Ana Ivanović

Profile tenisistek.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ana Ivanovic

Post autor: DUN I LOVE »

Dejan Petrović nowym trenerem Any Ivanović.
http://www.sportowefakty.pl/tenis/45491 ... go-trenera
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Ana Ivanović

Post autor: Lucas »

Wywiad z Aną Ivanović po wygranym meczu I rundy US Open 2014:
Spoiler:
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Ana Ivanović

Post autor: Lucas »

Wywiad z Aną Ivanović po przegranym meczu II rundy US Open 2014:
Spoiler:
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Ana Ivanović

Post autor: Robertinho »

http://www.zczuba.sport.pl/Zczuba/1,138 ... oxSportTxt

No to już wiemy skąd wynik na USO. A już się zaczynała odbudowywać. Szczęście do partnerów wybitne...
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Ana Ivanović

Post autor: Lucas »

15. Toray Pan Pacific Open -Tokio

Obrazek

1R-Bye
2R-Victoria Azarenka (BLR) 6-3 6-4
1/4- Lucie Safarova (CZE) 6-3 6-2
1/2-Angelique Kerber (GER) 7-5 6-3
Finał-Caroline Wozniacki (DEN) 6:2 7:6 (2)
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Ana Ivanović

Post autor: Lucas »

ON THIS DAY: HAPPY BIRTHDAY, ANA
Spoiler:
http://www.wtatennis.com/news/article/4 ... rthday-ana

Oczywiście dołączam się do życzeń :)
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ana Ivanović

Post autor: DUN I LOVE »

Ana Ivanović chce zdobyć drugi wielkoszlemowy tytuł i wrócić na szczyt rankingu
http://www.sportowefakty.pl/tenis/48864 ... t-rankingu
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Ana Ivanović

Post autor: Lucas »

VIDEO: ANA'S SAFETY DEMO IN BRISBANE

http://www.wtatennis.com/news/article/4 ... n-brisbane
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Gdzie leży problem Ivanovic? Przemyślenia internetowych mędrców

Post autor: Jacques D. »

Mario pisze: Nie wiem czy idzie coś z tym zmienić. Ale spróbowałbym nie wołać trenera we wszystkich mniejszych turniejach, nawet kosztem kilku porażek, bo później wychodzą takie kwiatki, gdy nie może przyjść. Może trzeba by popracować z psychologiem. Ciężko stwierdzić, ale trzeba czegoś spróbować, bo taka formuła jest dołująca dla kibiców. A aż strach pomyśleć jak czuje się sama zainteresowana.
Że z psychologiem, to wiadomo nie od dziś, ale ewidentnie brakuje też kogoś, kto by ją poukładał taktycznie, bo lata mijają, a ona wciąż, zwłaszcza z typowymi mocno bijącymi z końcowej przeciwniczkami, gra nie tyle słabo, co wręcz chwilami absurdalnie pod tym względem...
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35180
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Australian Open 2015

Post autor: Mario »

Bo panikuje. Kiedy gra się układa to i taktycznie jest nieźle.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Australian Open 2015

Post autor: Jacques D. »

Mario pisze:Bo panikuje. Kiedy gra się układa to i taktycznie jest nieźle.
Nie tylko. To też kwestia konsekwencji, czy raczej jej braku. Ona bardzo często nie potrafi utrzymać konsekwencji taktycznej, zwłaszcza z trudniejszymi przeciwniczkami (z Maszą to świetnie widać) i nawet, gdy prowadzi i nie ma powodu do paniki...
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35180
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Australian Open 2015

Post autor: Mario »

Żadnej konsekwencji taktycznej, tylko zwykłej solidności. W pewnym momencie złapie kryzys i zaczyna gorzej grać. Norma u (prawie) każdego, problemem jest to, że często nie potrafi wrócić do wcześniejszego poziomu.

Zresztą jaki jest sens mówić o taktyce czy jej konsekwencji w przypadku tenisistki, która w 90% przypadków prowadzi grę, a 99% spotkań rozgrywa w ten sam sposób. Co przy jej sile rażenia jest jak najbardziej zrozumiałe.

Sears próbował coś mieszać i prawie doprowadził do jej końca. To chyba wystarczający argument.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Australian Open 2015

Post autor: Jacques D. »

Mario pisze: Sears próbował coś mieszać i prawie doprowadził do jej końca. To chyba wystarczający argument.
Mylisz pojęcia. Konsekwentna taktycznie gra nie oznacza koniecznie bycia allrounderką, skrótów, slajsów, wolejów pojawiających się co chwila. To odpowiednie dopasowanie strategii meczowej do przeciwnika i umiejętność wprowadzania tej strategii podczas całego meczu. A ona, gdy z trudniejszymi przeciwniczkami jest do tego zmuszona, to widać, że po prostu tego nie potrafi. Jak widzę jej rozpaczliwe próby płaskiej wymiany na potężnej szybkości z bh na bh Szarapowej, to mi ręce opadają. Podobnie, jak widzę, gdy gra z nią w jednym rytmie, by okazjonalnie ten rytm "zerwać" i kompletnie tym zaskoczyć Rosjankę, nie wyciągając z tego żadnych wniosków i za chwilę popełniając te same błędy. Ja nie postuluję robienia z zadeklarowanego baselinera allcourtera, jak Sears czy inny Connors, ja postuluję o maksymalne wykorzystanie dostępnych możliwości zgodne z logiką taktyczną danego pojedynku.
Ana ma owszem wielką siłę rażenia, tak jak prawie każda tenisistka jej formatu, ale dziwię się, gdy widzę, jak jej właśni miłośnicy banalizują jej grę, sprowadzającej ją do kolejnej prostej w obsłudze łupaczki. Ma wielki potencjał w ofensywnej grze z linii końcowej (wzbogacanej elementami allcourtowymi), ale nie tylko grze "jednostrzałowej" i nieustannie skrajnie ryzykownej, lecz też polegającej na umiejętnym rozprowadzeniu przeciwniczki po korcie i wykończeniu jej w kilku uderzeniach, na precyzji ataku. Zabójcze strzały mogą starczyć na kurniki, na Szarapową już niekoniecznie.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35180
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Australian Open 2015

Post autor: Mario »

Nie wiem czy mylę pojęcia, ale ta dyskusja zaczyna mi przypominać inną, którą odbyliśmy na temat Monfilsa. Wtedy też występowałeś w roli wszechwiedzącego i przekazywałeś mi prawdy odnośnie zawodnika, którego widzę po 50 razy w sezonie, sam oglądając jego spotkania okazjonalnie (tzn. jak wpadnie w TV plus jakieś dalsze fazy z jego/jej udziałem). Prawdy, z całym szacunkiem nie mające aż tak wiele wspólnego z rzeczywistością.

Po kolei.

Nie robię z Any bezmyślnego tłuka, po prostu nie jest to tenisistka stworzona do kombinowania i indywidualnego podejścia do każdego pojedynku. Ona ma swoją grę, owszem całkiem wszechstronną, którą jest w stanie wygrywać z każdym, i którą co najwyżej delikatnie zmienia w zależności od tego kto stoi po drugiej stronie.

Odnośnie Searsa właśnie to miałem na myśli. Brytyjczyk próbował ustawiać ją po swojemu - w tym meczu poprzebijaj, w kolejnych cierpliwie rozrzucaj, w jeszcze innym strzelaj. Co z tego wyszło każdy wie, a szczytem żenady był pojedynek z Radwańską w Paryżu, który jeśli widziałeś to dokładnie sobie przypomnij, jeśli nie, obowiązkowo obejrzyj. W skrócie - kompletnie się pogubiła, nie wiedziała co ma grać, Polka była w ofensywie przez większość spotkania.

Ivanovic nie może zagłębiać się w taktycznie niuanse, zazwyczaj im więcej zaczyna myśleć tym gorzej. To jest instynktowny tenis - dobór kierunków, moment pójścia do siatki, zagranie skrótu, zwolnienie itd. wszystko przychodzi automatycznie. Gdy zaczyna się denerwować, gra się sypie i wierz mi, że byłoby jeszcze gorzej, gdyby zaczęła analizować co zmienić, dlaczego tak się dzieje.

Z tą Szarapową też tak źle nie jest - rok temu wygrała połowę spotkań (gdyby nie szalony backhand MS w Stuttgarcie pewnie byłoby 75%), z "10" również radziła sobie bardzo dobrze.

Podsumowując, widziałem Serbkę w każdej możliwej sytuacji na korcie i jestem w 100% pewien, że gdyby ktoś wpakował jej do głowy kilkanaście założeń taktycznych i nie daj Bóg, mecz zacząłby wymykać się spod kontroli, to reakcja byłaby jeszcze bardziej dobijająca niż ta z ostatnich meczów w Szlemie. Jedyne co chyba toleruje to proste rady w stylu - atakuj drugi serwis, jak masz okazję idź do siatki, najlepiej jeszcze serwowane podczas spotkania.

Jeśli dla Ciebie są to braki w taktyce czy jej konsekwencji to trudno, może dobrze zdiagnozowałeś sytuację, ale w tym konkretnym przypadku ingerencja byłaby jeszcze gorsza niż pozostawienie problemu bez reakcji. Niech sobie pójdzie na wymianę backhandową w pierwsze tempo, niech kilka razy ją przegra, lepsze to niż kombinowanie, analizowanie każdego zagrania z tej strony i strach przed tym co robiła dotychczas najczęściej. Coś takiego spowodowałoby powrót do koszmaru z Searsa i mogę się założyć, że do US Open wyleciałaby z top 10.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Australian Open 2015

Post autor: Jacques D. »

Mario pisze:Nie wiem czy mylę pojęcia, ale ta dyskusja zaczyna mi przypominać inną, którą odbyliśmy na temat Monfilsa. Wtedy też występowałeś w roli wszechwiedzącego i przekazywałeś mi prawdy odnośnie zawodnika, którego widzę po 50 razy w sezonie, sam oglądając jego spotkania okazjonalnie (tzn. jak wpadnie w TV plus jakieś dalsze fazy z jego/jej udziałem).
To fajnie, że tak dużo ich meczów oglądasz, ciekaw jestem, od kiedy tak śledzisz karierę Any, bo ja regularnie i z całkiem dużą uwagą (mimo, że do jej fanów się nie zaliczam) od 2006 roku. Zresztą, mniejsza o to. Ze swojej strony mogę Cię zapewnić, że ze strony może nie wszechwiedzącego, ale na pewno rzeczywiście wiedzącego dobrze owszem się wypowiadam, ale tylko i wyłącznie wobec zawodników, których grę widziałem w przynajmniej kilkudziesięciu meczach na przestrzeni całej kariery (w przypadku Any to już dobrych kilkaset). Świetnie to widać na przykładzie młodych talentów ATP, w którym to temacie zawsze, gdy się okazjonalnie wypowiadam, czynię to z pozycji osoby uczącej się (poza nielicznymi przypadkami typu Zverev czy Kozlov, których nieco więcej oglądałem).

I tak, mylisz pojęcia. Chociażby w poście, którego fragment cytuję. Piszesz mi bowiem o jakichś "kilkunastu założeniach taktycznych" na mecz, podczas gdy ja mówię o bardzo prostej i klarownej podpowiedzi pod tytułem np. "W tym meczu zmieniaj tempo nieco częściej niż zazwyczaj to robisz". Zresztą, ona to przecież robi i to na co dzień, robi to bardzo naturalnie i wcale nie tak marnie pod względem technicznym, i Ty o tym dobrze wiesz, skoro tak wiele jej meczów oglądasz. Tu nawet nie chodzi o żadne zmiany, bo baza pozostaje zawsze ta sama, jedynie o lekkie przesunięcie akcentów na potrzeby konkretnych pojedynków. To chyba by jej nie przerosło?
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Australian Open 2015

Post autor: Robertinho »

Przemek ma trochę racji o tyle, że to jest zawodniczka, której na korcie satysfakcję dają nie tylko udane łupnięcia, jak Serenie czy Marii(celowo upraszczam), ale też zagranie czegoś bardziej finezyjnego i ona ma do tego talent. To po pierwsze. Po drugie, akurat tacy zawodnicy, umiejący za dużo (!), bardzo potrzebują schematów dających łatwe punkty. Po to, by mieć spokojną głowę i grać na luzie w innych piłkach. Mam tu rzecz jasna przede wszystkim na myśli akcje serwis-forhend, bo Serbka jest jedną z nielicznych zawodniczek, które mogą grać po męsku i punktować tak do znudzenia. Po trzecie, ją naprawdę można taktycznie ustawić, zarówno ogólnie, jak i pod rywalkę. Przypomnijmy sobie RG 08, kiedy niszczyła federerowskim forhendem po linii z pozycji odwrotny kros. I półfinał z Jankovic, kiedy zaskoczyła rodaczkę liftujac wysokim, odrzucającym bh po linii na jej forhend. Tylko żeby do tego doszło, potrzebne są fundamenty, czyli pewny (w granicach możliwości...) serwis i kończenie. A tu jednak problem chyba w dużym stopniu tkwi w dramatycznym braku wiary w siebie...
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35180
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Australian Open 2015

Post autor: Mario »

Skoro ja mam problem z myleniem pojęć, to Ty na pewno masz jakieś zboczenie na temat taktyki. Robisz z tenisa partię szachów, w której każdy powinien płynnie reagować na ruchy przeciwnika i co rusz zaskakiwać go nowym rozwiązaniem. Czasem mam nawet wrażenie, że naprawdę podejrzewasz ich wszystkich (albo przynajmniej większość) o bezustanną analizę wydarzeń kortowych albo przynajmniej tego od nich wymagasz. Sorry, ale dla mnie utopia.

Nie wiem, może bierze to się z braku namacalnego kontaktu z tym sportem, ale ja przynajmniej dużo większą wagę przywiązuje do psychiki. Tym bardziej w przypadku kogoś takiego jak Ana, jeśli mentalnie dobrze się trzyma, to nie potrzebuje wcale wyszukanej strategii do wygrywania nawet poważniejszych spotkań. Zaś w odwrotnym przypadku, posypię się niezależnie od uprzednio ustalonego planu gry. Gdy przegrywa to zwykle przez głowę, bezmyślny tenis występuje w momencie zagrożenie (zwykle gdy jest wyraźną faworytką). Tyle mam do dodania.

E: Już napisałem to nie skasuję, ale odnośnie wpisu Roberta. Czyli wszystko zaczyna się od głowy, co próbuje klarować od kilku godzin. Bo chyba nagle w większości wygranych meczów nie staje się dobrym taktykiem, wykorzystującym schematy...
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Australian Open 2015

Post autor: Robertinho »

Z drugiej strony, gdyby miała skuteczny plan gry i w niego wierzyła, może by się nie blokowała w podstawowych elementach? Trochę dyskusja o kurze i jajku. Przy tak długotrwałej grze poniżej możliwości nie ma jednej przyczyny. Zwłaszcza kiedy zawodniczka miewa problemy w każdym elemencie gry, na czele z podstawowym zagraniem jakim jest serwis. Problem jest całościowy jak mniemam, jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35180
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Australian Open 2015

Post autor: Mario »

Ale już nie popadajmy w skrajności. Podstawowy plan gry w stylu serwis-forehand albo atak drugiego rywalki to ona ma. To, że czasem nie wychodzi to inna sprawa.

Nasza dyskusja z JD dotyczyła raczej trochę bardziej zaawansowanych elementów.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Australian Open 2015

Post autor: Lucas »

Bardzo przyjemnie się czyta wasze merytoryczne dyskusje, może powiem jak to widzę, nieco mniej eksperckim okiem. W mojej opinii wszystko jednak zaczyna się od słowy. Kiedy Ana była na fali wszystkie elementy grały lepiej, pojawiała się też większa różnorodność w grze. Ten okres gdy wypadła z Igrzysk przez kontuzję palca, a potem szybko zwinęła się z US Open mimo, że była jedynką nie pozostał bez wpływu na jej psychikę. Uważam, że już nigdy potem nie miała takiego komfortu psychicznego jak w pierwszej połowie 2008. Ten wygrany Garros chyba mocno jej ciążył i przygniatał, bo wszyscy czekali aż ponownie wejdzie na ten poziom. Wyniki były słabe, więc i nastawienie mentalne coraz gorsze. Zaczęło się kombinowanie z trenerami i różnymi innymi rzeczami.

Według mnie (skromna opinia osoby, która nie obejrzała 500 meczów) lepiej dla Any żeby nie myślała za bardzo. Im wiecej chce się u Niej zmieniać tym gorzej. Jeśli poukładałaby warstwę mentalną, to podstawowy schemat zacząłby funkcjonować lepiej i wtedy można by coś podokładać tu i ówdzie.

Można się podśmiewać z oczywistych wywiadów Nadala, ale Jego złota myśl o tym, że im bardziej jesteś pewny siebie tym ryzykowniej możesz grać pasuje tu idealnie. Jesli nie ma pewności siebie nawet najprostszy, wyćwiczony schemat zawodzi. Bez bazy nie ma co dyskutować o fajerwerkach, a u Any właśnie ta baza często zawodzi.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości