Billie Jean King Cup

Wydarzenia z aren turniejowych WTA.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35145
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Billie Jean King Cup

Post autor: Mario »

Myślę, że wypowiedź jednego z naszych ulubieńców nadaje się na rozpoczęcie tego tematu. :D

http://eurosport.onet.pl/tenis/wta/wojc ... szka/n4b1e

To na zachętę:
Marii Szarapowej nie podoba się kort? To już jest początek szukania ewentualnych pretekstów, które pozwolą jej uniknąć meczu z Agnieszką
Wiemy, że Agnieszka Radwańska jest małym geniuszem tenisa
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 26580
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Fed Cup

Post autor: Lucas »

Na razie Agnieszka w opałach, jeden gem od wygranej Kuznietsova.

Tak naprawdę (jak zwykle) wszystko będzie na barkach Agi, więc jeśli ten singiel zakończy się porażką będzie ciężko to nadrobić.

Edit: Kończy asem Svetlana, bardzo dużo znaczy dla Rosji ten punkt. Jakoś nie wierzę w Ulę, ale zobaczymy jak to będzie. Daje Sbornej 90 % szans na końcowe zwycięstwo, nie wygrywa się meczów Fed Cupu jedną zawodniczką.

Kibice jak zwykle stawili się tłumnie, miło że widowisko tenisowe przyciągnęło tyle ludzi.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44001
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Fed Cup

Post autor: Robertinho »

Szkoda porażki Agnieszki, nie wiem co tam się działo. Teraz zaglądam z meczu Bayernu i z tego co widzę trening kończenia pierwszym uderzeniem ma Szarapowa na razie...
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44001
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Fed Cup

Post autor: Robertinho »

Nawet trochę powalczyła w drugim secie Ula, było trochę szans, ale to jednak zdecydowanie za mało.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: Fed Cup

Post autor: Del Fed »

Z Agą się w ogóle żle dzieje w departamencie 3 setówek, zwłaszcza po przegranym pierwszym.
A, że Polacy dopomagają gościom z kortem, który jest bardziej clay'em, będąc underdogiem, to Rosjanki (zwłaszcza leciwa Swieta, która też akurat miała dobry dzień) korzystają i kończą mecz po pierwszym dniu, No prawie, ale musiałby się zdarzyć więcej niż cud.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: Fed Cup

Post autor: Del Fed »

Szarapowa w formie ze świetnym podaniem, która ogarnęła trochę więcej techniki, to jest o wiele za dużo dla Radwańskiej, zwłaszcza na tym korcie.
Jak Williams się będzie chciało, to szykuje się cały dwuosobowy beton ( a raczej 1+1, patrząc w H2H), do którego może ktoś będzie doskakiwał w zależności od turnieju. No "świetnie".
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
PitS
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2015, 12:22

Re: Fed Cup

Post autor: PitS »

Największym kłopotem Radwańskiej jest ....... Radwańska. Jej pewność siebie i to że zawsze ma rację, powoduje pewne komplikacje w rozwoju kariery. Rozwój w każdej dyscyplinie uprawianej przez człowieka jest możliwy tylko wtedy jeśli możemy wyeliminować błędy dostrzeżone w treningach czy zawodach.

A tu kto jest winien? Koń zawodniczki, nawierzchnia, halny.

Dlatego tak ciężko się jej kibicuje, a po wczorajszej konferencji to w dwójnasób trudne.
Awatar użytkownika
TadX
Posty: 341
Rejestracja: 02 cze 2012, 15:13

Re: Fed Cup

Post autor: TadX »

PitS pisze:a po wczorajszej konferencji to w dwójnasób trudne
Czy mógłbyś przybliżyć mniej-więcej co się wydarzyło?
PitS
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2015, 12:22

Re: Fed Cup

Post autor: PitS »

Z tego co zarejestrowałem to Agnieszka skupiła się na konferencji na wkładzie nawierzchni w jej przegraną. Nawierzchni którą przygotowano pod jej preferencje. Ja już jestem zmęczony jej pomeczowymi analizami porażek, można jedną nagrać i odtwarzać wielokrotnie.

Nie bardzo jest nad czym się pochylać. Ekipa jest trochę na rozdrożu to i wyniki nie zachwycają, ale podejście samej zawodniczki nie buduje optymizmu u kibiców.
Awatar użytkownika
TadX
Posty: 341
Rejestracja: 02 cze 2012, 15:13

Re: Fed Cup

Post autor: TadX »

PitS pisze:Z tego co zarejestrowałem to Agnieszka skupiła się na konferencji na wkładzie nawierzchni w jej przegraną. Nawierzchni którą przygotowano pod jej preferencje. Ja już jestem zmęczony jej pomeczowymi analizami porażek, można jedną nagrać i odtwarzać wielokrotnie.
Aa, rozumiem. Kojarzę, coś było o tej nawierzchni. Dzięki za info :).
PitS pisze:Nie bardzo jest nad czym się pochylać. Ekipa jest trochę na rozdrożu to i wyniki nie zachwycają, ale podejście samej zawodniczki nie buduje optymizmu u kibiców.
Widzę to tak... Ekipa wzmocniona prawdziwym autorytetem ma do wyboru teraz - albo się zgadzamy, że dotychczasowe wyniki są niesatysfakcjonujące w pełnym wymiarze i to, że metody stosowane do tej pory dały połowiczne momentami efekty; albo sobie dziękujemy i Martina szuka sobie nowego zajęcia. Moim zdaniem długo szukać nie będzie. Pierwsze co to faktycznie - trzeba umieć przyznać się do błędu.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35145
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Fed Cup

Post autor: Mario »

Ale panowie, co usprawniać u kogoś, kto od dobrych kilku sezonów kręcił wyniki ponad stan?
Del Fed pisze:Szarapowa w formie ze świetnym podaniem, która ogarnęła trochę więcej techniki, to jest o wiele za dużo dla Radwańskiej, zwłaszcza na tym korcie.
Jak Williams się będzie chciało, to szykuje się cały dwuosobowy beton ( a raczej 1+1, patrząc w H2H), do którego może ktoś będzie doskakiwał w zależności od turnieju. No "świetnie".
Tak samo jak nie widzę sensu prognozowania czegokolwiek na bazie meczu z tenisistką, którą od ładnych kilku miesięcy przestawia każda w formie. Dodać do tego strasznie wolną nawierzchnię (na których od kilku lat gra najlepiej) oraz początek sezonu, gdzie Szarapowa też zwykle jest świetna i mamy co najwyżej idealny jinx. :D
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: Fed Cup

Post autor: Del Fed »

Mario pisze: gdzie Szarapowa też zwykle jest świetna i mamy co najwyżej idealny jinx.
Wszystko to prawda w sumie, tylko że w Chinach jakoś wygrała na coś mi się wydaje szybszym hardzie.
Kolejna sprawa to jest taka, że ostatnio pojawiły się jakieś slajsy i dropy, to dziwne nawet jeśli ten "hard" w Krakowie był, jaki był. :o Ponadto Szarapowa gra na początku sezonu chyba jednak lepiej niż na RG 2014 i to dość wyraźnie. Owszem poza clay'em będzie musiała trzymać wyższy średni poziom, ponieważ reszta lepiej tam gra,(taki mecz z Kerber z Wimbledonu na RG pewnie by wyciągnęła) ale właśnie to robiła w Australii IMO.
Że mi się ani Powa, ani Williams (szczególnie) nie uśmiechają, to mam nadzieję, że osiągnąłem szczytową formę w jinxowaniu. :)
Ostatnio zmieniony 08 lut 2015, 22:07 przez Del Fed, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
PitS
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2015, 12:22

Re: Fed Cup

Post autor: PitS »

Mario pisze:Ale panowie, co usprawniać u kogoś, kto od dobrych kilku sezonów kręcił wyniki ponad stan?
Zgoda pełna co do realiów. Agnieszka jest mistrzynią wykorzystywania okazji, grała bardzo stabilne sezony, dobrze wypadając na tle zawodniczek o dużo większym potencjale motoryczno-taktycznym.
To należy docenić. Jednak zawsze jest co poprawić, tyle że obecne poprawki są jakby sprzeczne z naturą jej tenisa, lub nie jest przekonana o ich słuszności.
Awatar użytkownika
TadX
Posty: 341
Rejestracja: 02 cze 2012, 15:13

Re: Fed Cup

Post autor: TadX »

Mario pisze:Ale panowie, co usprawniać u kogoś, kto od dobrych kilku sezonów kręcił wyniki ponad stan?
Jeśli nie robi się postępów to się cofa. Jak w życiu ;) a chyba szczególnie na takim poziomie sportu...
PitS pisze:Jednak zawsze jest co poprawić, tyle że obecne poprawki są jakby sprzeczne z naturą jej tenisa, lub nie jest przekonana o ich słuszności.
Moim zdaniem trzeba troszkę poczekać, czy wpływ Navratilovej będzie zbawienny, czy się pożegnają. Mam tylko nadzieję, że Aga da sobie parę rzeczy przetłumaczyć. K. Nowak dobrze powiedziała dziś po mojemu - żeby Aga grała bardziej ofensywny tenis. Przecież potrafi zagrać przy siatce. Kwestia tylko tego, czy szanowne Panie się dogadają. Z Martiną to już nie będzie tak, że ona da się zahukać. Jak zaprzęgnie do roboty to trzeba będzie być robotnym. Sądzę, że ostatnia "kontrowersja" przy publicznej krytyce Agnieszki była pierwszym przejawem tego, że ona tam nie jest po to, by być jej psiapsiółką. Późniejsze sprostowanie i próbę załagodzenia traktuję jako gest dobrej woli ze strony Navratilovej. Być może ostatni. Troszkę może przesadzam, ale nie ukrywam, że liczę na pozytywny wpływ "supertrenerki" na grę Polki i na sukcesy nawet już w tym sezonie :).
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35145
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Fed Cup

Post autor: Mario »

TadX pisze:Jeśli nie robi się postępów to się cofa. Jak w życiu ;) a chyba szczególnie na takim poziomie sportu...
Miałem na myśli to, że z Agnieszki raczej więcej nie da się wycisnąć. I zmiany w stylu gry wiele nie zmienią, bo najpoważniejszym (jedynym?) argumentem Radwańskiej w meczach z topem jest regularność, którą przy agresywniejszej grze powinna stopniowo stracić (patrz statystyki choćby z tego weekendu). Ona nigdy nie będzie dyktować warunków w takich spotkaniach.

Wspominałem już kilka razy, Polkę czeka to, co czekało Woźniacką i Jankovic po kilku intensywnych sezonach (tyle biegania - kryzys fizyczny).
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
TadX
Posty: 341
Rejestracja: 02 cze 2012, 15:13

Re: Fed Cup

Post autor: TadX »

Mario pisze:Miałem na myśli to, że z Agnieszki raczej więcej nie da się wycisnąć.
Oki, kapuję :).
Mario pisze:I zmiany w stylu gry wiele nie zmienią, bo najpoważniejszym (jedynym?) argumentem Radwańskiej w meczach z topem jest regularność, którą przy agresywniejszej grze powinna stopniowo stracić (patrz statystyki choćby z tego weekendu). Ona nigdy nie będzie dyktować warunków w takich spotkaniach.
Pełna zgoda, ale czy przy założeniu, że ta ofensywna gra będzie prowadzona z głową to czy nie da to pozytywnych skutków? Przy jednoczesnym zastrzeżeniu, że oczywiście taka gra naraża na więcej błędów.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Fed Cup

Post autor: Jacques D. »

Drodzy Moi, ale jak ona może grać stale grać ofensywniej, przy tak mało dynamicznej, przepychanej, po prostu słabej technice uderzeń z głębi? :|
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35145
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Fed Cup

Post autor: Mario »

Cały czas na maksymalnym ryzyku, z czego wyniknie mnóstwo błędów. Właśnie to staram się wyjaśnić.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 26580
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Fed Cup

Post autor: Lucas »

France fights back to beat Italy 3-2 and reach Fed Cup semis
Spoiler:
http://www.tennis.com/pro-game/2015/02/ ... Nh_aSw2dfA


Komplet wyników Grupy Światowej tutaj:

http://www.fedcup.com/en/draws-results/world-group.aspx
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Mateuszz91
Posty: 1625
Rejestracja: 26 paź 2013, 17:16
Lokalizacja: Hamburg

Re: Fed Cup

Post autor: Mateuszz91 »

No to pozostaje teraz liczyć na to , że wylosujemy Amerykanki i będzie kolejny wielki spektakl na polskiej ziemi :)
Mimo porażki świetna sprawa być na takich meczach .
MTT Singiel (Rank ) :
W: Queens '09 '14 '19 , Rotterdam’19 , Paryż '15 , Sankt Petersburg '15 , Monachium '14 ,
F: Pekin '15 , Rio de Janeiro '14 , Dubaj '14
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości