US Open 2017

Wydarzenia z aren turniejowych WTA.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: US Open 2017

Post autor: Mario »

Wszystko spoko, ale po co ten link na koniec? Przestałem czytać w momencie pierwszego tytułu Sloane w Cincinnati, później wróciłem i nic odkrywczego nie ujrzałem.

Keys to w tej chwili chyba moja druga ulubiona tenisitka, więc wiadomo komu kibicuje, ale ewentualne zwycięstwo SS to też będzie super sprawa.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44266
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: US Open 2017

Post autor: Robertinho »

Link po to, żeby podkreślić, że historia Sloan przebija się ponad nasz tenisowy światek. A zawsze się ceni, gdy janushe dostają z tenisowych aren informacje wykraczające ponad to, że niestety, ale znowu nie było Fedala w Nowym Yorku.

Lucas, a czy ja mówię, że nie zacna? Po prostu wiemy, ile jej brakuje. Co do finału, ja bardzo podobnie. Niemniej ten turniej i tak jest już świetny i finał powinien być dla obu sukcesem i motywacją do dalszego rozwoju. Kurcze, ale miło się pisze takie posty.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: US Open 2017

Post autor: Lucas »

Caro ma chociaż charakter, nie tak jak Halep i Nishikori :D.

Dziś doping powinien być fajny, jutro atmosfera może szybko siąść, ale Panie na pewno dadzą okazję do aplauzów.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44266
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: US Open 2017

Post autor: Robertinho »

Ale rzeźnia. :o Ja dopiero jutro obejrzę, co tam się dzieje?
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: US Open 2017

Post autor: lake »

Madison z heblem a Sloan tryb ściana i genialnie taktycznie do tego gra. A to jak wyszła z 0-40 przed chwilą no Pani Profesor. Wygląda na to że u Pań finał też się odbył w półfinale.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: US Open 2017

Post autor: Mario »

Ale katastrofa. No nic, brawo Sloane.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: US Open 2017

Post autor: Lucas »

Olśniewający, dominujący, niezwykle mądry występ Stephens. Wszystko grało, od serwisu, przez wymiany aż po kończenie na siatce. Do tego ten spokój i wyrachowanie godne starej wyjadaczki. Wspaniały wyrafinowany pokaz tenisa, zawierajacy wszystko co sobie cenię i trochę więcej. Brawo Sloane, naprawdę wiele przyjemności dały mi Jej mecze tego lata, zostały w perfekcyjny sposób uwieńczone.

Keys się spaliła, ale z drugiej strony wszystkie argumenty wybiła Jej z ręki SS.

Na RG i Wimbledonie nie ustrzeliłem dubletu, może wreszcie jutro zostanie dopełniony :).
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44266
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: US Open 2017

Post autor: Robertinho »

No i jest tytuł dla Sloane. W ćwierćfinale wyglądało to naprawdę marnie, połówka nierówna, ale momentami kosmos, w finale przyznajmniej liczby wskazują na nokaut.

Jeden z największych powrotów w tenisie(i pewnie w ogóle sporcie na tym poziomie) stał się faktem. Przy okazji mamy rankingowy skok, którego pewnie nikt nie przebije. A ja serio myślałem, jeszcze przed kontuzją, że może nic nie być z tej dziewczyny. Coś się tam zmieniło, przede wszystkim w głowie. Brawo i oby nie był to jednorazowy wyskok, tylko początek czegoś dużego, bo takich właśnie tenisistek potrzeba.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: US Open 2017

Post autor: Lucas »

Tak teraz patrzę na te zbliżenia Sloane i to naprawdę atrakcyjna dziewczyna, Uśmiech ma jak z reklamy pasty do zębów, można powiedzieć bielszy odcień bieli. Mówi też bardzo ładnie, aż przyjemnie odbierać taką mistrzynię.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
filip.g
Posty: 960
Rejestracja: 26 cze 2013, 23:11

Re: US Open 2017

Post autor: filip.g »

Sloane :kocham:
Rozegrała ten finał jak rutyniara. Spokój, spryt, opanowanie i wyrachowanie rzadko spotykane u kobiet. Grała od początku, jakby wyszła tu po swoje. Nawet reakcja po przecież życiowym sukcesie bardzo stonowana. Wg mnie ma coś w sobie z Hingis Amerykanka - widzi wszystko, miksuje, antycypuje, kontruje, atakuje na pewniaka wtedy kiedy trzeba, jest w tym coś wręcz z perfidii. Nie trudno się domyślić, że to najgorsza rywalka z możliwych dla kogoś jak Madison Keys.

Co do przegranej - ogromne rozczarowanie. Katastrofalna gra pewnie częściowo sprowokowana przez przeciwniczkę, ale nie ma wątpliwości, że rozstrzelała się w półfinale Keys. Bardzo jednowymiarowy tenis gra Madison, brak jakiegokolwiek planu B, jak psuje, to mecz zamienia się w koszmar. Długimi momentami wyglądała jak uczennica na tle Sloane - jeszcze trochę roboty przed trenerami do wykonania. Ale o wielkie sukcesy w przyszłości jestem raczej spokojny i wyczekuję ich z niecierpliwością.

Wracając do Sloane to mam tylko dwie obawy - że sponsorzy i medialność zawrócą jej w głowie oraz że jej tenis jednak zbyt jednoznacznie przesuwa się w stronę defensywną. Przewróciłem oczami kiedy Wilander powiedział niedawno, że SS jest obecnie najlepszą tenisistką świata. Mam jednak nadzieję, że nią będzie ;-)
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2017, 23:53 przez filip.g, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44266
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: US Open 2017

Post autor: Robertinho »

Lucas pisze:Tak teraz patrzę na te zbliżenia Sloane i to naprawdę atrakcyjna dziewczyna, Uśmiech ma jak z reklamy pasty do zębów, można powiedzieć bielszy odcień bieli. Mówi też bardzo ładnie, aż przyjemnie odbierać taką mistrzynię.
Ciało ma atletyczne, ale w granicach rozsądku, zaś z buzi jest co najmniej ładna. Do tego robi dobre wrażenie wypowiadając się, więc potencjał medialny jest tu zbliżony do tenisowego. Pozostaje życzyć zdrowia i pozostania na obecnej ścieżce.

Keys szkoda, nie jest to jakaś moja ulubiona zawodniczka, niemniej moc w niej jest potężna i również sukcesy będą mile widziane.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
elena
Posty: 157
Rejestracja: 12 cze 2017, 10:55

Re: US Open 2017

Post autor: elena »

No i miała być piękna historia.
Jedynie Szkoda, że sam finał był jednostronny. Po meczach półfinałowych zapowiadało się wyrównane spotkanie. Sloane oprócz atutów tenisowych ma wyrazistą osobowość, więc faktycznie mogłaby zagościć na stałe w czołówce kobiecego tenisa.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: US Open 2017

Post autor: Lucas »

Teraz pewnie dostałbym od Maddie w łeb za ten tekst, ale z pewnością przyda Jej się ta porażka i wyciągnie z Niej wiele dobrego. Jeśli będzie zdrowa to byłoby bardzo dziwne, gdyby nie dostała jeszcze szansy. Ona ma takie argumenty, które przy lekkim ogarnięciu się i doszlifowaniu pewnych małych rzeczy są bardzo trudne do powstrzymania. Powiedziałbym, że stać Ją na więcej niż Coco, której kibicuję i nie mówię tego z powodu ich ostatniego półfinału. W Australii znów będzie szalenie ciekawie.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: US Open 2017

Post autor: lake »

W pięciu finałach Sloan straciła jednego seta.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
grzes430
Posty: 7514
Rejestracja: 09 sie 2011, 15:08

Re: US Open 2017

Post autor: grzes430 »

Miło patrzeć na tą radość Sloane (podzielam zdanie Lucasa), która swoim zachowaniem po ostatniej piłce pokazała, że przy tej całej otoczce można pozostać człowiekiem. Reakcja przy odbieraniu czeku, rozmowa z Madison, wywiad - to wszystko sprawiło, że w moim prywatnym rankingu zawodniczek wskoczyła na bardzo wysokie miejsce jednocześnie dając powody by mocniej zainteresować się jej karierą i mieć nadzieję iż w przyszłości jeszcze nie raz zobaczymy ją z wielkoszlemowym pucharem w rękach.
MTT:
Tytuły (8): US OPEN 2012 -debel, Sztokholm 2012, Australian Open 2013 - debel, Abu Dhabi 2014, Barcelona 2014, Australian Open 2016 - debel, Marsylia 2018, ATP Finals 2018 - debel

Finały (8): US OPEN 2013, Monte Carlo 2014, Umag 2014, Rotterdam 2015, Sydney 2016, US OPEN 2016 - debel, Winston-Salem 2018, US OPEN 2018 - debel
Awatar użytkownika
Brzydal
Posty: 269
Rejestracja: 07 lip 2012, 23:33

Re: US Open 2017

Post autor: Brzydal »

Nazwijcie mnie malkontentem ale ciężko mi uwierzyć aby w przyszłości miała powtórzyć ten wyczyn.
Z drugiej strony mizeria będzie się pogłębiać więc powyższe nie ma racjonalnego uzasadnienia... ot przeczucie. :P
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44266
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: US Open 2017

Post autor: Robertinho »

Mizeria? Wreszcie mamy finały Szlemów z młodymi zawodniczkami, posiadającymi realnie argumenty. Niżej niż totalna dominacja babci Sereny, połączona z walką przebijaczek o resztki z pańskiego stołu i kurioza typu Cibulkova w finale WS i Halep jako drugą "siła" WTA i "konkurentka" SW, kobiecy tenis upaść nie może. Oczywiście, lepiej nie zapeszać, bo nasze młode strzelby do okazów zdrowia i tytanów regularności nie należą, ale mimo wszystko patrzę w przyszłość z optymizmem.


Lucas, widzę, że w avie #dobrazmiana :ok:
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: US Open 2017

Post autor: Hankmoody »

Na szczęście dałem się namówić na wódkę, i nie widziałem tej demolki. Jakie były przyczyny tak miażdżącej przewagi?
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: US Open 2017

Post autor: lake »

Nie ma co narzekać, w styczniu wróci naładowany oksytocyną i endorfinami nosorożec i tyle będzie dobrego.
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: US Open 2017

Post autor: Lucas »

Hankmoody pisze:Na szczęście dałem się namówić na wódkę, i nie widziałem tej demolki. Jakie były przyczyny tak miażdżącej przewagi?
Powiedziałbym, że Sloane nie bała się żadnego zagrania i wychodziła daleko poza bardzo dobrą defensywę i pracę nogami. Fragmentami grała tak jak z Williams, czyli prowokowała lżejszymi zgraniami, ale było też wiele brawury z Jej strony, ładnie zamykała siatkę, wszystko Jej wpadało. Można chyba to trochę porównać z stanem umysłu Nadala w dalszej fazie meczu z Delpo, po kilku punktach Ona wiedziała, że dobrze czuje piłkę, dlatego decydowała się na coraz więcej, wierząc, że się uda. Keys psuła i ewidentnie nie wytrzymała presji, ale sam występ Sloane oceniam niezwykle wysoko zarówno pod względem taktyki jak i atrakcyjności.

Cały turniej mi się bardzo podobał, zawodniczki, które wspieram dobrze wystąpiły, mieliśmy napięcie związane z Sharapovą, dobrą Petrę, dobrą Venus i znakomite inne Amerykanki. Pliskova jak dla mnie za długo wisiała w zawodach, ale to osobista preferencja.

Nie sądzę, by Serena wróciła już na AO, a może po upewnieniu się, że amerykański jest w dobrych rękach postanowi dać sobie spokój na amen? Macierzyństwo może się dla Niej okazać cudownym doświadczeniem, a właściwie na korcie nie ma już niczego do udowodnienia.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości