Porażki Federera

Obrazek

Co uważasz za największą porażkę Federera w karierze?

Roland Garros 08 z Nadalem
5
8%
Wimbledon 08 z Nadalem
14
23%
AO 09 z Nadalem
11
18%
Montreal 09 z Tsongą
2
3%
UO 09 z Del Potro
9
15%
Wimbledon 10 z Berdychem
3
5%
UO 10 z Djokovicem
1
2%
Wimbledon 11 z Tsongą
0
Brak głosów
UO 11 z Djokovicem
3
5%
Wimbledon 19 z Djokovicem - extra punkty za głos na tą opcję
13
21%
 
Liczba głosów: 61
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: Porażki Federera

Post autor: SebastianK »

Oczywistym jest, że Nadal gra tak aby uzyskać jak najlepsze możliwe wyniki. Pod to dostosowana jest jego gra.
Nie wiem czy zauważyłeś, że Nadal był w finale Wimbledonu nie raz a pięć razy. Nie jest to nawierzchnia faworyzująca jego ulubiona grę, ale pewnie grał z jeszcze gorszymi od siebie drwalami..

Doprawdy nie mam sił się o to spierać. Ja nie robię z Nadala mistrza techniki tenisowej, wiem, że mógłby pewne rzeczy poprawić, ale w zamian za to postawił na inne elementy tenisowego abecadła.
Ale, bez obrazy, uważam, że zwyczajnie piszesz bzdury stawiając go bliżej drewna niż wirtuoza.

Wiem skąd się to bierze. Z Rogera Federera. Z tym, że nie można go brać za punkt odniesienia bo On jest jeden i nigdy wcześniej takiego nie było. Jeśli zaś zejdziesz pozom niżej to zyskasz właściwy obraz sytuacji. Szczerze Ci to polecam.

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Porażki Federera

Post autor: Joao »

Mnie zastanawia jeden aspekt gry Hiszpana w nowym sezonie, mianowicie przygotowanie do serwisu. Mam nadzieję, że kupił sobie wreszcie majteczki porządne takie jakie reklamuje dla Armaniego, co by sobie ich nie musiał więcej poprawiać przed serwisem :P.
Awatar użytkownika
Rodżer Anderłoter
Posty: 3852
Rejestracja: 16 maja 2012, 17:29

Re: Porażki Federera

Post autor: Rodżer Anderłoter »

Może również przejechać antyperspirantem szczelinę ,która po spoceniu więzi lepkim potem fragment bielizny i wymusza interwencję manualną w celu wyzwolenia.
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: Porażki Federera

Post autor: SebastianK »

Widzę, że poziom argumentów macie coraz wyższy.

Myślę, że jednak zmieniam zdanie na temat największej porażki Rogera Federera..

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
pascal17
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2012, 23:41

Re: Porażki Federera

Post autor: pascal17 »

Witam wszystkich. W meczu Federera w 2008 roku na Wimbledonie zaistniały trzy "niesprzyjające" czynniki. Pierwszy z nich to wspomniany wyraźny kryzys formy, który dopadł Szwajcara w tamtym okresie. Drugi element to pewnego rodzaju brak równowagi psychicznej na przestrzeni całego meczu. Z jednej strony dwa wygrane tiebreaki oraz obroniony meczbol(choć w mojej opinii to Nadal zmarnował sytuację), a z drugiej przegranie pięciu gemów z rzędu w drugim secie. Po trzecie nie można zapominać o warunkach atmosferycznych, które miały miejsce podczas finału połączonych z brakiem możliwości zasunięcia dachu. Oczywiście, były one dla nich identyczne, lecz według mnie sprzyjały Nadalowi tak samo jak Federerowi podczas ich pojedynku w Indian Wells. Biorąc pod uwagę te argumenty, uważam, że porażka z Safinem jest bardziej bolesna, ponieważ Szwajcar osiągał wtedy swoje optimum(kilka miesięcy po zdemolowaniu Hewitta na US Open). Moim zdaniem, to jedyne epickie spotkanie Rogera,w którym Szwajcar nie zawiódł(piłka meczowa-geniusz Rosjanina, choć zawsze mógł być as), a mimo to przegrał.
Co do techniki Nadala i Federera to najlepiej obrazuje to ich pojedynek w Abu Dhabi w 2011 roku. Wolę, żeby Barca była wierna swojemu stylowi i przegrywała z "autobusami" niż podążała za wszelką cenę do zwycięstw. To a propos zmiany stylu gry Nadala w celu osiągnięcia większej ilości zwycięstw. Cóż, dzisiaj szarość w tenisie jest najbardziej pożądana i owocna.
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Porażki Federera

Post autor: Anula »

Joao pisze:Mnie zastanawia jeden aspekt gry Hiszpana w nowym sezonie, mianowicie przygotowanie do serwisu. Mam nadzieję, że kupił sobie wreszcie majteczki porządne takie jakie reklamuje dla Armaniego, co by sobie ich nie musiał więcej poprawiać przed serwisem :P.
Rodżer Anderłoter pisze:Może również przejechać antyperspirantem szczelinę ,która po spoceniu więzi lepkim potem fragment bielizny i wymusza interwencję manualną w celu wyzwolenia.
:niedowierzanie:
Czasami mam wrażenie, że największą porażką Federera są jego fani.
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Odp: Porażki Federera

Post autor: Saboteur »

Dopiero co zacząłem kibicować RF, a już hejt na mnie? :(
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
Awatar użytkownika
Rodżer Anderłoter
Posty: 3852
Rejestracja: 16 maja 2012, 17:29

Re: Porażki Federera

Post autor: Rodżer Anderłoter »

Nie wiem o co chodzi. Ja tam jestem fanem Soderlinga. Tego chama.
http://www.youtube.com/watch?v=vUuVU03lY1c
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Porażki Federera

Post autor: Anula »

Rodżer Anderłoter pisze:Nie wiem o co chodzi.....
Niczego innego się nie spodziewałam. ;)
Awatar użytkownika
Rodżer Anderłoter
Posty: 3852
Rejestracja: 16 maja 2012, 17:29

Re: Porażki Federera

Post autor: Rodżer Anderłoter »

Anula pisze:
Rodżer Anderłoter pisze:Nie wiem o co chodzi.....
Niczego innego się nie spodziewałam. ;)
Bardziej by tu pasowało:
Anula pisze:
Rodżer Anderłoter pisze:Nie wiem o co chodzi.....
Anula pisze:Mam tak samo jak słucham Rafy mówiącego po angielsku. ;)
Wielkie ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Porażki Federera

Post autor: Sempere »

Anula pisze:Czasami mam wrażenie, że największą porażką Federera są jego fani.
Po avatarze Joao rzeczywiście tak można pomyśleć. :kij: Ja głosowałem w plebiscycie na karykaturę Schopenhauera, a nie na tylną część ciałą jednego z zawodników! :wnerwiony:
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Porażki Federera

Post autor: Jacques D. »

SebastianK pisze: Doprawdy nie mam sił się o to spierać. Ja nie robię z Nadala mistrza techniki tenisowej, wiem, że mógłby pewne rzeczy poprawić, ale w zamian za to postawił na inne elementy tenisowego abecadła.
Ale, bez obrazy, uważam, że zwyczajnie piszesz bzdury stawiając go bliżej drewna niż wirtuoza.
Sorry, miałem to zostawić, ale jednak nie mogę. Nie odpuszczę. :D

Gdzie ten Nadal jest dobry technicznie, gdzie mu do jakiejkolwiek wirtuozerii? Fh, bh - wszystko rotacja awansująca, mniej lub bardziej ekstremalna - jeszcze parę lat temu potrafił ładnie wypłaszczać, niestety takie okresy się tylko zdarzały. Slajs? Facet uczy się go od lat i to, do czego doszedł wygląda jak mieszanie chochlą w grochówce. No sorry, ale to jest po prostu fatalne technicznie, inna sprawa, czy zdaje egzamin - nierzadko tak. Ale mówimy o technice. Wolej? Najczęściej sytuacyjny, bardzo niepewne zagranie, jak świadomie idzie do siatki to najczęściej jest to skończenie wystawki. Wybiera te momenty zazwyczaj rozsądnie, za to duży plus dla niego.
Półwolej w sumie nie istnieje.

Generalnie Nadal to zazwyczaj rotacja awansująca i niewiele więcej. Jego siła bowiem nigdy nie tkwiła w technice, ale w wielkiej świadomości własnych braków i własnych zalet, czyli w czymś, czego przez długie lata bardzo brakowało Federerowi. Jeśli miałbym ujmować temat bardziej metaforycznie, to właśnie od niedawna ten brak świadomości był dla mnie największą porażką Szwajcara.
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: Porażki Federera

Post autor: SebastianK »

Na tej zasadzie to 99% zawodników jest słabymi technikami. Każdy ma swój styl gry i każdy gra to co najbardziej lubi w czym się czuje najpewniej. Oczywistą oczywistością jest, że jak facet musi grać slajsa dwa razy na mecz to to uderzenie wygląda gorzej niż typowe uderzenie topspinowe zagrywane w
meczu tysiące razy. Ale już na przykład w Londynie zaczyna grać inaczej - częściej używa slajsa i wygląda to lepiej.
Nadal przy większości piłek jest bardzo szybko, dobrze się porusza i to pozwala mu wybrać lepsze uderzenie. A bez wątpienia uderzenie topspinowe jest uderzeniem bardziej ofensywnym i lepiej ustawiającym rywala na korcie. Tak w zasadzie gra każdy gdy ma taką możliwość.

Podobnie jest z wolejem. To nie jest jego gra. Ale nie zauważyłem aby psuł.

Oczywiście wybory Nadala są świadome, to są słabsze elementy jego gry. Ale funkcjonują kiedy trzeba.

A i jeszcze jedno... "wygląd" uderzenia nie ma nic do techniki. Są różne uchwyty i różne sposoby. Inaczej uderzał Sampras, inaczej Chang a inaczej Agassi. Patrząc na forehand Soderlinga ktoś może pomyśleć, że właśnie skończył trzepać dywany i się jeszcze nie przestawił. Ale uderzenia trafiały tam gdzie Oni chcieli z ogromną regularnością. Bez dobrej techniki to jest niemożliwe.

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Re: Porażki Federera

Post autor: Saboteur »

Jak dla mnie największą porażką jest mecz Australian Open 2013 Federer - Tsonga w ćwierćfinale.
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
Rroggerr
Posty: 9951
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: Porażki Federera

Post autor: Rroggerr »

Już bez przesady, IV set był dosyć dobry, a najlepsze teoretycznie przed nami.
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42854
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Porażki Federera

Post autor: Barty »

Martinek pisze:Jak dla mnie największą porażką jest mecz Australian Open 2013 Federer - Tsonga w ćwierćfinale.
A Djokovica mecz z Wawrinka w 4. rundzie?

Takie mecze trzeba wygrywac, niewazne od poziomu swojej gry.
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171253
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porażki Federera

Post autor: DUN I LOVE »

Martinek pisze:Jak dla mnie największą porażką jest mecz Australian Open 2013 Federer - Tsonga w ćwierćfinale.
My tu o porażkach, a nie o wielkich zwycięstwach. :D
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Re: Porażki Federera

Post autor: Saboteur »

DUN I LOVE pisze:
Martinek pisze:Jak dla mnie największą porażką jest mecz Australian Open 2013 Federer - Tsonga w ćwierćfinale.
My tu o porażkach, a nie o wielkich zwycięstwach. :D
Oj, sorry, tematy mi się pomyliły :skrzywiony:
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Porażki Federera

Post autor: Joao »

Ta, która nadejdzie czyli 1/2 AO 13 :D
MG FCB
Posty: 1588
Rejestracja: 04 kwie 2012, 20:28

Re: Porażki Federera

Post autor: MG FCB »

Joao pisze:Ta, która nadejdzie czyli 1/2 AO 13 :D
Jeśli tak będzie to prorok z Ciebie? :o Niestety zły dla Rogera.
MTT
Best rank. #2
Zwycięstwa: Roland Garros 2013 (debel), Eastbourne 2013, Australian Open 2014
Finały: Memphis 2013, Indian Wells 2014, Indian Wells 2014 (debel), Casablanca 2014, Rzym 2014 (debel), Hamburg 2014, Wimbledon 2015 (debel)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości