ATP - przepisy gry [ew. zmiany, poprawki, propozycje]

Obrazek
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

ATP - przepisy gry [ew. zmiany, poprawki, propozycje]

Post autor: robpal »

Szokujące wieści. Zarząd ATP przegłosował zmianę przepisów, które mają być w przyszłym sezonie testowane w Challengerach. Przez pierwsze trzy miesiące nie będzie "letów", czyli gra jak w siatkówce - serwis po taśmie lądujący w polu to serwis dobry.
Zmienione mają też być zasady przyznawania upomnień za opóźnianie gry. Time violation będzie oznaczać przepadnięcie serwisu, a nie karne punkty.
Wszystko to ma na celu przyśpieszyć grę.

Jeśli to prawda, to...
:rozpacz:

E: Prawda.
ATP Board Approves Change In Time Violation Penalty

"No let" serve set for three-month trial on ATP Challenger Tour in 2013

NEW YORK — At its recent meetings in New York, the ATP Board of Directors approved a rule change and a trial for the 2013 season, both proposed by the new ATP Competition Committee.

From 2013, on both the ATP World Tour and ATP Challenger Tour, a time violation between points (25 seconds) will be penalised in the first instance with a warning. For the second and all subsequent violations, the penalty will be a fault for the server and a point penalty for the receiver. Currently, the rule is a warning and then point penalty for both the server and receiver.

“There’s been a lot of discussion about the amount of time taken between points,” said ATP Executive Chairman and President Brad Drewett. “We believe this modification will give officials a useful tool and allow for more consistent enforcement of the current time violation rule.”

The ATP Board also approved a trial elimination of the service let on the ATP Challenger Tour only, for the first three months of 2013.

“Although this change will not materially reduce the length of a match, we believe it should have a positive impact on the flow of the match,” said Drewett. “We’re certainly not ready yet to eliminate the service let, but believe a trial at the ATP Challenger level will be a good way to test this initiative in a competitive environment and get feedback from players and the public before deciding if it could be adapted more broadly.”

The new ATP Competition Committee serves in an advisory capacity, with any recommended changes or innovations requiring approval by the ATP Board of Directors.

The six-person committee consists of two representatives designated by the ATP Tournament Council, two representatives designated by the ATP Player Council, and one at-large member and a committee chairman, both selected by the ATP Executive Chairman and President.
http://www.atpworldtour.com/News/Tennis ... nalty.aspx
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: ATP - rozważania ogólne

Post autor: Jacques D. »

Prima aprilis we wrześniu?
Awatar użytkownika
Bizon
Posty: 1878
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:21

Re: ATP - rozważania ogólne

Post autor: Bizon »

Niech jeszcze zabiorą pierwszy serwis, wtedy jeszcze bardziej przyśpieszą grę... :facepalm:
MTT GOAT, 144 weeks #1, 2010, 2011, 2012 Year-end no. 1
W: LA 08, Dubaj 09, New Heaven 09, Bangkok 09, Pekin 09, Madryt 10, Roland Garros 10, Barcelona 11, Madryt 11, Roland Garros 11, Cincinnati 11, Paryż-Bercy 11, Monte Carlo 12, Tokio 12, Dusseldorf 14
F: Olympic Games 08, Bangkok 08, s'Hertogenbosch 10, Wimbledon 10, LA 10, Memphis 11, Waszyngton 11, Montreal 11, Szanghaj 12, WTF 12, Madryt 14
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42855
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: ATP - rozważania ogólne

Post autor: Barty »

Zasada o braku letów wygląda na pierwszy rzut oka kuriozalnie, ale może za 10 lat każdy będzie się dziwił, jak kiedyś można było powtarzać serwis. :P

A co do time violation to i tak do zawodników z czołówki to się praktycznie nie odnosi - gdyby sędziowie mieli rzeczywiście zwracać na to uwagę, to niektórzy zawodnicy po gema na set by oddawali za przedłużanie. :]
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: ATP - rozważania ogólne

Post autor: Mario »

Mam nadzieje, że to z letami nie przejdzie, bo as spadający centymetr za siatkę do tenisa jakoś się nie nadaje. Poza tym wyobraźmy sobie taką sytuację przy piłce meczowej, skoro zawodnicy od lat grają na innych zasadach. Wilander kiedyś mówił, że nie powinno być letów, pewnie jest już częściowo zadowolony. :P Drugi przepis też bez sensu, aczkolwiek ostrzeżeń za przedłużanie prawie się nie przyznaje i raczej zmienić się to nie powinno.

Jak nie chcą non stop meczów +4h to niech przyspieszą korty, a nie wpadają na tak "genialne" pomysły. :facepalm:
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: ATP - rozważania ogólne

Post autor: Jacques D. »

Mario pisze: Jak nie chcą non stop meczów +4h to niech przyspieszą korty, a nie wpadają na tak "genialne" pomysły. :facepalm:
Idealnie. :brawo:

Jak chcą naprawiać własne błędy, to najlepiej byłoby to robić taką samą drogą, jaką je zrobili.
Awatar użytkownika
Wujek Toni
Posty: 5824
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:17

Re: ATP - rozważania ogólne

Post autor: Wujek Toni »

Nie przyśpieszą. Ludzie pragną starożytnych igrzysk: potu, krwi i łez, a szybkie nawierzchnie z racji swoich właściwości takich atrakcji nie zapewniają. Nie przypominam sobie, aby przed 8-10 laty nawet potwornie zacięte 5-setówki ocierały się o barierę 5 godzin, a zawodnikami dręczeni kurczami z ledwością mogli dogrywać ostatnie piłki spotkania- dzisiaj to chwilami zjawisko normalne.

Narzekamy na takie a nie inne usposobienie zawodników, ale na dobrą sprawę oni próbują w rozpaczliwy sposób dostosować się do zastanych warunków. Szaleństwem byłoby na chwilę dzisiejszą uprawiać tenis skrajnie agresywny, obfitujący w liczne wycieczki do sieci- taka taktyka kończy się najczęściej tenisowym samobójstwem w postaci miażdżącej klęski. Dla tych nastawionych bardziej ofensywnie pozostają mniej istotne imprezy typu Rotterdam czy Dubaj, a walka o największe trofea rozgrywa się aktualnie na kompromitująco wolnych podłożach, które koniec końców przyniosą czołowym zawodnikom kalectwo i przedwczesne zakończenie sportowej kariery.

Marudzić na to zjawisko można do woli, ale nikt nie znalazł jeszcze w historii remedium na chęć zarobkowania.
"Zabrałem kiedyś Rafaela wraz z Pico Monaco na ryby. Pamiętam, że chłopcy niezwykle radowali się na myśl o spędzeniu w taki sposób tamtego poranka - lato miało się już ku końcowi i była to jedna z ostatni okazji, by złowić kilka moren przed zamknięciem sezonu. Przypominam sobie bardzo dokładnie moment, gdy Rafael próbował po raz pierwszy zarzucić swoją wędkę , siedząc na skraju barki. Samą czynność wykonał nienagannie - widać było gołym okiem, że chłopak ma do wędkarstwa talent i czerpie z niego wielką przyjemność. Mimo to nie omieszkałem zbliżyć się do mojego bratanka, po czym chwyciłem go dosyć łagodnie, acz pewnie za muskularne prawe ramię, którym to przed chwilą zarzucił energicznie żyłkę wraz ze spławikiem i rzekłem: 'Którą ręką Cię uczyłem?'" Toni Nadal, Życie moje
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: ATP - rozważania ogólne

Post autor: Jacques D. »

Doskonale ujęte. :ok:
Wujek Toni pisze: Narzekamy na takie a nie inne usposobienie zawodników, ale na dobrą sprawę oni próbują w rozpaczliwy sposób dostosować się do zastanych warunków. Szaleństwem byłoby na chwilę dzisiejszą uprawiać tenis skrajnie agresywny, obfitujący w liczne wycieczki do sieci- taka taktyka kończy się najczęściej tenisowym samobójstwem w postaci miażdżącej klęski.
Tak sobie przejrzałem top 100 pod kątem naprawdę agresywnej, realnie częstej (nie typu Berdych czy Tsonga) gry przy sieci - znam styl gry wszystkich zawodników z czołowej setki, doliczyłem się dosłownie 12. ( :o ), którzy tak grają. Najbliżsi rankingowo to Haas (21.) i Fish (22.). Wszyscy oni przekroczyli granicę 30 lat (czyli tak się grać nauczyli już dawno temu i za późno, żeby się mieli oduczyć, gdyby nawet chcieli). Jedynymi z nich, którzy w ostatnich latach odnieśli poważniejsze sukcesy to Fish (finały M1000) i Melzer (półfinał FO 2010).

Wyjaśnienia nie są chyba potrzebne. :D
Awatar użytkownika
Wujek Toni
Posty: 5824
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:17

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Wujek Toni »

Kolejna porcja złotych myśli Paulo Coelho tenisowego świata:

http://www.tennispanorama.com/archives/35199
"Zabrałem kiedyś Rafaela wraz z Pico Monaco na ryby. Pamiętam, że chłopcy niezwykle radowali się na myśl o spędzeniu w taki sposób tamtego poranka - lato miało się już ku końcowi i była to jedna z ostatni okazji, by złowić kilka moren przed zamknięciem sezonu. Przypominam sobie bardzo dokładnie moment, gdy Rafael próbował po raz pierwszy zarzucić swoją wędkę , siedząc na skraju barki. Samą czynność wykonał nienagannie - widać było gołym okiem, że chłopak ma do wędkarstwa talent i czerpie z niego wielką przyjemność. Mimo to nie omieszkałem zbliżyć się do mojego bratanka, po czym chwyciłem go dosyć łagodnie, acz pewnie za muskularne prawe ramię, którym to przed chwilą zarzucił energicznie żyłkę wraz ze spławikiem i rzekłem: 'Którą ręką Cię uczyłem?'" Toni Nadal, Życie moje
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: robpal »

Ma rację, jak zawsze.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Rodżer Anderłoter
Posty: 3852
Rejestracja: 16 maja 2012, 17:29

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Rodżer Anderłoter »

Nadal: “The 25-Second Rule Will Harm the Fans”

Chyba miał na myśli swoich fanów.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: robpal »

Mówił o wszystkich fanach tenisa.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Rodżer Anderłoter
Posty: 3852
Rejestracja: 16 maja 2012, 17:29

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Rodżer Anderłoter »

To w takim razie nie ma racji.
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Saboteur »

Chyba chodziło mu o amerykańskich fanów, w przerwie muszą skoczyć po hamburgera i colę, a nie chcą niczego przegapić!

Jaki ten Rafa dba o fanów hahaha .
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Robertinho »

To już jest bezczelność, jak mam być szczery. :P
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Wujek Toni
Posty: 5824
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:17

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Wujek Toni »

Po prostu Rafa używa zamiennie słów "fani" i "mój własny interes".
"Zabrałem kiedyś Rafaela wraz z Pico Monaco na ryby. Pamiętam, że chłopcy niezwykle radowali się na myśl o spędzeniu w taki sposób tamtego poranka - lato miało się już ku końcowi i była to jedna z ostatni okazji, by złowić kilka moren przed zamknięciem sezonu. Przypominam sobie bardzo dokładnie moment, gdy Rafael próbował po raz pierwszy zarzucić swoją wędkę , siedząc na skraju barki. Samą czynność wykonał nienagannie - widać było gołym okiem, że chłopak ma do wędkarstwa talent i czerpie z niego wielką przyjemność. Mimo to nie omieszkałem zbliżyć się do mojego bratanka, po czym chwyciłem go dosyć łagodnie, acz pewnie za muskularne prawe ramię, którym to przed chwilą zarzucił energicznie żyłkę wraz ze spławikiem i rzekłem: 'Którą ręką Cię uczyłem?'" Toni Nadal, Życie moje
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: robpal »

To nie są kompletne cytaty.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Saboteur »

robpal pisze:To nie są kompletne cytaty.
Czepiasz się.
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: SebastianK »

Moim zdaniem ma rację, przynajmniej częściowo. Zasady powinny regulować ten czas w zależności od długości trwania meczu. W trzeciej godzinie gry po długich wyczerpujących wymianach ten czas mógłby być jednak dłuższy a w meczach pięciosetowych trwających czasem znacznie dłużej to już w ogóle decyzja powinna należeć do sędziego.

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: robpal »

Tak nie wolno, bo dawanie odpocząć tylko zachęca do prowadzenia morderczych wymian i sprowadzania tenisa to pustej bieganiny...
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości