Centrum prasowe

Zasady gry, artykuły, RANKINGI i inne statystyki.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27011
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Centrum prasowe

Post autor: Lucas »

Zapraszam do dzielenia się swoimi wynurzeniami i publikowania ogłoszeń parafialnych na temat własnych i cudzych popisów w MTT :)

Lucas gotowy na Australian Open

Obrazek
Witaj, jak czujesz się po okresie przygotowawczym?

Pracowałem ciężko i wydaje mi się, że jestem dobrze przygotowany do sezonu. Może mam jakieś nadprogramowe kilogramy, ale do czasu Australian Open wszystko powinno być dobrze.

Swój pierwszy turniej rozegrasz w Doha, ale wcześniej pojawisz się w Abu Dhabi. Co myślisz o tym turnieju pokazowym?

Miasto jest wspaniałe, a korty są doskonale przygotowane. Do tego nasz gospodarz jest niezwykle hojny, pokoje hotelowe robią wrażenie. Zaproszenie do turnieju traktuje jako wyróżnienie i miłą niespodziankę. Oczywiście zamierzam wypaść jak najlepiej, cenne i unikalne nagrody stanowią motywację, by rywalizować na 100 %.

Rob pomylił Twoja narodowość w protokole. Rozmawiałeś z Nim o tym?

To nic strasznego. Jeśli poczęstuje mnie ośmiorniczką i zapozna z którąś ze swoich licznych przyjaciółek zapomnę o sprawie (śmiech).

Turniej w Doha będzie mocno obsadzony. Dlaczego akurat ta impreza?

Z Abu Dhabi jest tam najbliżej, poza tym statuetka za wygraną bardzo mi się podoba.

A co myślisz o Australian Open? Kto będzie faworytem?

To jest Szlem sygnowany nazwą mojego kontynentu, a do tego to początek sezonu, wiec zależy mi na dobrym występie w zawodach. Co do faworytów Rob zaskoczył wszystkich w zeszłym roku i będzie chciał to podtrzymać, ale są jeszcze doświadczeni RA i Mario oraz DUN. Ostatnio mu nie szło, ale myślę, że jeszcze potrafi trzymać rakietę i zrobić z nią coś ekstra . Wiele zależy także od losowania.

Jaki jest Twój cel na pierwszy Wielki Szlem?

Przejście drugiej rundy byłoby sukcesem, chciałbym tez zagrać z kimś z topu. Zobaczymy jak będzie.
http://www.japantimes.co.jp/sports/
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 9931
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Centrum prasowe 2016

Post autor: Jacuszyn »

MTT Sydney: Jacuszyn z tytułem po dwóch latach!

Szwajcarski tenisista Jacuszyn znów przypomniał o sobie kibicom. W sobotę po raz 7 karierze triumfował w imprezie z cyklu MTT. W finale w Sydney w pokonanym polu pozostał Serb Grzes430, który w decydującym secie pojedynku nie wykorzystał piłki mistrzowskiej. Oto co powiedział szwajcarski zawodnik na pomeczowej konferencji prasowej:

Dziennikarz: Jak to jest wygrać turniej po dwuletniej przerwie?
Jacuszyn: Świetna sprawa, polecam każdemu tak regularne wygrywanie turniejów (śmiech). Nie sądziłem, że kiedykolwiek jeszcze będzie mi dane cieszyć się z turniejowego zwycięstwa. Od zwycięstwa w Auckland grałem bardzo mało i z treningami też było kiepsko. Jak widać historia lubi się powtarzać i nie licząc roku 2009, w którym wygrałem swój pierwszy turniej, zwyciężam tylko w latach parzystych.

Dziennikarz: Czyli sądzisz, że następny tytuł jesteś w stanie wywalczyć w 2018 roku?
Jacuszyn: Dokładnie tak! Z ust mi to Pan wyjął. W latach nieparzystych jakieś fatum wisi nade mną i rzadko kiedy udaje się przejść pierwszą rundę. W tym sezonie także na nic wielkiego się nie nastawiam. Chcę po prostu ponownie być częścią tenisowego bractwa i przełamać kolejne fatum.

Dziennikarz: O jakim fatum mówisz?
Jacuszyn: O tym dotyczących Szlemów. Tylko raz udało mi się awansować do ćwierćfinału a było to podczas US Open w 2010 roku. Poza tym zdarzały się jakieś drugie rundy, ale w większości moje występy w turniejach wielkoszlemowych kończyły się nie powiem jak, bo musiałbym użyć niecenzuralnego słowa. Muszę po prostu przełamać pasmo niepowodzeń, które ciąży na mnie od początku kariery.

Dziennikarz: To zapowiedź udanego występu w Australian Open?
Jacuszyn: Ale ja nie wiem nawet, czy tam zagram (śmiech). Za godzinę wsiadam w samolot i lecę do Melbourne, żeby zdążyć na kwalifikacje, bo na dziką kartę nie liczę, zresztą w mojej sytuacji byłoby bardzo nie w porządku, gdybym ją otrzymał, bo jak mówiłem grywam bardzo rzadko. Nie zdążę na kwalifikacje, to nie zagram w turnieju. Brutalne, ale prawdziwe.

Dziennikarz: Porozmawiajmy o samym turnieju w Sydney, jakie są najlepsze wspomnienia z tej imprezy?
Jacuszyn: Każdy mecz był osobną historią i to było najlepsze. Fakt jest taki, że wygrałem z zawodnikami, z którymi nigdy wygodnie mi się nie grało. Każdy z nich jest groźny i tym bardziej cieszę się, że ich pokonałem. Jestem pewien, że każdy z nich jest w stanie odegrać w Melbourne pierwszoplanową rolę, czego rzecz jasna nie można powiedzie o mnie. Jeśli jednak miałbym wybrać jeden moment, to byłaby to z pewnością radość po piłce mistrzowskiej. Nigdy nie zapomnę jak publiczność skandowała moje imię.

Dziennikarz: A propos publiczności, czy taki aplauz jakim Cię obdarzyła jest dla Ciebie sygnałem, że może warto grać częściej?
Jacuszyn: Zdecydowanie tak, jednak zobaczymy jak to pójdzie. Chciałbym regularnie przechodzić pierwsze rundy i nie zniechęcać się jak w ubiegłych latach. Mam jednak świadomość, że forma z lat 2009 i 2010 już nie wróci, choć cieszy bardzo fakt, że po raz pierwszy od 2009 roku nie mam ujemnego bilansu w finałach turniejowych (obecnie 7-7 - przyp. red.), to sprawia mega frajdę! (śmiech).

Dziennikarz: Jeszcze pytanie odnośnie finałowego pojedynku, widać było radość podczas całego meczu. Komu lub czemu to zawdzięczasz?
Jacuszyn: Cieszył mnie sam fakt występu w finale, zwłaszcza gdy się gra przeciwko komuś tak doświadczonemu jak Grzes430. Poczułem, że znów mogę zagrać dobry mecz, że nie kompromituję się z każdym kolejnym uderzeniem piłki. To dodawało mi pewności siebie, dlatego uśmiech w kształcie banana nie schodził z mojej twarzy (śmiech).

Dziennikarz: Dzięki za rozmowę, dobrze było Cię widzieć w tak świetnym nastroju.
Jacuszyn: Również dziękuję. Może spotkamy się w takich okolicznościach szybciej niż za dwa lata.
MTT:
Singles W(18): Kuala Lumpur 09, Memphis 10, Eastbourne 10, World Tour Finals 10, Cincinnati 12, Auckland 14, Sydney 16, Quito 17, Buenos Aires 17, Halle 17, Umag 17, Auckland 18, Eastbourne 19, Geneva 22, Auckland 23, Washington 23, Paris 23, Miami 24
Singles F(15): Metz 09, Basel 09, Johannesburg 10, Stuttgart 10, Toronto 10, Valencia 10, San Jose 11, Buenos Aires 16, Miami 17, Tokyo 17, IO Tokyo 20, Tokyo 23, Montpellier 24, Buenos Aires 24, Monte Carlo 24
Doubles W (5): Roland Garros 11, US Open 11, Monte Carlo 23, Toronto 23, World Tour Finals 23
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Centrum prasowe 2016

Post autor: Mario »

Mario: Nie wykluczam zakończenia kariery po tym sezonie

Obrazek

Przed półfinałem debla Australian Open były lider rankingu zaskoczył zgromadzonych w sali dziennikarzy rozmyślając o wycofaniu się z rozgrywek po sezonie olimpijskim. Nie mogę obiecać, że za rok wrócę do Melbourne. Oczywiście nie chcę, by moim ostatnim wspomnieniem z tego turnieju była konieczność wycofania się z meczu singlowego (podkręcona kostka na treningu - przyp. red.), dlatego gram debla mimo pewnych kłopotów. Tu nie trzeba tyle biegać, zmieniać kierunku, w dodatku z dnia na dzień jest coraz lepiej, więc zdecydowanie myślę o końcowym triumfie - stwierdził Francuz.
Wiem, że dla wielu jest to zaskoczeniem, ale życie nie kończy się na tenisie. Wraz z wiekiem przybywa coraz więcej spraw w życiu prywatnym i z czasem trzeba się temu poświęcić. Nigdy nie planowałem grać w nieskończoność, stąd w przypadku osiągnięcia tego, co zaplanowałem na ten rok, mogę powiedzieć dziękuje po ostatnim spotkaniu w sezonie - dodał
Co mam na myśli? Przede wszystkim medal na Igrzyskach, bez różnicy czy w singlu czy w deblu, i oczywiście najlepiej złoty. Gra dla drużyny zawsze była dla mnie ważna, więc puchar Davisa również stoi wysoko na liście. Poza tym bez zaskoczeniem - Szlemy, szczególnie RG, choć rzecz jasna zwycięstwo w którymkolwiek z trzech pozostałych byłoby ogromny sukcesem.
Nie mam już w planach powrotu na szczyt rankingu, nigdy nie byłem tytanem zdrowia i jeśli chodzi o intensywność startów nie jestem w stanie konkurować z facetami z czołówki, chcę być w formie w najważniejszych momentach sezonu i zobaczymy na ile to wystarczy. Swoją drogą teraz chyba większość moich fanów życzy mi porażek, z kolei przeciwnicy oczekują sukcesów, fajna sprawa - zakończył z uśmiechem.
http://www.francetvsport.fr/tennis/
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Centrum prasowe 2016

Post autor: Mario »

Mario - Konferencja prasowa po porażce w drugiej rundzie:

Obrazek

Byłeś naprawdę blisko zwycięstwa, czego zabrakło?

Wygrania jednego z dwóch punktów przy 5:4 40:15... Ciężko udzielić sensownej odpowiedzi na takie pytanie, mam wrażenie że zrobiłem wszystko co w mojej mocy, by odnieść zwycięstwo. Przy pierwszej meczowej dobrze zaserwował, chciałem w miarę bezpiecznie przepchnąć głęboką piłkę, niestety poszło w siatkę, przy drugiej graliśmy wymianę, nadarzyła się okazja do ataku, więc uderzyłem, niestety w aut. W momencie, w którym Robpal wymęczył tego gema, szala przechyliła się na jego korzyść, zawodnik jego klasy zdawał sobie z tego sprawę, przycisnął i wygrał. Tyle

Wyglądałeś pod koniec na mocno zmęczonego, czy to odegrało jakąś rolę?

Nie, nie wydaje mi się. Sądzę, że nikt nie wygląda świeżo, gdy biega po korcie przez ponad 4 godziny. Wciąż jednak miałem siły normalnie serwować i prowadzić wymiany w tempie zbliżonym do tego z początku spotkania. Myślę, że nie usłyszałbym tego pytania, gdyby mecz skończył się 10 minut wcześniej (śmiech). Robpal wygrał, bo w końcówce zagrał lepiej w tenisa, nie doszukujmy się innych czynników.

Tak szybkie odpadnięcie musi być sporym zawodem, wiadomo jak ważny to dla Ciebie turniej?

To prawda. Jestem bardzo rozczarowany tym bardziej, że byłem naprawdę dobrze przygotowany. Grałem świetnie w poprzedzających turniej, właściwie tylko Rzym był lekko nieudany, ale poza tym zachodziłem daleko i przegrywałem z późniejszymi zwycięzcami/finalistami. Tu w pierwszym meczu też zaprezentowałem się przyzwoicie, dzisiaj byłem blisko pójścia dalej z pozycji pierwszego rozstawionego... Mówi się trudno, został jeszcze debel.

Kilka miesięcy temu powiedziałeś, że to być może Twój ostatni sezon. Ostatnimi czasy nie chciałeś na ten temat rozmawiać, czy to był ostatni raz w Paryżu?

Mogę was uspokoić, za rok wrócę. Nie wiem jeszcze, czy ten sezon będzie ostatnim pełnym w cyklu rozgrywkowym. Ale jeśli nawet tak będzie, mam w planach pożegnać się z turniejami szczególnie dla mnie ważnymi. Decyzję podejmę po Bercy, jeśli poczuję, że rywalizacja nie sprawia mi już takiej frajdy, by było warto poświęcać cały ten czas na trening i inne wyrzeczenia, dam sobie spokój. Dzisiejszy mecz sprawił, że wciąż wierzę w jakieś większe zwycięstwo w tym roku. Ciągle mogę być groźny dla najlepszych.

Czasami wypowiadasz się dość kontrowersyjnie o niektórych zawodnikach, dla Robpala masz chyba jednak dużo szacunku?

Tak naprawdę mam dużo szacunku dla każdego liczącego się zawodnika. Po prostu czasem skorzystam z okazji i wbiję szpilę, żebyście mieli o czym pisać. Z Robpalem przede wszystkim jesteśmy kumplami, graliśmy wspólnie w deblowych finałach Szlemów, wygraliśmy US Open. Trochę na początku mu pomagałem i cieszę się, że to on jest dziś liderem rankingu.

Czyli w pewnym sensie uczeń przerósł mistrza?

Wiedziałem, że to usłyszę. Nie, nie, tak bym o tym nie mówił. To po prostu znak czasu, kilka lat temu to ja byłem wysoko rozstawiony i mierzyłem się z zawodnikami chcącymi pójść wyżej, dziś jestem pretendentem i próbuję zaskoczyć ludzi pokroju Robpala. Tak już się te kariery toczą, kiedyś był Love, COA, później Bizon, Anderłoter, ja również miałem swoją chwilę na szczycie, dziś nadszedł czas mojego przeciwnika sprzed kilkudziesięciu minut. My wszyscy gdzieś tam się czaimy, ale właściwie tylko Bogdan jest niezatapialny i od 100 lat siedzi w topie. W tourze jest kilku zdolnych, którzy mogą odpalić w najbliższych miesiącach, jest JD, który już przecież wygrał w Nowym Jorku, wierzę że mój aktualny partner deblowy - Simon wreszcie ustabilizuje swój tenis na tyle, by wejść do top 10. Trochę odszedłem od tematu, ale podoba mi się to, co dzieje się w rozgrywkach. Myślę, że kibice również nie narzekają.

Trochę się zmieniłeś, rok temu nie powiedziałbyś czegoś takiego?

Ludzie się zmieniają... A mówiąc poważnie, przychodzi moment, w którym opowiadanie, że jesteś najlepszy na świecie przestaje mieć sens. Nie mam już jedynki czy piątki przy nazwisku, tylko obie te cyfry jednocześnie. Oczywiście wciąż uważam, że grając swój najlepszy tenis mogę wygrać z każdym w każdym turnieju, ale dominacja w tourze już mi nie w głowie. Chciałbym, co powtarzam od jakiegoś czasu, po prostu wygrać coś dużego - może to być Wimbledon, może być medal na Igrzyskach czy Roland Garros w deblu. Wszystko jedno.

Jesteś gotowy do debla?

Przecież już mówiłem, że nie jestem zmęczony (śmiech). Gadałem przed chwilą z Simonem, pogratulował mu zwycięstwa i umówiliśmy kort na trening. Znam smak zwycięstwa tutaj w grze podwójnej i uważam, że w tym roku mogę wygrać podobnie. Na pewno jesteśmy w ścisłym gronie faworytów.

Chciałbyś coś dodać na zakończenie?

Chciałbym podziękować za doping. Gra przed własną publicznością to dla mnie wielki zaszczyt i naprawdę doceniam to jak bardzo mnie dzisiaj wspierali. I dziękuję wam, całkiem sensowne pytanie zadawaliście. Doceniam to.
http://www.rolandgarros.com/en_FR/index ... _interview
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Centrum prasowe 2016

Post autor: robpal »

Robpal: Przed finałem chwila refleksji

Obrazek

Lider rozgrywek MTT wyraźnie pokonał w piątkowym półfinale Rangera i zameldował się w drugim w karierze finale wielkoszlemowym.

- Ten sezon jest jak na razie żenujący w moim wykonaniu - krytycznie ocenił sytuację Robpal. - Tak, wygrałem dwa turnieje, ale były to mniejsze imprezy. W największych turniejach grałem katastrofalnie i przegrałem osiem meczów z rzędu. Gdyby ktoś powiedział mi przed startem Rolanda Garrosa, że zagram o tytuł, to chyba bym wybuchnął śmiechem.

- Myślę, że ważną rolę w drodze do finału odegrał mój rodak COA. Po naszym meczu w Nicei byłem wściekły i nie mogłem patrzeć na rakietę. Prawdę powiedziawszy, rozważałem rezygnację ze startu w Paryżu i oddanie dwumiesięcznej lekturze Koranu w poszukiwaniu inspiracji do gry. COA zaproponował mi jednak tydzień wspólnych treningów i medytacji, które zaowocowały oczyszczeniem myśli i zwyżką mojej formy tenisowej - wytłumaczył tenisista z Emiratów. - Z pewnością było warto, zagramy też o tytuł deblowy. Taka wygrana byłaby świetną prognozą przed IO w Rio, które są jednym z moich priorytetów w tym sezonie.

W niedzielę Robpal po raz drugi stanie przed szansą na wywalczenie tytułu wielkoszlemowego. W minionym sezonie lider rankingu zaprzepaścił okazję na londyńskich trawnikach, gdzie przegrał decydujące spotkanie z lakiem.

- Tamten mecz wiele mnie nauczył, przytłoczyła mnie wtedy presja i nieco pogubiłem się na korcie. Wyciągnąłem z tamtego spotkania wnioski i trochę zmieniłem swoje podejście w finałowych pojedynkach - powiedział Robpal, który od pamiętnego finału nie przegrał jeszcze meczu o tytuł. - Tym razem wyjdę na spotkanie w pełni skupiony i z jasnym planem gry. Simon to niepozorny tenisista, ale bardzo dobrze się znamy, zarówno na korcie, jak i poza nim i wiem, że nadrabia brak doświadczenia świetnym przygotowaniem fizycznym i niesamowitą wolą walki. Nigdy nie widziałem, żeby błądził po korcie ze spuszczoną głową. To będzie trudne spotkanie i zrobię wszystko, by nie powtórzyć błędów z Londynu.

- Ostatni okres był dla mnie niesamowity. Finały Mastersów, Szlemów, wygrane turnieje na wszystkich nawierzchniach, londyńskie finały... W sobotę wieczorem usiądziemy z ekipą w hotelu, skorzystamy z chwili na refleksję i dołożymy wszelkich starań, żeby Puchar Muszkieterów pojechał do Dubaju - zakończył lider rozgrywek.

Robpal nie planuje bronić wywalczonego przed rokiem tytułu w Stuttgarcie i powróci na korty w Halle.
www.halaltennis.com
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171253
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Centrum prasowe 2016

Post autor: DUN I LOVE »

Halaltennis :D
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27011
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Centrum prasowe 2016

Post autor: Lucas »

Lucas celebruje sukces w Newport

Obrazek
Q: W końcu udało się wygrać turniej. Jakie to uczucie po tak długiej przerwie?

L: Wspaniałe. Ilość punktów nie ma znaczenia, świadomość, ze to był już ostatni mecz i mogę zabrać trofeum do domu jest krzepiąca. Wcześniej miałem kilka okazji, ale nie zaufałem swym umiejętnościom, a rywale okazywali się lepsi.

Q: Newport to szczególne miejsce.

L: Zdecydowanie to wyjątkowy turniej. Dyrektor doskonale się nami zaopiekował, a przy okazji mogłem spotkać Justine Henin. Wprawdzie mnie nie rozpoznała, ale i tak dostałem autograf.

Q: Co możesz powiedzieć o swoim przeciwniku?

L: Cóż, On bardzo długo czeka na tytuł, więc wiedziałem, że będzie trudno. Szwajcaria ma wielkie tradycje w tym sporcie, On jest kolejnym wybitnym graczem z tego kraju, ma wiele dokonań. Na pewno jeszcze powalczy o dobre wyniki, choć konkurencja jest bardzo wymagająca.

Q: Tie-break trzeciego seta też był wymagający.

L: Tak, zwłaszcza, gdy On bardzo szybko zdobywał punkty przy swoim podaniu i znów musiałem serwować pod presją. Miałem wrażenie, że to ja cały czas podaję, ręka jest wtedy bardzo ciężka, a pole serwisowe jakby mniejsze.

Q: Jesteś teraz zmęczony, ale to doskonały czas w Twojej karierze.

L: Sam nie wiem z czego to wynika. Robię to co zwykle, pracuję i przynosi to efekt. Nie ma żadnej diety ani tajemniczej komory. Mówiąc szczerze nie wiem jak obronię punkty które zdobyłem tego lata, trochę tego za dużo.

Q: Jakie masz plany na kolejne tygodnie?

L: Zrobię sobie krótkie wakacje. Niestety moje ramię odczuwa trudy ostatnich turniejów i nie zobaczę się z kibicami w Kanadzie. To piękny kraj i bardzo żałuję, że udam się prosto do Rio.

Q: A więc powodzenia na Olimpiadzie.

L: Dzięki i do zobaczenia.
www. japansport.com
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171253
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Centrum prasowe

Post autor: DUN I LOVE »

Rotterdam & Dubaj 17
Obrazek
Medical timeout podczas meczu MTT Australian Open (porażka do Zdenka)

Drodzy fani,

z przykrością zawiadamiam, że uraz prawego łokcia, jakiego nabawiłem się w Australii wciąż uniemożliwia mi treningi i nie będę w stanie się z wami zobaczyć podczas turniejów w Rotterdamie i Dubaju. Obiecujący występ w Doha był nagrodą za ciężkie treningi w przerwie między sezonami i znakomitym prognostykiem na kolejne turnieje. Niestety, organizm nie wytrzymał obciążeń. Nie załamuję jednak rąk, kontuzje to część gry.

Na bieżąco będę informował o postępach w leczeniu, a później rehabilitacji.

Pozdrowienia
Wasz LOVE
mttour.com
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 9931
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Centrum prasowe

Post autor: Jacuszyn »

Jacuszyn: Roland Garros 2017 to ostatni turniej w mojej karierze.
Szwajcar Jacuszyn, cytowany przez rodzime media, ogłosił dzisiejszego popołudnia zakończenie kariery wraz z końcem Roland Garros.

Tak, to koniec. Kilka razy już kończyłem, ale tym razem jest to rozstanie definitywne. Myślę, że osiągnąłem już wszystko, co mogłem. Nie mam szans na zwycięstwo w Wielkim Szlemie, ale w deblu go wygrałem, więc jest dobrze. Mam dwa Szlemy w deblu, wygrałem Turniej Mistrzów, turniej Masters 1000 oraz zdobyłem medale olimpijskie. Mimo, że dla mnie to koniec singlowej kariery, to nie oznacza to, że zostawię reprezentację. Do końca tego sezonu będę do dyspozycji kapitana reprezentacji biorącej udział w Pucharze Davisa. Więcej wyjaśnię po turnieju w Paryżu. - zapowiedział dwukrotny medalista olimpijski.

Decyzja Szwajcara jest wielki zaskoczeniem, bowiem rozgrywa on obecnie najlepszy sezon w karierze. Zagrał w trzech finałach imprez głównego cylku, z których wygrał dwa.
MTT:
Singles W(18): Kuala Lumpur 09, Memphis 10, Eastbourne 10, World Tour Finals 10, Cincinnati 12, Auckland 14, Sydney 16, Quito 17, Buenos Aires 17, Halle 17, Umag 17, Auckland 18, Eastbourne 19, Geneva 22, Auckland 23, Washington 23, Paris 23, Miami 24
Singles F(15): Metz 09, Basel 09, Johannesburg 10, Stuttgart 10, Toronto 10, Valencia 10, San Jose 11, Buenos Aires 16, Miami 17, Tokyo 17, IO Tokyo 20, Tokyo 23, Montpellier 24, Buenos Aires 24, Monte Carlo 24
Doubles W (5): Roland Garros 11, US Open 11, Monte Carlo 23, Toronto 23, World Tour Finals 23
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171253
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Centrum prasowe

Post autor: DUN I LOVE »

Davisa byś chociaż nam pomógł wygrać. :(
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27011
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Centrum prasowe

Post autor: Lucas »

Przecież pisze, że będzie do dyspozycji w DC :)..
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171253
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Centrum prasowe

Post autor: DUN I LOVE »

Jak zwykle przeczytałem po łebkach. :D
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 9931
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Centrum prasowe

Post autor: Jacuszyn »

W Davisie zawsze chętnie zagram, ale nie mam już na tyle wolnego czasu, żeby śledzić MTT i pamiętać o wysyłaniu typów. ☹
MTT:
Singles W(18): Kuala Lumpur 09, Memphis 10, Eastbourne 10, World Tour Finals 10, Cincinnati 12, Auckland 14, Sydney 16, Quito 17, Buenos Aires 17, Halle 17, Umag 17, Auckland 18, Eastbourne 19, Geneva 22, Auckland 23, Washington 23, Paris 23, Miami 24
Singles F(15): Metz 09, Basel 09, Johannesburg 10, Stuttgart 10, Toronto 10, Valencia 10, San Jose 11, Buenos Aires 16, Miami 17, Tokyo 17, IO Tokyo 20, Tokyo 23, Montpellier 24, Buenos Aires 24, Monte Carlo 24
Doubles W (5): Roland Garros 11, US Open 11, Monte Carlo 23, Toronto 23, World Tour Finals 23
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171253
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Centrum prasowe

Post autor: DUN I LOVE »

Zawsze mogę Ci przypominać. :P
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 9931
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Centrum prasowe

Post autor: Jacuszyn »

Jacuszyn: przerwa dobrze mi zrobiła.
Gdy przed dwoma miesiącami ogłaszał rozbrat z kortem, nikt nie wierzył, że jeszcze wrócił. Wrócił. Wygrywając zaraz po powrocie turniej w Halle

Lepiej nie mogłem tego zaplanować. Potrzebowałem przerwy i ta przerwa dobrze mi zrobiła. Jechałem do Westfalii z niepewnością, ale też z chęcią powetowania sobie tego, że mojego ulubionego turnieju w Eastbourne zabrakło w kalendarzu. Lepiej wyjść nie mogło. - przyznaje dziesięciokrotny zwycięzca turniejów MTT.

Nie spodziewam się wiele po występie w Wimbledonie. Cieszy bardzo fakt, że mam pewność, że nie będę musiał przechodzić przez kwalifikacje. Spełnieniem marzeń byłoby ugranie ćwierćfinału w Londynie,
druga runda natomiast to absolutne minimum
- kończy.

Szwajcar awansował na 8 pozycję w rankingu MTT Race. Mimo długiej absencji na kortach, wciąż zachowuje szansę na grę w londyńskim finale sezonu.

Szczerze mówiąc nie jest to mój główny cel. Jeśli się zakwalifikuję, to fajnie, ale jeśli mi się to nie uda, to nie zamierzam robić z tego tragedii. Wygrałem ten turniej w 2010 roku, dlatego czuję się spełniony jako uczestnik Masters. Nie mam żadnej presji z tym związanej. Mój sezon równie dobrze może zakończyć się w Paryżu. Nawet byłbym skłonny wycofać się z Turnieju Mistrzów, by mógł zagrać ktoś, kto nigdy tam nie wygrał.

Pytany o Lleytona, który w finałowym meczu popełnił szereg błędów, Jacuszyn komplementował rywala:

Tak naprawdę nie wiem co zadecydowało o tym, że wygrał tylko cztery gemy. Nie od dziś wiemy,
że jest to świetny zawodnik i w dodatku nieobliczalny. Nigdy nie kalkuluje i po prostu gra swoje co przyniosło mu w przeszłości wiele sukcesów. Nikt nie wygrywa przypadkiem turnieju wielkoszlemowego, Pucharu Davisa i kilku imprez rangi MTT Masters 1000. To jest po prostu niemożliwe. Bardzo chętnie zmierzyłbym się z nim w Wimbledonie. Z pewnością tam będzie mocniejszy.


Zapowiedź wspólnej gry z Damianem w turnieju deblowym Wimbledonu także została przyjęta z zaskoczeniem, Jacuszyn odpowiada:

Nie planował tego żaden z nas, to wyszło przypadkowo. Dla mnie to straszna ironia losu, że tak wybitny zawodnik nie wygrał w singlu turnieju wielkoszlemowego. Pamiętam nasz pojedynek z Miami,
gdzie dostałem srogą lekcję tenisa. Osobiście pragnę wygrać Wimbledon w deblu i liczę, że Damian mi w tym pomoże.
MTT:
Singles W(18): Kuala Lumpur 09, Memphis 10, Eastbourne 10, World Tour Finals 10, Cincinnati 12, Auckland 14, Sydney 16, Quito 17, Buenos Aires 17, Halle 17, Umag 17, Auckland 18, Eastbourne 19, Geneva 22, Auckland 23, Washington 23, Paris 23, Miami 24
Singles F(15): Metz 09, Basel 09, Johannesburg 10, Stuttgart 10, Toronto 10, Valencia 10, San Jose 11, Buenos Aires 16, Miami 17, Tokyo 17, IO Tokyo 20, Tokyo 23, Montpellier 24, Buenos Aires 24, Monte Carlo 24
Doubles W (5): Roland Garros 11, US Open 11, Monte Carlo 23, Toronto 23, World Tour Finals 23
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Centrum prasowe

Post autor: Mario »

Mario: Po 2018 kończę karierę.

Obrazek

Podczas konferencji prasowej mieliśmy małą niespodziankę, Mario po zwycięstwie w pierwszej rundzie ogłosił zakończenie kariery.

Właśnie rozpocząłem swoją pożegnalną trasę. Tak dobrze usłyszeliście, w tym sezonie żegnam się z Chinami, w przyszłym pożegnam się z pozostałymi turniejami. Miałem już kilkukrotnie podobne myśli, ale tym razem jestem pewien. Tenis sprawia mi coraz mniej przyjemności, coraz częściej coś mnie boli, no i będąc zupełnie szczerym, nie widzę przed sobą żadnych realnych celów, które motywowałyby mnie do dalszej pracy - wypalił Francuz.

Kilka osób wie o mojej decyzji, czekałem na jakieś zwycięstwo, by podać tę informację całej reszcie. W przyszłym roku odpuszczę Asian Swing, by dać z siebie wszystko w halowych turniejach, dlatego zdecydowałem się grać przez 3 tygodnie z rzędu. Nie mam większych oczekiwań, chcę wychodzić na kort i zobaczyć na ile mnie stać we wszystkich spotkaniach jakie mi pozostały. Osiągnąłem na tyle dużo, że bez problemów pogodzę się z ewentualnymi niepowodzeniami - dodał.

W ćwierćfinale Mario zagra ze Szwedem Rangerem rozstawionym w turnieju z numerem 3.

To niezły gracz, potrafi być regularny, ma argumenty by zrobić mi krzywdę, ale będę miał swoje szanse i ode mnie zależy, czy je wykorzystam - mówił o kolejnym spotkaniu były lider rankingu.
http://www.francetvsport.fr/tennis/
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171253
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Centrum prasowe

Post autor: DUN I LOVE »

Mam nadzieję, że chociaż 8 nas zostanie po 2018. :D
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: Centrum prasowe

Post autor: Hankmoody »

Zajebiste :D
Awatar użytkownika
arti
Posty: 21408
Rejestracja: 01 sie 2011, 8:22

Re: Centrum prasowe

Post autor: arti »

Przynajmniej się do WTF załapię :D .
W(39):Nicea’11, Kuala Lumpur’11, Sztokholm’11, Eastbourne’12, Winston-Salem’12, Wimbledon’13, Winston-Salem’13, Kuala Lumpur’13, Zagrzeb’15, Winston-Salem’16, Moskwa’16, Pekin'17, Houston'18, Estoril'18, Stuttgart'18, Hamburg'18, US OPEN'18, Basel'18, Buenos Aires'19, Monte Carlo'19, Paryż'19, Australian Open'20, Rio'20, Dubaj'20, Kolonia'20, Paryż'20, Montpellier'21, Miami'21, Eastbourne'21, Cordoba'22, Seul'22, Tokio'22, Adelajda2'23, Wimbledon’23, Hamburg'23, Pekin'23, Szanghaj'23, Basel'23, Brisbane'24
F(26):Newport’10, Szanghaj’11, Paryż’11, Roland Garros’13, Hamburg’13, Toronto’14, Nottingham’16, Paryż'16, Hamburg'17, Paryż'17, Madryt'18, Toronto'18, Estoril'19, Madryt'19, Lyon'19, Tokio'19, Szanghaj'19, Auckland'20, Marbella'21, Genewa'22, QC'22, Adelajda1'23; Doha'23, Roland Garros’13, Kitzbuhel'23, Winston Salem'23
MTT 120 weeks #1
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171253
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Centrum prasowe

Post autor: DUN I LOVE »

Mario na WTF co najwyżej może sobie kupić bilet na trybuny jak każdy kibic.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości