Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi. Poradnik.

Obrazek
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44314
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Robertinho »

Janobicz w natarciu. :D
Jerzy Janowicz: dlaczego macie wobec nas jakieś oczekiwania?

Cze­goś ta­kie­go nie prze­ży­li chyba naj­star­si dzien­ni­ka­rze. Jerzy Ja­no­wicz po prze­gra­nej w nie­dzie­lę z Ma­ri­nem Ci­li­ciem na Tor­wa­rze w bar­dzo ostrych sło­wach po­trak­to­wał media. - Czemu macie wobec nas ja­kieś ocze­ki­wa­nia? Może sami wyjdź­cie na kort, prze­pra­cuj­cie całe życie w ten spo­sób, a do­pie­ro potem miej­cie ocze­ki­wa­nia. To mnie już śmie­szy - mówił pol­ski te­ni­si­sta.

- Zabrakło wygrania trzeciego seta. Rywal grał bardzo dobrze. Nie zabrakło ognia na ławce. Z kondycją było bardzo dobrze. Publiczność była bardzo fajna. Atmosfera była świetna i mam nadzieję, że zawsze będziemy mieli takich wiernych kibiców - to były odpowiedzi Janowicza na pięć pierwszych pytań.



Potem od­po­wia­dał ka­pi­tan Ra­do­sław Szy­ma­nik, ale on też nie miał hu­mo­ru. Praw­dzi­wy "popis" Ja­no­wi­cza roz­po­czął się chwi­lę póź­niej.

Py­ta­nie zadał do­świad­czo­ny dzien­ni­karz Artur St. Rolak. Cho­dzi­ło o ocze­ki­wa­nia wobec ze­spo­łu, a miał na nie od­po­wie­dzieć Szy­ma­nik. - Być może zbyt wy­so­ko pod­no­si­my po­przecz­kę, a nas po pro­stu nie stać na Grupę Świa­to­wą? - za­py­tał żur­na­li­sta.

Ja­no­wicz za­brał mi­kro­fon. - A kiedy my nie pod­no­si­my po­przecz­ki? W każ­dym spo­rcie to ro­bi­my. Je­ste­śmy ge­ne­ral­nie ab­so­lut­nie kra­jem, który nie ma ja­kiej­kol­wiek per­spek­ty­wy w spo­rcie, biz­ne­sie czy w życiu pry­wat­nym dla ni­ko­go. Stu­den­ci uczą się tylko po to, aby móc wy­je­chać. Tre­nu­je­my gdzieś po szo­pach i to nie tylko w te­ni­sie. Zbi­gniew Bród­ka musi ćwi­czyć za gra­ni­cą. Więc dla­cze­go macie wobec nas ja­kieś ocze­ki­wa­nia? Może sami wyjdź­cie na kort, prze­pra­cuj­cie całe życie w ten spo­sób, a do­pie­ro potem miej­cie ocze­ki­wa­nia. To mnie już śmie­szy. Każdy ma ja­kieś ocze­ki­wa­nia. Prze­żyj­cie ge­ne­ral­nie to, co prze­ży­wa­ją spor­tow­cy.

- Nie ma żad­nej po­mo­cy, w żad­nym spo­rcie czy za­wo­dzie. Każdy musi orać, wy­ry­wać w sobie, żeby coś osią­gnąć - po­wie­dział Ja­no­wicz, po czym rzu­cił mi­kro­fo­nem.

- Czy­tam wasze ar­ty­ku­ły i śmiać mi się chce. Kim je­ste­ście, że macie ocze­ki­wa­nia? Ocze­ki­wa­nia może mieć mój tre­ner, mama, tata, a nie wy. Co ta­kie­go ro­bi­cie? Tylko nas kry­ty­ku­je­cie, a potem macie ocze­ki­wa­nia? - wdał się w py­sków­kę z Ro­la­kiem Ja­no­wicz.

- Bo­ha­te­ra trze­ba stwo­rzyć przez całą ka­rie­rę, a śmie­cia i zero można stwo­rzyć przez jeden mecz. Tak to wy­glą­da w na­szym kraju - znowu za­brał mi­kro­fon Szy­ma­ni­ko­wi.

Ten także za­czął ata­ko­wać dzien­ni­ka­rzy, za­rzu­ca­jąc im kry­ty­ko­wa­nie w ob­li­czu po­raż­ki. - Dla­cze­go pi­sze­cie tylko ne­ga­tyw­nie? Dla­cze­go nikt nie powie, że ktoś zajął dru­gie miej­sce, a nie prze­grał w fi­na­le. Faj­nie, że za­ci­ska­cie kciu­ki, ale może też wię­cej wy­ro­zu­mia­ło­ści dla nas.

- Dla­cze­go pisze się "Ja­no­wicz był w pół­fi­na­le Wim­ble­do­nu - Ja­no­wicz za­ro­bił"? Takie są ar­ty­ku­ły w Pol­sce. Naj­pierw jest się mi­strzem, a za chwi­lę zerem! - zło­ścił się łódz­ki te­ni­si­sta.

Z Tor­wa­ru - Krzysz­tof Sro­gosz, Eurosport.​Onet.​pl
http://eurosport.onet.pl/tenis/jerzy-ja ... ania/d9te5
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171474
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: DUN I LOVE »

Jak dobrze, że nigdy nie byłem fanem.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Del Fed »

Janowicz pie... jak potłuczony. Z łaski swojej mógłby się zamknąć i wziąć tę porażkę w większej części na siebie. O Wielki Pan Zawodnik 3 turniejów, niezwykle nieszczęśliwy i pokrzywdzony. Jak go presja zżera, to ma problem.
RF wolno to rzeźbi, dobrze że ma teraz urlop. W bólach porodowych się rodzi wygrana Helwetów.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2014, 18:35 przez Del Fed, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Anula »

Trudno się nie zgodzic z Jurkiem, co do sedna sprawy. ;)
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44314
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Robertinho »

Anula pisze:Trudno się nie zgodzic z Jurkiem, co do sedna sprawy. ;)
Oh maj gad, co by to było, gdyby szwajcarski burak się tak zachował. :o Trzy strony "analiz", co to kultura, ogłada i szacunek dla innych. Jak to dobrze, że nie-Federerom wolno więcej. hahaha
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Anula »

Robertinho pisze:
Anula pisze:Trudno się nie zgodzic z Jurkiem, co do sedna sprawy. ;)
Oh maj gad, co by to było, gdyby szwajcarski burak się tak zachował. :o
Napisałabym 57 tyrrad o dobrych manierach i ogładzie towarzyskiej. ? :P ;)

Robert. Odniosłam się do sedna sprawy , a nie formy jego przekazu. To, że Jurek nie panuje nad nerwami to fakt znany nie od dziś, co nie znaczy, że nie ma racji.
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Del Fed »

Anula pisze: co nie znaczy, że nie ma racji.
Gdyby miał rację, to takie miejsca jak to, nie istniałyby. Gdyby miał rację nie byłoby kibiców, a on nic by nie zarobił. Ma, więc rację tylko w teorii, a jak chce pochwał za ostatnie porażki(prócz dzisiejszej), to naprawdę słabe to. To nie Putimograd.

Też zlekceważyłem Kazachów, ale w sumie jednak Szwajcaria robiła za Dream Team, Mistrzowie Olimpijscy w deblu itd na tle nie błyszczących na co dzień zawodników, którzy spinają się na te jedne rozgrywki właściwie.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44314
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Robertinho »

Anula pisze:Robert. Odniosłam się do sedna sprawy , a nie formy jego przekazu. To, że Jurek nie panuje nad nerwami to fakt znany nie od dziś, co nie znaczy, że nie ma racji.
Jeśli ktoś oczekuje głaskania po główce za kompromitowanie się, to niech sam zmieni zawód. I tak był w naszych mediach nadymany ponad miarę i kreowana na przyszłego(obecnego?) arcymistrza, tak naprawdę bez żadnych przesłanek(wszyscy lubią Łukasza, więc nikt nie napisze, że to semi Wimbla nawet trudno szczęśliwym nazwać). W porównaniu z Radwańską, która ma znacznie lepsze osiągnięcia, to Jerzy żyje w medialnym Eldorado. Jakiś czas temu miałem zdanie, że Janowicz ma prawo mieć pretensje do dziennikarzy, za to gdzie go mieli przed Bercy. Teraz widzę, że mieli go tam nie bez powodu. Żeby nie było, nie oburzam się ani trochę. Zawsze śmieszy, kiedy głupcy strzelają sobie w stopę.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Anula »

Robertinho pisze:...

Jeśli ktoś oczekuje głaskania po główce za kompromitowanie się, to niech sam zmieni zawód. I tak był w naszych mediach nadymany ponad miarę i kreowana na przyszłego(obecnego?) arcymistrza, tak naprawdę bez żadnych przesłanek(wszyscy lubią Łukasza, więc nikt nie napisze, że to semi Wimbla nawet trudno szczęśliwym nazwać). W porównaniu z Radwańską, która ma znacznie lepsze osiągnięcia, to Jerzy żyje w medialnym Eldorado. Jakiś czas temu miałem zdanie, że Janowicz ma prawo mieć pretensje do dziennikarzy, za to gdzie go mieli przed Bercy. Teraz widzę, że mieli go tam nie bez powodu. Żeby nie było, nie oburzam się ani trochę. Zawsze śmieszy, kiedy głupcy strzelają sobie w stopę.
O polziomie polskiego dziennikarstwa, również sportowego się nie wypowiem., bo można je zamknąc w kilku niewybrednych słowach.
Mamy sporo szczęścia My Polacy, że takim ludziom jak Kowalczyk, Bródka, Radwańska czy Janowicz chce się jeszcze reprezentowac nasze barwy. ;)
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44314
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Robertinho »

Anula pisze:O polziomie polskiego dziennikarstwa, również sportowego się nie wypowiem., bo można je zamknąc w kilku niewybrednych słowach.
Mamy sporo szczęścia My Polacy, że takim ludziom jak Kowalczyk, Bródka, Radwańska czy Janowicz chce się jeszcze reprezentowac nasze barwy. ;)
Nie wiem, po co absurdalizujesz, skoro wiesz, jak się traktuje znanych ludzi(nie tylko sportowców, ale ich też) w innych krajach. U nas mają naprawdę raj na Ziemi. I jeśli czymś się wyróżniamy, to właśnie przesadnymi zachwytami, próbami kreowania naszych sportowców na nadludzi, kosmicznych mistrzów swoich dyscyplin. Nie róbmy sami z siebie nie wiadomo kogo i nie dajmy sobą manipulować ludziom takim jak Janowicz, a zwłaszcza Kowalczyk. Niech się cieszą, że weszło(na razie) jest tylko jedno i to piłkarskie wyłącznie. Zresztą każdy ma swoje zdanie w tej materii.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44314
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Robertinho »

jonathan pisze:Czytałem tę wypowiedź Janowicza, kiedy wyrwał mikrofon kapitanowi na konferencji, i specjalnie mnie ona nie zaskoczyła. Jerzy ma swoje zdanie o dziennikarzach, tak jak ma każdy sportowiec. A to, że nie ma pokory i nie chce słuchać tych dziennikarzy i „pseudo przyjaciół” to jego wybór i może mieć rację. Janowicz musi być agresywny, choć wolałbym, aby jeśli już to pyskował na konferencjach po zwycięstwach, a nie porażkach. Mimo wszystko zrobił na mnie dość pozytywne wrażenie i nie poddawałbym go krytyce. Jedni będą mówić właśnie o odwadze i szczerości, a u innych będą pojawiać się głosy o arogancji, zwłaszcza że przegrał oba swoje single.
To ani szczerość, ani arogancja, tylko typowa dla polskiej polityki próba robienia z siebie ofiary. Małe to i śmieszne. Memami go! :D
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Anula »

Robertinho pisze:
To ani szczerość, ani arogancja, tylko typowa dla polskiej polityki próba robienia z siebie ofiary. Małe to i śmieszne. Drugi Wipler się znalazł.
Mam wątpliwości, czy to samo oceniamy w dzisiejszej konferencji Jurka. Mam wrażenie, że nie.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44314
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Robertinho »

Jak zawsze, chciałoby się powiedzieć. :) No więc dobrze. Po pierwsze taka forma unieważnia treść, jaka ona by nie była. Po drugie, po tych dwóch meczach Pan Jerzy Janowicz powinien pokornie przeprosić zgromadzonym tłumnie na sali dziennikarzy, a za ich pośrednictwem kibiców, na następnie grzecznie odpowiedzieć na wszystkie pytania, lub opuścić konferencję, jeśli tak cierpiała jego duma. I tyle. :)
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171474
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: DUN I LOVE »

Anula pisze:O polziomie polskiego dziennikarstwa, również sportowego się nie wypowiem., bo można je zamknąc w kilku niewybrednych słowach.
A Robpal bardzo źle znosi taką krytykę.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Anula »

DUN I LOVE pisze:
Anula pisze:O polziomie polskiego dziennikarstwa, również sportowego się nie wypowiem., bo można je zamknąc w kilku niewybrednych słowach.
A Robpal bardzo źle znosi taką krytykę.
Ups.! :o :P
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: robpal »

DUN, musiałeś? :(
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171474
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: DUN I LOVE »

robpal pisze:DUN, musiałeś? :(
Ja tylko wbijam szpilki. Z uśmiechem na ustach.

Fajna radość Szwajcarów.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Anula »

Robertinho pisze:Jak zawsze, chciałoby się powiedzieć. :) No więc dobrze. Po pierwsze taka forma unieważnia treść, jaka ona by nie była. Po drugie, po tych dwóch meczach Pan Jerzy Janowicz powinien pokornie przeprosić zgromadzonym tłumnie na sali dziennikarzy, a za ich pośrednictwem kibiców, na następnie grzecznie odpowiedzieć na wszystkie pytania, lub opuścić konferencję, jeśli tak cierpiała jego duma. I tyle. :)
Do tego, wszystko z niegasnącym uśmiechem na ustach i w pozycji klęczącej. ;) :P
Kto wie, może zaprosiliby go do "Tańca z gwiazdami."? :P

Roger udźwignął brzemię odpowiedzialności i zapewnił Szwajcarom emocje w kolejnej rundzie.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44314
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: Robertinho »

Anula pisze:
Robertinho pisze:Jak zawsze, chciałoby się powiedzieć. :) No więc dobrze. Po pierwsze taka forma unieważnia treść, jaka ona by nie była. Po drugie, po tych dwóch meczach Pan Jerzy Janowicz powinien pokornie przeprosić zgromadzonym tłumnie na sali dziennikarzy, a za ich pośrednictwem kibiców, na następnie grzecznie odpowiedzieć na wszystkie pytania, lub opuścić konferencję, jeśli tak cierpiała jego duma. I tyle. :)
Do tego, wszystko z niegasnącym uśmiechem na ustach i w pozycji klęczącej. ;) :P
Kto wie, może zaprosiliby go do "Tańca z gwiazdami."? :P
Dokąd TzG ma Polsat, raczej mu nie grozi zaproszenie. Jeśli jednak dalej będzie tak grać, to być może będzie kiedyś zmuszony przyjąć intratną propozycję z innego prestiżowego programu tego typu.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
simon
Posty: 2826
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:02

Re: Puchar Davisa 2014

Post autor: simon »

Najwyższa pora by ktoś wytłumaczył Janowiczowi, że takie są zasady tej zabawy. Trzeba wreszcie utwardzić pośladki i to metodą inną niż back squat. Dodatkowo jego zachowanie trąci niedzielnym obiadem z burakami w jednej z głównych ról. Jeśli ktoś miał wątpliwości co do rozchwiania emocjonalnego JJ-a, to chyba po tym weekendzie już ich nie ma. W każdym razie mamy kolejne mocne i niepodważalne dowody w tej sprawie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości