Wimbledon 2015

Wydarzenia z aren turniejowych WTA.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Wimbledon 2015

Post autor: robpal »

:ok:

Zresztą np. ten nagły zjazd Bouchard do bazy też śmierdzi strasznie. I parę innych przykładów aż się ciśnie na klawisze.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Wimbledon 2015

Post autor: Jacques D. »

Gigantyczna przewaga Williams to też kwestia jej stylu gry. Ona po prostu do perfekcji doprowadziła to, co od paru dobrych lat jest w kobiecym tenisie przepustką do dużych wyników: jednowymiarową ofensywę z końcowej. Jej najpoważniejsze rywalki z ostatnich lat - Szarapowa i Azarenka, stosują (ujmując w dużym uproszczeniu) w swoim tenisie wiele schematów charakterystycznych dla jej gry, tyle że ona jest w tym idealna, jak więc mają ją pokonać?
Reszta czołówki albo jest boleśnie nieregularna, albo nie umie przygotować formy na najważniejsze turnieje, albo też jest po prostu tenisowo za słaba, by urwać SW choćby seta, a bardziej techniczne "tyły" rankingu są tak daleko za nią pod względem przygotowania fizycznego/atletycznego, że nie mają szans na więcej niż 3 gemy na set. Plus prawie kompletny brak mistrzyń z prawdziwego zdarzenia (poza Szarapową, Azarenką, Kvitową i mniej liczącymi się Ivanovic i Stosur) i mamy to, co mamy.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Wimbledon 2015

Post autor: Robertinho »

Umówmy się, trochę łatwiej realizować ów styl, mogąc posłać winnera z każdej w zasadzie pozycji na korcie. Dla mnie przede wszystkim do perfekcji opanowała oszczędzanie energii. Ale też i nie ma rywalek, które są wstanie ją ruszyć po korcie na serio, a nie tylko wtedy, kiedy akurat Serena ma ochotę na kilka sprintów.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Wimbledon 2015

Post autor: robpal »

Jest Azarenka, w tym peaku w 2012-2013 naprawdę sobie z Sereną nieźle radziła. Przede wszystkim dlatego, że w czołówce chyba najlepiej absorbuje siłę rywalki, a jednocześnie umie skończyć, i to z obu stron. W sumie dość uniwersalny styl ma, aktywną defensywę z niezłą grą przy siatce. Tylko ten drugi serwis...
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Wimbledon 2015

Post autor: Robertinho »

A co do Agnieszki, to trochę lukam i to niestety dalej jest to tenis jakby Murray dysponował siłą Simona... No ja po prostu czuję wewnętrzny sprzeciw, kiedy w połowie drugiego seta komentator wyraża życzenie, aby perfekcyjnie grająca zawodniczka zaczęła psuć, po to, aby tenisistka która do tego momentu nie miała literalnie żadnego wpływu na wynik, mogła wrócić do gry.

Kiedy Muguruza straciła pewność uderzeń, Polka zaczęła nagle wyglądać o wiele lepiej, ale znowu, kilka minut lepszej gry Hiszpanki i po zabawie. Trudno po takim spotkania o zachwyty. Aczkolwiek uważam, że po tym co działo się w ostatnich miesiącach, to był naprawdę doskonały turniej Agnieszki.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Wimbledon 2015

Post autor: robpal »

Problem Rob jest taki, że widziałem ją wcześniej w tym turnieju i o ile wynik jest bardzo dobry, to gra taka sama jak cały czas na trawie w tym roku. Przy złym losowaniu by się skończyło na R3.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Wimbledon 2015

Post autor: Lucas »

Very happy to see a colleague, Garbiñe Muguruza, in such an important final. All the best!
Wyrazy podziwu od Rafy, jest team spirit w armadzie :).
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Wimbledon 2015

Post autor: Robertinho »

Po tych rewolucyjnych pomysłach z początku roku i rozwaleniu całej gry, to dalej jest pozytyw. Bo zanosiło się na katastrofę. Wróciła do swojego tenisa, plus trochę jednak prób agresywniejszej gry.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Wimbledon 2015

Post autor: robpal »

Lucas pisze: Wyrazy podziwu od Rafy, jest team spirit w armadzie :).
Tudzież Benito dorwał się do Twitka.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: Wimbledon 2015

Post autor: SebastianK »

robpal pisze:Nie za bardzo wiem, jak to skomentować...

http://www.tenisklub.pl/aktualnosci/pol ... a-idiotow/

Można tylko napisać, że pan redaktor ma w 100% rację. Nie na darmo mówi się, że krytyk i eunuch z jednej są parafii, obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi.

Ja też nie potrafię zrozumieć Waszej krytyki w stosunku do Radwańskiej.

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Wimbledon 2015

Post autor: robpal »

Robertinho pisze:Po tych rewolucyjnych pomysłach z początku roku i rozwaleniu całej gry, to dalej jest pozytyw. Bo zanosiło się na katastrofę. Wróciła do swojego tenisa, plus trochę jednak prób agresywniejszej gry.
Ja nie mówię, że nie. Ale ona już nie jest taka młoda, 26 lat na karku, za 2 sezony nie będzie w stanie kursować pod bandami i wygarniać wszystkiego. Swój tenis Polka zdecydowanie poprawiła na przestrzeni lat, ale wg mnie niestety i tak za mało. No i najważniejszy mecz w karierze (półfinał w 2013) przegrała. Taka kolej losu...

Sebastian, my jej nie krytykujemy (no dobra, przynajmniej ja). My alergicznie reagujemy na wszędobylskie spusty nad jej arcygeniuszem i niemierzalnym talentem. Odrobina obiektywizmu nigdy nikomu nie zaszkodziła.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: Wimbledon 2015

Post autor: SebastianK »

Lucas pisze:Jest trochę racji w tym co napisał ten redaktor. Mamy w internecie mnóstwo osób, które widziały w życiu jeden mecz tenisa, a wypisują bzdury. Niby nie należy w ogóle się nimi przejmować, ale z drugiej strony dla osoby, która zna Nasz ukochany sport poziom internetowych komentarzy może przyprawić o ból głowy. Jestem bardzo dlaeko od bycia fanem Agnieszki, ale nie powiedziałbym, że zagrała źle. Zagrała tak jak umie, kiedy miała szansę to podgoniła, jak rywalka wróciła do siebie, to skończyły Jej się argumenty. Pewnego limitu Aga nie przeskoczy, nigdy nie będzie tak dobra jak Azarenka, Sharapova, czy Williams. Wynika to z przyczyn fizycznych, psychologicznych i różnych innych. Myśle, że ta fala hejtu jak spada na Radwańską gdy przegrywa paradoksalnie jest winą takich redaktorów jak ten wyżej, którzy zwyczajnie wmawiają ludziom, że Polka jest boginią tenisa. Jest solidną zawodniczką, dla której semi Szlema to sukces. Dla niektórych to za mało, ja uważam, ze w sam raz, a może nawet trochę ponad miarę, ale każdy ma własne miary i wymagania, więc i reakcje po porażkach są różne.

Co do Sereny to myślę, że nie jest rasizmem (bo wnoszę, że to Rob miał na myśli, mówiąc o rzeczach w Ameryce niedozwolonych) powiedzieć, że osoby czarnoskóre mają lepszą naturalną wydolność. Po biegach długodystansowych widać, że żaden biały się do Nich nie zbliża. Oczywiście potencjał to jedno, a ciężki trening i poświęcenie jakie włożyła Serena, by wyostrzyć swoje atuty to kwestie dużo ważniejsze od koloru skóry. Niemniej jest to jakiś mały handicap :).
Ilu naszych zawodników, w tych liczących się sportach indywidualnych, osiąga takie sukcesy jak Radwańska ? Czy naprawdę każdy tenisista musi grać tak samo aby zyskać uznanie w oczach Twoich i innych użytkowników tego forum ? Dlaczego ktoś nie może prezentować stylu defensywnego - wynikającego zresztą także z fizycznych uwarunkowań. Dlaczego jest tak, że Radwańska jest w półfinale dzięki drabince a reszta bo gra "zajebiście" Swoją drogą to jest niezwykły fart Radwańskiej - na Wibledonie zrobiła już dwa półfinały i finał - oczywiście tylko dzięki drabinkom.

W sumie nie wiem po co to piszę...

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Wimbledon 2015

Post autor: Lucas »

Nie interesuje mnie czy zawodnik jest nasz czy nie, wszystkich traktuje równo ;). Poza tym czy zhejtowałem ją tym postem? Nie ma w nim zbyt wiel krytyki chyba. Lubie różne style, ale nie ma chemii między mną a Radwańską. Może to przez ten brak ambicji o którym pisał Rogerr, może przez coś innego. Czasem nie da się wytłumaczyć czemu się za kimś nie przepada (choć swój stosunek do Agi okreśiłbym jako obojętny). Nie wiem też czemu wybrałeś mój post, nie był jakiś szczególnie ostry :).
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: Wimbledon 2015

Post autor: SebastianK »

Lucas pisze:Nie interesuje mnie czy zawodnik jest nasz czy nie, wszystkich traktuje równo ;). Poza tym czy zhejtowałem ją tym postem? Nie ma w nim zbyt wiel krytyki chyba. Lubie różne style, ale nie ma chemii między mną a Radwańską. Może to przez ten brak ambicji o którym pisał Rogerr, może przez coś innego. Czasem nie da się wytłumaczyć czmu się za kimś nie przepada (choć swój stosunek do Agi okreśiłbym jako obojętny). Nie wiem też czemu wybrałeś mój post, nie był jakiś szczególnie ostry :).
Nie sądzę aby można było mówić o braku ambicji u sportowca, który ćwiczy 20 lat tylko po to aby być tam gdzie jest. Nie ma u Radwańskiej takiego podejścia jak u Berdycha. Nie uśmiecha się po przegranych spotkaniach jak On. A jak już pokazuje, że ją porażka boli, to wtedy wszyscy mówią, że się nieelegancko zawołała (półfinał z Lisicki) Moim zdaniem gołym okiem tą ambicję widać. Chęć wygrywania również. Cóż z tego, skoro akurat mamy wysyp babochłopów w tenisie.

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Wimbledon 2015

Post autor: Jacques D. »

SebastianK pisze: Ja też nie potrafię zrozumieć Waszej krytyki w stosunku do Radwańskiej.
Ależ ta krytyka jest oparta na do bólu pragmatycznych i obiektywnych argumentach, naprawdę nie wiem, czego tu można nie rozumieć.

Ale jak się patrzy na wszystko przez pryzmat "naszych sukcesów", "naszych zawodników" i łopoczących flag to domyślam się, że świat wygląda jednak nieco inaczej.

I nie, stylu AR nie da się usprawiedliwić warunkami fizycznymi. No chyba że Hingis, Henin, Schiavone to mutantki, pod względem atletycznym bliskie SW.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Wimbledon 2015

Post autor: Lucas »

Pisząc o babochłopach niezbyt elegancko uderzasz w inne zawodniczki tak jak niektórzy z Nas w Radwańską. Jak widać każdy ma swoje obiekty uwielbienia i krytyki i zawsze tak będzie. Nie ma gracza, co by wszystkim podpasował :).
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Wimbledon 2015

Post autor: Robertinho »

No, prawdziwy wysyp babochłopów, tłumy. To tak jak ci "naćpani łupacze", którym wszystko wchodzi przypadkiem akurat z Nadalem na trawie.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Wimbledon 2015

Post autor: Jacques D. »

Też się uśmiałem widząc zdanie o babochłopach - patrzę sobie na top20 i widzę może dwie tenisistki o ponadprzeciętnym umięśnieniu i jakichś kosmicznych warunkach atletycznych. Kolejny przykład rzeczywistości alternatywnej, w której od paru lat tak dobrze żyje się polskim "miłośnikom tenisa".
Rroggerr
Posty: 9951
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: Wimbledon 2015

Post autor: Rroggerr »

Jacques D. pisze:I nie, stylu AR nie da się usprawiedliwić warunkami fizycznymi. No chyba że Hingis, Henin, Schiavone to mutantki, pod względem atletycznym bliskie SW.
O, Radwańskiej znowu się dostaje, że nie jest Hingis. :D
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Wimbledon 2015

Post autor: Jacques D. »

Rroggerr pisze:
Jacques D. pisze:I nie, stylu AR nie da się usprawiedliwić warunkami fizycznymi. No chyba że Hingis, Henin, Schiavone to mutantki, pod względem atletycznym bliskie SW.
O, Radwańskiej znowu się dostaje, że nie jest Hingis. :D
Sorry, I couldn't resist. :D
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości