mtenis.com.pl

mtenis.com.pl

Forum tenisowe ATP
Dzisiaj jest 20 sie 2018, 0:46

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 483 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 24 lip 2018, 8:22 

Ciekawa historia z tym całym Imazem, że też takiemu Novakovi tak długo mieszał w tej bani, musiał mieć spore mentalne problemy Serb.

PostZamieszczono: 24 lip 2018, 9:22 
Awatar użytkownika

I dlatego właśnie ja do tego novakowego p...dolenia o demotywacji, rezygnowaniu z trawy, czy wreszcie mniejszym zainteresowaniu tenisem w ogóle, absolutnie nie traktowałem poważnie. W zresztą ogóle ja nie traktuje za poważnie publicznych wypowiedzi, nie tylko sportowców. Zawodnikom świadomym i zdystansowanym, jak Fed, Nadal, czy Serena, służą one osiąganiu ich celów(budowanie wizerunku, pewności siebie, trollowanie konkurencji), zaś Serb czasem coś plecie na tych konfach zupełnie bez sensu, bo ma słabszy nastrój po prostu. Zresztą to chyba też jest składowa tego, że Djoko nie ma takiego poważania jak Fedal.

Dlatego w żadne bajki o tym, że Djokovic mniej się zajmuje tenisem, bo jest normalny(sic!), odpuścił pogoń za Fedalem, rekordami itp i zaraz zacznie hodować bezgluten, łącząc się z kosmosem w miłosnym kręgu, nie wierzyłem absolutnie. W miarę się podleczył, solidnie popracował i są efekty.

Co do tego, czy to jest forma optymalna, czemu przyszła teraz itp. Ja bym powiedział, że forma mało kiedy przychodzi zgodnie z planem, o ile nie jest to plan przetoczenia sobie pół litra krwi przed górskim etapem TdF, tudzież inhalowania się substancjami dla ludzi ciężko chorych. Zwykle sportowcy są w optymalnej dyspozycji albo kiedy są na granicy zajechania i kontuzji, albo kiedy są na względnej świeżości, tu po regeneracji po mocnych treningach.

I jakbym miał obstawiać, tak było w przypadku Serba. Musiał, po prostu musiał nieludzko orać całą wiosnę, żeby z tej padaki dojść choćby do poziomu, jaki potrafił pokazać na cegle, po Czekinato był zniechęcony i obolały, lekko poluzował i...zaskoczyło. Przede wszystkim ustabilizowała się technika, owszem, w krytycznych momentach z Nadalem, czuć było fizyczną dominację Hiszpana, ale tenisowo Serb wyglądał świetnie, ani przez moment nie zapowiadało się, że gra może mu się rozsypać i zacznie ostrzeliwać bandy, że zawiedzie go serwis, tak przecież niepewny przez ostatnie 1,5 roku.

Tak bym to widział, choć mogło być inaczej zupełnie, żadnych przecieków odnośnie treningów Serba nie znam. W każdym razie, czy wejdzie teraz w tryb terminator i będzie kosił równo, czy znowu będą wahania formy, to na razie nie podejmuję się prorokować.

PostZamieszczono: 25 lip 2018, 22:12 
Administrator
Awatar użytkownika

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że było mniej więcej tak, jak piszesz, Robert. Forma zawsze jest składową wielu czynników, jak dla mnie u Nole niektóre (podejście, pewność siebie) są ważniejsze od innych (np. ogrania, 100% wydolność w danym momencie).

Jeśli w Kanadzie+Cincy Djokovic zrobi coś w stylu finał+połówka, to można raczej spokojnie zakładać, że w Nowym Jorku będzie w samym czubie faworytów, jeśli nie największym z nich.

2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros
2013: US Open
2012: Nicea
2011: Los Angeles, WTF Londyn
Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.

Finały (16):
2018: Halle
2017: Stuttgart
2016: Tokio, Shanghai, Bazylea
2015: Wiedeń, WTF Londyn
2014: Doha
2013: Cincinnati
2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm
2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open
Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 483 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Strefa czasowa UTC+2godz.