincinnati 12, Auckland 14, Sydney 16, Quito 17, Buenos Aires 17, Halle 17, Umag 17, Auckland 18, Eastbourne 19, Geneva 22, Auckland 23, Washington 23, Paris 23, Miami 24
Singles F(15): Metz 09, Basel 09, Johannesburg 10, Stuttgart 10, Toronto 10, Valencia 10, San Jose 11, Buenos Aires 16, Miami 17, Tokyo 17, IO Tokyo 20, Tokyo 23, Montpellier 24, Buenos Aires 24, Monte Carlo 24
Doubles W (5): Roland Garros 11, US Open 11, Monte Carlo 23, Toronto 23, World Tour Finals 23
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: Robertinho »

Radwańska: Po 17 latach czas na odpoczynek od taty

Obrazek

Agnieszka Radwańska zdecydowała, że na razie nie chce trenować z ojcem. - Tata nie umie oddzielić roli rodzica od szkoleniowca - mówi czternasta tenisistka świata.

Najlepsza polska tenisistka od tygodnia jest w Ameryce, gdzie rozpoczęła pięciotygodniowe przygotowania do wielkoszlemowego US Open. W I rundzie turnieju WTA w kalifornijskim Stanfordzie (pula nagród 721 tys. dol.) gładko pokonała w poniedziałek Czeszkę Barborę Záhlavovą-Strýcovą 6:1, 6:2.

Po spotkaniu rozmawiała z amerykańskimi dziennikarzami i właśnie wtedy powiedziała, że nie będzie przez jakiś czas trenować z Robertem Radwańskim. - Czasem dobrze jest zrobić przerwę, szczególnie od kogoś, z kim pracowało się przez 17 lat. To po prostu za dużo - powiedziała Agnieszka.

Potwierdziła też to, o czym "Gazeta" pisała w poniedziałek, czyli że na prośbę Radwańskiej do Stanów poleciał Tomasz Wiktorowski, kapitan kobiecej reprezentacji Polski w Pucharze Federacji. To on będzie w USA pełnił rolę szkoleniowca Agnieszki, a także jej młodszej siostry Urszuli, która w III rundzie eliminacji w Stanford pokonała Chorwatkę Ajlę Tomljanović 6:3, 5:7, 6:1. Wiktorowski to przyjaciel rodziny, Roberta Radwańskiego zastępował już m.in. w czasie Wimbledonu.

- Na korcie tata jest jednocześnie rodzicem i trenerem. Czasem sprawy tenisowe wynosi poza kort. Tego jest za dużo. Dlatego zdecydowaliśmy się na odpoczynek - powiedziała starsza z sióstr Radwańskich. Na jak długo rozstaje się z tatą w roli trenera? - Zobaczymy - odparła. Matt Cronin, dziennikarz portalu Tennis.com, dodał jednak, że Radwańska zaznaczyła, że nie jest pewna, "czy ojciec jeszcze powróci podczas amerykańskiego tournée" (obejmującego też imprezy w Carlsbadzie, Toronto, Cincinnati, New Haven i US Open).

Stosunki między najlepszą polską tenisistką a ojcem były napięte od dawna. "Spier..." - krzyczała Agnieszka do ojca podczas Rolanda Garrosa w 2010 r., reagując na jego złośliwe komentarze. Radwański coraz częściej zarzucał córce brak zaangażowania, agresji w grze, wypominał porażki. Złościł się, że nie robi postępów, a w głowie ma głównie zakupy, malowanie paznokci, a nie tenis. Agnieszka też reagowała na ojca coraz bardziej nerwowo - potrafiła np. wyjść obrażona w połowie treningu. Podczas meczów pokrzykiwała w jego kierunku, żeby "siedział cicho i nie przeszkadzał".

- Potwierdzam, że do USA leci Tomek Wiktorowski, ale nie dramatyzujmy. Prośba o jego pomoc to wspólna decyzja Agnieszki i Roberta. Uznali, że to w tej chwili najlepsze rozwiązanie. Mają pewne problemy, staramy się pomóc, na pewno jakoś uda się je rozwiązać - powiedział "Gazecie" Wojciech Andrzejewski, szef szkolenia w Polskim Związku Tenisowym, którego formalnie Radwańska musiała poprosić o zgodę na "wypożyczenie" Wiktorowskiego.

Robert Radwański w sprawach relacji z córką od jakiegoś czasu do mediów się nie wypowiada. Zazwyczaj ma za złe, że gazety mieszają się w prywatne sprawy rodziny. Według nieoficjalnych informacji, miał ze Stanfordu wrócić do Krakowa.

Agnieszka w II rundzie w Kalifornii zmierzy się z Kai-Chen Chang z Tajwanu.

"Zarobiła 5 mln dol., 89 tygodni była w Top 10 i ma dopiero 22 lata" - tak przedstawia strona internetowa WTA Radwańską, która została oficjalną blogerką turnieju. "Bardzo lubię Stanford, bo to spokojne miasto. Nie ma tłoku, jest dużo kortów treningowych, hotel jest blisko. Cieszę się, że jest ze mną Ula" - pisze na blogu Agnieszka. Dodaje, że razem z siostrą muszą uważać na restaurację The Cheesecake Factory znajdującą się w niebezpiecznie bliskiej odległości od hotelu. "Uwielbiamy ją, ma świetne jedzenie i serniki na deser. Podczas turniejów w USA próbowałyśmy już wszystkich rodzajów. No, poza tym z masłem orzechowym. Nie lubię masła orzechowego (...) Grałam też dziś mój pierwszy mecz. Był ciężki, ale dałam radę" - napisała na blogu Agnieszka.

Wojciech Fibak, najsłynniejszy polski tenisista, dla Sport.pl:

Do spięć między Agnieszką a tatą dochodziło od dłuższego czasu. Szczerze mówiąc, nie przypominam sobie w tenisie drugiego przypadku, żeby ojciec i zawodniczka dyskutowali ze sobą w taki sposób w trakcie meczów. Zazwyczaj nawet jak nie idzie, w rodzinie jest atmosfera pełnego wsparcia z obu stron.

Model, w którym Robert Radwański angażuje się w pełni, czyli jest jednocześnie trenerem, szefem teamu i ojcem, przestał się sprawdzać. Od dawna sugerowałem, żeby poszerzyć grupę, wpuścić trenera z zewnątrz albo doradcę, Robert wciąż odgrywałby w nim kluczową rolę.

Agnieszka wybrała kierunek zmian sama, bo czuje się coraz bardziej samodzielna, dojrzała, obeznana w tenisowym świecie. Ale - choć Tomasz Wiktorowski to bardzo miły, dobrze wychowany, niekonfliktowy młody mężczyzna - to zostajemy wciąż przy układzie rodzinnym. Agnieszka zamieniła trenera ojca na trenera przyjaciela. Nie zmienia się to, że wciąż to ona ma pełnię władzy.

Po Wimbledonie Tomek powiedział mi, że przez dwa tygodnie nie udało mu się porozmawiać z Agnieszką o tenisie. To znamienne słowa, bo pokazują, jak trudnym klientem dla trenera jest nasza tenisistka. Do swojej dyscypliny sportu ma bardzo specyficzny stosunek, nie lubi o niej dyskutować. Nie ma w niej dużo chęci do dodatkowych treningów, ćwiczeń, analiz, a tym wygrywa z nią m.in. Karolina Woźniacka, mniej utalentowana, ale bardziej pracowita. Nie sądzę, żeby Tomek był np. w stanie wprowadzać do tenisa Agnieszki nowe rozwiązania taktyczne.

Być może jakieś rozwiązanie podsunie Agnieszce Ken Meyerson, jej amerykański menedżer. Zatrudnienie trenerskiego autorytetu z zewnątrz będzie jednak kosztować kilkaset tys. dol., doradcy tymczasowego - mniej, ale czy będzie chciała wydać pieniądze? Kluczowa jest zmiana w nastawieniu samej Agnieszki - większe otwarcie na profesjonalne podejście do tenisa.
http://www.sport.pl/celebrities/1,83535 ... _taty.html
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171253
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: DUN I LOVE »

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/tennis/14365169.stm

Dinara Safina nie zagra do końca sezonu z powodu poważnych problemów z plecami.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 5276
Rejestracja: 01 sie 2011, 9:05

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: Ranger »

Kim Clijsters dopadła kontuzja mięśni brzucha. W związku z tym Belgijka wycofała się z Us Open 2011.

Źródło: http://www.eurosport.pl/tenis/us-open-5 ... tory.shtml
W(20): 23': Halle 22': Doha, Bastad, Gijon 21': Cagliari, Lyon, Waszyngton 20': Montpellier 18': Doha, Pekin 17': Szanghaj, Bazylea 16': Queen's Club, Atlanta 14': Pekin 13': Montpellier, Atlanta 12': Kuala Lumpur, Szanghaj, Bazylea
F(29): 23': Pune, Australian Open, 22': Neapol 21': Marsylia, Stuttgart, Eastbourne, Gstaad, Winston-Salem, Metz 20': Adelajda, Australian Open 19': Montpellier 18': Dubaj, Umag 17': Sofia, Barcelona, s-Hertogenbosch', Wimbledon 16': Genewa, s-Hertogenbosch' 13': Barcelona, Madryt, Bercy 12': Dubaj, Estoril, Madryt, Rzym, Nicea 11': Los Angeles

W(14): 22': AO, MC, Madryt, Wimbledon, Cincy, Bercy 21': Toronto, Cincy 19': Montreal 18': MTT Finals 17': USO 15': AO, RG 13': Wimbledon
F(8): 23': Rzym 22': USO, MTT Finals 19: Rzym, Wimbledon, Davis Cup 18': USO 16':
Wimbledon 15':USO
Awatar użytkownika
Shinoda
Posty: 1015
Rejestracja: 22 lip 2011, 16:13
Lokalizacja: Łuków

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: Shinoda »

A to szkoda. :/ Jedyna tenisista która wg mnie mogłaby rywalizować z Sereną. Woźniacka to wiadomo - może tylko w Premierach wygrywać.
2003 US Open
Jisner
Posty: 79
Rejestracja: 01 sie 2011, 10:23

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: Jisner »

Wozniacka jest teraz bez formy, Toronto i Cincinnati zakończone już w drugich rundach. Poza tym zakończyła współpracę z tatusiem, tak jak Radwańska.
Awatar użytkownika
Shinoda
Posty: 1015
Rejestracja: 22 lip 2011, 16:13
Lokalizacja: Łuków

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: Shinoda »

Tyle, że Woźniackiej ta współpraca chyba wyszła bokiem, a Radwańskiej pomogła.
2003 US Open
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: Robertinho »

Rozpoznano chorobę Venus Williams

Venus Williams ma nadzieję na powrót do tenisa pomimo rozpoznanej choroby autoimmunologicznej. Choroba, która zmusiła Amerykankę do wycofania się z wielkoszlemowego US Open, powoduje zmęczenie organizmu. - Jestem przekonana, że wrócę - oświadczyła 31-letnia tenisistka.

- Absolutnie, absolutnie. Dobrą wiadomością dla mnie jest to, że po tylu latach dowiedziałam się, co tak naprawdę mi dolega. Czuję, że teraz mogę pójść naprzód - powiedziała siedmiokrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych.

- Jestem pozytywnie nastawiona do powrotu na korty, a już przynajmniej do tego, że będę się normalnie czuła. Mam wrażenie, że teraz jestem w stanie poczuć się lepiej - dodała.

Starsza z sióstr Williams wycofała się z ostatniego tegorocznego turnieju Wielkiego Szlema w środę. U Venus zdiagnozowano Zespół Sjögrena - przewlekłą chorobę autoimmunologiczną, w której uszkodzeniu ulegają komórki ślinianek oraz gruczołów łzowych, co może prowadzić do dysfunkcji narządów i układów organizmu. Najważniejsze jednak dla pięciokrotnej zwyciężczyni Wilmbledonu było to, że chorobę udało się w końcu zdiagnozować. Dzięki temu Venus może teraz skoncentrować się na leczeniu i powrocie na korty.

- Najlepsza rzecz, która mogła mi się przydarzyć tego lata, to poprawa stanu zdrowia przez to, że poczułam się gorzej - powiedziała.

Venus, której siostra - Serena - jest jedną z głównych faworytek do zwycięstwa w US Open, ujawniła że jej dolegliwości od jakiegoś już czasu pozostawały dla lekarzy niewyjaśnioną tajemnicą, a ona sama skłaniała się ku temu, że ma astmę.

- Miałam problemy z wytrzymałością. Dokuczał mi obrzęk, drętwienie i zmęczenie, które było naprawdę wyniszczające. Brakowało mi na korcie energii, czułam się zupełnie wypruta - stwierdziła Williams.

Dwukrotna mistrzyni US Open poinformowała organizatorów o wycofaniu się z imprezy na mniej niż godzinę przed meczem drugiej rundy z Niemką Sabiną Lisicką.

- Miałam ciężki trening. Siedziałam na krześle i miałam kłopot nawet z podniesieniem ramion. Nie czułam się na siłach, by wyjść na mecz. Mogłam oczywiście spacerować po korcie, ale ja jestem twardą kobietą, twardym sportowcem. W swojej karierze grałam już różne mecze, ale jak niby miałby wyglądać ten? To była trudna decyzja, ale musiałam zaakceptować to, przez co przechodzę - zakończyła Venus.
http://www.eurosport.pl/tenis/us-open-5 ... tory.shtml
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171253
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: DUN I LOVE »

US Open - Richard Williams: Bałem się, że Serena może umrzeć

Richard Williams, ojciec byłej liderki rankingu WTA Tour - Sereny, przyznał podczas wielkoszlemowego turnieju US Open (z pulą nagród 22,063 mln dol.), że w marcu bał się, iż jego córka może umrzeć. Amerykańska tenisistka doszła w Nowym Jorku do 1/8 finału.
W sobotę, w trzeciej rundzie, rozstawiona z numerem 28. Amerykanka wyeliminowała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę (nr 4.) 6:1, 7:6 (7-5). W czwartej zmierzy się z Serbką Aną Ivanovic (18.), również byłym numerem jeden na świecie.

Od lipca ubiegłego roku, do połowy czerwca Williams nigdzie nie grała, bowiem leczyła kontuzję stopy. Tuż po triumfie w Wimbledonie świętowała swój sukces w Niemczech i wówczas w restauracji stanęła niefortunnie na pęknięte szkło i zraniła spód stopy. Rana długo nie chciała się zagoić i co chwilę pojawiały się jakieś komplikacje.

Jednak w marcu cały świat obiegła informacja, że w poważnym stanie, zagrażającym jej życiu, trafiła na oddział intensywnej terapii do szpitala w Los Angeles. Miała poważne problemy z oddychaniem, a lekarze stwierdzili w jej płucach sporą ilość krwi.

- Naprawdę byłem wtedy przerażony i myślałem, że umrze. Do dzisiaj nie wiem jak jej się udało to wszystko przeżyć, bo było bardzo źle - wspominał podczas US Open ojciec tenisistki.

Według lekarzy powodem nagłego pogorszenia stanu zdrowia był zakrzep, spowodowany przez przedłużające się problemy z zagojeniem rany w stopie. Sama zawodniczka, po zwycięstwie nad Azarenką, trochę bagatelizowała tamto zdarzenie.

- Byłam wtedy cały czas bardzo, ale to bardzo spokojna i bardzo opanowana. Nie chciałam tez nikogo alarmować, ani rodziny, ani przyjaciół, właściwie nikogo. Myślę, że nigdy w życiu nie byłam aż tak spokojna, jak wtedy. Wiedziałam, że muszę po prostu być silna, cokolwiek się stanie i to pomogło - powiedziała 13-krotna triumfatorka imprez wielkoszlemowych.
http://www.sportowefakty.pl/tenis/2011/ ... ze-umrzec/
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171253
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: DUN I LOVE »

Serena dostała 2 tysiące dolarów kary za swój wybryk podczas finału. Już mogliby się nie wygłupiać i powiedzieć, że nie było sprawy. :]
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: robpal »

Ważniejsze chyba było to, że ona była na okresie próbnym i groził jej jakiś trwalszy ban.
Ciekawe, co Mike Bryan powiedział, skoro 10 tysięcy dostał :D
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 5276
Rejestracja: 01 sie 2011, 9:05

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: Ranger »

Która z pań serwowała w tym roku najszybciej?

Poniżej zestawienie najszybszych serwisów pań w tym roku, które przedstawiła federacja WTA. Dane zebrała firma IDS.

WTA zastrzega, że firma IDS (Information & Display Systems) zebrała dane podczas wybranych turniejów (12 w 2011). Firma liczy prędkość serwisów od 1989 roku. Do zestawienia Top 10 bierze się pod uwagę tylko najlepszy wynik za pierwszym razem.

2011:
Zawodniczka, prędkość, turniej

1 Venus Williams (USA) 126.0 mph 202.8 km/h US Open
2 Sabine Lisicki (GER) 125.0 201.2 Stanford
3 Lucie Hradecka (CZE) 122.4 197.0 French Open
4 Julia Goerges (GER) 120.0 193.1 Carlsbad
5 Rebecca Marino (CAN) 119.9 193.0 Australian Open
6 Jarmila Groth (AUS) 119.3 192.0 Brisbane
7T Petra Martic (CRO) 119.0 191.5 US Open
7T Sloane Stephens (USA) 119.0 191.5 US Open
7T Serena Williams (USA) 119.0 191.5 US Open
10 Samantha Stosur (AUS) 118.1 190.0 French Open

Najszybsze w historii:
Zawodniczka, prędkość, turniej

1 Venus Williams (USA) 129.0 mph 207.6 km/h 2007 US Open
2 Serena Williams (USA) 128.0 206.0 2010 French Open
3 Brenda Schultz-McCarthy (NED) 126.0 202.7 2007 Indian Wells
4 Sabine Lisicki (GER) 125.0 201.2 2011 Stanford
5 Anna-Lena Groenefeld (GER) 125.0 201.1 2009 Indian Wells
6 Ana Ivanovic (SRB) 124.9 201.0 2007 French Open
7 Kristina Mladenovic (FRA) 124.3 200.0 2009 French Open
8 Li Na (CHN) 123.7 199.0 2010 French Open
9T Amélie Mauresmo (FRA) 123.1 198.0 2009 French Open
9T Samantha Stosur (AUS) 123.0 198.0 2010 French Open
Źródło: http://www.eurosport.pl/tenis/kto-mial- ... tory.shtml
W(20): 23': Halle 22': Doha, Bastad, Gijon 21': Cagliari, Lyon, Waszyngton 20': Montpellier 18': Doha, Pekin 17': Szanghaj, Bazylea 16': Queen's Club, Atlanta 14': Pekin 13': Montpellier, Atlanta 12': Kuala Lumpur, Szanghaj, Bazylea
F(29): 23': Pune, Australian Open, 22': Neapol 21': Marsylia, Stuttgart, Eastbourne, Gstaad, Winston-Salem, Metz 20': Adelajda, Australian Open 19': Montpellier 18': Dubaj, Umag 17': Sofia, Barcelona, s-Hertogenbosch', Wimbledon 16': Genewa, s-Hertogenbosch' 13': Barcelona, Madryt, Bercy 12': Dubaj, Estoril, Madryt, Rzym, Nicea 11': Los Angeles

W(14): 22': AO, MC, Madryt, Wimbledon, Cincy, Bercy 21': Toronto, Cincy 19': Montreal 18': MTT Finals 17': USO 15': AO, RG 13': Wimbledon
F(8): 23': Rzym 22': USO, MTT Finals 19: Rzym, Wimbledon, Davis Cup 18': USO 16':
Wimbledon 15':USO
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 5276
Rejestracja: 01 sie 2011, 9:05

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: Ranger »

Tie-break z Karoliną Woźniacką za 21 tys. zł

Obrazek

Sumę 21 tys. złotych wylicytowano podczas challengera ATP Pekao Szczecin Open za możliwość rozegrania tie-breaka z duńską tenisistką polskiego pochodzenia Karoliną Woźniacką.

Cała kwota zostanie przekazana na konto Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci, a zwycięzca Patryk Surmacki w sobotę po południu będzie mógł wyjść na kort i zagrać przeciwko numerowi jeden kobiecego tenisa.

Wozniacki nieprzerwanie od 48 tygodni prowadzi w rankingu WTA Tour, w którym zdetronizowała w październiku Amerykankę Serenę Williams. Jak wynika ze scenariusza opracowanego przez organizatorów Pekao Szczecin Open tenisistka z Odense spędzi na kortach przy Al. Wojska Polskiego 127 zaledwie trzy godziny.

Zanim pojawi się na obiekcie SKT około godziny 16, spotka się w Szczecinie z medalistami igrzysk paraolimpijskich (15.00). Weźmie udział w konferencji prasowej i sesji autografowej, a potem czeka ją trening z dziećmi z Akademii Tenisowej Promasters oraz grupą dzieci niepełnosprawnych, po porażeniu mózgowym.

O godzinie 18.00 zagra na korcie centralnym w mikście z aktorem Robertem Rozmusem przeciwko śpiewaczce jazzowej Urszuli Dudziak i byłemu tenisiście Wojciechowi Fibakowi. Na koniec zaplanowano jeszcze wylicytowany dzień wcześniej tie-break.

W niedzielę Karolina pojawi się przed południem w Toruniu, gdzie podpisze list intencyjny o utworzeniu w województwie kujawsko-pomorskim Akademii Tenisowej Karoliny Woźniackiej, a po godzinie 16 przyjedzie do Bydgoszczy. Tam, na kortach Klubu Sportowego Centrum przy ulicy Nowotoruńskiej 8, wręczy nagrody zwycięzcom turnieju dla dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych do lat 10 i 12 o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.
Źródło: http://www.eurosport.pl/tenis/tie-break ... tory.shtml
W(20): 23': Halle 22': Doha, Bastad, Gijon 21': Cagliari, Lyon, Waszyngton 20': Montpellier 18': Doha, Pekin 17': Szanghaj, Bazylea 16': Queen's Club, Atlanta 14': Pekin 13': Montpellier, Atlanta 12': Kuala Lumpur, Szanghaj, Bazylea
F(29): 23': Pune, Australian Open, 22': Neapol 21': Marsylia, Stuttgart, Eastbourne, Gstaad, Winston-Salem, Metz 20': Adelajda, Australian Open 19': Montpellier 18': Dubaj, Umag 17': Sofia, Barcelona, s-Hertogenbosch', Wimbledon 16': Genewa, s-Hertogenbosch' 13': Barcelona, Madryt, Bercy 12': Dubaj, Estoril, Madryt, Rzym, Nicea 11': Los Angeles

W(14): 22': AO, MC, Madryt, Wimbledon, Cincy, Bercy 21': Toronto, Cincy 19': Montreal 18': MTT Finals 17': USO 15': AO, RG 13': Wimbledon
F(8): 23': Rzym 22': USO, MTT Finals 19: Rzym, Wimbledon, Davis Cup 18': USO 16':
Wimbledon 15':USO
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 5276
Rejestracja: 01 sie 2011, 9:05

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: Ranger »

Radwańska znów trenuje z ojcem

Obrazek

Agnieszka Radwańska po powrocie ze Stanów znów trenuje z ojcem, który nie pojechał z nią do USA. - Z tatą bywa różnie - raz lepiej, raz gorzej, ale na razie jest ok - mówi w wywiadzie dla sobotniego "Przeglądu Sportowego" nasza najlepsza tenisistka.

Na turniejach w USA Isia trenowała z Tomaszem Wiktorowskim. Jej ojciec Robert Radwański został w domu. Zawodniczka postanowiła, że na jakiś czas przestanie jeździć z tatą po turniejach.

- Wyjazd do Stanów okazał się bardzo udany. Oczywiście oprócz US Open, ale to nie jest mój ulubiony turniej. Przed rokiem także nie poszło mi w Nowym Jorku, dlatego nic nie straciłam - tłumaczy na łamach "Przeglądu Sportowego" zawodniczka.

Obecnie Radwańska przebywa w Krakowie, gdzie nie trenuje już z Wiktorowskim, lecz z ojcem. - W domu zawsze pracujemy razem. Trenujemy nawet trzy razy dziennie. Do Azji jednak znów jadę z Tomkiem, a później zobaczymy. Już prawie koniec sezonu - dodaje.

Tenisistka narzeka jednak na warunki do treningu. - W Krakowie nie ma nawet hardcourtu. W porównaniu do amerykańskim akademii panują tu spartańskie warunki.

Agnieszka odpowiada także na pytanie na temat debla, w którym osiąga coraz lepsze wyniki. Dziennikarz "PS" sugeruje, że może powinna zainwestować w grę podwójną. - Gdzie tam. Debla traktuję jako niezły trening, a przy okazji dobrze za niego płacą. Oczywiście jeśli już gram, to na 100 procent. Chyba nawet z niezłym skutkiem, skoro jestem 22. w rankingu uczestnicząc w zaledwie 10 turniejach w roku .
Źródło: http://www.eurosport.pl/tenis/us-open-5 ... tory.shtml
W(20): 23': Halle 22': Doha, Bastad, Gijon 21': Cagliari, Lyon, Waszyngton 20': Montpellier 18': Doha, Pekin 17': Szanghaj, Bazylea 16': Queen's Club, Atlanta 14': Pekin 13': Montpellier, Atlanta 12': Kuala Lumpur, Szanghaj, Bazylea
F(29): 23': Pune, Australian Open, 22': Neapol 21': Marsylia, Stuttgart, Eastbourne, Gstaad, Winston-Salem, Metz 20': Adelajda, Australian Open 19': Montpellier 18': Dubaj, Umag 17': Sofia, Barcelona, s-Hertogenbosch', Wimbledon 16': Genewa, s-Hertogenbosch' 13': Barcelona, Madryt, Bercy 12': Dubaj, Estoril, Madryt, Rzym, Nicea 11': Los Angeles

W(14): 22': AO, MC, Madryt, Wimbledon, Cincy, Bercy 21': Toronto, Cincy 19': Montreal 18': MTT Finals 17': USO 15': AO, RG 13': Wimbledon
F(8): 23': Rzym 22': USO, MTT Finals 19: Rzym, Wimbledon, Davis Cup 18': USO 16':
Wimbledon 15':USO
Awatar użytkownika
RuchChorzów
Posty: 1043
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: RuchChorzów »

WOŹNIACKA - "tak trzeba wymawiać"

Karolina Woźniacka po raz kolejny zaapelowała, by właśnie w tej sposób wymawiać w Polsce jej nazwisko. Tak zapisanym imieniem i nazwiskiem opatrzony będzie najnowszy singiel 21-letniej tenisistki - "Oxygene", który ukaże się w naszym kraju już za miesiąc.

Jakim paszportem się pani posługuje?

KAROLINA WOŹNIACKA: Duńskim. Nie mam polskiego.

A czemu prosi pani, żeby mówić na nią Woźniacka, zamiast Wozniacki...

Jesteśmy w Polsce i tak trzeba wymawiać.

W domu mówi się po polsku?

Tak. Rodzice są przecież Polakami i ja zawsze będę miała polską krew.

Więcej w pani Dunki czy Polki?

Myślę, że pół na pół. Urodziłam się w Danii i do 16. roku życia tam mieszkałam. Ale lubię przyjeżdżać do Polski, smakują mi rosół i kopytka. Próbuję przyjeżdżać częściej niż raz w roku. Na wakacje do Polski przyjeżdża tata. Ja, w przerwie między turniejami, wolę spędzić kilka dni w domu w Monako. Ale na pewno przylecę na Euro 2012.

Jak się mieszka w Monako?

Przez cały rok jest tam dobra pogoda. Obok domu mam korty ze wszystkimi nawierzchniami, więc można potrenować. Czuję się bezpiecznie, bo wszędzie są kamery. Akurat teraz trwa show z dużymi jachtami i jest na co popatrzeć.

Kto jest pani faworytem wśród tenisistów?

Novak Djoković i Rafael Nadal. Miałam więc problem, komu kibicować podczas finału US Open. Lubię oglądać, jak grają mężczyźni, bo robią to nieco inaczej, podejmują inne decyzje i można się wiele nauczyć. Czasem trenuję z mężczyznami.


Tata przestał być trenerem. Dlaczego?

W sumie wciąż nim jest. Lata ze mną i podpowiada mi na korcie. Trzyma moje nogi na ziemi.

Nagrała też pani własną piosenkę...

Singiel nazywa się „Oxygene". Będzie wydany w Polsce za miesiąc. Pieniądze przeznaczę na cel charytatywny: wsparcie dla niepełnosprawnych sportowców.
http://www.eurosport.pl/tenis/wozniacka ... tory.shtml
RUCH CHORZÓW
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 5276
Rejestracja: 01 sie 2011, 9:05

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: Ranger »

Radwańska toczy wojnę z Krakowem. O co?

Obrazek

Najlepsza polska tenisistka od wielu lat narzeka na brak polskiej akademii tenisowej z prawdziwego zdarzenia. Agnieszka Radwańska (22 l.) chce zbudować taki ośrodek, ale wciąż nie może się doprosić o teren, na którym miałaby rozpocząć budowę.
- Kiedy dziewczyny ze światowej czołówki zobaczyły na zdjęciach, jak trenuję w Krakowie, myślały, że to jakiś żart albo happening - mówi "Super Expressowi" Agnieszka. - Podczas gdy one mają do dyspozycji supernowoczesne akademie tenisowe, ja trenuję na byle jakich kortach, otoczonych rozsypującymi się trybunami. A do turniejów rozgrywanych na twardych kortach nie mam się jak porządnie przygotować, bo w całym Krakowie nie ma ani jednego obiektu tego typu!

Rozmawiają od lat

Rodzina Radwańskich postanowiła więc zainwestować część pieniędzy zarobionych na kortach przez Agnieszkę i Ulę w budowę akademii tenisowej z kortami różnych typów i profesjonalnym zapleczem.

- Od kilku lat rozmawiamy o tym z władzami Krakowa. Zainteresowanie niby jest, ale wciąż brak szczegółów. Ustaliliśmy, że miasto przekaże nam grunt pod budowę - opowiada Robert Radwański (49 l.). - Niestety, wszystkie dotychczasowe oferty to ziemie pod miastem. Budowanie akademii na jakimś zadupiu nie ma żadnego sensu, nikt tam nie przyjedzie. Ale spokojnie, my jesteśmy cierpliwi, poczekamy.
Źródło: http://www.eurosport.pl/tenis/radwanska ... tory.shtml
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, 10:53 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
W(20): 23': Halle 22': Doha, Bastad, Gijon 21': Cagliari, Lyon, Waszyngton 20': Montpellier 18': Doha, Pekin 17': Szanghaj, Bazylea 16': Queen's Club, Atlanta 14': Pekin 13': Montpellier, Atlanta 12': Kuala Lumpur, Szanghaj, Bazylea
F(29): 23': Pune, Australian Open, 22': Neapol 21': Marsylia, Stuttgart, Eastbourne, Gstaad, Winston-Salem, Metz 20': Adelajda, Australian Open 19': Montpellier 18': Dubaj, Umag 17': Sofia, Barcelona, s-Hertogenbosch', Wimbledon 16': Genewa, s-Hertogenbosch' 13': Barcelona, Madryt, Bercy 12': Dubaj, Estoril, Madryt, Rzym, Nicea 11': Los Angeles

W(14): 22': AO, MC, Madryt, Wimbledon, Cincy, Bercy 21': Toronto, Cincy 19': Montreal 18': MTT Finals 17': USO 15': AO, RG 13': Wimbledon
F(8): 23': Rzym 22': USO, MTT Finals 19: Rzym, Wimbledon, Davis Cup 18': USO 16':
Wimbledon 15':USO
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: robpal »

A co robi Seppi na zdjęciu? :D
Sprawa ma już co najmniej 2 lata, kiedy to Radwańscy poszli do urzędasów i powiedzieli, że dają 10 milionów na budowę kortów, a potrzebują tylko terenu. Jak widać nic się nie posunęło (i znając nasze polskie realia nigdy się nie posunie).
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 5276
Rejestracja: 01 sie 2011, 9:05

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: Ranger »

robpal pisze:A co robi Seppi na zdjęciu? :D
Sprawa ma już co najmniej 2 lata, kiedy to Radwańscy poszli do urzędasów i powiedzieli, że dają 10 milionów na budowę kortów, a potrzebują tylko terenu. Jak widać nic się nie posunęło (i znając nasze polskie realia nigdy się nie posunie).
hahaha hahaha Sory już poprawione :) .

W Krakowie nie zostało już zbyt wiele dobrych gruntów na taką inwestycję, a z punktu widzenia władz miasta inwestowanie w tenis nie jest najbardziej opłacalne - brak wielkiego zainteresowania, tym sportem a także zysków z budowy takiego kompleksu, więc pewnie dlatego jest tak, a nie inaczej :/ .
W(20): 23': Halle 22': Doha, Bastad, Gijon 21': Cagliari, Lyon, Waszyngton 20': Montpellier 18': Doha, Pekin 17': Szanghaj, Bazylea 16': Queen's Club, Atlanta 14': Pekin 13': Montpellier, Atlanta 12': Kuala Lumpur, Szanghaj, Bazylea
F(29): 23': Pune, Australian Open, 22': Neapol 21': Marsylia, Stuttgart, Eastbourne, Gstaad, Winston-Salem, Metz 20': Adelajda, Australian Open 19': Montpellier 18': Dubaj, Umag 17': Sofia, Barcelona, s-Hertogenbosch', Wimbledon 16': Genewa, s-Hertogenbosch' 13': Barcelona, Madryt, Bercy 12': Dubaj, Estoril, Madryt, Rzym, Nicea 11': Los Angeles

W(14): 22': AO, MC, Madryt, Wimbledon, Cincy, Bercy 21': Toronto, Cincy 19': Montreal 18': MTT Finals 17': USO 15': AO, RG 13': Wimbledon
F(8): 23': Rzym 22': USO, MTT Finals 19: Rzym, Wimbledon, Davis Cup 18': USO 16':
Wimbledon 15':USO
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171253
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA - temat ogólny

Post autor: DUN I LOVE »

Kim Clijsters zmieniła trenera.
Clijsters makes coaching change

Wim Fissette will no longer coach Kim Clijsters and will be replaced by Carl Maes, the former Belgian Fed Cup captain who also once privately coached the former No. 1, the Belgian press reports. Clijsters is not expected to return to play until 2012 due to a series of injuries.
http://www.tennis.com/articles/template ... &zoneid=25
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości