Książki o tenisie

Obrazek
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Książki o tenisie

Post autor: robpal »

Świetna książka. Wciąga od pierwszej do ostatniej strony.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Książki o tenisie

Post autor: Joao »

Mam już Samprasa, wieczorem będę czytać ;).
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 14863
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Książki o tenisie

Post autor: jaccol55 »

Kusi mnie ta książka, kusi, ale cena skutecznie odstrasza. :]
Awatar użytkownika
wyczesany
Posty: 349
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:34

Re: Książki o tenisie

Post autor: wyczesany »

Też mam Samprasa, ale na razie nie mogę się za nią wziąć. :(
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki o tenisie

Post autor: DUN I LOVE »

W sprzedaży książka traktująca o historii Wimbledonu:
http://www.atpworldtour.com/News/Tennis ... -Book.aspx
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Książki o tenisie

Post autor: Joao »

Pod koniec sierpnia Bukowy Las wyda biografię Andy'ego Murray'a, której autorem jest Mark Hodgkinson.
Awatar użytkownika
grzes430
Posty: 7514
Rejestracja: 09 sie 2011, 15:08

Re: Książki o tenisie

Post autor: grzes430 »

Mam nadzieję, że Novak nie wpadnie na pomysł wydania autobiografii w trakcie kariery. Takie coś według mnie w ogóle nie ma sensu.

Czytam sobie Umysł Mistrza, ale jakoś nie rusza mnie ta książka tak bardzo jak Agassiego. Pierwszy rozdział, 27 stron o dzieciństwie, a ja praktycznie dowiedziałem się więcej rzeczy o Jego trenerach i rodzinie niż o samym Samprasie. Obróciłem kartkę na drugi rozdział, patrzę a tam już pisze o swoich debiutach w zawodowym tourze. Mam nadzieję, że dalsza treść będzie o wiele ciekawsza.
MTT:
Tytuły (8): US OPEN 2012 -debel, Sztokholm 2012, Australian Open 2013 - debel, Abu Dhabi 2014, Barcelona 2014, Australian Open 2016 - debel, Marsylia 2018, ATP Finals 2018 - debel

Finały (8): US OPEN 2013, Monte Carlo 2014, Umag 2014, Rotterdam 2015, Sydney 2016, US OPEN 2016 - debel, Winston-Salem 2018, US OPEN 2018 - debel
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: Książki o tenisie

Post autor: SebastianK »

Bo to było bliżej Nadala niż Federera.. A i tak uważam, że to jest tylko nabijanie kasy. Aby Andy mógł opowiedzieć naprawdę ciekawą historię musi najpierw skończyć karierę. Teraz ma zbyt wiele do stracenia. Znów będzie przytulanie sponsorów jak u Nadala :/

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: Książki o tenisie

Post autor: SebastianK »

grzes430 pisze:Mam nadzieję, że Novak nie wpadnie na pomysł wydania autobiografii w trakcie kariery. Takie coś według mnie w ogóle nie ma sensu.

Czytam sobie Umysł Mistrza, ale jakoś nie rusza mnie ta książka tak bardzo jak Agassiego. Pierwszy rozdział, 27 stron o dzieciństwie, a ja praktycznie dowiedziałem się więcej rzeczy o Jego trenerach i rodzinie niż o samym Samprasie. Obróciłem kartkę na drugi rozdział, patrzę a tam już pisze o swoich debiutach w zawodowym tourze. Mam nadzieję, że dalsza treść będzie o wiele ciekawsza.
Ale to bardzo wiele mówi o Samprasie, cała książka jest taka. To jest bardzo zamknięty w sobie facet, nie lubi wiele mówić i tak naprawdę trzyma ludzi na dystans, jak dojdziesz do tematu trenerów - ale tych z wieku seniorskiego, będziesz wiedział więcej :)

Oczywiście piszę na podstawie odczuć jakie mam po lekturze, nie znam Samprasa - a szkoda
:)

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Książki o tenisie

Post autor: Sempere »

Dieta bezglutenowa oczami Novaka Djokovicia w księgarniach przed US Open

Obrazek Obrazek

Novak Djoković konsekwentnie przekonuje od trzech lat, że za jego sukcesami stoi specjalna dieta bezglutenowa opracowana przez serbskich technologów żywienia.

Książka z radami lidera rankingu tenisistów trafi do księgarń jeszcze przed wielkoszlemowym US Open.

Nowojorski turniej rozpocznie się 26 sierpnia, a na kilka dni przed nim nastąpi oficjalna premiera książki "Serve to Win". Z wydawniczych zapowiedzi wynika, iż 26-letni tenisista z Belgradu będzie w niej zdradzał tajniki diety, która pozwoliła mu zostać numerem jeden na świecie i zdobyć pięć ze swoich sześciu tytułów w Wielkim Szlemie.

Swoistą reformę w sposobie żywienia Djoković rozpoczął jesienią 2010 roku. Wówczas lekarze stwierdzili, że alergiczne przypadłości i osłabienie organizmu, jakie często go dopadały związane były z nietolerancją glutenu. Efekt był oszałamiający, bowiem na otwarcie kolejnego sezonu nie znalazł on pogromcy w 44 kolejnych meczach do początku czerwca, gdy przegrał w półfinale Roland Garros ze Szwajcarem Rogerem Federerem.

Poza niepowodzeniem w Paryżu triumfował wówczas w trzech pozostałych imprezach wielkoszlemowych: Australian Open, Wimbledonie i US Open. Z książki, która trafi do sprzedaży w połowie sierpnia, będzie się można dowiedzieć, jak właściwy dobór diety zmienił też jego życie poza kortem.
http://www.sportowefakty.pl/tenis/37265 ... ed-us-open
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Książki o tenisie

Post autor: robpal »

Numer jeden na polskich listach bestsellerów gwarantowany.

http://bukowylas.pl/ksiazki/serwuj-aby-wygrac
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Książki o tenisie

Post autor: Jacques D. »

Ewa Chodakowska męskiego tenisa.
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Odp: Książki o tenisie

Post autor: Saboteur »

Opis i Novak mnie przekonali. Biorę!
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Książki o tenisie

Post autor: Joao »

Od 19 marca jest w sprzedaży Sztuka wygrywania w tenisie Gilberta i Jamisona
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Książki o tenisie

Post autor: robpal »

Ładne tłumaczenie ulubionej lektury Rafy, nie powiem :D
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Książki o tenisie

Post autor: Joao »

W tym roku ponownie wydano książkę Tima Gallwey'a Tenis: wewnętrzna gra
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Książki o tenisie

Post autor: Lucas »

Nie widziałem tego tematu, pewnie był gdzieś zakopany :D.
Poczytałem Wasze opinie o "Rafie" i muszę się z nimi zgodzić, przynajmniej częściowo. Jeszcze zanim zamówiłem książkę uderzyło mnie, że zawodnik, który ma jeszcze tyle meczów do zagrania już wydaje autobiografię. Wydaje mi się, że można było z tym zaczekać. Wiadomo, że decydował marketing i pieniądze, ale razem z opisem epickiego come backu z 2013 ta lektura byłaby pełniejsza. Czytałem dość dawno, ale pamiętam, że sama treść mi się podobała, pochłonąłem bardzo szybko. Oczywiście nie jest to jakaś wielka literatura, ale nie mam wymagań, by biografie sportowców były jakieś bardzo wyrafinowane pod względem stylistyki, wiec nie oceniam prostego języka na minus.

Wydaje mi się, że żadnych smaczków na temat innych graczy od Rafy i tak się nie doczekamy (nie ten typ człowieka), ale przynajmniej można było poznać jego otoczenie i rodzinne historie. Te relacje z innymi osobami, o których (dawno temu) pisał Sebastian są bardzo ważne dla komfortu psychicznego Nadala i to widać w tej książce. Wielokrotnie w Jego karierze było widać, że gdy nie było harmonii w rodzinie, nie było też gry na korcie. Pewnie dlatego Rafa poświecił im tyle miejsca, a mniej mieliśmy treści czysto tenisowej :)
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Buzz
Posty: 1558
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:26

Re: Książki o tenisie

Post autor: Buzz »

Lucas pisze:Wielokrotnie w Jego karierze było widać, że gdy nie było harmonii w rodzinie, nie było też gry na korcie. Pewnie dlatego Rafa poświecił im tyle miejsca, a mniej mieliśmy treści czysto tenisowej :)
Wydaje mi się, że proporcje jednak zostały zachowane, bo cóż jeszcze mógł dodać w treści czysto tenisowej? Zbudowano koncepcję biografii praktycznie na jednym, pewnie najistotniejszym w jego karierze meczu plus odniesienie się w końcowym fragmencie do drugiego, również bardzo ważnego, a wszystko fajnie przeplatane wątkami rodzinnymi, czy patriotycznymi. Oczywiście to nie "Władca Pierścienia", ale czytając ją raz raczej się z nudów nie uśnie.
MTT - tytuły (13)
Dubaj '15, Dubaj '16, Houston '16, Tokio '16, Brisbane '17, Marsylia '17, Sydney '18, Australian Open '18, Rotterdam '18, Dubaj '18, Lyon '18, Szanghaj '18, Brisbane '19
MTT - finały (16)
Awatar użytkownika
Mateuszz91
Posty: 1625
Rejestracja: 26 paź 2013, 17:16
Lokalizacja: Hamburg

Re: Książki o tenisie

Post autor: Mateuszz91 »

Ostatnio wpadła mi w ręcę książka Na Li "Pierwsza z miliarda". Muszę przyznać , że jest to jedna z ciekawszych biografii sportowców , którą przeczytałem.
Świetnie ukazuje Chińskie realia i jak ciężko się im przeciwstawić.
Zdecydowania ksiażka warta polecenia.
MTT Singiel (Rank ) :
W: Queens '09 '14 '19 , Rotterdam’19 , Paryż '15 , Sankt Petersburg '15 , Monachium '14 ,
F: Pekin '15 , Rio de Janeiro '14 , Dubaj '14
złudzenie
Posty: 380
Rejestracja: 05 kwie 2014, 21:49

Re: Książki o tenisie

Post autor: złudzenie »

T jak tenis, Zbigniew Dutkowski. Książka jest z lat 70 i opowiada o historii tenisa dlaczego taki system liczenia, kto wynalazł loba itp.,między różnymi opowieściami jest omówiona sytuacja tenisa w latach 70. Książkę czyta się szybko, czasem można się pośmiać.
Tak po za tym, to pierwszy Wimbledon odbył się z powodu czystego sknerstwa, pewnego dnia zepsuł się walec, który służył do wyrównywania trawy. Czterech dżentelmenów stwierdziło, że zorganizuje turniej z wpisowym i zbierze pieniądze na nowy. Turniej okazała się sukcesem i tak zaczęto organizować Wimbledon. :)
Jest również mnóstwo anegdot o zawodnikach, np. boska Suzanne jak jej nie szło to popijała koniak z wodą i cukrem. Jest oczywiście też ranking, który wskazuję kogo można uważać za najlepszego tenisistę. Ciekawym kryterium jest to, że oprócz świetniej technik liczy się to, czy ktoś umie przegrywać z klasą.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości