Tenisista idealny

Obrazek
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Tenisista idealny

Post autor: Robertinho »

Dobra robota.

Ja dodam, czemu tak drążę ten serwis. Z mojej perspektywy nie tylko wymieniamy najlepsze uderzenia, czy cechy, ale też tworzymy tego idealnego gracza. Realnego tenisitę. Nie czysto teoretyczny konstrukt. Żeby serwować jak Ivo, trzeba być wzrostu Ivo. Bo jego serwis ma całe dwie zalety: kąt odbicia i fakt, że może osiągać regularnie duże prędkości nie używając całej siły, a więc nie robiąc sobie krzywdy. A dokąd dobrze skoordynowani czarnoskórzy młodzieńcy będą woleli ćwiczyć się w rzucaniu do kosza, nie widzę szans na połączenie takich warunków fizycznych z wykonywaniem pozostałych elementów tenisowego rzemiosła na poziomie graczy bardziej normalnego wzrostu. Na razie dwa metry wydają się pewną granicą. Aczkolwiek to się niemal na pewno będzie w przyszłość zmieniać.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35180
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Tenisista idealny

Post autor: Mario »

Monfils robi wsady jak w NBA (kiedyś wrzucałem filmiki), co chcesz. :D

Wracając do Isnera, przy tych wyliczeniach Simona (moim zdaniem z Djokovicem jest błąd - u mnie wyszło 72% po pierwszym) należy pamiętać o taktyce serwisowej Amerykanina. Z top 3, a już zwłaszcza z Djokovicem (5% lepsza celność niż w karierze - 73% do 68%, z Fedalem 70%) dosyć mocno koncentruje się na celności, stąd niższe procenty wygrywania i mniejsza liczba asów. Mógłbym jeszcze wspomnieć o niezarejestrowanych w ATP spotkaniach - z Fedem DC i IO, z Novakiem 2x DC, gdzie szczególnie te pierwsze miały spory wpływ na nieco słabsze wyniki Johna. Ale tak czy tak statystycznie lepiej wypada Ivo, po prostu chciałem zwrócić uwagę na pewne okoliczności.

Jeśli chodzi o tych niższych, to dziwi mnie trochę brak Roddicka w rankingach (Robert dopiero później coś wspomniał), owszem miał ten serwis, szczególnie za młodu, trochę prymitywny, ale jednak do skrajnej głupoty Janowicza bardzo daleko, a w odpowiednich warunkach robił nim podobne szkody co dwumetrowcy. Z młodych widzę Kyrgiosa jako przyszłego przedstawiciela tych "normalnych" mistrzów serwisu.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42863
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Tenisista idealny

Post autor: Barty »

Fajne wyliczenia Simon, nawet biorąc poprawkę na taktykę, o której powiedział Mario trudno wybrać bardziej miarodajne statystyki dotyczące serwisu. Ja stawiam serwis Ivo wyżej niż np. Federera, ale o tym później napiszę.

Ktoś wymienił DelPo wśród mistrzów serwisu, co najmniej absurdalnie - moim zdaniem gość ma słabe, by nie powiedzieć bardzo słabe podanie jak na swoje warunki fizyczne.
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35180
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Tenisista idealny

Post autor: Mario »

Ach te pamiętne mecze, gdzie z Nadalem serwowali po 3 asy w 3 godziny. :D
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Tenisista idealny

Post autor: Lucas »

Barty pisze: Ktoś wymienił DelPo wśród mistrzów serwisu, co najmniej absurdalnie - moim zdaniem gość ma słabe, by nie powiedzieć bardzo słabe podanie jak na swoje warunki fizyczne.
Zrobiłem to bardziej z sympatii, poza tym jest tylko opcją rezerwową. Uznałem, że gdyby mój idealny zawodnik miał podanie doktora Ivo to nie miałbym zbyt wielu okazji, by zobaczyć inne bajery, które mu dałem, bo sadziłby 3 asy na gem i nie byłoby wymian.

Było sporo meczów gdzie to podanie Delpo mu pomagało kiedy trzeba, niekoniecznie dając od razu punkt, ale ustawiając grę pod forhand. Oczywiście zgadzam się, że mogłoby być lepsze, ale nigdy nie lubiłem tłuków serwisowych, dlatego wybrałem tak a nie inaczej.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Wujek Toni
Posty: 5824
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:17

Re: Tenisista idealny

Post autor: Wujek Toni »

Ja również na widok nazwiska del Potro w kategorii serwis poczułem ciężkie uderzenie pięścią między oczy.
Serwis nie stanowi w arsenale Del Potro w zasadzie żadnej broni, zdarzają mu się lepsze mecze w tym aspekcie, jak każdemu zresztą, ale generalnie z Fab3 zawsze musiał orać każdy punkt z linii końcowej.
"Zabrałem kiedyś Rafaela wraz z Pico Monaco na ryby. Pamiętam, że chłopcy niezwykle radowali się na myśl o spędzeniu w taki sposób tamtego poranka - lato miało się już ku końcowi i była to jedna z ostatni okazji, by złowić kilka moren przed zamknięciem sezonu. Przypominam sobie bardzo dokładnie moment, gdy Rafael próbował po raz pierwszy zarzucić swoją wędkę , siedząc na skraju barki. Samą czynność wykonał nienagannie - widać było gołym okiem, że chłopak ma do wędkarstwa talent i czerpie z niego wielką przyjemność. Mimo to nie omieszkałem zbliżyć się do mojego bratanka, po czym chwyciłem go dosyć łagodnie, acz pewnie za muskularne prawe ramię, którym to przed chwilą zarzucił energicznie żyłkę wraz ze spławikiem i rzekłem: 'Którą ręką Cię uczyłem?'" Toni Nadal, Życie moje
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35180
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Tenisista idealny

Post autor: Mario »

Lucas, to trzeba było wziąć, któregoś z technicznym serwisem, tak tu zachwalanym. Trochę wygrałby bezpośrednio, ale swoje musiałby rozegrać z głębi. Jeśli już nie Federer to Muller, Mahut, jakiś Brown...

Co do podania Delpo, ja to widzę tak - daj Ferrerowi 20 cm więcej i też przytrafią mu się świetne mecze na serwisie. JMDP nie jest nawet na poziomie Monfilsa czy Tsongi, którzy słusznie w tej dyskusji są pomijani.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Rroggerr
Posty: 9951
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: Tenisista idealny

Post autor: Rroggerr »

Tylko miejcie na uwadze, że przed 2010 rokiem JMDP serwował lepiej, oczywiście nie powinno go być w tej dyskusji, ale tak przypominam.
Awatar użytkownika
Rodżer Anderłoter
Posty: 3852
Rejestracja: 16 maja 2012, 17:29

Re: Tenisista idealny

Post autor: Rodżer Anderłoter »

Poza serwisem może niektórzy niedługo będą wpisywać JMDP w kategorii slajs. Kilka meczów grając tylko slajsem z lewej strony wygrał <uśmieszek>.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Tenisista idealny

Post autor: Jacques D. »

Do listy kategorii została dodana antycypacja. :)

Co do serwisu JMDP, o ten sam przypadek, co Cilic przed zeszłorocznym USO. Kompletnie niewykorzystywane możliwości wynikające z warunków fizycznych, przebłyski serwisowe raz na sto lat... Tyle że w przypadku del Potro nie widzę większych szans na twórcze wykorzystanie tej broni, jak to się stało w przypadku Cilicia podczas wspomnianego turnieju.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenisista idealny

Post autor: DUN I LOVE »

MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Tenisista idealny

Post autor: robpal »

Ależ mu Wawrinka zalazł za skórę, że nawet go nie wymienił przy BH :D
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35180
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Tenisista idealny

Post autor: Mario »

Forehand - Federer, Verdasco/Gonzalez, Federer
Backhand jednoręczny - Wawrinka/Kuerten
Backhand oburęczny - Murray, Djokovic, Nishikori/ Nalbandian, Agassi; plus wyróżnienie z dzisiejszych dla Paire'a za potencjał w ataku
Slajs - Haas (chyba wciąż mamy go za aktywnego)/ Federer nim zdziadział, Rafter
Serwis - Isner, Karlovic/Sampras, Roddick, Goran; z grających normalnego wzrostu Nick
Wolej (z możliwością wyróżniania poszczególnych jego wariantów - drajw wolej, półwolej itd.) - Stepanek, Mahut, Lopez/Rafter, Sampras (mocno niedoceniane jest to zagranie), Llodra
Return - Djokovic, Murray/Agassi, Hewitt - pierwsza wersja z naciskiem na kąśliwe, ostre odegrania; druga na przepychanie niemożliwych piłek i neutralizowanie serve and volley; miejsce honorowe dla Jamesa Blake'a za to co robił ze zdechlakami
Smecz - Federer, Raonic/Roddick, Sampras, Blake; wyróżnienie dla Hewitta za to, że na palcach jednej ręki szłoby policzyć zepsute przez niego smecze
Lob - Murray/Hewitt
Skrót - Dolgopolov, Paire (odkąd rasowi claycourterzy wymarli, mocno straciło to zagranie)/Coria, Rios
Minięcia - Murray, Nadal/Nadal

Ofensywa - Federer, Wawrinka (na wolniejszych kortach)/Federer, Sampras (na trawie)
Defensywa - Nadal (cegła), Djokovic (hard), Hewitt (trawa, za umiejętność klasycznego poruszania się po niej); tutaj bez podziałów na obecny/historyczny; specjalne wyróżnienie dla Monfilsa za łapanie niemożliwych piłek (niestety nie ma tak rozwiniętego arsenału defensywnych zagrań co wymieniani panowie, więc często na nic to się zdawało)
Taktyka - Fed/Rios, Santoro; wypadałoby też docenić kortowy spryt i przebiegłość Simona
Psychika / mentalność - Nadal/Nadal, Sampras
Poruszanie się - Djokovic, Murray, Monfils/ Nadal, Djokovic plus Fed (i wspomniany wcześniej Rusty, niestety nie przejrzałem kategorii przed wypełnianiem) za piękne bieganie po trawnikach
Regularność - Murray, Djokovic/Nadal
Antycypacja - Murray, Simon/Murray, Rios

Sztuczki, tricki, magia - Brown, Paire/Santoro
Slam dunk - Monfils/Sampras

Rzecz jasna bez dinozaurów. Niby mógłbym wrzucić takie najbardziej oczywiste typu Edberg do woleja czy Connors do returnu, ale od początku planowałem tworzyć tylko z tych częściej oglądanych.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Tenisista idealny

Post autor: Jacques D. »

Ja wszystko rozumiem, ale Nishikori w oburęcznym bh, a Safin, Coria albo Kafielnikow nie? :facepalm:
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35180
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Tenisista idealny

Post autor: Mario »

Ale masz wyraźny podział na dzisiejszych i ogólnie/historycznie. A na początku nie planowałem dawać więcej niż dwóch do tej drugiej kategorii (aż dotarłem do serwisu...).
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 126398
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Tenisista idealny

Post autor: Damian »

Ja bym w regularności wywalił Murka, a wrzucił Simona i może do psychiki dałbym Isnera na równi z Rafą obecnym.


MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Nomader
Posty: 284
Rejestracja: 06 kwie 2015, 0:29

Re: Tenisista idealny

Post autor: Nomader »

Mario pisze:Forehand - Federer, Verdasco/Gonzalez, Federer
Backhand jednoręczny - Wawrinka/Kuerten
Backhand oburęczny - Murray, Djokovic, Nishikori/ Nalbandian, Agassi; plus wyróżnienie z dzisiejszych dla Paire'a za potencjał w ataku
Slajs - Haas (chyba wciąż mamy go za aktywnego)/ Federer nim zdziadział, Rafter
Serwis - Isner, Karlovic/Sampras, Roddick, Goran; z grających normalnego wzrostu Nick
Wolej (z możliwością wyróżniania poszczególnych jego wariantów - drajw wolej, półwolej itd.) - Stepanek, Mahut, Lopez/Rafter, Sampras (mocno niedoceniane jest to zagranie), Llodra
Return - Djokovic, Murray/Agassi, Hewitt - pierwsza wersja z naciskiem na kąśliwe, ostre odegrania; druga na przepychanie niemożliwych piłek i neutralizowanie serve and volley; miejsce honorowe dla Jamesa Blake'a za to co robił ze zdechlakami
Smecz - Federer, Raonic/Roddick, Sampras, Blake; wyróżnienie dla Hewitta za to, że na palcach jednej ręki szłoby policzyć zepsute przez niego smecze
Lob - Murray/Hewitt
Skrót - Dolgopolov, Paire (odkąd rasowi claycourterzy wymarli, mocno straciło to zagranie)/Coria, Rios
Minięcia - Murray, Nadal/Nadal

Ofensywa - Federer, Wawrinka (na wolniejszych kortach)/Federer, Sampras (na trawie)
Defensywa - Nadal (cegła), Djokovic (hard), Hewitt (trawa, za umiejętność klasycznego poruszania się po niej); tutaj bez podziałów na obecny/historyczny; specjalne wyróżnienie dla Monfilsa za łapanie niemożliwych piłek (niestety nie ma tak rozwiniętego arsenału defensywnych zagrań co wymieniani panowie, więc często na nic to się zdawało)
Taktyka - Fed/Rios, Santoro; wypadałoby też docenić kortowy spryt i przebiegłość Simona
Psychika / mentalność - Nadal/Nadal, Sampras
Poruszanie się - Djokovic, Murray, Monfils/ Nadal, Djokovic plus Fed (i wspomniany wcześniej Rusty, niestety nie przejrzałem kategorii przed wypełnianiem) za piękne bieganie po trawnikach
Regularność - Murray, Djokovic/Nadal
Antycypacja - Murray, Simon/Murray, Rios

Sztuczki, tricki, magia - Brown, Paire/Santoro
Slam dunk - Monfils/Sampras

Rzecz jasna bez dinozaurów. Niby mógłbym wrzucić takie najbardziej oczywiste typu Edberg do woleja czy Connors do returnu, ale od początku planowałem tworzyć tylko z tych częściej oglądanych.
W rubryczkach chociażby (taktyka, ofensywa, lub bekhend oburęczny) brak Denki traktuję jako przedwczesny primaaprilisowy żart z twojej strony.
Więc radzę ci posilić się jakimiś suplementami, wspomagającymi pamięć najlepiej wieczorem to pomaga. To tylko postępująca skleroza nic wielkiego.:lupa:
Awatar użytkownika
COA
Posty: 9272
Rejestracja: 22 lip 2011, 22:47

Re: Tenisista idealny

Post autor: COA »

Fakt, Denko był tytanem ofensywy. Taktycznie też nieźle u buków pogrywał.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35180
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Tenisista idealny

Post autor: Mario »

Ciekaw jestem jak wyglądałaby lista Nomadera, tylko z tego co pamiętam, chyba przerasta go cokolwiek innego niż wklepanie 3-4 bezsensownych zdań...
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Tenisista idealny

Post autor: Jacques D. »

COA pisze:Fakt, Denko był tytanem ofensywy.
W sensie, że nie grał ofensywnie? :o
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości