Sprzęt tenisowy

Nasza gra, sprzęt, technika, taktyka, trening itp.
Awatar użytkownika
Mateuszz91
Posty: 1625
Rejestracja: 26 paź 2013, 17:16
Lokalizacja: Hamburg

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: Mateuszz91 »

Ja się zapisałem do amatorskiej ligi w niemczech i braki w umiejętnościach będę nadrabiał w wyglądzie :P
MTT Singiel (Rank ) :
W: Queens '09 '14 '19 , Rotterdam’19 , Paryż '15 , Sankt Petersburg '15 , Monachium '14 ,
F: Pekin '15 , Rio de Janeiro '14 , Dubaj '14
Awatar użytkownika
grzes430
Posty: 7514
Rejestracja: 09 sie 2011, 15:08

Re: Sprzęt tenisowy

Post autor: grzes430 »

Mam jedną koszulkę tenisową bo bardzo mi się podobała to kupiłem po promocji w Czechach:
Obrazek
Reszta to koszulki klubowe lub wygrane w jakiś małych turniejach miejskich.
MTT:
Tytuły (8): US OPEN 2012 -debel, Sztokholm 2012, Australian Open 2013 - debel, Abu Dhabi 2014, Barcelona 2014, Australian Open 2016 - debel, Marsylia 2018, ATP Finals 2018 - debel

Finały (8): US OPEN 2013, Monte Carlo 2014, Umag 2014, Rotterdam 2015, Sydney 2016, US OPEN 2016 - debel, Winston-Salem 2018, US OPEN 2018 - debel
Sewek
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2014, 9:09

Post autor: Sewek »

Poszukuje rakiety do 100zł. Jestem nastolatkiem, więc zbyt dużo nie mogę dołożyć.
Będę grał sporadycznie.
Rączka L3, zaczynam
dopiero grać, więc nie mam jakiś specjalnych zachcianek. Grałem head pyramid - grało mi się nią słabo, moim zdaniem za ciężka ( może z innym środkiem cieżkości byłoby lepiej? ) - ręka nadal mi się trzęsie, a grałem wczoraj w południe.
Celować w używany sprzęt?
Może ktoś podesłał by mi kilka ofert?
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Odp: Rakiety tenisowe

Post autor: Saboteur »

Napisz na forum tenis netu, tam na pewno Ci pomogą.
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
Awatar użytkownika
Aghassian
Posty: 506
Rejestracja: 05 maja 2013, 15:29

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: Aghassian »

Hej.

Mam taki problem :
Pękła mi rama w 1nej z moich rakiet .
Rakieta : Head Microgel Two
Grałem nią wszystkiego jakieś 10-15 h , mam ją od maja .
Pękła podczas zwykłego uderzenia w piłkę , nie podczas rzucenia z nerwów w coś twardego :) .

Jako , że rakieta jest/była jeszcze w miarę nowa zastanawiam się czy jest jakaś szansa na wymianę bo chyba naprawić się nie da :) , czy wogóle jest jakaś gwarancja na rakiety ( rakieta kupiona nowa w sklepie internetowym ) i co taka gwarancja obejmuje . Obawiam się że niestety nic się z tym zrobić nie da i będzie ona mogła wzbogacić , a właściwie utworzyć bo to 1wsza taka awaria u mnie , moje prywatne muzeum rakiet którymi kiedyś grałem :) .

Z góry dziękuję bardziej doświadczonym kolegom za odpowiedzi . :)
Wygrane turnieje (6) :

Miami 2014 , Waszyngton 2015,Wiedeń 2015,Auckland 2016,Stuttgart 2016,Indian Wells 2017

Puchar Davisa 2014
Awatar użytkownika
grzes430
Posty: 7514
Rejestracja: 09 sie 2011, 15:08

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: grzes430 »

Obawiam się, że na wymianę nie masz co liczyć, ale spróbowałbym wysłać maila do sklepu i zapytać.
MTT:
Tytuły (8): US OPEN 2012 -debel, Sztokholm 2012, Australian Open 2013 - debel, Abu Dhabi 2014, Barcelona 2014, Australian Open 2016 - debel, Marsylia 2018, ATP Finals 2018 - debel

Finały (8): US OPEN 2013, Monte Carlo 2014, Umag 2014, Rotterdam 2015, Sydney 2016, US OPEN 2016 - debel, Winston-Salem 2018, US OPEN 2018 - debel
marcin
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2014, 13:56

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: marcin »

Witam.

Szukałam info o rakietach i tu trafiłem. Gram od 3 miesięcy (na razie wypożyczony sprzęt), ale chcę mieć coś swojego - wstępnie coś wybrałem, ale wolę się upewnić, że będzie ok: http://erakiety.com/product-pol-1818-Ra ... -Tour.html

Podkreślam, że gram wyłącznie rekreacyjnie, dla przyjemności no i nie chcę wydawać 1/4 wypłaty na rakietę. :-)

Ewentualnie jakby ktoś doświadczony mógł polecić jakąś niedrogą alternatywę to będę wdzięczny.

pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
wyczesany
Posty: 349
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:34

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: wyczesany »

Moim zdaniem wybór takiej rakiety ma naprawdę średni sens nawet w przypadku gry rekreacyjnej, myślę, że mimo wszystko lepiej zainwestować w nieco lepszą ramę, a często można znaleźć modele z wyższej półki w cenie <200zł. Używek też nie ma się co bać.
Awatar użytkownika
Buzz
Posty: 1558
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:26

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: Buzz »

Aghassian pisze:Hej.

Mam taki problem :
Pękła mi rama w 1nej z moich rakiet .
Rakieta : Head Microgel Two
Grałem nią wszystkiego jakieś 10-15 h , mam ją od maja .
Pękła podczas zwykłego uderzenia w piłkę , nie podczas rzucenia z nerwów w coś twardego :) .

Jako , że rakieta jest/była jeszcze w miarę nowa zastanawiam się czy jest jakaś szansa na wymianę bo chyba naprawić się nie da :) , czy wogóle jest jakaś gwarancja na rakiety ( rakieta kupiona nowa w sklepie internetowym ) i co taka gwarancja obejmuje . Obawiam się że niestety nic się z tym zrobić nie da i będzie ona mogła wzbogacić , a właściwie utworzyć bo to 1wsza taka awaria u mnie , moje prywatne muzeum rakiet którymi kiedyś grałem :) .

Z góry dziękuję bardziej doświadczonym kolegom za odpowiedzi . :)
Sprawa wcale nie jest przegrana.
Po pierwsze to producenci i ich reprezentanci w poszczególnych krajach niekoniecznie podchodzą do klientów na zasadzie - kupiłeś, to świetnie, a jak coś się dzieje to spadaj, przynajmniej w przypadku Babolata, bo tutaj mam doświadczenie. Sam kiedyś reklamowałem zbyt dużą wagę ramy, mojemu bratankowi reklamowałem "otwarte" pęknięcie ramy (rakieta kompozytowa grafitu z aluminium), w obu tych przypadkach producent uznał reklamacje. Zaznaczam producent, bo sklep jedynie przekazuje temat dalej, a przynajmniej ma taki obowiązek.
Po drugie, bez względu na gwarancje i ich zasady, mocniejszą ochroną jest to co kiedyś nazywało się rękojmią (obecnie występuje jedynie w stosunkach firma-firma), a teraz zostało opisane jako tzw. "niezgodność towaru z umową" z znajduje oparcie w ustawie z 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i zmianie kodeksu cywilnego (Dz.U. 2002 nr 141 poz. 1176). Na podstawie tej ustawy, jako konsument (bo zakładam, że nie kupowałeś rakiety na fakturę w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą) masz prawo, w przypadku uzasadnionej reklamacji, żądać doprowadzenia przedmiotu do stanu zgodnego z umową lub wymiany na nowy. W przypadku rakiety, wiadomo, że wchodzi w grę wymiana na nową. To się tak górnolotnie nazywa "niezgodność towaru z umową", a chodzi o to, że kupując rakietę, czyli zawierając umowę kupna, w grę wchodziło nabycie przedmiotu wolnego od wad, jeśli zatem w trakcie normalnego użytkowana nastąpiło uszkodzenie ramy, to producent ma obowiązek doprowadzić przedmiot do stanu takiego jaki był w chwili sprzedaży - w tym przypadku jedynie poprzez wymianę rakiety na nową.
Po trzecie, nawet jeśli producent/sklep zaczęliby się migać od odpowiedzialności, to w każdym mieście powiatowym działa przy urzędzie miejskim Rzecznik Praw Konsumenta, który jest takim jakby "adwokatem" w sporach klientów indywidualnych z przedsiębiorcami. Zawsze możesz zwrócić się do niego z prośbą aby w Twoim imieniu "nacisnął" na producenta (jeśli Twoje naciski okazały się bezskuteczne). Rzecznik ma tą zaletę, że nie pobiera od Ciebie żadnych opłat, a ponieważ i tak funkcjonuje przy urzędzie, więc pewnie nie ma żadnych prowizji od spraw, dlatego też śmiało może zająć się każdą zgłoszoną sprawą. Ponadto rzecznik może wejść w spór na drodze sądowej i jako organ administracji samorządowej jest zwolniony z ponoszenia wszelkich opłat związanych ze złożeniem pozwu. Czyli krótko mówiąc, może w razie konieczności wystąpić w Twoim imieniu na drogę sądową przeciwko producentowi, który nie raczył uznać takiej reklamacji. Tak więc warto skorzystać w razie czegoś z tej formy pomocy, bo często samo wezwanie do uznania reklamacji wysłane przez Rzecznika do producenta, skutkuje jej uznaniem. Sam przećwiczyłem i opłacało się :). Przedsiębiorcy wiedzą, że Rzecznik ma nieograniczone możliwości i może pociągnąć nawet najgłupszą i bezsensowną sprawę reklamacyjną, więc często dla kilkuset złotych odpuszczają sobie ewentualny spór sądowy.
Tak więc, zacznij od złożenia reklamacji w sklepie, w którym kupiłeś rakietę. Na pewno będziesz musiał wysłać im kserokopię (w żadnym wypadku nie oryginał) dowodu zakupu, czyli zapewne paragon. Reklamację złóż na piśmie i napisz, że żądasz doprowadzenia przedmiotu do stanu zgodnego z umową - w tym przypadku wymiany rakiety na nową na podstawie praw z ustawy, którą wymieniłem powyżej, a nie na podstawie gwarancji. Mają 14 dni na odpowiedź.
Jeśli otrzymasz odpowiedź negatywną, to złóż sprawę do najbliższego Rzecznika Praw Konsumenta, szanse na wygranie spore, a koszty jedynie takie jak Twój czas i droga do urzędu.
Napisz jak się sprawa potoczy, powodzenia.
MTT - tytuły (13)
Dubaj '15, Dubaj '16, Houston '16, Tokio '16, Brisbane '17, Marsylia '17, Sydney '18, Australian Open '18, Rotterdam '18, Dubaj '18, Lyon '18, Szanghaj '18, Brisbane '19
MTT - finały (16)
Awatar użytkownika
Buzz
Posty: 1558
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:26

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: Buzz »

marcin pisze:Witam.

Szukałam info o rakietach i tu trafiłem. Gram od 3 miesięcy (na razie wypożyczony sprzęt), ale chcę mieć coś swojego - wstępnie coś wybrałem, ale wolę się upewnić, że będzie ok: http://erakiety.com/product-pol-1818-Ra ... -Tour.html

Podkreślam, że gram wyłącznie rekreacyjnie, dla przyjemności no i nie chcę wydawać 1/4 wypłaty na rakietę. :-)

Ewentualnie jakby ktoś doświadczony mógł polecić jakąś niedrogą alternatywę to będę wdzięczny.

pozdrawiam
Marcin
Żadnych rakiet z kompozytów zawierających aluminium, szkoda nerwów i kasy, pieniądze wyrzucone w błoto. Tylko rakiety na bazie grafitu (z czymś tam, nieistotne z czym - kevlar, turngsten, włókna szklane, itp.). Naprawdę na Allegro jest cała masa używek w świetnym stanie za stosunkowo niewielkie pieniądze.
Co do samego doboru, to musiałbyś najpierw się "przedstawić", czyli jakie są Twoje parametry - wzrost, budowa ciała, itp., bo inną rakietę poleca się początkującemu, który ma 150 cm i waży 60 kg, a inną komuś kto mierzy 2 m i waży 120 kg. :)
MTT - tytuły (13)
Dubaj '15, Dubaj '16, Houston '16, Tokio '16, Brisbane '17, Marsylia '17, Sydney '18, Australian Open '18, Rotterdam '18, Dubaj '18, Lyon '18, Szanghaj '18, Brisbane '19
MTT - finały (16)
marcin
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2014, 13:56

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: marcin »

wyczesany pisze:Moim zdaniem wybór takiej rakiety ma naprawdę średni sens nawet w przypadku gry rekreacyjnej, myślę, że mimo wszystko lepiej zainwestować w nieco lepszą ramę, a często można znaleźć modele z wyższej półki w cenie <200zł. Używek też nie ma się co bać.
Hmmm a co w tej jest nie tak? Nie chcę wydawać nie wiadomo ile kasy, znaleźć coś w miarę dobrego w rozsądnej cenie.
Awatar użytkownika
Aghassian
Posty: 506
Rejestracja: 05 maja 2013, 15:29

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: Aghassian »

Dzięki za odpowiedzi Grzes i Buzz ( chwała Ci - chyba wyczerpałeś temat ) .
Tak jak radziliście skontaktowałem się mailowo ze sklepem - nie robi żadnych problemów , sugeruje przesłać im rakietę z dowodem zakupu . Sklep wyśle ją do producenta , który zadecyduje co dalej .
Dobrze że to tylko rezerwowa rakieta po procedury na pewno trochę potrwają a sezon w pełni :) .
Jak nie zapomnę to napiszę jak się ta sprawa zakończyła .
Pozdrawiam
Wygrane turnieje (6) :

Miami 2014 , Waszyngton 2015,Wiedeń 2015,Auckland 2016,Stuttgart 2016,Indian Wells 2017

Puchar Davisa 2014
Awatar użytkownika
wyczesany
Posty: 349
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:34

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: wyczesany »

marcin pisze:
wyczesany pisze:Moim zdaniem wybór takiej rakiety ma naprawdę średni sens nawet w przypadku gry rekreacyjnej, myślę, że mimo wszystko lepiej zainwestować w nieco lepszą ramę, a często można znaleźć modele z wyższej półki w cenie <200zł. Używek też nie ma się co bać.
Hmmm a co w tej jest nie tak? Nie chcę wydawać nie wiadomo ile kasy, znaleźć coś w miarę dobrego w rozsądnej cenie.
Jest to stop tytanu, który nie jest pożądany w rakietach tenisowych, gdyż przenosi drgania bardziej niż grafit w wyniku czego zwiększa się prawdopodobieństwo kontuzji.

Kiedyś Dunlop miał całkiem sensowną linię rakiet ekonomicznych G-Force i Venom te pierwsze chodziły na allegro nawet po 75zł za nową ramę.

Przerzuciłem Allegro i w oko mi wpadły:
-Wilson K Zen FX
-Wilson Blade 104
-Wilson K-Strike
-Wilson K Zen Team 103
Myślę, że żadna z nich nie sprawi Ci większego problemu i będziesz miał przyjemność z gry. :)
marcin
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2014, 13:56

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: marcin »

Moim zdaniem dla początkujących najlepszy wybór to:

Rakieta cięższa, wyważona na rączkę - dla tych nieco bardziej zaawansowanych wśród amatorów. :-)

Ewentualnie bardzo lekka i silna rama - ale ta nie każdemu przypasuje- tu trzeba mieć sporo mocy żeby nią solidnie uderzać.

Do nauki moim zdaniem dobra będzie taka - http://erakiety.com/product-pol-10701-R ... 2014-.html

Warto zwracać uwagę na wagę rakiety - na początek proponuję takie między 260 a 295 gramów.

pozdr
Marcin
Awatar użytkownika
Aghassian
Posty: 506
Rejestracja: 05 maja 2013, 15:29

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: Aghassian »

Jakoś wcześniej zapomniałem napisać : sklep uznał moją reklamację i wymienił mi rakietę na nową :) .
Jeszcze raz dzięki za radę Buzz i Grzes . Czasem trzeba posłuchać dobrych rad i powalczyć do końca z wydawałoby się ( przynajmniej mi ) przegranej pozycji .
Pozdrawiam
Wygrane turnieje (6) :

Miami 2014 , Waszyngton 2015,Wiedeń 2015,Auckland 2016,Stuttgart 2016,Indian Wells 2017

Puchar Davisa 2014
Awatar użytkownika
grzes430
Posty: 7514
Rejestracja: 09 sie 2011, 15:08

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: grzes430 »

Miło słyszeć.
Ja z kolei coraz poważniej myślę nad zakupem nowej rakiety. Z racji małego budżetu na Heada, którego bardzo chciałem być posiadaczem nie mogę sobie pozwolić. Babolat również w tym wypadku nie wchodzi w grę więc zostanę zapewne przy Dunlopie. Najbliżej jest mi do tej http://www.dunlopsport.pl/p102,biomimetic-m-3-0.html. Jeszcze parę mam na oku:
http://www.dunlopsport.pl/p112,m-300-classic.html
http://www.dunlopsport.pl/p33,biomimetic-300.html
http://www.dunlopsport.pl/p195,biomimet ... -tour.html - tutaj już główka większa, a zależy mi na 98 cali

Testowałem tą rakietę w paru odbiciach http://www.dunlopsport.pl/p111,f-300-tour-classic.html. Bardzo przyjemnie się nią uderzało, ale odstrasza mnie układ strun 18x20.

Jak wygląda moja gra? Bazuję na grze z linii końcowej i mocnym serwisie, urozmaicone uderzenia z średnią mocą z przewagą grania topspinów(płaska szybka gra często ląduje na autach), ale gdy nadarza się okazja atakuję. Czasami chodzę do siatki.
Jedyny minus rakiet dunlopa, to w moim przypadku są zbyt lekkie. 290 gram bez naciągu będzie oznaczało zakup ołowiu i dociążenie rakiety.
Ktoś ma jakieś sugestie?
MTT:
Tytuły (8): US OPEN 2012 -debel, Sztokholm 2012, Australian Open 2013 - debel, Abu Dhabi 2014, Barcelona 2014, Australian Open 2016 - debel, Marsylia 2018, ATP Finals 2018 - debel

Finały (8): US OPEN 2013, Monte Carlo 2014, Umag 2014, Rotterdam 2015, Sydney 2016, US OPEN 2016 - debel, Winston-Salem 2018, US OPEN 2018 - debel
Awatar użytkownika
Buzz
Posty: 1558
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:26

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: Buzz »

Aghassian pisze:Jakoś wcześniej zapomniałem napisać : sklep uznał moją reklamację i wymienił mi rakietę na nową :) .
Jeszcze raz dzięki za radę Buzz i Grzes . Czasem trzeba posłuchać dobrych rad i powalczyć do końca z wydawałoby się ( przynajmniej mi ) przegranej pozycji .
Pozdrawiam
Dzięki za info. Fajnie, że wszystko zakończyło się pozytywnie. Nasze średnio-dopracowane unijnopodobne prawo często w swojej ułomności pozwala wybrnąć z takich sytuacji. A od 25 grudnia, po wdrożeniu dyrektywy unijnej ochrona konsumenta, zwłaszcza tego, który dokonuje zakupu w sieci, będzie jeszcze większa, tak więc na przyszłość warto próbować wszędzie i wszystkiego, szczególnie gdy wystąpienie wady faktycznie leży po stronie producenta i jest to w miarę realne do udowodnienia.
Pozdrawiam.
MTT - tytuły (13)
Dubaj '15, Dubaj '16, Houston '16, Tokio '16, Brisbane '17, Marsylia '17, Sydney '18, Australian Open '18, Rotterdam '18, Dubaj '18, Lyon '18, Szanghaj '18, Brisbane '19
MTT - finały (16)
Awatar użytkownika
grzes430
Posty: 7514
Rejestracja: 09 sie 2011, 15:08

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: grzes430 »

Nowy nabytek:
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... elzer.html


Jednak zdecydowałem się na układ 18x20 i zarazem mniejszą główkę. Zobaczymy jak się będzie grało.
MTT:
Tytuły (8): US OPEN 2012 -debel, Sztokholm 2012, Australian Open 2013 - debel, Abu Dhabi 2014, Barcelona 2014, Australian Open 2016 - debel, Marsylia 2018, ATP Finals 2018 - debel

Finały (8): US OPEN 2013, Monte Carlo 2014, Umag 2014, Rotterdam 2015, Sydney 2016, US OPEN 2016 - debel, Winston-Salem 2018, US OPEN 2018 - debel
Awatar użytkownika
Buzz
Posty: 1558
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:26

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: Buzz »

grzes430 pisze:Nowy nabytek:
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... elzer.html


Jednak zdecydowałem się na układ 18x20 i zarazem mniejszą główkę. Zobaczymy jak się będzie grało.
Waga bazowa 320 g? Nie znam Twoich gabarytów, ale taka waga w przypadku tenisa amatorskiego to zawsze budzi obawy czy aby nie jest trochę przestrzelona w górę.

Napisałeś o swojej grze:
grzes430 pisze:Bazuję na grze z linii końcowej i mocnym serwisie, urozmaicone uderzenia z średnią mocą z przewagą grania topspinów(płaska szybka gra często ląduje na autach), ale gdy nadarza się okazja atakuję. Czasami chodzę do siatki.
Według opisu osiągnięcie żądanej mocy byłoby bardziej wskazane na bazie odpowiedniego naciągu i odpowiedniej siły jego wciągnięcia. Ewentualnie można byłoby pobawić się trochę w dopieszczanie balanserami aby zwiększyć power.
Rakiety o takiej wadze w tenisie amatorskim dedykowałbym raczej deblistom, czy graczom w stylu serve&volley, bo taka waga (i na dodatek zamknięty - gęsty przeplot strun) gwarantują dużą stabilność i precyzję pożądaną właśnie podczas gry "podsiatkowej".
Wykorzystanie właściwości stosunkowo ciężkiej rakiety w grze z linii końcowej wymaga od gracza bardzo pewnej i "wyrobionej" ręki, w innym przypadku można się nabawić kontuzji.

Oczywiście potraktuj to jedynie jako moje luźne rozważania oparte o krótki opis Twojej gry. Najważniejszy by gracz czuł się komfortowo trzymając w ręku właściwe narzędzie.

A jaki naciąg i na ile wciągasz do niej?
MTT - tytuły (13)
Dubaj '15, Dubaj '16, Houston '16, Tokio '16, Brisbane '17, Marsylia '17, Sydney '18, Australian Open '18, Rotterdam '18, Dubaj '18, Lyon '18, Szanghaj '18, Brisbane '19
MTT - finały (16)
Awatar użytkownika
grzes430
Posty: 7514
Rejestracja: 09 sie 2011, 15:08

Re: Rakiety tenisowe

Post autor: grzes430 »

Buzz pisze:Waga bazowa 320 g?
Razem z naciągiem 320g. Poprzednia ważyła 300g z naciągiem i musiałem ją dociążyć paskami ołowiu z babolata, bo była po prostu dla mnie za lekka.
Buzz pisze: Rakiety o takiej wadze w tenisie amatorskim dedykowałbym raczej deblistom, czy graczom w stylu serve&volley, bo taka waga (i na dodatek zamknięty - gęsty przeplot strun) gwarantują dużą stabilność i precyzję pożądaną właśnie podczas gry "podsiatkowej".
Wykorzystanie właściwości stosunkowo ciężkiej rakiety w grze z linii końcowej wymaga od gracza bardzo pewnej i "wyrobionej" ręki, w innym przypadku można się nabawić kontuzji.
Długo myślałem czy wybrać zamknięty układ strun, ale postanowiłem zaryzykować. Powiem tak, przez studia gram coraz rzadziej, ale 7 poprzednich lat to systematyczne 2 treningi tygodniowo, w okresach wakacyjnych nawet 5-6 + obozy gdzie były 2 treningi dziennie. Trochę godzin gry w tenisa mam za sobą więc chciałem kupić coś lepszego - pewnie znalazłoby się parę rakiet, które byłyby jeszcze lepszym wyborem, nie zaprzeczam, ale babolaty do mnie nie przemawiają, a heady trochę za drogie.
Buzz pisze:Oczywiście potraktuj to jedynie jako moje luźne rozważania oparte o krótki opis Twojej gry. Najważniejszy by gracz czuł się komfortowo trzymając w ręku właściwe narzędzie.
Cieszę się, że zdecydowałeś coś napisać. :)
Buzz pisze:A jaki naciąg i na ile wciągasz do niej?
Aktualnie mam w niej hybrydowy. Pionowo - babolat pro huricane tour, poziomo - dunlop tour performance 16
Siła naciągania? Tego Ci nie powiem, bo tą decyzję zostawiam trenerowi, który zawsze mi naciągał rakiety. Myślę, że w granicach 26-27kg.
MTT:
Tytuły (8): US OPEN 2012 -debel, Sztokholm 2012, Australian Open 2013 - debel, Abu Dhabi 2014, Barcelona 2014, Australian Open 2016 - debel, Marsylia 2018, ATP Finals 2018 - debel

Finały (8): US OPEN 2013, Monte Carlo 2014, Umag 2014, Rotterdam 2015, Sydney 2016, US OPEN 2016 - debel, Winston-Salem 2018, US OPEN 2018 - debel
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości