Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Sylwetki polskich graczy.
Awatar użytkownika
Wojtek147
Posty: 944
Rejestracja: 31 sty 2012, 0:36

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Wojtek147 »

Mnie się wydaje, że to jednak powinna być formalność, ale może jestem niepoprawnym optymistą :P
MTT zwycięstwa:

Hamburg, San Diego(2022) Chengdu (2023)

Finały:
Dubaj, Stuttgart (2023)
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Jacques D. »

przemusiowa pisze:Ja bym nie była tej wygranej taka pewna, Janowicz nie jest ostatnio w wybitnej formie.
Fakt, ale chyba jednak za dużo atutów. RDV musiałby wygrać oba single, z Kubotem (całkiem możliwe i nawet prawdopodobne) i Janowiczem (na co dzień grają jednak w różnych ligach i RDV musiałby się naprawdę wspiąć na wyżyny, nawet pomimo słabej formy JJ). A jeszcze dochodzi debel, który na papierze też wygląda na dość łatwy łup Polaków.
Awatar użytkownika
przemusiowa
Posty: 1847
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: przemusiowa »

Jacques D. pisze:Fakt, ale chyba jednak za dużo atutów. RDV musiałby wygrać oba single, z Kubotem (całkiem możliwe i nawet prawdopodobne) i Janowiczem (na co dzień grają jednak w różnych ligach i RDV musiałby się naprawdę wspiąć na wyżyny, nawet pomimo słabej formy JJ). A jeszcze dochodzi debel, który na papierze też wygląda na dość łatwy łup Polaków.
Właśnie, na papierze ;) I na tym papierze to naprawdę debel wygląda na tle drużyny najlepiej. No cóż, poczekamy do niedzieli ;) Ja mam tylko nadzieję że przynajmniej na DC Janowicz z Kubotem się zmobilizują, tak jak ostatnio ;)
“I'm really, really emotional” RN
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 14863
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: jaccol55 »

przemusiowa pisze:
Jacques D. pisze:Fakt, ale chyba jednak za dużo atutów. RDV musiałby wygrać oba single, z Kubotem (całkiem możliwe i nawet prawdopodobne) i Janowiczem (na co dzień grają jednak w różnych ligach i RDV musiałby się naprawdę wspiąć na wyżyny, nawet pomimo słabej formy JJ). A jeszcze dochodzi debel, który na papierze też wygląda na dość łatwy łup Polaków.
Właśnie, na papierze ;) I na tym papierze to naprawdę debel wygląda na tle drużyny najlepiej. No cóż, poczekamy do niedzieli ;)
Ja tam liczę, że do soboty. :P
Awatar użytkownika
przemusiowa
Posty: 1847
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: przemusiowa »

jaccol55 pisze:Ja tam liczę, że do soboty. :P
Chyba niestety będziesz musiał poczekać do niedzieli. Kubot nie dał rady. Janowicz, mimo choroby, tak. Oby debliści zdobyli punkt, wtedy w niedziele będzie może lepiej.
“I'm really, really emotional” RN
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 14863
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: jaccol55 »

I po raz kolejny Karol Stopa, i po raz kolejny czyta się przyjemnie, choć tym razem obyło się bez zbytnich rewelacji (bo i temat taki, a nie inny):
Lekcja patriotyzmu

Obrazek

Polski tenis czekał na to zdarzenie aż 88 lat. W rozgrywkach Pucharu Davisa bierzemy udział od roku 1925, lecz mimo kilkukrotnych zmian formuły szacownej drużynówki, nie zdarzyło się dotąd, by reprezentacja naszego kraju zbliżyła się aż tak wyraźnie w okolice, gdzie walczy elita. W Zielonej Górze, po asie serwisowym Jurka Janowicza, kończącym mecz z Ruanem Roelofse z RPA, na korcie i na trybunach wybuchła szalona radość. Dwumetrowy łodzianin wylądował na ramionach kolegów, kilka razy pofrunął w górę, a potem wyrwał mi mikrofon spikera i – choć najpierw długo nie mógł uspokoić oddechu oraz wzruszenia – wygłosił w końcu jedyne w swym rodzaju, spontaniczne, chwytające za serce przemówienie. Była to, dla mnie przynajmniej, niezwykła demonstracja autentycznego sportowego patriotyzmu. Prawdziwa lekcja, udzielona wszystkim cynikom i zdemoralizowanym, tak niestety często zakładającym dziś koszulki z orzełkiem. Okazuje się, że zaszczyt gry dla kraju i swoich kibiców można jednak pojmować zupełnie inaczej.

Później w koszykarskiej hali Zastalu było już standardowo: gratulacje, poklepywania, wspólne zdjęcia, śpiewy, cierpliwie rozdawane autografy. Obrazki, które – jak się je ogląda z bliska – wyciskają łzy wzruszenia. Awansu naszych tenisistów do play-offu Grupy Światowej z jednej strony nie da się traktować w kategorii wielkiej niespodzianki. Rywale przyjechali do nas bez dwóch podstawowych graczy, trzeci już w Polsce doznał pechowej kontuzji na treningu. Zagraliśmy piąty z rzędu mecz na własnych kortach, mamy teraz naprawdę mocny, wyrównany zespół. Nie jest żadną kurtuazją wypowiedź kapitana gości Johna-Laffnie De Jagera, że nie poczuje się zaskoczony, gdy polska ekipa, złożona z dwóch singlistów pierwszej setki rankingu ATP oraz mocnego debla zagości na dłużej wśród szesnastu najlepszych na świecie. Warto pamiętać, że to są słowa szkoleniowca drużyny, która już raz odbierała Puchar Davisa, kilka lat grała w ścisłej elicie, a przez ostatnie cztery sezony walczyła w barażach World Group. Z drugiej strony patrząc, ostatnie dwa mecze Polaków przypomniały starą prawdę, o której często wszyscy zapominamy. W sporcie do końca nigdy niczego nie możesz być pewny. W tenisie, dopóki sędzia nie wypowie sakramentalnego „gem, set, mecz”, jeszcze nie wygrałeś.

„Gdy wychodzę na kort nie ma znaczenia miejsce rywala, stojącego po drugiej stronie siatki. Liczy się tylko, czy ja sam wierzę w swoją szansę” – napisał na Twitterze debiutant w zespole RPA, Jean Andersen. 24-latek z Kapsztadu, gracz z ósmej setki rankingu ATP, teoretycznie nie powinien w jakikolwiek sposób zaistnieć w starciu z naszymi reprezentantami. W istocie pokazał się z dobrej strony z Janowiczem, a sporo kłopotów przysporzył polskim deblistom. Kibice patrzący w piątek na mecz nie wiedzieli początkowo, że łodzianin gra z infekcją i sporą temperaturą, jest osłabiony, opuszczał ostatnie treningi, próbując się kurować. W niedzielę, co już tajemnicą raczej nie było, stan zdrowia Jurka jeszcze się pogorszył, a trzeba było akurat grać pojedynek o historycznym znaczeniu.

Inne kłopoty, głównie z mięśniami nóg, przytrafiły się Kubotowi. Rik De Voest, dawny deblowy partner, nigdy Łukaszowi, jako przeciwnik, nie pasował. Na dodatek wyraźnie był on zdenerwowany niedyspozycją naszej pierwszej rakiety. Od początku widać było, że Kubot nie ma swego dnia, a formą nawet w połowie nie przypomina samego siebie z Wrocławia. Mamy teoretycznie naprawdę mocny zespół, ale trzeba pamiętać, że jest to ekipa, w której raczej nie da się eksperymentować ze składem. W pojedynku ze Słowenią, odniesiona poza kortem, dość przypadkowa kontuzja Łukasza sprawiła, że Jurek swój niedzielny mecz w Hali Stulecia grał o wszystko dla drużyny. Gdyby mu coś nie wyszło, musielibyśmy wtedy przegrać to spotkanie. W Zielonej Górze nastąpiło chyba odwrócenie tej sytuacji. Stan nerwowości w ekipie na pewno wprowadziła choroba Janowicza. Jeśliby tak przypadkiem deblistom trafił się gorszy dzień to Polacy, uważani za murowanych faworytów, mogli autentycznie stanąć pod ścianą. Zapewne innego rywala w niedzielę i dużo większe problemy napotkałby Jurek, być może konieczny byłby piąty mecz, czyli drugi występ Łukasza…

Kibice tenisa zgłaszają często pretensje pod adresem telewizyjnych komentatorów – w wielu wypadkach słuszne – za zbyt szybkie przesądzanie wyniku relacjonowanych pojedynków. Mecze reprezentacji we Wrocławiu i Zielonej Górze to jest z kolei świetna okazja, by wrzucić mały kamyczek do ogródka polskich kibiców tenisa oraz naszych mediów pisanych. Z obu pojedynków płynie na pewno jeden morał. Nie należy w takich sytuacjach oceniać naszych graczy zbyt wcześnie. Trzeba uważać z potępianiem ich w czambuł za grę i styl, bo tajemnica gorszego występu miewa czasem charakter przyczyny obiektywnej. Tego rodzaju problemy zdarzają się dziś wszystkim i wszędzie, trzeba to umieć przyjąć do wiadomości i zrozumieć. Bo z głupawych zdań zamieszczonych w internetowej opinii albo, co gorsza, w gazetowym artykule, naprawdę ciężko jest się potem wytłumaczyć.
http://rotacjawsteczna.blog.pl/2013/04/ ... triotyzmu/
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Sempere »

Janowicz chce Szwajcarię, Kubot woli z Niemcami, a dla Szymanika to bez znaczenia

Obrazek Obrazek

Polska pokonała RPA w meczu, którego stawką była możliwość gry w barażach o Grupę Światową. Decydujący punkt wywalczył Jerzy Janowicz, a piątego meczu nie rozgrywano.

Jerzy Janowicz zdobył decydujący punkt w meczu Pucharu Davisa w Zielonej Górze, ale potrzebował do tego czterech setów, Ruan Roelofse stawił opór przede wszystkim w premierowej odsłonie. - Muszę przyznać, że byłem troszeczkę zaskoczony tym, co grał zawodnik z RPA. Pierwszego seta zagrał doskonale, zaskoczył mnie serwisem, umiał nawet zaserwować 3 asy w gemie. Zdrowotnie wyglądałem dziś bardzo słabo. Nie mogłem zagrać swojego dobrego tenisa, więc nie mogłem mu się na początku przeciwstawić. Potem publiczność mnie ożywiła, doszło trochę adrenaliny i dzięki takiemu wsparciu grało mi się lepiej. Było widać, że publika wybiła trochę mojego przeciwnika z rytmu, co było pomocne. On zacząć gasnąć, a ja lepiej serwowałem. Jak się skończyło - wszyscy widzimy - podsumował swoje niedzielne spotkanie Janowicz.

Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski kibicowali łodzianinowi przez całe spotkanie, starali się nie martwić po przegranej pierwszej partii. - Jesteśmy profesjonalistami i wiedzieliśmy jaki jest stan Jurka. Cieszę się, że postawił kropkę nad "i" i czekamy na losowanie - zapewnił Kubot.

Po meczu ponownie najlepszy polski zawodnik chwycił mikrofon i przekazał kilka słów publiczności. - Przyjechałem tutaj zagrać w tenisa i postarać się wygrać swoje mecze. To, co się wydarzyło po meczu, to są zwykłe emocje i nie wydaje mi się, żebym mógł robić za spikera - roześmiał się tenisista.

W środę Polacy poznają swoich rywali w barażach o Grupę Światową. - Nie ma dla mnie większej różnicy z kim będziemy grać, bo nie mam pewności, jakie będą składy. Może w Szwajcarii zagrać Federer, a to by było fajne spotkanie przed własną publicznością - stwierdził Janowicz. - Mam nadzieję, że publiczność wspierałaby nas, a nie Federera - dodał. - Śniły mi się Niemcy, nie wiem czy do tego dojdzie - powiedział Kubot. Jeśli doszłoby do takiego meczu, to byłby rozgrywany na wyjeździe.

Kapitan Radosław Szymanik nie ma szczególnego typu na to, z kim chciałby, żeby zmierzyła się jego drużyna. - Nie ma różnicy, z taką drużyną i zaangażowaniem potrafimy wygrać z każdym. Patrząc na składy z tego weekendu, to najniżej notowanymi zawodnikami dysponuje Izrael, więc teraz mecz byłby u nas, przy takiej publiczności - dalibyśmy radę - zapewnił.

Janowicz i Kubot jeszcze przed rozpoczęciem meczu z RPA byli pytani o to, czy stworzyliby parę deblową. Wtedy zażartowali, że wystąpią wspólnie w sobotę. - Taki turniej może mieć miejsce, ale Łukasz ma partnera i jest umówiony na parę turniejów do przodu, ja też jestem umówiony z Filipińczykiem, więc nie możemy robić takich planów - wyjaśnił Janowicz.

Wrażenia tenisistów po pobycie w Zielonej Górze są bardzo pozytywne. - Hala jest fantastyczna i idealna do tenisa, publiczność jest zaraz przy naszej ławce. Szkoda, że te krzesełka są pomalowane w barwach RPA - żartował lubinianin. - Cieszę się, że mieliśmy szansę tu grać. Mam nadzieję, że kolejny mecz także zagramy w Polsce - zakończył.
http://www.sportowefakty.pl/tenis/34905 ... -znaczenia
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Joao »

Z Australią zagramy na mączce w hali. W grę wchodzą Sopot i Częstochowa.
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Joao »

Joao pisze:Z Australią zagramy na mączce w hali. W grę wchodzą Sopot i Częstochowa.
Jednak Warszawa i Torwar.
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Sempere »

Puchar Davisa na Torwarze na... korcie ziemnym!

Obrazek Obrazek

W połowie września reprezentacja Polski powalczy z Australią o wejście do Grupy Światowej. Mecz zostanie rozegrany na Torwarze, gdzie pojawi się nietypowa dla hal nawierzchnia kortu ziemnego.

- W historii rozgrywek drużynowych mieliśmy wielkie mecze w latach 70. Po reformie rozgrywek, kiedy powstała Grupa Światowa, nasza reprezentacja plątała się gdzieś daleko, daleko. Gramy o awans do Grupy Światowej z Australią - to było marzenie, wydawało się, że niespełnialne. Ten mecz jest dla nas ważny, ale nie najważniejszy - może się okazać, że będziemy chcieli walczyć o wygranie Pucharu Davisa. Mamy ostatni krok do wykonania i gwarantuję, że zawodnicy będą grali. Australia to historycznie jeden z najsilniejszych teamów w historii Pucharu Davisa - podkreślił dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisowego, Wojciech Andrzejewski.

Z racji tego, że starcie z Australią jest w pewien sposób ukoronowaniem drogi polskiej reprezentacji do Grupy Światowej, postanowiono, iż mecz odbędzie się w Warszawie - właśnie tam, od meczu z Madagaskarem - Polacy rozpoczęli marsz w stronę poprawy pozycji w światowym tenisie. - Wiemy już na pewno, że Torwar będzie za mały dla wszystkich tych, którzy chcieliby obejrzeć mecz. Chcemy położyć kort ziemny w hali - prawem gospodarza jest wybór nawierzchni, a zawsze chodzi o to, żeby utrudnić grę przeciwnikowi a nie ułatwić sobie. Dlatego właśnie postawiliśmy na kort ziemny. Doszliśmy do wniosku, że jeśli kort położy firma polska, to zupełnie inaczej będzie do tego podchodziła. Wybraliśmy firmę Kort-Bud, która to jeszcze nigdy nie kładła tego typu nawierzchni. Firma opracowała technologię, jaka zostanie użyta po raz pierwszy: zamiast kruszywa będą metalowe panele położone na specjalnej folii. Te panele zostaną zasypaną dwiema warstwami mączki i następnie warstwą wierzchnią. Jesteśmy prawie pewni, że nie powinniśmy mieć z tym problemów. ITF zaakceptowało decyzję oraz położenie nawierzchni właśnie w takiej technologii - opowiedział Piotr Szkiełkowski, wiceprezes PZT ds. organizacyjnych.

To nie jedyna nowość związana z Pucharem Davisa - mecz z Australią doczeka się również własnej maskotki! Dziennikarzom zgromadzonym na konferencji prasowej w warszawskim hotelu Mariott zaprezentowano trzy propozycje: dwie z nich to połączenie bociana z kangurem w barwach narodowych krajów, a trzecia to również bocian, lecz z misiem koala - ta opcja wzbudziła największy entuzjazm wśród przedstawicieli mediów.
http://www.sportowefakty.pl/tenis/36517 ... ie-ziemnym
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
RuchChorzów
Posty: 1043
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: RuchChorzów »

Nie wiem czy wiecie, ale od tygodnia można kupować bilety na mecz Polska - Australia. Niestety bilety do najtańszych nie należą. Tu macie link w celu zakupu wejściówek i obczajenia cen ;)
http://abilet.pl/trasa/davis-cup-by-bnp ... =dc_pl_aus

Ps: Ja już mam :P
RUCH CHORZÓW
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42863
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Barty »

Zaczynamy! Jurek prosi o doping. :)

https://www.facebook.com/janowiczofficial
Jerzy Janowicz
Spoiler:
Dzisiaj zaczynamy! Kibicowanie mile widziane
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: DUN I LOVE »

Team Poland doczekał się swojego subforum na MTF. :o

http://www.menstennisforums.com/showthr ... st25168001
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Lucas »

Wimbledon: Mateusz Kowalczyk zagra w turnieju głównym!
Spoiler:
http://www.sportowefakty.pl/tenis/53026 ... ju-glownym
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
grzes430
Posty: 7514
Rejestracja: 09 sie 2011, 15:08

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: grzes430 »

Kapitan Słowaków: Jerzy Janowicz to bombardier
Spoiler:
http://www.sportowefakty.pl/tenis/53548 ... bombardier
MTT:
Tytuły (8): US OPEN 2012 -debel, Sztokholm 2012, Australian Open 2013 - debel, Abu Dhabi 2014, Barcelona 2014, Australian Open 2016 - debel, Marsylia 2018, ATP Finals 2018 - debel

Finały (8): US OPEN 2013, Monte Carlo 2014, Umag 2014, Rotterdam 2015, Sydney 2016, US OPEN 2016 - debel, Winston-Salem 2018, US OPEN 2018 - debel
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: DUN I LOVE »

Jest o co grać. :o
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Mateuszz91
Posty: 1625
Rejestracja: 26 paź 2013, 17:16
Lokalizacja: Hamburg

Re: Puchar Davisa 2015

Post autor: Mateuszz91 »

https://www.facebook.com/PolskaDavisCup - Zapraszam do polubienia fanpage'a reprezentacji.
MTT Singiel (Rank ) :
W: Queens '09 '14 '19 , Rotterdam’19 , Paryż '15 , Sankt Petersburg '15 , Monachium '14 ,
F: Pekin '15 , Rio de Janeiro '14 , Dubaj '14
Awatar użytkownika
grzes430
Posty: 7514
Rejestracja: 09 sie 2011, 15:08

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: grzes430 »

Puchar Davisa: Natchniony Michał Przysiężny wprowadził Polskę do tenisowej elity!
Spoiler:
http://sportowefakty.wp.pl/tenis/548387 ... owej-elity
MTT:
Tytuły (8): US OPEN 2012 -debel, Sztokholm 2012, Australian Open 2013 - debel, Abu Dhabi 2014, Barcelona 2014, Australian Open 2016 - debel, Marsylia 2018, ATP Finals 2018 - debel

Finały (8): US OPEN 2013, Monte Carlo 2014, Umag 2014, Rotterdam 2015, Sydney 2016, US OPEN 2016 - debel, Winston-Salem 2018, US OPEN 2018 - debel
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: DUN I LOVE »

Baraż o awans do grupy światowej 2016:
Miejsce: Gdynia (hala - hard)

Obrazek 3 - 2 Obrazek

R1: Michał Przysiężny lt. Martin Klizan 4:6, 4:6, 4:6
R2: Jerzy Janowicz d. Norbert Gombos 7:6 (7-1), 6:4, 6:7 (5-7), 6:2
R3: Marcin Matkowski/Łukasz Kubot d. Andrej Martin/Igor Zelenay 6:3, 6:4, 6:4
R4: Jerzy Janowicz lt. Martin Klizan 3:6, 6:7 (4-7), 3:6
R5: Michał Przysiężny - Norbert Gombos 6:3, 6:4, 6:4
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Joao »

Skład Argentyny na mecz z Polakami:

Leonardo Mayer
Guido Pella
Carlos Berlocq
Renzo Olivo
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości