Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Obrazek
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35180
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: Mario »

Nie ma, ale mam świadomość, że to może długo nie potrwać.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35180
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: Mario »

Mario pisze:Jak nic sensownego nie zrobi w 3 pozostałych turniejach w sezonie (w resztę nie wierzę, odkąd Kyrgios zainstalował pokemony), to daję sobie spokój. Takie miałem założenie wracając po ostatnim detoksie i wydaje mi się, że będę konsekwentny.
Żeby nie być gołosłownym.

Chyba daruję sobie dłuższe uzasadnienie, ten sport w ostatnim czasie tylko mnie irytuje. Zbyt wiele rzeczy jest do zmiany, żebym znów mógł na wszystko patrzeć bez negatywnych emocji.

Oczywiście nie wycofuję się całkowicie - jesienne CH to zbyt fajna sprawa, by z nich rezygnować; WTA w dawkach, które aplikuję sobie w ostatnich latach jest jak najbardziej strawne; no i sentymentu zamierzam śledzić losy tych kilku grajków, którzy mnie jeszcze cokolwiek obchodzą.

Z pozytywów, 2017 to naprawdę może być wreszcie TEN rok, z drugiej strony nie będę zaskoczony, jeśli wszystko zostanie w dotychczasowym porządku, dlatego wolę być jak ten Tomasz od Jezusa, co nie uwierzył dopóki nie zobaczył niż znów srodze się zawieść. No bo skoro Berdych w wydaniu "męczę się z każdym, kto ma dwie ręce i nogi" wciąż walczy o WTF, a Tsonga grający kilka dobrych meczów w roku kończy sezon przed najgorętszym młodym nazwiskiem...
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Rroggerr
Posty: 9951
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: Rroggerr »

Odwracając, dlaczego jeszcze oglądacie ten sport? Poza benefisem zombie zawodników którym kibicujecie i pielęgnowanym przez lata uzależnieniem. Pytanie całkowicie na poważnie. Estetycznie - dramat, dramaturgia - żadna, sportowo - dwóch naprawdę klasowych zawodników, perspektywy - żadne. Jestem autentycznie ciekaw, może czegoś nie dostrzegam. Odświeżam nie z powodu błyskotliwie zapowiadającego się niedzielnego finału, to co najwyżej skutek.
Federasta20
Posty: 9038
Rejestracja: 08 wrz 2011, 18:07

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: Federasta20 »

A może finał AO będzie tak emocjonujący jak półfinał WM? :P

Ja jadę na paliwie z lat 2016-2017 tj. wielki renesans Federera, pełny emocji powrót Del Potro i wyczyny Wawrinki. Teraz pojawił się Cipas, który trochę dolał do baku. Potencjał na niespodzianki, przynajmniej w best-of-3, jest znacznie większy niż za czasów dominacji Nole, przeszkód jest mniej. IMO znacznie lepsza sytuacja niż w 2015-połowa '16, gdzie mieliśmy potwornie statyczną czołówkę. Tradycyjnie też staram się ograniczyć oglądanie wiosennych popisów ceglanych.
Awatar użytkownika
The Djoker
Posty: 4804
Rejestracja: 08 wrz 2015, 2:51
Lokalizacja: Legionowo

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: The Djoker »

Ja ogladam sledze rozgrywki tylko do konca kariery Serba. Wiem ze nic dwa razy sie nie zdarza i nie sile sie na szukanie nastepcy. Wraz z odejsciem Nole odejdzie takze Djoker... Ale z tym brakiem dramy w poznych fazach WS to sie zgodze ze to jest beznadziejne zjawisko. Bo ci wszyscy z next gen nie chca wprowadzic etosu pracy zelaznej dyscypliny. Za duzo placa w tym sporcie. Oni nie chca szlemow tylko rozrywkowego zycia. Szanuje Kyrgiosa bo jest szczery i otwarcie przyznaje ze nienawidzi tego sportu ale ze Bog dal mu talent to traktuje tenis jako dobrze platna prace. Woli kosza i hulac z panienkami.Widocznie uznal ze w kosza by zadnej kariery nie zrobil. A panienki lubia chajsy. Takie puste lale.
Jest tez grupa tenisistow z etosem pracy jak Cilic,Raonic,
Ferrer jak gral,Nishi moze nawet ten Puj ale sa przecietniakami ze zrywami epizodycznymi nie maja tego czegos. Ale warunkow fizycznych albo zdrowia albo psychy. Jestem pewien ze Zverev ma niewystarczajacy etos pracy. O Tsitsi sie nie wypowiem jeszcze.
Ajde Nole <3
Mtt mistrzostwa (8): Metz 16 , Paris-Bercy 16 , Shenzhen 18, Atlanta 19, Hamburg 20, Melbourne 21 (ATP250),
Stuttgart 21,Umag 22
Mtt finaly(7): Barcelona 16,Eastbourne 18,Rio 19,Acapulco 19,Metz 19,Cinci 20,Bastad 22
Debel(Mateusz): AO19 runner-up
Debel(Bombardiero): Miami Open presented by Itau 21 champion, Monte-Carlo Rolex Masters 21 runner-up, Mutua Madrid Open 21 champion, Internazionali BNL d'Italia 21 runner-up,Wimbledon 21 runner-up, Tokyo 20 Olympic Games gold medalist, Indian Wells 21 runner-up
IW 22 runner-up, Internazionali BNL d'Italia 22 runner-up, Roland Garros 23 champion.
Federasta20
Posty: 9038
Rejestracja: 08 wrz 2011, 18:07

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: Federasta20 »

Gdyby Fabsterzy postanowili się umówić i zakończyć karierę za dwa lata to myślę, że aktywność tego forum by znacząco spadła, a wielu użytkowników mocno ograniczyło swoją aktywność albo jej zaprzestało. Ja bardzo chętnie zobaczę 5-setowy SF z nowymi twarzami, ale gdy takie zestawienia się pojawiały to komentowaliśmy w 3-4 osoby :) Także wbrew pozorom Big 3 jest motorem napędowym i chcąc nie chcąc ciągle o nich piszemy. O czym będziemy pisać jak odejdą? :P
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: Robertinho »

Rroggerr pisze: 25 sty 2019, 15:35 Odwracając, dlaczego jeszcze oglądacie ten sport? Poza benefisem zombie zawodników którym kibicujecie i pielęgnowanym przez lata uzależnieniem. Pytanie całkowicie na poważnie. Estetycznie - dramat, dramaturgia - żadna, sportowo - dwóch naprawdę klasowych zawodników, perspektywy - żadne. Jestem autentycznie ciekaw, może czegoś nie dostrzegam. Odświeżam nie z powodu błyskotliwie zapowiadającego się niedzielnego finału, to co najwyżej skutek.
WTA naprawdę lubię, pojawiły się zawodniczki, którym kibicuję, a i sytuacja znacznie lepsza, niż kilka lat temu.

ATP oglądam tylko, że pilnować Feda. Szczerze nie lubię w tej chwili tych rozgrywek.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: DUN I LOVE »

Cóż. Muszę dbać o swoje dziecko. Pewnie gdyby nie nasze forum, to bym śledził tylko z doskoku.

Inna sprawa, że trwające AO mnie trochę podłamało.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Rroggerr
Posty: 9951
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: Rroggerr »

WTA jest okej, ale kompletnie nie widzę kandydatek do mocnego kibicowania. Fajne zawodniczki, ale...

Federasta20, starałem się jak najbardziej w odseparowaniu od fabsterów sformułować to pytanie, bo nie widzę sensu powtarzania, że na fabsterach ciąży całe zainteresowanie męskim tenisem, skoro nikt nie kwestionuje, że to jedyni poważni gracze w tych rozgrywkach. Ale to właśnie powoduje dramatyczny kształt ATP - nie ma nikogo innego, więc jestem ciekaw, co Was motywuje do jakichś daleko idących analiz itd. Ja nie widzę jakichkolwiek perspektyw, by (męski) tenis wrócił do kształtu w jakim był gdy zaczynałem się nim interesować.
Thor
Posty: 59
Rejestracja: 23 sty 2019, 9:13

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: Thor »

Podoba mi się forumowe określenie "raka" w rozgrywkach i radośnie czekam na zakończenie karier panów nowotworów. Ich brak, mam nadzieję, poskutkuje też zmianą w podejściu tych nieopierzonych - nie będzie się kogo bać przecież.

Oglądam rzadko, bo mnie mierzi to właśnie - jak Rafałko miał 18 lat to przylazł i zaczął lać po dupie. I choć tego, co jego styl przyniósł szybko się nie naprawi, to przynajmniej nikt nie pieprzył, że młody, że to początek kariery, musi się oswoić i wynieść doświadczenie. Już nawet sama dominacja "trzech" tak mnie nie wkurza jak te komentarze.

Ale! AO 2019 zapisze mi się fajnie w pamięci. Tak nam się ułożyły urlopowe plany, że mamy z Sową swoisty jetlag, kładąc się o 20 i wstając o 2. Nigdy w życiu nie obejrzałem w tak krótkim czasie tyle meczów. :D
Federasta20
Posty: 9038
Rejestracja: 08 wrz 2011, 18:07

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: Federasta20 »

Rroggerr pisze: 25 sty 2019, 16:32Federasta20, starałem się jak najbardziej w odseparowaniu od fabsterów sformułować to pytanie, bo nie widzę sensu powtarzania, że na fabsterach ciąży całe zainteresowanie męskim tenisem, skoro nikt nie kwestionuje, że to jedyni poważni gracze w tych rozgrywkach.
OK. Nie no, kilka innych nazwisk też nie jest takie złe. Del Potro, Tsitsipas, Zworek w Bo3, Thiem na cegle. Jak Big 3-4 odejdzie to możemy mieć sytuację, gdzie co szlem inny zwycięzca. Niekoniecznie to musi być kiepska sytuacja. W całym AO mnie najbardziej razi nie tyle skład finału, co przebieg ostatnich spotkań. Gdyby Nadal wygrał 7-5 w 5 z Grecją, a Puj spuchł z 3-1 na 3-6 w deciderze to bym nie narzekał.

Dawid, ostrzegałem abyś się nie podpalał po Londynie i niedzielnym meczu na RLA :P Czułem, że tak może być.

Thor - Djokovic, Murray i Del Potro w wieku 20 lat też robili furorę na każdym szczeblu, łącznie z WS. 21-letni Murek, a więc nie żaden kosmita, mimo dużo trudniejszej drogi, odesłał hiszpańskiego wesołka do domu na US'08. Cipas wygrał sześć gemów w meczu. W tym samym wieku Palito poszedł o krok dalej i pokonał RF w finale.
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: lake »

Tylko że Murek grał z kolegą z juniorów raptem o rok starszym. Palito z kolei najpierw zbił kontuzjowanego Nadala a potem zrobił dokladnie to samo co Ciapek tutaj. Ograł Feda który go wpuścił do meczu. Możemy sie nad młodymi pastwic wyśmiewać YT, fejsy ale uczciwie trzeba przyznać że żadne poklolenie nie musiało na raz mierzyć się z 3 legendami które od najmłodszych lat im towarzyszą nawet po otwarciu lodówki.
Nie twierdzę że Grek czy Kmiotek są lepsi od Palito czy Murka ale uważam że tamci mieli jednak nieco łatwiej.
A tenisa wciąż oglądam bo po prostu lubię ten sport i choćbym miał przez całe AO zobaczyć jedną genialną wymiane i to wszystko to i tak będę się jarał. Ale nie ukrywam że zaangażowanie emocjonalne jest potrzebne więc rozglądam się za kimś kto przejmie pałeczkę po Rafie i niestety na razie nie widzę.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
no-handed backhand
Posty: 17480
Rejestracja: 01 sie 2014, 23:07
Lokalizacja: tak

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: no-handed backhand »

Wsiąkłem bez reszty, jak hazardzista w alkohol. Czym byłoby poranne wstawanie bez sprawdzenia wyników australijskich i azjatyckich challengerów? Niech odejdą wszyscy moi ulubieńcy, nigdy nie przestanę, jestem uzależniony.

Tenisie, kocham cię!
Yoshihito Nishioka do Ciebie jedzie
Federasta20
Posty: 9038
Rejestracja: 08 wrz 2011, 18:07

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: Federasta20 »

Nie porównujmy RF z US'09 i AO'19, naprawdę. Jego poziom jest mocno chimeryczny i często przydarzają się kryzysy, także w 2017 były problemy, ale trafiło na mało ważne turnieje i USO, kiedy już swoje wygrał.

Dobrze, poczekajmy na pozostałe szlemy, niech zrobi podobne runy (czyli 4 QF+ z 5 i walką). Ucieszyłbym się. Jak będzie trzymał poziom to niech i ma 50 kanałów YT.
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: lake »

Nie porównuję a uważam jedynie że podchodzimy do młodych zbyt zero-jedynkowo. Pobrał 6 gemów to nadaje się jedynie do kmiotków.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: Anula »

Oglądam wyłącznie dla rywalizacji Nadala, Federera i Novaka. Co będzie po ostatniej zagranej przez nich piłce?
Na dzień dzisiejszy nie ma zawodnika, któremu zechcę poświęcic swój czas. Forum pewnie też pójdzie w odstawkę.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: Robertinho »

no-handed backhand pisze: 25 sty 2019, 18:31 Wsiąkłem bez reszty, jak hazardzista w alkohol. Czym byłoby poranne wstawanie bez sprawdzenia wyników australijskich i azjatyckich challengerów? Niech odejdą wszyscy moi ulubieńcy, nigdy nie przestanę, jestem uzależniony.

Tenisie, kocham cię!
I podliczania zarobków Majchrzaka.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Del Fed
Posty: 9812
Rejestracja: 15 lis 2012, 14:35

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: Del Fed »

Dlatego, że nie mam ochoty. Mógłbym pooglądać jakiś SF, ale nie ma po co. Szkoda czasu i nerwów Jeszcze się tym interesuje z sympatii do Gaci i z przeświadczenia, że koniec Feda, będzie końcem czegoś ważnego i trzeba mu kibicować w drodze po 100 tytuł np.
Rafael Nadal, to zło, zgoda?

PS. Nie ma zgody na brak zgody.
Awatar użytkownika
The Djoker
Posty: 4804
Rejestracja: 08 wrz 2015, 2:51
Lokalizacja: Legionowo

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: The Djoker »

To powiedz tym gaciom zeby przestal olewac Aussie Open.
Ajde Nole <3
Mtt mistrzostwa (8): Metz 16 , Paris-Bercy 16 , Shenzhen 18, Atlanta 19, Hamburg 20, Melbourne 21 (ATP250),
Stuttgart 21,Umag 22
Mtt finaly(7): Barcelona 16,Eastbourne 18,Rio 19,Acapulco 19,Metz 19,Cinci 20,Bastad 22
Debel(Mateusz): AO19 runner-up
Debel(Bombardiero): Miami Open presented by Itau 21 champion, Monte-Carlo Rolex Masters 21 runner-up, Mutua Madrid Open 21 champion, Internazionali BNL d'Italia 21 runner-up,Wimbledon 21 runner-up, Tokyo 20 Olympic Games gold medalist, Indian Wells 21 runner-up
IW 22 runner-up, Internazionali BNL d'Italia 22 runner-up, Roland Garros 23 champion.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Dlaczego już nie oglądam tenisa...

Post autor: Robertinho »

Kurła, nie chcę nic mówić, ale patrząc na ten wątek i stare wpisy, to nasz poziom spadł nie mniej niż ATP w ostatnich latach. :P
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości