Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Wydarzenia z aren turniejowych WTA.
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39335
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: Kiefer »

Turniej kobiecy obiektywnie bardzo dobry, podobnie jak finał, nie ma co odbierać. Tylko w sumie jakoś miałem pewność jak to się skończy, Sabalenka po prostu nie wygrywa takich meczów, a jak już wygrała z Rybakiną, która ewidentnie odczuwała trudy grania, to drugi raz nie mogło się to wydarzyć.

@Damian, nie mam pojęcia, 2 sety oglądałem przy wyciszeniu, a w trzecim secie załapałem się na TB, którego oglądałem na telefonie na strumyku. Dziś trzeciego seta trochę widziałem to nawet bym powiedział, że nie było tak źle z tym komentarzem aż do rozdarcia ryja przez Kostecką i Ignacika po piłce meczowej. Poyebani.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 173545
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: DUN I LOVE »

Damian pisze: 05 maja 2024, 9:25Świetny mecz, świetny turniej i w przeciwieństwie do męskiej rywalizacji, tutaj wydłużony format świetnie się przysłużył, gdyż dzięki niemu Aryna mogła dojść do siebie po wymagającym półfinale. :ok:
To niewątpliwy plus, ale mam wrażenie, że praktycznie nie ma tenisa w ostatnim tygodniu. Przy formacie bo5 to zupełnie co innego, bo mecze są dłuższe, ale przy bo3 trochę za mocno to się rozłazi.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44687
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: Robertinho »

Kiefer pisze: 05 maja 2024, 9:50 Turniej kobiecy obiektywnie bardzo dobry, podobnie jak finał, nie ma co odbierać. Tylko w sumie jakoś miałem pewność jak to się skończy, Sabalenka po prostu nie wygrywa takich meczów, a jak już wygrała z Rybakiną, która ewidentnie odczuwała trudy grania, to drugi raz nie mogło się to wydarzyć.

@Damian, nie mam pojęcia, 2 sety oglądałem przy wyciszeniu, a w trzecim secie załapałem się na TB, którego oglądałem na telefonie na strumyku. Dziś trzeciego seta trochę widziałem to nawet bym powiedział, że nie było tak źle z tym komentarzem aż do rozdarcia ryja przez Kostecką i Ignacika po piłce meczowej. Poyebani.
No niestety, dobrze, że w Australii wymęczyła pierwszego seta z Coco, bo i tam by mogło dojść do przykrych wydarzeń. O ile u większości tenisistek i tenisistów problem jest jedynak granie w tenisa, zdrowie itp, to Arynę limituje głową, zawodniczka na 5-7 WS, a jak wygra ze dwa jeszcze, to będzie sukces. I to przy dwóch konkurentach, z czego jedna jednak wyraźnie preferuje cegłę, a druga jest w formie raz na kwartał.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
CajraX
Posty: 7312
Rejestracja: 19 sty 2019, 21:44
Lokalizacja: Słupsk

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: CajraX »

Oglądałem wczorajszy finał z angielskim komentarzem na alternatywnych źródłach i byłem w szoku jak to komentatorzy bardzo mało się odzywali. Pomiędzy wymianami prawie sama cisza. To aż niewiarygodne, jak się to porówna do naszych polskich specjalistów.

Brawo Igunia :brawo:
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 173545
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: DUN I LOVE »

CajraX pisze: 05 maja 2024, 13:22 Oglądałem wczorajszy finał z angielskim komentarzem na alternatywnych źródłach i byłem w szoku jak to komentatorzy bardzo mało się odzywali. Pomiędzy wymianami prawie sama cisza. To aż niewiarygodne, jak się to porówna do naszych polskich specjalistów.

Brawo Igunia :brawo:
Tak powinno być. Jak nic szczególnego się nie dzieje, to trzeba dać ludziom wsłuchać się w atmosferę pojedynku. :)
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39335
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: Kiefer »

Robertinho pisze: 05 maja 2024, 11:46
Kiefer pisze: 05 maja 2024, 9:50 Turniej kobiecy obiektywnie bardzo dobry, podobnie jak finał, nie ma co odbierać. Tylko w sumie jakoś miałem pewność jak to się skończy, Sabalenka po prostu nie wygrywa takich meczów, a jak już wygrała z Rybakiną, która ewidentnie odczuwała trudy grania, to drugi raz nie mogło się to wydarzyć.

@Damian, nie mam pojęcia, 2 sety oglądałem przy wyciszeniu, a w trzecim secie załapałem się na TB, którego oglądałem na telefonie na strumyku. Dziś trzeciego seta trochę widziałem to nawet bym powiedział, że nie było tak źle z tym komentarzem aż do rozdarcia ryja przez Kostecką i Ignacika po piłce meczowej. Poyebani.
No niestety, dobrze, że w Australii wymęczyła pierwszego seta z Coco, bo i tam by mogło dojść do przykrych wydarzeń. O ile u większości tenisistek i tenisistów problem jest jedynak granie w tenisa, zdrowie itp, to Arynę limituje głową, zawodniczka na 5-7 WS, a jak wygra ze dwa jeszcze, to będzie sukces. I to przy dwóch konkurentach, z czego jedna jednak wyraźnie preferuje cegłę, a druga jest w formie raz na kwartał.
Trochę tępa zawodniczka jednak, oglądając jakie ma problemy, żeby zagrać winnera z piłki, którą ma na wysokości kara serwisowego to przed oczami objawiał mi się Zverev z Nadalem. Ona rzeczywiście tych sukcesów powinna już mieć x2, ale 1,5 roku temu bym nie pomyślał, że będzie miała taki dorobek jak teraz. Gorzej, że obok Ryby to jedyna rywalka dla Igi i jak się tutaj nic nie poprawi to Świątek, która jest ewidentnie nastawiona w 100% na wyniki może nie tyle podwoić, co potroić dotychczasowe rezultaty.
Awatar użytkownika
CajraX
Posty: 7312
Rejestracja: 19 sty 2019, 21:44
Lokalizacja: Słupsk

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: CajraX »

Szkoda, że przedwczoraj nie było tego ujęcia :)

Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39335
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: Kiefer »

:D
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 127712
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: Damian »



MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 173545
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: DUN I LOVE »

Znowu Iga sama na górze, Rybakina z Sabalenką w dolnej sekcji.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39335
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: Kiefer »

Raczej żadna z nich zabijać się o ten Rzym nie będzie, chyba, że w przypadku takiej Igi samo się wygra. Ryba już ten Madryt kończyła na oparach, więc trudno oczekiwać powtórki sprzed roku, a Aryna wątpliwe by podtrzymała formę ze stolicy Hiszpanii, po prostu ten turniej wybitnie jej leży i kiedy przed rokiem go wygrała to w Rzymie odpadła już po pierwszym meczu.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27719
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: Lucas »

“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 173545
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: DUN I LOVE »

Możliwa porażka B2B Badosy w ceglanych tysięcznikach. Andriejewa wydaje się być faworytką.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27719
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: Lucas »

“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 173545
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: DUN I LOVE »

DUN I LOVE pisze: 07 maja 2024, 12:33 Możliwa porażka B2B Badosy w ceglanych tysięcznikach. Andriejewa wydaje się być faworytką.
Znam się na tym sporcie jak mało kto. :ok:
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 39335
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: Kiefer »

Ta Andriejewa ma dopiero 17 lat, nieźle. Badosa mogłaby w końcu zrobić sobie przerwę od kontuzji, bo gdyby mogła pograć pół roku bez przerw, to spokojnie top 20 byłoby do ogarnięcia.
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 43243
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: Barty »

Wiecie, że Iga wygrała wczoraj seta 6-0?
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 173545
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: DUN I LOVE »

Barty pisze: 10 maja 2024, 10:41 Wiecie, że Iga wygrała wczoraj seta 6-0?
Wiesz, że jeżeli dziś jest piątek, to jutro będzie sobota?
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
Marcelo_Rios
Posty: 2564
Rejestracja: 17 gru 2019, 16:48

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: Marcelo_Rios »

Ostatnim razem marudzenie, że 1gunia gra słabo, przyniosło pożądany efekt i Świątek wygrała turniej w Madrycie. Ba, dokonała tego, pokonując swoją najgroźniejszą rywalkę, broniąc trzech piłek meczowych. Finał w Madrycie został okrzyknięty przez światowe media i uznanych ekspertów tenisowych za najlepszy mecz WTA w tym roku, a nawet od kilku lat.

Teraz nastapi zmiana taktyki. Trzeba sprawdzić, czy okaże się równie skuteczna.

Obrazek

1gunia może okazać się pierwszą zawodniczką w historii, która zdobędzie dwa różnorodne dublety. Jeśli wygra w Rzymie, dorzuci CLAY DOUBLE do Sunshine Double z 2022. Przed nią żadna tenisistka tego nie dokonała. Jedynie Steffi Graf skompletowała dwukrotnie sunshine double.

JAZDA !!!!!!!
2023 X Sztokholm - (F) - ATP 250 Gael Monfils - Pawieł Kotow 2-1
2023 V Madryt - (3R,4R) - ATP Masters 1000 Stefanos Tsitsipas - Sebastián Báez 2-1; Carlos Alcaraz - Alexander Zverev 2-0
- (4R,ĆF) - WTA 1000 Iga Świątek - Jekatierina Aleksandrowa 2-1; Maria Sakkari - Irina-Camelia Begu 2-1
2022 XI Turyn - (PF) - ATP Finals Novak Đoković - Taylor Fritz 2-0
2022 IV Barcelona - (F) - ATP 500 Carlos Alcaraz - Pablo Carreño-Busta 2-0
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 173545
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuttgart/Madryt/ Rzym 2024

Post autor: DUN I LOVE »

Rybakina się wycofała.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość