Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Wydarzenia z aren turniejowych WTA.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Jacques D. »

Nastała zieloność, a wraz z nią, jak co roku, wyłaniają się nieśmiało spod powierzchni ziemi poukrywane przez większość sezonu w swych -mniej lub bardziej wygodnych- norkach, specyficzne postaci z szerokiego zaplecza obu tourów. Wyłaniają się, by osiągnąć tu jakiś, choćby skromny, sukces i znów na długo się skryć, oddając się ponownie - mniej lub bardziej rozkosznej - wegetacji, lub też, co bardziej prawdopodobne - tradycyjnie nie odnieść żadnego sukcesu, równie tradycyjnie się kompromitując.
Zdążyła już to uczynić w Nothingham Magda Rybarikova, której poziom od pewnego czasu ujawnia słabo skrywane, perwersyjne potrzeby zostania królową ITF-ów. W jej ślady nie chciały natomiast w pierwszej rundzie znacznie ciekawszego 's-Hertogenbosh szlachetnie grające (i równie szlachetnie zazwyczaj przegrywające) Szwiedowa i Krajicek (ta pierwsza skróciła męki Bouchard, za co ma u mnie dodatkowego plusa) oraz lubiąca pograć s&v Vandeweghe, która wygrała tu w zeszłym roku. Z Amerykanką zagra Tatiana Maria, której gra jest urzekająca, nawet, gdy ugrywa jednego gema w meczu, Jest van Uytvanck, która, choć gra ślicznie, stara mi się ostatnio za wszelką cenę udowodnić, że nie dołączy do grona moich faworytek (czyt.: za często wygrywa), jest Kiki, która wygrała mecz godzien Wielkiej Zieleni z Babos, była też Flipkens, ale postanowiła oddać się nieskrępowanej fascynacji Rybarikovą...

Podsumowując: tak, naprawdę lubię tę krótką odsłonę sezonu, która właśnie się rozpoczęła. :)
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Lucas »

Jakże poetycko to opisałeś Przemku. Gra na trawie mało mnie interesuje, ale na takie perełki literackie zawsze chętnie spojrzę. Widzę, że Bouchard kontynuuje "dobrą passę", cienko widzę Jej ranking po Wimblu :(.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: lake »

A ja jako piewca ZET i zwolennik defensywnego tenisa, a co za tym idzie ujednolicenia nawierzchni uwielbiam ten moment kiedy robi się zielono. To coś na kształt oazy wyczekiwanej po długiej wędrówce po spalonej słońcem ziemi. Nagle słońce mniej razi, tym bardziej że z reguły go nie ma i wszystko staje się taki rześkie, soczyste i świeże. I kończy się równie szybko jak się zaczyna. Choć od tego roku będzie trwać tydzień dłużej. Przypominają o sobie wszystkie Mahuty i Browny kosztem Wielkiej Armady i nawet Pisia jakby odzyskała "świeżość w kroku" ;)
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Lucas »

Co za wenę ta trawa w Was wyzwala :D. Jak same takie posty będą w tym wątku, to źal, że będzie trwał tylko miesiąc :D.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Jacques D. »

Lucas pisze:Jakże poetycko to opisałeś Przemku. Gra na trawie mało mnie interesuje, ale na takie perełki literackie zawsze chętnie spojrzę. Widzę, że Bouchard kontynuuje "dobrą passę", cienko widzę Jej ranking po Wimblu :(.
To moje ulubienice mnie do tego mobilizują. One zawsze znajdują jakąś twórczą drogę, by przegrać, ja muszę znaleźć twórcza drogę, by to godnie opisać. :D
Awatar użytkownika
lake
Posty: 13564
Rejestracja: 19 kwie 2012, 11:51

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: lake »

No ja jednak nie będę raczej częstym twórcą w tym wątku. Daleko mi do miłośnika WTA, a już na trawie to w ogóle. Wimbledon to jeszcze. A i tak moja znajomość specjalistek od tej nawierzchni kończy się na siostrach. Tych prawdziwych i tych z sukcesami w juniorach. No Kvitova jeszcze. O miłośniczce Bibera, już było ale jej bym nie zaliczył do specjalistek od trawy. Tak jak i Justine, której się nie udało ale i tak powinna tu wygrać ot chociażby zamiast Bartoli. Grrrr. Nie mogła to Radwa być w jej połówce zamiast Filipkens. Ta ostatnia też widzę sobie radzi ostatnio... Nara. :facepalm:
*****
***

MTT Career highlights:
GS: W Wimbledon '15, US Open '17
WTF: -SF '17
M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500:W Halle '18 F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17


Debel:
GS: US Open '17, '19, F US Open '15, F Wimbledon '16
M 1000: W Indian Wells '19, Rzym '19, F Miami '19
Awatar użytkownika
Mateuszz91
Posty: 1625
Rejestracja: 26 paź 2013, 17:16
Lokalizacja: Hamburg

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Mateuszz91 »

8 piłek meczowych okazało się za mało dla Magdy Linette żeby skończyć mecz z Lauren Davis . 13-15 w TB drugiego seta i zaczynamy decidera po 2 godzinach i 10 minutach .
MTT Singiel (Rank ) :
W: Queens '09 '14 '19 , Rotterdam’19 , Paryż '15 , Sankt Petersburg '15 , Monachium '14 ,
F: Pekin '15 , Rio de Janeiro '14 , Dubaj '14
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Mario »

Miałem wątpliwą przyjemność oglądania meczu Diyas z niejaką Vickery. Niby takie typowe WTA na niskim poziomie - błędy, błędy i jeszcze raz błędy. Problem w tym, że jedną z aktorek była 32 rakieta świata... Aż w pewnym momencie Furjan nie wytrzymał i stwierdził, że fakt rozstawiania Kazaszki w Szlemach dobitnie pokazuje w jakim miejscu znajduje się kobiecy tenis. Przez grzeczność nie zaprzeczę.
Spoiler:
Agnieszka w ćwierćfinale, to tak odnośnie powyższego.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Jacques D. »

No tak, bo przecież obecność Mannarino na 32. miejscu jest świadectwem wielkości ATP... Naprawdę, w rozgrywkach męskich jest całe mnóstwo kompletnie przypadkowych postaci na niedalekim zapleczu i to dużo wyżej niż 32 miejsce (taki Simon np. - gość gra dwa dobre turnieje na rok i jest 13. w rankingu). To uparte, uporczywe przywoływanie zaplecza WTA do dyskusji o jego słabości jest tylko dowodem na nieumiejętność doboru argumentów/brak rozeznania/zwykłą ignorancję krytyków WTA. A przecież obecna czołówka tych rozgrywek i to, co się dzieje w dalekich fazach Szlemów, o konstruktywną, miażdżącą krytykę aż się prosi...
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Lucas »

Jaki turniej takie rozstawione i ćwierćfinalistki :D.
Koszmarne te statystyki, ale dziś po raz pierwszy od dawna byłem blisko wyłączenia meczu Nadala, więc Panowie też się nie popisali. Niebardzo się na tym znam, więc możecie śmiało poprawić, ale uważam, że trawa to bardzo selektywna nawierzchnia i potrafi sprawić sporo problemów graczom, którzy na cegle i hardzie jeszcze coś tam ogarniają. Panie mają chyba jeszcze gorzej, bo facet jak ma dobre podanie to zawsze kilka gemów ugra, a WTA serwisem trudniej nazbierać sobie punktów. Ja w ogóle nie wiem skąd ta Dyaz wyskoczyła, może mnie JD oświeci ( wiem, że jest od jakiegoś czasu w top 32, ale nic mi nie zapadło w pamięć).

Niech Aga bierze ten kurnik, media oszaleją przed Wimblem, będzie zabawniej :D.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Mario »

Nie bez powodu mówi się, że trawa pokaże wszystkie słabości zawodnika.

JD, nie mam siły na dyskusje ATP vs WTA, po prostu nie chciałem wrzucać samych statystyk, dlatego pokusiłem się o mały wstęp.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Jacques D. »

Lucas pisze: Ja w ogóle nie wiem skąd ta Dyaz wyskoczyła, może mnie JD oświeci ( wiem, że jest od jakiegoś czasu w top 32, ale nic mi nie zapadło w pamięć).
Diyas. :P W miarę regularnie pograła w zeszłym roku (finał Osaki, 1/8 Wimbledonu, 2 wygrane ITF-y itp.). Taki drugi szereg "względnie młodego pokolenia", tenis dla nie średnio ciekawy, wystarczający, by się od czasu pojawić w top-30, ale zdziwię się, jeśli kiedykolwiek podejmie poważniejszą walkę z czołówką. Prawdę mówiąc, mimo już całkiem sporej liczby obejrzanych jej meczów, kojarzy mi się wciąż głównie z dość ciekawą, egzotyczną urodą. :P

Mario, dziwne, że nie masz siły na coś, co sam prowokujesz. :P
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Lucas »

No to zawodniczka z wynikiem 1/8 finału trawiastego szlema powinna robić nieco mniej niewymuszonych błędów. Nie wypada mieć takich statystyk, mając w CV taki highlight :). Co do urody, to chyba pochodzi z tej części Kazachstanu, która jest bliżej Chin :D, całkiem w porządku wygląda :).
Ostatnio zmieniony 11 cze 2015, 22:44 przez Lucas, łącznie zmieniany 1 raz.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Mario »

Jedyne co prowokuję, to kilka wpisów w tym temacie (pewnie 1/3 w ogóle...). Kiedyś, jak nie będę miał kompletnie nic do roboty, sformułuję jakieś sensowne argumenty i spróbuję przebić ścianę, ale to raczej w okolicach offseason...
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Jacques D. »

Lucas pisze:No to zawodniczka z wynikiem 1/8 finału trawiastego szlema powinna robić nieco mniej niewymuszonych błędów. Nie wypada mieć takich statystyk, mając w CV taki highlight :).
Nie wiem, czy to highlight - ograła słabiutką w zeszłym roku Kiki, boginię trawy CSN i współczesną Wierę, która nie wiem, jakim cudem tam w ogóle doszła. W 4R zaś została rozjechana przez grającą wcale nie jakoś nadzwyczajnie Halep.

Mario, nie będziesz się raczej musiał przebijać przez ścianę - główna linia obrony WTA (młoda generacja) mi w zasadzie zniknęła, innych specjalnie dużo nie ma...
Awatar użytkownika
Mateuszz91
Posty: 1625
Rejestracja: 26 paź 2013, 17:16
Lokalizacja: Hamburg

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Mateuszz91 »

5-25 16-52 to bilans wygrywających do niewymuszonych błędów z meczu Niculescu vs Konta . Nie da się oglądać tego turnieju.
MTT Singiel (Rank ) :
W: Queens '09 '14 '19 , Rotterdam’19 , Paryż '15 , Sankt Petersburg '15 , Monachium '14 ,
F: Pekin '15 , Rio de Janeiro '14 , Dubaj '14
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Mario »

W równoległym Giorgi robi 23 df wygrywając mecz. Też niezbyt ciekawie. :D
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Robertinho »

A ktoś poza fanami Isi i Przemkiem w ogóle ma aspiracje, żeby oglądać te parodie przed Wimblem?
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Mateuszz91
Posty: 1625
Rejestracja: 26 paź 2013, 17:16
Lokalizacja: Hamburg

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Mateuszz91 »

Isia na korcie , więc w końcu będziemy mieć w Nottingham kawałek dobrego tenisa . ;-D
MTT Singiel (Rank ) :
W: Queens '09 '14 '19 , Rotterdam’19 , Paryż '15 , Sankt Petersburg '15 , Monachium '14 ,
F: Pekin '15 , Rio de Janeiro '14 , Dubaj '14
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Sezon trawiasty 2015 (poza Wimbledonem)

Post autor: Lucas »

Isia w półfinale a forum milczy, przypadek ? :D

Obrazek

Singles - Quarterfinals

Monica Niculescu (ROU) d [WC] Johanna Konta (GBR) | 6 - 2 | 2 - 6 | 6 - 2 |
[5] Alison Riske (USA) d Yanina Wickmayer (BEL) | 6 - 2 | 2 - 0 | ret
[1] [WC] Agnieszka Radwanska (POL) d Lauren Davis (USA) | 6 - 2 | 6 - 2 |


Obrazek

Semifinals:

[5] Camila Giorgi (ITA) d Kiki Bertens (NED) | 6 - 2 | 6 - 4 |
[4] Belinda Bencic (SUI) d [2] Jelena Jankovic (SRB) | 6 - 3 | 6 - 3 |
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości