Indian Wells 2013

Obrazek
Awatar użytkownika
przemusiowa
Posty: 1847
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Indian Wells 2013

Post autor: przemusiowa »

Rafael Nadal wrócił. Naprawdę. Nie mogłam tego napisać wcześniej, żeby nie zapeszyć. Ale on wrócił. WRÓCIŁ. Tak bardzo się cieszę!
“I'm really, really emotional” RN
Awatar użytkownika
jowy
Posty: 1368
Rejestracja: 04 wrz 2011, 18:45

Re: Indian Wells 2013

Post autor: jowy »

Pięęęękne obrazki! Ależ Rafa strasznie się cieszy! :) A z drugiej strony tak mi żal JDP. Już sam nie wiem czy nie wolałbym zwycięstwa Argentyńczyka.
Robertinho pisze: Ojj, tu bym polemizował. RG i Wimbl 08 były po morderczej dawce gry. Podobnie było z życiowymi występami Federera(czy USO 11 Djokovica), które przypadały często na koniec bardzo intensywnego okresu gry. Bo jednak rytm meczowy niesamowicie potrafi nakręcić automatyzm, kluczowy przecież w tenisie. A najwyższą formę osiąga się często będąc na granicy kontuzji.
Na pewno były takie momenty, że grał świetnie pomimo wielu rozegranych spotkań. Ja już tego tak dobrze nie pamiętam. W ogóle wydaje mi się, że żyjecie bardziej tenisem niż ja. :) Tak czy tak, coraz częściej Rafa gasł po wielu turniejach i brakowało ognia, dynamiki, tenisowej zachłanności...
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Indian Wells 2013

Post autor: Anula »

:o :szok: :wygrana: :wygrana:

Można powiedzieć, udany powrót. :D

Przyznaję, że po pierwszym secie zwątpiłam. :facepalm:
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44261
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Indian Wells 2013

Post autor: Robertinho »

jowy pisze:Pięęęękne obrazki! Ależ Rafa strasznie się cieszy! :) A z drugiej strony tak mi żal JDP. Już sam nie wiem czy nie wolałbym zwycięstwa Argentyńczyka.
Robertinho pisze: Ojj, tu bym polemizował. RG i Wimbl 08 były po morderczej dawce gry. Podobnie było z życiowymi występami Federera(czy USO 11 Djokovica), które przypadały często na koniec bardzo intensywnego okresu gry. Bo jednak rytm meczowy niesamowicie potrafi nakręcić automatyzm, kluczowy przecież w tenisie. A najwyższą formę osiąga się często będąc na granicy kontuzji.
Na pewno były takie momenty, że grał świetnie pomimo wielu rozegranych spotkań. Ja już tego tak dobrze nie pamiętam. W ogóle wydaje mi się, że żyjecie bardziej tenisem niż ja. :) Tak czy tak, coraz częściej Rafa gasł po wielu turniejach i brakowało ognia, dynamiki, tenisowej zachłanności...
Co z Ciebie za fan. :P Nie wiem, czy po takim wyznaniu Robpal nie da Ci cichego bana. :D

No szkoda Del Po, ogranie tej trójki po kolei to byłoby coś pięknego, ale i tak w tym turnieju pokazał wielką klasę. Może wreszcie kolejny Szlem?
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: Indian Wells 2013

Post autor: Del Fed »

Jest wiele plusów dla Argentyńczyka. Dziś od pewnego momentu ośmielił się by nie grać slajsem, tylko znacznie agresywniej z bekhendu, w opozycji do początku dzisiejszego meczu i wczorajszego spotkania. Obrona też była na dobrym poziomie, przynajmniej do czasu zmasowanego ataku fohendowego. Fizycznie też trzyamał się nieźle, dopiero w ostatnim secie pojawiły się ślady zmęcznia.
Wreszcie ktoś zrobił w ATP porządek, gdy topowi gracze byli do ogrania i za to największy szacun.
Dobrze jest, byle bez dłuższych przerw w grze się obywało.

Kudosy dla Nadala, chociaż jestem zaskoczony i zbity z tropu tym, na jakie wszedł w ogóle obroty, a szczególnie tym jego powrotem z 1-3 w drugim.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2013, 1:02 przez Del Fed, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Indian Wells 2013

Post autor: Jacques D. »

Robertinho pisze: No szkoda Del Po, ogranie tej trójki po kolei to byłoby coś pięknego, ale i tak w tym turnieju pokazał wielką klasę. Może wreszcie kolejny Szlem?
Upewnić jeszcze troszkę bh i przede wszystkim poprawić kondycję i będzie.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Indian Wells 2013

Post autor: robpal »

Jacques D. pisze: Upewnić jeszcze troszkę bh i przede wszystkim poprawić kondycję i będzie.
Poprawić kondycję? Przecież on miał w nogach dwie ciężkie trzysetówki z numerami 1 i 3 światowego tenisa bez ani dnia przerwy. Wg mnie on się bosko trzymał fizycznie.
Pisałem wczoraj, że strach pomyśleć, co by się działo, gdyby Delpo łupał BH zamiast slajsować. W pierwszym secie się przekonałem...
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
przemusiowa
Posty: 1847
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Indian Wells 2013

Post autor: przemusiowa »

Ja nigdy nie zwątpiłam w to, że Rafa dzisiaj wygra. Nigdy w niego nie przestałam wierzyć, nawet jeżeli mu nie szło. Nigdy nie przestanę, choćby nie wiem co. Może wam się to wydawać głupie, ale tak jest :P

To był piękny mecz ;)
Doczekałam się tego że "pierwszą rakietą Hiszpanii" przestanie być David Ferrer :D Dzięki Rafa! :P
Dopóki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć, staje się moim mottem :P
“I'm really, really emotional” RN
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Indian Wells 2013

Post autor: robpal »

Mam nadzieję, że jak rano wstanę, to będzie na mnie czekać wnikliwa analiza Wujka.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Shinoda
Posty: 1015
Rejestracja: 22 lip 2011, 16:13
Lokalizacja: Łuków

Re: Indian Wells 2013

Post autor: Shinoda »

Tenis jest naprawdę żenujący, gosh. :facepalm: :facepalm:
2003 US Open
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Indian Wells 2013

Post autor: Joao »

Mimo usilnych modłów papieża Bóg okazał się Hiszpanem. Szkoda :|
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Indian Wells 2013

Post autor: Jacques D. »

robpal pisze:
Jacques D. pisze: Upewnić jeszcze troszkę bh i przede wszystkim poprawić kondycję i będzie.
Poprawić kondycję? Przecież on miał w nogach dwie ciężkie trzysetówki z numerami 1 i 3 światowego tenisa bez ani dnia przerwy. Wg mnie on się bosko trzymał fizycznie.
Tyle że mówimy o kontekście wygrania Szlema, gdzie może mieć 3 5-setowki pod rząd w krótkim odstępie czasu. A w meczu z Nadalem, od połowy 2 seta widać jednak było, że trochę opada z sił i to miało momentami wyraźny wpływ na jego grę.
Awatar użytkownika
grzes430
Posty: 7514
Rejestracja: 09 sie 2011, 15:08

Re: Indian Wells 2013

Post autor: grzes430 »

grzes430 pisze:Mecz Hiszpania.
:faja: :proszebardzo:
MTT:
Tytuły (8): US OPEN 2012 -debel, Sztokholm 2012, Australian Open 2013 - debel, Abu Dhabi 2014, Barcelona 2014, Australian Open 2016 - debel, Marsylia 2018, ATP Finals 2018 - debel

Finały (8): US OPEN 2013, Monte Carlo 2014, Umag 2014, Rotterdam 2015, Sydney 2016, US OPEN 2016 - debel, Winston-Salem 2018, US OPEN 2018 - debel
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Indian Wells 2013

Post autor: Joao »

Obrazek
Awatar użytkownika
przemusiowa
Posty: 1847
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Indian Wells 2013

Post autor: przemusiowa »

Top 10 Hot Shots Of Indian Wells 2013

“I'm really, really emotional” RN
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Indian Wells 2013

Post autor: Joao »

Joao pisze:Czas spędzony na korcie:

Nadal 8 h 36 min w 4 meczach (śr. 2 h 9 min)
Del Potro 11 h 22 min w 5 meczach (śr 2 h 16 min)
Po finale:

Nadal 11 h 5 min w 5 meczach (śr. 2 h 13 min)
Del Potro 13 h 51 min w 6 meczach (śr. 2 h 19 min)
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: Indian Wells 2013

Post autor: SebastianK »

Obejrzałem sobie spokojnie mecz finałowy wczoraj. Długimi momentami to był świetny mecz.
Nadal jak zwykle biegał ile mógł i wiele razy się to bardzo opłaciło. Del Potro nawet w prostych sytuacjach szukał linii przez co kilka razy wyrzucił proste piłki lub wpakował w siatkę forehandową wystawkę.
Cieszę się wygraną Rafy bo widać po końcowej reakcji, że to było to dla niego bardzo ważne zwycięstwo. Myślę, że pewności siebie podbił niesamowicie.

A Delpo grał tak fajnie, iż mam nadzieję zobaczyć go w paru finałach na cegle w tym sezonie. Oczywiście grającego z Nadalem :)

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Indian Wells 2013

Post autor: Joao »

Indian Wells – final
Spoiler:
http://voodemar.com/
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Indian Wells 2013

Post autor: Joao »

Styl w jakim Nadal wygrał Indian Wells jest dla tenisa jak łyk źródlanej wody na pustyni - poeta Tomek Tomaszewski :P
Awatar użytkownika
przemusiowa
Posty: 1847
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Indian Wells 2013

Post autor: przemusiowa »

“I'm really, really emotional” RN
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości