Puchar Davisa 2011

Obrazek
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: robpal »

Rafa klasyka, zamiast kończyć mecz będzie bronienie BP :D
TB w sumie by był sprawiedliwy, przełamali się tyle razy w tym secie, że wypada zakończyć go w dogrywce.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Denek
Posty: 356
Rejestracja: 09 sie 2011, 0:14
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: Denek »

Delpo... czemu nie na przeciw stopę? :(

TIE-BREAK!! 6-6!

5-0 w TB, to by było na tyle.. :P
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: robpal »

Chyba najlepsze zakończenie sezonu dla Rafy, jakie mógł sobie wyobrazić.
Mimo dość średniej gry wygrywa mecz, kończąc go jak profesor w tie-breaku. Jeśli to nie doda mu pewności siebie, to chyba powinien odwiesić rakietę na kołek :o
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: Joao »

No i Rafa wymęczył. Co jak co, ale Hiszpan ma zastrzyki na najwyższym światowym poziomie :ok: .
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: robpal »

Joao pisze:Co jak co, ale Hiszpan ma zastrzyki na najwyższym światowym poziomie :ok: .
To wiadomo nie od dzisiaj. W 2009 roku przejechał na zastrzykach od Miami do RG, wygrywając przy okazji na cegle chyba 19 meczów z rzędu :P
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: Anula »

Brawa dla Hiszpanów. :brawo:
Było ciężko, ale puchar trafił chyba we właściwe ręce.
Brawa również dla Argentyńczyków. :brawo:
Szkoda tylko, że łzy szczęścia dla jednych, oznaczają łzy smutku dla drugich. :(
Blue
Posty: 69
Rejestracja: 01 sie 2011, 23:21

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: Blue »

O której gra Ferrer z Monaco?
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 14888
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: jaccol55 »

Blue pisze:O której gra Ferrer z Monaco?
O żadnej. :D

Mecz nie zostanie rozegrany (nie ma takiej konieczności).
Awatar użytkownika
Wujek Toni
Posty: 5824
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:17

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: Wujek Toni »

robpal pisze: Groźne miny Serba Ci nie przeszkadzają, ale już fist-pumpy i vamosy Nadala tak? ;)
Serb jest ekstrawertykiem, lubi przykuwać uwagę i doskonale wchodzi w interakcje z publicznością. Taki jest też poza kortem. Dla odmiany Nadal w życiu codziennym jawi się jako nieśmiała pierdółka.
"Zabrałem kiedyś Rafaela wraz z Pico Monaco na ryby. Pamiętam, że chłopcy niezwykle radowali się na myśl o spędzeniu w taki sposób tamtego poranka - lato miało się już ku końcowi i była to jedna z ostatni okazji, by złowić kilka moren przed zamknięciem sezonu. Przypominam sobie bardzo dokładnie moment, gdy Rafael próbował po raz pierwszy zarzucić swoją wędkę , siedząc na skraju barki. Samą czynność wykonał nienagannie - widać było gołym okiem, że chłopak ma do wędkarstwa talent i czerpie z niego wielką przyjemność. Mimo to nie omieszkałem zbliżyć się do mojego bratanka, po czym chwyciłem go dosyć łagodnie, acz pewnie za muskularne prawe ramię, którym to przed chwilą zarzucił energicznie żyłkę wraz ze spławikiem i rzekłem: 'Którą ręką Cię uczyłem?'" Toni Nadal, Życie moje
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: robpal »

Rafa oznajmił, że w przyszłym roku za wszelką cenę będzie walczyć o odzyskanie pozycji nr 1 i rezygnuje z gry w Pucharze Davisa.
Za to Ferrer i Lopez kończą reprezentacyjną karierę i także nie planują już grać w DC.
Wujek Toni pisze: Serb jest ekstrawertykiem, lubi przykuwać uwagę i doskonale wchodzi w interakcje z publicznością. Taki jest też poza kortem. Dla odmiany Nadal w życiu codziennym jawi się jako nieśmiała pierdółka.
Poza kortem też robi groźne miny i drze się? Ja go widziałem raczej jako "do rany przyłóż" - a to zatańczy z dziewczynką od piłek, a to pożartuje w programie telewizyjnym, zawsze uśmięchnęty. A jak gra to zamienia się w mordercę, przynajmniej w tym roku.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: Anula »

robpal pisze:Rafa oznajmił, że w przyszłym roku za wszelką cenę będzie walczyć o odzyskanie pozycji nr 1 i rezygnuje z gry w Pucharze Davisa.
Za to Ferrer i Lopez kończą reprezentacyjną karierę i także nie planują już grać w DC.
Rozsądna decyzja, choć Hiszpanie pewnie nie są zachwyceni.

Co do zachowania na korcie, wolę miny i zachowania Novaka i Rafy niż rzucanie butelkami. ;)
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44306
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: Robertinho »

robpal pisze:
Wujek Toni pisze: Serb jest ekstrawertykiem, lubi przykuwać uwagę i doskonale wchodzi w interakcje z publicznością. Taki jest też poza kortem. Dla odmiany Nadal w życiu codziennym jawi się jako nieśmiała pierdółka.
Poza kortem też robi groźne miny i drze się? Ja go widziałem raczej jako "do rany przyłóż" - a to zatańczy z dziewczynką od piłek, a to pożartuje w programie telewizyjnym, zawsze uśmięchnęty. A jak gra to zamienia się w mordercę.

Obaj moglibyście pisać doktoraty o psychice "ulubieńców". hahaha
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
jonathan
Posty: 6546
Rejestracja: 01 sie 2011, 19:49

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: jonathan »

robpal pisze:Rafa oznajmił, że w przyszłym roku za wszelką cenę będzie walczyć o odzyskanie pozycji nr 1 i rezygnuje z gry w Pucharze Davisa.
Za to Ferrer i Lopez kończą reprezentacyjną karierę i także nie planują już grać w DC.
Zadziwiające. Czyżby w przyszłym roku zabłysnąć miał Verdasco?
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: robpal »

johnathan pisze: Zadziwiające. Czyżby w przyszłym roku zabłysnąć miał Verdasco?
To by nie był pierwszy raz. Już w 2008 roku "poprowadził" drużynę do triumfu :D
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
jonathan
Posty: 6546
Rejestracja: 01 sie 2011, 19:49

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: jonathan »

robpal pisze:
johnathan pisze: Zadziwiające. Czyżby w przyszłym roku zabłysnąć miał Verdasco?
To by nie był pierwszy raz. Już w 2008 roku "poprowadził" drużynę do triumfu :D
Oczywiście doskonale pamiętam, jak wyrósł na bohatera narodowego po pojedynku z Chucho Acasuso. Później był ten półfinał AO - może dlatego tak niezwykły, że to jedyny mecz, gdzie Nando walczył z Nadalem absolutnie na 100% i ani myślał, by mu choć na chwilę odpuścić.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: robpal »

johnathan pisze:Później był ten półfinał AO - może dlatego tak niezwykły, że to jedyny mecz, gdzie Nando walczył z Nadalem absolutnie na 100% i ani myślał, by mu choć na chwilę odpuścić.
Może właśnie dlatego nie odpuścił, bo uwierzył, że skoro może Rafę zastąpić w reprezentacji, to może też go po prostu ograć? Całe AO Verdasco grał bardzo dobrze, nigdy więcej się chyba do tego poziomu już nie zbliżył.

Sezon oficjalnie ZAKOŃCZONY! :czesc2:

Dalsze dyskusje o roku 2011 prowadzimy w TYM wątku ;)
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35181
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: Mario »

Co by nie mówić, to jednak zasłużone zwycięstwo Hiszpanów. Chciałbym jednak pochwalić Del Potro, bo podjąć walkę z Nadalem i Ferrerem na tak wolnym korcie w dodatku na terenie rywala to spory sukces. Zabrakło trochę kondycji, chociaż wcale mnie to nie dziwi. Juan nigdy tytanem w tym aspekcie nie był, a w tych warunkach za szybko piłki skończyć się nie da, więc wymiany się przedłużały.

Gratulacje dla Nadala i kolegów (Ferrera), bo jeśli mnie pamięć nie myli to wygrali po raz 3 w ostatnich 4 latach.

Wracając jeszcze do osoby JMDP to zawsze go troszkę lubiłem, ale po tym weekendzie bardzo dużo zyskał w moich oczach i mam nadzieje, że wróci do ścisłej czołówki w przyszłym roku. :)
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42903
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: Barty »

Argentine team reaction after Davis Cup loss

Reactions from the Argentine team after falling 3-1 to Spain in the Davis Cup final in Seville on Sunday:

Juan Martin Del Potro on Rafael Nadal: "Despite he is not at his best physical condition,
for the rest of us clay players, he is too good. And [David] Ferrer is also at the same level. I did good, two good matches, and I didn't make it. But we did our best.We did everything we could and Spain beat us."

Captain Tito Vazquez: "We always respected Spain. Spain, playing on clay, as a local team, this is one of the best teams in history, but we prepared thoroughly and I'm very proud of the team for the effort that they have made to come here."

David Nalbandian: "We are happy because each player gave his best. We were giving each other support all the time. Sometimes things don't come out okay, but we are proud and happy with our work here to try and win. Sometimes, unfortunately, the opponent is better and that's the way it is."
http://www.tennis.com/articles/template ... &zoneid=25
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42903
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: Barty »

Puchar Davisa: Costa woli grać, niż być kapitanem, Argentyńczycy dumni mimo porażki

Przez trzy lata pracy z reprezentacją Hiszpanii Albert Costa dwukrotnie wywalczył Puchar Davisa, co umocniło pozycję Armady jako najmocniejszej kadry narodowej na świecie. W nagrodę kataloński trener otrzymał od prezydenta federacji nowy kontrakt. Oto wypowiedzi kapitanów po finale Pucharu Davisa między Hiszpanią a Argentyną.

Albert Costa (kapitan Hiszpanii): Wolę grać czy być kapitanem kadry? To różne uczucia, ale lepiej, gdy się gra. Jako kapitan wybieram zawodników, ale przecież to oni zwyciężają i mają prawo czuć się szczególniej, choć satysfakcja trenerska oczywiście pozostaje. Chcę podziękować tym chłopakom za walkę. Wspólnie wykonaliśmy ogromny wysiłek przez trzy lata, w tym czasie przegrywając tylko jeden mecz. Jestem im wszystkich bardzo wdzięczny.

Modesto "Tito" Vázquez (kapitan Argentyny): Do każdej gry w tym finale przygotowywaliśmy się tak, jakbyśmy zaczynali od zera. Pojedynek Del Potro z Ferrerem był niezwykle ważny i gdybyśmy uzyskali w piątek ten punkt, byłby to dla nas czynnik na plus. Ale i tak jestem z chłopaków dumny.

David Ferrer: Powiedziałem, że zakończyliśmy imprezę, nie cykl. Rafa przyznał prawdę, że trudno nam będzie znów się zebrać i zagrać razem. Każdy chce grać w igrzyskach olimpijskich - to następny cel każdego z nas.

David Nalbandian: - Każdy z argentyńskich tenisistów ma za sobą świetny rok. Każdy z nas zagrał najlepiej, jak tylko w danym momencie potrafił. Powinniśmy być więcej niż spokojni z powodu tego, co zrobiliśmy. Rywal był lepszy: nie ma innego odpowiedzi. W przyszłym roku zaczniemy od meczu z Niemcami, kolejną dobrą ekipą.
http://www.sportowefakty.pl/tenis/2011/ ... entynczyc/
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42903
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Puchar Davisa 2011

Post autor: Barty »

Rafa Nadal: Ostatnie takie zwycięstwo, nie zagram w Pucharze Davisa w 2012 roku

Kiedy Rafael Nadal w końcu zapewnił Hiszpanii triumf w Pucharze Davisa, w niedzielę w Sewilli, David Ferrer pół-żartem, pół-serio przyznał, że to oznacza koniec imprezy. Najwybitniejsza generacja hiszpańskich tenisistów prawdopodobnie nigdy już nie sięgnie po trofeum w tym składzie.
W roku 2012 w rozgrywkach o srebrną salaterkę nie wystąpi Nadal, który chce się skupić na obronie złotego medalu olimpijskiego. - Na pewno nie wystąpię w Pucharze Davisa w przyszłym sezonie - powiedział po zwycięstwie nad Del Potro, co zapewniło Armadzie piąty tytuł w rozgrywkach.

Powody zawieszenia startów w ekipie narodowej: - Jestem jednym z tych tenisistów, którzy co roku grają najwięcej meczów. Muszę ułożyć sobie logiczny i zwięzły kalendarz startów. W związku z igrzyskami olimpijskimi moje występy w Pucharze Davisa nie będą możliwe. Wprawdzie to nie moment, żeby myśleć o przyszłości, ale w tych rozgrywkach nie będę grał. Hiszpania ma zawodników, którzy mogą mnie zastąpić.

Ekipa, która wygrała trzy z czterech kolejnych edycji Pucharu Davisa składa się z Nadala, Ferrera, Verdasco i Lópeza. Rezerwowym w Sewilli był Granollers. Czołowa czwórka wystąpi w igrzyskach olimpijskich. - Mam nadzieję być jednym z nich - zażartował Nadal, wicelider rankingu. - A jak nie, to obejrzę turniej w telewizji - dodał.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pwK89S_j ... r_embedded[/youtube]

Rafa, jako 18-latek triumfator Pucharu Davisa już w 2004 roku, także w Sewilli, po raz pierwszy był tym, który przesądził o tytule. - Nieważne, kto kończy, bo jestesmy grupą. W USA [ćwierćfinał] zadecydował David, w Kordobie [półfinał] ja: nieważne kto, bo to nasza wspólna sprawa.

Podejrzliwe spojrzenia kolegów wywołały słowa Nadala, że to ostatni ich taki triumf. - Niemożliwe będzie raczej to powtórzyć - przyznał Nadal, po czym mógł usłyszeć westchnienia i śmiech z obu stron. - Raczej nie można nas jeszcze nazwać staruszkami, ale jesteśmy już w zaawansowanym wieku - tłumaczył. - Wszyscy mamy za sobą wiele znakomitych lat w cyklu ATP, wspólnych przeżyć. To zwycięstwo jest jednym z naszych największych.

- Hiszpania wygrywa trofeum po raz czwarty... a nie, po raz piąty - poprawił się na konferencji prasowej. - I czyni to w sposób fantastyczny. To był więcej niż mecz. Pisaliśmy historię. Jestem szczęśliwy, mając u swojego boku tak wspaniałych kompanów. Sukces odniósł cały team, także ci niewidoczni. Zakończyliśmy sezon w najlepszy z możliwych sposób.

Inaczej wartościuje ten triumf, a inaczej ten sprzed siedmiu lat. - Sposób i warunki się docenia z wiekiem - wyjaśnił. - Upływ lat pomaga w zrozumieniu otoczenia. Gdy jest się starszym, ma się świadomość, że każde zwycięstwo jest coraz cięższe do odniesienia. Będąc młodym, gdy wszystko jest nowe, nie ma tak naprawdę możliwości docenienia tego.

Starcie z Argentyńczykami było dla Hiszpanów szczególne z oczywistych racji. - Gratuluję im wyniku - powiedział w imieniu całej ekipy gospodarzy Nadal - bo dzięki nim mieliśmy tak emocjonujący finał. Porażka to smutek i łączę się z nimi, bo wśród Argentyńczyków mam, obok tych tutaj, najlepszych przyjaciół.

Przyjacielem jest także Carlos Moyá, który w 2004 roku na tym samym stadionie przesądził o tym, że Hiszpania zdobyła swój drugi Puchar Davisa. - Carlos był dla mnie zawsze kimś szczególnym - przyznał Nadal o swoim znajomym z Majorki. - Grając jeszcze w tenisa, był jednym z moich największych przyjaciół. Przez swój charakter i formę bycia, był dobrze usposobiony do wszystkich.

Teraz wakacje, a za dwa i pół tygodnia Nadal wznawia treningi przez sezonem, w którym będzie celował w więcej niż jeden (Roland Garros) tytuł wielkoszlemowy. - Kończę trudny i długi, ale bardzo pozytywny i udany sezon. Kończę go szczęśliwy.


Puchar Davisa, finał
kort ziemny pod dachem, Stadion Olimpijski, Sewilla (Hiszpania)
piątek-niedziela, 2-4 grudnia

(gra 1.): Nadal - Mónaco 6:1, 6:1, 6:2
(gra 2.): Ferrer - Del Potro 6:2, 6:7, 3:6, 6:4, 6:3
(gra 3.): Verdasco / López - Schwank / Nalbandian 4:6, 2:6, 3:6
(gra 4.): Nadal - Del Potro 1:6, 6:4, 6:1, 7:6
(gra 5.): Ferrer - Mónaco, nie rozegrano
http://www.sportowefakty.pl/tenis/2011/ ... ucharze-d/
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości