T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Taszk.
- DUN I LOVE
- Administrator
- Posty: 169651
- Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
- Lokalizacja: Warszawa
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Brian Baker powoli wraca do żywych.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril
MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril
MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Buenos Aires 2 - I runda:
[1] Horacio ZEBALLOS (ARG) d. [WC] Camilo UGO CARABELLI (ARG) 6-1 6-3
Agustin VELOTTI (ARG) d. Federico CORIA (ARG) 5-7 7-6(6) 6-1
Nicolas KICKER (ARG) d. [Q] Bruno SANTANNA (BRA) 6-4 7-6(4)
[6] Rogerio DUTRA SILVA (BRA) d. Tomas LIPOVSEK PUCHES (ARG) 6-1 6-3
[4] Thiago MONTEIRO (BRA) d. Axel MICHON (FRA) 7-6(3) 2-6 7-6(12)
Maximo GONZALEZ (ARG) d. Maximiliano ESTEVEZ (ARG) 6-4 6-2
[WC] Facundo MENA (ARG) d. [Q] Pedro SAKAMOTO (BRA) 4-6 6-4 6-3
[7] Leonardo MAYER (ARG) d. [LL] Gabriel Alejandro HIDALGO (ARG) 6-3 6-1
[5] Renzo OLIVO (ARG) d. Juan Ignacio LONDERO (ARG) 1-6 6-4 6-4
Andrea COLLARINI (ARG) d. Casper RUUD (NOR) 3-6 6-2 6-2
Pedro SOUSA (POR) d. [Q] Marcelo ZORMANN (BRA) 6-1 6-4
Juan Pablo PAZ (ARG) d. [LL] Joao Pedro SORGI (BRA) 6-3 4-6 6-1
[8] Guido ANDREOZZI (ARG) d. Facundo ARGUELLO (ARG) 6-2 4-6 6-4
Jaume MUNAR (ESP) d. [Q] Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) 6-4 6-3
Jose HERNANDEZ-FERNANDEZ (DOM) d. [WC] Mariano KESTELBOIM (ARG) 2-6 6-2 6-3
[2] Facundo BAGNIS (ARG) d. Michael LINZER (AUT) 7-6(1) 6-2
[1] Horacio ZEBALLOS (ARG) d. [WC] Camilo UGO CARABELLI (ARG) 6-1 6-3
Agustin VELOTTI (ARG) d. Federico CORIA (ARG) 5-7 7-6(6) 6-1
Nicolas KICKER (ARG) d. [Q] Bruno SANTANNA (BRA) 6-4 7-6(4)
[6] Rogerio DUTRA SILVA (BRA) d. Tomas LIPOVSEK PUCHES (ARG) 6-1 6-3
[4] Thiago MONTEIRO (BRA) d. Axel MICHON (FRA) 7-6(3) 2-6 7-6(12)
Maximo GONZALEZ (ARG) d. Maximiliano ESTEVEZ (ARG) 6-4 6-2
[WC] Facundo MENA (ARG) d. [Q] Pedro SAKAMOTO (BRA) 4-6 6-4 6-3
[7] Leonardo MAYER (ARG) d. [LL] Gabriel Alejandro HIDALGO (ARG) 6-3 6-1
[5] Renzo OLIVO (ARG) d. Juan Ignacio LONDERO (ARG) 1-6 6-4 6-4
Andrea COLLARINI (ARG) d. Casper RUUD (NOR) 3-6 6-2 6-2
Pedro SOUSA (POR) d. [Q] Marcelo ZORMANN (BRA) 6-1 6-4
Juan Pablo PAZ (ARG) d. [LL] Joao Pedro SORGI (BRA) 6-3 4-6 6-1
[8] Guido ANDREOZZI (ARG) d. Facundo ARGUELLO (ARG) 6-2 4-6 6-4
Jaume MUNAR (ESP) d. [Q] Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) 6-4 6-3
Jose HERNANDEZ-FERNANDEZ (DOM) d. [WC] Mariano KESTELBOIM (ARG) 2-6 6-2 6-3
[2] Facundo BAGNIS (ARG) d. Michael LINZER (AUT) 7-6(1) 6-2
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Casablanca - I runda:
[1] Damir DZUMHUR (BIH) d. Aslan KARATSEV (RUS) 6-2 6-4
[Q] Gianluca MAGER (ITA) d. Mohamed SAFWAT (EGY) 6-4 1-0 i krecz
Kamil MAJCHRZAK (POL) d. Adrian UNGUR (ROU) 7-5 6-3
Robin STANEK (CZE) d. [8] Pedja KRSTIN (SRB) 6-3 3-6 6-3
[4,WC] Andrej MARTIN (SVK) d. Jordi SAMPER-MONTANA (ESP) 7-5 6-1
[SE] Stefanos TSITSIPAS (GRE) d. [WC] Reda KARAKHI (MAR) 6-2 6-4
Vaclav SAFRANEK (CZE) d. [Q] Carlos TABERNER (ESP) 4-6 6-3 6-2
[7] Laslo DJERE (SRB) d. Jeremy JAHN (GER) 7-5 6-2
[6] Arthur DE GREEF (BEL) d. Marc SIEBER (GER) 6-3 6-4
Uladzimir IGNATIK (BLR) d. [WC] Khalid ALLOUCH (MAR) 6-1 6-0
Adrian MENENDEZ-MACEIRAS (ESP) d. Yannik REUTER (BEL) 4-6 6-1 6-3
[LL] Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) d. Clement GEENS (BEL) 6-2 4-6 6-2
[5] Roberto CARBALLES BAENA (ESP) d. Lorenzo GIUSTINO (ITA) 7-6(1) 6-1
[Q] Danilo PETROVIC (SRB) d. [WC] Amine AHOUDA (MAR) 6-2 6-0
[Q] Maxime JANVIER (FRA) d. Dmitry POPKO (KAZ) 6-3 7-6(5)
Dennis NOVAK (AUT) d. [2] Gerald MELZER (AUT) 7-6(4) 6-4
[1] Damir DZUMHUR (BIH) d. Aslan KARATSEV (RUS) 6-2 6-4
[Q] Gianluca MAGER (ITA) d. Mohamed SAFWAT (EGY) 6-4 1-0 i krecz
Kamil MAJCHRZAK (POL) d. Adrian UNGUR (ROU) 7-5 6-3
Robin STANEK (CZE) d. [8] Pedja KRSTIN (SRB) 6-3 3-6 6-3
[4,WC] Andrej MARTIN (SVK) d. Jordi SAMPER-MONTANA (ESP) 7-5 6-1
[SE] Stefanos TSITSIPAS (GRE) d. [WC] Reda KARAKHI (MAR) 6-2 6-4
Vaclav SAFRANEK (CZE) d. [Q] Carlos TABERNER (ESP) 4-6 6-3 6-2
[7] Laslo DJERE (SRB) d. Jeremy JAHN (GER) 7-5 6-2
[6] Arthur DE GREEF (BEL) d. Marc SIEBER (GER) 6-3 6-4
Uladzimir IGNATIK (BLR) d. [WC] Khalid ALLOUCH (MAR) 6-1 6-0
Adrian MENENDEZ-MACEIRAS (ESP) d. Yannik REUTER (BEL) 4-6 6-1 6-3
[LL] Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) d. Clement GEENS (BEL) 6-2 4-6 6-2
[5] Roberto CARBALLES BAENA (ESP) d. Lorenzo GIUSTINO (ITA) 7-6(1) 6-1
[Q] Danilo PETROVIC (SRB) d. [WC] Amine AHOUDA (MAR) 6-2 6-0
[Q] Maxime JANVIER (FRA) d. Dmitry POPKO (KAZ) 6-3 7-6(5)
Dennis NOVAK (AUT) d. [2] Gerald MELZER (AUT) 7-6(4) 6-4
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Ho Chi Min - I runda:
Yasutaka UCHIYAMA (JPN) d. [1] Malek JAZIRI (TUN) 6-1 3-6 7-6(3)
Akira SANTILLAN (JPN) d. Hiroki MORIYA (JPN) 6-4 6-0
[WC] Nam Hoang LY (VIE) d. [WC] Maxime TABATRUONG (FRA) 6-4 6-4
[8] Tatsuma ITO (JPN) d. [Q] N. Vijay Sundar PRASHANTH (IND) 6-3 6-7(3) 6-1
[3] Taro DANIEL (JPN) d. Stefan KOZLOV (USA) 6-4 6-3
Saketh MYNENI (IND) d. Andrew WHITTINGTON (AUS) 6-2 6-4
Prajnesh GUNNESWARAN (IND) d. Andrea ARNABOLDI (ITA) 7-6(1) 3-2 i krecz
[6] Go SOEDA (JPN) d. [WC] Christopher RUNGKAT (INA) 5-7 6-3 6-1
[5] Sergiy STAKHOVSKY (UKR) d. Yannick HANFMANN (GER) 6-3 6-4
[Q] Sanam SINGH (IND) d. Yuya KIBI (JPN) 6-4 6-4
[Q] Shuichi SEKIGUCHI (JPN) d. [WC] Thien NGUYEN HOANG (VIE) 6-1 6-3
[4] Jordan THOMPSON (AUS) d. [Q] Laurent ROCHETTE (FRA) 6-2 6-3
[7] Henri LAAKSONEN (SUI) d. Mitchell KRUEGER (USA) 6-4 6-1
Marinko MATOSEVIC (AUS) d. Jimmy WANG (TPE) 6-2 6-2
Peter GOJOWCZYK (GER) d. Ramkumar RAMANATHAN (IND) 6-4 7-6(1)
[2] Dudi SELA (ISR) d. Daniel MASUR (GER) 0-6 6-2 6-3
Yasutaka UCHIYAMA (JPN) d. [1] Malek JAZIRI (TUN) 6-1 3-6 7-6(3)
Akira SANTILLAN (JPN) d. Hiroki MORIYA (JPN) 6-4 6-0
[WC] Nam Hoang LY (VIE) d. [WC] Maxime TABATRUONG (FRA) 6-4 6-4
[8] Tatsuma ITO (JPN) d. [Q] N. Vijay Sundar PRASHANTH (IND) 6-3 6-7(3) 6-1
[3] Taro DANIEL (JPN) d. Stefan KOZLOV (USA) 6-4 6-3
Saketh MYNENI (IND) d. Andrew WHITTINGTON (AUS) 6-2 6-4
Prajnesh GUNNESWARAN (IND) d. Andrea ARNABOLDI (ITA) 7-6(1) 3-2 i krecz
[6] Go SOEDA (JPN) d. [WC] Christopher RUNGKAT (INA) 5-7 6-3 6-1
[5] Sergiy STAKHOVSKY (UKR) d. Yannick HANFMANN (GER) 6-3 6-4
[Q] Sanam SINGH (IND) d. Yuya KIBI (JPN) 6-4 6-4
[Q] Shuichi SEKIGUCHI (JPN) d. [WC] Thien NGUYEN HOANG (VIE) 6-1 6-3
[4] Jordan THOMPSON (AUS) d. [Q] Laurent ROCHETTE (FRA) 6-2 6-3
[7] Henri LAAKSONEN (SUI) d. Mitchell KRUEGER (USA) 6-4 6-1
Marinko MATOSEVIC (AUS) d. Jimmy WANG (TPE) 6-2 6-2
Peter GOJOWCZYK (GER) d. Ramkumar RAMANATHAN (IND) 6-4 7-6(1)
[2] Dudi SELA (ISR) d. Daniel MASUR (GER) 0-6 6-2 6-3
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Monterrey - I runda:
[1] Victor ESTRELLA BURGOS (DOM) d. [WC] Lucas GOMEZ (MEX) 6-4 6-4
Alejandro FALLA (COL) d. [Alt] Nicolaas SCHOLTZ (RSA) 6-3 6-4
Roberto QUIROZ (ECU) d. [Alt] Kaichi UCHIDA (JPN) 7-6(3) 6-4
[6] Peter POLANSKY (CAN) d. Caio ZAMPIERI (BRA) 7-5 6-2
[3] Denis KUDLA (USA) d. Evan KING (USA) 7-6(3) 6-1
Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) d. [Q] Juan LIZARITURRY (ESP) 6-3 6-1
Philip BESTER (CAN) d. Adam EL MIHDAWY (USA) 6-4 6-4
Marcelo AREVALO (ESA) d. [8] Alejandro GONZALEZ (COL) 6-2 6-1
[5] Ernesto ESCOBEDO (USA) d. [Q] Tucker VORSTER (RSA) 6-3 1-6 6-4
[Q] Ruben GONZALES (PHI) d. Guilherme CLEZAR (BRA) 6-3 3-6 7-6(6)
Sam GROTH (AUS) d. Alexander SARKISSIAN (USA) 7-6(3) 7-6(5)
[4,WC] Marco TRUNGELLITI (ARG) d. [Q] Gonzalo ESCOBAR (ECU) 6-3 7-6(4)
Alessandro BEGA (ITA) d. [7] Eduardo STRUVAY (COL) 7-5 7-6(5)
John-Patrick SMITH (AUS) d. [WC] Mauricio ASTORGA (MEX) 6-3 6-2
Emilio GOMEZ (ECU) d. [WC] Daniel GARZA (MEX) 6-4 6-4
[2] Benjamin BECKER (GER) d. Sam BARRY (IRL) 3-0 i krecz
[1] Victor ESTRELLA BURGOS (DOM) d. [WC] Lucas GOMEZ (MEX) 6-4 6-4
Alejandro FALLA (COL) d. [Alt] Nicolaas SCHOLTZ (RSA) 6-3 6-4
Roberto QUIROZ (ECU) d. [Alt] Kaichi UCHIDA (JPN) 7-6(3) 6-4
[6] Peter POLANSKY (CAN) d. Caio ZAMPIERI (BRA) 7-5 6-2
[3] Denis KUDLA (USA) d. Evan KING (USA) 7-6(3) 6-1
Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) d. [Q] Juan LIZARITURRY (ESP) 6-3 6-1
Philip BESTER (CAN) d. Adam EL MIHDAWY (USA) 6-4 6-4
Marcelo AREVALO (ESA) d. [8] Alejandro GONZALEZ (COL) 6-2 6-1
[5] Ernesto ESCOBEDO (USA) d. [Q] Tucker VORSTER (RSA) 6-3 1-6 6-4
[Q] Ruben GONZALES (PHI) d. Guilherme CLEZAR (BRA) 6-3 3-6 7-6(6)
Sam GROTH (AUS) d. Alexander SARKISSIAN (USA) 7-6(3) 7-6(5)
[4,WC] Marco TRUNGELLITI (ARG) d. [Q] Gonzalo ESCOBAR (ECU) 6-3 7-6(4)
Alessandro BEGA (ITA) d. [7] Eduardo STRUVAY (COL) 7-5 7-6(5)
John-Patrick SMITH (AUS) d. [WC] Mauricio ASTORGA (MEX) 6-3 6-2
Emilio GOMEZ (ECU) d. [WC] Daniel GARZA (MEX) 6-4 6-4
[2] Benjamin BECKER (GER) d. Sam BARRY (IRL) 3-0 i krecz
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Fairfield - I runda:
[1] Frances TIAFOE (USA) d. Blaz ROLA (SLO) 7-6 (6) 6-3
Quentin HALYS (FRA) d. Daniel NGUYEN (USA) 5-7 6-4 6-2
[WC] Reilly OPELKA (USA) d. [Q] Hans PODLIPNIK-CASTILLO (CHI) 6-3 6-1
[8] Maximilian MARTERER (GER) d. Liam BROADY (GBR) 7-5 6-4
Ruben BEMELMANS (BEL) d. [4] Darian KING (BAR) 5-7 7-5 7-6 (4)
[Q] Brydan KLEIN (GBR) d. Tennys SANDGREN (USA) 4-6 7-5 7-5
[Q] Cameron NORRIE (GBR) d. [WC] Tom FAWCETT (USA) 6-4 6-1
Tommy PAUL (USA) d. [6] Dennis NOVIKOV (USA) 6-4 6-4
[5] Alessandro GIANNESSI (ITA) d. James MCGEE (IRL) 6-7(2) 7-6(6) 6-3
Lorenzo SONEGO (ITA) d. Frank DANCEVIC (CAN) 6-3 6-0
Joris DE LOORE (BEL) d. [WC] Keegan SMITH (USA) 7-6(2) 6-3
[3] Tim SMYCZEK (USA) d. Denis SHAPOVALOV (CAN) 6-2 6-4
[7] Grega ZEMLJA (SLO) d. Noah RUBIN (USA) 7-6 (2) 7-6 (4)
[Q] Dennis NEVOLO (USA) d. Sekou BANGOURA (USA) 6-4 7-6 (5)
[WC] Brian BAKER (USA) d. [SE] Mackenzie MCDONALD (USA) 6-3 6-4
[2] Santiago GIRALDO (COL) d. [SE] Michael MMOH (USA) 6-3 7-5
[1] Frances TIAFOE (USA) d. Blaz ROLA (SLO) 7-6 (6) 6-3
Quentin HALYS (FRA) d. Daniel NGUYEN (USA) 5-7 6-4 6-2
[WC] Reilly OPELKA (USA) d. [Q] Hans PODLIPNIK-CASTILLO (CHI) 6-3 6-1
[8] Maximilian MARTERER (GER) d. Liam BROADY (GBR) 7-5 6-4
Ruben BEMELMANS (BEL) d. [4] Darian KING (BAR) 5-7 7-5 7-6 (4)
[Q] Brydan KLEIN (GBR) d. Tennys SANDGREN (USA) 4-6 7-5 7-5
[Q] Cameron NORRIE (GBR) d. [WC] Tom FAWCETT (USA) 6-4 6-1
Tommy PAUL (USA) d. [6] Dennis NOVIKOV (USA) 6-4 6-4
[5] Alessandro GIANNESSI (ITA) d. James MCGEE (IRL) 6-7(2) 7-6(6) 6-3
Lorenzo SONEGO (ITA) d. Frank DANCEVIC (CAN) 6-3 6-0
Joris DE LOORE (BEL) d. [WC] Keegan SMITH (USA) 7-6(2) 6-3
[3] Tim SMYCZEK (USA) d. Denis SHAPOVALOV (CAN) 6-2 6-4
[7] Grega ZEMLJA (SLO) d. Noah RUBIN (USA) 7-6 (2) 7-6 (4)
[Q] Dennis NEVOLO (USA) d. Sekou BANGOURA (USA) 6-4 7-6 (5)
[WC] Brian BAKER (USA) d. [SE] Mackenzie MCDONALD (USA) 6-3 6-4
[2] Santiago GIRALDO (COL) d. [SE] Michael MMOH (USA) 6-3 7-5
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Taszkient - I runda:
[1] Jiri VESELY (CZE) d. Vishnu VARDHAN (IND) 3-6 6-3 6-4
Alexander BUBLIK (RUS) d. [Q] Anton ZAITCEV (RUS) 2-6 6-3 6-4
Blaz KAVCIC (SLO) d. Ivan NEDELKO (RUS) 6-1 3-0 i krecz
[8] Mirza BASIC (BIH) d. [WC] Djurabeck KARIMOV (UZB) 6-4 6-3
[WC] Sanjar FAYZIEV (UZB) d. [4] Evgeny DONSKOY (RUS) 4-6 6-3 7-6(5)
Aleksandr NEDOVYESOV (KAZ) d. Alexander KUDRYAVTSEV (RUS) 6-2 6-3
Yannick MERTENS (BEL) d. [WC] Shonigmatjon SHOFAYZIYEV (UZB) 6-4 6-2
[5] Konstantin KRAVCHUK (RUS) d. [Q] Mikhail ELGIN (RUS) 6-4 6-4
[7] Denis ISTOMIN (UZB) d. Gleb SAKHAROV (FRA) 6-3 6-3
Denys MOLCHANOV (UKR) d. [Q] Alexander VASILENKO (RUS) 7-6(1) 7-6(5)
[Q] Ivan DODIG (CRO) d. Aldin SETKIC (BIH) 6-4 6-4
[3] Ricardas BERANKIS (LTU) d. Michal KONECNY (CZE) 6-2 6-4
[6] Lukas LACKO (SVK) d. [WC] Khumoun SULTANOV (UZB) 6-4 6-3
Ilya IVASHKA (BLR) d. Egor GERASIMOV (BLR) 4-6 7-6(2) 6-1
Amir WEINTRAUB (ISR) d. Federico GAIO (ITA) 6-1 6-2
[2] Jeremy CHARDY (FRA) d. Evgeny TYURNEV (RUS) 6-4 6-2
[1] Jiri VESELY (CZE) d. Vishnu VARDHAN (IND) 3-6 6-3 6-4
Alexander BUBLIK (RUS) d. [Q] Anton ZAITCEV (RUS) 2-6 6-3 6-4
Blaz KAVCIC (SLO) d. Ivan NEDELKO (RUS) 6-1 3-0 i krecz
[8] Mirza BASIC (BIH) d. [WC] Djurabeck KARIMOV (UZB) 6-4 6-3
[WC] Sanjar FAYZIEV (UZB) d. [4] Evgeny DONSKOY (RUS) 4-6 6-3 7-6(5)
Aleksandr NEDOVYESOV (KAZ) d. Alexander KUDRYAVTSEV (RUS) 6-2 6-3
Yannick MERTENS (BEL) d. [WC] Shonigmatjon SHOFAYZIYEV (UZB) 6-4 6-2
[5] Konstantin KRAVCHUK (RUS) d. [Q] Mikhail ELGIN (RUS) 6-4 6-4
[7] Denis ISTOMIN (UZB) d. Gleb SAKHAROV (FRA) 6-3 6-3
Denys MOLCHANOV (UKR) d. [Q] Alexander VASILENKO (RUS) 7-6(1) 7-6(5)
[Q] Ivan DODIG (CRO) d. Aldin SETKIC (BIH) 6-4 6-4
[3] Ricardas BERANKIS (LTU) d. Michal KONECNY (CZE) 6-2 6-4
[6] Lukas LACKO (SVK) d. [WC] Khumoun SULTANOV (UZB) 6-4 6-3
Ilya IVASHKA (BLR) d. Egor GERASIMOV (BLR) 4-6 7-6(2) 6-1
Amir WEINTRAUB (ISR) d. Federico GAIO (ITA) 6-1 6-2
[2] Jeremy CHARDY (FRA) d. Evgeny TYURNEV (RUS) 6-4 6-2
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Casablanca - II runda:
[Q] Gianluca MAGER (ITA) d. [1] Damir DZUMHUR (BIH) 6-4 4-0 i krecz
Kamil MAJCHRZAK (POL) d. Robin STANEK (CZE) 6-4 6-2
[SE] Stefanos TSITSIPAS (GRE) d. [4,WC] Andrej MARTIN (SVK) 6-3 4-6 6-4
[7] Laslo DJERE (SRB) d. Vaclav SAFRANEK (CZE) 6-3 6-4
[6] Arthur DE GREEF (BEL) d. Uladzimir IGNATIK (BLR) 6-3 7-6(2)
[LL] Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) d. Adrian MENENDEZ-MACEIRAS (ESP) 6-2 7-5
[Q] Danilo PETROVIC (SRB) d. [5] Roberto CARBALLES BAENA (ESP) 7-5 6-4
[Q] Maxime JANVIER (FRA) d. Dennis NOVAK (AUT) 6-4 6-2
[Q] Gianluca MAGER (ITA) d. [1] Damir DZUMHUR (BIH) 6-4 4-0 i krecz
Kamil MAJCHRZAK (POL) d. Robin STANEK (CZE) 6-4 6-2
[SE] Stefanos TSITSIPAS (GRE) d. [4,WC] Andrej MARTIN (SVK) 6-3 4-6 6-4
[7] Laslo DJERE (SRB) d. Vaclav SAFRANEK (CZE) 6-3 6-4
[6] Arthur DE GREEF (BEL) d. Uladzimir IGNATIK (BLR) 6-3 7-6(2)
[LL] Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) d. Adrian MENENDEZ-MACEIRAS (ESP) 6-2 7-5
[Q] Danilo PETROVIC (SRB) d. [5] Roberto CARBALLES BAENA (ESP) 7-5 6-4
[Q] Maxime JANVIER (FRA) d. Dennis NOVAK (AUT) 6-4 6-2
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Taszkient - II runda:
Alexander BUBLIK (RUS) d. [1] Jiri VESELY (CZE) 6-7(5) 3-0 i krecz
[8] Mirza BASIC (BIH) d. Blaz KAVCIC (SLO) 7-5 0-0 i krecz
[WC] Sanjar FAYZIEV (UZB) d. Aleksandr NEDOVYESOV (KAZ) 0-6 7-6(5) 6-3
[5] Konstantin KRAVCHUK (RUS) d. Yannick MERTENS (BEL) 6-2 6-4
[7] Denis ISTOMIN (UZB) d. Denys MOLCHANOV (UKR) 4-6 6-3 6-2
[Q] Ivan DODIG (CRO) d. [3] Ricardas BERANKIS (LTU) 2-1 i krecz
[6] Lukas LACKO (SVK) d. Ilya IVASHKA (BLR) 6-1 6-3
[2] Jeremy CHARDY (FRA) d. Amir WEINTRAUB (ISR) wo.
Alexander BUBLIK (RUS) d. [1] Jiri VESELY (CZE) 6-7(5) 3-0 i krecz
[8] Mirza BASIC (BIH) d. Blaz KAVCIC (SLO) 7-5 0-0 i krecz
[WC] Sanjar FAYZIEV (UZB) d. Aleksandr NEDOVYESOV (KAZ) 0-6 7-6(5) 6-3
[5] Konstantin KRAVCHUK (RUS) d. Yannick MERTENS (BEL) 6-2 6-4
[7] Denis ISTOMIN (UZB) d. Denys MOLCHANOV (UKR) 4-6 6-3 6-2
[Q] Ivan DODIG (CRO) d. [3] Ricardas BERANKIS (LTU) 2-1 i krecz
[6] Lukas LACKO (SVK) d. Ilya IVASHKA (BLR) 6-1 6-3
[2] Jeremy CHARDY (FRA) d. Amir WEINTRAUB (ISR) wo.
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
HoChiMin - II runda:
Yasutaka UCHIYAMA (JPN) d. Akira SANTILLAN (JPN) 6-2 6-4
[8] Tatsuma ITO (JPN) d. [WC] Nam Hoang LY (VIE) 6-2 6-1
[3] Taro DANIEL (JPN) d. Saketh MYNENI (IND) 6-1 0-0 i krecz
[6] Go SOEDA (JPN) d. Prajnesh GUNNESWARAN (IND) 4-6 6-3 6-2
[5] Sergiy STAKHOVSKY (UKR) d. [Q] Sanam SINGH (IND) 6-1 7-5
[4] Jordan THOMPSON (AUS) d. [Q] Shuichi SEKIGUCHI (JPN) 6-3 6-3
[7] Henri LAAKSONEN (SUI) d. Marinko MATOSEVIC (AUS) 2-6 6-4 6-3
Peter GOJOWCZYK (GER) d. [2] Dudi SELA (ISR) 6-1 7-6(3)
Yasutaka UCHIYAMA (JPN) d. Akira SANTILLAN (JPN) 6-2 6-4
[8] Tatsuma ITO (JPN) d. [WC] Nam Hoang LY (VIE) 6-2 6-1
[3] Taro DANIEL (JPN) d. Saketh MYNENI (IND) 6-1 0-0 i krecz
[6] Go SOEDA (JPN) d. Prajnesh GUNNESWARAN (IND) 4-6 6-3 6-2
[5] Sergiy STAKHOVSKY (UKR) d. [Q] Sanam SINGH (IND) 6-1 7-5
[4] Jordan THOMPSON (AUS) d. [Q] Shuichi SEKIGUCHI (JPN) 6-3 6-3
[7] Henri LAAKSONEN (SUI) d. Marinko MATOSEVIC (AUS) 2-6 6-4 6-3
Peter GOJOWCZYK (GER) d. [2] Dudi SELA (ISR) 6-1 7-6(3)
Ostatnio zmieniony 13 paź 2016, 18:26 przez Damian, łącznie zmieniany 2 razy.
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Monterrey - II runda:
Alejandro FALLA (COL) d. [1] Victor ESTRELLA BURGOS (DOM) 6-2 5-7 7-6(1)
[6] Peter POLANSKY (CAN) d. Roberto QUIROZ (ECU) 7-6(5) 6-4
[3] Denis KUDLA (USA) d. Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) 6-3 6-3
Marcelo AREVALO (ESA) d. Philip BESTER (CAN) 6-3 4-1 i krecz
[5] Ernesto ESCOBEDO (USA) d. [Q] Ruben GONZALES (PHI) 7-6(9) 6-4
Sam GROTH (AUS) d. [4,WC] Marco TRUNGELLITI (ARG) 6-3 6-3
John-Patrick SMITH (AUS) d. Alessandro BEGA (ITA) 6-2 3-6 6-0
[2] Benjamin BECKER (GER) d. Emilio GOMEZ (ECU) 6-3 7-6(0)
Alejandro FALLA (COL) d. [1] Victor ESTRELLA BURGOS (DOM) 6-2 5-7 7-6(1)
[6] Peter POLANSKY (CAN) d. Roberto QUIROZ (ECU) 7-6(5) 6-4
[3] Denis KUDLA (USA) d. Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) 6-3 6-3
Marcelo AREVALO (ESA) d. Philip BESTER (CAN) 6-3 4-1 i krecz
[5] Ernesto ESCOBEDO (USA) d. [Q] Ruben GONZALES (PHI) 7-6(9) 6-4
Sam GROTH (AUS) d. [4,WC] Marco TRUNGELLITI (ARG) 6-3 6-3
John-Patrick SMITH (AUS) d. Alessandro BEGA (ITA) 6-2 3-6 6-0
[2] Benjamin BECKER (GER) d. Emilio GOMEZ (ECU) 6-3 7-6(0)
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Buenos Aires 2 - II runda:
[1] Horacio ZEBALLOS (ARG) d. Agustin VELOTTI (ARG) 7-6(2) 3-6 6-3
[6] Rogerio DUTRA SILVA (BRA) d. Nicolas KICKER (ARG) 6-1 6-7(2) 6-3
[4] Thiago MONTEIRO (BRA) d. Maximo GONZALEZ (ARG) 4-6 6-3 6-2
[7] Leonardo MAYER (ARG) d. [WC] Facundo MENA (ARG) 6-3 4-6 6-4
[5] Renzo OLIVO (ARG) d. Andrea COLLARINI (ARG) 6-2 6-1
Pedro SOUSA (POR) d. Juan Pablo PAZ (ARG) 7-5 7-5
Jaume MUNAR (ESP) d. [8] Guido ANDREOZZI (ARG) 6-3 7-6(1)
Jose HERNANDEZ-FERNANDEZ (DOM) d. [2] Facundo BAGNIS (ARG) 1-6 7-6(2) 6-4
[1] Horacio ZEBALLOS (ARG) d. Agustin VELOTTI (ARG) 7-6(2) 3-6 6-3
[6] Rogerio DUTRA SILVA (BRA) d. Nicolas KICKER (ARG) 6-1 6-7(2) 6-3
[4] Thiago MONTEIRO (BRA) d. Maximo GONZALEZ (ARG) 4-6 6-3 6-2
[7] Leonardo MAYER (ARG) d. [WC] Facundo MENA (ARG) 6-3 4-6 6-4
[5] Renzo OLIVO (ARG) d. Andrea COLLARINI (ARG) 6-2 6-1
Pedro SOUSA (POR) d. Juan Pablo PAZ (ARG) 7-5 7-5
Jaume MUNAR (ESP) d. [8] Guido ANDREOZZI (ARG) 6-3 7-6(1)
Jose HERNANDEZ-FERNANDEZ (DOM) d. [2] Facundo BAGNIS (ARG) 1-6 7-6(2) 6-4
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Fairfield - II runda:
Quentin HALYS (FRA) d. [1] Frances TIAFOE (USA) 6-2 4-6 7-5
[8] Maximilian MARTERER (GER) d. [WC] Reilly OPELKA (USA) 3-6 7-6(4) 7-5
[Q] Brydan KLEIN (GBR) d. Ruben BEMELMANS (BEL) 6-3 5-7 7-6(4)
Tommy PAUL (USA) d. [Q] Cameron NORRIE (GBR) 1-6 6-3 6-4
[5] Alessandro GIANNESSI (ITA) d. Lorenzo SONEGO (ITA) 6-2 6-4
Joris DE LOORE (BEL) d. [3] Tim SMYCZEK (USA) 6-4 7-6(5)
[7] Grega ZEMLJA (SLO) d. [Q] Dennis NEVOLO (USA) 6-2 6-3
[2] Santiago GIRALDO (COL) d. [WC] Brian BAKER (USA) 6-4 5-7 6-4
Quentin HALYS (FRA) d. [1] Frances TIAFOE (USA) 6-2 4-6 7-5
[8] Maximilian MARTERER (GER) d. [WC] Reilly OPELKA (USA) 3-6 7-6(4) 7-5
[Q] Brydan KLEIN (GBR) d. Ruben BEMELMANS (BEL) 6-3 5-7 7-6(4)
Tommy PAUL (USA) d. [Q] Cameron NORRIE (GBR) 1-6 6-3 6-4
[5] Alessandro GIANNESSI (ITA) d. Lorenzo SONEGO (ITA) 6-2 6-4
Joris DE LOORE (BEL) d. [3] Tim SMYCZEK (USA) 6-4 7-6(5)
[7] Grega ZEMLJA (SLO) d. [Q] Dennis NEVOLO (USA) 6-2 6-3
[2] Santiago GIRALDO (COL) d. [WC] Brian BAKER (USA) 6-4 5-7 6-4
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Casablanca - 1/4 finału:
Kamil MAJCHRZAK (POL) d. [Q] Gianluca MAGER (ITA) 6-4 7-5
[SE] Stefanos TSITSIPAS (GRE) d. [7] Laslo DJERE (SRB) 2-6 7-5 7-5
[6] Arthur DE GREEF (BEL) d. [LL] Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) 7-6(3) 6-3
[Q] Maxime JANVIER (FRA) d. [Q] Danilo PETROVIC (SRB) 6-3 6-7(4) 6-2
Kamil MAJCHRZAK (POL) d. [Q] Gianluca MAGER (ITA) 6-4 7-5
[SE] Stefanos TSITSIPAS (GRE) d. [7] Laslo DJERE (SRB) 2-6 7-5 7-5
[6] Arthur DE GREEF (BEL) d. [LL] Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) 7-6(3) 6-3
[Q] Maxime JANVIER (FRA) d. [Q] Danilo PETROVIC (SRB) 6-3 6-7(4) 6-2
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Monterrey - 1/4 finału:
[6] Peter POLANSKY (CAN) d. Alejandro FALLA (COL) 6-4 6-1
[3] Denis KUDLA (USA) d. Marcelo AREVALO (ESA) 6-1 6-1
[5] Ernesto ESCOBEDO (USA) d. Sam GROTH (AUS) 7-6(6) 6-7(4) 7-6(2)
[2] Benjamin BECKER (GER) d. John-Patrick SMITH (AUS) 6-4 6-3
[6] Peter POLANSKY (CAN) d. Alejandro FALLA (COL) 6-4 6-1
[3] Denis KUDLA (USA) d. Marcelo AREVALO (ESA) 6-1 6-1
[5] Ernesto ESCOBEDO (USA) d. Sam GROTH (AUS) 7-6(6) 6-7(4) 7-6(2)
[2] Benjamin BECKER (GER) d. John-Patrick SMITH (AUS) 6-4 6-3
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Taszkient - 1/4 finału:
[8] Mirza BASIC (BIH) d. Alexander BUBLIK (RUS) 6-0 6-1
[5] Konstantin KRAVCHUK (RUS) d. [WC] Sanjar FAYZIEV (UZB) 6-4 7-5
[7] Denis ISTOMIN (UZB) d. [Q] Ivan DODIG (CRO) 6-4 7-6(13)
[6] Lukas LACKO (SVK) d. [2] Jeremy CHARDY (FRA) 4-6 7-6(3) 6-4
[8] Mirza BASIC (BIH) d. Alexander BUBLIK (RUS) 6-0 6-1
[5] Konstantin KRAVCHUK (RUS) d. [WC] Sanjar FAYZIEV (UZB) 6-4 7-5
[7] Denis ISTOMIN (UZB) d. [Q] Ivan DODIG (CRO) 6-4 7-6(13)
[6] Lukas LACKO (SVK) d. [2] Jeremy CHARDY (FRA) 4-6 7-6(3) 6-4
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Nie stracił serwisu Groth przez cały turniej, ale w półfinale nie zagra. Escobedo lepszy w tiebreakowej wojnie.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
Tsitsipas w kolejnym finale. Nie znam tego Janviera za bardzo, więc musiałby Mario się wypowiedzieć, ale z przebiegu sezonu Grek faworytem. Napiszę coś więcej, bo jak przegra Stefanos, to pewnie nie będzie mi się chciało.
Majchrzak jest idealnym odzwierciedleniem tego, dlaczego w takim sporcie jak tenis nie powinno się kibicować komukolwiek ze względu na narodowość. Już abstrahując od faktu, że Polak przy swoim stylu gry i technice uderzeń ma wypisaną na twarzy karierę challengerowego grindera, to za każdym razem jego zachowanie gdy tylko przegrywa jest irytujące, dzisiaj po ostatniej piłce rzucił sobie rakietą. W sumie nic nie mam do kolesia, bo jak zrobi kiedyś coś więcej niż top50 to się zdziwię, a tych ceglanych challengerów i tak raczej nie oglądam, tak tylko odnotowuję, bo pewnie ktoś na forum mu kibicuje, to może się odniesie.
Oglądnąłem prawie wszystko Tsitsipasa z Maroka. Po pierwsze, Mario, zresztą kiedyś ja też, pisaliśmy, że ma trochę dziurę na backhandzie, ale tutaj naprawdę dobrze działa uderzenie z lewej strony, co tłumaczyłoby ten mocny skok w samej jakości gry. Oczywiście chłopaczek niedawno skończył 18 lat, i mniej więcej proporcjonalnie do tego wieku jest przygotowany fizycznie do gry na tym poziomie, więc czasami brakuje siły - zwłaszcza na tych kiepskich kortach - żeby przepychać te uderzenia, ale regularność, passing shoty i zmiana kierunku gdy tylko stoi bliżej przy linii, wyglądają naprawdę dobrze.
Forehand ma naprawdę dobry, w selekcji uderzeń przypomina trochę Dimitrowa, też czasami brakuje mu siły, i w sumie chyba ciężko przewidzieć gdy jak się wzmocni fizycznie to czasem nie zacznie grać dalej od linii. Pod względem gry przy siatce chyba jest najlepszy w NextGenie, tzn. może Kozlov jest porównywalny/trochę lepszy, ale Tsitsipas ma warunki żeby regularnie biegać do siatki. Slajs trochę pod górkę, bo Grek ma problemy w defensywie (znowu, bardzo wysoki i niedojrzały fizycznie), ale skróty dobre. Return przeciętny, w porywach koszmarny. Na plus akcje s&v przy breakpointach czy wyrównanych gemach, cały czas tak się broni, z Melzerem tydzień temu wyszedł tak w jednym gemie z 0-40. No i naprawdę bardzo dobra technika serwisowa, nie dość, że jest naprawdę wysoki (podają mu 193 cm, i pewnie to prawda), to dobrze je plasuje, kilka razy kończył z dwucyfrową liczbą asów, przygotowanie do ataków przy siatce też z reguły umiejętne. A z czasem powinno być dużo, dużo lepiej.
No i ciekawostka - licząc futuresy i challengery, jego bilans tiebreaków to 20-5. Pewnie trochę związane to z returnem, oby trochę, mam nadzieję, z mocną głową.
Trochę przypomina to wszystko poprzednią jesień w wykonaniu Fritza - skupił się Grek na profesjonalnych turniejach, i od razu dało to super wyniki w challengerach. Choć pewnie skusi się na koniec sezonu na Orange Bowl (przegrał dwa razy finał) żeby przyklepać jedynkę juniorskiego rankingu (co bardzo może mu pomóc potem w dostawianiu dzikusów). Cztery futuresy, dwa finały challengerów i pewnie jedynka juniorów na koniec sezonu, a jutro z Janvierem zagra o top190 i pierwszy tytuł. W sierpniu skończył 18 lat, i mówimy o chłopaku grającym jednoręcznym backhandem, który gra rodzime turnieje dwa razy do roku.
Trochę się boję, że przesadził z kalendarzem (95. mecz w sezonie zagrał, i to nie wiem czy licząc kwale w różnych turniejach), no i w pewnym momencie może mu braknąć tych domowych chalków do nabijania rankingu, a jeżdżenie do USA/Ameryki Południowej różnie dla takich młodych chłopaków może się kończyć.
Jak jutro wygra, ląduje bardzo wysoko na liście NextGena.
Majchrzak jest idealnym odzwierciedleniem tego, dlaczego w takim sporcie jak tenis nie powinno się kibicować komukolwiek ze względu na narodowość. Już abstrahując od faktu, że Polak przy swoim stylu gry i technice uderzeń ma wypisaną na twarzy karierę challengerowego grindera, to za każdym razem jego zachowanie gdy tylko przegrywa jest irytujące, dzisiaj po ostatniej piłce rzucił sobie rakietą. W sumie nic nie mam do kolesia, bo jak zrobi kiedyś coś więcej niż top50 to się zdziwię, a tych ceglanych challengerów i tak raczej nie oglądam, tak tylko odnotowuję, bo pewnie ktoś na forum mu kibicuje, to może się odniesie.
Oglądnąłem prawie wszystko Tsitsipasa z Maroka. Po pierwsze, Mario, zresztą kiedyś ja też, pisaliśmy, że ma trochę dziurę na backhandzie, ale tutaj naprawdę dobrze działa uderzenie z lewej strony, co tłumaczyłoby ten mocny skok w samej jakości gry. Oczywiście chłopaczek niedawno skończył 18 lat, i mniej więcej proporcjonalnie do tego wieku jest przygotowany fizycznie do gry na tym poziomie, więc czasami brakuje siły - zwłaszcza na tych kiepskich kortach - żeby przepychać te uderzenia, ale regularność, passing shoty i zmiana kierunku gdy tylko stoi bliżej przy linii, wyglądają naprawdę dobrze.
Forehand ma naprawdę dobry, w selekcji uderzeń przypomina trochę Dimitrowa, też czasami brakuje mu siły, i w sumie chyba ciężko przewidzieć gdy jak się wzmocni fizycznie to czasem nie zacznie grać dalej od linii. Pod względem gry przy siatce chyba jest najlepszy w NextGenie, tzn. może Kozlov jest porównywalny/trochę lepszy, ale Tsitsipas ma warunki żeby regularnie biegać do siatki. Slajs trochę pod górkę, bo Grek ma problemy w defensywie (znowu, bardzo wysoki i niedojrzały fizycznie), ale skróty dobre. Return przeciętny, w porywach koszmarny. Na plus akcje s&v przy breakpointach czy wyrównanych gemach, cały czas tak się broni, z Melzerem tydzień temu wyszedł tak w jednym gemie z 0-40. No i naprawdę bardzo dobra technika serwisowa, nie dość, że jest naprawdę wysoki (podają mu 193 cm, i pewnie to prawda), to dobrze je plasuje, kilka razy kończył z dwucyfrową liczbą asów, przygotowanie do ataków przy siatce też z reguły umiejętne. A z czasem powinno być dużo, dużo lepiej.
No i ciekawostka - licząc futuresy i challengery, jego bilans tiebreaków to 20-5. Pewnie trochę związane to z returnem, oby trochę, mam nadzieję, z mocną głową.
Trochę przypomina to wszystko poprzednią jesień w wykonaniu Fritza - skupił się Grek na profesjonalnych turniejach, i od razu dało to super wyniki w challengerach. Choć pewnie skusi się na koniec sezonu na Orange Bowl (przegrał dwa razy finał) żeby przyklepać jedynkę juniorskiego rankingu (co bardzo może mu pomóc potem w dostawianiu dzikusów). Cztery futuresy, dwa finały challengerów i pewnie jedynka juniorów na koniec sezonu, a jutro z Janvierem zagra o top190 i pierwszy tytuł. W sierpniu skończył 18 lat, i mówimy o chłopaku grającym jednoręcznym backhandem, który gra rodzime turnieje dwa razy do roku.
Trochę się boję, że przesadził z kalendarzem (95. mecz w sezonie zagrał, i to nie wiem czy licząc kwale w różnych turniejach), no i w pewnym momencie może mu braknąć tych domowych chalków do nabijania rankingu, a jeżdżenie do USA/Ameryki Południowej różnie dla takich młodych chłopaków może się kończyć.
Jak jutro wygra, ląduje bardzo wysoko na liście NextGena.
Re: T41:Buenos2,Casablanca,HoChiMin,Monterrey,Fairfield,Tasz
HoChiMin - 1/4 finału:
Yasutaka UCHIYAMA (JPN) d. [8] Tatsuma ITO (JPN) 6-3 6-4
[6] Go SOEDA (JPN) d. [3] Taro DANIEL (JPN) 6-3 6-2
[4] Jordan THOMPSON (AUS) d. [5] Sergiy STAKHOVSKY (UKR) 6-4 6-7(4) 6-2
[7] Henri LAAKSONEN (SUI) d. Peter GOJOWCZYK (GER) 7-6(8) 7-5
Yasutaka UCHIYAMA (JPN) d. [8] Tatsuma ITO (JPN) 6-3 6-4
[6] Go SOEDA (JPN) d. [3] Taro DANIEL (JPN) 6-3 6-2
[4] Jordan THOMPSON (AUS) d. [5] Sergiy STAKHOVSKY (UKR) 6-4 6-7(4) 6-2
[7] Henri LAAKSONEN (SUI) d. Peter GOJOWCZYK (GER) 7-6(8) 7-5
MTT - OSIĄGNIĘCIA:
MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
Spoiler:
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości