Katowice 2015

Wydarzenia z aren turniejowych WTA.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Katowice 2015

Post autor: Mario »

Dziwię się, że nikt nie założył tego tematu. Wspaniały tenis w naszym kraju, wielkie nazwiska na starcie, a główną gwiazdą Agnieszka Radwańska. Nic tylko siadać i oglądać...

Z ciekawszych wydarzeń, Ula prawie dostała podwójnego bajgla od jakiegoś dzieciaka z drugiej setki.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27012
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Katowice 2015

Post autor: Lucas »

Trafiłem akurat na fragmenciki pokazówki Santoro, Clementa, Matkowskiego i Burgery, niewielu widzów było na trybunach. Co najmniej jakbyśmy byli w jakimś Baku. Wydaje mi się, że na wyrost dostaliśmy ten turniej, rozegranie go w Niemczech lub w jakimś innym, bardziej tenisowym kraju dałoby lepszą frekwencje.

Jeszcze się okaże, że te męskie deble i Alize Cornet to najciekawsze elementy jakie będzie można w Katowicach zobaczyć (no jest jeszcze Camila Giorgi, ale to bardziej moja prywatna opinia :D. ) :).
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Buzz
Posty: 1558
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:26

Re: Katowice 2015

Post autor: Buzz »

Generalnie wta para-tenis to nie mój świat. Dziś niechcący natrafiłem na ES2 na mecz Linette z Giorgi i wbrew pozorom zatrzymałem się na dłuższą chwilę. Szkoda, że tak ładna dziewczyna jak ta Giorgi marnuje się na korcie. :) Niestety to jedyne doznania jakie wynoszę z WTA.
Polka też niczego sobie. :ok:
MTT - tytuły (13)
Dubaj '15, Dubaj '16, Houston '16, Tokio '16, Brisbane '17, Marsylia '17, Sydney '18, Australian Open '18, Rotterdam '18, Dubaj '18, Lyon '18, Szanghaj '18, Brisbane '19
MTT - finały (16)
Rroggerr
Posty: 9951
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: Katowice 2015

Post autor: Rroggerr »

Uytvanck niezłe show zrobiła z Rybarikową - potencjalna ćwiartka z Flipkens, jest Cornet, może Siniakova pokaże coś fajnego, Kuliczkowa, czyli Soda w spódnicy - rozstrzelała Ulę, nawet Agnieszka ma z kim przegrać... Dobry kurnik, nie wiem co Wam się nie podoba. :o
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Katowice 2015

Post autor: Jacques D. »

Rroggerr pisze:Uytvanck niezłe show zrobiła z Rybarikową - potencjalna ćwiartka z Flipkens, jest Cornet, może Siniakova pokaże coś fajnego, Kuliczkowa, czyli Soda w spódnicy - rozstrzelała Ulę, nawet Agnieszka ma z kim przegrać... Dobry kurnik, nie wiem co Wam się nie podoba. :o
Oczywiście, że bardzo wdzięczny, ale jak swoje mądrości wypisują w temacie osoby, którym niechcący co kilka lat kanał na chwilę się przełącza na WTA, to tak to właśnie wygląda. :)

A van Uytvanck gra pięknie w tenisa i mam nadzieję, że nie będzie się marnować tak haniebnie, jak to od lat czyni , w sumie dość podobnie do niej grająca, Magda.
Awatar użytkownika
Buzz
Posty: 1558
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:26

Re: Katowice 2015

Post autor: Buzz »

Jacques D. pisze:Oczywiście, że bardzo wdzięczny, ale jak swoje mądrości wypisują w temacie osoby, którym niechcący co kilka lat kanał na chwilę się przełącza na WTA, to tak to właśnie wygląda. :)
To nie mądrości, tylko komentarz do tematu. Mądrości miałyby miejsce gdybym np. odniósł się do gry, ale na coś takiego się nie porwę.
W sumie, to też jakaś forma akceptacji dla WTA. :)
MTT - tytuły (13)
Dubaj '15, Dubaj '16, Houston '16, Tokio '16, Brisbane '17, Marsylia '17, Sydney '18, Australian Open '18, Rotterdam '18, Dubaj '18, Lyon '18, Szanghaj '18, Brisbane '19
MTT - finały (16)
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Katowice 2015

Post autor: Jacques D. »

Pisanie o tym, że WTA to para-tenis to niby nie jest odniesienie do gry i to skrajnie wartościujące? Szczególnie ciekawe jest dla mnie to, na podstawie czego skonstruowana została ta opinia - meczów, których nie oglądasz?
Awatar użytkownika
Buzz
Posty: 1558
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:26

Re: Katowice 2015

Post autor: Buzz »

Jacques D. pisze:Pisanie o tym, że WTA to para-tenis to niby nie jest odniesienie do gry i to skrajnie wartościujące? Szczególnie ciekawe jest dla mnie to, na podstawie czego skonstruowana została ta opinia - meczów, których nie oglądasz?
Trąca mi tu poczuciem humoru na poziomie cenzorów ze starego systemu. Widziałem wystarczającą ilość meczów aby wyrobić sobie zdanie o rozgrywkach WTA. Dla mnie (a przypominam że wolność słowa mamy gwarantowaną konstytucyjnie) rozgrywki WTA nie niosą żadnej wartości stricte tenisowej, są gorszą, ułomną odmianą tenisa męskiego. Zatem może tak - "para-tenis" - wyglądałoby lepiej?
MTT - tytuły (13)
Dubaj '15, Dubaj '16, Houston '16, Tokio '16, Brisbane '17, Marsylia '17, Sydney '18, Australian Open '18, Rotterdam '18, Dubaj '18, Lyon '18, Szanghaj '18, Brisbane '19
MTT - finały (16)
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Katowice 2015

Post autor: Jacques D. »

Nie było tam żadnego poczucia humoru, ani ze starego, ani z nowego systemu. Po prostu nieodmiennie ciekawi mnie, na jakiej podstawie wyrabiaja sobie opinię na temat rozgrywek osoby, które same przyznają, że ich nie oglądają. :)
Awatar użytkownika
Buzz
Posty: 1558
Rejestracja: 22 maja 2013, 20:26

Re: Katowice 2015

Post autor: Buzz »

Buzz pisze:Widziałem wystarczającą ilość meczów aby wyrobić sobie zdanie o rozgrywkach WTA.
MTT - tytuły (13)
Dubaj '15, Dubaj '16, Houston '16, Tokio '16, Brisbane '17, Marsylia '17, Sydney '18, Australian Open '18, Rotterdam '18, Dubaj '18, Lyon '18, Szanghaj '18, Brisbane '19
MTT - finały (16)
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27012
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Katowice 2015

Post autor: Lucas »

Skończyłem patrzeć na mecz Giorgi i Kulichkovej i nie była to szczególnie dobra reklama damskiego tenisa. Włoszka oddała rywalce 12 punktów, popełniając podwójne błędy,a mimo zamknęła w dwóch setach za każdym razem odrabiając dwa breaki straty.

Naprawdę ciężko ogląda się spotkania z tak wątłym udziałem widzów, nie lubię takich sytuacji ani na korcie ani na boisku piłkarskim. To publiczność tworzy część widowiska a tu jej brak. Gdyby przed kolejną edycją Isia złapała jakąś kontuzję, byłaby katastrofa.

Poza niewielką ilością niezłych punktów i oczywistą urodą Camili uwagę zwracało też oryginalne uczesanie Pana Giorgi :D. Lepsze to niż nic.

Zastanawiam się jak źle musiała grać Ula, że dostała od Kulichkovej jednego gema. Chyba to Magda powinna jechać na Fed Cup, sam ojciec zacnej tenisowej familii to sugerował, więc dziwi mnie taka a nie inna decyzja kapitana.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
SebastianK
Posty: 2243
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47

Re: Katowice 2015

Post autor: SebastianK »

Kulchkova - z tego co tu widziałem na turnieju- to tenisowy odpowiednik Klizanów, Pairów itp. W sensie zawodniczka typu "uderz i zapomnij" Z Ulą Radwańską wchodziło jej wszystko i nie dostawała agresywnych odpowiedzi tylko piłki na środek kortu. Nie musiała się zbytnio ustawiać - wystarczyło strzelać.

Dzisiejszego meczu nie widziałem ale z tego co wiem Giorgi gra agresywny tenis i na 100% zmusiła Rosjankę do biegania.

Nie na­leży my­lić praw­dy z opi­nią większości.
Rroggerr
Posty: 9951
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: Katowice 2015

Post autor: Rroggerr »

Przede wszystkim to ona ma 18 lat.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27012
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Katowice 2015

Post autor: Lucas »

Nie mam żadnych pretensji do Rosjanki, bo i tak zaszła daleko. Mam na myśli tylko to, że dwa razy wysoko prowadziła i po prostu stanęła. Nic wielkiego nie zrobiła Camila, ta zmiana rezultatu nie wynikała z tego, że podwyższyła poziom swojej gry. Był taki moment gdzie Rosjanka wyrzucała każdą piłkę, jaką dostała. Z jej punktu widzenia to była duża szansa, która przepadła głównie przez słabą głowę. Kibicowałem Włoszce w tym meczu, ale tak naprawdę miała furę szczęścia i powinna była przegrać. Oby jutro Camila zagrała lepiej, bo daleko nie zajedzie.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Katowice 2015

Post autor: Jacques D. »

SebastianK pisze:Kulchkova - z tego co tu widziałem na turnieju- to tenisowy odpowiednik Klizanów, Pairów itp. W sensie zawodniczka typu "uderz i zapomnij".
:o :o
Awatar użytkownika
Spain07
Posty: 241
Rejestracja: 15 sie 2013, 23:07

Re: Katowice 2015

Post autor: Spain07 »

SebastianK pisze:Kulchkova - z tego co tu widziałem na turnieju- to tenisowy odpowiednik Klizanów, Pairów itp. W sensie zawodniczka typu "uderz i zapomnij" Z Ulą Radwańską wchodziło jej wszystko i nie dostawała agresywnych odpowiedzi tylko piłki na środek kortu. Nie musiała się zbytnio ustawiać - wystarczyło strzelać.

Dzisiejszego meczu nie widziałem ale z tego co wiem Giorgi gra agresywny tenis i na 100% zmusiła Rosjankę do biegania.
Z Kanepi było to samo, tylko Kaia trafiła forhendem w kort ze 4 razy, trzy slajsy cudem przeleciały na drugą stronę i stąd te dwa gemy więcej od Radwańskiej.

Pobyt w Katowicach pozbawił mnie złudzeń wobec Mladenović. Monica ośmieszyła ją drugi raz, a ja drugi raz miałem przyjemność to oglądać. No i Smitkovej po części też. Moc jest, para jest, jedno ustawienie do każdej piłki też jest.

Siniakova dała pokaz swojej gry z Torro-Flor (obok Flipkens-Niculescu chyba najlepszy mecz turnieju), podobnie świetna Gasparyan, która ciągnęła debla w pojedynkę. Ale przynajmniej można było się pozachwycać jej jednoręcznym bekhendem. I będę zszokowany jeżeli ona w tym roku nie wejdzie do minimum pierwszej 60-70 rankingu.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Katowice 2015

Post autor: Robertinho »

Za to Giorgi i dobrze gra i wygląda. Poziom skwaszenia Agnieszki już bardzo solidny.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27012
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Katowice 2015

Post autor: Lucas »

Imponująco prezentuje się Giorgi jak na razie. Znakomity ofensywny tenis i dużo winnerów. Serwis też bardzo służy, zwłaszcza w porównaniu z tym co oglądałem wczoraj.
Robertinho pisze:Poziom skwaszenia Agnieszki już bardzo solidny.
Trudno mi przypomnieć sobie jakikolwiek mecz w ważnej fazie turnieju, w którym nie byłaby skwaszona :D.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44260
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Katowice 2015

Post autor: Robertinho »

Postrzelała sobie z baloników Włoszka bardzo solidnie. Znakomity występ i bardzo przyjemna w odbiorze gra. Niesamowicie słaba była dziś Polka.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27012
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Katowice 2015

Post autor: Lucas »

Zaskoczyla mnie pozytywnie Camila utrzymaniem koncentracji w przeciągu całego spotkania. Od początku do końca miała inicjatywę i nie zwalniała temapa. Nie potrafiła się przeciwtawić Radwańska i dość gładko przegrała. Jestem zadowolony z poziomu jaki zaprezentowała Włoszka, tak jak napisał Robert, bardzo przyjemnie patrzyło się na ten mecz.

Mam nadzieję, że jutro Camila przełamie się i zdobędzie w końcu tytuł, przeciwniczka na pewno łatwiejsza niż Alizze Cornet, którą miała w zeszłym roku :).
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości