Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Obrazek
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Robertinho »

Dlaczego? Samo to pytanie wydaje się odrobinę nie na miejscu. Tak wybitna postać zasługuje niewątpliwie na wątek, który umożliwi dyskutowanie o niej w skali, na jaką zasługuje. Widać przecież wyraźnie, że sam zawodniczy wątek Rafy absolutnie nie zaspokaja potrzeb forumowiczów, złaknionych dyskusji o Hiszpanie. Rafa pojawia się w każdym kontekście. Pytają, ile Szlemów jeszcze wygra Federer, a tak naprawdę serce pyta, czy Rafa ogra Djokovica na Roland Garros. Mówią o meczu Azarenki, a nie sposób przecież nie zapytać, jak długiego medikala wziąłby Rafa? Dyskutują o związkach partnerskich, na usta ciśnie się pytanie, jak głosowałby Rafa? Widać wyraźnie, że istnieje duża społeczna potrzeba, by dyskutować o Rafie i trzeba wyjść jej naprzeciw. Napoić spragnionych, nakarmić głodnych, dać utęsknionym duchową strawę. Oto mamy więc miejsce godne, niech będzie to forumowa agora, gdzie będzie można swobodnie dyskutować o osobie, która jak nikt na to zasługuje.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
przemusiowa
Posty: 1847
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: przemusiowa »

Tytuł tego tematu brzmi jakby Rafael Nadal był jakimś wybitnym poetą, a jego wiersze omawia się na języku polskim w liceum :P

A tak na poważnie ... to jednak dobrze że powstał taki temat ;)
Zastanawiam się jak to będzie gdy Rafał powróci do gry już tak na serio. Czy to będzie powtórka z 2010 roku, czyli wielki powrót i wielkie wygrane, czy raczej powolne odchodzenie na sportową emeryturę. Chociaż nie wiem czy spekulowanie tego teraz, kiedy jeszcze nie wrócił i nie gra, ma jakiś sens.
Jak myślicie?
Ostatnio zmieniony 30 sty 2013, 0:37 przez przemusiowa, łącznie zmieniany 1 raz.
“I'm really, really emotional” RN
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Anula »

Robercie. :o
Jestem poruszona i głęboko wzruszona Twoją troską o forumowiczów. ;)
Mam nadzieję, że jako prymus w tejże licznej grupie forumowiczów, znajdziesz tutaj miejsce do zrealizowania tej swojej " dużej społecznej potrzeby". :D
Jak widać wątek tegorocznego AO okazał się za ciasny. :P

Zacznę odliczanie.
6 dni. ;)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2013, 19:09 przez Anula, łącznie zmieniany 1 raz.
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Joao »

Twórczość Rafaela Nadala Parrery jest niezwykle inspirujaca i piękna, zwłaszcza jeżeli chodzi o ruchy manualne :P
Awatar użytkownika
przemusiowa
Posty: 1847
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: przemusiowa »

Joao pisze:Twórczość Rafaela Nadala Parrery jest niezwykle inspirujaca i piękna, zwłaszcza jeżeli chodzi o ruchy manualne :P
To chyba u Ciebie wzbudza największe zainteresowanie :P
Anula pisze:Zacznę odliczanie.
6 dni. ;)

To już naprawdę niewiele ;)

ps. Joao, podpis genialny :D
“I'm really, really emotional” RN
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Robertinho »

Nie, nie, nie. Nie zalejecie TEGO tematu rzeką trollingu na poziomie zerówki. Czy naprawdę nie uderza Was, jak mało wiemy o zainteresowaniach Rafy poza kortem? O jego ulubionych dziełach literackich, filmowych, o poglądach politycznych? Co sądzi o globalnym ociepleniu? A o sytuacji kobiet w Indiach? Choćby i sama gra Hiszpana absolutnie unikatowa i pionierska, zasługuje poważną analizę.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Odp: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Saboteur »

Robertinho pisze:Nie, nie, nie. Nie zalejecie TEGO tematu rzeką trollingu na poziomie zerówki. Czy naprawdę nie uderza Was, jak mało wiemy o zainteresowaniach Rafy poza kortem? O jego ulubionych dziełach literackich, filmowych, o poglądach politycznych? Co sądzi o globalnym ociepleniu? A o sytuacji kobiet w Indiach? Choćby i sama gra Hiszpana absolutnie unikatowa i pionierska, zasługuje poważną analizę.
Zainteresowania: Kibicuje Realowi, to mi wystarcza :P
Gra: CHAMSKO skopiowana od Corii, nikt mi nie wmówi że jest pionierska.
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Joao »

Robertinho pisze: Czy naprawdę nie uderza Was, jak mało wiemy o zainteresowaniach Rafy poza kortem? O jego ulubionych dziełach literackich...
To on czyta ksiażki :o.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Odp: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Robertinho »

Martinek pisze:
Robertinho pisze:Nie, nie, nie. Nie zalejecie TEGO tematu rzeką trollingu na poziomie zerówki. Czy naprawdę nie uderza Was, jak mało wiemy o zainteresowaniach Rafy poza kortem? O jego ulubionych dziełach literackich, filmowych, o poglądach politycznych? Co sądzi o globalnym ociepleniu? A o sytuacji kobiet w Indiach? Choćby i sama gra Hiszpana absolutnie unikatowa i pionierska, zasługuje poważną analizę.
Zainteresowania: Kibicuje Realowi, to mi wystarcza :P
Gra: CHAMSKO skopiowana od Corii, nikt mi nie wmówi że jest pionierska.
A cudowny, niepodrabialny leworęczny topspin Rafy? :o A przełomowy pomysł wujka, by będąc praworęcznym, grać lewą? :o
Joao pisze:
Robertinho pisze: Czy naprawdę nie uderza Was, jak mało wiemy o zainteresowaniach Rafy poza kortem? O jego ulubionych dziełach literackich...
To on czyta ksiażki :o.
Miast szydzić, zgłęb sprawę. :o
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
przemusiowa
Posty: 1847
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: przemusiowa »

Robertinho pisze:Nie, nie, nie. Nie zalejecie TEGO tematu rzeką trollingu na poziomie zerówki. Czy naprawdę nie uderza Was, jak mało wiemy o zainteresowaniach Rafy poza kortem? O jego ulubionych dziełach literackich, filmowych, o poglądach politycznych? Co sądzi o globalnym ociepleniu? A o sytuacji kobiet w Indiach? Choćby i sama gra Hiszpana absolutnie unikatowa i pionierska, zasługuje poważną analizę.
Mało będziemy wiedzieli o jego zainteresowaniach poza kortem, gdyż Rafał to człowiek nieśmiały i nie mówiący zbyt dużo o sobie. Ot taki spokojny facet ;) czytało się jego ksiażkę? :D
“I'm really, really emotional” RN
Awatar użytkownika
Rodżer Anderłoter
Posty: 3852
Rejestracja: 16 maja 2012, 17:29

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Rodżer Anderłoter »

Robertinho pisze:Nie, nie, nie. Nie zalejecie TEGO tematu rzeką trollingu na poziomie zerówki. Czy naprawdę nie uderza Was, jak mało wiemy o zainteresowaniach Rafy poza kortem? O jego ulubionych dziełach literackich, filmowych, o poglądach politycznych? Co sądzi o globalnym ociepleniu? A o sytuacji kobiet w Indiach? Choćby i sama gra Hiszpana absolutnie unikatowa i pionierska, zasługuje poważną analizę.
Rafa boi się ciemności. Jego ulubioną książką jest "City of the beasts" Isabele Allende.


Chciałbym zobaczyć zapasy w błocie:

Obrazek

VS

Obrazek
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Robertinho »

O i właśnie tego oczekiwałem. :D Uczcie się dzieci.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Joao »

Rodżer Anderłoter pisze: Jego ulubioną książką jest "City of the beasts" Isabele Allende
Czytałem, przeciętna przygodówka dla młodzieży znanej chilijskiej pisarki.
Awatar użytkownika
Rodżer Anderłoter
Posty: 3852
Rejestracja: 16 maja 2012, 17:29

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Rodżer Anderłoter »

A lubisz serię "Felix, Net i Nika" ? :D
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: SebastianK »

Robertinho pisze:Nie, nie, nie. Nie zalejecie TEGO tematu rzeką trollingu na poziomie zerówki. Czy naprawdę nie uderza Was, jak mało wiemy o zainteresowaniach Rafy poza kortem? O jego ulubionych dziełach literackich, filmowych, o poglądach politycznych? Co sądzi o globalnym ociepleniu? A o sytuacji kobiet w Indiach? Choćby i sama gra Hiszpana absolutnie unikatowa i pionierska, zasługuje poważną analizę.
A on w ogóle wie gdzie są Indie ? :)

A tak zupełnie serio. Uwielbiam tego tenisistę. Imponuje mi jego mentalność. Tylko dwa razy widziałem jak na korcie akceptuje to, że nie wygra. To jest doskonały przykład jak należy pracować nad kimś kto ma tak zwany "talent" by stał się wspaniałym zawodnikiem.

A czy brakuje mi wiedzy o jego życiu i zainteresowaniach poza tenisowych ? I tak i nie. Oczywiście, że jestem ciekawy, ale z drugiej strony czy koniecznie musimy to wiedzieć ?

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Odp: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Saboteur »

Rodżer Anderłoter pisze:A lubisz serię "Felix, Net i Nika" ? :D
Masz coś do "Felixa, Neta i Niki"?
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
Awatar użytkownika
Bizon
Posty: 1878
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:21

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Bizon »

To już się nudne zrobiło.
MTT GOAT, 144 weeks #1, 2010, 2011, 2012 Year-end no. 1
W: LA 08, Dubaj 09, New Heaven 09, Bangkok 09, Pekin 09, Madryt 10, Roland Garros 10, Barcelona 11, Madryt 11, Roland Garros 11, Cincinnati 11, Paryż-Bercy 11, Monte Carlo 12, Tokio 12, Dusseldorf 14
F: Olympic Games 08, Bangkok 08, s'Hertogenbosch 10, Wimbledon 10, LA 10, Memphis 11, Waszyngton 11, Montreal 11, Szanghaj 12, WTF 12, Madryt 14
Awatar użytkownika
przemusiowa
Posty: 1847
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: przemusiowa »

Wszystko fajnie, super, ale ja ciągle nie dowiedziałam się np. co sądzi o sytuacji kobiet w Indiach :( :D
“I'm really, really emotional” RN
Awatar użytkownika
Nadalito
Posty: 858
Rejestracja: 10 wrz 2011, 14:16
Lokalizacja: Białystok

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Nadalito »

przemusiowa pisze:Wszystko fajnie, super, ale ja ciągle nie dowiedziałam się np. co sądzi o sytuacji kobiet w Indiach :( :D
Myślę, że "ON" zbytnio nie odbiega od naszych wyobrażeń na temat sytuacji kobiet w Indii. Ja jestem "z nim" dlatego, że wygląda na "postać" z krwi i z kości. Jak wygrywa to się cieszy, jak przegrywa, to jest załamany. Ma w sobie to coś (Tobie tego akurat nie muszę tłumaczyć), że wzbudza niesamowite emocje, bez względu na "pseudoobiektywne" wolne czy szybkie korty, małe czy duże piłki. Przeczy "spiskowej teorii" mafii ATP zabijającej piękno tenisa typu s &w, lub szybkiej gry typu bum bum. (patrz wujek Toni , bez urazy :) ). To ktoś (nie licząc miłośników niedoścignionego, ponadludzkiego ideału RF), z kim możemy się utożsamić, nie jest idealny, nie zna pięciu języków, ale jak zagra wygrywającego bh po linii w pierwszej rundzie (jak to określił Rob w kurnikowie), to cieszy się tak jakby to było w decydującym gemie WS. Kiedyś mój syn napisał taki tam krótki wiersz na temat mojego "związku" z Nadalem":
"..I chociaż NADAL czasem przegrywa
Dario swej więzi z NIM nigdy nie zrywa.."

PS. Cieszę się, ża nas (Nadalistów), a nawet Nadalistek jest na tym forum więcej. :)
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Rafael Nadal. Życie i twórczość.

Post autor: Robertinho »

Wiesz, wygrywających bh po linii ma w karierze chyba mniej więcej tyle, co Szlemów, więc ta radość nie dziwi. :D
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości