World Tour Finals - temat zbiorczy

Obrazek
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: SebastianK »

Robertinho pisze:Zgodzam się. Domaganie się "uśrednionienia" nawierzchni jest niczym innym, jak apelem o konsekwencję w głupocie.
Albo w mądrości. Może większość ludzi woli wolne korty a szybkie uważa za głupotę ? Może słupki popularności mówią, że tą drogą warto iść ?

Może ktoś uzna za głupotę robienie finału sezonu na korcie odbiegającym od tych na których grają przez cały sezon ? Zwłaszcza, że logicznym jest, że taktyka i umiejętności dostosowane są pod to na czym się gra ciągle a nie od święta.

Nie wiem, nie zamierzam o to toczyć wojny bo to nie ja wybieram.

Dla mnie sam turniej byłby znacznie ciekawszy gdyby grano do trzech wygranych setów, zwłaszcza, że mecze tam nie trwają długo. Inna sprawa, że to końcówka sezonu i bohaterowie są zmęczeni. Podoba mi się atmosfera turnieju i jak dla mnie może zostać w Londynie na długo.

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44555
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: Robertinho »

SebastianK pisze:
Robertinho pisze:Zgodzam się. Domaganie się "uśrednionienia" nawierzchni jest niczym innym, jak apelem o konsekwencję w głupocie.
Albo w mądrości. Może większość ludzi woli wolne korty a szybkie uważa za głupotę ? Może słupki popularności mówią, że tą drogą warto iść ?

Może ktoś uzna za głupotę robienie finału sezonu na korcie odbiegającym od tych na których grają przez cały sezon ? Zwłaszcza, że logicznym jest, że taktyka i umiejętności dostosowane są pod to na czym się gra ciągle a nie od święta.

Nie wiem, nie zamierzam o to toczyć wojny bo to nie ja wybieram.
Ja odnoszę się do rozumowania JD, który nie woli wolnych kortów, ale uznaje, że skoro już taplają się w tym cały sezon, to konsekwentnie WTF powinien też być grany na takiej nawierzchni. Do tego się odnoszę. Bo dla mnie to jest myślenia na zasadzie, że skoro mam troje dzieci chorych, to czwartemu złamię rękę, żeby było sprawiedliwie.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: Joao »

Można zlikwidować fazę grupową i zwiększyć drabinkę do 16 graczy.
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: SebastianK »

Jego rozumowanie jest jednak logiczne. Wyobraź sobie hipotetyczną sytuację gdzie 3 z 4 szlemów są grane na mączce, czwarty na trawie, 90% turniejów też na tych nawierzchniach a później na koniec czołówkę rankingu - siłą rzeczy tych najbardziej dopasowanych do tego na czym grają na okrągło posyłasz na "betonowy" kort aby grali jakiś finał.

Trochę byłoby to dziwne bo z góry wiadomo, że - przynajmniej część z nich - nie będzie sobie radzić najlepiej a przecież ludzie chcą oglądać ich świetną grę.

Dlatego opinia o tym aby grać na różnych nawierzchniach albo też grać na najbardziej neutralnej nie jest jakoś nielogiczna. Jest bardzo usprawiedliwiona.

Co nie zmienia tego, że według mnie jest dobrze jak jest. Tylko niech grają do 3 wygranych setów.

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: Sempere »

jaccol55 pisze:To ja może z innej beczki.

Uważam, że turniej w każdym roku powinien być rozgrywany w innym mieście.
Też bym tego chciał, a nie ciągłe granie w jednym miejscu. Pozwoliłoby to propagować tenis tam, gdzie jest mniej popularny.

Nie podoba mi się też pomysł grania przypadkowych zwcięzców szlemów w WTF. Już sama wygrana daje tyle punktow, że znacznie ułatwia kwalifikacje. Jeden nawet znakomity wynik w sezonie nie powinien gwarantować startu w Turnieku Mistrzów.
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Rodżer Anderłoter
Posty: 3860
Rejestracja: 16 maja 2012, 17:29

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: Rodżer Anderłoter »

SebastianK pisze:Jego rozumowanie jest jednak logiczne. Wyobraź sobie hipotetyczną sytuację gdzie 3 z 4 szlemów są grane na mączce, czwarty na trawie, 90% turniejów też na tych nawierzchniach a później na koniec czołówkę rankingu - siłą rzeczy tych najbardziej dopasowanych do tego na czym grają na okrągło posyłasz na "betonowy" kort aby grali jakiś finał.
Wtedy nielogiczne byłoby robienie w ogóle takiego turnieju. Po co robić jeszcze jakieś finały na tej samej nawierzchni co cała reszta sezonu ? Wszystko się już wcześniej wyjaśni na turniejach w ciągu roku. Punkty w rankingu będą decydować o wyłonieniu najlepszego gracza. A te finały najlepszej ósemki były by po prostu tylko jeszcze jednym turniejem jak każdy inny na tej samej nawierzchni.

Idea równouprawnienia na tym turnieju ma tylko racje bytu przy sprawiedliwym podziale punktów na różnorodne nawierzchnie w trakcie sezonu (pisałem już). Wtedy w modelowej sytuacji każdy z zawodników ma zbliżoną ilość punktów (ale każdy zdobył je na innej nawierzchni) i wszyscy Panowie spotykają się na neutralnym gruncie, żeby wyjaśnić sobie kto jest najlepszy. Obecnie nie ma zróżnicowania nawierzchni i nawet przy najbardziej neutralnym korcie z możliwych idea tego turnieju była by wypaczona ze względu na brak tenisistów ofensywnych w grupie. Taka jest idea tego turnieju, jej nawierzchnia ma nie predestynować do zwycięstwa żadnego z uczestników (zakładając oczywiście, że jest to zróżnicowanie grupa). Jeśli jednak grają w tym turnieju ze sobą tylko gracze o podobnych charakterystykach to nie ma znaczenia jaka jest nawierzchnia. Jeśli (jak pisałeś) cały sezon grali na wolnych kortach, to co ma za znaczenie jeśli jeden turniej zagrają na szybszej? Idea tego turnieju będzie wypaczona już na starcie ze względu na jednostajny skład top 8, bo jak tu dobrać neutralną nawierzchnię jeśli prawie wszyscy lubią wolny kort.

Narzekania chyba się pojawiają, bo w większości przypadków Federer deklasował rywali na nawierzchni finałów Masters. Roger potrafił wykorzystać potencjał ofensywny tej nawierzchni a reszta nie potrafiła. Hipotetycznie zastąpmy jednak Federera jakimś drugim Djokovicem i wtedy zarzuty o faworyzowanie są bezpodstawne, gdyż cała ósemka z uwagi na swój defensywny styl gry nie będzie jednakowo umiała skorzystać z szybkiej nawierzchni i będzie miała jednakowo równe szanse. Jak Fed odejdzie i top 8 będą tylko klony Djoko i Rafy fakt obecności czy to szybkiej, czy to wolnej nawierzchni na WTF będzie bez znaczenia, gdyż każdy będzie grał tym samym stylem, a WTF będzie kolejnym prestiżowym turniejem, na którym grają i wygrywają Ci sami gracze. Różnica będzie tylko taka, że rozegra się to na szybszej lub/i z niskim kozłem nawierzchni.

E: masz może jakiś link do tych słupków popularności ?
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: SebastianK »

Ale w tej chwili sytuacja jest trochę podobna do tej jaką ja opisałem. Chociaż ja bym nie demonizował bo nie uważam londyńskiej nawierzchni za jakąś ekstremalnie szybką. Większym problemem jest chyba przystosowanie się do nietypowych warunków (światło) niż nawierzchni.

Tak czy siak. To co Ty piszesz to jest jedna strona medalu, ja Ci podaję na tacy drugą a włodarze ATP sami wybierają na której stronie aktualnie pragną się znaleźć.

Czy mam link do słupków popularności ? Nie, nie mam. Ale myślę, że wbrew panującej na tym forum opinii, panowie z ATP mają i bardzo często się im przypatrują. W przemyśle takim jak ten o kasę dbają odpowiedni ludzie. Z tym, że ich decyzje niekoniecznie muszą podobać się wszystkim. To tak jak z telewizją, fajnie jakby pokazywała ambitne kino i programy edukacyjne - cóż z tego kiedy się okazuje, że największą oglądalność mają seriale.

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: Jacques D. »

Robertinho pisze:
SebastianK pisze:
Robertinho pisze:Zgodzam się. Domaganie się "uśrednionienia" nawierzchni jest niczym innym, jak apelem o konsekwencję w głupocie.
Albo w mądrości. Może większość ludzi woli wolne korty a szybkie uważa za głupotę ? Może słupki popularności mówią, że tą drogą warto iść ?

Może ktoś uzna za głupotę robienie finału sezonu na korcie odbiegającym od tych na których grają przez cały sezon ? Zwłaszcza, że logicznym jest, że taktyka i umiejętności dostosowane są pod to na czym się gra ciągle a nie od święta.

Nie wiem, nie zamierzam o to toczyć wojny bo to nie ja wybieram.
Ja odnoszę się do rozumowania JD, który nie woli wolnych kortów, ale uznaje, że skoro już taplają się w tym cały sezon, to konsekwentnie WTF powinien też być grany na takiej nawierzchni. Do tego się odnoszę. Bo dla mnie to jest myślenia na zasadzie, że skoro mam troje dzieci chorych, to czwartemu złamię rękę, żeby było sprawiedliwie.
A widzisz, nie rozumiesz. :)

Ja się odniosłem do Roba i zgodziłem się, że WTF jest niejako oddzielny od reszty touru i powinien być grany na maksymalnie uśrednionej nawierzchni jako obiektywny finał sezonu nie promujący wyraźnie nikogo. To nie ma nic do rzeczy do tego co się dzieje z nawierzchniami w czasie całego sezonu, czy są takie jak hard w latach 90. czy takie jak obecne AO.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44555
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: Robertinho »

To jeszcze gorzej. :P A już zgadzanie się z Robpalem... :P
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: Jacques D. »

Robertinho pisze: A już zgadzanie się z Robpalem... :P
No wiem, że wtopa, próbowałem za wszelką cenę tego uniknąć, tym razem się nie udało. :/
:D
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172945
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: DUN I LOVE »

http://www.reuters.com/article/2013/11/ ... sportsNews

Djoković i Nadal zabrali głos ws. organizacji WTF. Novak sądzi, że turniej powinien częściej zmieniać miasto-gospodarza. Rafa z kolei apeluje także o rotację nawierzchni i częstszą organizację imprezy na otwartym powietrzu.

Djoković:
Spoiler:
Nadal:
Spoiler:
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: SebastianK »

Co do wypowiedzi Novaka - jakoś tak mam dziwne przeświadczenie, że popularyzowano by tenis w takich krajach jak USA, Francja, Australia, Niemcy i oczywiście w takich które naprawdę wspaniale rokują jako źródło przyszłego tenisowego narybku jak Dubai czy Katar..

Nie sądzę aby odwiedzono Chorwację, Słowację czy Polskę..

A co do wypowiedzi Nadala - przecież trawy tam nie zasadzą. Mogliby zrobić ciut wolniejszy ten hard, ale też nie wiem czy konieczne.

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Advantage
Posty: 3149
Rejestracja: 07 lip 2013, 0:00

Re: Roger Federer

Post autor: Advantage »

Roger Federer disagrees with Rafael Nadal on World Tour Finals surface

Obrazek
Roger Federer has won the ATP World Tour Finals six times.
Spoiler:
http://tennis.si.com/2013/11/05/roger-f ... ur-finals/
Advantage
Posty: 3149
Rejestracja: 07 lip 2013, 0:00

Re: Novak Djoković

Post autor: Advantage »

Novak Djokovic: World Tour Finals should be moved away from London

Obrazek
Novak Djokovic, champion at the O2 Arena in 2012, says it is time for the World Tour Finals to move to another city.
Spoiler:
http://www1.skysports.com/tennis/news/12110/9009286/
Awatar użytkownika
Wujek Toni
Posty: 5824
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:17

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: Wujek Toni »

Z pewnością apel Nadala o grę na wolnym powietrzu nie ma nic wspólnego ze znakomitymi osiągami pod dachem. Ot tak, po prostu, troszczy się o dobro dyscypliny i leży mu na sercu ciągłe jej urozmaicanie.
"Zabrałem kiedyś Rafaela wraz z Pico Monaco na ryby. Pamiętam, że chłopcy niezwykle radowali się na myśl o spędzeniu w taki sposób tamtego poranka - lato miało się już ku końcowi i była to jedna z ostatni okazji, by złowić kilka moren przed zamknięciem sezonu. Przypominam sobie bardzo dokładnie moment, gdy Rafael próbował po raz pierwszy zarzucić swoją wędkę , siedząc na skraju barki. Samą czynność wykonał nienagannie - widać było gołym okiem, że chłopak ma do wędkarstwa talent i czerpie z niego wielką przyjemność. Mimo to nie omieszkałem zbliżyć się do mojego bratanka, po czym chwyciłem go dosyć łagodnie, acz pewnie za muskularne prawe ramię, którym to przed chwilą zarzucił energicznie żyłkę wraz ze spławikiem i rzekłem: 'Którą ręką Cię uczyłem?'" Toni Nadal, Życie moje
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172945
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

Post autor: DUN I LOVE »

Advantage pisze:Roger Federer disagrees with Rafael Nadal on World Tour Finals surface
Ale gość, znowu. :|
MTT Titles/Finals
Spoiler:
jonathan
Posty: 6546
Rejestracja: 01 sie 2011, 19:49

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: jonathan »

Jeśli dobrze zrozumiałem tę wypowiedź Nadala z Londynu, to jemu najbardziej przeszkadza to, że turniej rozgrywany jest od lat w hali, a nie że ogólnie na hardzie (chociaż Rafa chciałby też niby większej rotacji nawierzchni), bo on latem w Stanach udowodnił, że potrafi tam wygrywać. W sprawach nawierzchni nie ma zwykle co słuchać Hiszpana, ale ten pomysł nie brzmi nawet z jego strony tak źle. Może faktycznie warto wrócić do hardu na wolnym powietrzu. Tylko gdzie znaleźć takie korty o tej porze roku? Albo na południu Stanów (tak jak Houston w latach 2003-2004), albo w Azji (tylko nie Szanghaj, a np. Dubaj). Australia odpada, bo to z Europy za daleko, jeszcze dalej niż kiedyś do Chin. Bliski Wschód byłby więc chyba dobrym pomysłem. Jest tam już od 20 lat jakaś tradycja tenisowa, pieniądze są ogromne, a warunki świetne. Ja proponowałbym nawet, aby finały odbywały się raz w hali (może być Londyn, chociaż zgadzam się z Djokoviciem, że to miasto już za długo organizuje ten turniej, co potrwa jeszcze do 2015 roku) i raz na otwartym powietrzu.

Dobrze, że od przyszłego roku między Paryżem a Londynem będzie tydzień przerwy. Dobrze zarówno dla tenisistów, jak i dla kibiców.
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: Anula »

jonathan pisze:Jeśli dobrze zrozumiałem tę wypowiedź Nadala z Londynu, to jemu najbardziej przeszkadza to, że turniej rozgrywany jest od lat w hali, a nie że ogólnie na hardzie (chociaż Rafa chciałby też niby większej rotacji nawierzchni), bo on latem w Stanach udowodnił, że potrafi tam wygrywać. W sprawach nawierzchni nie ma zwykle co słuchać Hiszpana, ale ten pomysł nie brzmi nawet z jego strony tak źle. Może faktycznie warto wrócić do hardu na wolnym powietrzu. Tylko gdzie znaleźć takie korty o tej porze roku? Albo na południu Stanów (tak jak Houston w latach 2003-2004 roku), albo w Azji (tylko nie Szanghaj, a np. Dubaj). Australia odpada, bo to z Europy za daleko, jeszcze dalej niż kiedyś do Chin. Bliski Wschód byłby więc chyba dobrym pomysłem. Jest tam już od 20 lat jakaś tradycja tenisowa, pieniądze są ogromne, a warunki świetne. Ja proponowałbym nawet, aby finały odbywały się raz w hali (może być Londyn, chociaż zgadzam się z Djokoviciem, że to miasto już za długo organizuje ten turniej, co potrwa jeszcze do 2015 roku) i raz na otwartym powietrzu.

Dobrze, że od przyszłego roku między Paryżem a Londynem będzie tydzień przerwy. Dobrze zarówno dla tenisistów, jak i dla kibiców.
Masz sporo racji.
Zawodnicy zbierają punkty do końcowego turnieju grając na wszystkich nawierzchniach. Jak najbardziej sensowna byłaby rotacja nawierzchni. Może trudne, ale nie niewykonalne.
Awatar użytkownika
Rodżer Anderłoter
Posty: 3860
Rejestracja: 16 maja 2012, 17:29

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: Rodżer Anderłoter »

Zlikwidować ten turniej i zrobić tak samo punktowany normalny turniej (bez grup)na hali i nie będzie dobrego punktu zaczepienia dla marudzenia, że ktoś jest pokrzywdzony (a zwłaszcza biedni fani, którym przeszkadza brak urozmaicenia nawierzchni :]), będzie to normalny wysoko punktowany ewent sezonu halowego, tudzież zmienić nazwę z "Turnieju mistrzów" na "Tenisowy turniej na hali, na twardej nawierzchni, gdzie zaproszonych jest pierwsza ósemka rankingu ATP".
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172945
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: World Tour Finals - temat zbiorczy

Post autor: DUN I LOVE »

Anula pisze:Masz sporo racji.
Zawodnicy zbierają punkty do końcowego turnieju grając na wszystkich nawierzchniach. Jak najbardziej sensowna byłaby rotacja nawierzchni. Może trudne, ale nie niewykonalne.
70% sezonu to turnieje na hard - sezon halowy nie ma żadnego poważnego turnieju halowego, więc czemu to zmieniać. Nadal póki co marudzi, bo jak za 3 godziny zostanie mistrzem WTF, to do tematu nie wróci już nigdy (tak samo jak z 2-letnim rankingiem: jak nie był liderem to podnosił larum, w tym roku nagle cisza, bo zdominował rozgrywki). Facet, który pokonał Federera w Londynie, Djokovicia w finale US Open, doskonale wie, że jest w stanie pokonać każdą granicę, a jego wypowiedzi to tylko niepotrzebny bałagan w mediach - i jak napisałem: do czasu, aż wygra WTF.
MTT Titles/Finals
Spoiler:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości