GOAT - debata

Obrazek

Kto jest GOAT?

Pete Sampras
0
Brak głosów
Andre Agassi
0
Brak głosów
Björn Borg
0
Brak głosów
John McEnroe
0
Brak głosów
Jimmy Connors
0
Brak głosów
Rod Laver
0
Brak głosów
Roger Federer
5
28%
Rafael Nadal
3
17%
Novak Djoković
9
50%
Inny gracz (odpowiedź w komentarzu)
1
6%
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: GOAT - debata

Post autor: SebastianK »

Anula pisze:
Kiefer pisze: Hiszpanowi nawet jak przyszło grać na mączce kortu niebieskiego to w histerię wpadł i zagroził, że więcej tam nie zagra jeśli nie wrócą do starej nawierzchni. Oczywiście tam prawdopodobnie nie samym problemem był kolor, tylko znowu ten Federer, któremu nic nie przeszkadzało...
Rozbawiłeś mnie tą argumentacją. Karkołomna.

Od kiedy Twoim zdaniem zaczęto spowalniać nawierzchnie, np Wimbledonu?
Oj Anula, w niebezpieczne rejony zmierzasz, nie wolno tak :) Nie będziesz przecież chłopakowi wmawiać, że Federer jest głównym beneficjentem zwolnienia trawy na Wimbledonie, prawda ? :)

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38896
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: GOAT - debata

Post autor: Kiefer »

SebastianK pisze:
Anula pisze:
Kiefer pisze: Hiszpanowi nawet jak przyszło grać na mączce kortu niebieskiego to w histerię wpadł i zagroził, że więcej tam nie zagra jeśli nie wrócą do starej nawierzchni. Oczywiście tam prawdopodobnie nie samym problemem był kolor, tylko znowu ten Federer, któremu nic nie przeszkadzało...
Rozbawiłeś mnie tą argumentacją. Karkołomna.
Od kiedy Twoim zdaniem zaczęto spowalniać nawierzchnie, np Wimbledonu?
Oj Anula, w niebezpieczne rejony zmierzasz, nie wolno tak :) Nie będziesz przecież chłopakowi wmawiać, że Federer jest głównym beneficjentem zwolnienia trawy na Wimbledonie, prawda ? :)
Oczywiście, że nie będzie, byłoby to szczytem głupoty. Jasne, można się zastanawiać nad tym czy aby Riddick by go raz nie pokonał, kto poza nim? Natomiast z pewnością większą korzyść odnieśli (już pomijam fakt, że z biegiem turnieju trawa robi się jeszcze wolniejsza) Rafa i Djokovic.

Czy argumentacja o niebieskiej mączce była nie prawdziwa, coś przeinaczyłem, kto o tej złej nawierzchni złego słowa nie powiedział, kto płakał do mediów, że za rok na niej nie zagra jeśli nie wróci ona do poprzedniej wersji?
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: GOAT - debata

Post autor: lake »

Riddick to tylko po zmroku, szybkość nawierzchni bez znaczenia hahaha
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: GOAT - debata

Post autor: Anula »

SebastianK pisze: Oj Anula, w niebezpieczne rejony zmierzasz, nie wolno tak :) Nie będziesz przecież chłopakowi wmawiać, że Federer jest głównym beneficjentem zwolnienia trawy na Wimbledonie, prawda ? :)
Nie śmiałabym.Obrazek :P
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: GOAT - debata

Post autor: Anula »

Kiefer pisze: Czy argumentacja o niebieskiej mączce była nie prawdziwa, coś przeinaczyłem, kto o tej złej nawierzchni złego słowa nie powiedział, kto płakał do mediów, że za rok na niej nie zagra jeśli nie wróci ona do poprzedniej wersji?
Problemem było to, że była niebezpiecznie śliska.
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38896
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: GOAT - debata

Post autor: Kiefer »

Anula pisze:
Kiefer pisze: Czy argumentacja o niebieskiej mączce była nie prawdziwa, coś przeinaczyłem, kto o tej złej nawierzchni złego słowa nie powiedział, kto płakał do mediów, że za rok na niej nie zagra jeśli nie wróci ona do poprzedniej wersji?
Problemem było to, że była niebezpiecznie śliska.
Jakoś nie dla Federera, on potrafił się dostosować hmmm...
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: GOAT - debata

Post autor: lake »

Dlatego już na zawsze pozostanie zapamiętany jako KoBC ;) A poważnie to jednak nadinterpretujesz. Roger wygrywał w Madrycie z Rafą na czerwonej mączce również więc naprawdę nie wiem jak można wysnuć wniosek że Rafał się popłakał bo Roger wygrał. Nole i paru innych płakało z tego samego powodu? To może po porażce w 2009 powinni wystąpić z prośbą o wkopanie Madrytu na poziom morza i rozebranie dachu, bo przecież Roger wygrał na wysokości i w półhalowych warunkach?
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: GOAT - debata

Post autor: Anula »

Kiefer pisze:
Jakoś nie dla Federera, on potrafił się dostosować hmmm...
Jestem pewna, że nawet lód albo rozżarzone węgle nie byłyby dla niego przeszkodą. Może tylko na wodzie miałby problemy, ale kto wie, może go nie doceniam. :P ;)
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: GOAT - debata

Post autor: Robertinho »

Szanuję Kiefer, że Ci się chce, miło wiedzieć fana Feda, którego jeszcze nie złamała rzeczywistość rozgrywek i forum. :ok:
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Rroggerr
Posty: 9951
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: GOAT - debata

Post autor: Rroggerr »

Federer wtedy też narzekał, że nawierzchnia była śliska, tak na marginesie. :D
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: GOAT - debata

Post autor: Robertinho »

Federer zawsze na wszystko narzeka, taki już z niego wredny staru..., a nie, wróć. :o
Ostatnio zmieniony 11 cze 2018, 0:23 przez Robertinho, łącznie zmieniany 1 raz.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: GOAT - debata

Post autor: Anula »

Rroggerr pisze:Federer wtedy też narzekał, że nawierzchnia była śliska, tak na marginesie. :D
Jak śmiesz! :P
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38896
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: GOAT - debata

Post autor: Kiefer »

Rroggerr pisze:Federer wtedy też narzekał, że nawierzchnia była śliska, tak na marginesie. :D
Szczerze to nie pamiętam, tylko jest różnica między narzekaniem a umiejętnością dostosowania się a wyglądaniem jak kaleka. Na konfie płakał Nadal i on zagrażał, że więcej na takim korcie nie zagra, więc o czym tutaj mowa. Federer też miewał pyskówki z arbitrem, ale nie przypominam sobie by powiedział, że ktoś więcej mu nie będzie sędziował, taki pyszałek. A tak w ogóle to kto narzeka, że turniej World Tour Finals jest zawsze rozgrywany na hardzie pod dachem? No dobra, tutaj jakieś argumenty za tym co mówi Rafa stoją, aczkolwiek turniej w Londynie to chyba jest rozgrywany na jednej z wolniejszych nawierzchni w tourze.
lake pisze:A poważnie to jednak nadinterpretujesz. Roger wygrywał w Madrycie z Rafą na czerwonej mączce również więc naprawdę nie wiem jak można wysnuć wniosek że Rafał się popłakał bo Roger wygrał. Nole i paru innych płakało z tego samego powodu? To może po porażce w 2009 powinni wystąpić z prośbą o wkopanie Madrytu na poziom morza i rozebranie dachu, bo przecież Roger wygrał na wysokości i w półhalowych warunkach?


Nie wiem o co Ci chodzi...
Rroggerr
Posty: 9951
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: GOAT - debata

Post autor: Rroggerr »

Zią, jak Rodża narzeka, że mu spowalniają korty, a Rafa mówi, że to super, bo ludzie nie pragną niczego innego niż sześciogodzinnych meczów, to jednak mało kto z naszego grona krytykuje Feda za płacz nad stanem nawierzchni, bo trochę ma jednak rację. I w drugą stronę - jak zrobili Rafauowi z domowego ceglanego turnieju eksperymentalne lodowisko, to jednak miał podstawy hejtować organizatorów, bo ten turniej był dosyć niepoważny. Zwłaszcza, że tam autentycznie było ślisko i nie bardzo przypominało granie na cegle, a Djokovic mówił dokładnie to samo.

Ale tak tylko sobie piszę, rozumiem, że część fanów Fedala przeżywa powtórkę z okresu młodości sprzed 10 lat, gdzie panowie dzielą między sobą prawie wszystkie najważniejsze tytuły, więc można się jak dawniej ponapinać, po prostu spoko byłoby nie czytać o 24-letnim emerycie Safinie w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2018, 23:55 przez Rroggerr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: GOAT - debata

Post autor: DUN I LOVE »

Kiefer pisze: Nie wiem o co Ci chodzi...
Świetne. :D
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: GOAT - debata

Post autor: lake »

@Kiefer, Widzę że z dyskusji o GOAT próbujesz zrobić dyskusję kto jest większym płaczkiem. Nieźle. Nie wiem czego nie rozumiesz skoro chyba jasno uargumentowałem że płacz Nadala nie był spowodowany wygraną Federera jak twierdziłeś.
Deszczu na Wimbledonie 2008 też nie pamiętałeś. Nie powiem wygodne.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38896
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: GOAT - debata

Post autor: Kiefer »

lake pisze:@Kiefer, Widzę że z dyskusji o GOAT próbujesz zrobić dyskusję kto jest większym płaczkiem. Nieźle.
Może to tak wyglądać, cały czas jednak tematem jest uniwersalność, umiejętność dostosowania się do warunków na korcie, nawierzchni itp.
lake pisze:Deszczu na Wimbledonie 2008 też nie pamiętałeś. Nie powiem wygodne.

Tak, nie pamiętałem momentu w którym spadł deszcz, pewnie dlatego, bo nie widziałem na żywo, tylko z odtworzenia i już tak nie zapadły szczegóły w pamięć.
lake pisze: Nie wiem czego nie rozumiesz skoro chyba jasno uargumentowałem że płacz Nadala nie był spowodowany wygraną Federera jak twierdziłeś.
Może się powtórzę, ale dalej nie wiem o co Ci chodzi. Nadal miał płakać po przegranym swoim meczu trzeciej rundy, bo turniej wygrał Federer?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2018, 0:22 przez Kiefer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: GOAT - debata

Post autor: lake »

Kiefer pisze: Hiszpanowi nawet jak przyszło grać na mączce kortu niebieskiego to w histerię wpadł i zagroził, że więcej tam nie zagra jeśli nie wrócą do starej nawierzchni. Oczywiście tam prawdopodobnie nie samym problemem był kolor, tylko znowu ten Federer, któremu nic nie przeszkadzało...
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38896
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: GOAT - debata

Post autor: Kiefer »

lake pisze:
Kiefer pisze:Oczywiście tam prawdopodobnie nie samym problemem był kolor, tylko znowu ten Federer, któremu nic nie przeszkadzało....
No i co?

Skoro nie zrozumiałeś to służę pomocą, tam nie samym problemem był kolor...bo zdaje sobie sprawę, że ta nawierzchnia idealna nie była, ale w sytuacji kiedy Federer normalnie sobie na niej radzi to głupio wyglądają takie tłumaczenia - zwyczajnie wskazuję tutaj wyższość Federera nad Rafą jeśli chodzi o dopasowanie się do nieco innych niż standardowe warunków. W dalszym ciągu jednak nie ma tutaj wzmianki o płaczu Rafy z powodu triumfu Szwajcara, nie mogło zresztą być, chyba, że Rafa przewiduje przyszłość. Mogłem doprecyzować, ale tak czy inaczej wyciągnąłeś chore wnioski, których nie mogłem się spodziewać.
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: GOAT - debata

Post autor: lake »

Wybacz ale pomimo najszczerszych moich chęci nie umiem inaczej zinterpretować Twojej przytoczonej powyżej wypowiedzi niż że Rafa popłakał się z powodu Rogera. A czy to jego wygrana czy lepsze przystosowanie się to już sprawa drugorzędna. Zresztą nie zamierzam tego ciągnąć jak dla mnie Rroggerr, nasz forumowy, wyczerpał temat w tym zakresie.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości