Komentatorzy, dziennikarze, eksperci. Tenisowi i nie tylko

Obrazek
Awatar użytkownika
jowy
Posty: 1368
Rejestracja: 04 wrz 2011, 18:45

Re: ATP World Tour Finals 2011

Post autor: jowy »

Kubecki pisze: Z całym szacunkiem ale Twój ojciec nie jest dla mnie żadną wyrocznią :) Swoją drogą chciałbym wszystkich tych krytykantów usłyszeć za mikrofonem. Zgadzam się z wypowiedzią Rangera, pan Bohdan zasługuje na szacunek.
Jasne. :) Jednak jeszcze jakiś czas temu uważał podobnie do ciebie i był niezwykle przywiązany do komentarza pana Tomaszewskiego.
Szacunek, oczywiście, się należy. Kibicom za to należy się komentarz przynajmniej przyzwoity i profesjonalny w stopniu większym niż znikomy.
Anula pisze: Komentatorem jest według mnie kiepskim, by nie powiedzieć bardzo kiepskim. Już nie chodzi nawet o mylenie faktów, nieznajomość istotnych rzeczy o zawodnikach, ale o irytującą stronniczość, brak obiektywizmu i pseudopsychologiczne wywody. To oczywiście moja opinia...
Moja też :)
Awatar użytkownika
Kubecki
Posty: 771
Rejestracja: 24 lip 2011, 12:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: ATP World Tour Finals 2011

Post autor: Kubecki »

jaccol55 pisze: Tak samo jak Ty dla Martinka. Proponuję prowadzić wszelkiego rodzaju dyskusje na argumenty, a nie ad persona.
Wybacz, ale chyba rzucanie sformułowaniami ''słuchanie tego starca" przez jakiegoś młodziana siedzącego przed ekranem komputera nie jest na miejscu, stąd moja reakcja. Dużo mógłby się nauczyć od takich ludzi jak m.in p.Tomaszewski.

Pełna zgoda. / jaccol
MTT - tytuły (10)
2018 (1): Montpellier
2011 (1): US Open
2010 (2): Houston, Metz
2009 (3): Belgrad, Madryt, Stuttgart
2008 (3): Hamburg, Bangkok, Tokio
____________________
2013: Finał Wimbledonu
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: ATP World Tour Finals 2011

Post autor: Anula »

Kubecki pisze:
Wybacz, ale chyba rzucanie sformułowaniami ''słuchanie tego starca" przez jakiegoś młodziana siedzącego przed ekranem komputera nie jest na miejscu, stąd moja reakcja.
Akurat w sprawie użycia tego zwrotu, masz absolutną rację. Mało eleganckie i dość lekceważące nazwanie człowieka w starszym wieku. Trochę przykre.
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 2971
Rejestracja: 02 sie 2011, 18:57

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Alan »

Kurcze zawsze myślałem że Berdych z Safarovą byli parą :/ aż tu dzisiaj Tomasz Tomasz uświadomił mi że to był romans :o
sheva
Posty: 2774
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:20

Re: Wątek komentatorski

Post autor: sheva »

Tomek miał dzisiaj bardzo zły dzień, dużo się mylił, przekręcał fakty. Najbardziej rozbawiło mnie stwierdzenie, że "Tipsarevic ma dziewiczy stosunek" :D Tomkowi chodziło o to, że dla Janko dzisiejszy mecz z Berdychem był debiutem w WTF.
http://www.sportowefakty.pl/tenis

MTT Rank -4 (High Rank -2)

W: Winston-Salem '14 Newport '14 Brisbane '14 Shanghai '13 Beijing '13 Wimbledon '12 Rome '12 Madrid '12 Basel '11 Dubai '11 Sydney '11 Kuala Lumpur '10
F: Bercy'14 AO '14 Eastbourne '12 Barcelona '12 Munich '12 Beijing '11 Bercy '09
SF: Barcelona '14 Stockholm '13 Paris-Bercy '12 Toronto '12 Vienna '11 LA '11 Valencia '10 Moscow '10 Hamburg '10 Belgrade '10 Brisbane '10
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Robertinho »

sheva pisze:. Najbardziej rozbawiło mnie stwierdzenie, że "Tipsarevic ma dziewiczy stosunek" :D Tomkowi chodziło o to, że dla Janko dzisiejszy mecz z Berdychem był debiutem w WTF.
hahaha
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
sheva
Posty: 2774
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:20

Re: Wątek komentatorski

Post autor: sheva »

Tomasz Tomaszewski: "Agassi grał w tenisa jeszcze 2-3 lata temu". hahaha
http://www.sportowefakty.pl/tenis

MTT Rank -4 (High Rank -2)

W: Winston-Salem '14 Newport '14 Brisbane '14 Shanghai '13 Beijing '13 Wimbledon '12 Rome '12 Madrid '12 Basel '11 Dubai '11 Sydney '11 Kuala Lumpur '10
F: Bercy'14 AO '14 Eastbourne '12 Barcelona '12 Munich '12 Beijing '11 Bercy '09
SF: Barcelona '14 Stockholm '13 Paris-Bercy '12 Toronto '12 Vienna '11 LA '11 Valencia '10 Moscow '10 Hamburg '10 Belgrade '10 Brisbane '10
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Wątek komentatorski

Post autor: robpal »

Wojtek Fibak: "Odczytuje zamiary rywala jak Djoković, Nadal, Federer, Radwańska" :D
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Joao »

Wojtek Fibak: Którą byś wybrał jakbyś był tenisistą Safarovą czy Satorovą? Dobrą tenisistkę czy piękną kobietę?

Tomek Tomaszewski: Wybrałbym moją żonę.

hahaha
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Sempere »

Tomaszewski junior powiedział, że najdłuższa seria zwycięstw Federera to 21 meczów wygranych z rzedu. rotfl rotfl rotfl Fibak próbował na nim wymusić, aby Tomek stwierdził, iż wybrałby nową dziewczynę Berdycha. Panu Wojtkowi to się nie udało, a Tomaszewski zawyrokował, że najważniejsze dla niego jest wnętrze kobiety. Tere fere, napewno on tak myśli. hahaha Odstawić tego pseudo-komentatora od meczów, bo z każdą kolejną transmisją coraz bardziej się pogrąża. Niech lepiej zajmie się graniem w polsatowskich marnych serialach, bo jest rzeczywistość, do której przystaje poziomem... :eh:
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Shinoda
Posty: 1015
Rejestracja: 22 lip 2011, 16:13
Lokalizacja: Łuków

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Shinoda »

Co mnie wczoraj rozbawiło, tekst pana Tomaszewskiego, iż on regularnie ogląda mecze. Toż to słychać, że nie ma bladego pojęcia co obecnie dzieje się w poszczególnych turniejach, a prosi jak jakieś wyniki podawał, to z dwuminutowym opóźnieniem, po wcześniejszych wklepaniu w komputer. Ach, ten świat bez PCtów byłby po prostu biedny. hahaha
2003 US Open
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Robertinho »

Sempere pisze:Tomaszewski junior powiedział, że najdłuższa seria zwycięstw Federera to 21 meczów wygranych z rzedu. rotfl rotfl rotfl Fibak próbował na nim wymusić, aby Tomek stwierdził, iż wybrałby nową dziewczynę Berdycha. Panu Wojtkowi to się nie udało, a Tomaszewski zawyrokował, że najważniejsze dla niego jest wnętrze kobiety. Tere fere, napewno on tak myśli. hahaha Odstawić tego pseudo-komentatora od meczów, bo z każdą kolejną transmisją coraz bardziej się pogrąża. Niech lepiej zajmie się graniem w polsatowskich marnych serialach, bo jest rzeczywistość, do której przystaje poziomem... :eh:
Mnie rozbroiły rozważania o "najwybitniejszym" sezonie Novaka, który, co niespotykane, wygrał 3 Szlemy w jednym roku, chcieli to zestawić z najlepszym sezonem McEnroe, niestety nie byli w stanie ostatecznie ustalić, ile on wtedy tych Szlemów wygrał hahaha ; o jakimś tam Nadalu, który w ubiegłym roku wygrał trzy z rzędu, nie mówiąc o takim panu ze Szwajcarii, któremu podobno trzykrotnie przytrafiło się 3xWS+Masters Cup, chłopcy najwyraźniej nie słyszeli. hahaha
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Shinoda
Posty: 1015
Rejestracja: 22 lip 2011, 16:13
Lokalizacja: Łuków

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Shinoda »

Robertinho pisze:Mnie rozbroiły rozważania o "najwybitniejszym" sezonie Novaka, który, co niespotykane, wygrał 3 Szlemy w jednym roku, chcieli to zestawić z najlepszym sezonem McEnroe, niestety nie byli w stanie ostatecznie ustalić, ile on wtedy tych Szlemów wygrał hahaha ; o jakimś tam Nadalu, który w ubiegłym roku wygrał trzy z rzędu, nie mówiąc o takim panu ze Szwajcarii, któremu podobno trzykrotnie przytrafiło się 3xWS+Masters Cup, chłopcy najwyraźniej nie słyszeli. hahaha
Chłopaki nie wspomnieli "o takim panu ze Szwajcarii" dlatego, że jak sami powiedzieli, "oni ekscytują się tenisem sprzed kilkunastu lat" (czy coś takiego), a mówią właśnie o tamtych bo my młodzi niewiele w porównaniu z nimi o nich wiemy. To były myśli pana Fibaka. :]
2003 US Open
sheva
Posty: 2774
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:20

Re: Wątek komentatorski

Post autor: sheva »

Bohdan Tomaszewski dziś ostatecznie udowodnił, że nie nadaję się już do samodzielnego komentowania tenisa. Z całym szacunkiem, ale: "kończ waść, wstydu oszczędź". :]
http://www.sportowefakty.pl/tenis

MTT Rank -4 (High Rank -2)

W: Winston-Salem '14 Newport '14 Brisbane '14 Shanghai '13 Beijing '13 Wimbledon '12 Rome '12 Madrid '12 Basel '11 Dubai '11 Sydney '11 Kuala Lumpur '10
F: Bercy'14 AO '14 Eastbourne '12 Barcelona '12 Munich '12 Beijing '11 Bercy '09
SF: Barcelona '14 Stockholm '13 Paris-Bercy '12 Toronto '12 Vienna '11 LA '11 Valencia '10 Moscow '10 Hamburg '10 Belgrade '10 Brisbane '10
Awatar użytkownika
FEDEER
Posty: 780
Rejestracja: 22 lip 2011, 12:02
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wątek komentatorski

Post autor: FEDEER »

Siedzi 2 kibiców Feda z podobizną idola na twarzy, z wyciętymi dziurami na oczy. Nasz senior"o tym Panom się podoba widowisko, bo nieźle grają". Wiem że to głupio wytykać błędy tak starszemu człowiekowi, ale chodzi tu o szacunek widzów do jego osoby który spada coraz częściej.
W:11:Memphis-Pekin 12:Barcelona-Monachium 14:Dubai-(IW,Miami,Wimby)-debel 16:Wimby 17: Wimby-debel
F:10:Sztokholm-Cincinnati 11:Estoril-Nicea-Halle-W.Salem-USO-debel 13:Rotterdam- Eastbourne
SF:11:K.Lumpur-Wiedeń 12:Miami 13:Montreal 16:Toronto-Pekin
QF:10:Shanghai-Bercy 11:Brisbane-Sydney-AO-San Jose-Madryt-L.A- Waszyngton-Montreal-USO-Bazyela 12:In.Wells-Rzym 13:Wimby-Hamburg-W.Salem
IO Rio debel-srebro
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Mario »

sheva pisze:Bohdan Tomaszewski dziś ostatecznie udowodnił, że nie nadaję się już do samodzielnego komentowania tenisa. Z całym szacunkiem, ale: "kończ waść, wstydu oszczędź". :]
Niestety, ale wypada się tylko zgodzić. Pomijając już brak znajomości zawodników czy ciągły słowotok, ale istniej coś takiego jak obiektywizm u komentatora, a pan Bohdan jak mantrę powtarzał zresztą niesprawiedliwe stwierdzenie:"Wszystko w tym meczu zależy od Federera". :| Ma prawo sympatyzować z jakimś zawodnikiem, jednak dzisiaj robił wszystko co mógł, aby tylko umniejszyć zasługi Francuza, a to jednak komentatorowi tej klasy nie przystoi.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Saboteur »

sheva pisze:Bohdan Tomaszewski dziś ostatecznie udowodnił, że nie nadaję się już do samodzielnego komentowania tenisa. Z całym szacunkiem, ale: "kończ waść, wstydu oszczędź". :]
Zgadzam się. Na początku meczu było gadanie od rzeczy, na szczęście trochę przycichł pod koniec. Ale sam fakt, że czuje się na siłach aby komentować mecze zasługuje na szacunek.
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
jonathan
Posty: 6546
Rejestracja: 01 sie 2011, 19:49

Re: Wątek komentatorski

Post autor: jonathan »

Ogólnie to mam do pana B.Tomaszewskiego słabość i z braku dobrych komentatorów w Polsce życzę mu, by pracował jak najdłużej. Nie będę ukrywał też, że w decydującym secie londyńskiego finału podniósł mnie trochę na duchu, stwierdzając, że Federer ten mecz jednak wymęczy. On ma jakiś szósty zmysł. Odnoszę wrażenie, że nigdy nie myli się, kiedy prorokuje co wydarzy się w najbliższym fragmencie spotkania. A te wpadki, o których piszecie, moim zdaniem w żaden sposób go nie dyskwalifikują.
Awatar użytkownika
FEDEER
Posty: 780
Rejestracja: 22 lip 2011, 12:02
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wątek komentatorski

Post autor: FEDEER »

B.Tomaszewski dla polskiego tenisa zrobił bardzo dużo, ale z biegiem czasu mecze zaczyna komentować na coraz niższym poziomie ze względu na swój wysoki wiek.
W:11:Memphis-Pekin 12:Barcelona-Monachium 14:Dubai-(IW,Miami,Wimby)-debel 16:Wimby 17: Wimby-debel
F:10:Sztokholm-Cincinnati 11:Estoril-Nicea-Halle-W.Salem-USO-debel 13:Rotterdam- Eastbourne
SF:11:K.Lumpur-Wiedeń 12:Miami 13:Montreal 16:Toronto-Pekin
QF:10:Shanghai-Bercy 11:Brisbane-Sydney-AO-San Jose-Madryt-L.A- Waszyngton-Montreal-USO-Bazyela 12:In.Wells-Rzym 13:Wimby-Hamburg-W.Salem
IO Rio debel-srebro
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Wątek komentatorski

Post autor: Joao »

Zapis dźwiękowy programu Bohdan Tomaszewski 9.0

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości